Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Соціальний рух avatar

Соціальний рух

Ліва організація, що стоїть на засадах народовладдя, антикапіталізму, антиксенофобії. За робітництво та проти олігархів.
Сайт: rev.org.ua
Facebook: facebook.com/social.ruh/
YouTube: is.gd/siIIGJ
Instagram: @social.ruh
Написати нам: @socrukh_bot
TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थान
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिOct 25, 2019
TGlist में जोड़ा गया
Oct 08, 2023
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

12.05.202523:59
1.3Kसदस्य
08.06.202423:59
200उद्धरण सूचकांक
26.01.202505:59
618प्रति पोस्ट औसत दृश्य
09.04.202518:40
506प्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
12.05.202506:32
21.43%ER
01.02.202501:12
49.09%ERR

विकास

सदस्य
उद्धरण सूचकांक
एक पोस्ट का औसत दृश्य
एक विज्ञापन पोस्ट का औसत दृश्य
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Соціальний рух के लोकप्रिय पोस्ट

से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний Рух - Львів avatar
Соціальний Рух - Львів
15.05.202505:22
В суботу, 10 травня, родич_ки військовослужбовців влаштували публічну акцію: разом із ними на пікеті за чіткі терміни служби вийшли іграшки та ліхтарні стовпи, вдягнені в військову форму.

Чому? Концепція інсталяції була проста: військовослужбовці зараз не можуть доєднатися до пікету, не можуть вийти за свої права. Тому замість них вийшли подаровані ними дітям іграшки, вдягнені у військову форму🧸 закликаючи людей боротися за право військових на відпочинок:

Я не тут, бо я на фронті, захисти мої права


Матері і дружини військовослужбовців вкотре озвучили свої вимоги. Лунали лозунги:

"Герої — не раби"

"Чіткі терміни служби"

"Військові заслужили на відпочинок"


Активіст_ки Соціального Руху підтримали пікет родич_ок військових. Чому це важливо?

Про мобілізацію і чому чіткі терміни служби є важливими — в наступному пості.

Нагадуємо, що за день до пікету, в пʼятницю 9 травня у Львів прибули з ціллю обговорити й встановити трибунал делегації міністерств закордонних справ всіх країн Європи. На цю подію також зібралися активістки руху за чіткі терміні служби. Їх підтримали активістки з львівського осередку Соціального Руху
से पुनः पोस्ट किया:
Соціальний Рух - Львів avatar
Соціальний Рух - Львів
Чому профспілки зростають?
І що цьому заважає — у 2025 році, у Львові, в реальності повної невизначеності?

Запрошуємо на зустріч з Володимиром Філіповичем — головою Територіальної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України Львівської залізниці.

Говоритимемо про:
— як і навіщо створювати профспілку;
— як залучати і надихати нових людей;
— які виклики стоять перед залізничниками сьогодні;
— і чому профспілкам потрібен голос не тільки в депо, а й у політиці.

Це подія для тих, хто вже в профспілці, і для тих, хто тільки думає об’єднуватись.

Коли? 22 травня (четвер), 17:00
Де? Львів, центр (адреса прийде на пошту після реєстрації)
Реєстрація обов’язкова

Приходь, якщо хочеш змінювати профспілковий рух знизу — і разом з нами будувати нову культуру солідарності.
से पुनः पोस्ट किया:
Київський «Соціальний рух» 🍁🚩 avatar
Київський «Соціальний рух» 🍁🚩
Квір-Крим: реалії в окупації

🏳️‍🌈 Сьогодні ми багато знаємо про ЛГБТК+ спільноту в Україні: чи не щодень виходить нове інтерв'ю з представником спільноти, публікується соціологічне дослідження тощо. Проте, що ми знаємо про квір-людей, що живуть в окупації одинадцять років та чи знаємо хоч щось взагалі? Як влаштоване буденне життя квірів в Криму? Та чи відповідає онлайн-інформація дійсності?

