МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
БВ
Будь в курсі! Новини для українців
News and Media
БВ
Будь в курсі! Новини для українців
News and Media
❓Коли школярі України підуть на літні канікули-2025?
У 2025 році літні канікули для українських школярів офіційно почнуться з 1 липня. Однак у Міністерстві освіти і науки (МОН) запевняють, що це не остаточна дата для всіх шкіл.

Згідно з постановою Кабінету міністрів Україні №841 навчальний рік офіційно завершується 30 червня 2025 року. Водночас більшість шкіл планують провести останній дзвоник уже наприкінці травня - 30 або 31 числа.

📚 Після цього учні продовжать навчання, аби надолужити пропущене через повітряні тривоги, блекаути чи епідемії.

☝🏻При цьому у МОН наголошують, що дати літніх канікул є рекомендованими, і кожна школа може самостійно встановлювати графік відпочинку. Рішення ухвалюється педагогічною радою закладу з урахуванням безпекової ситуації та навчального навантаження.

🏫 У червні в школах можуть організовувати консультації, екскурсії або літні табори, але це не буде обов’язковим продовженням навчання.

🔔Новий навчальний рік орієнтовно розпочнеться 1 вересня 2025 року, яке припадає на понеділок.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❗️ На Дніпропетровщині оголосили обов’язкову евакуацію із деяких населених пунктів.

👨‍👩‍👦‍👦У деяких населених пунктах Межівської громади Дніпропетровської області оголосили евакуацію сімей з дітьми. Людей просять взяти з собою документи, а також необхідні речі.

🚌 З 25 квітня 2025 року в окремих селах Межівської громади Дніпропетровської області оголошено обов'язкову евакуацію для сімей з дітьми. Рішення прийнято за розпорядженням начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака.

📍Евакуація стосується жителів сіл Колона Межова, Новопідгородне, Райполе та Сухарева Балка, які повинні покинути ці населені пункти примусово.

☝🏻Процес евакуації буде організовано за попереднім погодженням дати та часу виїзду, з обов'язковою реєстрацією в збірному пункті у Межовій. Людям необхідно взяти з собою важливі документи, гроші, медикаменти, їжу та воду на кілька днів, а також теплий одяг і взуття.

📞 Для отримання додаткової інформації можна звертатися за телефонами: 0563060428 та 0669131345.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚄"Укрзалізниця" запускає поїзд з Коломиї до Луцька
З 6 травня 2025 року почне курсувати новий регіональний поїзд №815/816 за маршрутом Коломия–Луцьк–Коломия. Про це повідомили в Укрзалізниці.

📍Він з'єднає Коломию, Івано-Франківськ, Львів і Луцьк. Також забезпечить пряме сполучення між трьома обласними центрами – Прикарпаття, Галичина і Волинь, кажуть в Укрзалізниці.

🚄Поїзд курсуватиме чотири рази на тиждень, зокрема у четвер, п’ятницю, суботу і неділю. Відправлення з Коломиї – о 06:55, а прибуття до Луцька – о 14:20. У зворотному напрямку поїзд вирушатиме з Луцька о 15:17 і прибуватиме до Коломиї о 22:35. Поїзд зупинятиметься в Івано-Франківську, Львові, Підзамчі, Радехові, Горохові та інших містах.

☝🏻Крім того, у понеділок, вівторок і середу поїзд курсуватиме за маршрутом Коломия–Львів–Коломия, що забезпечить щоденне зручне ранкове і вечірнє сполучення Івано-Франківськ–Львів–Івано-Франківськ і дозволить проводити технічне обслуговування поїзда, зазначили в Укрзалізниці.

🗓 Квитки доступні в продажу з 27 квітня. Придбати їх можна у застосунку Укрзалізниці, на сайті та у касах вокзалів.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👨‍👩‍👧Родина Софії — вимушені переселенці з Луганщини. Коли дівчинці було чотири роки, її мама почала помічати тривожні сигнали: дівчинка не відгукувалась на звернення, надто голосно дивилася мультфільми, часто перепитувала. Вихователька у дитячому садку також звернула увагу на те, що Софія погано чує. Згодом медики діагностували у дівчинки вади слуху. Нещодавно 5-річна Софія отримала слухові апарати від Фонду Ріната Ахметова, які підлаштовуються під потреби дитини.

