Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
книжкова хованка avatar

книжкова хованка

Читацький щоденник @JeyTe
TGlist рейтинг
0
0
ТипАчык
Текшерүү
Текшерилбеген
Ишенимдүүлүк
Ишенимсиз
Орду
ТилиБашка
Канал түзүлгөн датаЛип 23, 2023
TGlistке кошулган дата
Січ 02, 2025
Тиркелген топ

"книжкова хованка" тобундагы акыркы жазуулар

📚 Ірина Цілик "глибина різкості"📚

📚 Збірка віршів української режисерки Ірини Цілик.

Мені подобаються ті вірші, які Ірина публікує на своїх сторінках в соцмережах. Тому я взяла до рук, цю стару збірку. Вона за 2016 рік.

В момент прочитання розблокувала старий шкільний спогад. Коли нас 15-річних змушували вчити вірш, сенс якого ми не могли зрозуміти. І для нас то був лише набір слів, який аж ніяк не міг запам'ятатись, як його не зубри.

От приблизно таке я відчувала коли читала "глибину". Умовно вірші можна поділити на три частини: зрозуміло про що - не зрозуміло нащо; не зрозуміло про що, але гарно; про війну.

#враження
Почала читати «Часоховище» Ґеорґа Ґосподінова. І я в захваті з перших сторінок. Цікаво, чим ця історія закінчиться. Бо все наче і зрозуміло, і одночасно так все заплутано… Але воно захоплює уяву …

Читали? Як вам?
Старий добрий Пратчетт потроху виводить мене з нечитуна. Ще важко втримувати концентрацію, але хоч повільно та діло йде 😅

А у вас є якісь свої способи виходу з цього стану? 👀
📚Юлія Мак «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»📚

📚Це щось таке ностальгічне, прямо родом з дитинства. Книга для всіх, хто проводив літо в селі у бабусі. Кого будили півні під хатою та тих, хто після вмивання холодною водою з криниці, чимдуж бігли на річку чи в поле. Це про дорослішання на фоні літніх пригод. Дискотеки та перші кохання (в множині, бо завжди це вибір, і як правило не правильний 😬🤭). Це про неонові футболки та екстравагантний макіяж, який нам тоді здавався дуже гарним 🙄

📚Головна героїня Ірка проводить кожне літо з братами, яких всі називають Толіки. Компанія у них така «Толіки». І вони постійно щось чудять. Поки молодші: витоптують кукурудзу на колгоспному полі, будуючи собі палац, а вже потім, потроху дорослішаючи, вчать Ірку пити спиртне:

на скатертину стали пляшка горілки, пляшка дешевого червоного вина, чекушка коньяку, темне пиво й дволітровка «Живчика». Якби зараз побачила такий набір, я одразу втекла б.

📚В книзі йдеться про дорослішання героїні та її братів. Від дитячих років і витоптування кукурудзи на колгоспному полі, до кохання, зради та розчарування в 16 років, до студентських років та нових друзів. Коли вже не має літа та вайбових посиденьок й дискотек, але є неосяжна любов та підтримка братів. Коли ти ще спішиш на Різдво в село, до баби та братів.

📚Прекрасна книга для ностальгічних вечорів, кому близька сільська тема. Буде що згадати та над чим посміятись)) Особливо проводячи паралелі зі своїм досвідом))

#враження #цитати
У мене через Томаса Манна почався нечитун 🥲. Точніше через його третю новелу в збірці «Смерть у Венеції» (а може через стиль автора загалом).
Даю собі кілька днів щоб відпочити, бо не хочеться змушувати себе читати буковки, які аж ніяк не хотять складатись в слова 🫣.
Ще треба сісти і написати відгук на «Толіків», бо щось це теж дуже затягнулося 🙈

#думки
Кайра бөлүшүлгөн:
reading at midnight 🌙 avatar
reading at midnight 🌙
добірка: книжкові канали до тисячі підписників, які я читаю та рекомендую - просто тому, що вони всі варті уваги та визнання (а ще аби зробити цей понеділок трішки кращим) 🐈

отже, бложики в порядку появи в моїй стрічці на момент написання поста (тобто довільному):

🌟Bookish Acts
🌟книжкова хуліганка
🌟bookytsia
🌟shut up, i'm reading
🌟книжки і пиріжки
🌟reading or this
🌟сонні читання.
🌟Дистопія: Дерево книг
🌟castles of glass
🌟cozy books and tea
🌟other myth
🌟ми помрем не в парижі
🌟I'd rather read
🌟пушина перекладає
🌟la madrugada
🌟Що ти читаєш, Катянґенс?
🌟кофі(н) брейк
🌟bookish escapism
🌟Невеличка книгодрама
🌟нотатки куміхо
🌟pink leopard
🌟колючий светр
🌟книжки Маріко
🌟потойкнижжя
🌟терпець і книги
🌟Катарсис навпаки
🌟книжкова хованка
🌟князівство книг
🌟Книжки опосума
🌟Потойбічні балачки
🌟Ксю читає
🌟Книгоманські балачки
🌟Forty magpies in a trenchcoat

чому список, а не папка? бо, з одного боку, я за індивідуальний підхід, а, з іншого, добрі люди вже зробили гарну теку затишних букблогів (де ви зможете знайти ще багато каналів для вашої стрічки).

