Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лабораторія avatar

Лабораторія

Знаємо формулу корисних книжок📚
Замовити книжки ➡️ https://laboratory.ua/
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Jul 24, 2020
添加到 TGlist 的日期
Sep 15, 2023
关联群组

记录

16.04.202517:32
9.3K订阅者
08.02.202523:59
400引用指数
23.01.202501:16
3.1K每帖平均覆盖率
22.01.202501:16
3.1K广告帖子的平均覆盖率
14.09.202423:59
18.54%ER
22.01.202523:59
35.13%ERR

Лабораторія 热门帖子

Якби цю книжку позиціонували не як абсурд, а як соціальну сатиру (якою вона насправді є), я би вже давно її прочитала.

Бо що я розумію під абсурдом в літературі? Автор нагромаджує неможливого, чисто для "гиги, дивіться як я вмію, як все дивно, і яка у мене бурхлива фантазія".

Або ж словники кажуть, що абсурд в літературі - це
хаотичне нагромадження випадковостей, позбавлених сенсу і не підпорядкованих жодним закономірностям


Але ж тут не це!!!!
Нагромадження тут дуже з сенсом! І підпорядковані дуже навіть зрозумілим закономірностям! І усе, що здається неприпасованим, після гугління або думання, виявляється відсилкою до чогось. Який же це абсурд? тю.

Наприклад, беремо те саме оповідання “З нами житиме еласмотерій”. Жінка притягує в однокімнатну квартиру чотириметрового доісторичного носорога, не спитавши чоловіка, і така: “він буде з нами жити”. І врешті непомітно навалює на нього весь догляд за носорогом і усі можливі незручності. Він до останнього намагається її виправдати, а вона випробовує і випробовує його кордони. Чим закінчилося, спойлерити не буду, але очевидно, що це офігенний текст про аб’юз та особисті межі у стосунках: яких гігантських “еласмотеріїв” ми часто воліємо не помічати, аби й далі бути з коханою людиною.

Тут є оповідання про пропаганду («Не все так однозначно»), замасковане під сімейну драму. Чоловік помічає в квартирі голого коханця дружини, але той абсурдними аргументами доводить, що нічого не було - і чоловік схильний погодитися, бо дуже не хочеться приймати очевидне і жити з цим болем. Простіше повірити, що це страховий агент, проповідник, злодій, сантехнік - хто завгодно.

І, звісно, найкрутіше оповідання останнє - про те, як вестерни влаштовують гепенінг за мотивами нашої війни (щось типу сценки, щоб зануритися в атмосферу обстрілів та блекаутів), а далі спокійненько собі п’ють шампанське. Це офігенно написано!

Або ж оповідання про “літературний завод”, довкола якого побудували місто, а люди, що цікавляться важкою промисловістю та механікою роботи конвеєрної стрічки, опиняються в андеграунді )) Це очевидно, стьоб зі снобізму: причому, і “фізиків”, і “ліриків” одночасно.

А ще по тексту розкидані безліч відсилок, які я, на диво, здебільшого вловлювала. Наприклад, на Жадана:
Тихо, не розбуди еласмотерія, не розбуди еласмотерія.


Або ж дрібні приємності, типу як учасниця групи, що організовує місце релігійного паломництва, читає Докінза =) Або як еласмотерію хотіли показати фільм Сенцова, щоб його порадувати (на секунду зависаєш, згадуєш назву “Носоріг” і ржеш).

Закидають, що в книжці є сексизм. Та ні, це якраз сарказм над сексизмом!

А ще два оповідання тут перегукуються: перше читаєш з думкою WTF, а через кілька оповідань з’являється щось типу продовження, і все стає на місця 😀. Словом, автор розважався, як міг )

Та ой, ну класна книжка! І елементи абсурду тут хіба що для сміху, а не як самоціль. Основна мета - поіронізувати над суспільством та різними його аспектами, і в цьому плані усе максимально вдалося.

Я багато догуглювала, багато сміялася і потім пів ночі згадувала окремі оповідання, щоб домислити, про що це було (не повторюйте моїх помилок, не читайте її перед сном). Аж перечитати захотілося ❤️.

Дякую блогерській премії "Книжкової країни", завдяки якій я подолала свій блок "ну це ж абсурд, тому не читатиму".

Дякую автору, і хочу такого ще!

#непозбувний_відгук
Екстрене включення зі складу Лабораторії! Другий тираж збірки «З нами житиме еласмотерій» Романа Голубовського прибув із друкарні🔥

За непідтвердженими даними, книжка знову з’явилася на полицях книгарень, на столах редакторів, у рюкзаках пасажирів нічних поїздів — і на верхніх полицях свідомості.

Очевидці описують ефекти:

🔸мимовільне хихотіння під час читання
🔸бажання цитувати вголос незнайомим людям
🔸легкий, але стійкий ефект «що це щойно було — і чому так влучно?»

Фахівці попереджають:
📌абсурд у поєднанні з чутливістю може спричинити переосмислення буденності
📌книжка містить сцени іронії над реальністю та несподівано точного болю
📌після зустрічі з еласмотерієм дороги назад не існує

Ми радимо замовити свій примірник «Еласмотерія», заварити чай у підскляннику та читати за можливості на верхній полиці. Але обережно. (У разі несподіваного падіння звертайтесь до найближчої літературної спільноти)😉
Готуємось до нового тижня 👀
А ви як рятуєтесь від квітневої зими?🥶
Стартуємо тиждень передзамовлень із книжки, що проведе вас стежками родинної памʼяті🧡

Чи замислювались ви скільки таємниць приховано серед старовинних фотографій і туманних спогадів вашої родини? І як багато історій досі залишаються нерозказаними, а зв’язки із далекими близькими — втраченими? Книжка «А тепер і спитати немає в кого» — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті.

