Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
NE:Urban avatar

NE:Urban

旅行
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке...
Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше.
Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner
В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Лип 09, 2021
添加到 TGlist 的日期
Лип 06, 2023
关联群组

"NE:Urban" 群组最新帖子

Мозаїчна зупинка села Слобідка Косівського району – з типовим для павільйонів сюжетом, що ілюструє дерево життя.

#Україна #ІФ_обл #Гуцульщина #Слобідка #зупинка #мозаїка
Помітили, що Центральну площу стало простіше проїжджати?

А все тому, що ще в лютому Комісія з безпеки дорожнього руху при ЧМР прийняла рішення щодо зміни циклограми світлофорного об’єкту. Таким чином, наразі при повороті ліворуч з вулиці Університетської зелене світло для пішоходів закінчується раніше, ніж для автомобілів. Саме тому потік, який рухається з вулиці Івана Франка, встигає полишити межі перехрестя, не конфліктуючи з пішоходами, що переходять вулицю Головну, та автомобілями з інших напрямків.

[не розумію, чому про це не пише міська рада]

#Україна #БУковина #Чернівці #БДР #перехід
Цікаво спостерігати, як працюють простори не тільки влітку у гарну погоду, але й в інші пори року.

Як бачимо, багаторічне озеленення ЖК «З40» чудово виглядає і в засніжений <strike>зимовий</strike> весняний період. Проєкт благоустрою розроблений urban ideas, виконання – Obra construction, реалізація озеленення – Оля Ошуст.

#Україна #Галичина #Львів #ЖК #озеленення
Глід сорту Пол Скарлет – декоративне дерево, яке наразі квітує у багатьох містах України. Воно вирізняється рясним цвітінням та досить густим листям. Дерево невибагливе у догляді та добре переносить міські умови.

#Україна #озеленення #дерева
Сквер ім. Міхая Емінеску у Чернівцях: до та після реконструкції!

Проєкт скверу розробив архітектор Ярослав Бойко, дендроплан – Трест зеленого господарства та ПЗР. Безпосередньо самі роботи здійснювались за меценатські кошти. Під час реконструкції не було видалено жодного дерева, натомість висаджено три нових саджанці.

Приємно, що вздовж МАФу з’явилась суцільна зелена зона. В ній розмістили міскантуси, котрі зможуть частково закрити не надто привабливий фасад МАФу. Окрім того, у просторі висадили і інші багаторічники: лапчатку, плющ, імперату та бересклет.

Сквер отримав новий широкий вхід, доступний зі сторони тротуару. У планах на майбутнє – збільшення зелених зон вздовж хідника та розширення ділянки для транзитного руху пішоходів.

П.С. Площа мощення не було зменшена через величезну кількість людей у цій локації та досить вузькі тротуари, котрі абсолютно не справляються з навантаженням на них.

#Україна #Буковина #Чернівці #порівняння #сквер
Скільки би держава не піарилась на створені маршрутів безбар’єрності, міста продовжують витрачати кошти на бар’єри!

Нещодавно в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян опублікував відео щодо початку ремонту підземного переходу на перехресті вулиць Степана Бандери, Данила Галицького та Степана Дем’янчука – у районі Рівненської обласної клінічної лікарні. Варто зауважити, що мова йде про РЕГУЛЬОВАНЕ перехрестя. Таким чином, аби влаштувати на цьому місці наземні переходи, навіть непотрібно витрачати додаткові кошти на закупівлю світлофорних об’єктів.

Рівне має найбільшу кількість підземних переходів в порівнянні з іншими містами України з аналогічним населенням. Рівне нещодавно потрапило в національні ЗМІ через облаштування 8-кілометрового маршруту безбар’єрності. Проте Рівне паралельно з цим створює бар’єрну інфраструктуру. Висновку не буде…

#Україна #Волинь #Рівне #перехід #доступність
Інтегрована у літній майданчик Лу велопарковка, розташована по периметру ділянки для столиків.

#Україна #Буковина #Чернівці #ЗГХ #велоінфраструктура
👩‍🦽 Чи є заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України фаховою людиною на своєму місці? Висновки робіть самі!

