06.01.202418:30
30.11.202307:29
02.11.202318:45
20.10.202313:59
Пропонуємо поглянути на ухвалений вчора в першому читанні законопроект №8371 очима юристів.
Ми проти нагнітання та паніки.
Але недооцінювати законотворців теж не треба.
У законопроекті чітко прописано, що в судовому порядку може бути припинена діяльність релігійної організації (читай — парафії) не за її підпорядкування московському патріархатові.
Авжеж, автори законопроекту не такі невігласи, аби залишити юридичні шпаринки.
Вчитайтеся у формулювання: не допускається діяльність релігійних організацій (тобто тої парафії), які афілійовані з центрами впливу релігійної організації (об’єднання) (яка бодай якимось чином поєднана чи пов’язана з Київською Митрополією), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України (те, що нашу Київську Митрополію вважає підконтрольною собі московська патріархія,зайвий раз треба нагадувати? І саме на документах патріархії будує свій релігієзнавчий висновок експертиза ДЕСС).
Тобто якщо ви маленька парафія, в статуті якої написано, що ви живете й дієте самі по собі без будь-якого зв’язку з Київською Митрополією, тоді спіть спокійно.
Якщо ж ні — суд ухвалить рішення про припинення вашої діяльності на підставі Висновку ДЕСС, щойно цей законопроект буде прийнятий Верховною Радою та підписаний Президентом України.
Тому варто вже зараз подумати, що можна зробити.
14.10.202307:25
05.10.202310:12
⚡️Адвоката Чернігівської єпархії забрали в ТЦК безпосередньо під час надання правової допомоги вірянам.
Адвоката Олександра Шамко, який представляє інтереси Чернігівської єпархії УПЦ та на місці подій фіксував всі порушення законодавства з боку представників Міністерства культури і інформаційної політики України, при опечатуванні Свято-Троїцького і Спасо-Преображенського соборів та Єлецького жіночого монастиря у Чернігові безпосередньо з місця надання правової допомоги примусово забрали представники ТЦК СП.
Такі дії є прямим порушенням законодавства України про адвокатуру і спробою тиску та залякування вірян Чернігівської єпархії, яких протизаконно позбавляють всесвітньо відомих православних святинь.
06.01.202418:30
20.11.202310:01
02.11.202318:45
17.10.202314:38
«Знаєте п’ять стадій прийняття невідворотнього?
1. Заперечення (ні, нічого вони з нами не зроблять);
2. Гнів (та як ви можете, це ж Божа Церква);
3. Торг (ми зараз вам пояснимо і ви все зрозумієте, ми знайдемо компроміс);
4. Депресія (усе пропало, нам кінець);
5. Прийняття (ну що ж, та й гаразд, житимемо далі).
Ми колективно виходимо на п’яту стадію (хоча дехто ще в четвертій, а хтось, можливо, у третій)».
***
Це нам сьогодні підписники надіслали — свою реакцію на наближення розгляду в Верховній Раді законопроекту «про заборону УПЦ».
Цілком погоджуємося — про колективне прийняття. Хай буде як буде. Слава Богу за все❤️🔥
А ви на якій стадії?
Ставте 💯, якщо на п’ятій.
12.10.202311:21
Ми звернулися до мера Києва Віталія Кличка — з приводу порушення прав киян на вільне волевиявлення.
Але навіть офіційної відписки від служби комунікації ще не отримали. Хоча потім Київрада теж, напевне, прозвітує, що до неї «ніхто не звертався» — як позавчора це зробив омбудсман Дмитро Лубінець: https://www.dialogtut.org/prava-viryan-zahyshheni-zakonom-prote-zakony-ne-diyut/
Ще 19 вересня 2023 року наша редакція спрямувала текст електронної петиції на сайт Київської міської ради з вимогою припинити дискредитацію УПЦ, до якої вдаються депутати та офіційні видання Київради: https://www.dialogtut.org/proyekt-petycziyi-na-sajt-kyyivrady-proty-dyskryminacziyi-shhodo-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-czerkvy/
Через 5 днів, з порушенням процедури розгляду електронних петицій, Відділ технічної підтримки сервісу повідомив, що нашу петицію не буде оприлюднено.
Таким чином було порушено право громадян на вільне волевиявлення — про що ми направили офіційні листи на адресу керівництва міста — секретаря Київської Міської Ради та мера Віталія Кличка.
Нерівноправність громадян у цьому разі полягає в тому, що коли Київрада приймає рішення, спрямовані на дискредитацію Української Православної Церкви, в документах зазначається, що це робиться «на підставі численних звернень громадян»: https://www.dialogtut.org/72-hramy-kyyeva-pereviryat-bo-kyyivrada-vvazhaye-shho-sbu-nedopraczovuye-perelik/
Натомість вірянам УПЦ відмовляють не тільки в сервісі електронних петицій Київради, але й навіть не відповідають на електронні звернення.
