Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Вебжурнал Світ Фентезі avatar

Вебжурнал Світ Фентезі

Усе про фантастику
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
Location
LanguageOther
Channel creation dateFeb 19, 2018
Added to TGlist
Oct 10, 2023
Linked chat

Records

07.04.202523:59
1.6KSubscribers
22.05.202423:59
0Citation index
19.03.202515:59
1.1KAverage views per post
01.04.202514:11
406Average views per ad post
19.03.202510:29
74.00%ER
19.03.202515:59
94.69%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts Вебжурнал Світ Фентезі

Там опублікували список номінантів-фіналістів на Небулу за 2024 рік, і очевидно кацапи, як і на оскарах, занесли кому треба мішок грошей, ще й де треба полизали і поцьомали.

Перше, що різануло мені по очах, це те, що в категорії найкращий роман поруч з такими гігантами, як Т. Кінґфішер, чи унікальними новими голосами, як то Керстін Голл чи Ваджра Чандрасекера, високо оціненими критиками, опинився якийсь добрий німецький рускій нєт вайнє Ярослав Барсуков з книжкою, про яку я вперше дізналась з цього списку, хоч решту з них я або читала, або чула безліч відгуків на них.

Ця книжка має 100 відгуків на Goodreads (більшість з них це відгуки людей, що дістали ARC на NetGalley, інших подібний сайтах, чи від самого автора) і в описі пише, що оригінальна новела, з якої потім виріс роман, була написана в очікуванні російсько-української війни. Мало того, та оригінальна новела, Tower of Mud and Straw ТЕЖ була номінована на Небулу ще в 2020тому році! Правда шось з того часу в неї так і висить 330 відгуків, хоч інші новели з того списку, навіть ті, що не виграли, мають вже по пару тисяч, а то й десятків тисяч відгуків. Видимо, читачі не оцінили геніальності автора, і навіть номінація на одну з найбільш популярних на весь світ премій не допомогла витягти осла за вуха з болота. Але чекайте, це ще не все.

В наступній категорії негайно бачимо The Tusks of Extinction автора Рея Нейлера, дія якої відбувається в росії, де науковці відроджують мамонтів і розум певної Даміри Хісматуліної пересаджують в голову мамонта, щоб вона їх навчила, як буть мамонтами. Не питайте, шо це всьо значить, я не знаю. Просто плювок в лице авторам справді хороших новел, які могли бути номіновані замість оцього чогось, як то Ні Во, чи Лі Мандело, чи Мозес Усе Отомі.

Йдем дальше, до найбільш образливої частини цього всього, якщо чесно. В номінації найкраща новелета опинилось щось, що літературою назвати важко. Katya Vasilievna and the Second Drowning of Baba Rechka такої собі Крістін Ганолсі (яка звісно має того Ярослава Барсукова в друзях на Goodreads). І, на жаль, ця херня є в відкритому доступі, і, на жаль, я її пробігла очима, щоб оцінити рівень пиздеця. І там знайшла такі абзаци:
She told, also, stories of Muscovy and Kiev, of the bogatyrs and their adventures. These last made me laugh.
“Alyosha has always been a fool,” I said dismissively, ignoring Katya’s incredulous stare. “No matter what the stories say. And Dobrynya Nikitich is a liar.” The bolotnik nodded sagely. He was the one who had told me so, after all.
Ну ви поняли, ціла новелета це типу москальські казки і міфи, якісь бояри, багатирі, і в одному місці стратегічно згадано ще й “Кієв” (вибачте, що це так пишу). Але що мене обурило ледь не більше за пропихання москальської культурної апропріації, то це яке ж це за рівнем якості відверте гівно, просто кричуще. Тобто там серед членів спілки SFWA діє якась проросійська кліка, і вони абсолютно не встидаються запхати в список номінантів щось, що написане гірше за фанфіки, що на 70 процентів складається з дебільних діалогів, а інших 30 процентів це проза рівня шкільного творчого завдання, типу нагугліть пару расєйських міфів і напишіть про них казочку.

Моралі не буде. Піду ляжу назад в свою помиральну яму.
А що це таке? Та це ж перезапуск "Аркану вовків" Павла Дерев'янка! 🎉🎉🎉

Книжка очікується у ВСЛ 20 травня.

