Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
The Voicer avatar

The Voicer

Середовище аналітики та здорового глузду
Зв'язок: @voicer_admin
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
JoylashuvУкраїна
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaJan 24, 2024
TGlist-ga qo'shildi
Jul 17, 2024
Muxrlangan guruh

"The Voicer" guruhidagi so'nggi postlar

Європа хоче перетворити Україну на «сталевого їжака» - The Economist

Перемир’я між Росією та Україною поки не видно. Водночас військова допомога США скорочується, а нове фінансування малоймовірне за президентства Дональда Трампа. Тож Європейська комісія 19 березня запропонувала «стратегію їжака» для України, а саме купувати зброю та боєприпаси для ЗСУ та інвестувати в українську оборонку — найефективніший спосіб підтримки, як каже головна дипломатка ЄС Кая Каллас, яка прагне подвоїти військову допомогу до €40 млрд.

Україна має інженерну базу ще з радянських часів і розвинену техсферу. З 2022 року відбувається постійна інновація: нова зброя з'являється на фронті за місяці, а не роки. У 2024 році українські виробники виготовили зброї на $10 млрд — у 10 разів більше, ніж у 2022-му. Очікується зростання до $15 млрд цього року, а потенціал — $35 млрд. Головне обмеження — нестача фінансування.

Хоча оцінки різняться, до половини потреб ЗСУ забезпечуються локальним виробництвом. Попри російські атаки, заводи відновлюються і продовжують роботу. Україна планує виготовити 5 млн FPV-дронів, 30 тис. дронів дальньої дії та 3 тис. крилатих ракет, як-от Long Neptune. Ведуться випробування балістичних ракет.

Українські технології радіоелектронної боротьби випереджають російські та західні аналоги. Наприклад, глушилка Lima ефективно блокує наведення російських авіабомб. Виробництво артилерії, зокрема САУ «Богдана», зросло з 6 до 20 одиниць на місяць. Проте для БМП все ще потрібні імпортні шасі. Німецький Rheinmetall уже відкрив завод з їх виробництва в Україні.

Особливо критично — зменшити залежність від західної ППО. Україна розробляє власну систему для перехоплення балістичних ракет у співпраці з французькою Thales. Однак проблеми з інвестиціями — через слабку судову систему і низький кредитний рейтинг. Захід має допомогти з критичними компонентами та верстатами.

Найшвидший спосіб — «данська модель»: Україна визначає пріоритети, Данія платить, а її експерти контролюють поставки. Завдяки цій схемі Україна вже отримала артилерію, дрони та ракети. Данія, Швеція, Ісландія і ЄС (через відсотки з заморожених активів РФ) вже надали сотні мільйонів євро.

Проте 20 березня план Каллас провалився на саміті ЄС — погодили лише €5 млрд на боєприпаси. Якщо не вдасться повернути підтримку — Європа втратить найефективніший шлях допомоги Україні.

The Voicer | Підтримати
Ілон Маск прибирає лайки у твітах із власною критикою?

Наша редакція пропонує вам експеримент. Зайдіть у Твіттер (Х) і перейдіть на цей пост. Там буде багато критики в сторону Ілона Маска. До речі, можете почитати.

Але головне те, що ви можете поставити йому лайк та кинути в "збережені", щоб потім до нього повернутися. А знаєте, що ви побачите, якщо за три-чотири години повернетесь до цього твіту? Ви побачите, що ваш лайк зник.

Так, саме це зараз активно обговорюється у мережі. Користувачі помітили, що якщо лайкнути один із твітів, який спрямований проти Маска, лайк через деякий час зникне. Люди пишуть, що лайкали той самий пост вже по 10, 20 і 30 разів на день, проте лайки один за одним зникають.

Звісно, ​​наша редакція також вирішила перевірити це. І так, нашого лайка ви там вже не знайдете. Цікаво, чи пропав би він, якби ми лайкали пости на підтримку власника соцмережі?

Взагалі іронічно, що на початку нашого шляху ми вже писали статтю про своєрідні методи Ілона Маска у захисті свободи слова. Там ми відзначали дивну вибірковість у тому, кому дозволяється говорити, а кому – ні. І ось, через стільки часу, ми бачимо, що у Twitter пости з критикою Маска чарівним чином втрачають лайки.

#Інше | The Voicer | Підтримати
Російські шпигунські датчики знайшли у водах Великобританії, - The Telegraph

Військово-морські сили Сполученого Королівства у водах навколо Британії виявили російські шпигунські датчики, які, ймовірно, використовувались для стеження за британськими атомними підводними човнами.

Шпигунські датчики були знайдені після того, як кілька з них були викинуті на берег і виявлені Королівським військово-морським флотом. У виданні зазначили, що вони розглядаються як потенційна загроза національній безпеці.

Попри те, що ситуація раніше не розголошувалася, газета The Sunday Times оприлюднила інформацію, що Москва намагалася зібрати розвідувальні дані про чотири британські підводні човни типу "Авангард", які є носіями ядерних ракет. Один з цих підводних човнів постійно перебуває в морі в рамках безперервного морського стримування.

