Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Трудовик UA | Дудін про трудові права avatar
Трудовик UA | Дудін про трудові права
Трудовик UA | Дудін про трудові права avatar
Трудовик UA | Дудін про трудові права
✅ Суд визнав неправомірним закінчення виконавчого провадження без реального виконання рішення суду органом ПФУ. Ми добилися цього з лікаркою-пенсіонеркою, а перед тим – довели в двох судах її право на виплату грошової допомоги у розмірі 10 пенсій.

У 2022 р. ГУ ПФУ в Києві відмовило у виплаті екс-лікарці санепідемслужби, бо ніби вона не працювала у закладах із Переліку закладів і установ, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затв. постановою КМУ №909. Серед них згадано установи 🏥 Держсанепідемслужби, але у ході реформ заклад позивачки перепідпорядкували МОЗ і подальший стаж ПФУ не брав до уваги.

📌 Суди визнали мотивацію хибною і зобов’язали розглянути заяву з урахуванням висновків суду.

Орган ПФУ вдруге відмовив у виплаті, проігнорувавши висновки суду. Держвиконавець Боярчук О.В. виніс постанову про закінчення виконавчого провадження, хоча результату позивачка не отримала.

📌 Полтавський окружний адмінсуд на вимогу позивачки постанову скасував, що дає шанс на виконання справедливого рішення
05.02.202502:58
🏥 МЕДИКИ. Постановою КМУ від 13.01.2023 № 28 встановлено у вигляді фіксованих сум розмір мінімального розміру оплати праці на прифронтових територіях в залежності від займаної посади. Скажімо, для медичних сестер мінімальний розмір оплати праці має становити 18 000 грн у зоні АБД та 15 500 грн у зоні МБД.

В одній зі справ адміністрація лікарні на Донеччині обгрунтовувала необхідність зміни істотних умов праці (переведення на 0,5 ставки) тим, що внаслідок встановлення підвищених розмірів оплати праці збільшилися видатки на персонал, які не були підкріплені фінансами. Разом з тим виникають і курйозні ситуації: іноді керівників лікарень звинувачували у вчиненні корупційних правопорушень у зв’язку з призначенням собі премії на виконання постанови. Вони змушені доводити, що встановлення додаткових виплат було обов’язком, а не правом.

📍 ВИСНОВКИ

Аналіз тенденцій судових спорів свідчить, що найчастіше з позовами зверталися співробітники Пенсійного фонду України, управління соціального захисту і навіть судів з Сумщини та Донеччини у зв’язку з ненарахуванням виплат за постановою КМУ № 391. Їх відносно невисока кількість не дозволяє казати про масове порушення цих прав. Подекуди нездійснення виплат на прифронтових територіях пояснюється об’єктивними причинами як-от нестачею бюджетного фінансування. Проте досить часто це є результатом бюрократизму – яскравим прикладом є зволікання з включенням персоналу до списку працівників, які удостоїлися виплат. Тому лише постійний громадський контроль за чиновниками дозволить реалізувати закладені положення. Якнайповніше виконання вищеназваних актів – це запорука того, що населення в уражених війною місцевостях зможе реалізувати належні їм права на доступ до соціального захисту або правосуддя
🕯 8 січня вчинено черговий злочин проти осердя української міцності – промислового робітництва. Удар російської авіабомби по «Мотор Січі» вбив 13 людей і 123 поранив. Це сталося під час перезмінки, коли на прохідній було людно.

🙏 Щоб запобігти новим трагедіям, нам треба зброя і захисні укриття. Слід молити світ про це. Але є ще один вимір безпеки – соціальний.

❗ Як повідомили мені рідні загиблих, «Мотор Січ» досі не в Реєстрі об’єктів критичної інфраструктури, а без цього їм не виплатять 1 млн грн за Законом 2980. Курувати це питання має Мінстратегпром, екс-очільник якого закликає повертатися в Україну та працювати в ОПК. Чи будуть ці слова почуті, коли влада нехтує інтересами тих, хто кує перемогу?

