Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Нотатки Никодима avatar

Нотатки Никодима

TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Груд 17, 2019
添加到 TGlist 的日期
Серп 23, 2024
关联群组

记录

17.04.202523:59
445订阅者
06.08.202423:59
0引用指数
23.12.202401:15
769每帖平均覆盖率
30.09.202423:59
123广告帖子的平均覆盖率
22.03.202523:59
11.43%ER
31.12.202423:59
176.78%ERR
订阅者
引用指数
每篇帖子的浏览量
每个广告帖子的浏览量
ER
ERR
ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

Нотатки Никодима 热门帖子

26.03.202519:41
У сучасній традиції перед перенесенням Дарів на Божественній Літургії Передшеосвячених Дарів устав приписує священникові тричі мовити піснеспів 'Нині сили небесні з нами невидимо служать...', який вірні співають на розлогу мелодію. Але у рукописній традиції можна знайти також і окремі молитви на перенесення Дарів, як, наприклад цю прекрасну молитву (Засвідчена у таких рукописах: Paris. Gr. 324, 328, 391, Національної бібліотеки Афін 785 та ін.):

МОЛИТВА ХЕРУВИМСЬКОЇ ПІСНІ БОЖЕСТВЕННОЇ ЛІТУРГІЇ ПЕРЕДШЕОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ
Ти навідав нас у милості й милосерді, Владико Господи, і дарував нам, смиренним і недостойним рабам Твоїм, дерзновення стояти перед Твоїм святим жертовником і приносити Тобі цю словесну й безкровну службу за наші гріхи. Зглянься на мене, непотрібного раба Твого, і зітри мої провини милосердям Твоїм; очисти уста мої і серце від усякої скверни плоті й духа і силою Духа Святого Твого сподоби мене служіння цього, і прийми мене за благістю Твоєю у час, коли наближаюся до святого жертовника. Благоволи, Господи, зглянувшись на немочі наші, щоб ці дари, принесені Тобі нашими руками, стали угодними Тобі; і не відкинь мене від лиця Твого, ані не зневаж мною недостойним, але помилуй мене, Боже, по великій милості Твоїй і прости мені гріхи мої, щоб неосудно приступив я перед славу Твою і сподобився захисту Єдинородного Сина Твого, і не був відкинутим, як раб гріха. Так, Владико всемогутній, почуй благання моє, бо Ти єси Той, що все в усіх звершує, і від Тебе всі ми очікуємо помочі, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Було б дуже корисним і логічним при оновленні нашого літургійного благочестя знову робити такі скарби надбанням молитовної традиції люду Божого.
16.04.202506:51
Намащення Ісуса миром перед Його страстями - потужний символічний жест Його нетління і живущої сили, але також і свідчення людської любові, як і людської обмеженості: Жінка-грішниця приймає чин мироносиці, а учні Христові (так-так, всі учні, а не лише Юда) оцінюють можливий заробіток з чужого майна - мира, яке ця жінка пожертвувала Ісусові і нікому іншому. Не все в нашому житті можна інструменталізувати. Красу і щедрість символу (а власне цим і живе літургія церкви) неможливо надолужити жодними соціальними проектами. Бути з Христом і жертвувати Йому і то не лише 'духовно', а фізично і дорого є таким же важливим діянням як і допомога потребуючим. Одне не заміняє інше, обидва надважливі для повноти життя.
13.04.202512:01
Країна-терорист має бути знищена!
Українці мають розвинути в собі природну огиду до всього московського - до їх мови, 'церкви', 'культури', матюків, фільмів, музики, балету, спорту, до всього, що найменшим способом нагадує країну вбивць, гвалтівників, катів українського народу.
Господь хай буде їм суддею!
Господи, не зволікай!
22.03.202510:28
Дуже цікава, на жаль, втрачена нині молитва проскомидії Божественної Літургії Передшеосвячених:
Боже, Боже наш, Ти явив нам це велике таїнство спасіння, Ти теж сподоби нас приносити Тобі безкровні жертви, жертву передшеосвячену на славу і хвалу Христа. Бо освячене і прославлене всечесне і величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
(Кодекси: Національної бібліотеки Афін 661, Paris. Gr. 328, Філотей 177 та ін.)
03.04.202509:17
МОЛИТВА КАДИЛА (перед 'Хай возноситься молитва моя')
(Кодекси: Paris. Gr. 328, Філотей 164 та 177)
Боже вишній, невидимий і нерукотворний, Ти прийняв, як дари, Ноєві жертви, Авраамові цілопалення, прийми ж і з рук наших це кадило на святий, небесний і мисленний Твій жертовник як пахощі приємні, як жертву угодну. [Бо свят єси, Боже наш і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас і на віки віків].
06.04.202514:21
П'ята неділя посту і тиждень після неї присвячені роздумам про вихід з бульбашки нашого життя для того, щоб зауважити потребу ділення нашим життям з тими, для яких навіть його крихти будуть більшими і потрібнішими, ніж найвишуканіші бенкети, які ми організовуємо для тих, які вже насичені ними по вінця.
29.03.202519:21
Четверта неділя посту і тиждень після неї присвячені молитовним роздумам над притчею про милосердного самарянина. Серед багатьох молитовних текстів мене найбільше торкає цей: 'Як істинно Благоутробний, Христе Спасе, змилостивившись, спас єси мене, тяжко зраненого розбійниками, віддавши Душу й Тіло Своє на викуп мій, як два динарії'.