Крім того, як пише The Telegraph, Росія має флот спеціалізованих підводних човнів, які значно краще оснащені, ніж у Британії та її союзників по НАТО, як в плані ведення бойових дій на морському дні, так і в плані шпигунства.

"Не повинно бути жодних сумнівів, що в Атлантиці йде війна. Це гра в кішки-мишки, яка триває з часів закінчення холодної війни й зараз знову загострюється. Ми бачимо феноменальну активність Росії",

- заявив високопоставлений британський військовий.

Представник міністерства оборони підтвердив, що наразі відомство працює над посиленням захисту критично важливої морської інфраструктури.

"Разом з нашими союзниками по НАТО та Об'єднаними експедиційними силами ми посилюємо нашу відповідь, щоб гарантувати, що російські кораблі та літаки не зможуть таємно діяти поблизу Великої Британії або поблизу території НАТО, використовуючи нові технології, такі як штучний інтелект, і координуючи патрулювання з нашими союзниками,

- зазначило джерело в оборонному відомстві.

The Voicer | Підтримати
Repost qilingan:
Сігай avatar
Сігай
Ле Пен «вибили» з політичного життя Франції?

Марін Ле Пен тричі балотувалась у президенти Франції та станом на сьогодні має найвищі шанси отримати президентську посаду, наріжний камені її політичної кар’єри, на виборах у 2027-му році. Згідно з абсолютної більшості опитувань вона перемагає в потенційному першому турі. В другому турі – для неї ще не знайшли опонента, який міг би її здолати.

Ле Пен – не просто політик, вона символ правої хвилі, яка , яка роками впевнено набирала обертів у Франції та по всій Європі. Тепер її політична кар’єра під фатальною загрозою. Рішення паризького суду в понеділок цього тижня ставить під сумнів можливість Ле Пен взяти участь у президентській кампанії 2027-го року.

Причини – стаття 314/1 Кримінального кодексу Франції – «Зловживання довірою». Впродовж років її партія використовувала гроші європарламенту на внутрішньофранцузькі справи. Всі кейси доказово доведені прокуратурою, і вина Ле Пен та її колег фактично не оскаржувана. Проте, не все так чисто з рішенням суду.

Запрошую до перегляду відео за посиланням: https://youtu.be/qxbQi8J6WZc?si=iwNUpv1hy2u8CpDH

*Трохи пізніше опублікую розширену текстову версію.
Німеччина починає боротись з мігрантами? - UnHerd

Поки ХДС Фрідріха Мерца веде коаліційні переговори з СДПН, глава Федерального відомства з міграції та біженців Ганс-Екгард Зоммер закликав до повного перегляду системи надання притулку. Він запропонував заборонити мігрантам подавати заявки на кордоні, що припинило б практику, коли достатньо сказати «притулок», щоб отримати житло й соцдопомогу. За його словами, нинішня система шкодить як мігрантам, так і німецькому суспільству.

Навантаження на соціальні служби зростає, школи, лікарні й житловий сектор перевантажені. Політики з центру, як депутатка від ХДС Серап Гюлер, також критикують систему — вона вважає, що нині занадто багато людей отримують допомогу, нічого не даючи взамін.

Але реалізувати реформу непросто. Німеччина межує з дев’ятьма країнами, і жодна не хоче приймати біженців, яких не впустять до Німеччини. Введення контролю на кордоні в межах Шенгену завдасть удару по економіці, а поліція вимагає щонайменше 10 тисяч нових працівників.

Надія на реформу пов’язана з новим Пактом про міграцію ЄС, який має набути чинності в 2026 році. Він передбачає швидку обробку заяв на зовнішніх кордонах та прискорене видворення відмовлених. Проте Зоммер скептично оцінює перспективи — раніше країни й старих правил не дотримувалися.

Щоб реально обмежити кількість мігрантів, доведеться змінювати Конституцію, Женевську конвенцію та європейські угоди. За словами Зоммера, гуманність нинішньої системи — ілюзія, бо вона створює хаос, сприяє нелегальній міграції та шкодить як біженцям, так і суспільству.

Чи зможе нова коаліція знайти політичну волю для таких радикальних змін? На тлі війни в Україні, економічного спаду, відновлення армії та торговельного тиску США, питання імміграції — лише одне з багатьох. Тим часом рейтинг ХДС падає, а антиімміграційна АдН вже дихає в потилицю.

The Voicer | Підтримати
⚡️Вітаємо! Ми публікуємо дайджест за останні тижні!

За допомогою дайджестів кожен може прочитати те, що пропустив чи не встиг. Сподіваємось, це буде вам корисно. Приємного читання!

Отже, за останні тижні ми написали:

ChatGPT заражений російською пропагандою?

У США медичний колапс? Що відбувається з медициною у Штатах?

Що відбувається у збройних силах Білорусі?

