Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Людина мисляча avatar

Людина мисляча

书籍
Філософія не в «картинках з цитатами», а з життєвістю й практичною користю, що доступна кожній Людині мислячій. Також цей блог про книги, кіно, мистецтво, натхнення, ідеї та важливі сенси простими словами✨
📍Для комунікації та співпраці: @varvara_bosco
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Бер 11, 2024
添加到 TGlist 的日期
Квіт 14, 2024
关联群组

记录

23.04.202514:12
2.9K订阅者
31.07.202423:59
400引用指数
22.10.202423:59
998每帖平均覆盖率
22.10.202423:59
998广告帖子的平均覆盖率
31.01.202517:27
40.00%ER
26.10.202423:59
43.33%ERR
订阅者
引用指数
每篇帖子的浏览量
每个广告帖子的浏览量
ER
ERR
ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

Людина мисляча 热门帖子

15.05.202519:51
Практика повернення контакту

Я зумисне не вказувала в назві цього допису про що цей контакт — з собою чи зі світом, бо це насправді взаємопов’язані речі. Відновлюючи контакт з собою, ми повертаємось і до контакту зі світом, у тому числі іншими людьми. Інколи дія відбувається і в зворотньому напрямку, але це більш складний процес, й все одно найчастіше він йде зсередини назовні.

Та здається, щоб взагалі відчути потребу в цьому контакті, потрібно спершу торкнутись якогось власного дна (не соціального, психологічного), коли здається, що всі звʼязки всередині розірвані, що все ніби розпалось на атоми, і поринаєш з головою в хаос чи ще гірше — у порожнечу. З цього стану, коли щось було вщент або майже зруйноване, а нове ще існує лише як потенція, зазвичай починається щось цікаве. Щось, що кличе відштовхнутися від дна будь-якою простою, посильною в момент слабкості дією.

Для мене цим в черговий раз стала природа: земля, дерева, вітер, сонце, повітря — тут всі стихії в одному місці, моєму улюбленому лісо-парку. Спочатку силою всієї волі, на яку мене вистачило, я просто привезла себе сьогодні на місце призначення. Почала потрохи просто дивитись навкруги, шукаючи 50 відтінків зеленого, вслухаючись в тишу, яка насправді така багатоголоса, шкірою відчуваючи боротьбу вітру та сонця на своїй шкірі. Кілька асан йоги і ходіння босоніж, аби відчути тіло. Запах минулорічних жолудів від моєї 1,7-річної доньки з нотками вологої землі, потім з таким же ароматом чай. Обійми з донькою і собакою. Раптове бажання покричати й поспівати «ом». Дивитись в небо й на дерева, як герой улюбленого фільму “Perfect days” просто відчуваючи, як через дуже повільне і поступове налагодження контакту з собою, я почала його відчувати з оточуючою дійсністю.

Раптом все стало таким глибоким — не через мислиневе осягнення цього всього, а перевідкриттям оточуючих речей на дотик, на смак, на звук, на вигляд. Як же інколи нам шкодить наш же розум! Все він хоче осмислити, поділити й заново зібрати, систематизувати, назвати. Ця втеча лише в розумне начало перетягує весь фокус туди, і тоді тіло стає ніби «вʼязницею душі», як казали про нього філософи, оболонкою для зберігання і функціонування мозку. І яким же обмеженим виступає тоді світ, який ми сприймаємо лише розумом, якими загубленими в самих собі ми є без цього контакту зі світом.

Ніби це так просто — просто бути, сприймати, відчувати, але як насправді це складно, коли втрачений контакт з власним тілом та його відчуттями. Тому щоб його повернути, треба завжди спочатку повертатись до самих себе — з нуля, з основ.

Людина мисляча | #практика
16.05.202515:50
Про (не)стандарти в мистецтві

Мистецтво завжди слугувало дзеркалом своєї епохи. Зазвичай, кожна з них була супротивницею попередній і наступній після себе. Це красиво показує В.Єрмоленко в книзі «Ерос і Психея» — Ренесанс чи не єдина епоха, яка намагалась поєднати між собою непоєднуване (тілесне та безтілесне, релігійне та сексуальне, аскетичне та гедоністичне). Всі подальші епохи були в більшій мірі про одну з крайнощів, от як бароко шукало божественного в емоціях й ламанні форм, класицизм — про розум та порядок, потім рококо — тілесну й душевну пристрасть. Все рухається в якомусь загадково-гармонійному ритмі, де одне зміняє собою інше.

