Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Мовний дощ📓🌧 avatar

Мовний дощ📓🌧

Books
Про книжки (фантастику й комікси) та настілки (все більше ролівки)
За усім до @i_iva
Бажанки: https://rewish.io/jGADAA/
#комікси #матеріяли #література #коміксфакти #новини #фольклор #кінематограф #короткийогляд #настілки #нрі #FridaySolo
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateMay 19, 2021
Added to TGlist
Jun 14, 2023
Linked chat

Statistic of Telegram Channel Мовний дощ📓🌧

Subscribers

304

24 hours
1
-0.3%Week
6
2%Month
11
3.6%

Citation index

0

Mentions2Shares on channels0Mentions on channels2

Average views per post

149

12 hours47
64.2%
24 hours149
200.3%
48 hours680%

Engagement rate (ER)

10.74%

Reposts6Comments0Reactions10

Engagement rate by reach (ERR)

48.85%

24 hours
32.46%
Week
138.7%
Month
44.24%

Average views per ad post

31

1 hour1341.94%1 – 4 hours722.58%4 - 24 hours1135.48%
Connect our bot to the channel to find out the gender distribution of this channel's audience.
Total posts in 24 hours
2
Dynamic
1

Latest posts in group "Мовний дощ📓🌧"

🐈‍⬛«МАЛЬОПИС РОКУ» ВІДКРИВАЄ ЗБІР ДЛЯ 1️⃣0️⃣3️⃣ ОБрТрО

Додатковий збір для батька Люди Самусь. Вони потребують авто для виконання бойових завдань. Після збору коштів усю суму перекинемо на банку брата Люди.

🆘 Потреби: Машина для виконання бойових завдань.

🎁 Серед усіх донатерів, які задонатять на БАНКУ ЗБОРУ від 200 грн розіграємо подарунки через Monobank після його завершення.

✅ Всього буде один переможець який отримає:
1️⃣ Набір номінантів «Найкраща ліцензія» + бонуси від видавців

🔝 Подарунок для топ донатера:
1️⃣ Збірка «Символи незламності» з автографом художниці Людмили Самусь

Всі мальописи на подарунок надані нам видавцями, які подавались на категорії «Найкраща ліцензія» в межах відзнаки «Мальопис року 2024». Дякуємо: «Видавництво 46», «ARTBOOKS», «Lantsuta Publisher», «MOLFAR», «NashaIdea», «VARVAR Publishing», «Vivat», «Vovkulaka», «UA Comix Publishing»

‼️ Під час донату залиште ОБОВ'ЯЗКОВО комент із посиланням на соцмережу, щоб знати, як із вами зв'язатися у разі перемоги.

🤗 Прохання підтримати збір донатом, лайком й поширенням інформації про збір. Дякую за допомогу.

🎯Ціль: 30 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/5wggxbsUpP

💳Номер картки банки
5375 4112 0385 5080
поки я був в анабіозі, «МР» оголосили ще й списки номінацій у нових ліцензійних категоріях
зокрема вони й потрапили до фонду збору від «Третьої Паралелі»: донатьте, читайте мальовані історії, поширюйте, це всім нам треба
Декому із друзів я вже радив придбати двотомну антологію «Право на сміх» від видавництва «Либідь», а тепер раджу й вам.

Якби вас цікавила історія українських мальописів, й ви (як слушно зазначає «Український мальопис: (не)розказана історія») знаєте дуже мало про українських мальописців у еміграції, то ці дві величезні за форматом й обсягом книги вміщають в себе до біса передруків карикатур, стрипів та гумористичної прози із еміграційних «Мітли», «Комара» й «Лиса Микити». Ціна за том - 300 грн, що для такого видання узагалі безбожно. Дуже раджу набути

Книга 1
Книга 2
30% вже у другій половині книги (тоді як наукова праця починалася б з окреслення термінології) віддано на міркування про те, чим є мальопис (із посиланнями на ДСТУ), виділенню (почасти) без пропозицій перекладу термінології в анатомії мальованих історій та окресленню виробничого процесу від написання й малюнку й до друку та логістики. Тобто, третину книги відведено не історії мальописів як такій, а спробам провести читачам лікбез за мальописами.

Якщо відняти суму вищезгаданого від загального обсягу видання, то у підсумку ми дізнаємось, що зі 160 сторінок історії мальописів приділено приблизно 52 сторінки або 32,25%. Зауважу, що із них 11 — це передруки обкладинок та поокремих панелей вибраних (адже перелік аж ніяк не вичерпний й має досить очевидну еклектику) мальописів після проголошення Незалежності.

Та й ті 52 сторінки досить рясно ілюстровані. Ілюстрації Кордоби мені припали до душі, виданню вони досить-таки пасують, хай деякі композиційні рішення мені й видаються спірними (особливо постійні спроби вказати джерела на рівні з основними текстовими блоками сусідньої сторінки, а не нижче).

У підсумку: я не знаю, на кого орієнтоване це видання. Воно щиро викривлює факти у своєму позиціюванні. Книга не ставить українські мальописи у світовий контекст, не окреслює ані хронологію, ані персоналії історії українських мальописів глибше пересічної фанатської статті, а водночас надто часто моралізує й переходить на патосний тон. Складається враження, що книга дискутує з уявними опонентами, яким необхідно доказати, що мальописи — це окремий вид мистецтва, й що мальописи є, та ще й не тільки дитячі. Тобто, книга береться за місію популяризації, й робить це у сумнівний спосіб, як маніфест, а не історико-культурний наукпоп.

