Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Націонал-Урбанізм ✙ avatar
Націонал-Урбанізм ✙
Націонал-Урбанізм ✙ avatar
Націонал-Урбанізм ✙
‼️Коаліція ініціатив Марш за Київ вимагає від мера Віталія Кличка звільнити та позбавити мандатів всіх фігурантів розслідування Бігус Інфо - заява

Нещодавно Bihus.Info оприлюднили плівки з розслідування про земельні схеми в Києві НАБУ та САП «Чисте місто». В ньому підтвердили те, що активісти Києва бачили і знали багато років : містом керує не мерія, а мафія. І поки наші найкращі віддають своє життя за рідне місто, цей процес триває.

Віталій Кличко анонсував вибіркове звільнення деяких посадовців. Ми ж вимагаємо відповідальності для всіх без винятку фігурантів розслідування.

1. Звільнити всіх посадових осіб, які були зафіксовані в розслідуванні НАБУ «Чисте місто»

2. У період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби без конкурсу, тож вимагаємо:
• сформувати Громради з використанням онлайн-голосування з верифікацією особи при всіх підрозділах КМДА
• створити наглядові ради при КП

Від політичних партій «УДАР» Віталія Кличка та «Батьківщина» в Київраді вимагаємо позбавити депутатських мандатів депутатів та депутаток —
повний текст заяви з прізвищами за посиланням

Ми слідкуємо за вами.

А всіх, хто любить Київ,
закликаємо долучитися підписами

ГО "Пасажири Києва" підтримує дані вимоги і доєднується до заяви разом з іншими громадськими організаціями та активними киянами.

Усіх
підписантів можна побачити за цим посиланням
18.03.202513:54
Буквально у продовження тези 👇
31.12.202422:00
З Новим Роком, українці й українки! ♥️
Розумні люди кажуть, що завжди треба чекати на гірше. Тоді в одному випадку ви виявитеся приємно здивованими, в іншому — не будете розчаровані.

Це дуже гарна мудрість, яку варто взяти на озброєння. Який стосунок вона має до теми каналу? Well, сьогодні кияни справедливо обурюються з приводу урізання бюджету на нові трамваї — та якщо ви слідкуєте за цим каналом (найкращі ♥️), між рядків могли прочитати, що так буде, ще коли про це не було відомо.

Насправді у того, що сталося, є об'єктивні причини. Згідно з договором, оплата вагонів здійснюється за фактом їх постачання, водночас виділений бюджет згорає 31.12.2024. Поставити всі 5 одиниць до цією дати виробник фізично не встиг би, тож фінансування зменшили, щоб оплатити рівно стільки, скільки буде отримано. На око виходить два трамваї.

Інше питання — чи це когось виправдовує. Звісно, ні. Щонайменше тендер могли оголосити раніше. Могли завчасно домовитися з виробником про виробництво партії. В народі це має назву «договорняк», втім, за чесними правилами Київ усе одно не грає. Словом, варіанти завжди є.

Але ні, європейська столиця цього року придбає два трамваї. Що, чому, навіщо взагалі такий цирк — це все питання риторичні. Ну, принаймні 2 більше за 0.

Фото: T_KYIV | Alltransua.com
23.10.202420:59
Канал «Управа КПТ» повідомляє, що Київпастранс повернув одну з раніше розчеплених трамвайних СБО на лівому березі. І це гарна новина — але, на жаль, радше виняток із загальної тенденції.

СБО — абревіатура «системи багатьох одиниць». Іншими словами, трамвайний поїзд. Колись їх на київських вулицях було багато — і не лише з двох вагонів, а навіть із трьох. Відтоді систему поступово знищували та дублювали приватними маршрутками — і ось з'явилася загроза повного зникнення таких поїздів. Це дуже наочний приклад деградації громадського транспорту Києва, що триває десятиліттями.