І це далеко не перший випадок, коли сервіси зворотного зв’язку з органами влади для громадян, які є вірянами Української Православної Церкви, не працюють. Або офіційні звернення отримують неналежну відповідь — як у випадку з петицією до Кабінету Міністрів України, яка набрала 25 000 підписів, але була проігнорована Прем’єр-міністром України, і тепер ми оскаржуємо це в Адміністративному суді.
Сьогодні ми знову спрямували електронне звернення до Київської міської ради.
Трохи ще спробуємо скористатися законними правами громадян)
05.10.202309:54
«Давайте складемо 2+2.
Учора СБУ зухвало повідомляє про чергову перемогу з рахунком 1300:60.
Щоправда, перемога не над мерами-хабарниками, як-от у Тернополі чи Сумах. А над бабусями в хустинках та 80-літніми старцями.
Із 1300 обшуків аж 60 знайдено порушників. І тільки 19 справ доведено до суду.
"Лівий берег" уже зі спіднички вистрибнув — так доводить до громадськості цю кричущу й суспільно значущу цифру.
Аж ось тепер зрозуміло чому.
На Чернігівщині, славній землі капеланів ПЦУ з Ханти-Мансійська та борцунів із жінками, сьогодні о 6:00 ранку опечатують монастир і кафедральний собор УПЦ.
Авжеж, громадськість має на хвилі повідомлень СБУ трохи полегшено сприйняти таку чергову перемогу над «причаївшимся» в провінції ворогом, себто літніми тітоньками-монахинями.
Гаразд, хлопці й дівчата, ще трошки «здобули».
Єдине запитання до захисників і капеланів ПЦУ — навіщо прикриватися релігією та церковністю. Нащо вдягати на себе одежі священників.
Усе, що ви робите — це не для народу України і не для проповіді слова Божого.
А від лютої ненависті (с).
Тільки дуже шкода, що все марно.
Теплушок у вас для всіх нас не вистачить.
Жінок залякати ви не здужаєте (ми злопам’ятні😼).
Репресії ви проводити теж не навчилися.
То ми просто посидимо збоку й почекаємо.
Історія зробить наступний оберт і знову здивує багатьох своєю іронічною посмішкою».
Із Fb-сторінки Юлії Комінко
06.01.202418:30
06.11.202311:00
24.10.202313:10
Обіцяємо, це останній юридичний огляд із запланованих.
Бо вже трохи хочеться повернутися до людських і душевних тем, яких ми для вас чимало підготували.
Але Проєкт рішення Київської міської ради про незаконну перевірку храмів УПЦ обов’язково потребує юридичного огляду.
Ми нарахували в ньому щонайменше 6 ляпів.
Краще знати їх заздалегідь і наперед продумати стратегію юридичного захисту👉
17.10.202313:20
Досягає апогею ажіотаж довкола законопроекту №8371 — «про заборону УПЦ МП», як його охрестили в ЗМІ. За інформацією деяких джерел, законопроект розглянуть цього ж четверга, 19 жовтня.
Насправді ніякої «заборони московського патріархату» не відбудеться.
Натомість Верховна Рада спільно з Кабінетом Міністрів України, який за дорученням Президента В.Зеленського розробив цей законопроект, вдарить по своїх же громадянах. Адже передбачається, що кожну релігійну організацію УПЦ (за даними ДЕСС, в Україні їх понад 9000), просто ліквідують рішенням суду — «за афілійованість з РПЦ».
Ліквідовувати — не створювати.
І як мінімум 1 мільйон громадян України (за даними експертки Л.Філіпович, вірян УПЦ нараховується близько 6 мільйонів) не розчиниться в повітрі. Натомість утвориться критична маса нелояльних владі людей.
Ми не можемо зрозуміти, навіщо керівництву держави здійснювати такий недружній по відношенню до українців крок. Але ми можемо свідчити, що віряни УПЦ не є ворогами власній країні.
Навпаки. Попри дискримінацію в ЗМІ, розпалювання ворожнечі, наклепи та колективне звинувачення в колабораціонізмі всієї Української Православної Церкви на підставі 19 доведених у суді кримінальних справ, вірні УПЦ залишаються вірними своєму народові, своїй Україні, своїй Церкві та своєму Богові.
Про те, по яких саме українцях вдарить законодавча заборона УПЦ, — наш сьогоднішній матеріал.
👇
06.10.202306:40
03.10.202310:49
02.11.202318:45
23.10.202312:46
Ще раз про те, що треба знати про антицерковний законопроєкт №8371
1. Відбувається пряме втручання держави в діяльність релігійної організації.
Зокрема через введення в чинне законодавство сумнівних і суперечливих понять, таких як «релігійна організація, афілійована з центрами впливу», «центр впливу релігійної організації (об’єднання)», «керівний центр».
