Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
✙Resurgam✙ avatar

✙Resurgam✙

Politics
Resurgam (lat. «я підіймусь знову»)
Наші ресурси | підтримати — https://linktr.ee/resurgamhub
Зворотній зв'язок ☎️: @Resurgamm_bot
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateSep 10, 2022
Added to TGlist
Jun 24, 2023
Linked chat

Latest posts in group "✙Resurgam✙"

🇭🇺 Про проблеми Орбана: зниження рейтингів, бюджетна криза та педофіли.

💬 Сьогодні буде затверджено 17-й пакет санкцій і розпочато роботу над 18-м, який нам критично важливий, щоб заблокувати будь-яке гіпотетичне повернення московського газу Північними потоками. Про що окремо говорили тут. Очевидно, що тут Орбан буде пробувати блокувати, але питання постає: чи зможе Брюссель достатньо натиснути на Угорщину без підтримки США?

➡️ Уряд Орбана зараз переживає низку проблем і скандалів, які негативно впливають на рейтинги напередодні ключових для Орбана парламентських виборів у квітні 2026 року.

🔗 Згідно з березневим дослідженням, опублікованим Republikon, конкуренція між партією Тиса та Фідес-КДНП дедалі більше схиляється на користь опозиційного утворення. 

Серед загальної кількості населення:

🛑Партія Тиса (Мадяр) має 29% підтримки;
🛑Фідес (Орбан) — 27%. 

Найбільш разюча зміна спостерігається серед виборців, які впевнені у виборі партії:

🛑Партія Тиса зміцнилася на 2 відсоткові пункти (з 38 до 40%)
🛑Фідес ослабла на 3 відсоткові пункти (з 36 до 33%).

А останні події тільки додали проблем уряду Орбана:

➡️1. Спочатку підтримка ультраправого Симіона коштувала Орбану чималої критики з боку свого націоналістичного виборця, оскільки підтримка кандидата  з тезою «Великої Румунії» виключає територіальні амбіції «Великої Угорщини».
 
➡️ 2. Потім угорська урядова служба повідомила про рекордний дефіцит бюджету, що змусило уряд робити «секвестр» та заморожувати частину видатків. Нагадаю, це у виборчий рік. 
 
На квітень 2025 дефіцит бюджету досяг рекордного за історію рівня у 8 млрд$. Причиною стало недоотримання податків та тлі збільшення виплат за борговими зобов’язаннями.

➡️3. Паралельно Національний банк Угорщини продовжує переживати скандал щодо нових фактів "зникнення" 500 млрд форинтів (1.4 млрд$)

➡️ 4. Проблеми Орбана на цьому не зупинились. Стало більш зрозуміло чому Орбан так агресивно та особисто реагував на шпигунський скандал, хоча його реакція явно була не за посадою.  

➡️ Виявляється, уряд Орбана разом з партією Фідес проводив партійний захід «Клуб воїнів», на який було витрачено мільйони євро. Дана урядова національно-патріотична програма мала стати вступом до передвиборчої програми Орбана та партії «Фідес». На заході міністри, пропагандисти з мегафонами та Віктор Орбан намагалися розпалити табір Фідес, який, згідно з опитуваннями громадської думки, був напрочуд неактивним в останні місяці.

Попри агресивну назву Орбан позиціював цей захід як «марш миру», але обговорення про можливе відновлення військового призову, яке планувалось заздалегідь на заході, разом зі шпигунським скандалом, підхопленим угорською опозицією, створили атмосферу нервозності, підозр та, зрештою, змістили акцент виступу Орбана на звинувачення угорської опозиції та України у спробі усунути його від влади.

А вже за декілька годин захід перетворився на катастрофу.

➡️ Виявилося, що на партійному заході разом з урядовим комісаром з питань наркотиків Ласло Горватом, який входить до партії Фідес, у перших рядах сидів С. Тамаш, раніше засуджений за злочин пов'язаний з педофілією. Раніше засуджена людина робила спільні фото з комісаром.

А Тамаша, своєю чергою, привів мер міста Івада, теж член партії «Фідес».

➡️ Пікантності ситуації додала і поведінка в партії Орбана: напередодні в партії Фідес відмовили незалежним медіа в акредитації на захід, наголошуючи, що «Клуб воїнів» — це закрита група, до якої можна потрапити через голів виборчих округів партії «Фідес»🗣: «У групі є лише люди, які роками були надійними членами «Фідес», — заявили в партії Орбана. 
 
Тож неважко здогадатися, на чому саме зараз несеться іронічна хвиля про Фідес у мережі.
 
Станом на зараз партія Орбана переживає:
 
🛑Бюджетну кризу у виборчий рік;
🛑Зірваний старт передвиборчої кампанії через шпигунський та педофільний скандали;
🛑Критику електорального ядра за підтримку Сіміона;
🛑І, як наслідок усього, продовження падіння рейтингів.

➡️ Тож Брюссель має всі шанси тиснути на Орбана у разі порушення спільної політики Європи.

Resurgam ➰ Приєднуйся
#ПочитатиНаВечір

💬 Дайджест матеріалів Resurgam, які вийшли протягом минулого тижня на resurgamhub

На нашому сайті resurgamhub регулярно оновлюються різні цікаві матеріали. Підготували для вас дайджест свіжих статей, які ви могли пропустити.

🔗 Ідеальний світ Пітера Тіля

Велика стаття, але це особиста рекомендація від мене.
Стаття для тих, хто комплексно за раз, а не фрагментарно, прагне отримати обсяг інформації, щоб сформувати думку про сірих кардиналів американської політики.

Автор:
Вадим Коваленко, аналітик, філософ, юрист, оглядач новин.

Мільярдер Пітер Тіль є одним із головних спонсорів команди Трампа та сірий кардинал, який просуває до президенства Венса. Він активно критикує соцмережі, але не менш активно інвестував у них. Він — гей, що підтримує право на гомофобію. Він — лібертаріанець, який стає крайнім консерватором. Який ідеальний світ Тіля? Та яке місце України у цьому світі?


Доступна для прочитання: українською, англійською, німецькою, французькою, іспанською.

————————————————————

🔗 Стагфляція наступила: замкнуте коло російської економіки, що призведе Кремль до катастрофи

Автор: власне, це моя стаття, яка є розширенням статей на каналі.

Останні економічні огляди свідчать, що московська економіка при збереженні поточних темпів зіштовхнеться з масштабною кризою наприкінці 2025 року. Але чи дійсно це так? Ми спустились на низовий рівень у пошуках проявів того, що ми спостерігаємо на макрорівні.


Доступна для прочитання: українською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, словацькою.

————————————————————

🔗 Шлях до першоджерел: або чому європейське НАТО має згадати своє минуле

Автор: власне, це теж моя стаття, яка є розширенням однойменної статті, яка була на каналі.

Чим раніше урядовці Європи усвідомлять, що будь-яка суспільно-політична, безпекова структура є плинною, і визнання факту плинності для НАТО в його сучасному вигляді — це не трагедія, а стадія розвитку. Тим раніше цей розвиток відбудеться до нових, ефективніших форм, а не поховає учасників під завалами старої архітектури.


Доступна для прочитання: українською, англійською, німецькою, французькою, іспанською.

Resurgam ➰ Приєднуйся
✍️ До речі, поки, щодо Сили Сибіру 2. Китайці продовжують ігнорувати Кремль. Хоч на московії візит Сі Цзіньпіна зображували як передумову для прориву.

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇷🇴 На які процеси і як вплинуть результати президентських виборів у Румунії

Що ж, маємо остаточно підраховані результати:

🛑Нікошур Дан – 53.6%
🛑Джордже Сіміон – 46.4%

Результати відповідають моїм розрахункам, зробленим після першого туру, оскільки більшість умов для перемоги Дана було виконано. Щоб не фокусуватись на умовах, про них я проговорював в окремому дописі та розширено у відео.

➡️ Зараз же сфокусуємось на іншому — які наслідки буде мати цей результат. Почнемо з найочевидніших.

📌 1. Проєвропейський та проукраїнський вектор зберігається. Румунія — великий логістичний хаб для України, центр обслуговування військової та авіаційної техніки, центр навчання, центр контролю за «коридором безпеки» та Чорноморською акваторією. Дан підтримував ідею партнерств. 

📌 2. Вагома перевага Дана дозволяє уникнути дестабілізації Румунії та протестів. Відрив від Сіміона не дозволяє тому розхитувати країну заради протестів. Ба більше, розуміючи неможливість у той чи інший спосіб скасувати вибори, Сіміон визнав зрештою власну поразку і закликав свого виборця уникнути насилля та протестів.

📌 3. Помста московським спецслужбам. Румунські вибори були дуже брудними й неймовірна купа бруду вилилась на Дана від московських інформаційних мереж і кампаній в Тік Тоці — від освіти Дана до його сексуального життя, і так далі. Навіть у політичній боротьбі завжди є певна межа в «сірих та чорних технологіях», що заведено робити, а чого — ні. Московські мережі були максимально неадекватні і є надія, що Дан запамʼятає, хто його підтримував, і хто його цькував.

📌 4. Орбана критикує свій же виборець за підтримку Сіміона. Орбан підтримав Сіміона, а той, переконаний у своїй перемозі (бо підтримка угорської діаспори в Румунії була одним з ключів), втратив декілька дорогоцінних днів передвиборчої кампанії на відпочинок з Орбаном. Але угорська діаспора від 75% до 90% проголосувала за Дана. А сам Орбан від свого націоналістичного електорату отримав вагому критику, оскільки угорський націоналіст не сприймає румунських націоналістів. Орбан хотів собі партнера для блокувань рішень ЄС, а отримає, ймовірно, ще й зниження рейтингів. В угорця взагалі там достатньо все погано у виборчий рік. Про це буде окрема розмова.

📌 5. Зриваються плани «Газпрому» щодо придбання угорською державною групою MVM (яку напряму контролює Орбан, а сама компанія тісно пов’язана з «Газпромом») контрольного пакета акцій  румунського енергетичного гіганта E.ON Romania, який є найбільшим оператором з розподілу газу та електроенергії для кінцевого споживача в Румунії. Газпром розраховував провести цю угоду через «лояльного президента». З перемогою Дана ці плани Кремля, ймовірно, повністю зриваються.

📌 6. Необхідність протидіяти Сіміону налагодила непублічну комунікацію між Даном та соціал-демократами, що дає шанс на те, що Дан буде мати достатню неформальну підтримку в парламенті як символ протидії «євроскептикам».

Дан — один із засновників Союзу порятунку Румунії, який створювався як опонуюча сила соціал-демократам. Тому між ними достатньо велика прірва у відносинах.

➡️ Тиждень тому почали проскакувати чутки, що соцдеми підтримають Дана в обмін на те, що Дан підтримає кандидата від соцдемів як єдиного на мера Бухареста. Чи правда це? Покажуть вибори мера Бухареста, але за моєю інформацією, можу сказати, що комісії та партійні структури соцдемів як мінімум частково непублічно працювали на Дана, що стало фактором мобілізації у другому турі виборців соціал-демократів на протест проти Сіміона. 

➡️ Саме виборці соціал-демократів як умова для перемоги Дана мали прийти на вибори, щоб довести явку до критично необхідних 60%. І виборець прийшов, попри те, що напередодні 1 туру, у разі поразки Антонеску, 85% соціал-демократів не планували брати участь у 2 турі.