🦻Слухові апарати, які носитиме Софія, — надсучасні: вони не лише покращують якість слуху, а й забезпечують комфорт і зручність у щоденному користуванні. Зокрема, апарати допоможуть дівчинці краще розпізнавати шиплячі звуки, що, своєю чергою, сприятиме правильній їхній вимові. Адже наразі Софії важко вимовляти такі звуки чітко та зрозуміло.

Мама Софійки, Тетяна, радіє: сучасні слухові апарати допоможуть її донечці краще чути навколишній світ, вчасно розвивати мовлення та впевнено готуватися до шкільного навчання. Жінка згадує свої неймовірні почуття, коли дізналася, що Фонд Ріната Ахметова забезпечить її дитину необхідними апаратами для розвитку.

«Коли мені подзвонили і сказали про надання слухових апаратів для донечки, знаєте, у мене був шоковий стан і сльози щастя. Адже нарешті моя дочка почує світ таким, яким він є, зможе заговорити та вчасно піде до школи зі своїми однолітками. Ми дуже вдячні за допомогу», — говорить Тетяна.


Допомогу у слухопротезуванні в межах проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Тепер я чую» можуть отримати діти з вадами слуху віком до 7 років, які проживають або проживали у територіальних громадах у зонах бойових дій, окупації чи оточення.

🧒🏼👧🏻 Загалом у межах програми «Рінат Ахметов — Дітям» 5 мільйонів дітей отримали різнобічну підтримку. «Рінат Ахметов — Дітям. Допомога, що дарує завтра!»

📞Якщо серед ваших рідних або знайомих є дитина, яка потребує протезування слуху, зверніться на безкоштовну гарячу лінію 0800509001 (з понеділка по п’ятницю) або пишіть у месенджер Фонду.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💸Пенсії для українців за кордоном: як змінився порядок виплат у 2025 році.

✈️ У 2025 році в Україні запроваджено нові правила виплати пенсій для громадян, які перебувають за межами країни. Відтепер, щоб продовжувати отримувати пенсійні виплати, необхідно щорічно до 31 грудня проходити фізичну ідентифікацію.

Головні зміни:

▪️ Щорічна ідентифікація: Обов’язкова для всіх пенсіонерів за кордоном.

Способи підтвердження особи:
▪️ Звернення до консульства України для отримання документа про підтвердження факту, що особа є живою.
▪️ Відеоідентифікація через електронний кабінет Пенсійного фонду України.
▪️ Онлайн-підтвердження за допомогою «Дія.Підпис».

❗️ Наслідки непроходження ідентифікації: Тимчасове призупинення виплат пенсії.

• Винятки: Громадяни, які отримують пенсію на основі міжнародних угод, ратифікованих Україною, звільняються від обов’язкової щорічної ідентифікації.

👉🏻Детальніше про новий порядок виплат пенсій для українців за кордоном читайте.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
👨‍👩‍👦‍👦 Уже 9 років Володимир і Надія Сироватки з Вінниці виховують трьох усиновлених хлопчиків із нелегкою долею. Це рішення змінило життя подружжя назавжди. Протягом семи років пара боролася з труднощами на шляху до біологічного батьківства. Зрештою, вони вирішили стати кандидатами на усиновлення. У грудні 2016 року подружжя Сироватків зустріло своїх дітей. Спочатку планували взяти одну дитину, але, побачивши анкети трьох братиків, одразу зрозуміли: це їхні синочки.

Хлопчики мали нелегку долю. Їхню матір позбавили батьківських прав через нехтування дітьми. Перші усиновлювачі обійшлися з ними жорстоко, і хлопчики повернулися до дитячого будинку. Найстаршому, Артему, на той час було 5 років, середньому, Максиму — 4, а наймолодшому, Миколці, було лише 3 роки. Вони пережили нелегкі часи, відставали в розвитку, мали труднощі з мовленням і не знали, що таке справжня турбота.

🎨 Та вже за пів року, оточені любов’ю, діти почали розкриватися. Тепер хлопчики займаються малюванням, музикою й танцями. Володимир і Надія вирішили докласти всіх зусиль, аби подарувати дітям належне виховання та любов.

🫂 Ще однією важливою місією подружжя стало створення власного клубу підтримки для усиновлювачів і прийомних батьків, щоб обмінюватися досвідом з іншими батьками-усиновлювачами та підтримувати одне одного.