🪷хвилинка самореклами: мій блог, reading at midnight, теж підпадає у категорію "до тисячі підписників" 🤭 а якщо ваш канал - також, і я його тут не згадала, то запрошую лишити лінк в коментарях 🫶
🌸 підсумки березня 🌸

🍀 1. Микола Вінграновський «На срібнім березі»

🍀 2. Стефанія Демчук «Доба постів і карнавалів»

🍀 3. Слава Світова «Імена»

🍀 4. Катерина Липа «Сатанів. Тевтонське прокляття»

🍀 5. Світлана Поваляєва «Мінлива хмарність з проясненнями»

🍀 6. Лі Бардуґо «Біснуватий»

🍀 7. Юлія Мак «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»


🌸 березневе не дочитане:

🍀 - Террі Пратчетт «Рухомі картинки»

#підсумки
Я не знаю чому, але мені під час описів стосунків з їжею завжди смішно 😆😆. Можливо, через те, що знаю таких людей, що в будь-якій ситуації обирають їжу) і в уяві постають їхні образи та ситуації в які вони потрапляли (здебільшого смішні 😁).

Я ж не одна така, правда? 🫣

#цитати
Це ж що за людина така, з якою можна ділитись дерунами 😅😁


#цитати
📚Катерина Липа «Сатанів. Тевтонське прокляття»📚

📚 Коли я вперше побачила обкладинку цієї книжки під час анонсу від Віхоли, то подумала, шо це якесь середньовічне фентезі. Потім думала, що це про історію Сатанова. Але виявилось, що авторка хотіла написати щось типу художки з історичним контекстом. Можливо описати якийсь момент з тогочасного життя містян.

І так, ми маємо повністю вигаданих головних героїв. Вони закохуються, захищають рідне місто, ходять у військові походи, одружуються. Загалом живуть звичайне життя того часу.

Якщо забути про історичний контекст, то це доволі цікаво. Якщо згадати про історичний контекст, то для мене він був максимум в тому, що згадувались імена князів та королів, які дійсно тоді існували.

Трошки бісить, що кожен/кожна хто пише те, що хоч трохи зачіпає якісь давні часи, обовʼязково додає вкінці: маю надію, що після цієї книги вас зацікавило середньовіччя і ви будете його надалі вивчати. Ну от чесно, чим зацікавило? Проклятою ладанкою тевтонів, яка опинилась у одного з героїв і завдяки їй, він мав неабиякий успіх у жіночого населення міста? Чи може як друзі ходили до поганів(язичників) визволяти вкрадену наречену одного з них? Серйозно?

#враження
Кайра бөлүшүлгөн:
books'n'talks avatar
books'n'talks
Це вражаюча історія!

На окупованих росіянами територіях українські підлітки збираються на таємні чи підпільні читацькі клуби – щоб читати українську літературу

Хоча це загрожує – їм та їхнім батькам. Батьків можуть позбавити батьківських прав, дітей – "запросити" на допит...

Це звучить безумно. Це звучить страшно. Це звучить зобов'язуюче

Українську культуру не слід сприймати як те, що існує саме по собі. Українська культура потребує нас – її захищати, творити, передавати далі!

Ось посилання на статтю The Guardian
КСД, коли там вже «Оніксова буря»? 😁

Перші дві частини лежать у мене в плівці. Читати не планую поки що, але зібрати всю серію то справа честі 😁😁
ВСЛ відкрили передпродаж «Аркан Вовків» Павла Деревʼянка. Ви тільки гляньте на цю красу 🥰

Замислилась над тим, щоб зібрати ще раз цю трилогію ще в такому оформленні 😁

Хто ще не має цієї неймовірної історії в своїй бібліотеці - передзамовити можна тут ❤️‍🔥
📚 Слава Світова «Імена» 📚

📚 Це книга про жінок. 13 історій. Кожна має імʼя та свою історію. Десь це щемливий біль втрати дитини, десь комплекс та не любов до власних пальців на ногах, десь палка ненависть до людей. Але всі вони не залишають байдужими.

Це набагато глибше, ніж прості історії із життя жінок. Це намагання показати виживання в світі, де панує байдужість, мізогінія та ненависть. Це спроба показати жінок з різних сторін, які мають право бути різними, добрими та злими, ненавидіти та боятись, не зважаючи на думки інших…

📚Мені, як людині емпатичній, всі ці історії відгукнулися десь в самому серці. Кожна з цих жінок була мені близька і як же я їх розуміла та хотіла підтримати кожну з них.