Справедливості заради, частково потреба у СБО останнім часом відпала через появу у Дарницькому депо нових місткіших вагонів. Втім, уже той факт, що трамвайна система тримільйонного міста масово експлуатує «одинарні» вагони, ставить під сумнів ефективність такої системи в принципі.
19.10.202419:01
Добрі люди попросили поширити анонс події. Приходьте, якщо зацікавлені!
19.03.202516:02
Початково цей пост планувався у дусі «дивіться, які класні широкі велодоріжки облаштовують у Відні» — але потім виявилося, що велодоріжка на цій вулиці існувала давно, і стало ще цікавіше.

Адже було насправді вже непогано. Відділення і від проїжджої частини, і (що важливіше) від тротуару — це той рівень, на який українські міста зазвичай не здатні. Втім, Відень вирішив, що й цього мало, і минулого року організував тут ціле велошосе, з'ївши для цього повноцінну смугу. Непогана велоінфраструтура перетворилася на справді комфортну.

Окремо варто відзначити зелений колір покриття. Це не добре й не погано — це просто зайнятна особливість, що виділяє Відень з-поміж інших міст. Зазвичай у Європі для такого використовується червоний.
18.03.202513:07
Якщо Віталій Кличко справді прагне захистити місцеве самоврядування від свавілля зеленої банди, нині йому саме час задуматися, чому виконання неодноразової вимоги киян сьогодні стало можливим завдяки невиборному органу, а сам він цьому всіляко опирався.

Бо такими темпами доборотися можна до того, що невиборний орган стане киянам набагато приємнішим для співпраці за обраного мера. Тобто, до прямо протилежного початковій меті «боротьби».
Минулої суботи у Варшаві відкрили трамвайний рух до району Miasteczko Wilanów. Лінія має довжину 6,5 км і є найдовшою серед збудованих у місті за останні десятиліття. Загальна інвестиція у проєкт із фондів ЄС склала 518,27 млн. злотих, а курсують тут двосторонні 33-метрові трамваї Hyundai, придбання яких свого часу також було профінансовано Європейським Союзом.

Цікавою є також передісторія. Коли район планувався понад 20 років тому, автор його концепції Гі Перрі дискутував із містом щодо доцільності відведення на алеї Речі Посполитої (aleja Rzeczypospolitej) місця під майбутню лінію. Тоді її будівництва не було у планах, а трамвай загалом вважали неперспективним. Зрештою, саме відсутність магістрального громадського транспорту стала найбільшою проблемою Вілянува, яку тепер вирішено. Через чверть століття трамвай знову став вважатися сучасним і ефективним.

Розбудова самого району, що почалася у 2002 році, триває досі — у підсумку загальна площа має скласти 169 га. Свого часу Вілянув став дуже інноваційним для Польщі житловим проєктом: середньоповерхова забудова, висока щільність, mixed use і все, що ми любимо. Він проєктувався різними архітекторами та реалізується різними забудовниками — але всі вони діють у межах єдиної затвердженої концепції, завдяки чому кінцевий продукт виглядає цілісним і враховує інтереси не лише самих девелоперів.

Фото: Technicman | Alltransua.com
30.10.202416:08
Хлопці, дівчата, є одна дуже гарна справа, до якої всі ви можете долучитися. Ні, маєте долучитися.

Що? Комплексна реабілітації для 50-х військовослужбовців ЗСУ, які отримали поранення під час виконання бойових завдань. Скільки? 2 120 000 грн. Де? За посиланням у цьому дописі. Коли? Прямо зараз і ні секундою пізніше.

Нижче також є лінк та Твіттер фонду, де ви можете переконатися у їхній доброчесності та ще раз надихнутися на благословенний донат.

Банка: https://send.monobank.ua/jar/2vFQRL42Yv
Твіттер: https://twitter.com/icfyourfuture
Нова тролейбусна лінія у Празі — це, по-перше, черговий гарний приклад організації спільного руху різних видів електротранспорту, а по-друге, привід трохи додати до теми про доступність зупинок.

Як бачимо, кассельського бордюру на фото немає. Чеська столиця їх не використовує, що не завадило тролейбусу стати рівно під зупинку. Власне, інакше йому стати було б не так просто, позаяк простір для маневру доволі обмежений.