Це порушення Ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»: Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій.
2. Порушено принцип рівноправ’я релігій.
Застосовуючи таке поняття, як «канонічне підпорядкування», держава на рівні Закону прагне запровадити нерівність релігій, віросповідань та релігійних організацій, оскільки поняття «канонічність» притаманне лише для православ’я.
Це порушення Ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»: «Усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається».
3. Відбувається звуження змісту та обмеження обсягу існуючих прав і свобод.
ДЕСС надаються функції не тільки реєстратора, а й прокурора, оскільки законопроект передбачає припинення діяльності релігійної організації в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері релігії.
Це порушення Ст. 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»: релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно зі своїми статутами (положеннями).
Детальніше про дискримінаційний законопроєкт №8371 читайте в юридичному огляді: https://www.dialogtut.org/superechyt-konstytucziyi-ta-obmezhuye-gromadyan-u-pravah-yurydychnyj-analiz-zakonoproektu-%e2%84%968371/
转发自:
ОТРОК.ua

14.10.202309:42
🌸Ви помітили, що в нас у храмах прикрашанням ікон займаються виключно жінки?
А ось на Афоні суворі ченці оздоблюють ікони різни́ми кіотами, коштовними ризами, запалюють безліч лампад. Сивочолі старці власноруч збирають квіти, складають букети — можливо, не надто вправно, але треба бачити, з якою любов’ю вони це роблять!
Тому що Богородицю святогорці шанують як Свою і звертаються до Неї в молитвах. Причому звертаються з величезною любов’ю, знаючи, що Вона завжди прийде на допомогу.
Коли до ігумена Дохіара, нині покійного старця Григорія, приходили люди з якимись проблемами, він як міг утішав їх, а потім завжди посилав до «Скоропослушниці» і так і казав: «Тільки ж ви Їй щосили кричіть…»
«Щосили кричіть» — не в сенсі «репетуйте щодуху», а моліться від усього серця, всією душею, наскільки можете вірувати. Так, як кличе людина за крок від загибелі, з останніх сил.
Матір Божа завжди тут, поруч із нами. І ця непохитна переконаність проявляється й видимим чином…
***
Головний редактор «Отрок UA» архієпископ Іона розповідає на прикладі ченців Святої Гори Афон, як і до наших днів відбуваються дива по молитвах до Пресвятої Богородиці.
Зі святом Покрови Божої Матері, дорогі друзі!
***
Єдиний в Україні православний журнал для молоді «Отрок UA» ще можна придбати за цим посиланням — http://bit.ly/Otrok.
У тому числі №5/2020, присвячений темі «Улюблений святий», з цією статтею. Журнал видається українською та російською.
05.10.202311:36
«В Україні немає жодної зареєстрованої церкви московського патріархату і бути не може»
Юридичний відділ УПЦ просить СБУ припинити вводити в оману громадян України.
Учора Служба безпеки України відзвітувала, що «З початку повномасштабної війни СБУ викрила понад 60 кліриків УПЦ (МП), які працювали на рф, продавали зброю і дитячу порнографію».
Сьогодні Юридичний відділ УПЦ виступив з офіційним коментарем, в якому наголосив, що «однобоким та тривалим висвітленням виключно подій, пов’язаних із діяльністю УПЦ, працівники СБУ намагаються формувати суспільну думку <...> пов’язану з досягненням єдиної мети – формування негативного образу УПЦ та її священнослужителів».
Наприклад, у вказаній новині, як і в інших до цього, працівники СБУ неодноразово додають до назви УПЦ приставку (МП).
На думку юристів, «таке додавання назви “московського патріархату” не тільки вводить в оману громадян України, а й свідчить про свідоме формування інформації з метою отримання очікуваного ставлення читача до неї на тлі збройної агресії рф відносно нашої держави».
«В Україні немає жодної зареєстрованої церкви московського патріархату і бути не може; більше того, зареєстровані в Україні за діючим законодавством релігійні організації Української Православної Церкви не містять в своїх установчих документах положень щодо зв’язку з московським патріархатом та й по суті не можуть до нього відноситися», — йдеться у юридичному коментарі.
Разом із тим Юридичний відділ УПЦ наголошує, що Українська Православна Церква
• з повагою ставиться до виконання завдань, покладених на підрозділи СБУ та їхніх працівників,
• визнає, що серед громадян України є особи, які вчинили злочини проти України та надавали допомогу чи діяли в інтересах загарбників
• сподівається, що СБУ, в частині працівників, відповідальних за висвітлення інформації, припинить подальшу однобоку кампанію переслідування УПЦ та буде надавати повну та всебічну інформацію з приводу своєї діяльності, в межах наданих повноважень.
02.10.202310:45
显示 1 - 24 共 25
登录以解锁更多功能。