Якби ви є фанатами мальописів, й бажали почитати про історію мальописів, ви не дізнаєтесь тут надто чогось нового.
Якби ви не були фанатами мальописів, й бажали дізнатись про їхню історію, вам достатньо вебджерел на українських фанатських ресурсах, сильно більше поза ними тут не вміщено.
Якби ви бажали дізнатись про історію коміксів у світі, вимагайте перевидання «Сили коміксів» й решти іноземних джерел, які «нерозказана історія» сублімує у своє викладення цієї історії дуже специфічно.
Якби ви хотіли дискутувати із друзями, які вважають мальописи не вартими уваги книжками із картинками, й ви відповідаєте усім чотирьом критеріям нижче водночас:
а) не вважаєте вебкомікси, азійців, мейнстримних американців й усіх європейців крім франко-бельгійців вартими уваги
б) підтримуєте тенденцію до передання азійського російською системою Поліванова
в) вважаєте, що примусове зібрання дітей в актовій залі для читання моральних лекцій є дієвим способом виховання
г) впевнені, що ці друзі не просто покладуть книгу, яка звертається до них зверхнім тоном на полицю, а прочитають, й навіть сприймуть та приймуть викладену інформацію як справедливу навіть всупереч кволим джерелам…

…то купіть й подаруйте «Український мальопис: (не)розказана історія» цим друзям.

Я ж сподіваюсь, що видань і про глобальну історію коміксів українською, й історію українських мальописів зокрема буде ще. Саме видання теж на це сподівається прямим текстом, але навіть відносний інформаційний вакуум поки однаково не спонукає хвалити цю книгу.
👨‍🦳«Український мальопис: (не) розказана історія», Руслана Коропецька (авторка), Віра Кордоба (ілюстраторка)

З анотації до видання:
«Український мальопис: (не)розказана історія – це проєкт, що має на меті розповісти світу про українські мальописи, а українцям – про український мальопис у світі. Робота над виданням почалася восени 2018 року. За цей час було опрацьовано сотні наукових статей, монографій, листів тощо. Завдяки цим знахідкам чимало інформації актуалізувалося, як-от відповідь на сакраментальне питання: що ми можемо вважати першим українським мальописом? Нумо дізнаватися!»


З післямови авторки, що вміщено до книги:
«Яка ймовірність того, що на семиста сторінках монографії про якийсь музей буде згадка про єдину публікацію котроїсь мальованої історії на іншому континенті? Чи в листуванні двох старих друзів вигулькнуть правки до роботи молодого перспективного автора? Чи на зустрічі з іншим автором виявиться, що кілька років поспіль ви пильно досліджували творчість діда цього автора, який вміло замаскувався псевдонімом? А потім всі ці випадковості стануть ідеально припасованими пазлами Великої Картини. Ймовірнсть його достатньо мала, щоб припустити її неможливість, та все ж не дорівнює нулю, свідченням чого ж те, що ви зараз читаєте цей рядок (...)»


А проте, зі спостережень читача: у джерелах вміщено що завгодно, але не згадки джерел кореспонденції, імен кореспондентів, назви монографії про музеї (звертаємо увагу на цитату вище) або й загалом істотних згадок наукових (а не науково-популярних) матеріялів, зате є прикметні радше для курсової роботи посилання на «Енциклопедію Сучасної України», на Британніку, на чотири твори Умберто Еко…

Усі мої претензії до книги, в цілому, можна звести до проблеми позиціювання, адже конкретно історії українських мальописів у «Історії українських мальописів» відведено вкрай мало місця.

Якби міряти обсягами виділених сторінок у книзі, від меншого до більшого:
1,25% віддано рефлексії щодо нонфіку в мальописах, й то із гачком з посиланням на промову Ніла Ґеймана, яка не стосується мальописів.

2,5% віддано емоційній (але не надто інформативній) післямові авторки.

5% відведено джерелам та коментарям, частина із яких (до прикладу, комікси Мак-Клауда) дубльована у блоках україномовних та англомовних джерел. Вебджерела наведено назвами ресурсів або наданням URL адрес на головну сторінку ресурсу, але не на матеріял, на який посилає читачів видання.

12% віддано неінформаційним заглушкам/ілюстраціям (зокрема маємо дві сторінки для нотаток).

17% відведено світовій історії мальованих історій, й то в них Азія і європейські школи поза франко-бельгійською згадуються побіжно, якщо узагалі згадуються. Джерела хай і містять цілу одну англомовну книгу про історію манґи, а все ж видання за авторством Коропецької є дуже вестерноцентричним. Ба більше, як зважити на зневажливе «супергерої вже й для Заходу застаріли» й умисний ігнор вебкоміксів як таких (особливо кумедною була чорна сторінка в хронології видань незалежної України для 2008 року, в якій авторка прямим текстом зазначає, що з моменту, який відповідає активному розвитку інтернету, в Україні зникли всі мальовані історії, бо ж світова криза), то й визнати глобальну історію мальованих історій вичерпною чи об'єктивною в мене язик не повернеться.

Історія українських мальописів стоїть у цих блоках поруч зі світовою, але не є інтегрованою в неї, адже ані порівняння паралельних процесів, ані зображення взаємовпливів у виданні катма.