Звукова зброя? Чим розганяли протести в Сербії?

Міністр оборони США користується mail.ru? Аналізуємо нещодавнє розслідування

Російські мільярдери стали ще багатшими? Розбираємось, як це сталося

Повноформатна стаття-аналіз масових протестів у Туреччині

Посилання на минулий дайджест тут.

Дякуємо, що ви з нами. Якщо є ідеї для майбутніх статей – пишіть у коментарі. Давайте створювати аналітику разом!

The Voicer | Підтримати
"Справа Ле Пен" — тріумф справедливості чи демократичний скандал? - Quillette

3 квітня 2025 року французький кримінальний суд виніс рішення, яке сколихнуло політичний світ Франції: Марін Ле Пен, лідерку партії "Національне об’єднання", засудили за розтрату понад 4 мільйонів євро з фондів Європейського парламенту у 2004–2016 роках. Суд встановив, що ці кошти, призначені для роботи парламентських помічників у Брюсселі чи Страсбурзі, незаконно використовувалися для фінансування діяльності її партії у Франції. Ле Пен отримала штраф у 250 000 євро, умовне ув’язнення та заборону обіймати державні посади протягом п’яти років. Це рішення фактично виключає її з президентських перегонів 2027 року — мети, до якої вона йшла роками, посівши друге місце у 2022 році з невеликим відривом від Еммануеля Макрона.

Ле Пен відкидає звинувачення, називаючи їх "політичним переслідуванням" з боку "ліберальної еліти", що прагне усунути її як загрозу. Її прихильники, які становлять 30–35% електорату, вважають процес упередженим і обіцяють масові протести, стверджуючи, що це атака на демократію. Вона вже оголосила про апеляцію, обіцяючи "боротися до кінця", а її риторика мучениці може лише зміцнити підтримку.

Для одних вирок — перемога верховенства права: Ле Пен, яка боролася з "корумпованою елітою", сама порушила закон. Для інших — скандал, адже суд, а не виборці, усуває популярного кандидата, підриваючи демократичний вибір. Ультраправі активісти закликають до "революції", а заборона може навіть посилити партію, якщо з’явиться новий лідер, який успадкує її ідеї антиімміграційної політики та євроскептицизму.

У Брюсселі рішення вітають як удар по популізму, але в США консерватори порівнюють його зі справами Трампа, вбачаючи придушення опозиції. Апеляція затягне невизначеність, а Франція, де Макрон слабшає, а ліві роздроблені, готується до напруги перед 2027 роком. Справедливість це чи антидемократичний хід — залежить від того, кому вірити: судам чи народу.

The Voicer | Підтримати
⚡️Друзі, сьогоднішня стаття буде зовсім нового формату. Ми скооперувались з сайтом Resurgamhub і зробили повноформатну статтю. Презентуємо вам:

Аналіз масових протестів у Туреччині. Це розповідь про головного опозиціонера країни та аналітика того, які сценарії чекають на Туреччину в майбутньому.

Там у кілька разів більше тексту, ніж ми публікуємо на каналі, а також фото з місця подій.

Наша редакція розвивається та поступово стає більшою. Ми відкриваємо для себе нові платформи, і нам дуже важлива ваша думка. Тому якщо є питання, рекомендації чи критика - пишіть у коментарях під цим постом.

https://resurgamhub.org/ua/free-people-thoughts/the-voicer/analysing-mass-protests-in-turkey
Холод між Європою і Трампом з часом зникне, — The Telegraph

Розбіжності між США та Європою можуть здаватися нездоланними. Сьогодні не бракує прогнозів про неминучий розрив НАТО, який вигідний правителю РФ Путіну. Проте ця напруженість, швидше за все, носить тимчасовий характер.

З одного боку, нинішня криза в Альянсі може виявитися навіть корисною. Протягом десятиліть відносини між США та Європою будувалися на застарілих механізмах післявоєнної безпеки, коли Європа значною мірою покладалася на американські гарантії. Росія залишалася уявним ворогом, на загрозі якого тримався цей союз. Але з розпадом СРСР стало зрозуміло, що наддержавний статус Москви був значною мірою блефом.

Попри це, європейські країни продовжували наголошувати на російській загрозі, частково, щоб зберігати підтримку США. Американські військові та розвідка, своєю чергою, також зацікавлені у підтриманні цієї ідеї — адже їхня робота полягає у виявленні загроз.

Проте переосмислення ситуації вже давно назріло. Росія, безумовно, становить небезпеку для України, Грузії та Молдови, однак у глобальному масштабі її вплив слабший, ніж будь-коли за останні століття. Кремль разом зі своїм клієнтським режимом у Білорусі є залишками 19-го століття. Путін та його оточення чудово розуміють, що їхня влада може значно послабитися, якщо Україна досягне успіху, а її економіка наздожене інші східноєвропейські країни, які вже вийшли з-під впливу Москви.