З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе. Адже коріння відлунює в нас сильніше, ніж здається. Потрібно лиш встигнути запитати.

✍️Науковий редактор: Сергій Фазульянов
🖌Дизайн обкладинки: Христина Валько

Очікуємо з друку в травні, а передзамовити книжку зі знижкою можна вже зараз за посиланням🙌
Олена Пшенична стала лауреаткою премії імені Олеся Гончара у 2025 році 🥳

Її роман «Там, де заходить сонце» відзначено однією з найпрестижніших літературних нагород країни. Це щемка, чесна й водночас дуже світла книжка про життя і смерть, про внутрішні й зовнішні війни, про любов, памʼять, втрати, гідність і тепло, яке не згасає, навіть у найтемніші часи.

Вітаємо Олену з цією заслуженою нагородою! Радіємо разом з нею і дякуємо Державному агентству України з питань мистецтв та мистецької освіти за цю високу оцінку. З великою гордістю додаємо до цієї книжки ще одну важливу відзнаку 🧡
Що ж, лаври першого місця дістаються фікшину🥇
Майже всі книжки вже в кадрі (а ті, що ні — чудова причина ще раз завітати на склад)

Так, добірка вийшла об’ємна, але хіба буває забагато хороших історій?

📙«Перша дівчинка. Хроніки Сейлока»
📙«Дівчина на ім'я Самсон»
📙«Сливове дерево»
📙«Над Чорним морем»
📙«Під зоряним небом»
📙«Петро Франко. Вибране»
📙«Порцеляновий місяць»
📙«Граф Монте-Крісто»
📙«Він. Книга 1»
📙«Усі в цьому поїзді — підозрювані»

P.S. нонфікшн теж обов'язково покажемо, трішечки згодом😉🧡
Сім магічних родин, смертельний турнір і лише один переможець

У кожного з учасників — власна таємниця, і жоден не збирається відступати. Боротьба за найпотужнішу магію у світі ведеться до останньої краплі крові. Та цього разу все змінюється: нові гравці вводять свої правила, і тепер усе залежить від того, хто з них зуміє переламати гру. Хто ж стане володарем магії, а хто зникне у темряві забуття навіки?

Передзамовити↩️
Мені було тринадцять років, коли з однієї з полиць батьківської бібліотеки я потайки витягнув цю книжку, з якої дізнався, чому в мене немає бабусь і дідусів по батьковій лінії і чому батько ніколи не розповідає про свою сім’ю

Історія, викладена в «Піаністі», починається 23 вересня 1939 року в прямому радіоефірі. Ноктюрн Шопена — останній подих спокійного життя, що завершувався під канонаду вибухів. Від цієї миті Владислав Шпільман і його родина опиняються в лещатах війни. Гетто, грабежі, переслідування — усе це він пережив, ховаючись серед руїн Варшави.

Спогади, написані відразу після війни і десятиліттями замовчувані радянською владою, є приголомшливим свідченням людської витривалості й незламності духу

📙Переклад: Олег Полоз
🖌Дизайн обкладинки: Ksenographica

Українське видання також містить уривки зі щоденника німецького офіцера, який допоміг Шпільману вижити, передмову його сина Анджея Шпільмана й післямову Вольфа Бірманна

Новинка вже у нас! Замовляйте за посиланням❤️‍🩹
«Пустувати — так пустувати!», — вирішили ми і поєднали наші книжки із популярними українськими телешоу😱

Що з цього вийшло? Дивіться в добірці⤴️

А може, у вас є свої варіанти? Які книжки підійшли б до телепрограм? Не стримуйте себе😅

І не забувайте, що сьогодні
на сайті за промокодом KNYGOZHART — для всіх замовлень нараховується кешбек до 25%😏🧡
Продовження серії про історію кольору від Мішеля Пастуро!

Жовтий — не лише колір, а справжній символ, який пройшов через століття, змінюючи своє значення в культурі, релігії і навіть політиці. Унікальне дослідження розповідає про те, як цей колір став уособленням сонця та радості, а з іншого боку — зрад, хвороб і спокус. Від стародавнього Єгипту до сучасного мистецтва, як жовтий викривав істинні емоції і збурював суспільство?

Передзамовити↩️
Я думала, це буде схоже на «Крізь темряву пливу». Думала, що мене не здивувати подібними історіями. Але я прочитала 50 сторінок, і ЯК ЦЕ ГАРНО НАПИСАНО!
Я не можу нічого виділяти, бо виділяти довелось би все
Друзі, маємо дві новини (і обидві хороші)🥳

1. Другий тираж роману «Лімб» Кирила Половінка вже в наявності
2. Невеличка частина тиражу з приємним сюрпризом — автографом автора😎

📙Замовляйте «Лімб» з автографом Кирила Половінка ексклюзивно на нашому сайті за посиланням. Тільки встигніть, кількість примірників дуууже обмежена😉
28.03.202512:01
Сьогодні будуть нові передзамовлення😉🤞
Чи замислювались ви, скільки історій зберігають родинні архіви — старі фотографії, спогади, випадкові уривки розмов? Багато з них залишаються нерозкритими, а зв’язки між поколіннями — втраченими. Книга «А тепер і спитати немає в кого» — це практичний путівник у світ родинної пам’яті, який допоможе крок за кроком зібрати навіть найменші її уламки й зберегти для майбутніх поколінь

У дописі розповідаємо, чому варто знати своє коріння, — адже воно відлунює в нас сильніше, ніж ми звикли думати. Варто лиш наважитися запитати🫂

Читайте уривок книги у блозі Лабораторії. Новинку чекаємо у травні🧡
登录以解锁更多功能。