Так і краса та те, що вважалось красивим, змінювалось від епохи до епохи, від одного митця до іншого. В часи Рубенса красунею вважалась жінка, як ми зараз сказали б, plus size, в часи Модільяні — висока й струнка.

Зібрала для вас в одному дописі різноманітних красивих жінок — і повнотілих, і худих, і здорових, і хворобливих, і білошкірих, і кольорових, і молодих, і у віці. Бо тіло кожного, як сказала б О.Ленг, має свободу бути таким, яким воно є. Кожне прекрасне по-своєму.

1. «Флора» (1515) Тиціан;
2. «Три грації» (1634) П.П.Рубенс ;
3. «Сімʼя Ареої» (1892) П.Ґоґен;
4. «Три віки жінки» (1905) Г.Клімт;
5. «Дівчина з чорним волоссям» (1910) Е.Шиле;
6. «Оголена» (1916) А.Модільяні;
7. «Купальниці» (1918) П.Пікассо;
8. «Автопортрет з мавпою» (1938) Ф.Кало;
9. «Кейт Мосс» (2002) Л.Фройд.

Людина мисляча | #мистецтво_ЛМ
17.05.202506:39
Античний гедонізм VS сучасний

Та щоб зрозуміти між ними відмінність, спочатку про спільне — гедонізм — це прагнення до насолоди як до вищого блага. Але це благо в сучасному розумінні відрізняється від того, про яке казав в своїй філософії той же Епікур.

🍓 В античному гедонізмі насолода — не лише тілесна, а й розумова (тому для них був важливий самоконтроль та поміркованість), емоційна (в формі атараксії), духовна. В сучасному розумінні насолода зводиться до тілесного миттєвого задоволення, надлишкового комфорту, нескінченного споживання.

💫 У античних гедоністів (епікурейців) насолода була повʼязана з етикою й мудрістю, прийняттям (тієї ж смерті). Сучасний існує окремо, в тому числі як втеча від болю та відповідальності, як уникання тем старості й смерті — в розваги та культ молодості.

⚖️ Античний гедонізм визнавав роль дружби, спільноти як такої, простого способу життя лише за природніми потребами (їжа, спокій, дружба). Сучасний надто індивідуалістичний (self-care), ігнорує межі потрібного через постійну стимуляцію споживати більше, ніж потрібно.

Тому закликаю вас бути поміркованими в своїх бажаннях як епікурейці, але серед усіх справ буденності знаходити острівок спокою за горнятком чаю чи кави.

А якщо ви любите каву, як її люблю я, то раджу 25 Coffee Roasters. За моїм промокодом philokava знову діє знижка -15% на всю каву (окрім дріпів, комбо та наборів) до 17 червня. Цього разу я у них ще спробувала до кави полуницю в шоколаді — це просто повний…але насправді в міру, гедонізм 🤤

Людина мисляча | #філософія_ЛМ
09.05.202515:06
Привіт, люди мислячі!

Мабуть, ви помітили мою рідку присутність і вже більшу відсутність на каналі останнім часом. Насправді, це зовсім не заплановано, навпаки, в моїх планах було повернутись в ритм частіших публікацій, активніше і ще цікавіше його вести, навіть аудіоповідомлення в попередньому дописі було такою спробою.

Проте все, що я можу зараз — це лише тримати свій стан й власне життя в якомусь більш-менш стабільному стані. Наразі думки абсолютно не клеяться в слова і тексти, навіть читати досить важко (і то дочитавши книгу Кроніна, про яку напишу згодом, читаю лише для філософського клуба), а останні дні якусь радість знаходжу лише в мистецтві, а спокій — в тихому спогляданні речей навколо.

Це не вигорання, просто якийсь душевно важкий період, коли на поверхню піднялось дещо з того, що здавалось глибоко схованим, але як виявилось, не віджившим себе.

Обіцяю повернутись, щойно відчую готовність ділитись з вами чимось з повноти та щирого натхнення. Можливо, вже за кілька днів, а можливо ще трохи довше. Просто відчувала потребу про це написати.

Дякую, що читаєте і чекаєте!
21.04.202508:34
Незабаром напишу тут відгук про одну книгу, про іншу заінтригую й запрошу разом читати в моєму філософському клубі.

Але щось в каналі давно не було одеського моря, тож спочатку ділюсь сьогоднішнім сві-танком — танцем світла по морю 🧡
14.05.202518:07
Знаєте, насправді за дні відсутності мене на каналі, я не припиняла про нього думати. І попри те, що продовжується стан, в якому мені стає все важче знаходити щось радісне, і кожен день схожий на збір себе по внутрішнім частинам, усвідомила важливість для себе цього простору. По-перше, завдяки вашій підтримці й мудрості, які я тут черпаю. По-друге, сам ритм і потреба вести канал дають мені певну опору, тому як би не було, спробую надовго звідси більше не зникати.