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Сергію Бєляєву було задане питання щодо вирішення погодження доступності встановлення ліфта у приміщенні Чернівецької ОВА, яка є пам’яткою архітектури. Його відповідь виявилась некоректною, нефаховою і навіть деякою мірою людожерською. Міністр культури та інформаційної політики України пропонує наступне👇

🔹 перенести приймальню на перший поверх
🔹 «якщо люди з інвалідністю працюють в ОВА — нехай працюють лише на 1-му поверсі»
🔹 «ніхто не буде створювати доступність у будівлі, яка має 10 поверхів — для інвалідів це не потрібно»

Очевидно, є окремі приміщення, в яких неможливо забезпечити архітектурну безбар’єрність. В таких випадках в них не повинні знаходитись органи місцевого самоврядування. Проте, якщо мова йде про Чернівецьку ОВА, вона має технічну можливість щодо облаштування ліфта у внутрішньому дворику – аналогічно тому, яким чином це буде реалізовано у Чернівецькій ратуші.

#Україна #доступність
Нещодавно в Києві відкрилася інтерактивна виставка «Третє дихання», присвячена ментальному здоров’ю. Виставка займає близько 4000 м², а до її створення долучилися багато компаній — зокрема й українська виробнича компанія HOW Production.

Команда HOW виготовила сім інсталяцій, які щодня захоплюють відвідувачів і допомагають глибше відчути теми виставки.

СЕО компанії, Юрій Стецюк, веде свій Telegram-канал, де ділиться знахідками з усього світу, які надихають його у створенні мистецьких і соціально важливих проєктів.

Рекомендуємо підписатися всім, хто цікавиться актуальним мистецтвом, культурними подіями та сучасними ідеями з України і не тільки.
Кут вулиць Університетської та Степана Бандери у Чернівцях: у 2024 та 2025 роках.

П.С. Так, я знаю, що я цю локацію вже публікував, але вона настільки чудова, що гріх це знову не зробити. Перш за все через те, що цей кейс є зразково-показовим урбаністичним перетворенням у центрі міста.

#Україна #Буковина #Чернівці #порівняння
Вхідна група під'їзду ЖК «З40» у Львові.

#Україна #Галичина #Львів #ЖК
Дитячий майданчик на вулиці Героїв Майдану у Чернівцях: облаштований – минулоріч, озеленення висаджене – цьогоріч.

Перед нами – черговий нетиповий дитячий майданчик міста, що складається з кількох зон для дітей різного віку. Передбачені лавки для дорослих, хоча їх, як на мене, недостатньо.

Окрім майданчика, облаштовані доріжки по траєкторії руху пішоходів. Чи не єдине, що дисонує з навколишнім середовищем – поребрики навколо функціональних зон майданчика.

Запит на такі об'єкти настільки великий, що ними мешканці починають використовувати ще до завершення усіх робіт.

#Україна #Буковина #Чернівці #дитмайданчик
Будинок на вулиці Січових стрільців, 2 у Львові: у 2015 та 2025 роках.

На скандальний об'єкт кілька разів складали припис щодо призупинення робіт. Наразі ж усі плани – на завершальному етапі. Як бачимо, з'явилась кількаповерхова надбудова та повернувся автентичний колір фасаду.

📸 Vladyslav Muravskyi

#Україна #Галичина #Львів #порівняння
Як виглядають рекреаційні пункти, облаштовані ДП «Ліси України»?

Якщо коротко, то вони виглядають добре. На фото – один з найпростіших. У різних регіонах облаштовані і комплексніші та якісніші. Однак, є кілька але...

🤌 Забор. Я стісняюсь спитати, а від кого ви огородились? Від ведмедів?
🤌 Графік роботи. Якщо я приїжджаю повз цей комплекс о 21:00, то не маю права зайти?
🤌 Закрита вбиральня. Ну правильно, а то ще й почнуть її по прямому призначенню використовувати. Воно хіба треба?