#враження
📚Стефанія Демчук «Доба постів і карнавалів»📚

«Як жили, пили і кохались у середньовіччі»


📚 Важко якось характеризувати нонфікшн. Окрім слів «це було цікаво» додавати ще щось 😬

Хоча, насправді це дійсно було цікаво. І купу різних стереотипів про той період історії авторка спростовує.

І так, люди в середньовіччі дійсно жили, мились, пили, розважались і головне, діти мали дитинство. А ще у них була цікава система медицини, яка була подеколи навіть доказовою.

Авторка навіть наводить приклади, як в ті часи жінки мали права і певне становище, працювали, займались улюбленою справою та вигравали суди проти чоловіків. Хоча, стереотипно здавалаось, що цього точно не може бути.

Стефанія Демчук розповідає про релігійні свята. І це було цікаво, бо я про них чула, їх і зараз святкують в країнах де сповідують католицизм. А от що передувало цьому - не знала.

Також, цілий розділ присвячується культурі смерті. Якою її бачили, як готувались і як переживали втрати..

Загалом, цікава історія. Авторка зробила все, щоб зацікавити читача періодом Середньовіччя. І здається, в неї не погано вийшло.


#враження

Рекорддор

22.04.202523:59
153Катталгандар
12.10.202423:59
0Цитация индекси
02.01.202523:59
731 посттун көрүүлөрү
09.04.202523:59
411 жарнама посттун көрүүлөрү
26.03.202523:59
15.63%ER
17.03.202507:26
31.21%ERR
Катталуучулар
Citation индекси
Бир посттун көрүүсү
Жарнамалык посттун көрүүсү
ER
ERR
ЛИСТ '24ГРУД '24СІЧ '25ЛЮТ '25БЕР '25КВІТ '25

книжкова хованка популярдуу жазуулары

Старий добрий Пратчетт потроху виводить мене з нечитуна. Ще важко втримувати концентрацію, але хоч повільно та діло йде 😅

А у вас є якісь свої способи виходу з цього стану? 👀
10.04.202507:01
📚Юлія Мак «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»📚

📚Це щось таке ностальгічне, прямо родом з дитинства. Книга для всіх, хто проводив літо в селі у бабусі. Кого будили півні під хатою та тих, хто після вмивання холодною водою з криниці, чимдуж бігли на річку чи в поле. Це про дорослішання на фоні літніх пригод. Дискотеки та перші кохання (в множині, бо завжди це вибір, і як правило не правильний 😬🤭). Це про неонові футболки та екстравагантний макіяж, який нам тоді здавався дуже гарним 🙄

📚Головна героїня Ірка проводить кожне літо з братами, яких всі називають Толіки. Компанія у них така «Толіки». І вони постійно щось чудять. Поки молодші: витоптують кукурудзу на колгоспному полі, будуючи собі палац, а вже потім, потроху дорослішаючи, вчать Ірку пити спиртне:

на скатертину стали пляшка горілки, пляшка дешевого червоного вина, чекушка коньяку, темне пиво й дволітровка «Живчика». Якби зараз побачила такий набір, я одразу втекла б.

📚В книзі йдеться про дорослішання героїні та її братів. Від дитячих років і витоптування кукурудзи на колгоспному полі, до кохання, зради та розчарування в 16 років, до студентських років та нових друзів. Коли вже не має літа та вайбових посиденьок й дискотек, але є неосяжна любов та підтримка братів. Коли ти ще спішиш на Різдво в село, до баби та братів.

📚Прекрасна книга для ностальгічних вечорів, кому близька сільська тема. Буде що згадати та над чим посміятись)) Особливо проводячи паралелі зі своїм досвідом))

#враження #цитати
Це ж що за людина така, з якою можна ділитись дерунами 😅😁


#цитати
24.03.202518:41
📚Катерина Липа «Сатанів. Тевтонське прокляття»📚

📚 Коли я вперше побачила обкладинку цієї книжки під час анонсу від Віхоли, то подумала, шо це якесь середньовічне фентезі. Потім думала, що це про історію Сатанова. Але виявилось, що авторка хотіла написати щось типу художки з історичним контекстом. Можливо описати якийсь момент з тогочасного життя містян.

І так, ми маємо повністю вигаданих головних героїв. Вони закохуються, захищають рідне місто, ходять у військові походи, одружуються. Загалом живуть звичайне життя того часу.

Якщо забути про історичний контекст, то це доволі цікаво. Якщо згадати про історичний контекст, то для мене він був максимум в тому, що згадувались імена князів та королів, які дійсно тоді існували.