А, й так, в описі Азії використано поліванівку.
Мені було приємно отримати стикери із виправленнями хибодруків (хай вони й за кеглем та кольором і не пасують паперу й текстові у книзі, а третій стикер я так і не знайшов, куди припасувати), та ж насправді ми мали б вимагати від видавця стикерів для виправлення поліванівки.
📣 "Перший том" відкриває важливий збір!

Наші друзі з 140 ОРБ Морської піхоти потребують підтримки. Ми долучаємося до збору коштів на обладнання, яке допоможе їм ефективніше боронити нашу державу й повертатися живими. Наразі пріоритет — запакувати додатковим обладнанням РБпАК (кабелі, антени, пульти, чохли та ін.)

⚔️Наша ціль — 15 000 грн.
Посилання на збір: https://send.monobank.ua/jar/9q7RwFXfSf

(Також QR-код доступний на зображенні в каруселі)

📚 Подарунок за донат від 200 грн:
Серед усіх, хто зробить внесок від 200 грн, ми розіграємо Книжковий бокс «Замок із кришталю» — атмосферний набір для справжніх фанатів фентезі. Тепла історія — в обмін на добру справу 💛💙

Розіграш буде проводитись функціоналом Монобанку через два тижні. Якщо донатите не з Моно — вкажіть ім'я та номер телефону в коментар до платежу. Обов'язково відзвітуємо по результату.

Це шанс долучитися до спільної справи. Підтримайте збір зручним способом: донат, поширення, реакції — будемо вдячні за вашу допомогу!

P.S.: також додаю посилання на власника оригінальної банки. По лінці також вже є звіт, що вже було закуплено за гроші спонсорів.

https://linktr.ee/kthul
Сьогодні-завтра читатиму, нотуватиму. Візуально виглядає, на правду, досить цікаво, але для історії українських мальописів поки бачу надто велике зміщення акценту із тих само українських мальописів у бік глобальної історії, й при тому без інтеграції українських мальописів до цієї історії. Але підсумую вже по прочитанню
Reposted from:
Book pleasure avatar
Book pleasure
Збір стоїть, як вкопаний, тож показую книжковий призовий фонд цього місяця.

Отже, за ваш донат від 150 гривень ви можете виграти Сніжний Ізюм з автографом авторки (на фото мій примірник, ваш в мене буде в суботу) та один з двох книжкових наборів на вибір:
1. Романтичний для поціновувачів спайсі романів
2. Відірваний від серця з кров'ю комплект сучасної класики від Видавництва. Наклад частини з цих книг вже закінчився і коли буде наступний - один бог знає.

Тож робіть репости, розповідайте друзям і допоможіть нам закупити ті ящики з ліками!
Я дуже радію, що супергероїка для масової авдиторії повертається до сонячних, яскравих, фактично чарівних сюжетів. Таких, як «Зірковий Супермен».

«Зірковий Супермен» — це найбільш позачасова історія про Кал-Ела, й водночас — один із найхарактерніших коміксів Ґранта Моррісона, в якому прямим текстом заявлено, що для Супермена немає нічого неможливого, в якому його архіворог переступає будь-які межі шалу й сам стає богоподібним.

Лінійка All-Star зародилась у часи вже після «деконструкції супергероїв». «Богоподібний герой як загроза» вже був у «Вартових» Мура саме в межах деконструкції жанру, Супермен вже ставав на ворожий бік комуністів у «Супермен. Червоний син» Міллара, і Моррісон явно не став би хапатись за страхи перед невколупною людиною, яка й лазерами з очей стріляє, й холодом дмухає, й літає зі швидкістю світла, й бачить крізь стіни, й…
Але ж як яким ще ми можемо бачити богоподібного героя?

У автобіографічній книзі про своє ремесло «Супербоги» Ґрант сам створив міт щодо появи ідеї «Зіркового Супермена». Мовляв, на комікконі він побачив косплеєра в костюмі Супермена, який буденно сидів, підібгавши коліно на лавці (див. позу з обкладинки), й сам цей образ вже породив сюжет All-Star Superman:
«…я раптом зрозумів, що саме так і сидів би Супермен. Він не випинав би груди, не приймав би героїчних поз, він був би цілковито спокійним. Якщо тобі нічого не здатне зашкодити, ти можеш дозволити собі спокій. Така людина, як Супермен, ніколи не мала б напружуватися від холоду; ніколи не мала б здригатися перед ударом. Він би був абсолютно спокійним, розслабленим. З цим образом Супермена, що відпочиває сидячи на хмарі та опікується про всіх нас, я поспішив назад до свого готельного номера та заповнив десятки сторінок блокнота нотатками та малюнками»


Для масової авдиторії DC досить довго тримались за приземленість й похмурість, й те, що до керма нового кіновсесвіту стає саме Джеймс Ґанн вже натякає на те, що Супермен у 2025 році буде не Снайдерівським Месією, який приречений страждати й відроджуватись, а радше Моррісонівським позачасовим героєм, який йде із посмішкою, а до того тільки й опікується тим, щоб залишити по собі якнайкращий світ. Не тираном, не жертвою пристрасних подій, а усміхненим покровителем.

