Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
літературний лонґітюд avatar

літературний лонґітюд

концентрація літератури тут буде високою, обіцяю!
абсурд життя, українська література, трохи магії й купу навколокнижкових думок.
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置
语言其他
频道创建日期Jun 23, 2023
添加到 TGlist 的日期
Mar 12, 2025
关联群组

记录

18.04.202523:59
240订阅者
12.01.202523:59
0引用指数
07.04.202512:03
106每帖平均覆盖率
12.02.202522:49
20广告帖子的平均覆盖率
14.03.202523:59
22.86%ER
07.03.202512:03
46.29%ERR
订阅者
引用指数
每篇帖子的浏览量
每个广告帖子的浏览量
ER
ERR
FEB '25MAR '25APR '25

літературний лонґітюд 热门帖子

21.04.202513:47
сьогодні дописую дослідження з грецької міфології і нарешті матиму перерву, щоб активно зʼявлятись тут. чи не вперше, я шалено в захваті від своєї теми і того, що я з нею отримую.

а пишу я про памʼять і її збереження у грецькій міфології (більшою мірою у текстах Гомера та Есхіла), роль памʼяті у побудові сприйняття життя та смерті у суспільстві, та як культ героїв став прямим наслідком страху перед смертю і забуттям, між цим важливим елементом для мене є також збереження памʼяті після травматичного досвіду і утилітарність цієї памʼяті.

основним фокусом і відправною точкою для мене є слова Ахіллеса до Одіссея, поки той був у царстві Аїда, про те, що він краще би не був мертвим героєм, а страждав чи працював чорноробочим, але був живим (це я коротко переказала). У "Орестеї" та "Одіссеї" дуже часто зачіпається тема забуття після травматичного досвіду і знаходження сенсу у памʼяті. я ще не маю конкретних висновків, але це все так цікаво!

і, так, я планую накладати грецьку міфологію на сучасні події, мені дозволили:)
читаю зараз на курс (і для себе самої в кінці-кінців) «Кохану» Тоні Моррісон.

сучасна класика, магічний реалізм, книжка у всіх можливих топах книжок, які має прочитати кожен

тому давно хотіла, але весь час щось зупиняло — спочатку страх перед тематикою (расизм + становище жінок), потім страх перед формою ( фрагментарне письмо + магічний реалізм)

але нарешті взялась. складне і неприємне читання десь настільки, наскільки я і очікувала. авторка на перших пʼятнадцяти сторінках показала і побиття тварини, і зґвалтування, і інші моменти несправедливості.
приємно бути не може, але я й не очікувала що буде приємне читання

оповідь фрагментарна і коли одна сцена закінчується — різко починається інша, моментами десь втискаються спогади і йдуть поміж моментом оповіді.

але це цікавий текст, мова в авторки прекрасна. але читати не знаю чи скоро стане легше (навряд, дуже навряд)
10.04.202517:59
нарешті взялась по-людськи читати «Місто самоти» Олівії Ленґ — і який же це кайф!

інформативно, але гарно і в міру емоційно і чуттєво. нечасто зустрінеш таку комбінацію.

а як самотню людину у Нью-Йорку, вона взагалі неймовірно тішить, бо я з нею стаю менш самотньою😁

а ви що зараз читаєте і як ваші враження?
13.04.202513:17
я тільки прокинулась і побачила новини про Суми.
це страшно, і не вперше, і не востаннє. росіяни будуть продовжувати, тому треба щось робити, щоб допомогти. мало хто поможе, крім нас самих.

тут можна задонатити постраждалим у Сумах

впевнена, що у вас уже є улюблений перевірений збір — задонатьте туди теж.

і придивляйтесь до того, що є навколо вас. там є багато прекрасних деталей і людей. не забудьте показувати любов.
або як Жадан казав, «головне — тримай при собі
свою віру,
свою любов,
і свою упертість»

тримайтесь💛
18.04.202512:34
привіт! я дуже давно не починала збори, але час прийшов, бо чудовій команді потрібна підтримка.
я взяла найменшу суму збору, яка все одно здається мені великою — 5 000 грн🐣

тому, якщо ви можете долучитись гривнею — банка монобанку тут

якщо не можете гривнею, або хочете і гривнею долучитись, і додатково помогти — залишайте коментарі під дописом зі збором в інстаграмі (я буду ці дні точно там активна!) і робіть поширення.