Трошки бісить, що кожен/кожна хто пише те, що хоч трохи зачіпає якісь давні часи, обовʼязково додає вкінці: маю надію, що після цієї книги вас зацікавило середньовіччя і ви будете його надалі вивчати. Ну от чесно, чим зацікавило? Проклятою ладанкою тевтонів, яка опинилась у одного з героїв і завдяки їй, він мав неабиякий успіх у жіночого населення міста? Чи може як друзі ходили до поганів(язичників) визволяти вкрадену наречену одного з них? Серйозно?

#враження
Кайра бөлүшүлгөн:
reading at midnight 🌙 avatar
reading at midnight 🌙
добірка: книжкові канали до тисячі підписників, які я читаю та рекомендую - просто тому, що вони всі варті уваги та визнання (а ще аби зробити цей понеділок трішки кращим) 🐈

отже, бложики в порядку появи в моїй стрічці на момент написання поста (тобто довільному):

🌟Bookish Acts
🌟книжкова хуліганка
🌟bookytsia
🌟shut up, i'm reading
🌟книжки і пиріжки
🌟reading or this
🌟сонні читання.
🌟Дистопія: Дерево книг
🌟castles of glass
🌟cozy books and tea
🌟other myth
🌟ми помрем не в парижі
🌟I'd rather read
🌟пушина перекладає
🌟la madrugada
🌟Що ти читаєш, Катянґенс?
🌟кофі(н) брейк
🌟bookish escapism
🌟Невеличка книгодрама
🌟нотатки куміхо
🌟pink leopard
🌟колючий светр
🌟книжки Маріко
🌟потойкнижжя
🌟терпець і книги
🌟Катарсис навпаки
🌟книжкова хованка
🌟князівство книг
🌟Книжки опосума
🌟Потойбічні балачки
🌟Ксю читає
🌟Книгоманські балачки
🌟Forty magpies in a trenchcoat

чому список, а не папка? бо, з одного боку, я за індивідуальний підхід, а, з іншого, добрі люди вже зробили гарну теку затишних букблогів (де ви зможете знайти ще багато каналів для вашої стрічки).

🪷хвилинка самореклами: мій блог, reading at midnight, теж підпадає у категорію "до тисячі підписників" 🤭 а якщо ваш канал - також, і я його тут не згадала, то запрошую лишити лінк в коментарях 🫶
21.04.202507:42
📚 Ірина Цілик "глибина різкості"📚

📚 Збірка віршів української режисерки Ірини Цілик.

Мені подобаються ті вірші, які Ірина публікує на своїх сторінках в соцмережах. Тому я взяла до рук, цю стару збірку. Вона за 2016 рік.

В момент прочитання розблокувала старий шкільний спогад. Коли нас 15-річних змушували вчити вірш, сенс якого ми не могли зрозуміти. І для нас то був лише набір слів, який аж ніяк не міг запам'ятатись, як його не зубри.

От приблизно таке я відчувала коли читала "глибину". Умовно вірші можна поділити на три частини: зрозуміло про що - не зрозуміло нащо; не зрозуміло про що, але гарно; про війну.

#враження
Я не знаю чому, але мені під час описів стосунків з їжею завжди смішно 😆😆. Можливо, через те, що знаю таких людей, що в будь-якій ситуації обирають їжу) і в уяві постають їхні образи та ситуації в які вони потрапляли (здебільшого смішні 😁).

Я ж не одна така, правда? 🫣

#цитати
09.04.202502:50
У мене через Томаса Манна почався нечитун 🥲. Точніше через його третю новелу в збірці «Смерть у Венеції» (а може через стиль автора загалом).
Даю собі кілька днів щоб відпочити, бо не хочеться змушувати себе читати буковки, які аж ніяк не хотять складатись в слова 🫣.
Ще треба сісти і написати відгук на «Толіків», бо щось це теж дуже затягнулося 🙈

#думки
01.04.202508:12
🌸 підсумки березня 🌸

🍀 1. Микола Вінграновський «На срібнім березі»

🍀 2. Стефанія Демчук «Доба постів і карнавалів»

🍀 3. Слава Світова «Імена»

🍀 4. Катерина Липа «Сатанів. Тевтонське прокляття»

🍀 5. Світлана Поваляєва «Мінлива хмарність з проясненнями»

🍀 6. Лі Бардуґо «Біснуватий»

🍀 7. Юлія Мак «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем»


🌸 березневе не дочитане:

🍀 - Террі Пратчетт «Рухомі картинки»

#підсумки
17.04.202508:50
Почала читати «Часоховище» Ґеорґа Ґосподінова. І я в захваті з перших сторінок. Цікаво, чим ця історія закінчиться. Бо все наче і зрозуміло, і одночасно так все заплутано… Але воно захоплює уяву …

Читали? Як вам?
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.