Фонд Ріната Ахметова також докладає зусиль, аби кожна дитина в Україні виховувалася в сім’ї та була оточена підтримкою й турботою. Нещодавно команда Фонду вирушила до Черкащини для оновлення анкет дітей у місцевих інтернатних закладах, щоби пришвидшити процес їхнього усиновлення та допомогти кожній дитині якомога скоріше знайти люблячу родину.

👨‍👩‍👧 Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові сім’ї.

Слідкуйте за оновленнями Фонду Ріната Ахметова на сайті.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📲 У застосунку «Київ Цифровий» оновили сервіс «Рух транспорту».

▪️Перегляд усіх обраних маршрутів
Тепер користувачі можуть зберігати маршрути автобусів, тролейбусів, трамваїв й електричок до обраного й одночасно бачити їхнє переміщення на мапі в реальному часі. Більше не потрібно перемикатися між окремими видами транспорту.

▪️Відстеження руху електрички
Окрім наземного транспорту, у сервісі тепер відображаються й електрички Kyiv City Express. Щоб дізнатися, де саме їде поїзд, потрібно вибрати станцію на мапі. При натисканні на маршрут видно бортовий номер електрички.

▪️Інформація про роботу метро
Через оновлений сервіс можна також перевірити роботу вестибюлів метро, дізнатися про ремонти й закриття станцій. Для цього потрібно ввести назву станції у пошуку. Також доступна інформація про наявність ліфтів біля входів і виходів метро.

▪️Інші сервіси
Крім основних нововведень, у «Русі транспорту» збереглися функції пошуку зупинок, перегляду часу прибуття транспорту, інформації про пересадки та вартість проїзду.

📲 Оновити застосунок можна в App Store і Google Play за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📄Старшокласники та вчителі з усієї України надсилають свої роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі есе «Подія, яка змінила все. Сила допомоги», який проводить Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Встигніть і ви взяти участь у конкурсі та подати своє есе до 21 травня 2025 року через реєстраційну форму на сайті Музею. Посилання тут: https://civilvoicesmuseum.org/form/ese2025.

🤝🏻Партнеркою цьогорічного конкурсу стала Світлана Мистюк, завідувачка сектору відділу роботи з обдарованою молоддю Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Вона наголосила на значенні конкурсу та підкреслила, що такі ініціативи допомагають молоді осмислити власний досвід у складні часи та розвивають критичне мислення.

💬«Хочу акцентувати саме на «не схожості» Конкурсу есе з іншими інтелектуальними змаганнями. Учасники не просто пишуть твір на відповідну тему, а в першу чергу діляться своєю історією. Ще одна унікальність цього проєкту полягає в тому, що щирість учасників при написанні есе про пережите є для них своєрідним курсом психотерапії», — зазначила фахівчиня.

За її словами, вкрай важливою й корисною є участь у Всеукраїнському конкурсі есе вчителів, оскільки це сприяє розвитку їхньої наставницької ролі.

💬«Їх участь у конкурсі, нарівні з учнями, є прикладом для наслідування, а їх історії часто надихають і мотивують юних учасників», — вважає Світлана Мистюк.

👉🏻Будь ласка, уважно ознайомтеся з умовами Всеукраїнського конкурсу тут: https://bit.ly/41F6aui

🏆Переможців буде оголошено 21 липня 2025 року на сайті Музею «Голоси Мирних» (civilvoicesmuseum.org). Вони отримають дипломи та корисні подарунки. Найкращі роботи стануть частиною Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який є найбільшим у світі архівом історій про війну в Україні. На сьогодні архів Музею налічує понад 130 тисяч історій.

Організаторами Всеукраїнського конкурсу є благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Міністерства освіти і науки України.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🌸 У Києві починає квітнути бузок.
Крім ботанічного саду імені академіка Фоміна та Національного ботанічного саду імені Гришка, бузок росте в парках і скверах Києва, зазначили в КМДА. Тривалість його цвітіння може варіюватися від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від сорту.