❗ Запорізька обл. серед лідерів за відхиленням органом ПФУ заяв (17) про виплати за Законом 2980 через відсутність статусу ОКІ в атакованих об’єктів. Левова частка справ – про цей завод, який окупанти ненавидять особливо.

Робітники віддають все на благо держави. А коли держава зміниться в їх інтересах?
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний рух avatar
Соціальний рух
21.01.202517:34
Даремно страждають?

Віталій Дудін, к.ю.н. із трудового права та активіст «Соціального руху» підняв у своєму виступі тему маніпуляцій визначенням працівників критичної інфраструктури:

🔹 Які категорії працюючих стикнулися під час війни зі зростанням навантаження без підвищення соціальних гарантій?
🔹 Чому зайнятих на залізниці й обленерго не визнають працівниками об'єктів критичної інфраструктури, коли мова про виплати за Законом 2980?
🔹 Коли держава почне повноцінно захищати постраждалих від рашистів робітників та їх родини?

Дивіться повну лекцію та дізнайтеся, як слід підтримати тих, хто своює героїчною працею підтримує обороноздатність і стійкість України.

💡 Критично важливо чути та діяти!
📣 Дякуємо всім, хто долучилися до події 28.12.2024 на тему прав працівників критичної інфраструктури. У ході лекції та обговорення було розкритиковані підходи влади, виражені у звуженні трудових прав зайнятих на КІ за Законом № 2136 та у перешкоджанні здійсненню виплат за Законом № 2980 у разі російських атак.

📌 Окрема повага залізничникам, енергетикам та членам їх сімей, що поділилися своїм баченням подолання проблем!

👉 Презентація

👉 Відеотрансляція

✅ Ми повинні змусити владу усвідомити цінність життів простих робітників і забезпечити для них справедливість!
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний рух avatar
Соціальний рух
🔥 «Соціальний рух» вимагає від Мінсоцполітики усунути перешкоди в отриманні допомоги потерпілими від РФ працівниками критичної інфраструктури та членами їх сімей. Такі виплати передбачені Законом № 2980.

Нині за заявами до органів ПФУ виплачено коштів у 100 разів менше, ніж планувалося. Заяви на виплати масово відхиляються, а причиною у переважній більшості є відсутність на момент трагедії підприємств у Реєстрі об’єктів критичної інфраструктури 🏭⚠️

📌 25 жовтня Кабмін дещо спростив порядок виплат, але це не гарантує вирішення всіх наявних проблем. Найсправедливішим буде поширити дію Закону № 2980 на всіх, хто працює в галузях критичної інфраструктури, а не лише на окремих підприємствах.

Читайте про це за посиланням на нашому сайті
🇧🇪 Бельгія: єврострайк, трудова українізація, святий покровитель

Зараз у самому ❤️ серці ЄС – Брюсселі – проходить greve nationale (загальний страйк) проти пенсійної реформи. Оголошення про нього висіли по місту, даючи приготуватися до транспортного колапсу.

⚙ «На час страйку можна домовитись на роботі про дистанційку. Або просто не працювати, якщо ти в профспілці», – каже знайома, яка працює в центрі підтримки українських біженців. Її непокоїть бос-киянин, який зневажає поширену тут егалітарну культуру трудових відносин. «Я проти «українізації» ринку праці, якщо під цим розуміти стандарти треш-капіталізму», – додає вона.

⚙ Мінімальна зарплата перевищує 2000 євро. Працівники об’єднані в профспілки – соціалістичну, християнську і ліберальну. Трудові закони залишають мало шансів для зловживань з боку наймача.

🌅 Хіба це не рай для тих, хто працює?