Тому, попри риторику Путіна про повний контроль над ситуацією, це переважно ілюзія. У Європі є дві ядерні держави та щонайменше чотири країни з ВВП вищим за російський. Отже, якщо США змусять Європу взяти на себе більше відповідальності, континент здатен самостійно протистояти загрозам з боку Москви.

Тим часом для США стратегічно доцільніше зосередитися на Китаї — своєму головному геополітичному супернику. Недопущення конфлікту навколо Тайваню в інтересах не лише Америки, а й Європи.

Незважаючи на поточну кризу, США та ЄС залишаються глибоко економічно взаємозалежними. Європа — один із найбільших торговельних партнерів Америки. Тому, навіть якщо Трамп наполягає на перерозподілі оборонного навантаження, він не може дозволити собі повністю відштовхнути європейських партнерів без шкоди для стратегічних інтересів США.

Ба більше, навіть якщо він спробує, Конгрес навряд чи дозволить зробити радикальні кроки, на кшталт виходу з НАТО, наголошує експерт. Тим часом європейські країни дедалі більше інвестують у власну оборону, що лише підвищує їхню цінність для США.

Щодо економіки, позиція Трампа з питань мит і України часто суперечить позиції впливових республіканців. Незважаючи на тимчасове замовчування цієї опозиції, вона, ймовірно, відновить свої позиції, особливо коли президентська популярність почне падати.

The Voicer | Підтримати
Чи будуть дострокові вибори в Україні? - The Economist

Володимир Зеленський опинився під тиском Путіна та Трампа, які хотіли виборів під час війни, сподіваючись на його поразку. Ще два місяці тому він відкидав цю ідею, але після зустрічі з Трампом його рейтинги зросли, і тепер він може змінити позицію.

За даними джерел, Зеленський готується до виборів після можливого припинення вогню. Перші кроки можуть бути зроблені до 5 травня, коли парламент має вирішити долю воєнного стану. За законом вибори можуть пройти не раніше липня, хоча деякі джерела говорять про осінь.

Опозиція вважає, що кампанія вже стартувала після заморожування активів Петра Порошенка, що може бути спробою його усунення. Чиновники припускають, що Зеленський прагне швидкого голосування, щоб не дати опозиції часу на підготовку.

Втім, вибори можуть виявитися нереальними через складність голосування для мільйонів виборців за кордоном, на фронті та в окупованих регіонах. Також Путін може використати кампанію для дестабілізації України.

Хто б не став наступним президентом, стабільності це не гарантує. Тиск Трампа може призвести до невигідного миру, а деякі українці можуть вимагати жорсткішої позиції. Зеленський залежний від підтримки народу, але його наступник може бути менш стриманим.

The Voicer | Підтримати
Як зміниться світ після впровадження Трампом мит? - UnHerd

У 1971 році міністр фінансів США Джон Конналі переконав президента Ніксона здійснити радикальний економічний маневр, відомий як "шок Ніксона". Цей крок передбачав демонтаж Бреттон-Вудської системи, що призвело до глобальної фінансової нестабільності, але зрештою зміцнило американську гегемонію. Пол Волкер, один із ідеологів цієї політики, відкрито заявляв, що контрольований розпад світової економіки є виправданою метою.

Сьогодні Трамп запроваджує власний "шок", змушуючи світ пристосовуватися до нових тарифів і змін у торговельній політиці США. Багато хто вважає його дії безпрецедентними, але історія доводить протилежне. "Шок Ніксона" свого часу був значно руйнівнішим, але став основою для неоліберальної економічної моделі, яка панувала кілька десятиліть.

Як і Ніксон, Трамп намагається зберегти домінування США, проте замість фінансової дерегуляції робить ставку на мита та економічний тиск. Якщо його стратегія виявиться такою ж ефективною, як дії Ніксона, світ може вступити в нову епоху – з ослабленням неолібералізму, зростанням ролі технологічних платформ і цифрової економіки, а також загостренням суперництва між США та BRICS.

Кожне покоління вважає, що живе у часи великих змін,
але сьогодні дійсно відчувається наближення нового світового порядку. Якщо Ніксон колись змінив світ, зробивши його більш нестабільним і жорстоким, Трамп може зробити це знову.

The Voicer | Підтримати
Російські мільярдери стали ще багатшими? Розбираємось, як це сталося

Росія цього року зайняла п'яту сходинку рейтингу Forbes за кількістю мільярдерів у країні, а їх кількість в РФ збільшилася зі 125 до 146 осіб. І це не зважаючи на санкції. Так, такі сумні новини. Давайте розбиратися.

Загалом спільний капітал російських мільярдерів зріс із $576,8 млрд до $625,5 млрд за рік. Попередній рекорд було встановлено аж до початку війни, і ось через 2 роки ситуація стала ще кращою. Приріст числа мільярдерів пов'язаний насамперед із новими іменами. Цього року до світового рейтингу потрапили одразу 15 нових для світового Forbes осіб, але загальну картину компаній та їх власників ви всі знаєте.