П.С. Нічого не маю проти цього проекту, адже відпочинкові зони вздовж траси дійсно потрібні. До того ж об'єкт не виглядає крінжовим. А від перерахованих вище недоліків не стільки сумно, скільки смішно.

#Україна #Буковина #Чернівці_обл #Черешенька
Аптека АНЦ: коли краще взагалі нічого не робити щодо доступності, ніж робити все погано!

🔹 Тактильна плитка посеред «Старого міста» – не працює!
🔹 Клейка тактильна плитка не працює, тому що вона задирається!
🔹 Тактильна плитка в малих приміщеннях недоцільна!

Іронічно, що аптеки повинні отримувати звіт про доступність приміщення аптеки… Висновку не буде.

#Україна #Буковина #Чернівці #доступність

NE:Urban 热门帖子

Консольні лаконічні вивіски ілюструють той факт, що ознакувати свій бізнес можна і без закриття половини фасаду.

#Україна #Буковина #Чернівці #реклама #добірка
Вхідна група під'їзду ЖК «З40» у Львові.

#Україна #Галичина #Львів #ЖК
Глід сорту Пол Скарлет – декоративне дерево, яке наразі квітує у багатьох містах України. Воно вирізняється рясним цвітінням та досить густим листям. Дерево невибагливе у догляді та добре переносить міські умови.

#Україна #озеленення #дерева
🕍 Велика синагога в Острозі – пам'ятка юдейської архітектури, один із найбільших історичних молитовних будинків єврейських громад України.

Довгий час споруда занепадала (фото – у коментарях під дописом). Проте у 2016 році Григорій Аршинов розпочав її активне відновлення. Варто зазначити, що з юридичної точки зору початок робіт був незаконним. Попри це, з часом вдалось вирішити частину бюрократичних моментів.

Реставрація молитовного будинку – одна з найважливіших та найцінніших справ життя Григорія Аршинова. Йому вдалося виконати навіть більше, ніж планувалось: розчистити приміщення, відновити покрівлю, фронтони та перекриття, зафіксувати стіни, змайструвати металеву підтримуючу раму, залатати отвори, поштукатурити стіни тощо.

На жаль, Григорій Аршинов помер через наслідки пандемії COVID-19. З того часу активне відновлення припинилось.

Останнім часом в медіа попадає велика кількість кейсів нищення історичної спадщини. Перед нами – яскравий приклад відновлення пам’ятки, про який теж варто говорити. Сподіваюсь, у найближчому майбутньому знайдуться ресурси на продовження усіх розпочатих робіт.

#Україна #Волинь #Рівне_обл #храм
🔥 Неймовірно печально, що в Україні немає жодної церкви, тому ДСНС вимушена ілюструвати правила поведінки під час релігійних свят, використовуючи храм в Патрушах Свєрдловской області.

А разом з ДСНС це роблять міські ради: Чернівців, Вараша, Жовтих Вод, Ніжина, Бердянська. Цікаво, скільки ще ОМС за цей тиждень використають цю картинку?

🔔 Це стається, в тому числі й через те, що в Україні часто будують храми в стилістиці, притаманній різним регіонам РФ, тому в середньостатистичного українця взагалі немає розуміння того, що перед ним – російський храм. Більше того, через це формується уявлення, що саме так має виглядати українська сакральна архітектура.

П.С. Дякую, що використали хоча б не Сабор Васілія Блаженного в Масквє.

#Україна #храм #крінж
Кут вулиць Університетської та Степана Бандери у Чернівцях: у 2024 та 2025 роках.

П.С. Так, я знаю, що я цю локацію вже публікував, але вона настільки чудова, що гріх це знову не зробити. Перш за все через те, що цей кейс є зразково-показовим урбаністичним перетворенням у центрі міста.

#Україна #Буковина #Чернівці #порівняння
Оновлений порядок розміщення вивісок на території Львівської МТГ: документ, котрий повинен існувати у кожній громаді.