Дан — доволі молодий та прямолінійний політик, який починав із протистояння владі. І пройшов шлях від громадського активіста до президента. Не раз був на межі утисків та репресій. Вміння та готовність йти на ризик і до кінця — важливі складові для сучасних умов європейської політики.

Resurgam ➰ Приєднуйся
📌 Під цим дописом у коментарях будемо обговорювати процес підрахунку румунських виборів 🇷🇴

А я буду пробувати вести Вам текстову трансляцію у коментарях під цим дописом👇


P.S. А поки до перших результатів кілька годин, то пропоную Вам скоротати час очікування невеличким відео 🎞недільним оглядом новин про Стамбульські перемовини й змагання тарганів у голові Трампа.

Приємного перегляду ❤

——————————————————
Дивитись ➡️ https://youtu.be/WsceD53ZNdo
——————————————————
*Продовження (Частина друга 2/2)

➡️ Зараз же стало відомо ще більше: після того, як у Болгарії стався «прихований переворот», де вплив на місцеву політику значно розширили лояльні до Кремля сили, уряд даної країни веде перемовини з американським хедж-фондом Elliot Management, республіканця-мільярдера Пола Сінгера, про розширення Турецького потоку для збільшення транспортування московського газу в Європу. І, звісно ж, американський інвестор отримає відповідну частку від Газпрому, хоча формально ця частка буде через ряд посередників. 

➡️ Якщо просто, то зараз олігархічне коло довкола Білого дому — і так, саме олігархічне — напряму впливає на перемовини щодо просування сепаратних домовленостей з московією, бо це дозволить американцям взяти під контроль частку московських труб у Європі та поділити з Кремлем прибутки від продажу газу. 

Контроль і «big money» — все, як любить американський олігархат довкола Трампа.

Схоже, на це готові йти й в Кремлі, бо так чи інакше повна втрата європейського ринку для москви – питання часу, а так це зберігає об’єми на тлі того, що китайці все ще відмовляються від «Сили Сибіру-2», а також це дозволяє Віткоффу мотивувати Трампа на «great deal», переконуючи того, що угода з Кремлем з такими здобутками не зобразить Трампа «слабким», порівняно з улюбленим трампівським порівнянням —  «з Афганістаном».

І тут підходимо до відповіді на питання:

Чому Трамп уникає санкцій?

Бо санкції, які в наступному 18-му пакеті планує ввести Брюссель, паралельно блокують можливості подібних махінацій з Північними та Турецькими потоками, за які зараз зачепились американські мільярдери і якими їх зараз мотивує Віткофф. 

Немає «great deal» щодо трубопроводів — мінус аргумент у Віткоффа. 

➡️ 18-й пакет, який почнуть узгоджувати з вівторка, одразу після остаточного затвердження 17-го пакету того ж дня — це фундаментальна необхідність, щоб зруйнувати сепаратні перемовини Віткоффа/Дмітрієва. 

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇺🇸 Скільки коштує купити Білий дім: або за скільки американці готові продавати партнерів. (Частина перша 1/2)

💬 Якщо прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчиль казав про американську політику ХХ століття: «Американці зажди знаходять єдино правильне рішення після того, як перепробують всі інші (погані) варіанти», то сучасну адміністрацію Білого дому можна охарактеризувати видозміненою фразою🗣: «Американці зроблять вигляд, що пробують знайти правильне рішення, поки в той час спробують Вас вигідно продати».

➡️ Упертість з якою Трамп не помічає поведінку москви та максимально ухиляється від ідеї посилення санкцій, можна пояснювати у різний спосіб: деменцією, любов’ю до диктаторів, московськими лобістами — насправді все разом.

➡️ Але є ще один залаштунковий процес, який зараз відбувається і проливає світло на глибинні причини поведінки Білого дому. Це — спроба поділити з Кремлем на двох енергоринок Європи.

Для адміністрації Білого дому всі відносини, всі партнерства є не чимось стратегічним, а лише товаром, який можна і, на думку адміністрації США, треба вигідно продавати, обмінювати тому, хто краще заплатить. 

Не було уряду у світі, який би більше радів приходу Трампа, ніж ізраїльський, але як показали останні події, навіть дружні відносини Трампа та Нетаньяху не врятують від того, що той за достатню плату від арабів тебе вирішить продати. 

А тепер поставте питання: наскільки далеко Білий дім готовий піти, щоб вигідно продати Європу?  Якщо хтось запропонує достатню ціну? Європу, яку більша частина адміністрації Трампа відверто ненавидить.

І московія пропонує США – частку в енергоринку Європи. 

➡️ Річ у тім, що ЄС дійсно на фінішній прямій, щоб відмовитися від московських енергоресурсів, особливо газу. І Брюссель дійсно пропонує США вигідні контракти на постачання. Але річ у тім, що саме США не поспішають збільшувати експорт СПГ і не хочуть у найближчі роки заповнити ринок, який Брюссель звільняє від московського газу, на який все ще припадає 14-18% імпорту ЄС, хоча це втричі менше, ніж було до 24 лютого. 

➡️ Американцям пропонують довгострокові мільярдні контракти, але американці не погоджуються на них, бо «ціна на газ на європейських ринках на початку 2024 року впала до мінімальних значень з 2021-го, що зробило ринок не таким прибутковим для американських компаній, як ринки Азії». 

🔗 Про це ми говорили в окремій статті «Американо-російська труба: Чому енергосектор Європа — досі поле битви?»

Тому європейські приватні компанії, які попереджені про однозначний намір Європейської комісії відмовитися від будь-яких енергоресурсів з московії, почали розглядати варіанти закупівлі LNG у Катарі та Алжирі.

Але, як буває в традиційній американській зовнішній політиці, спрацьовує принцип: «Якщо не мені, то нікому».

І на цьому принципі грає московська дипломатія, яка пропонує американцям частки в Північних потоках та тепер, схоже, ще й у Турецькому потоці.

Схема пропозиції проста⤵️

«Московія відновлює/продає по тих же потоках свій газ, але на вході в Європу ці потоки стають «американськими», і відповідно московський газ під санкції ЄС не потрапляє».

Першим, хто запропонував цю схему, був американський бізнесмен Стів Лінч, тісно пов'язаний з московським біржовим фондом. Тоді мова йшла про плани подібним чином відновити функціонування Північних потоків.

Тоді Reuters повідомили🗣: «Представники Вашингтона та Москви обговорюють можливість того, що США допоможуть відновити продажі московського газу в Європу».

⏩ Пізніше це підтвердив помічник путіна та член перемовної групи Ушаков: «Так, ми порушуємо це питання». 

*Продовження у наступному пості👇

Resurgam ➰ Приєднуйся
Оператори безпілотних авіаційних систем 25-го стрілецького батальйону дякують Вам за FPV у комплекті.

Насправді, вже три тижні тому вони їх отримали та відзвітувались, але через трохи перевантаженість не встигаю збирати все докупи.

🔗 Збирали — 383 750 грн на 25 шт. 8-дюймових FPV.

Зібрали фактично — 385 000 грн.
• Сплатили — 383 750 грн.

*Залишок у розмірі 1250 грн фіксуємо та, традиційно, з відповідними підтвердженнями переведу в наступний збір.

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇹🇷 Перемовини, і перемовини, і перемовини у Туреччині

💬 Вчора навмисно ніяк не реагував на події в Туреччині, щоб не кататись і не катати Вас на ліфті емоцій. А сьогодні можна підбити певні поточні підсумки.

🔗 Але спершу хочу подякувати Вам за закритий збір для бійців з роти роботизованих комплексів з 3 ОШБр. Звіт за останні надходження опублікував тут

А ми почнемо з негативних моментів і закінчимо позитивним.

Негативні.

Все більш очевидним стає те, наскільки Трамп не хоче тиснути на путіна, і наскільки американський президент готовий на ходу вигадувати нові правила та змінювати старі домовленості, лише б уникнути цього.

➡️ У минулу неділю США обіцяли Європі спільні санкції у разі, якщо путін не погодить на 30-денне припинення вогню.

➡️ Путін не погодився, що максимально очевидно, для відвернення американської уваги, вкинув ідею з перемовинами у четвер. 

➡️ Трамп тисне публічно на Зеленського, щоб той поїхав, і зазначає в більш м’якій формі, що так має зробити й путін.

➡️ Паралельно Рубіо, як єдиний з адміністрації Трампа, кого ще європейці готові сприймати, у минулий понеділок проводить розмови з міністрами України, ВБ, Франції, Німеччини та Польщі, очевидно з проханням від Трампа «не форсувати у медіа публічно події із санкціями», щоб не зруйнувати на думку <strike>Трампа-</strike>Віткоффа перемовини в четвер.

🔄 Путін ігнорує Трампа до тієї неадекватної межі, що відсилає навіть не другорядну (міністрів), а третьосортну перемовну групу. Фактично це ляпас від путіна американцям, які вмовляли Україну та Європу не акцентувати публічно у ці три дні щодо санкцій та приїхати до Туреччини.  

Паралельно путін дав ляпас союзнику Лулі да Сільві, який хотів продемонструвати ніби свій вплив на світові процеси, але лише принизливо простояв кілька годин в аеропорту, оскільки путін його не прийняв. Це саме стосується Ердогана, який напередодн закликав путіна прибути на перемовини. 

Особливість путіна — це його хвороблива манія величі. Схоже, маразматична поведінка диктатора пояснюється тим, що спробу з ним переговорити він класифікує як слабкість і тому далі поводиться все більш нахабно.

Неадекватна поведінка московії вчора та сьогодні створила гарне підґрунтя для української дипломатії.

➡️ Позитивні моменти:

📌 1. Абсолютно всі європейські країни поклали провину за зрив перемовин на московську сторону з відповідними коментарями.

📌 2. Санкції, які ЄС відклали на прохання США, будуть розглянуті у вівторок, де затвердять 17-ий пакет і розпочнуть роботу над 18-им як реакцією на події. Чому вівторок? Бо це дата планового засідання Європейської Ради.

📌 3. Рубіо і Келлог взяли ситуацію в Туреччині під контроль. Спочатку Рубіо 15 травня окремо зустрівся із міністром МЗС Сибігою та представниками Туреччини, де до зустрічі доєднався Ліндсі Грем. Грем перед тим, 14 травня, провів у Туреччині окремі перемовини з міністром МЗС Франції Барро щодо запровадження жорстких мит на треті країни за торгівлю з московією.

📌 4. За результатами робочої розмови Рубіо-Грем-Сибіга вийшла інформація ніби від держсекретаря про відмову того від зустрічей з московською делегацією. Причина описана в ЗМІ —  московська делегація не відповідає статусу. Важливе саме це аргументування, бо воно дипломатично захищає Київ від потенційних звинувачень з Білого дому.

📌 5. При цьому сьогодні Рубіо проведе, 16 травня, окрему зустріч з українською та турецькою делегацією. До них має доєднатись і спецпредставник Келлог.

📌 6. Келлог за кілька годин до цього має закінчити окремі перемовини із української делегацією та радниками з нац.безу Франції, Німеччині та Британії.