У нас же натомість зупинки люблять облаштовувати в кишенях, які не лише сповільнюють громадський транспорт, але й негативно впливають на доступність. У таких випадках не допоможе жоден бордюр.

Фото: laowai | Alltransua.com
Reposted from:
СПАСЬКА avatar
СПАСЬКА
гей !
після невеличкої павзи повертаємось до лекцій про те як ми творим міський простір, а він творить нас 👁️

гуторити будем про тактичний урбанізм

шо то такеє є?
як змусити владу реагувать на наші запити?
і – традиційно – пояснимо все на прикладах !


21 жовтня
18:00
вхід: 100+₴
досліджувати будем разом з Уляною – одною з кураторок культурних ініціятив КЦ Спаська 13

дизайн: кицяпанк

Культурний Центр Спаська 13
📷
19.03.202506:02
Ранок починається з нагадування про петицію щодо запровадження виділених смуг для громадського транспорту на Хрещатику.

В усіх підписантів день буде вдалим. Стосовно решти киян — гарантувати складно.

Посилання на сайт Київ Цифровий: kvd.page.link/Vnb11tcApe42Hjhy9.
Посилання на сайт Київради: petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=13386.
17.03.202521:59
Кожен із нас неодноразово ловив себе на думці, що з засиллям хаотичних повітряних повітряних комунікацій у містах потрібно щось робити.

Що саме і чому така проблема в принципі виникає? Про це минулого місяця опублікував чудову статтю друг каналу зі Львова, Дмитро Мойсеєнко. Я сам дізнався з неї багато нового, тож щиро рекомендую ознайомитись і вам.

P.S. Так, цей пост мав з'явитися десь місяць тому, коли і вийшла стаття. У коментарях можна ставити ставки, як довго доведеться чекати на наступний.
Паризький автоцид досягає нових висот: з наступного тижня там обмежують трафік територією чотирьох центральних арондісмонів (районів, тобто) загальною площею 5,5 км².

Відтепер в'їжджати можна буде лише тим машинам, власники яких живуть чи працюють у вищезгаданій зоні, або ж приїхали туди по справах. Словом, хочуть повністю порізати транзитний рух.

Звучить цікаво, тільки не дуже зрозуміло, як саме збираються контролювати мету візиту. Якщо знаєте, де про це можна почитати, поділіться лінком у коментарях.
Договір на нові трамваї для Києва ще не підписаний, але позаяк на тендер заявився один виробник — дніпровське ТОВ «Татра-Юг» із пропозицією за 490 588 888 грн., ми вже зараз можемо знати переможця з імовірністю 99%.

1% — на випадок, якщо тендер скасують. Що й сталося б за звичайних умов, адже торги на Прозорого вимагають наявності щонайменше двох учасників. Втім, нині ця вимога тимчасово не діє, тож і контракт має шанси бути укладеним.

Інше питання — чи отримає Київ у підсумку всі п'ять вагонів. Тутешня практика закупівель за бюджетні кошти є такою, що місто оголошує тендер з запасом — а оплачує стільки, скільки хоче, або на скільки вистачає виділеного бюджету. Зазвичай це значно менше, ніж передбачено тендером.
21.10.202409:35
🚉 Якщо ви раптом пропустили новини про зміни організації дорожнього руху на Вокзальній площі - рекомендуємо до прочитання нашу статтю на Substack.

Там є передісторія, детальний опис та логіка змін, а також зазначено місця де припаркуватись. Звісно, потрібно трохи часу, щоб водії звикли, тому не варто розраховувати на миттєве покращення.

Але сам процес проектування, моделювання і обговорення змін, до якого ми були долучені, це поки мабуть один з найкращих прикладів того як потрібно планувати зміни такого масштабу у Києві.

Підписуйтесь на Пасажири Києва
19.10.202410:33
Якраз у продовження попередньої теми, в Києві оголосили тендер на 5 нових низькопідлогових трамваїв довжиною 26–28 метрів.

Надійти вагони мають до кінця 2025 року. Де саме вони будуть експлуатуватися, наразі можна лише припускати — тож побачимо.

