19 травня 2025 року в нашому університеті відбулася важлива та натхненна подія — донація крові, яку організувала Студентська соціальна служба університету спільно з Київським міським центром крові, «Агентами крові» та Українським реєстром донорів кісткового мозку за участі десятків небайдужих студентів, викладачів і працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського і не тільки.
❤️ Буквально за декілька годин 42 донори, що дуже хороший показник для виїзної донації, здали 18,9 літрів крові різних резус-факторів, які вже незабаром допоможуть пацієнтам у лікарнях.
Окрема подяка партнерам, без яких цей день не був би настільки яскравим, смачним та пам’ятним: Coca-Cola Beverages Ukraine, Greek House, Geekach, медична лабораторія «Діла», видавництво «Віхола» видавництво «Ранок», Планета Кіно.
🤝 Також дякуємо організаційним партнерам: Центр культури і мистецтв КПІ, Українська медична студентська асоціація, Профком КПІ, Студентська рада КПІ, Профбюро НН ІТС.
Цей день довів, що спільнота КПІ — це про активність, свідомість і взаємодопомогу. Дякуємо кожному, хто прийшов, здав кров, підтримав і долучився!
Ваша кров може допомогти постраждалим від атак під час повномасштабного вторгнення, а також людям, які хворіють онкологічними хворобами та анемією, у яких є важкі травми та які після операції.
Основний організатор заходу – Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського. Донація спільно з Київським міським центром крові, «Агентами крові» та Українським реєстром донорів кісткового мозку. Організаційні та медіапартнери: Центр культури і мистецтв КПІ, Українська медична студентська асоціація, Профком КПІ, Студентська рада КПІ, Профбюро НН ІТС, Іміджевий центр KPI4U.
Ставте вподобайки і робіть репости 📹 відеозапрошення на День донора в Instagram, Facebook і TikTok, щоб ще більше людей дізналося про цей соціально важливий захід!
З Днем науки, КПІшники! Вітаємо всіх, хто досліджує, викладає, створює, — тих, хто змінює науку, і тих, кого змінює наука!
Сьогодні, в День науки, Київська політехніка відзначає здобутки своїх науковців, які створюють інновації, що відкривають нові горизонти для суспільства.
На початку XX століття саме тут, у нашому КПІ, геніальний Ігор Сікорський побудував свої перші літальні апарати, відкривши людству шлях у небо. Борис Патон, Alma mater якого був наш університет, здійснив революцію у зварюванні, розробивши технології, які дали людині змогу працювати навіть у космосі. Київські політехніки активно розвивали прикладну електротехніку й радіоінженерію, були серед перших в Україні, хто впроваджував і використовував рентгенівські технології в наукових і прикладних цілях.
І нині наш університет — це місце, де знання, креативність і наполегливість щодня народжують нове, а ідеї проходять випробування реальністю. Дослідники й науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського вдосконалюють штучний інтелект, запускають наносупутники, розробляють біомедичні технології, які рятують життя, працюють над інноваційним рішеннями для повоєнного відновлення України.
🇺🇦🇪🇺 КПІ ім. Ігоря Сікорського розширює співпрацю з Радою Європи, Національним агентством України з питань державної служби і Вищою школою публічного управління
Підписання важливих меморандумів відбулося під час міжнародної конференції «Використання штучного інтелекту в публічному управлінні: виклики, можливості, перспективи» 16 травня 2025 року, яку організував КПІ ім. Ігоря Сікорського спільно з НАДС і ВШПУ:
📌 впровадження курсів Ради Європи HELP «Штучний інтелект і права людини» в освітній процес нашого університету (спільно з Офісом Ради Європи в Україні);
📌 оптимізація професійного навчання державних службовців і посадових осіб (спільно з НАДС і Вищою школою публічного управління).