Тобто, європейці, які перебували на зустрічі в Анталії, доєднались до процесів у Стамбулі, що я кілька днів тому окреслював як важливу складову для досягнення цього.

➡️ Загалом процес у Туреччині відбувається під повним рубівсько-європейсько-українським контролем, поки делегація з московії без зустрічей вже другу добу знаходяться в готелі. Те, що було потрібно для дипломатії - відбулось без кремлівської делегації, а зустріч з московською делегацією тепер — формальність для Трампа.

Resurgam ➰ Приєднуйся
*Продовження (Частина друга 2/2)

🔄 Але після 90-х американці 🇺🇸 почали критикувати цю систему, і зрештою вона була остаточно скасована у 2002 році.

Головною причиною американської критики було те, що європейську структуру НАТО вони хотіли зробити більш відповідною для застосування до власних цілей.

Оскільки головний інтерес США — стримування Радянського Союзу — зник з розпадом Радянського Союзу. 

➡️ Тобто, американці сповідували відхід від територіальної орієнтованості для захисту в бік проведення постійних обмежених заморських операцій — далеко за межами Європи, далеко від інтересів Європи, але в інтересах США. 

До розвалу Радянського Союзу інтереси Європи та США в НАТО були спільними. Після цього спільний інтерес змінився на суто інтерес США — мати НАТО і союзників, як інструмент для «поліційних місій» і поза конкурентний ринок для замовлень в американського ВПК. 

➡️ А зараз інтерес США взагалі змістився до протистояння з Китаєм, що теж лежить доволі далеко за межами природного інтересу Європи, якщо використовувати підхід теперішньої американської адміністрації.

Розпад Радянського Союзу американці використали для критики «нібито застарілої системи» НАТО
, яка з розпадом головної загрози, можливо, стала менш актуальною, але точно не застарілою.

Так, американці перетворили НАТО з оборонного союзу на організацію, яка забезпечує легітимізацію та інфраструктуру для заморських американських «поліційних місій».

А після 11 вересня структурно та функціонально європейські командування  НАТО були видозмінені — від територіального принципу гарантування власної безпеки до виконання обмежених військових операцій, найчастіше антитерористичних.

Тому зараз правильно ставити питання не: «Чи застосує НАТО пʼяту статтю в разі потреби?», а: «Чи має сучасне НАТО щось спільне з ідеєю того НАТО, яка закладалася в основу структури та функціоналу Альянсу?»

НАТО перебуває на етапі структурного виродження та перетворення організації на прообраз дисфункціонального московського аналога ОДКБ, де в Організації представлені не спільні інтереси її учасників, а використання об’єднання в одних руках як певного геополітичного інструменту. Чим зараз є ОДКБ для Кремля — і в що поступово перетворюється НАТО у відносинах із США.

➡️ Головна причина виродження НАТО — це природне розходження інтересів між США та Європою. 

Європейським лідерам важко прийняти той факт, що те, що існувало і гарантувало безпеку понад 75 років, перебуває на етапі саморозпаду. І де рано чи пізно треба буде прийняти рішення: або тягнути час до повної клінічної смерті (чекати на підтвердження недієздатності 5-ї статті), або необхідно взяти відповідальність на себе — за перезавантаження, а точніше перезаснування НАТО до самовідтворюваних меж «спільності інтересів», що, скоріш за все, буде обмежуватись територіально європейським континентом. 

Тобто, повернутися до першоджерел.

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇪🇺 Шлях до першоджерел: або чому європейське НАТО має згадати своє минуле (Частина перша 1/2)
 

Більшість дискусій щодо НАТО точиться довкола двох питань: 

🛑Чи дійсно НАТО застосує пʼяту статтю у разі потреби?

🛑Чи дійсно США прийдуть на допомогу Лондону, Парижу, Берліну?

До речі, це питання, яке ще ставив Шарль де Голль перед тим, як розпочати французьку ядерну програму.

А що, якщо розпочати з того, що те НАТО, яке створювалося, не відповідає зараз ні структурно, ні функціонально тому, чим воно є зараз.

➡️ Свого часу Перший головнокомандувач союзних військ у Європі, генерал Ейзенхауер, планував створити структуру НАТО як багатопарасолькову систему безпеки, де країни НАТО в рамках Альянсу поділялися на регіональні групи (парасольки) відповідно до подібності безпекових викликів та військової специфіки. Враховуючи, що досягти єдності інтересів і військово-технічної уніфікації навіть між кількома країнами є складним, а за деякими мірками навіть неможливим завданням, ця ідея трансформувалася в регіональні командування на рівні Європи.

➡️ І всі парасольки мали б об’єднуватись в одну велику під спільним командуванням НАТО. Так Ейзенхауер планував вирішити декілька проблем: 

➡️1) Підвищити стійкість оборонних союзів, оскільки вони будуватимуться довкола спільних природних інтересів країн—  принаймні на рівні субрегіону, а не всього Альянсу.

➡️2) Досягти високого рівня відповідності озброєння та координування, оскільки у великих об’єднаннях це доволі важко, але в об’єднаннях на рівні окремих субрегіонів (регіональних командуваннях) це більш реалістично.

➡️3) Регіоналізація підвищувала б довіру між союзниками, які перебувають у схожих безпекових викликах, і формувала б вищий рівень політичної взаємодії в цілому в Альянсі. Це формувало б культуру Альянсу.

Більш формально, у самому НАТО регіоналізм Ейзенхауера забезпечував основу для союзних командувань протягом усієї Холодної війни.

🔗 Початковий план, викладений першим SACEUR альянсу, генералом Дуайтом Д. Ейзенхауером, розділив територію НАТО і моря, які її оточують, на низку географічних командувань. 

На суші їх було три:

Союзні сили Південь (AFSOUTH), які на той час мали справу в основному з Італією;
Союзні сили Центр (AFCENT), які були зосереджені на більшій частині Західної Європи;
Союзні сили Північ (AFNORTH), які стосувалися Скандинавії.

➡️ Пізніше Північне командування отримало додаткове командне відділення, яке відповідало за захист підходів до Балтики, і ця місія покладалась на британців.

➡️Ейзенхауер за територіальною ознакою фактично неформально побудував ще одне «субНАТО» під НАТО, але в структурі Альянсу: система, яка практично проіснувала до 90-х років, демонструвала ефективність, високий рівень ПРИРОДНОЇ залученості країн і не викликала питань довіри до неї. 

*Продовження у наступному пості👇

Resurgam ➰ Приєднуйся
➡️ Спільното, пам’ятаєте нашу давню традицію каналу перед важливими подіями закривати поточні збори на потреби війська? 👉👈

Ми з Вами вже зібрали понад 75% від необхідної суми збору для бійців з роти наземних роботизованих комплексів 3-ої окремої штурмової бригади на різні комплектуючі для поліпшення наземних роботизованих систем.

⏩ На даний момент зібрано 304 966 грн з 400 000 грн.

🗒 Поточний звіт №2 надходжень на PayPal в рамках збору. Звіт №1 тут.

Надійшло 523$ та 140€ відповідно кошти у розмірі 21 599 грн та 6 473 грн переведені у банку.

Підтвердження переведень прикріплені до допису👆

Долучитися до збору можна за реквізитами. ⤵️

❗️ЗБІР ЗАВЕРШЕНО❗️

Всім щиро дякую від себе та хлопців ❤

Ми з Вами навіть трохи перезбирали, зібрали — 414 388 грн, скрин банки та підтвердження переведення платежів з Paypal у банку у коментарях 👇

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇫🇷 🇫🇷 Про заяву Макрона щодо «розміщення ядерної зброї» на території союзників

Два моменти щодо заяви, бо суспільний (медійний) діалог пішов кудись не туди:

🛑1. Ця заява не стосується України й не є натяком на Україну.
🛑2. Це не нова заява. Макрон продублював свою заяву від 5 березня під час звернення до нації.

Для кого ця заява Макрона? 

Для Мерца
. Навіщо це Мерцу — детально писав ось тут.

➡️ Це напряму пов’язано з можливістю надання ракет Taurus Україні. Це — умова для надання ракет. Макрон повторно таким чином підтверджує для Мерца гарантії, які на той момент ще тільки потенційний канцлер просив у лютому. 

Тепер Макрон підтверджує свій відклик на прохання Мерца, коли той вже в ролі канцлера.

Навіщо це Мерцу? 🇩🇪

Необхідність мати план «Б» у разі виходу американців із німецьких баз
— і при цьому паралельно збільшення напруги між Берліном та москвою на тлі надання додаткових видів озброєння Україні та, ймовірно, блокування Балтійського моря для перевірки підсанкційних суден, рішення щодо чого активно розробляється як реакція на потенційну відмову московії від конструктивних перемовин. 

➡️ ЄС розширює санкції на перелік тіньового флоту (схоже, вже розширив у 17-му пакеті сьогодні), а скандинави, балтійці та німці активно контролюють акваторію Балтії  на предмет дотримання санкцій.

Плюс, Мерц має мати додатковий аргумент, для того, щоб заспокоювати в урядовій коаліції істеричок та свідків «кінця світу та війни з московією» у разі різкого збільшення підтримки України.

Хоча заява про ядерну зброю Франції не стосується напряму України, для Києва вона має пряме та безпосереднє значення:

▶️1. Пришвидшує передачу ракет Taurus та іншого німецького озброєння, що підтверджується закриттям німцями відкритого переліку надання допомоги Україні й низкою інших моментів.

▶️ 2. Це все — початкові стадії будівництва автономного ядерного щита Європи. Перші кроки. А це — стратегічна річ як для безпеки Європи, так і в майбутньому вплине на безпеку України.

🔗 Як він може виглядати та розвиватись, і яке місце зрештою може зайняти Україна — про це було окреме відео: https://youtu.be/wk7H_kHewTw

▶️ 3. Зменшення оборонної залежності Німеччини від США та робота над поглибленням континентальних європейських оборонних зв’язків збільшують суб’єктність Європи та пришвидшують незалежність європейської безпеки від електоральних циклів в США.

Це дає раціональну можливість для Європи самостійно ухвалювати рішення незалежно від позиції Білого дому, яка в історії доволі часто контрастувала з природними інтересами Європи.

➡️ Якщо коротко та спрощено, то Макрон сказав Мерцу🗣: «Все в силі, роби, що планував, а ми з тобою домовимось».

Resurgam ➰ Приєднуйся
Рубіо в ділі. Він раніше завершить робочу зустріч в Анталії та доєднається до Келлога та Віткоффа в Стамбулі.

2 на 1. Непогано.

Resurgam ➰ Приєднуйся
#ТижневийОгляд

➡️ Кому цікаво, то на YouTube 🎞 вийшов третій випуск тижневих оглядів новин.

💬 Говоримо про румунські вибори, угорських шпигунів, а також про те, як індо-пакистанське перемир’я вплине на процеси в Україні 🇺🇦

Приємного перегляду ❤

——————————————————
Дивитись ➡️ https://youtu.be/E_pp8lhg5M0
——————————————————

Resurgam ➰ Приєднуйся

Records

19.05.202523:59
49.2KSubscribers
01.02.202501:16
3300Citation index
24.06.202423:59
59.1KAverage views per post
30.03.202521:47
58.6KAverage views per ad post
17.03.202510:51
17.65%ER
17.06.202423:59
164.24%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JUL '23OCT '23JAN '24APR '24JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts ✙Resurgam✙

23.04.202509:49
*Продовження (Частина друга 2/2)

Але щось пішло не так
⤵️

➡️ Спочатку Кая Каллас, очільниця європейської дипломатії, провела термінову пресконференцію. Вона прямо заявила🗣: Європа ніколи юридично не визнає Крим російським. Ця чітка позиція ЄС різко знизила ризики для України.