На події, присвяченій прем’єрі трейлеру нового «Супермена», Джеймс Ґанн коментував це десь так:
«Сюжетно наша стрічка аж ніяк не пов’язана з All-Star Superman, а проте естетичні елементи із написаного Ґрантом та намальованого Френком неабияк на нас вплинули. Фільм мітить до того ж типу наукової фантастики, й бере образ Лекса як божевільного винахідника, що перебуває майже на межі із чаклунством. Для нього наука — власний сорт магії, розумієте? Ну й гіганти, всі ті монстри, знаєте, усі загрози для світу й наближені до погляду крізь зелені лінзи образи Срібної Доби. Гадаю, чимало з цього ми взяли саме із “Зіркового Супермена”. Мій улюблений комікс, до речі»


Тож добре, що українською «Зірковий Супермен» із його яскравими барвами й витягнутим на максималки малюнком Квайтлі мав би релізнутись саме перед прем’єрою нового фільму про Супермена. Це комікс, який залишає місце для надії у присутність добра у людях й людського у неосяжно могутніх героях.

Передзамовлення тут
🅱️«Німона», Н. Д. Стівенсон

Netflix зробили із «Німони» приблизно таку само адаптацію, яку вони викрутили із «Ласуна» Леміра: сімейнішу, прямолінійнішу й зі стесаними гранями, як порівнювати з оригіналом. Де адаптація ставить стіни навколо міста для максимального протиставлення суспільства усьому невідомому й чітко визначає, чим і ким є Німона, комікс грає на тонших конфліктах, робить й саму Німону аж ніяк не «обраною» й точно не такою однозначною й позитивною героїнею, яку в оригіналі Баллістерові тільки й доводиться, що стримувати від надмірного насилля.

Коміксна «Німона» — це історія про лиходіїв, які буквально грають роль суперників для Установи, й Установу, яка потребує суперників, аби тільки суспільство не звертало увагу на їхні методи. А проте, для Баллістера та борня із Золотокрижем — маскарад, від якого він поволі починає утомлюватись, а не вимушений протест. А вже протест насправді розпочнеться лише коли він зрештою вирішить на дещицю відійти від свого посадового лиходійства…

У коміксі немає боротьби й тяглості роду зі спадкоємцем великого героя й «тим самим монстром», а проте є медійне (значно медійніше від анімаційного) суспільство у світі, що поєднав магію й технології у нестимпанковий манір, що вже варте уваги. У коміксі є Німона, яка не просто жартує, коли підбріхує про власну історію, а дійсно може ставати моторошною, адже здатна спалахнути гнівом будь-якої миті, й не гребує вбивствами й каліцтвами. У коміксі немає політичного вбивства й гри престолів, а проте є значно більш особисті й не піднесені на патосний п’єдестал історії окремих героїв: вірогідних та недосконалих.

У враженнях я завжди намагаюсь потроху дописувати про передісторію й техніки зі створення мальописів, й у випадку «Німони» ці зауваги очевидні, як ніколи: мальована історія Н. Д. Стівенсон була THE THING усіх вебкоміксів за одне покоління до «Пристрастей Олімпу». А це водночас значить, що вона не орієнтувалась під вебтунівський «нескінченний сувій» і не є спеціально переверстаною для друкованого видання (читачі бачать оригінальну сітку панелей, й композиція не страждає від адаптації), а також — що вона виходила по одній «сторінці», що виключає розгорти. Особисто мене відсутність розгортів та залитих сторінок аж ніяк не засмучує, адже посторінковий вихід диктує авторам темп оповіді якнайліпше: комікс має шалений ефект pageturner-а, де кожна попередня сторінка закінчується панчлайном/наративною ремою, гачком, який змушує читати далі. Якщо маєте можливість, спробуйте уявити, що кожна сторінка «Німони» — це самодостатній випуск, й зрозумієте, про що я: відчуття завершеності у кожному випадку дуже чітке.

А проте, навіть й в межах одної вертикальної сторінки Стівенсон витворяють не тільки просту пряму сітку панелей, бавляться із формою та розташуванням. У поєднанні із, знову ж, виразно вебкоміксовими залитими кольором площинами й дещо спрощеними межами інтер’єрів й екстер’єрів, покликаними спростити роботу для одного єдиного автора, це виглядає дуже навіть файно. Динаміка руху й гарне скерування погляду читачів на фокусні об’єкти на сторінці тут так само хороші, як робота із поділом: мальопис залишає «за кадром» рівно стільки, щоб ви не втрачали послідовність оповіді й темп історії не просідав, викидаючі усі не «неодмінно необхідні» панелі. Дизайни персонажів теж вкрай виразні, а адаптована у перекладі стилізація мовлення роблять їх ще більш характерними: Золотокриж тут архаїчний герой власного лицарського роману, Баллістер простий та щирий, Німона — сучасна юнка із вкрапленням сленґу тощо. Ну й жартики, мемчики, перемальовані звуки…

Я на загал дуже задоволений українським виданням: дуже влучна літерація, яка пасує оригіналові, додаткові матеріяли, виконання обкладинки, верстка й переклад тішать. Якщо ще не набули цей комікс, вкрай раджу. На подарунок теж чудово підійде: НМД, «Німона» цілком може виконувати роль «вхідної» мальованої історії для тих, хто зазвичай коміксів не читав.

Спільночитав же я цього разу із 🍻 «Таверна «У Часового Дворфа», заглядайте й туди
МЗУТ відкриває допоміжну банку для збору на каналі Роршах врятує нас!

Допоміжний збір для 103 ОбрТрО

🆘 Потреби: Машина для виконання бойових завдань.