⚙ Серед експонатів Музею промисловості й праці я бачу фігурку Святого Елігія (Saint Eloi) – покровителя ковалів. Словом, бельгійські трудящі захищені з усіх боків
🟢🔴 Мав унікальну можливість донести до громади Кривого Рогу своє бачення прогресивної політики у сфері зайнятості та соціального захисту, спрямованої на підтримку працівників, а не вижимання короткострокових вигод.

❗️Спойлер: люди будуть підтримувати економіку, коли побачать що їх справді цінують та долучають до ухвалення рішень!

✊ Держава повинна підлаштовуватися під потреби змученого тривогами і втратами народу, а під час війни говорити про соціальне ще важливіше, бо ризики для добробуту величезні.

✊ Лише робітнича влада і соціалізована економіка дадуть нам всім те, що нам належить по справедливості.

❗️Проте найцінніше - це не мої мрії вголос, а репліки доведених до відчаю людей, яких ви почуєте у другій половині відеозапису
24.01.202520:12
👆👆👆 Минулий рік для багатьох був невимовно важчим за попередні - він став буквально роком виходу російського терору проти працюючого населення на новий рівень.

📌 На це вказують тенденції виробничого травматизму в умовах триваючої російської агресії: за рік 228 людей загинули на виробництві від ракет і дронів, що перевищує показники попередніх двох років.

📌 Підкреслю, що мова лише про обліковані органами Дежпраці нещасні випадки на виробництві. Реальні втрати можуть бути вищими, якщо рахувати людей, ніяк не оформлених на роботі.

📌 Російська воєнщина обрала тактику винищення тих людей, які забезпечують гуманітарні потреби. Показовими є серійні атаки БПЛА на фельдшерів та водіїв швидкої на прифронтових територіях.

📌 Якщо наша держава дбає про майбутнє, то повинна кардинально переглянути політику в сфері охорони праці, пріоритетизувавши захист людей від ризиків та соціальну підтримку в разі лиха.

😔 На жаль, користуючись тяжкою ситуацією на фронті, уряд поставив на перше місце просування нового Трудового кодексу...
से पुनः पोस्ट किया:
✊Криворізький «Соціальний рух» avatar
✊Криворізький «Соціальний рух»
📢 Запрошуємо на лекцію: «Яка політика зайнятості та соціального захисту врятує Україну?»

Спікер: Віталій Дудін — активіст громадської організації «Соціальний рух», автор каналу ТрудовикUA
https://t.me/trudovikua , кандидат юридичних наук.

🔎Серед питань, що будуть розглянуті:

1️⃣Як забезпечити гідну оплату праці в умовах економічної нестабільності?
2️⃣Роль держави у захисті прав найманих працівників.
3️⃣Перспективи нової соціально-економічної моделі для України.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться соціальною політикою, правами працівників та економічним майбутнім України.
Віталій поділиться практичними ідеями та шляхами виходу з кризи.

🗓 Дата: 18 січня (субота)
⏰ Час: 14.00 - 16.00
📍 Формат: онлайн та офлайн.

📌 Зареєструватися
27.12.202418:26
❓Як кинули на виплати працівників критичної інфраструктури? Хто винен в цій історії? І що змусило обуритися навіть Галину Третьякову?

🔸 Пропоную вам подивитися, як моя стаття навколо проблем із Законом 2980 викликала гостру суперечку в парламенті.

🔸 Вже скоро, 28.12, ми поговоримо на лекції в Києві, що можна зробити в інтересах цивільних героїв війни
Самозахист трудових прав працює!

🖋📌 Вперше у моїй практиці у працівниці вникла необхідність звільнитися з роботи у зв’язку з невиконанням роботодавцем законодавства про працю (ч. 3 ст. 38 КЗпП). Заява про звільнення була задоволена, адже роботодавець не міг спростувати факт порушення. Працівниця отримала три середньомісячні заробітки і звільнилася у зазначений нею строк.

✅ Доказом порушення у даному разі виступили судові рішення у справі про поновлення на роботі. У них суди визнали факт порушення трудового законодавства при проведенні звільнення у 2022 р.