📚 На лекції ми спробуємо розібратись з матеріалами, що надають журналісти, статистикою, політикою окупаційної влади відносно ЛГБТК+ спільноти, міфами, що поширюються соціальними мережами та познайомимося з квір-Кримом крізь призму емпіричного досвіду людини для якої він був (і є) домом. Ми спробуємо реконструювати досвід ЛГБТК+ людей в окупації крізь мікроісторію та притрусимо це сухими даними. 

Про це й багато іншого розповідатиме кримчанин, культуролог, дослідник квір-культури та активіст «Прямої дії» Алекс Грабовських

На зустрічі ми обговоримо:  
🔹Як політика окупаційної влади впливає на ЛГБТК+ спільноту?
🔹Як про квір-людей говорять в навчальних закладах та ЗМІ?
🔹Як заміщується відсутність шелторів та громадських організацій для квір-людей?
🔹Де відбуваються знайомства для побудови романтичних та дружніх стосунків? 
🔹Які майданчики для комунікації існують?
🔹Чи дійсно в Криму нема квір-активізму?

📌 Дата і час: 24 травня (субота), 17:00
📍 Локація прийде вам на пошту по реєстрації
👉 Зареєструватися (реєстрація обов'язкова)
15.05.202510:30
​​Андрій Білоус звільнився після звинувачень у домаганнях

✅ Директор Київського академічного Молодого театру написав заяву на звільнення після публічних звинувачень у сексуальних домаганнях після того, як студентки повідомили про випадки аб'юзу як у навчальному закладі, так і безпосередньо в театрі.

❗️Хоч Андрій і заявлял про відсутність «законних підстав» для звільнення, Білоус вирішив піти сам — за його словами, «щоб знизити внутрішню напругу». Втім, громадськість вважає це наслідком активної позиції студентської спільноти та солідарних викладачів.

📣 «Те, що він звільнився сам, а не був звільнений з ганьбою — прикро», - як каже колишня очільниця «Соціального руху» Катерина Кострова.

📣 «Фактично громадськість - студентво та викладацька команда - створили такі умови, що йому довелось звідти звільнитись — це велика перемога.

📣 «Систему, яка десятиліттями прикривала аб'юз, більше не вдасться утримати в тиші. Солідарність з усіма, хто говорили і говорить — ваші голоси змінюють театр. І світ», - відповідає активістка «Соціального руху» Леся Алам.

🫡 Цей випадок став сигналом: культура замовчування більше не працює. Сексуальні домагання — не «особиста справа» чи «непорозуміння», а серйозне порушення прав і гідності. Ми не маємо права заплющувати очі.

🔥 Говорити вголос — це перший крок до справедливості.
07.05.202511:04
​​«Соціальний рух» допоміг пенсіонерці відбити претензії «Київтеплоенерго»

👵 Пенсіонерка з Києва Ірина Лісогорова опинилася в складній ситуації: у липні 2024 року вона дізналася, що її пенсійну картку заблоковано через борг у понад 78 тисяч гривень перед КП «Київтеплоенерго». Як з’ясувалося, у жовтні 2023 року суд без її участі ухвалив рішення стягнути з неї цю суму. Позов подали ще у 2021 році й він стосувався послуг, спожитих ще давніше. Зауважимо, що пенсійні рахунки заборонено блокувати під час воєнного стану.

❗️Пані Ірина звернулася до юриста ГО «Соціальний рух» Віталія Дудіна. Він подав скаргу до Київського апеляційного суду, вказавши, що жінка не була належно повідомлена про перший судовий розгляд. Суд призупинив стягнення, а в лютому 2025 року частково задовольнив апеляцію — борг зменшили на 51%.

✅ Суд вирішив, що наданий «Київтеплоенерго» договір уступки права вимоги (цесії) з ПАТ «Київенерго» не підтверджує розмір боргу за послуги, спожиті до травня 2018 р. Такий договір без додаткових доказів не може підтверджувати суму боргу!