1845 рік, землі Українського Гетьманату, незалежної держави від часів Богдана Хмельницького. Юний Северин Чорно­вовк ступає на вовчу стежку і готується стати характерником та вступити до Сірого Ордену. Він — той, хто йде за покликом серця, а по­ки мріє отримати золоту клямру з відлитим обрисом характерника Мамая і пережити перетворення — одну з найбільших містерій Ордену. Попереду перші випробування, знайомство з побратимами, перше кохання та розчарування, перші справжні завдання й випробування долі… Усе це на межі двох світів — реального та потойбічного, усе на межі двох сутностей — людської та вовчої.

Хто переможе у цій боротьбі? Яку ціну має заплатити той, у кого гаряче серце, перед обов’язком та обітницями, що скріплені кривавими печатями? Дикий, містичний та могутній аркан вовків розпочато!

#укрфентезі
Нагадуємо про прийом рукописів😉
Умови на сайті🥰

Жанри та теми творів, які приймаємо до розгляду:
🔹романи про російсько-українську війну, російську агресію (події роману можуть стосуватись початку війни з 2014 року; повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року; російської агресії та утисків українського народу у будь-який період);

🔹жанрова література: наукова фантастика, фентезі, жахи, містика, трилери, детективи;

🔹сучасна проза (повсякденна реалістична проза).

Ми вже отримали значну кількість рукописів, але досі мало представлена така жанрова література як👇
🔸жахи/горор
🔸містика
🔸трилери
🔸міфологічне фентезі
🔸епічне/героїчне фентезі
🔸"тверда" наукова фантастика з акцентом на реалістичності світу та технологій
🔸стимпанк, біопанк тощо

Чекаємо ваших рукописів🔥
Цей мем вийшов з-під контролю!
21.03.202512:04
Київське міське фентезі завдає нового удару! 👆
Ви теж перевірили календар, чи сьогодні не перше квітня? Бо "ArtBooks" пише, що видаватиме манґу "Атака титанів".
Reposted from:
Book pleasure avatar
Book pleasure
12.03.202517:27
Шо я вам скажу за Присяжника. Він вже без плівки. Я його погортала.
Ґавілар знову король, а не цар
Палома не схрещує руки на стегнах
Садеас та кур'єрка не міняють стать
В Ясни просто чорне волосся укладене в пучок.
Амана нема.

Тож якщо ви чекали на цей пост, щоб купити - благославляю!
20.03.202518:22
А "КМ-Букс" пишуть, що книжульку про балакучого кота вже можна купити!

Джон Скалці "Негідник-початківець" (КМ-Букс)

Успадкувати негідницький бізнес свого дядечка значно складніше, ніж може здатися. Особливо коли ви дізнаєтесь, хто ним керує. Життя Чарлі швидко йде в нікуди. Розлучений вчитель на заміні живе зі своєю кішкою в будинку, який хочуть продати його брати й сестра. А все, чого хоче він, - відкрити паб у центрі міста, якщо тільки банк надасть йому кредит. Раптом дядечко Джейк, якого Чарлі востаннє бачив, коли йому було п'ять років, помирає й залишає йому свій бізнес (разом з жерлом вулкана на острові). Але стати негідником - це не тільки знатися на гігантських лазерних променях смерті та лавових озерах. У Джейка були вороги, і тепер вони накинулися на Чарлі. Можливо, дядечко й був старомодним негідником, але його вороги справжні: багаті бездушні хижаки, яких підтримують багатонаціональні корпорації та венчурний капітал. І саме від Чарлі залежить перемога у війні проти ліги негідників, яку розпочав його дядечко. Але з дружними дельфінами, розумними балакучими кішками-шпигунками та жахливим поплічником все погане починає виглядати досить добре.
У світі собак... будь котом!

Перекладач: Ольга Брагіна.

#новинка
07.04.202513:56
NaNoWriMo is no more

Нещодавно авторську спільноту вразила новина: листопадовий марафон з написання романів NaNoWriMo закривається.
Причиною організатори називають недофінансування, хоча на це могли вплинути й скандали, пов'язані з проєктом.