😬 Як відомо, схвалюють такі заяви роботодавці неохоче, вдаючись навіть до самостійної зміни підстави звільнення. Тут же були залізні підтвердження неправоти власника у вигляді судових рішень, хоча можна подати заяву за ч. 3 ст. 38 КЗпП і без такого рішення (просто обгрунтовувати факт порушення треба буде докладніше).

🛑 Не забувайте про можливість зірвати «стоп-кран», якщо ви не бажаєте продовжувати трудові відносини з роботодавцем-порушником!
24.01.202520:12
З ухваленням Закону № 3939 влада зробила крок до розбудови ліберального капіталізму без етичної легітимації та регуляторних рамок. У сфері праці це означає перетворення трудового колективу з суб’єкта ухвалення рішень на робочу силу, тобто об’єкт управління. Закладений в ГК потенціал вироблення політики сталого розвитку так і не став орієнтиром для жодної правлячої команди. Але без узгодження інтересів ринку із потребою в згуртованості суспільства Україна не зможе прийти до європейського рівня життя
👉 🛑 Працівників вже відстороняють без збереження зарплати на час службової перевірки, попри недосконале законодавство. Про це стало відомо з рішення Вінницького міського суду.

Вінницький нац. мед. університет ім.М.І.Пирогова скористався зміненою Законом 3768 редакцією ст. 46 КЗпП щойно вона почала діяти (27.09.2024). Було видано наказ про створення комісії з проведення службової перевірки та відсторонення від роботи посадовця, який потім оскаржив цей наказ.

✔ Як встановив суд, відповідач не мав доказів, що слугували би підставою для службової перевірки. Працівнику присудили заробіток за місяць відсторонення.

Але суд проігнорував важливі нюанси:

❗визнаний «критично важливим для функціонування економіки» університет було прирівняно до об’єкта критичної інфраструктури, а лише такий статус роботодавця дозволяв відстороняти на період перевірки згідно статті 46;

❗власник ототожнив службову перевірку й розслідування (жоден нормативний акт не регулює порядку службової перевірки у трудових відносинах)
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний рух avatar
Соціальний рух
07.01.202516:17
Спецоперація проти трудящих: у 2024 році РФ вбила більше робітників, аніж у минулих роках

Щонайменше 228 смертей від нещасних випадків на виробництві були спричинені в 2024 році російською агресією, що на 33 смерті вище показника 2023 року і на 10 смертей вище показника 2022 року. Рекордна за час вторгнення трагічна статистика є результатом, зокрема:

▪️Полювання дронами за каретами швидких на Херсонщині;
▪️Ударів ракетами по промисловості Донецької, Миколаївської та Харківської областей;
▪️Знищення лікарень у Києві та Запоріжжі;
▪️Авіаударів по комунальникам та енергетикам Сумщини.

😕 За оцінками експертів з охорони праці, приблизно 50% летальних випадків на роботі викликані російським мілітаризмом.

😢 Ще 734 робітники отримали поранення від рашистів. Таким чином, загалом через збройну агресію тільки за минулий рік постраждали майже тисяча людей, які просто виконували свою роботу. Ціна, яку платить українське робітництво за незалежність України, є колосальною.

❌ Оприлюднені цифри свідчать про системність терору проти українського народу з боку московських імперіалістів, які не рахуються з втратами серед цивільного населення. Будучи нездатними одержати вирішальну перемогу на полі бою, рашисти хочуть зламати хребет України, розстрілюючи машиністів потягів, електромонтерів та медсестер. У переважній більшості потерпілих можна віднести до працівників об'єктів критичної інфраструктури (ОКІ). Методичні атаки за своїми наслідками призводять до посилення деіндустріалізації України та неможливості задовольняти нагальні суспільні потреби.