🙄 До того ж, частину суми — 38 тисяч гривень — з пані Лісогорової вже стягнули до відкриття виконавчого провадження. А отже, підстав для блокування рахунків не було. Після звернень юриста провадження закрили, а рахунки розблокували. Комунальне підприємство ще й має повернути пенсіонерці 607 грн судового збору.

😡 Ця справа показує, як «Київтеплоенерго» подає позови без належних доказів, розраховуючи на неуважність судів. Але цього разу справедливість вдалося відстояти.

💪«Соціальний рух» нагадує, що ми надаємо консультації по захисту соціальних прав простих людей.

📲 Якщо вам потрібна термінова консультація, то телефонуйте на 063-195-41-94 (Віталій Дудін, юрист).

Повна версія на сайті
📢 «Одна за трьох»: українські медсестри на межі виснаження — і вимагають змін

💉До Дня медсестри активістки Медичного Руху «Будь як Ми» презентували дослідження «Одна за трьох: як працюють українські медсестри» — презентувавши суспільству масштаби проблем з кадрами у медичній сфері.

👩🏼‍⚕️ Працівниці з різних міст обговорювали про несправедливе навантаження та вдвічі більший об'єм роботи: на одну медсестру в українських лікарнях припадає вдвічі більше пацієнтів, ніж у середньому в ЄС. І в цих умовах постійного недобору персоналу, надмірних обов'язків і фізично виснажливої праці вони отримують близько 10 тисяч грн «на руки».

😡 Одна з вагових причин масового виходу з професії — скасування вимог по мінімальній кількості медсестер на робочій зміні у 2016–2020 рр., після чого лікарні почали скорочувати штат, перекладаючи всю роботу на тих, хто залишився. Це спричинило не лише фізичне й емоційне вигорання, а й небезпечні ситуації: одна медсестра — вночі — може бути сам на сам із десятками пацієнтів, зокрема в психіатрії чи в багатьох лікарнях прифронтових територій.

😢 Попри законодавчі норми про підвищені виплати в прифронтових районах, медики часто не отримують належного, стикаються з затримками зарплат, відсутністю охорони, психологічної підтримки, професійного захисту.

🔥 Втім, медсестри не здаються: організовують незалежні профспілки, відстоюють свої права і змінюють умови праці на краще.

❗️На завершення заходу Голова МедРуху Оксана Слободяна повідомила, що медсестри ініціюють петицію з вимогою забезпечити базову зарплату не нижче мінімальних гарантій, з індексацією відповідно до інфляції, щоби вона становила не менше 80% середньої по країні — тобто 17 708 грн у 2025 році — та включала інші покращення.

✅ Ознайомитися з повним прес-релізом можна за посиланням на сайт «Будь як Ми»

💪 «Соціальний рух» всебічно підтримує працівни_ць медичної сфери, зокрема середній медичний персонал та підтримує вимогу до справедливої оплати їх праці, безпечних умов та людської поваги.

🇺🇦 Настав час надати тим, хто рятує життя, належну підтримку.
से पुनः पोस्ट किया:
✊Криворізький «Соціальний рух» avatar
✊Криворізький «Соціальний рух»
📣 Жінка, профспілка, закон: алгоритм захисту трудових прав!

📅 Дата: Субота, 17.05

🌟 Запрошуємо на важливий захід! 🌟
В рамках спільної ініціативи з профспілками ми організовуємо зустріч, присвячену захисту трудових прав жінок. У сучасному світі питання гендерної рівності та захисту прав працівників стає все більш актуальним, тому ми запрошуємо всіх, хто бажає дізнатися більше про те, як ефективно захищати себе від мобінгу, дискримінації та незаконного звільнення.

💼 Що на вас чекає?
- Експертні виступи:
- Штанько Ольга – активістка СР, яка поділиться своїм досвідом у боротьбі за трудові права жінок.
- Шубенко Наталія – активістка незалежної профспілки, яка розповість про ефективні стратегії захисту прав працівників.