Наприклад, лідерство в рейтингу серед росіян зберіг акціонер «Лукойлу» Вагіт Алекперов, статки якого Forbes оцінив у $28,7 млрд. Так, це той самий Алекперов, який нещодавно спокійно відвідував з Путіним Арабські Емірати. І так, проти нього запроваджено санкції.

Друге місце зайняв ще один промисловець Мордашов. Нам, як і вам, навряд чи дуже цікаво, чим займається він та всі інші олігархи. Головне - проти нього також запроваджено санкції. Буквально минулого місяця його ще й нагородили медаллю «За сприяння зміцненню миру». Таку чудову нагороду вручав сам міністр закордонних справ Лавров.

Щоб не займати ваш час, відразу скажемо, що дуже багато хто зі списку потрапив під санкції. Проте всі вони наростили свій капітал. Головне питання у тому, як це взагалі сталося.

По-перше, нікуди не поділося зростання сировинних товарів. Росія залишається великим експортером нафти, газу, металів та інших ресурсів, а більшість російських олігархів так чи інакше пов'язані з цим.

Також варто прийняти той факт, що багато російських мільярдерів, врешті-решт, змогли перебудувати свої компанії під нові умови, перенаправивши експорт до країн Азії. Це дозволило зберегти, а в деяких випадках навіть збільшити прибутки.

І, звичайно, не варто забувати специфіку підрахунку вартості активів в РФ. Деякі мільярдери збільшили свої статки за рахунок банальної переоцінки активів на внутрішньому ринку.

Так чи інакше, санкції не надто вплинули на капітал російських олігархів. Вони й далі багатіють, народ бідніє, а соціальна нерівність зростає.

#Економіка | The Voicer | Підтримати
Майкл Волц потрапив у новий скандал: використання особистої Gmail для обговорення чутливих тем, – The Washington Post

Члени Ради національної безпеки президента Дональда Трампа, у тому числі радник з національної безпеки Майкл Волц, використовували особисті акаунти Gmail для офіційних урядових справ. Про це повідомляє The Washington Post.

За інформацією видання, внутрішнє електронне листування показує, що старший помічник Волца використовував Gmail для обговорення чутливих тем (у тому числі військових позицій і систем озброєння США) з чиновниками інших відомств, які використовували урядові акаунти.

Сам Майкл Волц отримував робочі документи, в тому числі свій графік, на особисту електронну пошту і час від часу копіював текст у Signal, щоб координувати зустрічі.

Експерти з кібербезпеки вважають, що використання комерційних сервісів електронної пошти високопосадовцями органів національної безпеки (особливо для потенційно конфіденційної або обмеженої в часі інформації) є серйозною вразливістю. Такі платформи не мають наскрізного шифрування і посиленого захисту, властивого урядовим системам зв'язку.

Нагадаємо, нещодавно радник президента США з національної безпеки Майкл Волц втрапив в скандал, пов'язаний із використання месенджера Signal, – зокрема, з’ясувалося, що він обговорював у Signal удари по єменських хуситах і навіть питання війни в Україні.

The Voicer | Підтримати
Трамп подвоїв свій капітал під час виборчої кампанії, - Forbes

За оцінками Forbes, статки Дональда Трампа на березень 2025 року становлять $5,1 млрд. За рік він більш ніж подвоїв свій капітал, скориставшись лояльністю прихильників і вдалими фінансовими маневрами.

Головним активом Трампа залишається його медіа-компанія Trump Media and Technology Group (TMTG), що володіє соцмережею Truth Social. Хоча компанія зазнала збитків у $401 млн у 2024 році, її ринкова капіталізація все ще складає $2,6 млрд, а акції залишаються популярними серед прихильників Трампа.

Виручка TMTG у 2024 році склала всього $3,6 млн, що на 12% менше, ніж у 2023 році, але це не завадило Трампу отримати мільярди на біржових спекуляціях.

Окрім цього, Трамп отримав сотні мільйонів доларів завдяки криптовалютним ініціативам. Він активно просував цифрові активи, що сприяло зростанню його ліквідності.

Його нерухомість залишається вагомою частиною статків, але тепер вона приблизно дорівнює вартості його медіа-компанії.

The Voicer | Підтримати
⚡️Друзі, ми продовжуємо співпрацювати з іншими аналітичними каналами. Вони всі різні, і багато в кого різна думка, але всі ми хочемо розвивати український аналітичний контент. До вашої уваги:

POLITpedia
- політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами.

Гамбіт Саллівана - переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії.

Новосилецький на дивані - зрада, від якої ви станете залежні.

Міжнародне Аняме (国際アニャメ) - відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Пхеньянська Правда🇺🇦 - канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу.

Політичний Фронт США - аналітика, новини та огляд головних подій американської політики. Відстежуйте зміни, що формують майбутнє.

UnRealpolitik - коли реальність не вписується в політичну теорію.

PolitКраїна - канал, який пише про те, чого не помічає більшість!

Сігай - автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму).

dechat – головні події, політика та суспільні процеси в Німеччині, Австрії та Швейцарії. Аналітика, меми та упереджені погляди будуть також присутні.