Загалом оновлення громадського транспорту — гарна новина, однак знову ми матимемо відносно малу пасажиромісткість і занизькі платформи висотою 250 мм, що згадано у технічному завданні.

Більше читайте у статті за посиланням 👇
Reposted from:
U-Cycle avatar
U-Cycle
18.03.202513:55
Сім громадських організацій, які серед пріоритетів мають на меті підвищення безпеки руху, спільно звернулися до начальника Київської міської військової адміністрації Тимура Ткаченка з проханням не допустити сезонне підвищення швидкості на деяких ділянках вулиць Києва для зменшення ДТП, смертності та травмування на дорогах.

Спільне звернення направили громадські організації U-Cycle / Асоціація велосипедистів Києва, Пасажири Києва, Vision Zero, Доступно.ua, Екодія, ЦЕДЕМ і MotoHelp.

Чого ми хочемо
У зверненні ми закликаємо Київську міську військову адміністрацію провести робочу нараду з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА, Управлінням патрульної поліції в Києві та представниками громадськості, що підписалис, щоб вжити заходів для недопущення можливого підвищення з 1 квітня 2025 року швидкісного режиму з 50 до 80 км/год у Києві на визначених Дептрансом ділянках доріг. Повністю звернення є тут.

✍️ Нагадуємо, що ви можете підтримати петицію за скасування підвищення швидкості до 80 км/год у Києві.
05.03.202521:29
У Львові на лінію вийшли перші трамваї зі швейцарського Берна — і ця подія цікава з кількох причин.

По-перше, бернські вагони наразі є найдовшими у місті (31 м). По-друге, вони є умовно низькопідлоговими — тобто, пристосованими для маломобільних людей. Умовно, бо одна сходинка там, все ж, присутня, та водночас рівень висоти підлоги дорівнює такому у нових Електронів.

По-третє, сама модель доволі унікальна та для свого часу передова в контексті застосованих технологій, і крім Берна (тобто, тепер окрім Львова) експлуатується лише в Женеві. По-четверте, ну ви лише подивіться, які вони прикольні, ще й стан — вважай з заводу. Для громадського транспорту Львова це крок уперед відразу в кількох напрямках.

А галичани тепер можуть починати дискусії з подолянами, чиї швейцарські трамваї вайбовіші (ці).

Фото: Romann | Alltransua.com
Вже бачили свіжий трейлер S.T.A.L.K.E.R. 2 — той, що зі звуками? А знаєте, що зображений у ньому трамвай має реальний прообраз?

Це київська Татра, що колись була викуплена та перетворена у плавучу дачу колишнім начальником водних шляхів. Час від часу вона потрапляла у ЗМІ, доживаючи свого віку на Десні біля села Рожни.

Звісно, деякі деталі відрізняються, та сумнівів у тому, що сцена змальована саме з цієї історії (тут посилання на статтю з фото), бути не може. І це дуже мило.
Держпром — дуже красива будівля, гідна зватися культовою. Будівля, здатна закохати в себе і в конструктивізм з першого погляду. Будівля, без якої Харків не був би Харковом.

Любіть Держпром. А росіян — не любіть. Бажано будь-яких.

Фото: Konstantin Brizhnichenko | CC BY-SA 4.0
Якісне зрушення у Полтаві — там планують відмовлятися від однорічного озеленення на користь багаторічного.

Поки йдеться про 500 м² — це 10% від загальної площі клумб. Причина доволі прагматична — багаторічні рослини краще переносять засуху, потребують менше догляду й менших капіталовкладень у довгостроковій перспективі.

А ще вони часто естетичніші та, раптово, різноманітніші за однорічні. Наразі у КП «Декоративні культури» є 15 видів злакових і 15 видів трав'яних квітучих рослин.

Джерело: Суспільне Полтава
Пів біди — бути корупціонером. Але були інвестором ЖК «Теремки» на такій посаді й за наявності таких коштів — оце вже справді соромно.

Контекст — у свіжому розслідуванні Бігусів про заступника Кличка Прокопіва.
Shown 1 - 24 of 57
Log in to unlock more functionality.