📌 Деталі участі:
✔ Онлайн-трансляція— посилання перед подією. 
📌 Дата і час:
17.05 (субота) 14:00
📌 Місце: Кривий Ріг офлайн та онлайн
Ви зможете обрати зручний для себе формат участі!

👉 Зареєструватися

💖 Чекаємо на вас! 💖
से पुनः पोस्ट किया:
Колективи Солідарності • Solidarity Collectives avatar
Колективи Солідарності • Solidarity Collectives
🇺🇦 Гуманітарна допомога для прифронтових громад!

Друзі і подруги, у травні Колективи Солідарності планують наступну місію на Схід України, і ми звертаємося до вас з проханням підтримати її. 

Сьогодні мешканці прифронтових громад та ВПО дуже потребують допомоги. Часто їм не вистачає базових речей. Речей, які можуть припадати пилом у нас в домівках, але виявитися надзвичайно корисними для тих родин, які залишили свій дім з нічим. 

Тож ми оголошуємо збір коштів та речей на потреби прифронтових громад Харківської, Сумської та Донецької областей.

Основні потреби:

🛏️Постільна білизна
🛌 Полуторні та двоспальні ковдри
🍽️ Кухонний посуд
🧣 Теплі пледи
⚡ Побутова техніка (мікрохвильовки, мультиварки, електроплити, павербанки, стабілізатори напруги)
💊 Ліки для сердечників, діабетиків, від анемії, ходунки
🐾 Корм для тварин — багато людей опікуються домашніми улюбленцями, але не можуть забезпечити їх харчуванням
🧼 Засоби особистої гігієни та побутові речі (мило, шампуні, гелі для душу, миючі засоби, зубні пасти тощо)

В першу чергу ми хотіли б підтримати громади Дружківки, Високопілля, Добропілля та Сум. А в майбутньому плануємо поїхати у Запорізьку та Херсонську області. Передані вами речі ми доставимо до місцевих, які дійсно потребують допомоги. А грошові внески допоможуть докупити необхідні товари та організувати їх доставку.

Реквізити для переказу коштів: 
💳 Номер картки: 4441111050926215
Банка на гуманітарні місії : https://send.monobank.ua/jar/uiSZk8CmM
💶 PayPal: solidarity.collectives@proton.me

Пункти збору речей: 
📦 Офіс СоцРуху, вул. Ярославська 35-А
з 15:00 до 17:00
📦 Офіс БурсаХаб, вул. Сковороди, 14, з 11:00 до 18:00 (за попередньою домовленістю)

Дякуємо кожному за підтримку! Навіть маленький внесок може зігріти серця та життя тих, хто сьогодні бореться за виживання.
से पुनः पोस्ट किया:
✊Криворізький «Соціальний рух» avatar
✊Криворізький «Соціальний рух»
⚽️ Футбольний день Соціального Руху! 🤝

Сьогодні, 10 травня 2025 року, в Кривому Розі відбувся наш перший чудовий Футбольний день! 🌟 Захід зібрав безліч шанувальників футболу, які прийшли проявити свої навички, знайти нових друзів і об'єднатися за гарною справою.

🕓 Час та місце:
Захід стартував о 16:00 на вул. Рекордна 1А.

🔥 Атмосфера:
Футбольна гра пройшла в прекрасному настрої, всі учасники підтримували один одного та активно вболівали за свої команди. Справжні емоції, сміх і радість панували на полі!

👥 Командний дух:
Було приємно бачити, як професіонали ділилися досвідом з початківцями, а новачки сміливо виходили на поле. Цей день став символом єдності і взаємопідтримки!

Дякуємо всім, хто прийшов і зробив цей день таким незабутнім! 🙌 Запрошуємо вас на наступні заходи «Соціального Руху» — будемо продовжувати об'єднуватися заради спорту та дружби! ❤️💪
08.05.202507:49
​​Чи корисна Україні Угода про корисні копалини?