Кваси — підпільний народно-капіталістичний канал. Де актуальні події пишуться під кваском.

Young Diplomat — Простими словами про велику політику від студента МВ.

Будда в Конгресі - виважена та спокійна аналітика про обидва береги Атлантики з фльором місцевого гумору.

ADASTRA - досліджуємо міжнародне, щоб творити національне.

Щоб вам було зручніше, ми зібрали їх в одну папку: https://t.me/addlist/kpNfjdfc7ihjNGRi

Наші пошуки каналів продовжуються, тому папка буде доповнюватися. Давайте створювати аналітику разом!

Rekordlar

06.04.202523:59
3.1KObunachilar
31.03.202523:59
650Iqtiboslar indeksi
17.03.202500:41
4.5KBitta post qamrovi
06.04.202523:59
4.3KReklama posti qamrovi
21.02.202523:59
16.70%ER
15.11.202423:59
224.85%ERR

Rivojlanish

Obunachilar
Iqtibos indeksi
1 ta post qamrovi
Reklama posti qamrovi
ER
ERR
OCT '24JAN '25APR '25

The Voicer mashhur postlari

Ілон Маск прибирає лайки у твітах із власною критикою?

Наша редакція пропонує вам експеримент. Зайдіть у Твіттер (Х) і перейдіть на цей пост. Там буде багато критики в сторону Ілона Маска. До речі, можете почитати.

Але головне те, що ви можете поставити йому лайк та кинути в "збережені", щоб потім до нього повернутися. А знаєте, що ви побачите, якщо за три-чотири години повернетесь до цього твіту? Ви побачите, що ваш лайк зник.

Так, саме це зараз активно обговорюється у мережі. Користувачі помітили, що якщо лайкнути один із твітів, який спрямований проти Маска, лайк через деякий час зникне. Люди пишуть, що лайкали той самий пост вже по 10, 20 і 30 разів на день, проте лайки один за одним зникають.

Звісно, ​​наша редакція також вирішила перевірити це. І так, нашого лайка ви там вже не знайдете. Цікаво, чи пропав би він, якби ми лайкали пости на підтримку власника соцмережі?

Взагалі іронічно, що на початку нашого шляху ми вже писали статтю про своєрідні методи Ілона Маска у захисті свободи слова. Там ми відзначали дивну вибірковість у тому, кому дозволяється говорити, а кому – ні. І ось, через стільки часу, ми бачимо, що у Twitter пости з критикою Маска чарівним чином втрачають лайки.

#Інше | The Voicer | Підтримати
ChatGPT заражений російською пропагандою?

Російські пропагандисти цілком непогано справляються зі своєю роботою. В епоху штучного інтелекту російська пропаганда дісталася і до чат-ботів. Їм вдалося «заразити» популярні західні ШІ-системи та змусити їх поширювати дезінформацію. Існує велике дослідження від NewsGuard, у рамках якого вивчили відповіді десяти чат-ботів, включаючи розробки OpenAI, Google та Meta. З'ясувалося, що у 33% випадків вони повторюють російські фейки. Але як це вдалося?

Щоб впливати на відповіді чат-ботів, російські пропагандисти створили цілу мережу сайтів під назвою Pravda. Ці сайти не створюють власного контенту, а просто ретранслюють російську пропаганду. Основними джерелами інформації є облікові записи російських і проросійських користувачів в соцмережах, а також російські інформаційні агентства. Усі публікації спрямовані на те, щоб створити позитивний образ Путіна та війни, а також очорнити Україну та дії нашої влади.

В іншому звіті йдеться, що до цієї мережі входить вже понад 200 сайтів. Близько 40 із них ведуться російською мовою. Їхні URL-адреси відсилають до назв різних регіонів України, наприклад news-kiev.ru, kherson-news.ru або donetsk-news.ru. Можете подивитись на ці сайти самі. Всього в мережі публікується інформація як мінімум 46 мовами.

Найнебезпечніше те, що пропагандистська мережа може генерувати понад трьох мільйонів статей на рік. Але їх ніхто не читає (!), сайти практично не мають органічного охоплення. Тоді навіщо це? Для ШІ-моделей.

Справа в тому, що чим більше в інтернеті сайтів із певною (іноді невірною) інформацією, тим більший шанс, що саме це й відповість чат-бот. У ШІ-системах не передбачено поділ на надійні та ненадійні джерела, через що вони можуть вводити користувачів в оману.

«Зараження» західних чат-ботів стало можливим завдяки тому, що одні й ті самі наративи систематично поширюються різними мовами та в різних джерелах, кажуть дослідники. Великий обсяг контенту на незалежних на перший погляд сайтах дозволяє створити ілюзію того, що твердження, що просуваються, достовірні.

При цьому поки що незрозуміло, як боротися з проникненням дезінформації в бази знань, які мають чат-боти. Навіть якщо компанія-розробник зможе виключити з вибірки всі джерела пропагандистів, вже наступного дня у мережі з'являться нові домени.