Під час конференції експертами обговорювалися: • етичні, правові, безпекові аспекти застосування штучного інтелекту (зокрема у публічному секторі); • кейси, інструменти, рішення щодо впровадження ШІ в процес ухвалення управлінських рішень; • розумні рішення для викликів ШІ; • нових компетентностей публічних службовців у добу ШІ;
Серед експертів представники: • НАДС; • Офісу Ради Європи в Україні; • Верховної Ради України; • Міністерства цифрової трансформації України; • РНБО; • Вищої школи публічного управління; • міжнародні експерти з 🇫🇮 Фінляндії та 🇵🇱 Польщі тощо.
📌 1200+ глядачів з декількох держав під час прямої трансляції; 📌 500+ учасників у Zoom
Нові можливості дуальної освіти: КПІ ім. Ігоря Сікорського розширює співрацю з Melexis-Україна
Наразі близько 30% топових фахівців у галузі мікроелектроніки та схемотехніки, які працюють у Melexis-Україна — це випускники нашого університету.
Договір про дуальну освіту та меморандум про співпрацю дозволить реалізувати низку цікавих і важливих ініціатив, зокрема на Факультеті електроніки (ФЕЛ), серед яких: 📌 стажування в умовах реального виробництва на дочірньому підприємстві «Мелексіс Україна»; 📌 організація і запровадження дуальної освіти студентів-магістрів за освітніми програмами спеціальності G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка; 📌 підписання трудового договору зі студентами КПІ, що гарантуватиме надання робочих місць та премію відповідно до виконання індивідуального навчального плану тощо.
Melexis-Україна є стратегічним партнером КПІ ім. Ігоря Сікорського і співпраця з цією компанією — це чудові можливості для студентів: інноваційні проєкти, хакатони, розширення навичок і вмінь у галузі мікроелектроніки й схемотехніки тощо, потужна навчально-наукова-дослідна лабораторія аналогової електроніки на ФЕЛ тощо.
📹 Чому для Melexis-Україна дуже важлива співпраця саме з КПІ ім. Ігоря Сікорського? Коментарі директора та фахівця з персоналу можна переглянути у YouTube Shorts / Facebook Reels / Instagram Reels
Нагадуємо, що сьогодні відбудеться благодійний концерт «Україна–Європа: жіноче обличчя»!
Запрошуємо о 17 у Залу Вченої ради!
已删除16.05.202511:05
16.05.202511:05
Нагадуємо, що сьогодні відбудеться благодійний концерт «Україна–Європа: жіноче обличчя»!
Запрошуємо о 17 у Залу Вченої ради!
15.05.202518:39
🇺🇦 День вишиванки 2025 у КПІ ім. Ігоря Сікорського Сьогодні вся Україна святкує Всесвітній День вишиванки! Наш КПІшний кампус також розквітнув яскравими візерунками! Студенти, викладачі, співробітники — усі діляться радістю та гордістю за традиції, які не втрачають актуальності вже сотні років. Бо вишиванка — це не просто одяг, це ще й спосіб сказати: «Пишаюся, що я українець!»
День вишиванки 2025 в КПІ — це: • традиційна посадка кущів калини; • частування варениками, галушками, млинцями; • виступ творчого колективу ЦКМ КПІ; • майстер-класи; • благодійний аукціон – збір на повнопривідний автомобіль для випускника НН ММІ, який наразі боронить Україну; • флешмоб; • кінопоказ.
📷 Більше фото можна переглянути у Instagram, багато КПІшників у вишиванках особливо у сторіз.
Деякі цікавинки: • колись вишиванка була оберегом: її орнамент захищав від лихого ока; • деякі майстрині свідомо залишають на сорочці маленьку «помилку» — щоб не зурочити красу; • регіональні стилі народної вишивки увійшли до нематеріальної культурної спадщини України, а наш День вишиванки отримав міжнародне визнання, здобувши 2022 року головну європейську премію з культурної спадщини — Europa Nostra.
