🇺🇦🇺🇸Про що нам каже зустріч Трампа і Зеленського саміти лідерів Європи та подальші події
Якщо коротко, то ми повернулись на 200 років назад, щоб стати свідками спроби відродження системи міжнародних відносин "Європейського концерту" (1815-1920) у вигляді "Світового концерту". Нова-стара реальність, де ідеологій та сталих союзників немає – є тільки інтереси.
Зустріч Трампа і Зеленського продемонструвала вкотре світу чіткі обриси нової американської реальності. Відверта жорстка безкомпромісність та тактичний прагматизм стали атрибутами адміністрації Трампа та залишили мало місця для ілюзій щодо майбутнього відносин США з Європою та Україною.
🇺🇦Щодо України:
▪️Україна не сприймається як рівний партнер, а радше геополітичний фактор, який треба якось вирішити для розблокування відносин з РФ. Адміністрація Байдена також не розглядала Україну як рівноправного партнера, але мала чіткі ідеологічні та стратегічні орієнтири. Для Вашингтона того часу демократія та її захист були частиною глобальної стратегії, а підтримка Києва відповідала інтересам США у збереженні світового порядку, побудованого на демократичних цінностях, але чи призводило до забезпечення України необхідною підтримкою на практиці? Ні. Була крапельна чітко лімітована допомога, яка мала на меті виснажувати поступово Росію і не провокувати на різкі дії.
▪️Припинення вогню – перша важлива ціль, важливіша за зміст домовленостей. Нашу боротьбу сприймають героїчною, але сенсу в ній не бачать, бо фінансувати цю боротьбу бажання не мають.
▪️Йти по найменш складному з математичної точки зору шляху. Якщо є можливість:
1) змусити піти Росію на мир за 1-2 роки, застосувавши санкції, мобілізувавши Європу, надавши підтримку Україні на ще 160 млрд., та встановити справедливий мир.
2) або обрубити допомогу Україні, шантажувати та погрожувати "підписуй мирну угоду в такому вигляді або ми виходимо" і далі вже з Європою як хочете розрулюйте, а США зніме санкції з РФ і буде торгувати, а ще встигнути нажитись на угоді з Україною на десятки мільярдів. І це не за роки, а за лічені місяці.
Нинішня адміністрація обере 2 варіант в поточній ситуації, тому що це вважається простішим.
🇪🇺Щодо Європи:
▪️США хоче позбутись тягарів відповідальності та зайвої "присутності" в світі, зокрема поклавши відповідальність за безпеку України та Європи на останню.
▪️Європа відкрито зневажається та критикується, тому що союз з Європою не вважається цінним.
▪️"Європа прокидається". Скільки разів ми це чули? Чуємо кожен раз, коли шириться інформаційна хвиля, яка сповіщає про загрозу. Європа боїться своєї бездіяльності у цій ситуації, але так само і хибної "діяльності". У результаті бачимо багато слів і щотижневі саміти лідерів. Результат? У ЄС немає плану. ЄС наразі без США не може забезпечити конвенційну безпеку власну та України, але водночас Брюссель більше не може покладатись на Вашингтон через небажання Білого дому підтримувати Європу як раніше і через нестабільну політику. Вакуум сили в Європі збільшується, а компенсувати словами не виходить.
🇷🇺Щодо Росії:
▪️Москва розглядається як фактор, необхідний для вирішення проблем Китаю, Близького Сходу та інших глобальних питань +економічний інтерес.
США роблять стратегічну помилку, вважаючи, що можуть використати РФ для протидії КНР. Будь-які поступки чи домовленості, які США запропонує Москві, не зможуть розірвати її зв’язки з Пекіном. РФ отримає вигоду з будь-яких короткострокових угод із США, однак у критичний момент РФ завжди стане на бік Китаю. Це не тільки питання спільних інтересів, а й питання виживання для російського режиму, який розглядає Пекін як більш важливого та надійного союзника.
🇺🇦Що має робити Україна?
Надати план, який зробить Україну важливим активом для США. Це не про втрату суб'єктності, а про збільшення зацікавленості в Україні. Нові США не сприймають цінності та справедливість і формулювання "допоможіть нам/cобі/демокр. світу", але спрацювати може: "ось як ви зможете заробити разом з нами та ось проєкти, які відповідають інтересам США".
Розписати далі не можу, бо скінчились символи. Тим хто дочитав: ❤️
@PETRARCHY