🔎 Сьогодні Верховна Рада голосує за ратифікацію Угоди між урядами України та США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. Попри гучні обіцянки «партнерства» й «інвестицій», документ викликає серйозні побоювання.

📜 Угода, підписана 30 квітня, відображає прагнення американського капіталу здобути безперешкодний доступ до українських надр. При цьому українська сторона отримує значно менше прав і можливостей. У документі закріплено, що Угода має перевагу над українським законодавством, що обмежує можливість захисту національних інтересів. Американські компанії зможуть безперешкодно виводити прибутки з України.

❗️Усе це закріплюється в умовах, коли процес погодження вівся у таємниці, без публічного обговорення. Додаткові угоди досі не оприлюднені, а експертна оцінка проєкту відсутня. Це підриває легітимність Угоди й позбавляє суспільство права впливати на доленосні рішення та перекреслює управління власною землею та надрами.

📉 Угода також фіксує в економічній політиці України курс на сировинну модель — замість розвитку технологій чи промисловості йдеться передусім про видобуток ресурсів. Соціальні й екологічні аспекти повністю ігноруються. Ані профспілки, ані екологічні організації не були залучені до обговорення.

😡 Нарешті, угода подається як інструмент безпеки, але не гарантує нічого конкретного: допомога США лишається умовною й політично вразливою. Водночас вона формує уявлення, що Україна втратила контроль над власними ресурсами.

🙄 Це не катастрофа, але тривожний дзвінок. Єдиний шлях змінити ситуацію — будувати справді демократичну, соціально орієнтовану економіку, де народ контролює ресурси, а міжнародне партнерство базується на рівності, а не підлеглості.

➡️ Оцінку ситуації навколо угоди про надра читайте на нашому сайті.
12.05.202508:00
👀 Чому українська економіка має змінитися заради перемоги?

💪 Військовослужбовець і активіст «Соціального руху» Федір Устинов пояснює, чому Україна не зможе вистояти у війні, спираючись на олігархічну модель економіки.

📣 «Замість очікуваного наступу на права великого бізнесу у нас відбувається дерегуляція сфери праці, скорочення вихідних, заборона на страйки, обмеження можливостей профспілок [...]», - тезує Федір.

🔥 Представляємо Вам невеликий уривок з лекції про незадіяний потенціал країни, історичний досвід економічної мобілізації під час війн, кризу неоліберального курсу та реальні шляхи до справедливої трансформації.

Повну лекцію можна переглянути на нашому ютуб-каналі!
26.04.202514:44
​​❗️На фоні перемовин у Лондоні та Римі, де звучать заклики до «мирного врегулювання» ціною територіальних поступок, зокрема визнання незаконної анексії Криму Росією, постає реальна загроза узаконення сили як інструменту політики. Прийняття таких умов створить прецедент, коли будь-яка держава — маючи військову перевагу над сусідом — зможе перекроювати міжнародно визнані кордони.

😡 Фактична капітуляція перед агресором сьогодні покладе початок новому небезпечному світорозділу завтра. З огляду на хитке становище владних еліт у багатьох країнах, непереборною може стати спокуса скерувати народне невдоволення на війни за символи минулої національної величі, щоб цементувати владу та відволікти увагу від соціальної несправедливості й кризи легітимності.

💪 Враховуючи це, Всесвітній конгрес Четвертого Інтернаціоналу, за участі представника Соцруху, підтвердив солідарність з Україною та підтримку її збройного спротиву. Єдине тривале вирішення конфлікту можливе лише за умов повного виведення російських військ, невизнання анексій та демократичного контролю над будь-якими переговорами. А до того Україна має право захищатися та вимагати гарантій своєї безпеки від імперіалістичних зазіхань.

💪 Сталий мир має ґрунтуватися на праві народів — зокрема меншин — вільно обирати своє майбутнє, без зовнішнього тиску, олігархічних інтересів чи ультраправих ідеологій. Важливо забезпечити політичні, трудові та соціальні права: свободу виборів, зібрань, страйку. Необхідне повернення всіх біженців і переміщених осіб, демонтаж путінської диктатури, звільнення політичних в’язнів і військовополонених.