➡️ Після цього Володимир Зеленський оприлюднив офіційну заяву, яка встановлює українську рамку перемовин🗣:

Юридичне визнання Криму — поза будь-яким обговоренням.

⏩ Українська делегація уповноважена вести мову лише про 30-денне безумовне припинення вогню.

Усі інші ініціативи — неофіційні, без юридичної сили, навіть якщо окремі учасники української делегації будуть продавлені й вимушені ситуативно "погоджуватись" чи "кивати головами", то це в рамках їхньої приватної ініціативи, а не делегованого їм мандату. Тому це не матиме сили.

🔄 Після цього моментального Рубіо відмовляється їхати у Лондон (за словами прессекретаря, держсекретар різко згадав, що в нього багато справ). Насправді Рубіо, в рамках боротьби з Віткоффом, не хоче асоціювати власне прізвище з  якимись «провалами», що неодмінно очікувало б сьогодні делегацію Трампа в Лондоні через відсутність результату.

➡️ Далі в Лондоні скасовується окрема зустріч голів МЗС Європи та України, бо саме на ній мали перед США випрацьовувати спільну позицію, а оскільки поведінка Рубіо демонструє, що зустріч фактично не відбудеться (так, як мала б), то, відповідно, відпадає потреба в роботі МЗС на цю зустріч. 

Якщо для України зараз більш-менш все зрозуміло, то Білий дім європейським партнерам вчергове продемонстрував, що американці зацікавлені в насадженні власних інтересів всім, а не в конструктивних партнерських обговореннях. І це насадження вже межує з відвертим неоколоніалізмом найгіршого зразка.

➡️ Тепер Білий дім у незручній позиції, бо їх гра «беріть, або ми уходимо» грає проти лідерства США. Очевидно, тепер адміністрація Трампа зробить вигляд «ми уходимо», щоб не здаватись «слабкими» перед Європою. 

І це буде певний період. Але ситуація така, що американцям неможливо просто взяти й вийти — це означає чергову втрату світового морального та фактичного лідерства.

➡️ А самовиключення США з багатьох процесів, які ж самим американцям безпосередньо й потрібні для втримання лідерства, буде провальною політикою. Забагато процесів зараз у світі пов’язані з Україною та Європою, і попри дитячу істеричність, Білий дім дізнається, що не зможе бути тривалий час «поза процесами».

Попри те, що американці мають ще достатньо механізмів тиску та впливу (і ми про це дізнаємось), вони самі ж себе заганяють у доволі слабке міжнародно-політичне положення, що вже межує з логікою якогось самознищення.

Resurgam ➰ Приєднуйся
18.05.202509:26
*Продовження (Частина друга 2/2)

➡️ Зараз же стало відомо ще більше: після того, як у Болгарії стався «прихований переворот», де вплив на місцеву політику значно розширили лояльні до Кремля сили, уряд даної країни веде перемовини з американським хедж-фондом Elliot Management, республіканця-мільярдера Пола Сінгера, про розширення Турецького потоку для збільшення транспортування московського газу в Європу. І, звісно ж, американський інвестор отримає відповідну частку від Газпрому, хоча формально ця частка буде через ряд посередників. 

➡️ Якщо просто, то зараз олігархічне коло довкола Білого дому — і так, саме олігархічне — напряму впливає на перемовини щодо просування сепаратних домовленостей з московією, бо це дозволить американцям взяти під контроль частку московських труб у Європі та поділити з Кремлем прибутки від продажу газу. 

Контроль і «big money» — все, як любить американський олігархат довкола Трампа.

Схоже, на це готові йти й в Кремлі, бо так чи інакше повна втрата європейського ринку для москви – питання часу, а так це зберігає об’єми на тлі того, що китайці все ще відмовляються від «Сили Сибіру-2», а також це дозволяє Віткоффу мотивувати Трампа на «great deal», переконуючи того, що угода з Кремлем з такими здобутками не зобразить Трампа «слабким», порівняно з улюбленим трампівським порівнянням —  «з Афганістаном».

І тут підходимо до відповіді на питання:

Чому Трамп уникає санкцій?

Бо санкції, які в наступному 18-му пакеті планує ввести Брюссель, паралельно блокують можливості подібних махінацій з Північними та Турецькими потоками, за які зараз зачепились американські мільярдери і якими їх зараз мотивує Віткофф. 

Немає «great deal» щодо трубопроводів — мінус аргумент у Віткоффа. 

➡️ 18-й пакет, який почнуть узгоджувати з вівторка, одразу після остаточного затвердження 17-го пакету того ж дня — це фундаментальна необхідність, щоб зруйнувати сепаратні перемовини Віткоффа/Дмітрієва. 

Resurgam ➰ Приєднуйся
20.05.202512:56
🇭🇺 Про проблеми Орбана: зниження рейтингів, бюджетна криза та педофіли.

💬 Сьогодні буде затверджено 17-й пакет санкцій і розпочато роботу над 18-м, який нам критично важливий, щоб заблокувати будь-яке гіпотетичне повернення московського газу Північними потоками. Про що окремо говорили тут. Очевидно, що тут Орбан буде пробувати блокувати, але питання постає: чи зможе Брюссель достатньо натиснути на Угорщину без підтримки США?

➡️ Уряд Орбана зараз переживає низку проблем і скандалів, які негативно впливають на рейтинги напередодні ключових для Орбана парламентських виборів у квітні 2026 року.

🔗 Згідно з березневим дослідженням, опублікованим Republikon, конкуренція між партією Тиса та Фідес-КДНП дедалі більше схиляється на користь опозиційного утворення. 

Серед загальної кількості населення:

🛑Партія Тиса (Мадяр) має 29% підтримки;
🛑Фідес (Орбан) — 27%. 

Найбільш разюча зміна спостерігається серед виборців, які впевнені у виборі партії:

🛑Партія Тиса зміцнилася на 2 відсоткові пункти (з 38 до 40%)
🛑Фідес ослабла на 3 відсоткові пункти (з 36 до 33%).

А останні події тільки додали проблем уряду Орбана:

➡️1. Спочатку підтримка ультраправого Симіона коштувала Орбану чималої критики з боку свого націоналістичного виборця, оскільки підтримка кандидата  з тезою «Великої Румунії» виключає територіальні амбіції «Великої Угорщини».
 
➡️ 2. Потім угорська урядова служба повідомила про рекордний дефіцит бюджету, що змусило уряд робити «секвестр» та заморожувати частину видатків. Нагадаю, це у виборчий рік. 
 
На квітень 2025 дефіцит бюджету досяг рекордного за історію рівня у 8 млрд$. Причиною стало недоотримання податків та тлі збільшення виплат за борговими зобов’язаннями.

➡️3. Паралельно Національний банк Угорщини продовжує переживати скандал щодо нових фактів "зникнення" 500 млрд форинтів (1.4 млрд$)

➡️ 4. Проблеми Орбана на цьому не зупинились. Стало більш зрозуміло чому Орбан так агресивно та особисто реагував на шпигунський скандал, хоча його реакція явно була не за посадою.  

➡️ Виявляється, уряд Орбана разом з партією Фідес проводив партійний захід «Клуб воїнів», на який було витрачено мільйони євро. Дана урядова національно-патріотична програма мала стати вступом до передвиборчої програми Орбана та партії «Фідес». На заході міністри, пропагандисти з мегафонами та Віктор Орбан намагалися розпалити табір Фідес, який, згідно з опитуваннями громадської думки, був напрочуд неактивним в останні місяці.

Попри агресивну назву Орбан позиціював цей захід як «марш миру», але обговорення про можливе відновлення військового призову, яке планувалось заздалегідь на заході, разом зі шпигунським скандалом, підхопленим угорською опозицією, створили атмосферу нервозності, підозр та, зрештою, змістили акцент виступу Орбана на звинувачення угорської опозиції та України у спробі усунути його від влади.

А вже за декілька годин захід перетворився на катастрофу.

➡️ Виявилося, що на партійному заході разом з урядовим комісаром з питань наркотиків Ласло Горватом, який входить до партії Фідес, у перших рядах сидів С. Тамаш, раніше засуджений за злочин пов'язаний з педофілією. Раніше засуджена людина робила спільні фото з комісаром.

А Тамаша, своєю чергою, привів мер міста Івада, теж член партії «Фідес».

➡️ Пікантності ситуації додала і поведінка в партії Орбана: напередодні в партії Фідес відмовили незалежним медіа в акредитації на захід, наголошуючи, що «Клуб воїнів» — це закрита група, до якої можна потрапити через голів виборчих округів партії «Фідес»🗣: «У групі є лише люди, які роками були надійними членами «Фідес», — заявили в партії Орбана. 
 
Тож неважко здогадатися, на чому саме зараз несеться іронічна хвиля про Фідес у мережі.
 
Станом на зараз партія Орбана переживає:
 
🛑Бюджетну кризу у виборчий рік;
🛑Зірваний старт передвиборчої кампанії через шпигунський та педофільний скандали;
🛑Критику електорального ядра за підтримку Сіміона;
🛑І, як наслідок усього, продовження падіння рейтингів.

➡️ Тож Брюссель має всі шанси тиснути на Орбана у разі порушення спільної політики Європи.

Resurgam ➰ Приєднуйся
19.05.202508:18
🇷🇴 На які процеси і як вплинуть результати президентських виборів у Румунії

Що ж, маємо остаточно підраховані результати:

🛑Нікошур Дан – 53.6%
🛑Джордже Сіміон – 46.4%

Результати відповідають моїм розрахункам, зробленим після першого туру, оскільки більшість умов для перемоги Дана було виконано. Щоб не фокусуватись на умовах, про них я проговорював в окремому дописі та розширено у відео.

➡️ Зараз же сфокусуємось на іншому — які наслідки буде мати цей результат. Почнемо з найочевидніших.

📌 1. Проєвропейський та проукраїнський вектор зберігається. Румунія — великий логістичний хаб для України, центр обслуговування військової та авіаційної техніки, центр навчання, центр контролю за «коридором безпеки» та Чорноморською акваторією. Дан підтримував ідею партнерств. 

📌 2. Вагома перевага Дана дозволяє уникнути дестабілізації Румунії та протестів. Відрив від Сіміона не дозволяє тому розхитувати країну заради протестів. Ба більше, розуміючи неможливість у той чи інший спосіб скасувати вибори, Сіміон визнав зрештою власну поразку і закликав свого виборця уникнути насилля та протестів.

📌 3. Помста московським спецслужбам. Румунські вибори були дуже брудними й неймовірна купа бруду вилилась на Дана від московських інформаційних мереж і кампаній в Тік Тоці — від освіти Дана до його сексуального життя, і так далі. Навіть у політичній боротьбі завжди є певна межа в «сірих та чорних технологіях», що заведено робити, а чого — ні. Московські мережі були максимально неадекватні і є надія, що Дан запамʼятає, хто його підтримував, і хто його цькував.

