🗓 10 (23 н. ст.) квітня, в день Пасхи Господньої, — був повішаний 75-літній Патріарх Константинопольський Григорій V Ангелопулос (гр. Γρηγόριος Ε΄ Αγγελόπουλος).
Святитель Григорій тричі займав кафедру Нового Рима (1797-1798 рр., 1806-1808 рр., 1818-1821 рр.) і саме його третя каденція завершилася наглою смертю: після грецького повстання на Благовіщення 25 березня 1821 року турки схопили Патріарха, звинувативши його у прихильності повстанцям, хоча це і не відповідало дійсності.
Певний час османи знущалися над архієреєм та всіляко мучили його, після чого низложили, поставивши на його місце Патріархом Константинопольським болгарина Євгенія II. 10 квітня того ж року одразу після великодньої Божественної літургії Першосвятителя у повному патріаршому облаченні повісили на воротах Константинопольської Патріархії, але через сухість старечого тіла і попередній аскетичний образ життя смерть настала не одразу — владика Григорій страждав аж до самого вечора. Саме так Євгеній II і «прийняв» керівництво Церквою у Григорія V, якого «зустрів» при в’їзді до Патріархії.
Тіло священномученика було викуплене у турків юдеями і за значно більшу суму перепродане християнам, але потім відібране і третього дня після смерті скинуте до Чорного моря, де його і знайшов мореплавець Марк Склаво, котрий і доправив мощі до Одеси. Вже в Південній Пальмірі в середині червня 1821 року Архієпископ Константинополя-Нового Рима і Вселенський Патріарх Григорій V в подарованому імператором Олександром І Романовим облаченні Патріарха Московського Никона Мініна був похований у Троїцькій грецькій церкві міста, де спочивав до 1871 року, коли мощі були передані в кафедральний собор Афін з нагоди 50-річчя Незалежності Греції, особисту, проте недобровільну, ціну за яку Патріарх Григорій заплатив власним життям, чому і пошановується греками як «εθνομάρτυρας» (народний мученик).
Слід додати, що ворота Константинопольської Патріархії, на якій священномученик Григорій був повішаний із 1821 року і донині наглухо заклепані та залишаються постійно зачиненими. Наступник священномученика Григорія, Патріарх Євгеній ІІ, помер наступного року від серцевого нападу, звершуючи гостьовий візит до Кіпрської Православної Церкви для хіротонії нових єпископів, на місце тих, котрих також повісили османи, проте ті поставлення так і не були звершенні...