Історичні міста України мають значний туристичний потенціал, який нищить засилля недолугих рекламних вивісок. Думати, яким чином побороти цю проблему переважно не має сенсу, адже все придумали інші. Львівські правила розміщення вивісок є одними із найбільш пропрацьованих в Україні. Тож, орієнтуючись на них, досить легко можна підготувати відповідні правила фактично для будь-якої громади. Була б політична воля, і контроль за дотриманням…

#Україна #Галичина #Львів #реклама
В Чернівцях з'явились місця для сидіння на кількох зупинках!

Подавати це як мегаперемогу мені не хочеться, адже лавки повинні бути чи не на усіх зупинках. На жаль, в Чернівцях з цим досі великі проблеми.

В даному випадку мене більше зацікавив не факт встановлення місць для сидіння, а їх правильна інтеграція у міський простір. Настили розмістили на існуючій підпірній стінці, а не зайняли лавицями транзитну частину вузького тротуару. До речі, аналогічний підхід буде застосований і на одній зупинці у центральній частині міста.

#Україна #Буковина #Чернівці #зупинка
🚧 Канал тимчасово стає приватним, адже кожен день на нього підписуються десятки ботів. Сподіваюсь, скоро його знову можна буде зробити публічним.

Запрошувальне посилання

🤝 Буду вдячний за поширення.
В Чернівцях на вулиці Героїв Майдану озеленили чергову ділянку!

Кущі висадили біля зупинки Юність Буковини та вздовж проїжджої частини. Попередньо усі дерева були об'єднані в одну велику лунку. Землю навколо кущів закрили корою.

Таким чином, площа озеленення цієї ділянки вулиці значно збільшилась. Це не тільки покращує загальний вигляд міста, але й зменшує рівень нагріву поверхонь та дещо зменшує рівень шумового забруднення.

#Україна #Буковина #Чернівці #озеленення #порівняння
Дубно. Волинь. Місто, з якого контрактові ярмарки переїхали до Києва.

#Україна #Волинь #Дубно #добірка
Так виглядає сквер, який на думку деяких чернівчан, що декларують свою любов до міста, є знищений міською владою.

Проживаючи на Буковині вже досить довгий час, я щиро не розумію: чому тут така велика кількість людей НЕ ЛЮБИТЬ своє місто? Для чого критикувати дійсно хороші речі? Чим це обумовлено?

Останнім часом мені не вистачає серед місцевих такого ставлення до Чернівців, як у харків’ян чи одеситів до своїх міст. Це все через те, що не існує створеного міфу про те, що Чернівці – круте місто? Це все через довгу політичну кризу при попередній владі? Це через надто сильний міф про величну славу міста в Австро-Угорській імперії, який неможливо перебороти?

Очевидно, запит знизу на подібні перетворення міського простору нізвідки не візьметься, проте скільки повинно відбутись подібних змін, аби цей запит кристалізувався?

Надто багато питань, надто мало відповідей.

#Україна #Буковина #Чернівці #парк
🤔 Поки Львів бореться з засиллям реклами, Київ очолює важку боротьбу з тим, щоби збільшити кількість візуального шуму у місті!

В кількох районах столиці з’явились жахливі лавки, у спинки яких інтегровані рекламні конструкції. Як виявилось, столиця це вважає інвестиційним проєктом. Цікаво,чи отримує місто кошти за розміщення цих рекламоносіїв у міському просторі? Навіть якщо так, то цей дохід аж ніяк не перекриває недоліки лавок👇

🔹 додатковий візуальний шум
🔹 низька естетичність
🔹 урізаний функціонал

Зазвичай інвестиційні договори укладаються на об’єкти, щодо яких у бюджеті ОМС немає достатньої кількості коштів, тому орган самоврядування шукає зовнішнє фінансування. Цікаво, це ж наскільки бідною наразі є казна КМДА, що вона не може знайти грошей на 120 лавок? Спойлер: вона не бідна.

#Україна #Київ #реклама
Будинок на вулиці Вірменській, 32 у Львові: у 2017 та 2025 році.

#Україна #Галичина #Львів #реставрація #порівняння
Якісна комерціалізація перших поверхів будівель – потрібний та очікуваний крок у центральних частинах історичних міст.

#Україна #Буковина #Чернівці #ЗГХ
登录以解锁更多功能。