Також усвідомила, що для мене «Людина мисляча» — це не лише канал, і навіть не мій любий філософський клуб з такою ж назвою. Для мене за цим всім стоїть місія, яка навіть більша за мене, але до якої я і сама в певному сенсі росту — вона в тому, аби збільшувати кількість мислячих людей. І навіть якщо бодай один мій текст з цього каналу вплинув бодай на одну людину і її погляди, а врешті точково на життя, значить, все не дарма. Але я хочу, щоб ставало ще більше людей, які живуть щасливим та усвідомленим життям, сповненим сенсів та тої глибини, що можуть дати філософія, література, мистецтво, кіно і саме життя в їхньому гармонійному поєднані.

Тому я сформулювала собі на найближчий час амбітну, але вірю що реальну мету: зібрати на каналі 10+ тисяч підписників. І хочу, щоб це було не просто про кількість, а про реальність і живість людей, які стоятимуть за цією цифрою. Думаючи про цю мету, я намагалась ще раз визначитись для себе про що писатиму, в якому форматі, — і прийшла до того, що не хочу себе вписувати в якісь рамки, а буду продовжувати поєднувати між собою всі ці сфери — філософію, літературу, мистецтво, кіно й моє власне життя — і в форматі роздумів, і спостережень, і сторітелінгів, і фіксації через факти. Просто в різний час в різних пропорціях чогось буде більше, чогось менше — так шукатиму баланс.

Хочу бути з вами чесною: аби досягти своєї мети в розвитку каналу, на ньому присутня платна реклама (не та, що зʼявляється у когось як маленьке повідомлення, це від самого телеграму, я до неї не маю жодного відношення), а нечаста, обрана за моїми цінностями та вподобаннями й позначена як #рекомендація Цим також хочу сказати/нагадати, що я відкрита до співпраці зі всіма, з ким перегукуються мої інтереси та цінності. Тому якщо ви хотіли б, щоб я розказала на каналі про вас, чи ваш проект/продукт, пишіть мені в особисті @varvara_bosco

І щодо найближчих планів на каналі: серед них — написати і опублікувати відгуки на прочитані книги (Забужко, Кроніна), писати сюди по ходу читання про «Ерос і Психея» Єрмоленка, а ще ділитись більше мистецтвом, бо це те, що особисто мене останнім часом найбільше надихає.

Якщо маєте якісь побажання щодо цікавого для вас контенту на каналі, пишіть в коментарях 🧡
Повертаюсь до вас на канал з неймовірним приводом!

Пам’ятаєте, ще в лютому тут писала, що я працювала над одним важливим текстом? Так ось, відкриваю таємницю, що це був текст післямови до книги відомого американського екзистенційного психолога та психотерапевта ХХ століття, Ролло Мея. Я вже писала на каналі про іншу його книгу «Сміливість творити», а ця нова для українських читачів книга називається «Любов і воля»❤️‍🔥

І гарна новина в тому, що Видавництво «Апріорі», в якому вона і виходить, сьогодні відкрили на неї передзамовлення. Всі деталі — дописом нижче. Я ж щиро раджу вам цю книгу до (перед)замовлення не лише тому, що в ній — мій текст, але й по тій головній причині, що вона надзвичайно цікава і важлива для розуміння справжньої любові.
19.05.202506:43
Вітаю, люди мислячі!

Зранку понеділка хочу нагадати вам про свій інстаграм — він більш особистий, як такий собі щоденник, але теж про філософію та роздуми на різноманітні теми. В більшості випадків абсолютно інший контент, аніж тут в каналі. Наприклад, щойно опублікувала це відео, яке зняла по натхненню після вчорашнього саундхіллінга — про те, що таке сексуальність та впевненість в собі.

Кому цікаво, підписуйтесь, будемо з вами і там на звʼязку 🧡

А для каналу я сьогодні готую допис про зв’язок філософії та культури, надихнувшись цим своїм дописом про мистецтво і філософію, й власне книгою «Ерос і Психея», яку зараз читаю. Тож залишаємось на звʼязку!
17.05.202512:54
А тепер скажіть чесно: мене стало забагато, чи може розповідаю про нецікаві вам речі? Хочу зрозуміти, чому коли починаю більш інтенсивно вести канал, переглядів й реакцій стає менше. А щойно зникаю чи розповідаю вам про страждання <strike>юного Вертера</strike> (мої), як стає більше 😅
19.05.202518:29
Ця книга ще не дочитана, але вже стала моєю настільною 💘

В ній так багато глибини і тонких звʼязків між філософією, мистецтвом та літературою, між епохами й країнами. Книга, яку хочеться читати та перечитувати, і постійно паралельно щось гуглити, дивитись, слухати. Одна з учасниць мого філософського клубу сказала про неї так:
Я не знаю, чи я зможу читати після Єрмоленко щось від іншого автора.. стільки насолоди в його тексті


Отже, мова про книгу сучасного українського мислителя В.Єрмоленка «Ерос і Психея». А цей допис присвячено діалогу про ерос між культурою і філософією на основі 5/15 прочитаних глав.