На війні загинув випускник нашого університету Максим Неліпа (16.10.1976 – 12.05.2025)...
У 1993 році вступив на приладобудівний факультет (кафедра приладів і систем неруйнівного контролю). У 2001 році захистив дипломний проєкт на тему «Система ультразвукового контролю зварних з’єднань труб» і отримав кваліфікацію інженера-електрика.
У 1994 році грав у команді КВК КПІ «Шулявське шапіто», на базі якої у 1995 році створена нова команда «Ковбої Політеху», яку Максим очолював як капітан.
Максим був відомим ведучим багатьох телевізійних проєктів і актором.
З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році він добровільно приєднався до ЗСУ. У січні 2025 року був поранений на фронті, переніс кілька операцій і після реабілітації знову повернувся до служби.
🕛 з 12:00 поруч з Бібліотекою КПІ: • традиційна посадка кущів калини; • частування варениками, галушками, млинцями; • виступ творчого колективу ЦКМ КПІ; • майстер-класи; • благодійний аукціон – збір на повнопривідний автомобіль для випускника НН ММІ, який наразі боронить Україну.
🕒 15:00 Флешмоб (Площа Знань)
🕗 20:00 Кінопоказ «Я, «Побєда» і Берлін» (Площа Знань)
Також не забуваємо тегати у сторіз Instagram-акаунт КПІ ім. Ігоря Сікорського (kpiuaofficial2025), нехай всі побачать КПІшників у вишиванках!
У нашому університеті відбувся навчальний практикум-тренінг для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо впровадження курсу «Встановлення сонячних фотоелектричних систем».
Учасники заходу ознайомилися з можливостями співпраці з КПІ ім. Ігоря Сікорського в різних напрямках — зокрема у сфері відновлюваних джерел енергії.
📌 Окрім практичної частини тренінгу також відбулися важливі перемовини з: • Ігорем Лєпьошкіним, радником проєкту 🇩🇪 GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»; • ГО «Школа енергоефективності»; • ГО «Міжнародна фундація розвитку»; • ГО «Асоціація профтехосвіти України».
🤝 Мета співпраці • надання обладнання для Енерго-Інноваційного Хабу КПІ ім. Ігоря Сікорського та створення сучасних лабораторій; • впровадження нових навчальних програм; • проведення тренінгів і хакатонів для студентів щодо енергозбереження та енергоменеджменту.
Співпраця важлива на шляху енергонезалежності та сталого розвитку університету та України.
На війні загинув випускник нашого університету ОлегАксьоненко (30.08.1993 – 04.01.2025)...
У 2010 році вступив на факультет електроніки (кафедра акустики), у 2014 році отримав диплом бакалавра і у 2016 році диплом спеціаліста.
Працював за кордоном, у 2022 році відразу повернувся в України і став до лав ЗСУ. Приєднався до батька у 115 ОБрТрО, 143 батальйон, в/ч А7309 на посаду командира гранатометного взводу, отримав позивний «Дубок». Після цього був командиром взводу вогневої підтримки роти вогневої підтримки і командиром стрілецької роти.
17 серпня 2024 року було присвоєно військове звання капітана. З 18 грудня 2024 року був прикомандированим до З ОШБр.
Зі слів побратимів З січня 2025 року прийняв контактний бій, отримав травму лівого плеча, потрапив під мінометний обстріл та скиди з двох дронів і отримав множинні осколкові поранення і залишився зі своїми підлеглими на нульовій позиції.
4 січня під час відбиття чергової атаки був атакований двома дронами, надавав собі медичну допомогу, але третій дрон виявився фатальним. Його рота відбила і втримала наші позиції.
Серйозно займався дронами. Займався єдиноборствами, грав на джамбо, гарно малював, захоплювався графіті, комп'ютерним дизайном і писав книгу.