Голосіївський район
▪️Сквер біля Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського
▪️Голосіївський парк імені Максима Рильського

Дарницький район
▪️Парк Партизанської слави
▪️Парк імені воїнів-інтернаціоналістів
▪️Сквер імені Олександра Кошиця

Оболонський район
▪️Парк культури та відпочинку навколо озера Йорданське
▪️Сквер на вулиці Північній
▪️Сквер на проспекті Володимира Івасюка
▪️Сквер на вулиці Героїв полку «Азов»

Печерський район
▪️Наводницький парк

Подільський район
▪️Сквер імені Сергія Васильчука

👉🏻Весь перелік локацій шукайте за посиланням.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🦷 Як військовим отримати безоплатні послуги лікування зубів та зубопротезування?

Програму «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» у квітні 2024 року запустили Міністерство охорони здоров’я України спільно з НСЗУ. Відтоді такі послуги отримали уже 70 486 захисників і захисниць.

Для реалізації програми на 2025 в бюджеті передбачено майже 750 млн грн.

Скористатися програмою можуть:
ветерани (учасники бойових дій); особи з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в захисті суверенітету та територіальної цілісності України; та військові (учасники бойових дій (УБД)). Військовослужбовці, які ще не отримали посвідчення УБД, для отримання послуг можуть надати довідку про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Для отримання послуг потрібно звернутися до медзакладу, що уклав договір з НСЗУ, подати заяву та предʼявити оригінали таких документів:
▪️паспорт громадянина України;
▪️облікову картку платника податків;
▪️посвідчення (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни,
посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського та старшинського складу).

💻 Знайти медзаклад, де надають послуги з безоплатного зуболікування і зубопротезування можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, або ж – на онлайн-карті НСЗУ.

📍 У полі фільтрів ліворуч оберіть область або населений пункт. На сторінці залишаться відібрані заклади з інформацією про графік роботи, телефонами для зв’язку та адресою.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🏆Як помічати маленькі перемоги — і чому це важливо

У житті часто здається, що варто святкувати тільки “великі досягнення”. Але саме маленькі перемоги формують відчуття прогресу, впевненості та внутрішньої стабільності.


🎯Запиши 3 речі, які вдалися за день. Навіть дрібниці: відповів на лист, вийшов на прогулянку, зробив паузу, коли було важко.

🎯Не порівнюй. Те, що для когось звично, для тебе може бути кроком уперед. І це — твоє досягнення.

🎯Радій з командою або сам. Поділись прогресом з друзями або просто скажи собі: “Молодець, я справився.”

🎯Візуалізуй прогрес. Став ☑ у списку справ, веди нотатник перемог або тримай банку з «успіхами» — це допомагає бачити шлях, а не лише ціль.
Джерело
#саморозвиток #твоясуперсила #мотивація #твоїможливості #кориснінавички #продуктивність
🕯️ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

39 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найстрашніших трагедій ХХ століття — аварія на Чорнобильській АЕС. Ця катастрофа змінила життя тисяч людей назавжди.

День пам'яті Чорнобильської катастрофи — це дата, коли ми вшановуємо пам'ять жертв цієї катастрофи, виявляємо пошану до тих, хто рятував людські життя, і знову згадуємо уроки, які нам принесла ця трагедія.

Ми пам’ятаємо про тих, хто робив усе можливе, щоби ліквідувати наслідки катастрофи. Саме ці люди зробили світ безпечнішим та ціною власного життя подарували можливість народитися новим поколінням. Подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу.

24 лютого 2022 року Чорнобильська атомна електростанція знову опинилася під загрозою — цього разу через російське вторгнення. Тоді українцям знову довелося стати на захист ядерної безпеки.

Сьогодні, у День пам'яті Чорнобильської катастрофи, ми вшановуємо всіх героїв, хто ризикував власним життям для збереження безпеки не тільки України, але й усього світу.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🚖 Uklon сповіщатиме пасажирів про порушення мобільності, слуху або мовлення водіїв.

📲 Онлайн-сервіс виклику авто Uklon оновив свій застосунок: тепер пасажири отримуватимуть сповіщення, якщо водій має порушення мобільності, слуху або мовлення.

☝🏻 У застосунку Uklon водії тепер можуть самостійно вказувати наявність одного або кількох типів інвалідності. Наприклад, якщо людина має порушення слуху і користується кріслом колісним, це можна зазначити у профілі.

💬 Пасажир заздалегідь отримає цю інформацію в повідомленні під час оформлення поїздки.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
📍 У Святошинському районі Києва від ЦНАПу на вулиці Гната Юри, 14-А до станції метро «Святошин» облаштують безбар’єрний маршрут. Про це повідомили в КМДА.