Серед донаторів від 50 гривень ми, через Monobank, розіграємо лот:
- книгу A Brief History of Time Lords
- Сингли Doctor Who: The Thirteenth Doctor. Holiday Special № 1 та 2
- Сингл Doctor Who Classics №8

УМОВИ УЧАСТІ

1. Задонатити 50 гривень на нашу допоміжну банку

2. Донатити можна безліч разів, або більшу суму кратну 50. До прикладу, 100 гривень — 2 квитки, 150 гривень — 3 квитки і т.д.

3. Менші донати в розіграші участі не беруть, проте ми будемо дуже вдячні, якщо ви підтримаєте збір! Також будемо вдячні, якщо ви допоможете поширенням.

4. Якщо ви не користувач Monobank, під час донату залиште ОБОВ'ЯЗКОВО комент з тим як із вами зв'язатися у разі перемоги.

Загальна мета на збір: 70000 ₴
Наша мета: 8000 ₴

Наш збір триватиме поки не досягнемо загальної суми збору.

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/965C13T84c
Я ще спробую згодом дописати відгук на "Німону", яку ми спільночитали із Яром (й то давненько, а я випав), та ви поки донатьте на банку з можливістю виграти гувіанські призи
Reposted from:
UAGeek 🤓 avatar
UAGeek 🤓
Якщо довго вдивлятися в обкладинку, то обкладинка почне вдивлятися в вас.

Можете роздивитися претендентів детальніше.
Тут оцінити простіше, бо не треба читати🌝
UAGeek пропонують вам пройтись короткими списками у кожній з категорій 🐈‍⬛МР2024

Мені поки результати голосування подобаються, кажіть, як вам😐

Records

18.05.202523:59
305Subscribers
28.04.202523:59
800Citation index
13.05.202510:36
1.5KAverage views per post
18.05.202515:19
758Average views per ad post
16.10.202323:59
26.53%ER
13.05.202510:36
498.32%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JAN '22JAN '23JAN '24JAN '25

Popular posts Мовний дощ📓🌧

👨‍🦳«Український мальопис: (не) розказана історія», Руслана Коропецька (авторка), Віра Кордоба (ілюстраторка)

З анотації до видання:
«Український мальопис: (не)розказана історія – це проєкт, що має на меті розповісти світу про українські мальописи, а українцям – про український мальопис у світі. Робота над виданням почалася восени 2018 року. За цей час було опрацьовано сотні наукових статей, монографій, листів тощо. Завдяки цим знахідкам чимало інформації актуалізувалося, як-от відповідь на сакраментальне питання: що ми можемо вважати першим українським мальописом? Нумо дізнаватися!»


З післямови авторки, що вміщено до книги:
«Яка ймовірність того, що на семиста сторінках монографії про якийсь музей буде згадка про єдину публікацію котроїсь мальованої історії на іншому континенті? Чи в листуванні двох старих друзів вигулькнуть правки до роботи молодого перспективного автора? Чи на зустрічі з іншим автором виявиться, що кілька років поспіль ви пильно досліджували творчість діда цього автора, який вміло замаскувався псевдонімом? А потім всі ці випадковості стануть ідеально припасованими пазлами Великої Картини. Ймовірнсть його достатньо мала, щоб припустити її неможливість, та все ж не дорівнює нулю, свідченням чого ж те, що ви зараз читаєте цей рядок (...)»


А проте, зі спостережень читача: у джерелах вміщено що завгодно, але не згадки джерел кореспонденції, імен кореспондентів, назви монографії про музеї (звертаємо увагу на цитату вище) або й загалом істотних згадок наукових (а не науково-популярних) матеріялів, зате є прикметні радше для курсової роботи посилання на «Енциклопедію Сучасної України», на Британніку, на чотири твори Умберто Еко…

Усі мої претензії до книги, в цілому, можна звести до проблеми позиціювання, адже конкретно історії українських мальописів у «Історії українських мальописів» відведено вкрай мало місця.

Якби міряти обсягами виділених сторінок у книзі, від меншого до більшого:
1,25% віддано рефлексії щодо нонфіку в мальописах, й то із гачком з посиланням на промову Ніла Ґеймана, яка не стосується мальописів.

2,5% віддано емоційній (але не надто інформативній) післямові авторки.

5% відведено джерелам та коментарям, частина із яких (до прикладу, комікси Мак-Клауда) дубльована у блоках україномовних та англомовних джерел. Вебджерела наведено назвами ресурсів або наданням URL адрес на головну сторінку ресурсу, але не на матеріял, на який посилає читачів видання.

12% віддано неінформаційним заглушкам/ілюстраціям (зокрема маємо дві сторінки для нотаток).

17% відведено світовій історії мальованих історій, й то в них Азія і європейські школи поза франко-бельгійською згадуються побіжно, якщо узагалі згадуються. Джерела хай і містять цілу одну англомовну книгу про історію манґи, а все ж видання за авторством Коропецької є дуже вестерноцентричним. Ба більше, як зважити на зневажливе «супергерої вже й для Заходу застаріли» й умисний ігнор вебкоміксів як таких (особливо кумедною була чорна сторінка в хронології видань незалежної України для 2008 року, в якій авторка прямим текстом зазначає, що з моменту, який відповідає активному розвитку інтернету, в Україні зникли всі мальовані історії, бо ж світова криза), то й визнати глобальну історію мальованих історій вичерпною чи об'єктивною в мене язик не повернеться.