🇺🇦🇺🇸 У межах третього із серії семінарів «Аспекти національної безпеки та оборони» до нашого університету завітали визнані авторитети у сфері військової аналітики — контрадмірал ВМС США Марк Монтгомері та генерал-майор ВПС США Чарльз Коркоран.
Зустріч об'єднала понад тридцять провідних експертів: науковців, професорів, військових командирів, представників Генштабу ЗСУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної спеціальної служби транспорту.
Прямий діалог із західними фахівцями відкрив нові горизонти для обміну досвідом щодо глобальних безпекових викликів, практичні інструменти зміцнення обороноздатності тощо.
Цей захід — не офіційний візит, а відверта фахова розмова, яку організували й провели: 📌 Науково-дослідний інститут передових оборонних технологій (НД ІПОТ) КПІ ім. Ігоря Сікорського; 📌 Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge». За підтримки фонду Ukrainian Freedom Fund та американської компанії Sonata.
Серія таких семінарів матиме вагомі результати, адже у планах — створити магістерську програму рівня L5, курси стратегічного управління вищого рівня та державної політики за стандартами НАТО, щоб підвищувати кваліфікацію управлінців для українського оборонно-промислового комплексу.
🏞 Літній відпочинок у Карпатах для дітей працівників та аспірантів університету
Діти можуть провести 21 день у таборах на заході України, проживаючи у безпечному та комфортному середовищі. В оздоровчих закладах буде організовано активне дозвілля, тематичні заходи, спортивні ігри, екскурсії та кваліфікований супровід.
Детальніше щодо умов і переліку документів можна переглянути на сайті Профкому КПІ ім. Ігоря Сікорського: 📌 Санаторій «Верховина» (Івано-Франківська обл., Верховина) 📌 Санаторій «Карпатські зорі» (Івано-Франківська обл., Косів)
🌸 Запрошуємо на цвітіння сакур у КПІ ім. Ігоря Сікорського!
Наш кампус завжди є чудовим місцем для відпочинку, прогулянки і фотографій, а тим паче під час цвітіння сакур! І загалом це одне з небагатьох місць у Києві, де можна побачити квітучі сакури.
Тому студенти, аспіранти, працівники — запрошуємо насолодитися цим природним видовищем ще раз, а вступників, батьків і гостей Києва запрошуємо відчути, наскільки наш кампус є унікальний, як приємно у ньому знаходитися і у подальшому навчатися, а також як добре таке середовище сприяє розкриттю творчого потенціалу та розвитку креативного мислення!
Великі сакури знаходяться біля навчального корпусу №8 та перед площею Знань, біля якої корпус №7, ЦКМ, Бібліотека. Щоб встигнути переглянути цвітіння сакур, то краще зробити це на цих вихідних, адже сакури квітнуть не дуже тривалий час. Під час публікації фотографій будемо вдячні за тег або згадку про те, що світлини зроблені саме у КПІ ім. Ігоря Сікорського.
І також пропонуємо переглянути атмосферне відео весняного КПІ:TikTok, Instagram, YouTube
На війні загинув випускник нашого університету Максим Неліпа (16.10.1976 – 12.05.2025)...
У 1993 році вступив на приладобудівний факультет (кафедра приладів і систем неруйнівного контролю). У 2001 році захистив дипломний проєкт на тему «Система ультразвукового контролю зварних з’єднань труб» і отримав кваліфікацію інженера-електрика.
У 1994 році грав у команді КВК КПІ «Шулявське шапіто», на базі якої у 1995 році створена нова команда «Ковбої Політеху», яку Максим очолював як капітан.
Максим був відомим ведучим багатьох телевізійних проєктів і актором.
З початком повномасштабного вторгнення у 2022 році він добровільно приєднався до ЗСУ. У січні 2025 року був поранений на фронті, переніс кілька операцій і після реабілітації знову повернувся до служби.
🏆 КПІшники перемогли в AI Labeling Sprint — змаганні для молоді, що цікавиться гуманітарним розмінуванням країни й прагне зробити його безпечнішим.