👎 Проте засуджуючи безжальність путінських нелюдів, ми не повинні замовчувати неспроможність неоліберальної держави реагувати на виклики часу. По-перше, інспекції праці через законодавчий мораторій майже не контролюють стан охорони праці, тоді як в умовах війни вони мали би тотально перевіряти забезпечення підприємств укриттями та дотримання роботодавцями режиму повітряних тривог. По-друге, допомога постраждалим та їхнім сім’ям залишається недієвою. Мінсоц та ПФУ саботували виконання Закону №2980 про виплати ушкодженим працівникам ОКІ: за три роки обіцяну одноразову грошову допомогу отримали у кращому разі десятки родин, хоча лише в 2024 році постраждали сотні критично важливих працівників!

😡 Ця війна — не лише про боротьбу за незалежну державу, але й за гідне життя кожного, хто працює на благо українського суспільства. Щоб повернути віру в Україну як соціальну державу, слід невідкладно:

🔺 Забезпечити виплати допомоги за Законом № 2980 всім зайнятим у секторах критичної інфраструктури, а у разі смерті — їх родинам.
🔺 Відновити перевірки інспекцій праці за дотриманням права на безпечні умови праці, передусім на ОКІ та прифронтових територіях.
🔺 Спрямовувати прибутки підприємств на оснащення підприємств засобами безпеки, які дозволять мінімізувати смертність.

«Соціальний рух» безкомпромісно стоятиме на боці людей праці, оскільки саме вони масово несуть перемогу Україні.

Вічна шана загиблим! Кара окупантам! Ганьба зрадницькій політиці!
🌻 АПК. Юристка агропідприємства із Запорізької обл. оскаржила наказ про відпустку без збереження заробітної плати, адже вона не писала відповідну заяву. Їй присуджено 90000 грн.

🛠 ЖКГ. На Одещині бухгалтерці не дали звільнитися через загрозу для життя і здоров`я. Тому вона звільнилася на підставі невиконання власником КЗпП з отриманням тримісячного заробітку.

☢ ЯДЕРНА БЕЗПЕКА. Судами двох інстанцій визнано незаконним призупинення дії трудового договору з охоронником ЧАЕС, який служив у ТрО і потрапив у полон 01.04.2022. Призупинення оголошено після деокупації м. Славутич, де знаходиться підприємство.

🩸 МЕДИЦИНА. Переведення працівниці КДЦ у Києві на нижчеоплачувану роботу визнано безпідставним. Стягнуто різницю в заробітку на суму біля 240 тис. грн.

🚆 ЗАЛІЗНИЦЯ. Призваний до ЗСУ провідник з Кривого Рогу відсудив одноразову матдопомогу для мобілізованих. Роботодавець намагався виправдати свої дії зупиненням дії колдоговору, але вже вдруге програв.

👉 Попередній дайджест 👈
07.06.202417:22
🪫🪫 Блекаут, тарифи, кондиціонери. Чому Україні час працювати менше?

Тривалий час я задумувався над тим, що Україну може підкосити культура нераціонального витрачання робочої сили. Тепер же реальність просто не залишає альтернативи, крім як економити – суворо економити витрачений час на роботу.

Поясню думку. Через занизький рівень оплати праці тривалість робочого тижня в Україні мені здавалася непростойно довгою. Але коли українська енергетика буквально дише на ладан внаслідок російського ракетного терору, то тривале засижування в офісах і магазинах стає загрозою національній безпеці.

❓ Що робить уряд? Прем’єр Денис Шмигаль оголосив, що з метою економії електрики органи влади відмовляться від використання кондиціонерів. Маючи досвід роботи в службі зайнятості у будівлі на 17 поверсі, я уявляю, як відсутність кондиціонування може позначитися на благополуччі працюючих в таких установах...