Історія українських мальописів стоїть у цих блоках поруч зі світовою, але не є інтегрованою в неї, адже ані порівняння паралельних процесів, ані зображення взаємовпливів у виданні катма.

А, й так, в описі Азії використано поліванівку.
Мені було приємно отримати стикери із виправленнями хибодруків (хай вони й за кеглем та кольором і не пасують паперу й текстові у книзі, а третій стикер я так і не знайшов, куди припасувати), та ж насправді ми мали б вимагати від видавця стикерів для виправлення поліванівки.
🐈‍⬛«МАЛЬОПИС РОКУ» ВІДКРИВАЄ ЗБІР ДЛЯ 1️⃣0️⃣3️⃣ ОБрТрО

Додатковий збір для батька Люди Самусь. Вони потребують авто для виконання бойових завдань. Після збору коштів усю суму перекинемо на банку брата Люди.

🆘 Потреби: Машина для виконання бойових завдань.

🎁 Серед усіх донатерів, які задонатять на БАНКУ ЗБОРУ від 200 грн розіграємо подарунки через Monobank після його завершення.

✅ Всього буде один переможець який отримає:
1️⃣ Набір номінантів «Найкраща ліцензія» + бонуси від видавців

🔝 Подарунок для топ донатера:
1️⃣ Збірка «Символи незламності» з автографом художниці Людмили Самусь

Всі мальописи на подарунок надані нам видавцями, які подавались на категорії «Найкраща ліцензія» в межах відзнаки «Мальопис року 2024». Дякуємо: «Видавництво 46», «ARTBOOKS», «Lantsuta Publisher», «MOLFAR», «NashaIdea», «VARVAR Publishing», «Vivat», «Vovkulaka», «UA Comix Publishing»

‼️ Під час донату залиште ОБОВ'ЯЗКОВО комент із посиланням на соцмережу, щоб знати, як із вами зв'язатися у разі перемоги.

🤗 Прохання підтримати збір донатом, лайком й поширенням інформації про збір. Дякую за допомогу.

🎯Ціль: 30 000 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/5wggxbsUpP

💳Номер картки банки
5375 4112 0385 5080
18.05.202511:42
Декому із друзів я вже радив придбати двотомну антологію «Право на сміх» від видавництва «Либідь», а тепер раджу й вам.

Якби вас цікавила історія українських мальописів, й ви (як слушно зазначає «Український мальопис: (не)розказана історія») знаєте дуже мало про українських мальописців у еміграції, то ці дві величезні за форматом й обсягом книги вміщають в себе до біса передруків карикатур, стрипів та гумористичної прози із еміграційних «Мітли», «Комара» й «Лиса Микити». Ціна за том - 300 грн, що для такого видання узагалі безбожно. Дуже раджу набути

Книга 1
Книга 2
Reposted from:
Book pleasure avatar
Book pleasure
15.05.202518:56
Збір стоїть, як вкопаний, тож показую книжковий призовий фонд цього місяця.

Отже, за ваш донат від 150 гривень ви можете виграти Сніжний Ізюм з автографом авторки (на фото мій примірник, ваш в мене буде в суботу) та один з двох книжкових наборів на вибір:
1. Романтичний для поціновувачів спайсі романів
2. Відірваний від серця з кров'ю комплект сучасної класики від Видавництва. Наклад частини з цих книг вже закінчився і коли буде наступний - один бог знає.

Тож робіть репости, розповідайте друзям і допоможіть нам закупити ті ящики з ліками!
Сьогодні-завтра читатиму, нотуватиму. Візуально виглядає, на правду, досить цікаво, але для історії українських мальописів поки бачу надто велике зміщення акценту із тих само українських мальописів у бік глобальної історії, й при тому без інтеграції українських мальописів до цієї історії. Але підсумую вже по прочитанню
28.04.202509:46
Календар-альманах «Мітла» 1954

(так, я закопуюсь до макулатури по самі вуха, але ж тут чимало цікавого)
(журнал "Комар")
19.05.202509:51
поки я був в анабіозі, «МР» оголосили ще й списки номінацій у нових ліцензійних категоріях
зокрема вони й потрапили до фонду збору від «Третьої Паралелі»: донатьте, читайте мальовані історії, поширюйте, це всім нам треба
21.04.202509:03
Я не думаю, що видавництво побачить ці дописи, але якби у вас було велике бажання, я можу рерайтнути для вас правила. Для співпраці маю відкритий ФОП.
🐈‍⬛ Вітаємо поціновувачів мистецтва мальопису!
Ми розпочинаємо серію постів, яка приведе нас до церемонії нагородження «Мальопис року 2024»! Невдовзі ви дізнаєтеся про час проведення церемонії, стриму, нові категорії, які цього року розширять нашу відзнаку, а також короткі списки! А почнемо ми зі знайомства з цьогорічним журі!
Дякуємо за їхній час і оцінку 29 видань!

❗️ Микита Янюк — генеральний менеджер відзнаки, перекладач мальописів, співзасновник каналу «Третя Паралель»

🤓 Пан Юрій — автор порталу uageek.space, адмін №1 тґ-каналу UAGeek

👹 Юрій Стах — автор каналу про аніме та манґу MANGUA

🙅 Павло Задніпряний — поціновувач і оглядач мальописів автор тґ-каналу КОНТРОВЕРЗА

🚀 Ія Новицька — редакторка альманаху «Das ist fantastisch!» і адмінка тґ-каналу Альманах фантастики "Das ist fantastisch!"