уся інформація про збір у дописі в інстаграмі

дякую за підтримку!
книжкові дописи теж скоро будуть,
ціную вас 💛
16.04.202517:12
прочитала короткий текст Франца Кафки "У виправній колонії" і згадала чому настільки сильно у школі ще мені полюбилось його письмо. Бо він бачить, що люди творять якусь дурню, слідують незрозумілим правилам і навіть не ставлять собі ніяких питань. живуть у системі і дихають системою, а сама система живе через цих людей. і наче й усе в його текстах виглядає песимістичним, але, зрештою, якщо він це все пише, він вірить, що це має сенс і десь таки, бажання знайти надію у його текстах, таких часто дивних, чітко проглядається.

а "У виправній колонії" зʼявляється мандрівник (що вже цікаво), на думку якого щодо важливого аспекту справедливості вирішили всі покластись; без зрозумілих причин, зʼявляється і каральна машина, яка стає важливішою, ніж справедливість чи навіть вирок, винний — виявляється не знає навіть, що він винний, і він не говорить однією мовою з тими, хто планують його засудити до смерті (та коли засуджений, особливо невинний, особливо мав право голосу?), а хтось готовий померти через якусь незрозумілу ідею і вірити, що його зрозуміють у майбутньому — він просто народився не у той період часу (як йому здається). Каламбур, але якщо задуматись, чомусь реальний і не такий уже каламбур. короче кажучи, треба братись активніше за тексти Кафки, прекрасні
24.03.202515:32
мінуси брати курси з креативного письма:

щойно читала «Лімб» і замість того, щоб читати саму історію, я весь час думала про те, що автор прикольно вирішив проблему з тією нелогічністю чи іншою, і обговорювала сама з собою які техніки він використав. при цьому, ще в додаток розпаковувала сама для себе формат саме для цієї історії і сенсів, які вона несе

чи звертала увагу я на сюжет чи героїв при цьому? ні🤪

більше того, так втрачається задоволення від процесу читання, їй-богу. я ж хотіла просто хорошу книжку прочитати:(
прочитане березня не було найпродуктивнішим цьогоріч, але точно не найгіршим

прочитано 5 книжок і 1 комікс:

1 та 2. «Сестри Річинські» Ірини Вільде ( 1 і 2 томи).

якщо коротко — я в захваті настільки, що не хочу брати третій том, бо це означатиме, що ця історія для мене закінчується.

історія сімʼї Річинських, яка показує глибиннішу історію України на західній її частині, перед початком Другої світової.
герої багатошарові ( навіть комуністи багатошарові, як би я не хотіла цьому опиратися) і викликають емоції, постійно. зі мною нечасто трапляється, що я привʼязуюсь до героїв у книжках, зазвичай я привʼязана до ідей, але не тут.
герої тут мені близькі і рідні, навіть ті, що не є приємними. а мова Вільде — окремий вид задоволення.
я не хочу прощатись з нею💔

3. «Пані та закон» Вілкі Коллінза.

детективна історія написана до винайдення детективного жанру!
ставилась скептично, але зрештою, як і детективна складова, так і стиль, мені сподобались.
не скажу, що екстраординарний текст, зовсім ні. але він приємний

оповідачка одружується і дізнається, що її чоловік приховує темний секрет. чоловік поводиться як якась мала дитина і тікає від усіх проблем, а жінка мусить усе вирішувати і ще й чомусь при такій його поведінці вірить у його невинуватість.
розвʼязка була цікава і героїня теж до кінця тексту багато навчилась і дізналась (у першу чергу про себе). як на 19 століття, потужно точно!