Організаторами цього хакатону з навчання ШІ задля виявлення вибухонебезпечних предметів з повітря є: • Міністерство економіки України; • Центр гуманітарного розмінування; • UADamage (платформа реконструкції України) за підтримки ПРООН та Luxembourg Aid & Development; • Національна платформа протимінної діяльності.
Серед 10 команд українських ЗВО наш університет представили: • Навчально-науковий інститут аерокосмічних технологій (НН ІАТ); • Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ); • Навчально-науковий інститут прикладного системного аналізу (НН ІПСА); • Факультет інформатики та обчислювальної техніки (ФІОТ); • Факультет соціології і права (ФСП).
⏳ КПІшники подолали 5-годинний спринт: обробили 200 реальних знімків з дронів, виявили й класифікували вибухонебезпечні предмети. А найголовніше — вони прокачали ШІ, який допоможе саперам швидко та безпечно знаходити загрози на забруднених територіях, що пришвидшить розмінування України.
🥇 Абсолютними переможцями стали наші студенти з Навчально-наукового інституту аерокосмічних технологій (НН ІАТ). Точність їхніх результатів високо оцінило експертне журі — фахівці з розмінування, аналітики ІТ-галузі, екологи.
Вітаємо команду-переможця! • Юрій Юрчук • Максим Варзар • Семен Дмитрієв • Павло Черненко • Ярослав Загумний
До нашого університету завітали колеги з Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) у складі ректора, проректорів і голови Вченої ради для того, щоб висадити клени, липи і туї у парку Нескорених біля 28-го корпусу Київської політехніки.
Висадка дерев є спільною ініціативою КПІ ім. Ігоря Сікорського та НУБіП. Молоді дерева символізуватимуть життєву стійкість, силу та довголіття і стануть окрасою парку Нескорених. Дякуємо НУБіП за садженці!
Завдяки цій спільній ініціативі двох університетів територія нашого кампуса стала ще зеленіше. Подібна взаємодія провідних ЗВО України — не лише у науковій площині, а й в екологічній сфері — є гарним прикладом міжуніверситетської співпраці задля сталого розвитку.
Запрошуємо взяти участь у конкурсі MilTech-проєктів для українських стартапів оборонного спрямування
У рамках меморандуму про співпрацю з венчурним фондом Oppenheimer Acceleration LLC, який базується у Кремнієвій долині, буде проведений Sikorsky Challenge x Oppenheimer Acceleration Defense Tech Demo Day.
Студенти, аспіранти, викладачі, дослідники, інженери та стартап-команди можуть презентувати рішення та інноваційні розробки, що здатні посилити обороноздатність України та стати частиною глобального ринку MilTech.
📌 Тематика проєктів • Бойові дрони та роботизовані платформи • ПЗ для керування місіями, дронами, навігацією • Сенсори, радари, системи нічного бачення та зв'язку • AI-рішення для розвідки, цілевказання, навігації • Нові матеріали та компоненти
📌 Формат Пітч або стенд (на розсуд журі)
🏆 Що отримаються переможці? 1 місце – 5 000$ 2 місце – 3 000$ 3 місце – 2 000$ + поїздка до Кремнієвої долини на Демо День
На війні загинув випускник нашого університету ОлегАксьоненко (30.08.1993 – 04.01.2025)...
У 2010 році вступив на факультет електроніки (кафедра акустики), у 2014 році отримав диплом бакалавра і у 2016 році диплом спеціаліста.
Працював за кордоном, у 2022 році відразу повернувся в України і став до лав ЗСУ. Приєднався до батька у 115 ОБрТрО, 143 батальйон, в/ч А7309 на посаду командира гранатометного взводу, отримав позивний «Дубок». Після цього був командиром взводу вогневої підтримки роти вогневої підтримки і командиром стрілецької роти.
17 серпня 2024 року було присвоєно військове звання капітана. З 18 грудня 2024 року був прикомандированим до З ОШБр.