📌 4. Орбана критикує свій же виборець за підтримку Сіміона. Орбан підтримав Сіміона, а той, переконаний у своїй перемозі (бо підтримка угорської діаспори в Румунії була одним з ключів), втратив декілька дорогоцінних днів передвиборчої кампанії на відпочинок з Орбаном. Але угорська діаспора від 75% до 90% проголосувала за Дана. А сам Орбан від свого націоналістичного електорату отримав вагому критику, оскільки угорський націоналіст не сприймає румунських націоналістів. Орбан хотів собі партнера для блокувань рішень ЄС, а отримає, ймовірно, ще й зниження рейтингів. В угорця взагалі там достатньо все погано у виборчий рік. Про це буде окрема розмова.

📌 5. Зриваються плани «Газпрому» щодо придбання угорською державною групою MVM (яку напряму контролює Орбан, а сама компанія тісно пов’язана з «Газпромом») контрольного пакета акцій  румунського енергетичного гіганта E.ON Romania, який є найбільшим оператором з розподілу газу та електроенергії для кінцевого споживача в Румунії. Газпром розраховував провести цю угоду через «лояльного президента». З перемогою Дана ці плани Кремля, ймовірно, повністю зриваються.

📌 6. Необхідність протидіяти Сіміону налагодила непублічну комунікацію між Даном та соціал-демократами, що дає шанс на те, що Дан буде мати достатню неформальну підтримку в парламенті як символ протидії «євроскептикам».

Дан — один із засновників Союзу порятунку Румунії, який створювався як опонуюча сила соціал-демократам. Тому між ними достатньо велика прірва у відносинах.

➡️ Тиждень тому почали проскакувати чутки, що соцдеми підтримають Дана в обмін на те, що Дан підтримає кандидата від соцдемів як єдиного на мера Бухареста. Чи правда це? Покажуть вибори мера Бухареста, але за моєю інформацією, можу сказати, що комісії та партійні структури соцдемів як мінімум частково непублічно працювали на Дана, що стало фактором мобілізації у другому турі виборців соціал-демократів на протест проти Сіміона. 

➡️ Саме виборці соціал-демократів як умова для перемоги Дана мали прийти на вибори, щоб довести явку до критично необхідних 60%. І виборець прийшов, попри те, що напередодні 1 туру, у разі поразки Антонеску, 85% соціал-демократів не планували брати участь у 2 турі.

Дан — доволі молодий та прямолінійний політик, який починав із протистояння владі. І пройшов шлях від громадського активіста до президента. Не раз був на межі утисків та репресій. Вміння та готовність йти на ризик і до кінця — важливі складові для сучасних умов європейської політики.

Resurgam ➰ Приєднуйся
21.04.202507:50
Криза почнеться з вугільної промисловості. 

💬 Точніше, вона вже почалась з середини 2024 року, коли Китай ввів мита на московське вугілля та скоротив закупівлі. З 2024 року вугільна промисловість московії накопичує рекордні збитки. 

➡️ У 2024 р. прибутки галузі скоротилися на 65%, а збитки зросли у 4,3 раза, що призвело до того, що 50% галузі стало збитковою. З торговою війною між США та Китаєм потреба в московському вугіллі буде ще зменшуватись, поглиблюючи кризу. А раніше накопичені фінансові резерви вугільної промисловості були використані минулого року. У Кемеровській області з 2025 року почались закриття шахт. Місцеві бюджети основних областей вугільних басейнів вже мають суттєві проблеми з наповненням дохідності та провели секвестри (скорочення).

При цьому Кремль не має вільних коштів, щоб відреагувати на кризу. А сильний рубль та низькі світові ціни на нафту, які нижче за бюджетне планування, навіть після подорожчання нафти в останній тиждень, зменшують заплановані доходи від продажу нафти на 27-30%.

▶️ Криза у вугільній промисловості перекинеться на залізницю. 

Падіння експорту вугілля призвело до того, що 30% заброньованих об’ємів перевезень вугільною промисловістю не було реалізовано в першому кварталі 2025 року. Це призвело до зростання збитків самої залізниці та простою 295 тис. вагонів.

➡️ Через високу ключову ставку, паралельне падіння в будівництві та фактичне скасування іпотечного кредитування вже призвело до того, що обсяг нового будівництва знизився на 24% в першому кварталі 2025 р. Різке скорочення запуску нових будівництв зафіксовано у 43 регіонах московії: від падіння на 16.4% в Москві до 40% в інших регіонах, таких як Нижній Новгород.

➡️ Це, своєю чергою, не дозволяє залізниці компенсувати втрату у вугільних перевезеннях, навіть у разі зниження цін для збільшення перевезень. Просто немає «об’єму товарів для навантаження», а тому залізниця, щоб зменшити збитковість, буде підіймати тарифи. А це буде тиснути на прибутковість інших містких галузей.

До цього всього на залізницю тисне падіння імпорту, яке було зафіксоване з початком 2025 року.

🔄 Зниження прибутковості та дорожчання коштів провокує московський бізнес до запозичень та збільшення закредитованості бізнесу. Так, лише за перший квартал 2025 р. московський бізнес випустив облігації на 1,5 трлн рублів, а понад 3 трлн виплат мають повернути впродовж 2025 року, або перекредитуватись.

Загальний обсяг корпоративної заборгованості досяг рекордних 87,8 трлн рублів, що становить понад 70% від кредитного портфеля банків. На початку 2022 року корпоративна заборгованість була 41,5 трлн. 

При цьому лише 21 з 70 трлн — це з цивільного сектору економіки (10.6 трлн — виробництво та 10.3 трлн — роздрібна торгівля), а решта — «стратегічні галузі», до яких відносять кредити на ВПК. Тобто це такі борги, які найчастіше не плануються повертати й існування яких фінансово для банків обслуговує цивільний сектор.

▶️ На обслуговування кредитів

➡️ Серія потенційних банкрутств у 2025 році призведе до тиску на банківську систему, оскільки зменшиться кількість бізнесів, які фактично обслуговували видані, непідкріплені кредити у секторі ВПК. Це призведе до кризи в банківському секторі та збільшенні умов для кредитування, що зробить важчим перекредитування і відповідно циклічно збільшить коло банкрутств.

➡️ Серія банкрутств призведе до зниження прибутковості у сфері послуг, особливо перевезень — як залізничних, так і автомобільних. Все це на фоні зменшення дохідності від нафтогазових доходів призведе до зменшення реальних доходів у ненафтогазовому секторі, збільшення розриву між запланованими доходами та видатками та поглиблення кризи.

При цьому московія буде приховувати будь-які проблеми до останнього — як з політичних причин, так і для того, щоб не викликати паніки, особливо в банківській сфері.

Resurgam ➰ Приєднуйся
Угода про корисні копалини дає відповідь на те, чому Зеленський в останні тижні відкрито почав критикувати Китай

💬 Загальні положення угоди вже описали люди, які безпосередньо залучені у цей процес, а я узагальню та зверну увагу на певні цікаві моменти. 

Від першочергового, відверто неоколоніального вигляду, цей варіант виглядає більш-менш прийнятно, де, на перший погляд, зберігається хоч видимість балансу інтересів.

🇺🇦 Що Україна змогла відстояти?

🛑Що раніше надана допомога НЕ включається в угоду, тобто у фактичний борг України.
🛑Рівне та пропорційне управління. 
🛑Угода поширюється виключно на нові розробки родовищ корисних копалин (ренти та ліцензії), а не на чинні. Тобто, угода не стає навантаженням на поточний бюджет України.
🛑Відтермінування роялті та блокування виведення капіталу на проєкти за межами України.
🛑Збережено власність та право визначати «де» і «що» можна добувати відповідно до Законів України.

🇺🇸 Що отримують США?

🛑Що Китай, або будь-хто інший не з партнерів США не будуть мати доступ до українських ресурсів.
🛑Трамп отримує дві ресурсні угоди по Україні та ДР Конго, які стануть на певний час його медійним мейнстримом.
🛑Фонд — це «free tax zone» для американських інвестицій. 

➡️ Щодо фінансової сторони угоди, то для США зрештою вона виявилась другорядною (пори постійні заяви Трампа про 500 млрд, 300 млрд чи 100), і дуже добре, що першочерговий максималістський тиск був витриманий Україною. Фонд буде накопичуватись шляхом відрахування 50% від виключно НОВОЇ ренти та ліцензій. 

➡️ Звучить доволі об'ємно — ліцензії на нафту, газ та інші природні ресурси і може здатись, що наші відрахування у Фонд сильно вдарять по майбутніх бюджетах України, — але в цифрах це виглядає трохи інакше.

Для прикладу: у бюджеті 2025 року всі поточні рентні відрахування в український бюджет складають 58,1 млрд гривень, або 1,38 млрд$, або це 2,5% від всіх (без кредитних і грантових) доходів України. АЛЕ це відрахування від чинних, до яких Фонд НЕ має відношення. Мова про нові. А ці цифри просто даю для розуміння про які об'єми мова.

➡️ Фонд зможе працювати, коли в ньому буде капітал (реальний) для інвестування в нові розробки родовищ та супутньої інфраструктури.

Капітал може утворитися двома шляхами: перерахуванням зі США чи очікуванням, поки наші відрахування — 50% від нової ренти та ліцензій — наповнять Фонд до достатніх обсягів для інвестування. 

🇺🇸 Трамп навряд чи буде перераховувати реальні кошти до Фонду (найбільш оптимістично — що буде нова військова допомога у вигляді внеску у Фонд, але це не капітал, який Фонд може використати для інвестування).

➡️ Тож реальний капітал Фонду буде утворюватися шляхом відрахувань 50% нових рент та ліцензій з України. Але ці податкові відрахування навіть чинні (які НЕ включаються у Фонд) — складають лише 1,38 млрд, а 50% — це взагалі було б лише 700 млн.

А ми кажемо про НОВІ ліцензії та ренти. Тобто, щоб вийти на прийнятні цифри, треба стимулювати український видобувний сектор не на 10-20-50%, а в рази. А це — спочатку інвестиції (мільярдні), а потім — це дасть відрахування у Фонд. Вранці гроші — ввечері товар. 

Тож ця угода більше не економічна, а геополітична.

Геополітична, бо в рамках гонитви між США та Китаєм за світовими стратегічними ресурсами США умовно «застовпили» ключовий пункт (який не просто так оперативно зазначив Держдеп): «що жодна держава чи особа, яка фінансувала московську військову машину, не матиме права брати участь у відбудові України». 

В першу чергу американці гарантували собі, що Китай не має права заходити в Україну.

➡️ І це і є відповідь на те, чому минулого тижня Зеленський несподівано відмовився від традиційної обережності щодо висловлень у бік Пекіна і вперше відкрито звинуватив Китай у підтримці й, що головне, у постачаннях обладнання та компонентів озброєння до московського ВПК. 

Відповідь — цей пункт в угоді, який зазначив Держдеп, і для якого Україна офіційно мала звинуватити Китай, щоб Пекін підпадав під цей пункт.

Resurgam ➰ Приєднуйся
16.05.202510:26
🇹🇷 Перемовини, і перемовини, і перемовини у Туреччині

💬 Вчора навмисно ніяк не реагував на події в Туреччині, щоб не кататись і не катати Вас на ліфті емоцій. А сьогодні можна підбити певні поточні підсумки.