❓ Що ж треба робити? Скорочувати робочий день! І не лише для працівників держсектору, а й взагалі в економіці. Підвищення тарифів на електроенергію робить бізнес у цьому зацікавленим. Саме такий крок був би корисним з точки зору збереження ресурсів. Перехід на 4-х або або максимум 6-годинний робочий день зі збереженням попереднього рівня заробітку принаймні на період подолання дефіциту електроенергії – це збалансоване рішення, від якого виграють всі.

✅ До того ж скорочення робочого часу заохотить обирати легальне працевлаштування в Україні та змусить принаймні задуматися декого про повернення з-за кордону. Бо чи захочуть ті, хто працювали, скажімо, в Німеччині по 8 годин на день в супермаркеті, відпрацьовувати зміни по 12-14 годин? Питання риторичне.

❓Що ж заважає перейти до розумної тривалості робочих годин? Неоліберальна логіка політиків.

▪ Пригадаємо, що саме збільшення тривалості роботи стало ледь не першим з початку вторгнення реформаторським рефлексом з подачі Галини Третьякової. Її Закон 2136 скасував право на 40-годинний робочий тиждень й гарантовану відпустку для деяких професій, а також відмінив державні свята й граничний обсяг надурочних для всіх. Невже не зрозуміло, що за відсутності масової промисловості праця пересічного українця мало що додає для зміцнення обороноздатності? Тоді як ціна задовгих робочих змін добре відома – це травматизм, стрес, вигорання.

▪ Показовим є висловлювання заступниці міністра соціальної політики Дарини Марчак, яка порадила українцям «працювати так довго, як зможемо» заради достойної пенсії. Політики навіть не задумуються над тим, що українці й так «виробляються» набагато швидше за європейських сусідів, бо працюють довго і в гірших умовах.

🧐 Гасло одного з протестів проти пенсійної реформи «Менше роботи – більше життя» у період воєнного стану зазвучало по-новому. За час війни роботодавці у масі своїй не дали працівникам більше вільного часу, хоча на словах вітали їх залучення до волонтерської діяльності. Майже єдина прогресивна зміна воєнного часу – викорінення виснажливої нічної праці, але це сталося внаслідок запровадження комендантської години, а не гуманізму власників.

✅ Тому працювати слід над максимально можливим скороченням тривалості роботи заради того, щоб вберегти здоров’я і благополуччя людей, а отже майбутнє країни. І навпаки – бездумні перепрацювання зменшать кількість тих, хто доживе до Перемоги
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний рух avatar
Соціальний рух
05.02.202517:54
🎥 Яка політика зайнятості врятує Україну?

😮 Гідні зарплати, захист працюючих інспекціями, визначальний вплив робітництва на умови праці — це нагальна необхідність, щоб подолати кризу!

Незахищеність працівників лишається ключовою проблемою, яка знеохочує мільйони чоловіків і жінок йти на роботу. Поки роботодавці користуватимуться широкою владою над персоналом, до тих пір зарплати будуть мізерними. Неоліберальна політика, де «кожен сам за себе», не дозволить Україні розкрити наявний трудовий потенціал населення, тому час розглянути інші підходи.

❓Які факти свідчать про кризу ліберальної моделі зайнятості? Як змусити роботодавців підвищувати оплату праці? Що дозволить спонукати до зайнятості українських жінок?

📢 Своїм баченням ділиться Віталій Дудін, експерт із трудового права та активіст «Соціального руху».

🔗 Дивіться повний запис цієї лекції, яка відбулася в Кривому Розі, та долучайтесь до обговорення!
24.01.202520:12
ПРО ПЕРЕМОГУ КАПІТАЛУ НАД ГОСПОДАРСЬКИМ КОДЕКСОМ

Рада скасувала Господарський кодекс України (ГК), вважаючи, що його положення не мають регулятивного ефекту, є декларативними, а також суперечать іншим нормативно-правовим актам та загальним засадам цивільного законодавства. Саме така мотивація наводилася у пояснювальній записці до Закону № 3939-IX від 09.01.2025 (законопроект № 6013). Примітка: під цим соусом можна скасувати багато чого. Інтереси бізнесу зрозуміти можна – йому б все спростити і усунути будь-які бар’єри для збагачення. А чи вплине ця реформа на працюючих?