Зі слів побратимів З січня 2025 року прийняв контактний бій, отримав травму лівого плеча, потрапив під мінометний обстріл та скиди з двох дронів і отримав множинні осколкові поранення і залишився зі своїми підлеглими на нульовій позиції.
4 січня під час відбиття чергової атаки був атакований двома дронами, надавав собі медичну допомогу, але третій дрон виявився фатальним. Його рота відбила і втримала наші позиції.
Серйозно займався дронами. Займався єдиноборствами, грав на джамбо, гарно малював, захоплювався графіті, комп'ютерним дизайном і писав книгу.
З Днем науки, КПІшники! Вітаємо всіх, хто досліджує, викладає, створює, — тих, хто змінює науку, і тих, кого змінює наука!
Сьогодні, в День науки, Київська політехніка відзначає здобутки своїх науковців, які створюють інновації, що відкривають нові горизонти для суспільства.
На початку XX століття саме тут, у нашому КПІ, геніальний Ігор Сікорський побудував свої перші літальні апарати, відкривши людству шлях у небо. Борис Патон, Alma mater якого був наш університет, здійснив революцію у зварюванні, розробивши технології, які дали людині змогу працювати навіть у космосі. Київські політехніки активно розвивали прикладну електротехніку й радіоінженерію, були серед перших в Україні, хто впроваджував і використовував рентгенівські технології в наукових і прикладних цілях.
І нині наш університет — це місце, де знання, креативність і наполегливість щодня народжують нове, а ідеї проходять випробування реальністю. Дослідники й науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського вдосконалюють штучний інтелект, запускають наносупутники, розробляють біомедичні технології, які рятують життя, працюють над інноваційним рішеннями для повоєнного відновлення України.
🇺🇦 День вишиванки 2025 у КПІ ім. Ігоря Сікорського Сьогодні вся Україна святкує Всесвітній День вишиванки! Наш КПІшний кампус також розквітнув яскравими візерунками! Студенти, викладачі, співробітники — усі діляться радістю та гордістю за традиції, які не втрачають актуальності вже сотні років. Бо вишиванка — це не просто одяг, це ще й спосіб сказати: «Пишаюся, що я українець!»
День вишиванки 2025 в КПІ — це: • традиційна посадка кущів калини; • частування варениками, галушками, млинцями; • виступ творчого колективу ЦКМ КПІ; • майстер-класи; • благодійний аукціон – збір на повнопривідний автомобіль для випускника НН ММІ, який наразі боронить Україну; • флешмоб; • кінопоказ.
📷 Більше фото можна переглянути у Instagram, багато КПІшників у вишиванках особливо у сторіз.
Деякі цікавинки: • колись вишиванка була оберегом: її орнамент захищав від лихого ока; • деякі майстрині свідомо залишають на сорочці маленьку «помилку» — щоб не зурочити красу; • регіональні стилі народної вишивки увійшли до нематеріальної культурної спадщини України, а наш День вишиванки отримав міжнародне визнання, здобувши 2022 року головну європейську премію з культурної спадщини — Europa Nostra.
Команда dcua Навчально-наукового фізико-технічного інституту (НН ФТІ) КПІ ім. Ігоря Сікорського вкотре здобула блискучу перемогу, цього разу — на масштабних міжнародних кіберзмаганнях «UA-EE Cyber Shield via Tallinn Mechanism» (Eastern version) 2025.
🏆 Перемога серед 25 команд, які представляли ДСНС України, Міноборони, ЗСУ, Держспецзв’язку, Нацпол, НКЦК і провідні українські університети.
Склад команди dcua • Костянтин Пузіков • Максим Гінкул • Анжеліка Бєлянцева • Владислав Цема • Володимир Бігуненко • Роман Перебийнос Наставник і керівник — Микола Ільїн, доцент, канд. техн. наук, завідувач Лабораторії технічної інформаційної безпеки НН ФТІ.