🛣 Оновлений маршрут матиме довжину 11,8 кілометра та об’єднає районну держадміністрацію, районний суд, Київську міську клінічну лікарню №5, амбулаторію №6, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3», філію №3 КПН «Консультативно-діагностичний центр», аптеки й заклади освіти.

🚌Усі ці локації також об’єднуватимуть автобуси маршруту №90. Для зручності й безпеки пасажирів облаштують тактильну навігацію до найближчих зупинок громадського транспорту. Комунальники також встановлять електронні інформаційні табло й пристрої звукового оповіщення на зупинках «Універсам».

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❗️В Україні почався «сезон кліщів». Як захиститися від укусів і що робити, якщо кліщ таки вкусив, розповіли в МОЗ.
Сезон активності кліщів триватиме до кінця осені – пік припаде на травень-червень і вересень-жовтень. «Зловити» кліща можна у лісі, міському парку чи газоні або у власному подвір’ї. Кліщі не стрибають на людину з дерева, однак можуть залізти на її тіло, доки людина відпочиває.

Як знизити ризик укусу кліща?
▪️утримуватися від прогулянок лісом. У МОЗ також нагадують про мінну небезпеку
▪️під час прогулянок варто ходити ближче до центру стежок і не заходити в траву
▪️одягати безпечний одяг: він має бути світлим і щільно прилягати до тіла, бажано з довгими рукавами й штанинами.
▪️не сидіти й не лежати на траві
▪️використовувати репеленти, які відлякують комах
▪️що дві години варто оглядати себе й своїх близьких

Що робити після повернення додому з прогулянки?
☝🏻У МОЗ радять ретельно оглянути себе й близьких: починати огляд варто знизу й поступово підійматися вгору. Варто приділити особливу увагу волоссю і шкірі голови, вухам, грудям (особливо по лініях бюстгальтерів), животу, пах, підколінні впадини й лінію шкарпеток.

🚿Варто також прийняти душ – це допоможе змити кліщів, які ще не встигли присмоктатися до тіла. Сам одяг треба ретельно почистити й випрати.

Що робити, якщо кліщ все ж укусив?
Кліща треба якомога швидше витягнути. Заливати його спиртом, олією або іншими речовинами, які нібито «легше витягнуть» кліща, категорично заборонено.

☝🏻Витягнути кліща можна спеціальним пінцетом або ж варто звернутися за допомогою до лікаря. Після видання місце укусу треба обробити антисептиком і ретельно вимити руки.

🌡За своїм станом треба спостерігати ще кілька тижнів: якщо в людини підвищується температура або з’являться почервоніння на шкірі, треба обов’язково звернутися до лікаря. Сходити на огляд також варто, якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Яке житло і чому українці купують у 2025 році?
У 2025 році більшість українців, які шукають житло, керуються передусім фінансовими можливостями та рівнем ризиків.

🏠Відповідно до результатів опитування, проведеного у квітні серед 9560 користувачів, найактивнішими виявилися українці віком від 31 до 41 року (30%), далі - 42-52 роки (26%) та молодь 18-30 років (25%). 69% опитаних мають щомісячний дохід до 30 тисяч гривень. Більшість уже живе у власному житлі (37%) або орендує його (32%).

📊 Понад 60% респондентів планують придбати житло протягом найближчих п’яти років. Найпопулярніший тип - квартира (62%), але майже половина (48%) також розглядає варіант приватного будинку.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
💳 «Картка херсонця» – нова ініціатива для ВПО

Переселенці з Херсонщини тепер можуть отримати «Картку херсонця», повідомляє ОВА.

Її власники зможуть отримувати гуманітарну, соціальну, медичну та юридичну підтримку у гуманітарних центрах Херсонщини, які працюють в інших регіонах країни, зазначають у відомстві.

📲 Деталі про те, як отримати картку, можна дізнатись у чат-боті Херсонської ОВА або за телефонами: 0 800 101 102; 0 800 330 951.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
❓Як ветеранам отримати до 1,5 мільйона гривень на власну справу?
Ветерани і родичі полеглих захисників можуть отримати грант до 1,5 млн гривень на розвиток своєї справи. Для цього до 28 квітня потрібно подати бізнес-проект на конкурс "Варто діяти". Про це повідомляє Український ветеранський фонд.