У ст. 4 ГК сказано, що трудові відносини не є предметом його регулювання. Проте ГК визначав засади економічної системи, в рамках якої трудові відносини розвиваються. На думку експертів, нове законодавство дозволить скупити олігархії нові підприємства при мінімальних видатках. Проте, на мою думку, цей крок ознаменує й більш далекоглядні зміни, а саме зсув у площині правової ідеології.

📌 Ціннісний поворот

Економіка для людей – це гасло, яким хоча б для виду маскували хиже нутро українського капіталізму. Тепер панівному класу кортить прибрати гуманістичну надбудову, залишивши товарно-грошовий базис в оголеному вигляді. Хоча здавалося би в умовах повномасштабної війни і економіка, і держава мають служити лише суспільним інтересам.

Не випадково у преамбулі ГК йдеться про мету забезпечити соціальну спрямованість суспільного виробництва. Тоді як предмет Цивільного кодексу України обмежується особистими немайновими й майновими відносинами, ігноруючи соціальне тло.

Цей кодекс став чи не єдиним актом, який окреслював феномен корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Ці норми могли видатися декларативними, але як часто все, що потребує додаткових витрат власників капіталу, оголошується декларативним!

📌 Двигун розвитку


Визначаючи функції держави у соціально-економічній сфері, ГК визнавав її відповідальною за здійснення соціальної політики захисту прав споживачів, заробітної плати і доходів населення, зайнятості, соціального захисту та соціального забезпечення (ст. 10).

Також держава мала виробляти стимули для компаній діяти згідно суспільних інтересів. Згідно ст. 11 ГК, суб'єктам господарювання, які не враховують суспільні інтереси, відображені в програмних документах економічного і соціального розвитку, не можуть надаватися передбачені законом пільги та переваги у здійсненні господарської діяльності. Судячи по наданню податкових пільг різним корпораціям сфери АПК та ІТ, ці положення владою системно ігнорувалися.

📌 Гудбай, виробнича демократія?

Слід згадати норми ГК, присвячені питанням найманої праці: як-от про обов’язкове укладення на підприємствах, які використовують найману працю, колективного договору (ст. 65) або створення на підприємствах зі шкідливими умовами праці цехів з більш легкою роботою (ст. 69).

Разом із ГК було втрачено положення, покликані побудувати гармонійні відносини між власником підприємства та трудовим колективом:
⚜ рішення з соціально-економічних питань виробляються і приймаються його органами управління за участі трудового колективу і уповноважених ним органів (ст. 65);
⚜ питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров'я, страхування працівників підприємства та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом за участі власника або уповноваженого ним органу (ст. 69).

Норми, що підкреслюють цінність людей праці для підприємницького успіху, можна знайти і в іноземних актах, що регулюють господарську діяльність:

✅ Комерційний кодекс Чехії
регулює вибори членів наглядової ради, в організації яких бере участь профспілка (ст. 200);
Кодекс торговельних товариств Польщі регламентує роль представників працівників у процесі злиття й поглинання підприємств (ст. 516-7);
✅ розділ 289b Торгового кодексу Німеччини вимагає від фірм, орієнтованих на ринок капіталу, зі штатом понад 500 осіб, включати нефінансову інформацію про КСВ у звіти.

📌 Висновки
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний Рух - Львів avatar
Соціальний Рух - Львів
«Фрілансер чи працівник? Особливості роботи дистанційно і за викликом» (ТРУДОБОРОНА 2.0)

🚩 ЛЕКТОРКА — кандидатка юридичних наук, доцентка, експертка з трудового права Світлана Кожушко.