🔗 Але спершу хочу подякувати Вам за закритий збір для бійців з роти роботизованих комплексів з 3 ОШБр. Звіт за останні надходження опублікував тут

А ми почнемо з негативних моментів і закінчимо позитивним.

Негативні.

Все більш очевидним стає те, наскільки Трамп не хоче тиснути на путіна, і наскільки американський президент готовий на ходу вигадувати нові правила та змінювати старі домовленості, лише б уникнути цього.

➡️ У минулу неділю США обіцяли Європі спільні санкції у разі, якщо путін не погодить на 30-денне припинення вогню.

➡️ Путін не погодився, що максимально очевидно, для відвернення американської уваги, вкинув ідею з перемовинами у четвер. 

➡️ Трамп тисне публічно на Зеленського, щоб той поїхав, і зазначає в більш м’якій формі, що так має зробити й путін.

➡️ Паралельно Рубіо, як єдиний з адміністрації Трампа, кого ще європейці готові сприймати, у минулий понеділок проводить розмови з міністрами України, ВБ, Франції, Німеччини та Польщі, очевидно з проханням від Трампа «не форсувати у медіа публічно події із санкціями», щоб не зруйнувати на думку <strike>Трампа-</strike>Віткоффа перемовини в четвер.

🔄 Путін ігнорує Трампа до тієї неадекватної межі, що відсилає навіть не другорядну (міністрів), а третьосортну перемовну групу. Фактично це ляпас від путіна американцям, які вмовляли Україну та Європу не акцентувати публічно у ці три дні щодо санкцій та приїхати до Туреччини.  

Паралельно путін дав ляпас союзнику Лулі да Сільві, який хотів продемонструвати ніби свій вплив на світові процеси, але лише принизливо простояв кілька годин в аеропорту, оскільки путін його не прийняв. Це саме стосується Ердогана, який напередодн закликав путіна прибути на перемовини. 

Особливість путіна — це його хвороблива манія величі. Схоже, маразматична поведінка диктатора пояснюється тим, що спробу з ним переговорити він класифікує як слабкість і тому далі поводиться все більш нахабно.

Неадекватна поведінка московії вчора та сьогодні створила гарне підґрунтя для української дипломатії.

➡️ Позитивні моменти:

📌 1. Абсолютно всі європейські країни поклали провину за зрив перемовин на московську сторону з відповідними коментарями.

📌 2. Санкції, які ЄС відклали на прохання США, будуть розглянуті у вівторок, де затвердять 17-ий пакет і розпочнуть роботу над 18-им як реакцією на події. Чому вівторок? Бо це дата планового засідання Європейської Ради.

📌 3. Рубіо і Келлог взяли ситуацію в Туреччині під контроль. Спочатку Рубіо 15 травня окремо зустрівся із міністром МЗС Сибігою та представниками Туреччини, де до зустрічі доєднався Ліндсі Грем. Грем перед тим, 14 травня, провів у Туреччині окремі перемовини з міністром МЗС Франції Барро щодо запровадження жорстких мит на треті країни за торгівлю з московією.

📌 4. За результатами робочої розмови Рубіо-Грем-Сибіга вийшла інформація ніби від держсекретаря про відмову того від зустрічей з московською делегацією. Причина описана в ЗМІ —  московська делегація не відповідає статусу. Важливе саме це аргументування, бо воно дипломатично захищає Київ від потенційних звинувачень з Білого дому.

📌 5. При цьому сьогодні Рубіо проведе, 16 травня, окрему зустріч з українською та турецькою делегацією. До них має доєднатись і спецпредставник Келлог.

📌 6. Келлог за кілька годин до цього має закінчити окремі перемовини із української делегацією та радниками з нац.безу Франції, Німеччині та Британії.

Тобто, європейці, які перебували на зустрічі в Анталії, доєднались до процесів у Стамбулі, що я кілька днів тому окреслював як важливу складову для досягнення цього.

➡️ Загалом процес у Туреччині відбувається під повним рубівсько-європейсько-українським контролем, поки делегація з московії без зустрічей вже другу добу знаходяться в готелі. Те, що було потрібно для дипломатії - відбулось без кремлівської делегації, а зустріч з московською делегацією тепер — формальність для Трампа.

Resurgam ➰ Приєднуйся
08.05.202510:15
🇩🇪🇫🇷 «Веймарська Антанта»: Фрідріх Мерц поїхав за ядерною зброєю.

➡️ Вже на наступний день після того, як Мерц отримав посвідчення канцлера, голова німецького уряду вирушив до Парижа на зустріч з Макроном.

Але перед цим Мерц дав цікаве інтерв’ю, де на запитання журналіста за Taurus та розширення військової допомоги сказав🗣 : «Президент Зеленський знає, що він може покладатись на мене».

У другій відповіді Мерц заявив, що були політичні причини, чому у форматі Лондон – Париж – Берлін німці були стримані, але більше цього не буде.

Але також варто зазначити інші важливі моменти:

🛑Хоча передача Taurus не користується підтримкою серед партнерів Мерца по коаліції, рішення щодо цього належить виключно до повноважень канцлера.

🛑Напередодні Німеччина отримала погрози від московії, що Кремль буде вважати передачу ракет Україні актом агресії з відповідними наслідками для Німеччини.

🛑Але Мерц на ці погрози відповів, що це рішення узгоджується з партнерами по НАТО, і не москві на це впливати.

І «ці партнери по НАТО» — це в першу чергу Франція.

🔗 У відео на Youtube 🎞 «Чи здатна Європа створити автономну ядерну парасольку» ми говорили про низку моментів. І ці моменти це:

▶️ 1. Звернення 20 лютого Мерца, де він виголосив🗣:

«Нам необхідно провести дискусії як з британцями, так і з французами – двома ядерними країнами – про те,
чи може ядерний обмін, або принаймні, ядерна безпека з боку Великої Британії та Франції поширюватись на нас (замість американської)”.

➡️ Річ у тім, що передача будь-якого нового виду озброєння неодмінно викличе істерію у Кремлі, але, на жаль, й відповідну негативну реакцію у Вашингтоні, який звинуватить німців в «ескалації» та ніби зриві перемовин. Білий дім із радістю буде радий перекласти власний провал на когось іншого. 

➡️ Тому Мерцу, як політику в першу чергу німецької держави, необхідно мінімізувати найгірший сценарій і дати якісь аргументи суспільству, а також й партнерам з СДПН, що німці будуть захищені ядерною парасолькою. Хоч це не обов’язково, але необхідно.

▶️ 2. І на заклик Мерца  відгукнувся саме Макрон 🇫🇷, який у зверненні до нації 5 березня заявив🗣:

«У відповідь на історичний заклик майбутнього канцлера Німеччини я вирішив розпочати стратегічні дебати про захист наших союзників на європейському континенті за допомогою французьких ядерних сил стримування».

➡️ Річ у тім, що французька ядерна доктрина унікальна і дозволяє президенту застосовувати ЯЗ доволі універсально — на відміну від британської стратегії. Але це не тема цього допису, тому, кому цікаво — про це було відео. Повертаємось. 

Тому однією з ключових тем зустрічі Макрона і Мерца буде намір німецького канцлера пересвідчитись, чи готові французи дати «ядерні гарантії» у разі чого. І від того залежатиме, чи готовий Мерц взяти повну відповідальність на себе щодо передачі Taurus Україні й ще ряду моментів із відповідними ризиками для німців.

Саме тому перший візит Мерца — до Макрона, бо тільки французи можуть застрахувати канцлера від ризиків і надати можливості діяти.

💬 За повідомленнями, далі Мерц полетить до Польщі.

Цей візит можна розглядати як прихильність німців до Веймарського формату погодження континентальних рішень – це раз.

А два — Польща 🇵🇱 є місцем дислокації командних, координаційних та навчальних центрів, які здійснюють підтримку України. І, відповідно, прем’єр Туск має підтвердити, чи він не змінив думку щодо прихильності надати ракети Україні.

Туск вже окреслив перші умови ще до зустрічі. Прем’єр офіційно звернувся до німців з проханням — на тлі виводу американських військ — залишити до кінця року батарею Patriot для захисту ключового логістичного та командного центру в Жешуві.

➡️ Тож візити Мерца 7-9 травня визначать, наскільки далеко німці готові зайти з підтримкою України без США, а з ними — і Європа.

Для позитивного рішення Мерцу необхідно дві «континентальні» складові:

🛑Ядерна складова від Франції;
🛑Логістично-сухопутна — від Польщі;

З історичної точки зору буде доволі епічно, якщо 8-9 травня утвориться такий собі неформалізований військовий союз — Веймарська-Антанта.

Resurgam ➰ Приєднуйся
02.05.202509:47
🇺🇸 Паралельні реальності американської дипломатії за останні 24 години: або в чому насправді справа?

Трамп в інтерв’ю🗣: «путін дуже розумна людина та дуже хитра, але я змушу його піти на поступки щодо закінчення війни».

Венс 🗣: «Ми оприлюднили мирну пропозицію і впродовж наступних 100 днів ми будемо наполегливо працювати, щоб спробувати об’єднати сторони». 

Речниця Держдепу США🗣: «США більше не планують виконувати роль посередника у врегулюванні війни московії та України». 

Щоб зрозуміти весь цей цирк, треба відмітити дві речі:

➡️1. Трамп вважає, що він просто «майстер перемовин та гри у невизначеність». Міністр фінансів Бессент: «Стратегічна невизначеність — переговорна тактика Трампа».

➡️ 2.  Судячи з усього, Трамп — такий «великий майстер стратегічної невизначеності», що навіть його команда не завжди може зрозуміти, яку політику їм треба проводити. За даними американської преси, у Білому домі діє правило — дочекатись, поки Трамп повторить розпорядження якмінімум двічі.

Я ж у відео пояснював, чому США не можуть «просто вийти». 

➡️ Американці пов’язали всі основні зовнішньополітичні процеси довкола Віткоффа: ХАМАС/Ізраїль, Україна/московія та ядерна угода з іраном. А Віткофф пов’язав всі ці процеси довкола домовленостей та посередництва москви. Але поки немає угоди по Україні – немає зацікавленості москви насправді чомусь сприяти.

Увага: я не обговорюю реальний рівень можливостей сприяння москви, а лише те, що це посередництво москва як «можливість» продала Віткоффу, а той — Трампу.

Тож вихід США з перемовин по Україні робить дві речі: 

▶️ Руйнує треки по інших напрямках, щодо яких Віткофф думає досягти успіху за підтримки москви.

▶️ Підставляє Віткоффа, бо монополізація зовнішньополітичних треків у разі чого робить того винним у всіх трьох провалах.

💬 Можливо, це звучить дивно, але саме Віткофф найменш зацікавлений "виходити", бо розуміє, що так він втратить можливість тиснути на Київ, а путін без поступок Києва не піде ні на що.

Про вихід час від часу каже Трамп, але найчастіше — це заяви Рубіо. А Віткофф майже завжди уникає цієї теми, в якій він не зацікавлений, але й проти ситуативних бажань Трампа не можна ж висловлюватись.

➡️ Далі. Недарма доволі багато публікацій в західній пресі вважають перемовини країн Європи та України в Римі з Трампом успішними саме через те, що там був відсутній Венс.