Організували ці кібернавчання Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України разом з естонськими партнерами за активної підтримки Посольства Естонії в Україні.
За результатами змагань «білі» хакери КПІ ім. Ігоря Сікорського стали переможцями в номінації «Найкращий університет» серед невійськових учасників, продемонструвавши високі практичні навички запобігання, виявлення й нейтралізації кіберзагроз, максимально наближених до реальних атак на інформаційно-комунікаційні системи державних установ та об’єктів критичної інфраструктури.
КПІшну команду з перемогою особисто привітали представники Служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки апарату РНБО України.
Вітаємо з яскравою та заслуженою перемогою! Пишаємося й бажаємо нових кібервисот!
Вітаємо з обранням членом-кореспондентом Національної академії наук України Богомола Юрія Івановича — доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Навчально-наукового Інститут матеріалознавства та зварювання імені Є. О. Патона
У КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся перший ESG-REBOOT: освіта, інженерія та екологія — в єдиній системі відповідальності
Це перша масштабна подія в межах співпраці з ESG Liga PAEW та Офісом сталих рішень, ініціатором якої став Інженерно-хімічний факультет (ІХФ).
Вперше на такому рівні в межах університетського простору була зрушена тема ESG як міждисциплінарного підходу, що охоплює екологічну відповідальність, соціальні аспекти та якісне управління. У заході взяли участь представники Інженерно-хімічного факультету (ІХФ), Факультету соціології і права (ФСП) та Навчально-наукового інституту енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ), які були не просто слухачами, а як активні учасники дискусій, модератори та спікери.
📌 Протягом заходу прозвучали меседжі про довіру як нову валюту відповідальності, силу даних, що формують економіку впливу, і щодо ролі молоді як рушійної сили змін, а також надихаючі виступи: • Людмили Циганок (засновниця ESG Liga, генеральна директорка «Офісу сталих рішень», президентка профспілки PAEW); • Сергія Стіренка (проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського); • Олени Іваненко (в.о. декана Інженерно-хімічного факультету); • представників державних структур, бізнесу та експертного середовища.
Важливо, що студенти не тільки мали змогу почути про реальні кейси впровадження ESG-принципів, а й отримати практичні поради.
📌 Особливу увагу було приділено кар’єрним можливостям для студентів у сфері екології, сталого розвитку, ESG-аналітики та консалтингу. Нові вимоги до професій майбутнього студентам надали спікери з провідних компаній: • ArcelorMittal; • Ernst & Young; • Farmak; • METRO Україна; • Esmil Process Systems Ltd; • L’Oréal Україна; • Укрзалізниця тощо.
Деякими приклади ефективної взаємодії зі стейкхолдерами за результатами цього ESG-REBOOT можуть слугувати розширення взаємодії з Ernst & Young, а також співпраця щодо викликів військової екології, включно з дослідженнями, аналітикою та відповідними освітніми ініціативами.
ESG-REBOOT довів: молодь — не об’єкт змін, а їх рушійна сила! Об'єднуймо надалі ключових стейкхолдерів сталого розвитку в освітньому просторі нашого університету!
Нові можливості дуальної освіти: КПІ ім. Ігоря Сікорського розширює співрацю з Melexis-Україна
Наразі близько 30% топових фахівців у галузі мікроелектроніки та схемотехніки, які працюють у Melexis-Україна — це випускники нашого університету.
Договір про дуальну освіту та меморандум про співпрацю дозволить реалізувати низку цікавих і важливих ініціатив, зокрема на Факультеті електроніки (ФЕЛ), серед яких: 📌 стажування в умовах реального виробництва на дочірньому підприємстві «Мелексіс Україна»; 📌 організація і запровадження дуальної освіти студентів-магістрів за освітніми програмами спеціальності G5 Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка; 📌 підписання трудового договору зі студентами КПІ, що гарантуватиме надання робочих місць та премію відповідно до виконання індивідуального навчального плану тощо.