📝 Гнучкість пропагується чинним неоліберальним урядом Дениса Шмигаля та його міністеркою економіки Юлією Свириденко, як спроба звільнити працівників від зайвої бюрократії Кодексу законів про працю України (КЗпП), заміна якого вкотре на порядку денному попри повномасштабну війну з імперіалістичною Російською Федерацією. Ба більше, в березні 2022 року, в розпал найбільшої війни в Європі з часів Другої світової війни тишком-нишком було прийнято Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який ще більше пропонує гнучкості ціною прав та соціальних гарантій для знедолених через війну працівників.

👩‍🏫 Про всі ці підводні камені розповість лекторка курсу "ТРУДОБОРОНА 2.0", кандидатка юридичних наук та доцентка Світлана Кожушко. Зокрема, буде йти мова за дистанційних працівників (стаття 60-2 КЗпП), трудові договори з нефіксованим робочим часом (стаття 21-1 КЗпП), гіг-працівників (Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні») фрілансерів, що працюють за цивільно-правовими договорами (Цивільний кодекс України) та міжнародні тренди в регулюванні дистанційної, платформної та цифрової зайнятості на підставі директив ЄС.

🔸 Коли: 1 лютого 2025 року
🔸 О котрій: 16:00
🔸 Де: Офіс ГО "Соціальний Рух" у місті Львів + онлайн

Зареєструватися
НОВИЙ ТК З’ЇСТЬ ТРУДОВІ ПРАВА

І знову бізнес-лобі хоче капітально зачистити рештки трудових прав. Для мене не було жодного року, починаючи з 2008-го, коли би держава не підіймала болісне питання про потребу в новому Трудовому кодексі, який має замінити КЗпП України.

Аргументи за майже незмінні. Відмінність лише у тому, що у нас зараз повномасштабна війна, яка мала би змусити роботодавців відсунути свій егоїзм на другий план.

👉 НОВИЙ ПРОЕКТ ТУТ 👈

Його мета: спростити звільнення, урізання зарплат та витрат на охорону праці. Автори мріють про те, як на безстроковій основі покласти на лопатки профспілки, а не про європейське майбутнє України.

Куди правильніше зосередитися на таких питаннях, як інспекції праці та безпека на виробництві, бо від цього безпосередньо залежить збереження людського потенціалу. Бо проводити масштабну ре-кодифікацію в умовах, коли падають бомби, буде злочином перед працюючим населенням.

Моя думка щодо попередньої версії проекту за посиланням

(фото з Першотравня-2017)
22.11.202418:20
🛡 Стартує проект по захисту прав військових та їх родин.

Це результат співпраці між ГО «Соціальний рух» та БО «Благодійний фонд соціально-правової підтримки учасників бойових дій».

📞 Звертайтеся за телефоном 063-590-3811
✊ Це довгоочікувана перемога! Хоча і применшена зусиллями підступної депутатки.

✅ Офіцер ЗСУ і член профспілки “Громадське здоров’я” Сергій Загурський добився успіху в апеляції в спорі про звільнення з ТОВ “Солгар Вітамін” у 2020 р.

✂️ Підтвердивши незаконність скорочення, Київський апеляційний суд втім урізав суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 1,1 млн грн до майже 700 тис. грн.

🪖 Колегія суддів постановила, що період прогулу після 19.07.2022 не підлягає оплаті, бо тоді почав діяти Закон 2352, що позбавив мобілізованих працівників збереження заробітку.

😖 Це зайвий раз свідчить про несправедливість змін: якщо звільнений працівник стає до лав Сил оборони, то право на оплату вимушеного прогулу за час служби втрачає. За порушення прав тих, хто стали на захист країни, навпаки мала би наставати підвищена відповідальність!

🔎 На щастя, в КСУ розглядається справа (і не одна) про неконституційність правок авторства Галини Третьякової.

✅ Був радий допомогти Сергію вибороти максимум із можливого
दिखाया गया 1 - 24 का 31
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।