📝 Наталя Луцишин — поціновувачка та оглядачка мальописів, авторка каналу Books & Cat

🔏 Кирило Сутовський — поціновувач та оглядач мальописів, художник, автор тґ-каналу Ink Tear | Чорнильна сльоза

🟥 Ярослав Черновол — колекціонер, поціновувач мальописів, адмін тґ-каналу Червоногарячий Z'Gok

📚 Денис Сивенко — ютубер, поціновувач та оглядач мальописів з каналу DenSy

🙎‍♀️ Мар’яна Янкевич — оглядачка мальописів та авторка каналу MariAm Blog

🤬 Роман Виноградов — автор безцензурних оглядів на культурні продукти людства (незалежно від якості)

🌧 Іван Сірченко — оглядач та поціновувач мальописів, автор тґ-каналу «Мовний дощ»

❗️ Денис Борисюк — секретар відзнаки, верстальник мальописів та співзасновник каналу «Третя Паралель»
18.05.202511:26
30% вже у другій половині книги (тоді як наукова праця починалася б з окреслення термінології) віддано на міркування про те, чим є мальопис (із посиланнями на ДСТУ), виділенню (почасти) без пропозицій перекладу термінології в анатомії мальованих історій та окресленню виробничого процесу від написання й малюнку й до друку та логістики. Тобто, третину книги відведено не історії мальописів як такій, а спробам провести читачам лікбез за мальописами.

Якщо відняти суму вищезгаданого від загального обсягу видання, то у підсумку ми дізнаємось, що зі 160 сторінок історії мальописів приділено приблизно 52 сторінки або 32,25%. Зауважу, що із них 11 — це передруки обкладинок та поокремих панелей вибраних (адже перелік аж ніяк не вичерпний й має досить очевидну еклектику) мальописів після проголошення Незалежності.

Та й ті 52 сторінки досить рясно ілюстровані. Ілюстрації Кордоби мені припали до душі, виданню вони досить-таки пасують, хай деякі композиційні рішення мені й видаються спірними (особливо постійні спроби вказати джерела на рівні з основними текстовими блоками сусідньої сторінки, а не нижче).

У підсумку: я не знаю, на кого орієнтоване це видання. Воно щиро викривлює факти у своєму позиціюванні. Книга не ставить українські мальописи у світовий контекст, не окреслює ані хронологію, ані персоналії історії українських мальописів глибше пересічної фанатської статті, а водночас надто часто моралізує й переходить на патосний тон. Складається враження, що книга дискутує з уявними опонентами, яким необхідно доказати, що мальописи — це окремий вид мистецтва, й що мальописи є, та ще й не тільки дитячі. Тобто, книга береться за місію популяризації, й робить це у сумнівний спосіб, як маніфест, а не історико-культурний наукпоп.

Якби ви є фанатами мальописів, й бажали почитати про історію мальописів, ви не дізнаєтесь тут надто чогось нового.
Якби ви не були фанатами мальописів, й бажали дізнатись про їхню історію, вам достатньо вебджерел на українських фанатських ресурсах, сильно більше поза ними тут не вміщено.
Якби ви бажали дізнатись про історію коміксів у світі, вимагайте перевидання «Сили коміксів» й решти іноземних джерел, які «нерозказана історія» сублімує у своє викладення цієї історії дуже специфічно.
Якби ви хотіли дискутувати із друзями, які вважають мальописи не вартими уваги книжками із картинками, й ви відповідаєте усім чотирьом критеріям нижче водночас:
а) не вважаєте вебкомікси, азійців, мейнстримних американців й усіх європейців крім франко-бельгійців вартими уваги
б) підтримуєте тенденцію до передання азійського російською системою Поліванова
в) вважаєте, що примусове зібрання дітей в актовій залі для читання моральних лекцій є дієвим способом виховання
г) впевнені, що ці друзі не просто покладуть книгу, яка звертається до них зверхнім тоном на полицю, а прочитають, й навіть сприймуть та приймуть викладену інформацію як справедливу навіть всупереч кволим джерелам…

…то купіть й подаруйте «Український мальопис: (не)розказана історія» цим друзям.

Я ж сподіваюсь, що видань і про глобальну історію коміксів українською, й історію українських мальописів зокрема буде ще. Саме видання теж на це сподівається прямим текстом, але навіть відносний інформаційний вакуум поки однаково не спонукає хвалити цю книгу.
Знаю, що сюди поприходили люди, які бачили репости про Богуту, але на каналі також бувають <strike>шіт</strike>довгопости про мальописи, літературу й навіть настілки (останнє лякає ба більше за решту всього; он сьогодні-завтра читатиму повторно правила до кідручної "Колонії" й зберу думки до купи щодо "що там не так" там негаразди більше у продакшені, бо механіки треба тільки тестувати)

А поки тримайте паску та бабку із журналу "Веселка": вони сваряться щодо своєї першости, тоді як їх обох чекає одна доля
Reposted from:
UAGeek 🤓 avatar
UAGeek 🤓
Якщо довго вдивлятися в обкладинку, то обкладинка почне вдивлятися в вас.

Можете роздивитися претендентів детальніше.
Отже, про настілку 🌟 «Нові Темні Віки. Колонія».