Венс постійно намагається повернути дискурс, який сприяє Віткоффу, і часто підтримує Віткоффа. Такими заявами Венс підтримує Віткоффа, бо створює ілюзію його «успішності як перемовника». Навіть заява про ще 100 днів — це допомога Віткоффу.

А хто продукує постійно заяви про «вихід»?

Рубіо.
Навіть зараз заява, що нібито США виходять — це заява речниці Держдепу, відомства Рубіо. 

➡️ Можу припустити, що Рубіо і Ко розуміють, що якщо зайняти пасивну позицію США в рамках бажань Трампа бути «непередбачуваним» і дати простір для путіна, то той продемонструє повну відсутність зацікавленості в припиненні вогню, і підставить Віткоффа. 

➡️ А отже, це підкреслить недієздатність стратегії Віткоффа через відсутність результатів — в першу чергу з боку москви, бо Україна зараз у позиції: ми готові до повного і безумовного припинення вогню. Справа — з Кремлем. І що справа за Кремлем, у ряді заяв підтвердив і сам Трамп, що він «щось» очікує від путіна.

Тож маємо ⤵️

• Трамп
любить гру у невизначеність (хоч робить це жахливо);
Рубіо на цій любові до невизначеності Трампа хоче продемонструвати відсутність результатів у Віткоффа;
Умовний вихід США надає можливість путіну «продемонструвати себе»;
Віткофф незацікавлений у виході США (пасивній позиції) по Україні, бо це обрубує можливість легальних прямих контактів з москвою для погодження цих самих позицій. А Віткофф пов’язав з Кремлем багато чого, але для цього треба угода по Україні;
Венс намагається як може сприяти Віткоффу, бо на це воля мільярдера Тіля.

🇺🇦 А що має Україна? 

Санкції поки збережені, зброя йде. Головне — не заважати американському тераріуму. Як і казав на початку року — найцікавіше почнеться через 100 днів, які минули.

Resurgam ➰ Приєднуйся
10.05.202510:51
*Продовження

Частина друга – європейський фронт тиску на Трампа
🇺🇸

➡️ Напередодні візиту європейських лідерів Bloomberg написали статтю про те, що все більше Трамп схиляється до того, що ключова проблема в путіні. Далі в статті говориться, що європейські та американські високопосадовці фіналізують пропозицію про 30-денне припинення вогню, яка буде кінцевою пропозицією для московії. У разі відмови плануються санкції. 

Якщо до цієї інформації додати заяви Макрона та Мерца, то виходить, то візит лідерів до Києва – це фінальний сигнал для США: «Ось ми тут – давай фінальну пропозицію. І якщо в москві – ні, то давайте у Вашингтоні робити, що обіцяли кожному з нас окремо». 

Веймарська-Антанта розширює перед США не тільки європейську суб’єктність, а також додає вагомих переговорних каналів. 

➡️ Якщо раніше це були виключно Париж і Лондон, то зараз доєднується Берлін, який підтягує із собою Варшаву. Польща до цього намагалась уникати залучення у франко-британську коаліцію, оскільки вбачала, що діяльність даної коаліції дратує Трампа, а це не в польських інтересах. Але німці, точніше зв’язки Мерца з Туском, переважають тепер попередні застереження і посилюють «європейську пропозицію».

М’яч одночасно і на полі США, і на полі московії. Пропозиція про припинення 30-денного  вогню така, що не передбачає внесення змін. США стимулюються потенційним партнерством з ЄС і паралельно лідери ЄС руйнують потенційні думки американців про «вибивати країни ЄС поодинці».

Це все в улюбленому американському стилі «бери або йди». 

Звісно, московитська дипломатія зараз буде викручуватись за принципом «Я за, але…». Це прогнозовано та передбачувано. Але ключове зараз — це робота з Білим домом, який має змінити підхід.

➡️ Якщо помітили, то останній тиждень був активним на контакти американців з Україною і це не тільки про угоду щодо корисних копалин. І до цих перемовин тепер на рівні з Віткоффом, додався (повернувся) і Келлог, і Рубіо. А «ресурсна угода» покращила загальний настрій Трампа щодо України.

Чи буде зміна підходу позитивною? Я не знаю. Але відчуваю, що зараз процеси підходять до певної межі, де не варто робити одну річ, і треба зробити іншу.

Не треба робити. 

Не треба зараз, на запрошення з Білого дому, їхати у США – це може бути пасткою від промосковських груп, щоб зірвати процес. Якщо їхати, то тільки в компанії з європейськими лідерами як певним захистом.

➡️ Треба зробити. 

Акцентувати на брехні Віткоффа та Дмітрієва про «московські корисні копалини».
Пам’ятаєте, коли перші редакції угоди про копалини Україна не підписувала, то як у москві через Дмітрієва просували тезу «Ви можете домовитись із нами про копалини». 

Цю тезу активно легалізовував Віткофф, розповідаючи про «комерційні проєкти». Але як тільки американо-українська угода вийшла на фінішну пряму, і потреба в цій інформ.операції відпала, то в Кремлі різко перестали згадувати «про свою готовність», якої, звісно, не було — через того, хто 9 травня приїхав окреслити власну зону впливу.

➡️ На фоні свіжих кадрів, де по праву руку від Сі Цзіньпіна сидить путін на параді в Москві, треба робити фокус комунікації на «брехні москви» — навіть у таких дрібницях, які в інформаційно перенасиченому середовищі забуваються. 

🇺🇦 Українська дипломатія має задати інформаційний тренд.

Зміщення риторики Трампа – це тривалий процес. Але далі він, як зациклена платівка, буде казати одне й те саме, надаючи відповідні сигнали власному оточенню. Питання — чи вдасться Європі та Україні цього тижня таки поставити правильну платівку.

Resurgam ➰ Приєднуйся
🇷🇴 Президентські вибори в Румунії: результати першого туру

До другого туру вийшли:

🛑Промосковський кандидат Дж. Сіміон – 40,96%;

🛑Мер Бухареста, проєвропейський Нікошур Дан – 20,99%;

➡️ Сьогодні, бачу багатьох вразило, що Сіміон набрав 41%, і що це більше, ніж заборонений Джорджеску, який на скасованих виборах набрав 23%.

Щоб пояснити цей відсоток, скажу одну річ:

Для Сіміона це був перший раунд другого туру, а для всіх інших — перший тур за вихід у другий.

Що це означає?

➡️ Що порівнювати минулі скасовані результати із сьогоднішніми — просто некоректно. Бо на скасованих виборах було декілька кандидатів із поля виборців Сіміона зараз: власне Джорджеску (23%), сам Сіміон (14%), Тержеш (1%) і менші.

➡️ Тобто, подібні за конфігурацією голоси розсіювались між декількома вподобаннями (кандидатами). Зараз же був лише Сіміон з цього, назвемо його євроскептичного, поля. Тому логічно, що він ці голоси в себе й увібрав. 

Тому для Сіміона перший тур — це був фактичний другий тур, де він боровся не за те, щоб потрапити у другий тур, а за те, який рівень «антирейтингу» у Сіміона. Потрапляння Сіміона у другий тур було вирішене через відсутність конкурентів у близькому ідеологічному полі.

Фактично, Сіміону треба було брати 50%+ і перемагати в один тур, щоб розраховувати на президентство. Це був його момент сили. Але стеля Сіміона — це 40-45%, і тільки тепер помилки опонента Дана — як-от слабка мобілізація виборців чи якийсь скандал за ці 2 тижні — можуть посприяти Сіміону. А так, попри 20% відставання після першого, у другому турі фаворит — Дан.

➡️ Щодо умовно проєвропейського електорату, то на перший тур виборів, попри наявність Антонеску як «номінально єдиного кандидата від сил», вони подробилися ще сильніше, ніж на скасованих виборах:

🔗 Дан (21%), який вискочив із-за спини Ласконі так, що формально його підтримала партія Ласконі. Сама Ласконі, яка вийшла минулого разу у другий тур, цього разу отримала 2,7%. Умовно «єдиний кандидат» Антонеску (20%) був розбавлений експремʼєром В.Понта (13%), який свого часу був провідним діячем Соціал-демократичної партії, що зараз була ядром виборців для Антонеску.

➡️ Хоч проєвропейські сили не виставили по-справжньому єдиного кандидата, але перший тур виборів продемонстрував, що сукупний обсяг їх виборців складає десь 57-60%. Це буде основою для Дана на другий тур через два тижні. Оскільки тепер буде грати не фактор розсіювання, а навпаки — фактор консолідації на противагу Сіміону. Гра антирейтингів.

🔄 Єдине, що може збити Дана — це слабка мобілізація, якщо виборці, які голосували за інших у першому турі, відмовляться приходити голосувати у другому турі. Тому першим суттєвим індикатором (чи все добре) під час другого туру буде те, наскільки впаде, чи не впаде, явка виборців порівняно з першим туром.

❗️ Запамʼятайте: другий тур – це завжди голосування антирейтингів. Ле Пен — Вам у досвід. І Сіміон тут у позиції Ле Пен. Можна підійти до омріяного результату дуже близько в першому турі, але не мати достатньо сил, щоб пройти випробування антирейтингом та подолати специфіку другого туру.

Тому все буде напружено, але нормально. За моїми розрахунками, Дан фінішує в другому турі в районі 53-56%.

Resurgam ➰ Приєднуйся
29.04.202508:50
Що криється за «триденним перемир'ям» путіна і що змінилось після Риму.

💬 Багато хто повʼязує путінське триденне перемир’я у травні з бажанням того провести 9 травня. Можливо, це так, частково, але я рекомендую звернути увагу на деякі інші моменти, які могли спонукати путіна гратися з перемир’ям.

📍 Зустріч в Римі. 

Наскільки зі сторони можна було спостерігати, то Зеленський і Макрон були доволі задоволені зустріччю.

🇫🇷 Макрон заявив, що вважає, нібито йому вдалося переконати Трампа зайняти більш жорстку позицію щодо московії🗣: «Завдяки цій зустрічі у Ватикані нам вдалося знову чинити тиск на московію».

➡️ Макрон також зазначив, що обговорював з Трампом посилення тиску на путіна і те, що поточні підходи не працюють: «Я знову сказав йому, що потрібно бути набагато твердішими з московією (ред. ввести санкції та надати допомогу), щоб змусити путіна погодитися на припинення вогню».

🇺🇸 Заяви Трампа перед зустріччю у Римі. 

Хоч, звісно, американський президент продовжив прирівнювати жертву до агресора та розмивати цю важливу межу в громадській думці, але є важливий момент.

🔗 Це — допис Трампа після чергового кремлівського терору цивільних: «…Не було жодної причини у путіна обстрілювати ракетами цивільні райони, міста та селища протягом останніх днів. Це змушує мене думати, що, можливо, він не хоче зупиняти війну..», — і далі Трамп заявив, що підходить до думки змінити підхід та вводити нові санкції.

Після зустрічі в Римі репортер запитав Трампа: «Чи довіряє він путіну?». Якщо раніше американський президент використовував постійно «він мене поважає» і «у нас гарні відносини», то цього разу він відповів: «Повідомлю за два тижні». 

➡️ Далі в самій Республіканській партії повільно, але відбуваються певні процеси. 