#Інше | The Voicer | Підтримати
У США медичний колапс? Що відбувається з медициною у Штатах?

США, очевидно, найбагатша країна світу. Але парадоксально, що при цьому вона навіть близько не найздоровіша. Наприклад, серед країн G7 Сполучені Штати все ще на останньому місці за тривалістю життя і поступаються за більшістю інших показників. І з кожним роком відставання від інших країн зростає, збільшившись у 4 рази за останні 40 років.

Найдивовижніше, що Штати, відстаючи від країн G7, витрачають на охорону здоров'я більше, ніж будь-яка інша країна «Великої сімки». Багато дослідників ситуацію в США вже називають медичним колапсом. Все це натякає, що щось робиться не так. Давайте разом проаналізуємо, що ж саме.

Головна проблема системи медичного страхування в США виникла багато років тому. У США ціни на страховку та медикаменти спочатку регулювалися приватними компаніями. І поки в інших країнах страхували людей на державному рівні, американське фармацевтичне лобі виступало проти цього.

При Обамі було зроблено спробу наймасштабнішої реформи охорони здоров'я з середини 1960-х років. Закон зобов'язував громадян отримувати медичну страховку, передбачаючи при цьому субсидії тим, кому це зробити фінансово складно. Завдяки цьому до 2016 року частка незастрахованого населення США скоротилася приблизно вдвічі. Проте всіх проблем реформа не вирішила, та й Трамп під час першого терміну ледь не скасував закон.

Однак є ще одна велика проблема, яку Штати ніяк не можуть перемогти. Згідно з дослідженням Health Affairs, до половини всіх витрат на охорону здоров'я у США становлять неефективні витрати. Це, наприклад, оплата процедур, які не мають клінічної ефективності.

Витрати на ведення документації, виставлення рахунків, оформлення страховок та іншу адміністративну роботу, не пов'язану з лікуванням, можуть доходити до 15–30% усіх медичних витрат у США. Це вдвічі більше, ніж витрати на лікування серцево-судинних захворювань, та втричі більше, ніж витрати на боротьбу з раком.

У 2022 році 38% американців відмовилися від медичної допомоги через її високу вартість, причому 27% мали серйозні проблеми зі здоров'ям. У 2024 році близько 14 млн американців мали борг понад $1000 за надані медичні послуги, 3 млн американців - понад $10 тисяч. І це ще до того, як міністром охорони здоров'я став Кеннеді Молодший.

#Інше | The Voicer | Підтримати
Міністр оборони США користується mail.ru? Аналізуємо нещодавнє розслідування

У міністра оборони США знайшли аккаунт на... mail.ru. Так, це не клікбейт, і так, експерти вже перевірили та підтвердили справжність поштової скриньки. Про те, як це взагалі могло статися, сьогодні й поговоримо.

Отже, розповів нам про своє відкриття Пекка Калліоніємі. Це фінський дослідник дезінформації та доктор комп'ютерних наук. Він працює в галузі взаємодії людини та комп'ютерних систем в Університеті Тампере.

Людина він досить цікава, проте ще цікавішим є його проект з прекрасною назвою Vatnik Soup. За назвою можна було здогадатися, що там він аналізує і викриває російську дезінформацію, а також розповідає про осіб, які її розповсюджують.

І ось Пекка Калліоніємі дійшов до аналізу подій давніх років, коли в 2016 році стався масштабний витік публічних баз даних. І там, дивним чином, було знайдено три поштові скриньки: phegseth@mail.ru, phegseth@gmail.com та phegseth@alumni.princeton.edu. Найбільшу увагу привернув, звичайно ж, аккаунт з mail.ru.

Як же зрозуміли, що ці облікові записи належать міністру оборони США? За допомогою третьої поштової скриньки, яка має домен princeton.edu. Вона точно належить Хагсету, адже він навчався у Прінстоні і, як і інші студенти, мав свою власну скриньку та персональну сторінку на сайті університету.

Акаунт з mail.ru має не тільки таку саму назву, але й навіть той самий пароль. Якщо про це вже пішла мова, американський міністр оборони використовував однаковий пароль на всіх своїх трьох скриньках. Сам пароль досить рідкісний – mls71881. У коментарях до посту фінського дослідника користувачі одразу припустили, що тут закодовані ініціали першої дружини Хегсета та день її народження.

Мередіт Шварц та Хегсет були знайомі ще зі школи. У веб-архіві зберіглася копія персональної сторінки Хегсета, яку він завів у Прінстоні. Там він називав майбутню дружину Meredith Leigh. Тобто її повне ім'я – Meredith Leigh Schwarz, а ініціали – якраз MLS. Тут все і зійшлося.

Тому так, міністр оборони США дійсно має обліковий запис mail.ru. Щоправда, ми не впевнені, що ця новина сильно щось змінила.