Melexis-Україна є стратегічним партнером КПІ ім. Ігоря Сікорського і співпраця з цією компанією — це чудові можливості для студентів: інноваційні проєкти, хакатони, розширення навичок і вмінь у галузі мікроелектроніки й схемотехніки тощо, потужна навчально-наукова-дослідна лабораторія аналогової електроніки на ФЕЛ тощо.
📹 Чому для Melexis-Україна дуже важлива співпраця саме з КПІ ім. Ігоря Сікорського? Коментарі директора та фахівця з персоналу можна переглянути у YouTube Shorts / Facebook Reels / Instagram Reels
19 травня 2025 року в нашому університеті відбулася важлива та натхненна подія — донація крові, яку організувала Студентська соціальна служба університету спільно з Київським міським центром крові, «Агентами крові» та Українським реєстром донорів кісткового мозку за участі десятків небайдужих студентів, викладачів і працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського і не тільки.
❤️ Буквально за декілька годин 42 донори, що дуже хороший показник для виїзної донації, здали 18,9 літрів крові різних резус-факторів, які вже незабаром допоможуть пацієнтам у лікарнях.
Окрема подяка партнерам, без яких цей день не був би настільки яскравим, смачним та пам’ятним: Coca-Cola Beverages Ukraine, Greek House, Geekach, медична лабораторія «Діла», видавництво «Віхола» видавництво «Ранок», Планета Кіно.
🤝 Також дякуємо організаційним партнерам: Центр культури і мистецтв КПІ, Українська медична студентська асоціація, Профком КПІ, Студентська рада КПІ, Профбюро НН ІТС.
Цей день довів, що спільнота КПІ — це про активність, свідомість і взаємодопомогу. Дякуємо кожному, хто прийшов, здав кров, підтримав і долучився!
Розширюємо інфраструктуру для енергетичної стійкості та цифрової освіти!
Сьогодні на Факультеті електроенерготехніки та автоматики (ФЕА) відбулася презентація нових інфраструктурних рішень, що посилюють енергетичну автономність та цифрові можливості університету.
📌 Віртуальна лабораторія моделювання енергетичних систем стала прикладом успішної співпраці з міжнародними та українськими партнерами. Було створено повноцінний освітній цифровий простір для моделювання складних енергетичних систем завдяки підтримці: 🇸🇪 IVL (Swedish Environmental Research Institute), який надав 15 ліцензій програмного забезпечення Matlab; 🇺🇦 DMCC Engineering, що передала 25 ліцензій PowerFactory; 👍 Фонду розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського, який профінансував закупівлю 15 сучасних комп’ютерів. Лабораторія створена в рамках міжнародного проєкту Ukraine Sustainable Energy Systems за участі 🇸🇪 Swedish Institute.
📌 Лабораторія Digital Power Lab доукомплектована завдяки компанії Huawei Україна. Тепер вона здатна забезпечувати електроенергією структурні підрозділи ФЕА під час відключень, що дозволяє безперебійно продовжувати освітній процес.
📌 Фотоелектрична система гарантованого живлення для деканату та приймальної комісії ФЕА реалізована за підтримки компанії «Атмосфера». Це рішення дозволяє забезпечити стабільну роботу адміністрації факультету, що особливо важливо в період сесії та вступної кампанії.
Шановні КПІшники! Наразі збільшується кількість ракетних атак і зазнають руйнування споруди, в яких ми проживаємо.
Якщо було пошкоджено будинок/квартиру, то можна звернутися до Профкому університету щодо надання допомоги з можливістю: 📌 отримання грошової допомоги; 📌 оформлення тимчасового розміщення в гуртожитках студмістечка; 📌 консультації, роз’яснень щодо подачі документів до органів місцевого самоврядування для отримання грошової компенсації.