Так, наприклад, сенатор-республіканець Джон Кеннеді виступив із промовою, в якій наголосив, що путін просто бреше, насміхається та робить з американців аналог виразу «місто дурнів» і що час показати путіну зрештою його місце.

🔄 Поведінка Трампа після Риму та заяви європейських партнерів дещо наштовхують на те, що американський президент десь таки погодився із думкою Києва: «спочатку — повне та безумовне припинення вогню, а далі — перемовини». 

Десь відчуваючи, що Трамп після Риму може вислизнути з рук, в москві приймають рішення запровадити «триденне перемир’я», щоб задовольнити бажання Трампа — це з одного боку. А з другого — відрядили Лаврова, щоб той в окремій заяві підкреслив, що москва "готова без умов", але все одно ці умови висунули. А також мимохідь заявив, що м’яч — на боці Києва.

➡️ Але відбулась цікава реакція в Білому Домі.

Голова пресслужби Трампа, Левіт, на брифінгу заявила🗣:

«Трамп дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню, а не тимчасове», — така була реакція на пародійне триденне припинення вогню від путіна/

➡️ І така реакція Трампа може свідчити, що, можливо, таки він міг, як мінімум, частково прийняти європейсько-українське бачення з плану, який був переданий як альтернатива американському після Лондона і про який, очевидно, теж йшлося під час розмови з Трампом у Римі.

Як непряме підтвердження того, що в Білому домі відбуваються певні зрушення, можна взяти активність віцепрезидента Венса в медіа останніми днями. 

➡️ Він намагається повернути суспільний дискурс до формату, який був раніше: «применшуючи значення та можливості тиску на москву як стратегії, але при цьому возвеличуючи здатності Кремля та паралельно відновлюючи «ядерну істерію»».

➡️ Тобто, посилення того дискурсу та підходу, який був вигідний москві та окремій групі бізнесменів «у» та «поруч» з Білим домом: Маск, Тіль, Трамп-мол., Кушнер, Віткофф — ну і Венс як проєкт Тіля та Трампа-мол., які потребують принцип «бізнес — і нічого більшого».

➡️ А загалом, ідея кремля з імітацією триденного припинення вогню є реакцією на те, що вони десь відчули, що Трамп може вислизнути з їх рук. Але поки що є ознаки того, що для москви цього разу їх хитрість може не спрацювати, хоча ризик залишається через «п’яту колону» в Білому домі, яка має власну зацікавленість допомогти кремлю.

Resurgam ➰ Приєднуйся
18.05.202509:26
🇺🇸 Скільки коштує купити Білий дім: або за скільки американці готові продавати партнерів. (Частина перша 1/2)

💬 Якщо прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчиль казав про американську політику ХХ століття: «Американці зажди знаходять єдино правильне рішення після того, як перепробують всі інші (погані) варіанти», то сучасну адміністрацію Білого дому можна охарактеризувати видозміненою фразою🗣: «Американці зроблять вигляд, що пробують знайти правильне рішення, поки в той час спробують Вас вигідно продати».

➡️ Упертість з якою Трамп не помічає поведінку москви та максимально ухиляється від ідеї посилення санкцій, можна пояснювати у різний спосіб: деменцією, любов’ю до диктаторів, московськими лобістами — насправді все разом.

➡️ Але є ще один залаштунковий процес, який зараз відбувається і проливає світло на глибинні причини поведінки Білого дому. Це — спроба поділити з Кремлем на двох енергоринок Європи.

Для адміністрації Білого дому всі відносини, всі партнерства є не чимось стратегічним, а лише товаром, який можна і, на думку адміністрації США, треба вигідно продавати, обмінювати тому, хто краще заплатить. 

Не було уряду у світі, який би більше радів приходу Трампа, ніж ізраїльський, але як показали останні події, навіть дружні відносини Трампа та Нетаньяху не врятують від того, що той за достатню плату від арабів тебе вирішить продати. 

А тепер поставте питання: наскільки далеко Білий дім готовий піти, щоб вигідно продати Європу?  Якщо хтось запропонує достатню ціну? Європу, яку більша частина адміністрації Трампа відверто ненавидить.

І московія пропонує США – частку в енергоринку Європи. 

➡️ Річ у тім, що ЄС дійсно на фінішній прямій, щоб відмовитися від московських енергоресурсів, особливо газу. І Брюссель дійсно пропонує США вигідні контракти на постачання. Але річ у тім, що саме США не поспішають збільшувати експорт СПГ і не хочуть у найближчі роки заповнити ринок, який Брюссель звільняє від московського газу, на який все ще припадає 14-18% імпорту ЄС, хоча це втричі менше, ніж було до 24 лютого. 

➡️ Американцям пропонують довгострокові мільярдні контракти, але американці не погоджуються на них, бо «ціна на газ на європейських ринках на початку 2024 року впала до мінімальних значень з 2021-го, що зробило ринок не таким прибутковим для американських компаній, як ринки Азії». 

🔗 Про це ми говорили в окремій статті «Американо-російська труба: Чому енергосектор Європа — досі поле битви?»

Тому європейські приватні компанії, які попереджені про однозначний намір Європейської комісії відмовитися від будь-яких енергоресурсів з московії, почали розглядати варіанти закупівлі LNG у Катарі та Алжирі.

Але, як буває в традиційній американській зовнішній політиці, спрацьовує принцип: «Якщо не мені, то нікому».

І на цьому принципі грає московська дипломатія, яка пропонує американцям частки в Північних потоках та тепер, схоже, ще й у Турецькому потоці.

Схема пропозиції проста⤵️

«Московія відновлює/продає по тих же потоках свій газ, але на вході в Європу ці потоки стають «американськими», і відповідно московський газ під санкції ЄС не потрапляє».

Першим, хто запропонував цю схему, був американський бізнесмен Стів Лінч, тісно пов'язаний з московським біржовим фондом. Тоді мова йшла про плани подібним чином відновити функціонування Північних потоків.

Тоді Reuters повідомили🗣: «Представники Вашингтона та Москви обговорюють можливість того, що США допоможуть відновити продажі московського газу в Європу».

⏩ Пізніше це підтвердив помічник путіна та член перемовної групи Ушаков: «Так, ми порушуємо це питання». 

*Продовження у наступному пості👇

Resurgam ➰ Приєднуйся
13.05.202509:05
🇹🇷 У Стамбулі зіштовхнуться стовпи Білого дому та їх підходи.

Включаються стовпи.


💬 З нашого боку, можна сказати, включився держсекретар Рубіо/Келлог, який вчора провів перемовини з міністром МЗС України Сибігою, головою європейської дипломатії Каллас, а також міністрами МЗС Франції, Німеччини та Польщі. Деталі не розголошуються, але можна припустити, що мова про узгодження позицій перед подіями у Стамбулі.

➡️ З боку московії увімкнувся Віткофф, який дав кілька коментарів — фактично для підсилення позицій Кремля перед перемовинами.

🔗 Варто зауважити, що зараз між Рубіо та Віткоффом йде боротьба за статус відповідального за зовнішню політику. Раніше американська преса писала про конкуренцію між держсекретарем і спецпредставником.

Рубіо може похизуватись відносним припиненням вогню між Індією та Пакистаном, бо, на відмінну від Віткоффа та Трампа, які на початку відгородились, Рубіо запропонував обом країнам власні послуги посередника і досяг поточної угоди, якою тепер хизується Трамп.

Віткофф зараз може похизуватись звільненням американця Ідана Александра. Тільки це досягнення виглядає сумнівним на тлі того, що паралельно Віткофф зруйнував відносини зі стратегічним партнером — Ізраїлем. 

➡️ Тож Стамбул (точніше після) буде ще й змаганням двох американських груп впливу і треків за звання «головного за зовнішню політику».

🛑Рубіо і Келлог будуть представляти «європейсько-американський трек», де ключова мета — продемонструвати Трампу небажання московії йти на будь-який компроміс та зрештою переконати його в провалі стратегії Віткоффа і посилити тиск на московію.

🛑Віткофф представлятиме американо-московський трек, де він намагатиметься захистити «сепаратні перемовини» з Дмітрієвим та свій залаштунковий підхід, надавши Трампу якусь умовну перемогу — навіть якщо це лише «один заручник» ціною відносин із союзником. 

Трампу треба постійно давати іграшки, щоб він бавився з ними на ефірах певний час.

🇹🇷 Тож Стамбул — це буде поле не тільки для протистояння позицій України та московії, але й боротьби стовпів Білого дому між собою. 

І це добре,
бо якщо для України за адміністрації Трампа в Білому домі не було практично жодних голосів, то егоїстична міжвидова конкуренція розводить все далі Рубіо та Віткоффа до крайніх полюсів, а отже, і їхні підходи стають все більш крайніми, не тому, що Рубіо підтримує щиро Україну, а тому щоб було легше визначити переможця в цьому протистоянні між Рубіо vs Віткофф.

Resurgam ➰ Приєднуйся
26.04.202508:28
🇬🇧 Велика Британія та ЄС визначилися з головними параметрами оборонної угоди

💬 Прем'єр Британії Стармер та голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн провели узгоджуючі перемовини, за результатами яких, схоже, визначилося, коли Лондон та Брюссель підпишуть широку оборонну угоду.

➡️ Пакт про безпеку й оборону між Великою Британією та ЄС, ймовірно, буде оголошено 19 травня на саміті в Лондоні. 

🔗 Також зазначено, що ця угода буде лише однією з пакету договорів презентованого 19 травня, які унормують та посилять відносини Лондона з Брюсселем після Brexit.

Нагадаю, що участь у фонді оборонних закупівель ЄС (програмі SAFE) на 150 млрд євро для третіх країн можлива лише після підписання оборонних угод з ЄС. 

➡️ Зазначається, що безпекова угода відкриє шлях для укладання фінальної угоди між сторонами, які визначать для Лондона параметри використання програми SAFE та європейського субсидування оборонно-промислового комплексу. 

🇺🇦 Що це означає для України?

▶️ 1. Програму SAFE країни-учасники можуть використовувати для надання військової допомоги Україні поза національними бюджетами країн. Але тут залежить від волі конкретно взятого уряду. Уряд у Лондоні є схильним до України, тому є відповідні сподівання, що частина військової продукції, яку будуть замовляти британці, піде в Україну або напряму, або через списання старої на озброєнні.

▶️ 2. Участь Лондона у програмі ЄС дозволить британцям інвестувати у власний ВПК. Сильний британський ВПК — це більші можливості Лондона постачати та надавати підтримку Україні.

▶️ 3. Але головне — це поглиблення оборонних відносин Лондона з Брюсселем, що збільшує для британців можливість проводити більш автономну від США міжнародну та оборонну політику. 

Це вкрай важливо, що Лондон стає більш автономним і більш захищеним від тиску США завдяки вищому рівню партнерства з Європою.

➡️ Оскільки трикутник Лондон — Париж — Берлін має перейняти ряд функцій як у питаннях європейської безпеки, так і в питаннях підтримки України, а такі угоди/процеси збільшують ймовірність настання європейської оборонної автономії та зменшують для США можливість тиснути окремо на кожну країну, у тому числі й щодо питання України.

Resurgam ➰ Приєднуйся
Log in to unlock more functionality.