4. «Дефіляда в Москві» Василя Кожелянка

альтернативна реальність, де нацисти з допомогою українців перемагають у Другій світовій, поміж цим зʼявляються інопланетяни, якісь мандрівки у часі та просторі теж присутні, і навіть відгук семикласника на «Дефіляду» окремим розділом йде.

експериментальний текст з важливими меседжами. перш за все про те, що часто ми хочемо втекти від реальності, думаючи, що інший всесвіт буде кращим, а насправді нам треба навчитись бути з собою наодинці

було і весело, і сумно, і часто некомфортно, дуже некомфортно

5. «Лімб» Кирила Половінка

оповідач Кирило приїжджає у місто свого дитинства, від якого втікав усе свідоме життя. місто темне, похмуре і повне неприємних спогадів і людей, які доповнюють ці спогади. а Кирилу треба щось з цим усім робить, але в нього не особливо щось виходить і він занурюється у цю пітьму

видно, що автор надихався Павлюком, особливо наприкінці, коли він розкриває всі ключові моменти (до яких я дійшла раніше, тому оце, що накінець всі ходи кинули в мене, мене трохи збентежило)

але текст дуже хороший, моя думка з останнього допису не змінилась.
багато важливих для мене думок, приємний своєрідний стиль і тягуча атмосфера.
мені було з ним добре і добре щоразу як я цю книжку брала в руки, хоч і не завжди приємно

6. (комікс) «Die Suche» Eric Heuvel
(«Річ»)


максимально звичайна історія Голокосту, вчиненого під час Другої світової.
(я розумію, що це звучить погано, але я не маю поганих намірів, коли так кажу.)
якщо ви читали будь-яку іншу історію про Голокост — ця нічого не додасть, хоча ймовірно для знайомства з цієї сторінкою історії, буде хорошою опцією.
але замість неї можна взяти «Маус» і буде набагато глибше і цінніше по сенсах. ми не можемо прочитати всі доступні книжки на світі, треба обирати.


на квітень уже нічого не планую. що прочитається — тому буду рада

а яка у вас найкраща і найгірша книжки березня? 💛
я досі не дочитала «лімб» (частково тому, що мені боляче прощатись з хорошими книжками), але досі впевнено хочу казати, що вона опиниться в найкращих року

я люблю щирість у книжках і людях, і ця книжка про це. про відкриту рану автора, який готовий дозволити нам щось з нею робити — тикати пальці, заносити бруд, робити далі боляче, чи намагатись заживити її, він передав цю рану й читачам

«іноді, щоб відрізнити життя від смерті, треба померти»


я не вірю, що відчуття щодо цієї книжки у мене обʼєктивні, ні, навряд. але я відчуваю автора крізь текст, він тримає мене, і хай я буду писати як найбанальніша у світі людина, цей текст мене зцілює

життя — гівно, але також життя — чудове, часто це суміш усього підряд, ну буває. ти шукаєш відповіді на життєві питання? молодець, але будь також готовою, що вони не прийдуть; може не всі відповіді тобі треба, а може та чорт зна що може ще бути.
пливи за течією, будь, не будь, розвалюйся на частини, збирайся, та роби що хочеш, життя є, воно твоє, хоч би скільки ти тікала.

просто суть у тому, що якщо ви теж заплутані як я, і якщо ви любите досліджувати сам концепт життя глибше — ця книжка помагає добудовувати взаємозвʼязки . вона просто саме ті думки вночі або на пʼяну голову — трохи неприємні, трохи потрібні, трохи смердючі

але мені з ними добре; краще, ніж без них

(у відео зберегла всі неідеальності і шум на фоні, бо мені такою десь виглядає ця книжка)
14.04.202514:30
коли серія “рядки з тіні” від ще одну сторінку почала поповнюватися і обличчя на обкладинках стали мені незнайомими, я зрозуміла, що ця серія, навіть самою обкладинкою, вчить мене впізнавати тих, кого я б мабуть ще довго уникала у своєму знайомстві з українською літературою.
вона таки виводить і рядки, і письменників, які ці рядки написали, з тіні.