💸Конкурс грантів "Варто діяти" від Українського ветеранського фонду надає можливість ветерани, членам їхніх сімей та рідні загиблих захисників отримати від 500 тисяч до 1,5 млн гривень на започаткування або розвиток бізнесу. Окрім цього, проекти зі сфери ІТ можуть отримати додаткові кошти та менторську підтримку від SKELAR.

Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00 за київським часом). Переможців оголосять 17 червня.

🧑🏻‍💻 Учасників, які пройдуть технічний відбір Українського ветеранського фонду та відповідатимуть критеріям SKELAR, автоматично зарахують до ІТ-школи для ветеранів Brave Builders. Навчання стартує у вересні.

📚 Ветеранам після навчання комплексно надаватимуть підтримку, яка включає менторство, інкубацію проектів, багато практики, інвестиції задля розвитку та масштабування бізнесу, експертизу від 10+ засновників успішних IT-бізнесів тощо.

Хто може подати заявки на конкурс?

▪️ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
▪️дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проекти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
▪️юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Адаптація дітей, які виховуються в інтернатних закладах, до життя в родині — важливий та емоційно насичений процес, що вимагає особливого підходу та підтримки з боку батьків, соціальних працівників і педагогів. Про це йшлося у вебінарі «Процеси адаптації дитини в новій родині», організованому в межах проєкту «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова.

🎥 Запис онлайн-тренінгу доступний за посиланням.

Спікеркою зустрічі була Любов Лоріашвілі — юристка, психологиня, начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання Київського міського центру соціальних служб, експертка Фонду Ріната Ахметова. Із слухачами тренінгу вона поділилася цінним досвідом і практичними рекомендаціями щодо етапів адаптації дитини в новій родині та їх проявів.

Фонд Ріната Ахметова зібрав найдієвіші поради для усиновлювачів і опікунів, як зробити адаптацію дитини в новій родині якомога комфортнішою.

▪️Етап 1. «Перший день»
На цьому етапі варто створити безпечне середовище вдома. Будьте до малечі дбайливими та уважними, і якийсь час проведіть у вузькому сімейному колі, щоби дитина освоїлася.

▪️Етап 2. «Медовий місяць»
Цей етап триває від одного місяця до пів року. Дитина щосили намагається сподобатися батькам, а вони прагнуть їй у всьому догодити. У цей період важливо пояснити дитині, як влаштований побут, як розподіляються права й обов’язки членів родини, який розпорядок дня тощо.

▪️Етап 3. «Притирання»
Це найскладніший період для дитини й батьків: час встановлення меж, правил і нових звичок. Можуть загострюватися страхи, з’являтися хвороби, замкнутість або агресія. Батькам важливо зберігати терпіння, турботу й любов.

▪️Етап 4. «Стабілізація»
Це завершальний етап адаптації, коли дитина знімає захисну «броню», відкривається і відповідає взаємністю. Вона відчуває себе частиною родини, довіряє батькам і краще їх розуміє.

Фонд Ріната Ахметова всі роки своєї роботи докладає зусиль, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки програмі «Сирітству — ні!» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини.

✨Будь в курсі! Новини для українців - надішліть друзям✨
❓Що робити, якщо транспорт згорів або розбитий? Розповіли у прес-службі Головного сервісного центру МВС.

Чому про знищене авто не можна просто "забути"
У ГСЦ МВС розповіли, що під час повномасштабної війни транспортні засоби доволі часто втрачають свою придатність до експлуатації:
▪️або через суттєві пошкодження;
▪️або через знищення.

☝🏻Проте навіть у такому стані автівка залишається зареєстрованою за власником - допоки її офіційно не знімуть з обліку.

Отже, навіть якщо машину було знищено (тобто відновленню вона не підлягає), її необхідно правильно зняти з обліку.

Що робити з авто, непридатним до експлуатації
🚘 Згідно з інформацією сервісного центру МВС, авто, непридатне до експлуатації, можна безкоштовно зняти з державної реєстрації - шляхом вибракування.

Для того, щоб вибракувати транспортний засіб, необхідно звернутись до будь-якого територіально зручного сервісного центру МВС.

Перед цим потрібно зареєструватися для отримання послуги (йдеться про попередній запис):
▪️або онлайн - через сервіс "Е-запис";
▪️або через термінал - у приміщенні сервісного центру МВС.