📢 Міжнародна солідарність вимагає не лише розпуску військових блоків (НАТО, ОДКБ, AUKUS), а й створення рівноправної системи міжнародних відносин, відкритої дипломатії, засудження імперіалізму. Потрібно списати борг України та створити під контролем громадян фонд відбудови, фінансований за рахунок надзвичайних податків на надприбутки капіталістів і олігархів, які нажилися на війні.

🔥 Це не просто боротьба за мир — це боротьба за справедливий і демократичний світовий порядок.
से पुनः पोस्ट किया:
✊Криворізький «Соціальний рух» avatar
✊Криворізький «Соціальний рух»
📣Запрошуємо на важливу лекцію на тему «Гендерна нерівність та проблеми праці в Україні» 🚺⚖️

📅 Дата: 3 травня (субота)

🤔 Чому це важливо?
Гендерна нерівність залишається однією з ключових проблем сучасного світу.

🗣 Лекцію проведе Оксана Дутчак – соціальна дослідниця, експертка в області гендерної політики та співредакторка журналу «Спільне».
Оксана поділиться своїми знаннями та досвідом, розгляне статистику, ключові виклики, а також шляхи вирішення проблеми гендерної нерівності в Україні.

💬 На лекції ви дізнаєтеся:
- Які фактори сприяють гендерній нерівності на ринку праці?
- Які основні виклики стоять перед жінками та чоловіками в Україні?
- Як можна вплинути на зміни в політиці та практиці для досягнення рівних прав?

📌 Дата і час: 03 травня (субота) 2025 року, 14:00
📌 Місце: Кривий Ріг офлайн та онлайн
👉 Зареєструватися

🤝 Це чудова можливість обговорити ці питання в колі однодумців, задати запитання та знайти нові рішення!🤗❤️
09.05.202517:15
🫡 80 років тому нацистська Німеччина підписала капітуляцію, що ознаменувало завершення Другої світової війни в Європі. Її уроки нині затьмарені кремлівською пропагандою, яка використовує День Перемоги для виправдання агресії проти України.

🔎 Чи можливо повернути дню справжній сенс, очистивши від ідеологічних маніпуляцій?

Ганна Перехода, дослідниця й активістка «Соціального руху», пояснює, як Росія спотворює пам’ять про війну у своїй статті, присвячену 8 травня.

📣 «Під Путіним культ Перемоги виправдовує авторитаризм і війну, а «фашизм» став ярликом для будь-якого ворога. День Перемоги перетворюють на символ вічної війни. Повернути його сенс можна, протистоячи маніпуляціям і відроджуючи антифашистську солідарність», - коментує авторка.

Читайте повну статтю тут.
🚩 До 1 травня – Дня міжнародної солідарності трудящих – ми проведемо для вас незвичну подію, а саме розкажемо трохи більше про себе. Цими днями виповнюється 10 років з моменту заснування ГО «Соціальний рух» й з нагоди цієї дати ми хотіли би розповісти про нашу історію.

✊ Пройшовши тривалий шлях боротьби, ми залишаємось в Україні 🇺🇦 унікальною лівою організацією, яка виступає проти капіталізму, імперіалізму та дискримінації. Шляхом поєднання медійних, протестних і правозахисних методів нам нерідко вдавалося привернути увагу до важливих проблем або навіть захистити соціальні права людей. За ці роки ми організували сотні заходів – від пікетів солідарності зі страйкуючим робітництвом до лекцій – і ви почуєте про найгучніші з них.

Ви дізнаєтесь:
🔹 На яких програмних засадах було засновано СР?
🔹 Як за війни змінився формат діяльності організації?
🔹 Які перемоги вдалося здобути за десятиліття і що має бути зроблено?

Коли: 1 травня о 19:00
Місце: Київ + онлайн (реєструйтесь)

Бунтуй! Кохай! Права не віддавай!
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।