Перше, що відразу муляє, це дизайни: дуже усереднено-ШІшні й неймовірно вилизані портрети героїв як на коробці, так і на картах/стендах, дуже проста й від того не виразна інфографіка, в якої кольори гравців зливаються із тлом на полі, і поверх цього відсутність колірного розрізнення персонажів гравців: підставок у кольорах гравців нема, й натомість учасникам пропонують розрізняти героїв виключно за портретами, що сильно ускладнить читання поля з погляду на своє розташування й зробить взаємодію з іншими учасниками значно абстрактнішою (так, тут можлива конфронтація гравців та розташування персонажів різних гравців на одній комірці, хоч самі комірки й не надто для цього призначені за розміром, бо вже й двоє героїв закриють підставками інфографіку під собою). Крім того, поле розкреслено на сітку комірок, тоді як пізніше у правилах буде описано, що персонажі можуть стрибати між локаціями як їм заманеться незалежно від відстаней (якщо це тільки не міжпланетне переміщення). Що в такому разі заважало зробити комірки більшими (крім неігроладного бажання зберегти топографію планет) - не зрозуміло.

Після низки зауважень щодо відсутності правил на етапі старту передзамовлення, «Бородатий Тамарин» за тиждень все ж виклали їх, й вже з погляду на них починається наступний рівень нерозуміння «як» і «чому».

Правила дуже погано структуровані, рясніють текстовими (замість візуальних) прикладами й суперечностями, які зокрема й продиктовані поганою структуризацією. Я оцінюватиму цей буклет правил поза коментарями представників видавництва (особливо враховуючи, що еррати наразі нема, а проходитись коментарями буде тільки найфанатичніший від творів Кідрука гравець). Тобто, оцінюватиму as written.

Спершу про основне, що зроблено явно без огляду на стандартні практики ринку у побудові буклету правил:
🌟 Приготування до гри наприкінці буклета. Періодично таке роблять, але назвати це дружнім до гравців аж ніяк не можна.
🌟 Знайомство із компонентами й механіками поза контекстом. Так, перш за все буклет проходиться усіма компонентами гри й відразу накидає на гравців механіки, які стосуються цих компонентів, й дає (й то через раз) перехресні посилання у тексті на розділи буклета навіть без вказання сторінок.
Друкований буклет - не інтерактивний файл, й ви дуже легко можете собі уявити, як воно буде гуляти цими сторінками у пошуку нюансів, а ще більше - як часто гравці пропускатимуть ці нюанси просто бо їх не помітили (представники видавництва вже надавали коментарі щодо «читайте уважніше», перекидаючи відповідальність за криву структуру на гравців, що дуже <strike>з</strike>кідручно).
🌟Опис перебігу гри без деталізації кожного етапу наприкінці буклета. Так, опис перебігу гри відірвано від опису механік, які зав'язано на текстах навколо компонентів. Так. тут немає достатньої деталізації кожної фази раунда, як наче це пам'ятка. Ні, це не пам'ятка, а буквально єдиний на весь буклет опис перебігу гри.
Як приклад того, що нам дає ця «пам'ятка-опис», я надам цитату з вичерпною (на думку видавництва) деталізацією однієї з фаз другого етапу раунду:
ІІ.B. ПЕРЕРВА «НА КАВУ»

Після отримання доходу з виробництв оголошується 90-секундна пауза, у межах якої гравці можуть обмінюватись ресурсами, купляти одне в одного юніти й персонажів, укладати угоди чи просто перекинутися кількома словами.
Уточнення: до того ніде не було вказано, що гравці можуть торгувати будь-чим між собою, усе (включно із обмеженням у 1,5 хвилини) трактуйте, як хочете.

Ще один приклад «вичерпного» опису:
ІІІ.А2. ГРАВЦІ ВСТУПАЮТЬ У КОНФЛІКТ

Гравець, який під час подвійного аукціону робить ставку з найбільшою кількістю балів конфлікту , перемагає й забирає бонус і ресурси, через які виник конфлікт.
Так, тут навіть немає посилання на розділ, в якому описано конфлікти, шукайте самі.

Подібних прикладів й надалі можна ловити багато, я ж наведу тільки один у наступному дописі (відразу із варіантом того, як я б виклав цей шмат правил).
📣 "Перший том" відкриває важливий збір!

Наші друзі з 140 ОРБ Морської піхоти потребують підтримки. Ми долучаємося до збору коштів на обладнання, яке допоможе їм ефективніше боронити нашу державу й повертатися живими. Наразі пріоритет — запакувати додатковим обладнанням РБпАК (кабелі, антени, пульти, чохли та ін.)

⚔️Наша ціль — 15 000 грн.
Посилання на збір: https://send.monobank.ua/jar/9q7RwFXfSf

(Також QR-код доступний на зображенні в каруселі)

📚 Подарунок за донат від 200 грн:
Серед усіх, хто зробить внесок від 200 грн, ми розіграємо Книжковий бокс «Замок із кришталю» — атмосферний набір для справжніх фанатів фентезі. Тепла історія — в обмін на добру справу 💛💙

Розіграш буде проводитись функціоналом Монобанку через два тижні. Якщо донатите не з Моно — вкажіть ім'я та номер телефону в коментар до платежу. Обов'язково відзвітуємо по результату.

Це шанс долучитися до спільної справи. Підтримайте збір зручним способом: донат, поширення, реакції — будемо вдячні за вашу допомогу!

P.S.: також додаю посилання на власника оригінальної банки. По лінці також вже є звіт, що вже було закуплено за гроші спонсорів.

https://linktr.ee/kthul
Log in to unlock more functionality.