Які документи потрібні, щоб вибракувати транспортний засіб
Для вибракування транспортного засобу, під час звернення до сервісного центру МВС при собі потрібно мати:
▪️паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання або ID-картку з витягом про місце проживання;
▪️довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН);
▪️свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (якщо є);
▪️номерні знаки (якщо збереглись).

📄 У разі викрадення свідоцтва про реєстрацію або номерних знаків, необхідно надати документ (довідку) від правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи або відмови в її порушенні.

"Якщо транспорт знаходиться в розшуку або під арештом - послуга не надається", - наголосили в МВС.


Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
У ніч на 28 квітня у мережі торговельних центрів «Епіцентр» стався технічний збій, який вплинув на роботу торгової мережі, повідомили в компанії.

📍Вранці користувачі у соцмережах поскаржились, що в жодному з магазинів «Епіцентру» в Києві неможливо придбати будь-який товар. З інших міст надходила схожа інформація.

☝🏻Також в мережі поширилась інформація, що «Епіцентр» зазнав хакерської атаки цієї ночі. Крім того, повідомлялось про збої у роботі мобільного застосунку.

❌В «Епіцентрі» підтвердили технічний збій. Водночас онлайн-магазин продовжує працювати й приймати замовлення, зазначили в компанії. Проте можливі затримки у доставленні. Нині вживають заходів для відновлення роботи торгових центрів, додали у мережі.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Скільки має витрачати на оренду житла родина ВПО, щоб отримути субсидію на аренду для переселенців? Пояснили в соцмережах Міністерства соціальної політики України.

💸 Родині ВПО буде надаватись субсидія на оренду, якщо видатки на наймане житло (в межах встановлених соціальних нормативів) перевищують 20% доходів сім'ї.

👨‍👩‍👦‍👦Приміром сімʼя з 4-х осіб (двоє батьків та двоє неповнолітніх дітей) проживає в Дніпрі, винаймає 2-кімнатну квартиру та сплачує за оренду 12 000 грн на місяць.
Середньомісячний сукупний дохід сімʼї складає 17 000 грн, бо працює тільки батько, а мати - у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Тобто сім'я має віддавати за житло значно більше, ніж 20% або п'ята частина доходів.

💸 У такому випадку родина може отримати субсидію на оренду розміром близько 9 526 грн. А обов'язковий платіж за оренду складатиме 2473,5 грн (тобто самостійно сплачувати необхідно буде близько 2,5 тис. грн.)

☝🏻 Нагадаємо, що родина може складатись і з однієї людини.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🎥 Американський режисер Семюел Баєр, відомий кліпами для Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців.

17 квітня Баєр зустрівся зі студентами Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Майбутні режисери мали змогу обговорити з ним особливості американського кіновиробництва, візуальну мову музичних кліпів і виклики професії.

📍 Після зустрічі він разом із командою «Культурних сил» вирушив на схід України — у прифронтові та деокуповані громади, аби зафільмувати наслідки російської агресії. Насамперед його цікавили люди, які пережили окупацію або були змушені покинути свої домівки через війну, зокрема діти.

🎥 Баєр прагне не просто зафіксувати руйнування, а передати глядачам за кордоном справжню Україну — через персональні історії, біль і витривалість. До знімального процесу також приєднався американський актор і друг України Шон Пенн.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
🇺🇦Американський оскароносний актор та режисер Шон Пенн зробив татуювання із гербом України.

Під час свого чергового візиту до України Шон Пенн набив на руці символічне татуювання. Він зробив на зап’ясті стилізований герб України. Про це повідомив радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко.

📍 Це вже четвертий візит Пенна до України з початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.

Шон Пенн — лавреат премій «Оскар» 2004 та 2009 років. У 2022 році він отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня за особистий внесок у підтримку України, її суверенітету та міжнародну популяризацію.

🎥 Уперше актор відвідав Україну у 2021 році. Тоді він приїхав, аби створити документальну стрічку про війну в Україні.

Будь в курсі! Новини для українців - надішли друзям✨
Shown 1 - 24 of 6 788
Log in to unlock more functionality.
Cookie

We use cookies to enhance your browsing experience. By clicking 'Accept all', you agree to the use of cookies.