Чи цікаво вам продовження?

Людина мисляча | #філософія_ЛМ #мистецтво_ЛМ #книжкове
17.05.202511:55
Роздуми про опору, крихкість та силу, потенційне й актуальне, а також про тонкі взаємозвʼязки між всім і всіма нами💫

Людина мисляча | #роздуми
14.05.202513:06
Вчора тільки відкрився передпродаж на «Любов і воля» Р.Мея, про яку я вище писала, а сьогодні Видавництво «Апріорі» анонсувало ще й передпродаж на іншу книгу, яку я дуже чекала.

І це — «Листи. Основні думки. Фрагменти» Епікура — важливе першоджерело для розуміння теми гедонізму від головного проповідника того, щоб жити в своє задоволення. Проте у нього все не так примітивно, як його тепер трактують в нашому сучасному світі споживання й нескінчених насолод. Тому сама планую читати, і раджу цю книгу всім людям мислячим.

Ось новина про її вихід, а тут можна передзамовити (теж поки ціна зі знижкою, ловіть момент!)
03.05.202513:27
Мої спонтанні роздуми про свідомість, енергію, світ та нас, людей💫

Якщо було цікаво і сподобався такий формат подачі, дайте знати про це в коментарях. І своїми роздумами теж діліться у відповідь, мені було б цікаво про них дізнатись 👁️
Відкрила сезон морських читань (ще прохолодних, але від того не менш надихаючих)✨

Поки налаштовуюсь на написання відгуку по останній прочитаній — «Польові дослідження з українського сексу» О.Забужко і потрохи читаю «Ерос і Психея» В.Єрмоленка для свого філософського клубу (приєднуйтесь теж!), захотілось чогось легкого й приємного. Тому взялась за перший для мене роман А.Дж.Кроніна «Юдіне дерево» (чекає на мене ще з осені) — захоплюсь з перших сторінок тонким психологізмом героїв і легкістю оповіді, а ще на перших 50 прочитаних сторінках нагадує мій улюблений «Тягар пристрастей людських» С.Моема (герой теж лікар і теж закохується).

А що ви зараз читаєте? Поділіться з коротким (або не коротким) коментарем 🙌🏻
Що таке любов? Не ось ці всі шекспірівські пристрасті, які досі програються в книгах, кіно, театрі й реальному житті багатьох, а глибокі щирі стосунки — в першу чергу з собою, і як результат, з іншими людьми.

І нібито любов — це така вічна тема, про яку вже писало чимало мислителів — від Платона до Фромма і далі, але в своїй книзі «Любов і воля» Ролло Мей завдяки аспекту волі, тісно повʼязаній з любовʼю, відкриває її з нового боку. Для нього це не просто любов-ерос, яка зазвичай асоціюється виключно з сексуальним аспектом, а така, що є джерелом життєвої енергії людини, її волі до життя в усій його повноті (до якого так прагнули всі екзистенціалісти, і до яких належав сам Р.Мей).

Р.Мей справді був тонким психологом, адже свою сучасність (1969 — рік видання «Любові і волі» в Америці), відчував як перехідні часи, коли людина втрачає одні опори, а інші ще не здобула, й перебуває в стані тривоги, апатії, відчутті порожнечі. Це одна, але далеко не єдина ниточка, що повʼязує цю книгу з нашим часом — теж по-своєму перехідному, а отже такому, що потребує нових сенсів та нових інструментів для їх пошуку.

Як і «Сміливість творити», так і ця книга буде цікава не лише спеціалістам в сфері психології, але й абсолютно кожній людині, яка хоче поглибити свої стосунки з іншими і жити більш свідомим життям, наповненим справжньою любовʼю, а не її сурогатами.

Замовляйте «Любов і воля» Р.Мея зараз за особливою ціною 391 грн <strike>(замість 460 грн)</strike> за цим посиланням:

[замовити книгу] 🧡

#рекомендація
登录以解锁更多功能。