крім цього, вона нестандартного формату, більш квадратного і її дуже приємно тримати в руках. лясе, якість паперу – просто все на вищому рівні.

додатковим бонусом було те, що передмова не переказувала текст, а просто коротенько розповідала з теплом і любовʼю, без надмірної академічності, про авторку і її тексти. я люблю бачити як інші щось люблять, я тоді теж хочу любити більше

у цій збірці Людмили Старицької-Черняхівської є кілька оповідань, повість “Діамантовий перстень” (напевно, найвідоміший її текст) і її спогади про Лесю Українку і короткі нариси її власного життя, яке було таки фантастичним, вона і її сімʼя постійно були у центрі українського культурного життя. вона навіть була обраною до Центральної Ради, а коли Грушевський опинився на засланні, підписувала замість нього до друку «Літературно-науковий вісник» як головна редакторка.

тому її тексти мені були цікаві не так як самі тексти, а як відображення цієї неймовірної жінки, яка може багато розказати про українське тогочасне суспільство.

“Діамантовий перстень” був прекрасним. драматична пригодницька повість, події якої відбуваються на фоні польського повстання у 1830. оповідачем і центральним персонажем є українець, який власне працював на російську імперію і мав придушувати це повстання, але багато всього може відбуватись у душі людини і ця його оповідь це доводить. не хочу спойлерити, бо завдяки власній необізнаності, мені читалось на одному подиху. я й вважаю, що цей текст актуальний зараз, бо у світ якимось чином змінюються тільки декорації, а основні персонажі і почуття залишаються схожими.

оповідання були мені досить дивними, і обігравали загальнолюдські теми. одне з них було таким собі переказом “Ромео і Джульєтти” в українських реаліях, але з драматичнішим кінцем, інше обігравало історію Каїна та Авеля. не можу сказати, що вони вразили як її повість, але теж були непоганими.

дуже цінними стали її спогади. знову ж таки, Людмила Старицька-Черняхівська мала унікальне життя: її вечори проходили за постановками Миколи Лисенка та її батька, вона бачила обшуки ще дитиною, вона сама теж влаштовувала поетичні вечори, її сімʼя допомагала юним українським письменникам видавати тексти (у її спогадах вперше прочитала про Любов Яновську, але тепер мені треба знайомитись!), потім вона брала участь у політичному житті країни.

її спогади вразили, бо навіть у ті важкі часи, жили такі люди і стільки випрацювали для держави і стільки всього передали нам у спадок. я просто вдячна.

а тепер точно варто відкривати для себе нові постаті з “рядки в тіні”, бо перший мій досвід став дуже особливим і значним

(Фото Людмили Старицької-Черняхівської з фондів Музею видатних діячів української культури)
16.04.202517:16
у світі безліч прекрасних текстів і авторів. коли ж то я встигну їх усі прочитати і ще й бажано перечитати улюблене? щоразу сумно через це😒
30.03.202512:45
не книжкове, але любе серцю💛

я можу не розбиратись у мистецтві, але водночас почуватись комфортно поруч з ним.
проблема й у тому, що мені подобається нічого не розуміти в ньому, бо так усе виглядає поза межами реальності

але ще більше за вдивляння у вподобані картини, люблю спостерігати за людьми в музеях.
треба таки знайти книжку від охоронця у Metropolitan Museum, де він описує свій досвід спостереження за людьми 😁

зовсім випадково (бо до цього ніколи не звертала на них увагу) мені сподобалось розглядати картини Матісса, а в кінці-кінців мені було добре й з Ворголом і його банками з-під супу

може так і «Чорний квадрат» Малевича відчую)))
до речі, Малевич у музеї записаний як russian, born in Ukraine. якось це формулювання мене особливо розізлило, типу «дивіться, ми вказали, що він з України, але він росіянин!»

а «Зоряна ніч» не зачепила, автопортрет Ван Гога сильніше люблю. а от черга людей, які намагались поцикати селфі біля «Ночі» була цікавою
登录以解锁更多功能。