Детальніше про це можна почитати в статті українських координаторів NaNoWriMo:
https://telegra.ph/Of%D1%96c%D1%96jnij-%D1%96mejl-v%D1%96d-Nano-ukr-angl-04-05
Гарна новина! Видавництво "Жорж" перевидасть фентезійну трилогію Ярини Каторож "Палімпсест"!

Стара анотація:
Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії — держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів.

Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну — ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу — можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету?
#укрфентезі #анонси

Валерія Савотіна "Вандалізм" (ArtBooks)

Прихований світ київських муралів відкриється лише для тих, хто не боїться проявити свою творчість.

Старшокласниця Софа знаходить відео про те, як викликати химеру, і з нудьги відтворює ритуал. Він спрацьовує: з пентаграми постає химера Лука, яка обіцяє виконати бажання дівчини в обмін на шоколадний батончик. Софа захоплюється малюванням, проте боїться називати себе художницею, тож просить у химери магічне приладдя для малювання. Ним виявляється балончик із фарбою для графіті — і гра починається. Крок за кроком Софа занурюється у потаємний магічний світ муралів, намагається зрозуміти тутешні правила й опиняється у Дикій гонитві — змаганні художників-початківців, яке виявляється набагато небезпечнішим, ніж здається.
КСД товсто натякає на видання "Сутінок"? 🤔

UPD: Не ті "Сутінки" 😅

#анонси
11.03.202519:30
Але це не всі (старі забуті) новини про кровопивць. Бо вже доходить до фінальних етапів робота над двома карпатськими горорами.

1⃣ Віталій Дуленко "Сухі кістки"

1770 рік, далеке карпатське село потерпає від неврожаю та моровиці, а тут ще й починають знаходити жорстоко вбитих людей. Селом шириться атмосфера підозри та страху, яка розкриває найгірше у людях. Історія вийшла багатою на події: там і саспенс, і інтриги, і багато крові (нікого не жалів), і деяка пожива для думок про релігію та природу зла.

2⃣ Остап Українець "Сухоти"

Детективна історія про епідемію вампіризму в Карпатах.

Початок 19 століття (тому що звісно), старий віденський лікар із учнем вирушають на Буковину боротися з епідемією незрозумілої хвороби, яку місцеві описують як нашестя опирів - говорять, що люди по смерті з'являються іншим і п'ють їхню кров, від чого вкушені теж хворіють.
Сюжет спирається на типові страшні та соціально-побутові (це переважно одне й те саме) казки, поширені в українських Карпатах. Герой - молодий, освічений, а від того трохи дурний вчорашній студент - дивиться на сюжети казок, в яких опиняється, поглядом раціонального і просвітленого столичного інтелектуала, проте від цього чомусь стає тільки гірше.

❓Читатимете?

* описи взяті зі сторінок письменників.
#анонси

Гізер Фоссет "Енциклопедія фейрі Емілі Вайлд" (Vivat)

Перша частина серії про Емілі Вайлд.

❗НЕ ромфентезі.

Емілі Вайлд – молода професорка Кембриджського університету — прибуває на віддалений північний острів вивчати тамтешніх фейрі (а точніше, місцеві перекази про них, бо всі знають, що фейрі небезпечні й зустріти їх вживу «щастить» вкрай мало кому). Геніальна науковиця, прискіплива дослідниця, провідна експертка з дріадології, вона має один недолік — абсолютно не вміє ладнати з людьми.

І ризикує залишитися на всю зиму в оточенні недоброзичливо налаштованих місцевих мешканців. До всього ж у її дослідження збирається втрутитися колега-суперник, чарівний та харизматичний, проте не завжди доброчесний науковець, Венделл Бемблбі. А ще у нього є таємниця, яку Емілі, здається, розгадала.

Чи зможе Емілі подолати всі небезпеки?
Яку мету насправді переслідує Бемблбі??

Крок за кроком вони наближаються до важливих відкриттів не тільки в науці, а й у власних серцях.

Переклад: Діана М'ягка
26.03.202519:55
Паніка скасовується.

⬆️ Макс Кідрук "Колонія" — 904 с., 150х235 мм

⬇️ Максим Гах "Aurora Borealis" — 800 с., 145 х 210 мм
Log in to unlock more functionality.