28.03.202509:29
Молитва на всякий час із давнього грузинського часослова:
Вночі, удень і повсякчас просимо і благаємо Тебе, Боже, Людинолюбче: вислухай нас, Господи, зверни увагу на моління наше. Хай праця рабів Твоїх не буде марною, але споглянь на труди їх як на діло праведності та плід благочестя. І прийми, Господи, нашу молитву, поклоніння і хвалу, даруй нам щедро милість Твою і захисти нас покровом правиці Твоєї всемогутньої, підтримай нас силою Духа Святого Твого, бережи нас усіх, як зіницю ока, і знамення благе яви нам для хвали і прослави імені святого Твого, бо Тобі належить слава, з Отцем і Святим Духом, нині, повсякчас і на віки віків, амінь.
17.04.202504:45
Воно якось так вже склалося, що цікавіші молитовні тексти у нашій традиції поступаються менш цікавим або взагалі зникають з 'уставу' богослужінь.
Одним із прикладів є сідальні нинішньої Утрені. Вони про саму суть нинішнього дня - про служіння.
17.04.202514:46
У багатьох літургійних традиціях богослужіння увечір з Великого Четверга на Велику П'ятницю передбачають чин омиття ніг. Цей символ таїнства християнського життя є чи не найголовнішою настановою Христа Його учням.
У візантійській традиції його, на превеликий жаль зарезервовано лише для архієрейських богослужінь.
Ось один із древніх способів його служіння, який прекрасно пасував би і для парохіяльного служіння:
05.04.202511:42
Молитва за воїна, який пропав безвісти
Господи Боже наш, Ти єси всемогутній і всюдиприсутній, Ти знаєш кожну людину, її долю і шлях. Ти створив світ у премудрості Своїй і керуєш ним за Своїм промислом. Тобі відомі всі таємниці життя і смерті, і немає нічого прихованого перед всевидячим оком Твоїм.
Смиренно припадаємо до Тебе з благанням за раба Твого (ім'я), воїна, що віддав себе на захист рідної землі та свого народу і якого нині немає серед нас, бо його доля невідома. Ти знаєш, де він перебуває, чи живий він, чи упокоївся в обіймах Твоїх. Якщо він живий, Господи, укріпи його дух і тіло, огорни Своєю небесною опікою, даруй йому силу витримати всі випробування, а якщо він у неволі або в біді – виведи його, Господи, на світлу путь, визволи від ворогів, наповни його серце надією і поверни його до рідного дому.
Якщо ж він уже відійшов до вічності, прийми, Господи, його душу у Своє Царство, у сонм святих воїнів небесних. Очисти його гріхи Своєю безмежною милістю і даруй йому вічний упокій у світлі лиця Твого.
Господи, зглянься на благання його рідних і близьких, що в печалі і невідомості очікують звістки про нього. Утіш їх серця, даруй їм силу і терпеливість, хай не втрачають віри у Твоє милосердя і правду. Дай їм спокій душевний і надію на виконання святої волі Твоєї.
Бо Ти єси Бог милості, любові й утіхи, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків.
Амінь.
25.03.202517:21
"Свято Благовіщення розкриває перед нами справжню сутність наших стосунків з Богом. Хоча часто можна почути, що це свято про «Так» Богородиці Богові, в Євангелії ми не чуємо цього слова. Натомість, ми чуємо «Я - раба Господня! Хай буде мені за Словом Твоїм!» Це Слово може бути «так», «ні» або й просто мовчання. Воно можу бути не надто зрозумілим, але завжди провадячим до Царства Божого, яке відкривається таїнством Христового Воскресіння."
23.03.202522:12
Четвертий тиждень посту окрім хреста Господнього присвячений роздумам над притчею про митаря і фарисея.
04.04.202509:00
У джерелах ця молитва підписана як 'МОЛИТВА, ЯКУ СВЯЩЕННИК ПРОМОВЛЯЄ ПРО СЕБЕ ЗАМІСТЬ «НІХТО НЕ ДОСТОЙНИЙ».
Все ж із тексту виглядає, що її колишнє призначення - молитва на благословення світла, від якої в джерелах зберігся лише виголос. В кожному разі, це не молитва священника 'за себе', це молитва за всю церкву. Вона може прекрасно впроваджувати благословення вірних світлом (Світло Христове просвічує всіх!) не лише на Літургії Передшеосвячених Дарів, а й на кожному вечірньому богослужінні:

Слава, Христе, милосердю Твоєму, Ти бо мудро в часі, поступаючи, привів нас до спомину посту; тож благаємо Твою безмежну владу: дай нам поводитись достойно, ненавидячи брехню, люблячи правду, прагнучи любові, уникаючи гріхів, чинячи добро, зберігаючи милосердя, приборкуючи плоть, уникаючи тенет гріховних і запалюючи світильник нашого життя уготований і умиротворений для Царства воскресіння Твого. [Бо Ти єси просвіщення наше, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Отцем Твоїм і Святим животворящим Твоїм Духом нині і повсякчас і на віки віків.]

(Кодекс Національної бібліотеки Афін 685, пор. також Paris. Gr. 328)
18.04.202509:57
Часи Великої П'ятниці
Нині молитовні часи Великої П'ятниці зазвичай звершують один за одним як одне богослужіння. Проте у давніх часословах можна знайти також традицію звершувати їх окремо, кожен у свій, відповідний для їх звершення час доби. Також у давніх часословах є міжчасся цих часів. Тут можна побачити ці давні традиції і молитовно пережити їх.
登录以解锁更多功能。