#Інше | The Voicer | Підтримати
11.03.202507:32
Зелена партія Німеччини обіцяє зупинити план Мерца щодо переозброєння, - Politico

Лідери партії заявили, що не підтримають план консервативного кандидата в канцлери, який передбачає масивні інвестиції в оборону та інфраструктуру.

Зелені Німеччини обіцяють зупинити план Фрідріха Мерца, який передбачає масштабні інвестиції в оборону та інфраструктуру. Лідери партії заявили, що закликають депутатів відмовити в підтримці історичної угоди, досягнутої консервативною партією Мерца та соціал-демократами (SPD), яка передбачає витрати на сотні мільярдів євро на посилення армії та економіки.

Фрідріх Мерц має намір внести законопроєкти, що дозволяють обійти конституційні обмеження на борг і створити фонд для інфраструктури на €500 мільярдів, але для цього йому потрібна підтримка Зелених, яких він, схоже, не отримає.

Зелені вимагають гарантій, що інвестиції в інфраструктуру також сприятимуть досягненню кліматичних цілей Німеччини, і наголошують, що плани не містять реальних пропозицій для інвестицій у майбутнє.

Лідери Зелених несподівано виступили проти плану, що здивувало багатьох консервативних та соціал-демократичних лідерів. Водночас лідери SPD і Мерц сподіваються на компроміс у найближчі дні.

The Voicer | Підтримати
19.03.202517:34
США могли знищити докази депортації Росією українських дітей, - Reuters

Докази воєнних злочинів, скоєні Росією в Україні, могли бути видалені після того, як США припинили фінансувати групу дослідників Єльського університету, що знаходила й повертала додому депортованих українських дітей.

Зазначається, що зі сховища даних, які збирали дослідники, безповоротно видалили інформацію про 30 тис. українських дітей, зокрема супутникові знімки.

Державний департамент і Єльський центр «зберігали докази викрадення дітей з України, яких вони ідентифікували, щоб поділитися ними з Європолом і урядом України для забезпечення їх повернення», – йдеться у листі законодавців-демократів на чолі з представником штату Огайо Грегом Ландсманом.

Законодавці наголошують, що у них є підстави вважати, що дані з цього сховища були безповоротно видалені. «Якщо це правда, то це матиме руйнівні наслідки», – заявили вони.

Американські політики закликали адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити програму, яка допомагає відстежувати тисячі українських дітей, викрадених Росією, і застосувати санкції для покарання винних.

Неназваний співрозмовник журналістів агентства, знайомий з програмою пошуку дітей, повідомив, що скасування фінансування Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету призвело до видалення доказів російських воєнних злочинів на $26 млн.

«Вони взяли $26 млн американських платників податків, які використовувалися для даних про воєнні злочини, і викинули їх у шредер, зокрема досьє на всіх дітей»,

– сказав він.

The Voicer | Підтримати
06.04.202509:05
Німеччина починає боротись з мігрантами? - UnHerd

Поки ХДС Фрідріха Мерца веде коаліційні переговори з СДПН, глава Федерального відомства з міграції та біженців Ганс-Екгард Зоммер закликав до повного перегляду системи надання притулку. Він запропонував заборонити мігрантам подавати заявки на кордоні, що припинило б практику, коли достатньо сказати «притулок», щоб отримати житло й соцдопомогу. За його словами, нинішня система шкодить як мігрантам, так і німецькому суспільству.

Навантаження на соціальні служби зростає, школи, лікарні й житловий сектор перевантажені. Політики з центру, як депутатка від ХДС Серап Гюлер, також критикують систему — вона вважає, що нині занадто багато людей отримують допомогу, нічого не даючи взамін.

Але реалізувати реформу непросто. Німеччина межує з дев’ятьма країнами, і жодна не хоче приймати біженців, яких не впустять до Німеччини. Введення контролю на кордоні в межах Шенгену завдасть удару по економіці, а поліція вимагає щонайменше 10 тисяч нових працівників.

Надія на реформу пов’язана з новим Пактом про міграцію ЄС, який має набути чинності в 2026 році. Він передбачає швидку обробку заяв на зовнішніх кордонах та прискорене видворення відмовлених. Проте Зоммер скептично оцінює перспективи — раніше країни й старих правил не дотримувалися.

Щоб реально обмежити кількість мігрантів, доведеться змінювати Конституцію, Женевську конвенцію та європейські угоди. За словами Зоммера, гуманність нинішньої системи — ілюзія, бо вона створює хаос, сприяє нелегальній міграції та шкодить як біженцям, так і суспільству.

Чи зможе нова коаліція знайти політичну волю для таких радикальних змін? На тлі війни в Україні, економічного спаду, відновлення армії та торговельного тиску США, питання імміграції — лише одне з багатьох. Тим часом рейтинг ХДС падає, а антиімміграційна АдН вже дихає в потилицю.

The Voicer | Підтримати
30.03.202516:33
РФ розглядала ядерний удар для стримування ЗСУ, - The New York Times

У жовтні 2022 року американська розвідка отримала тривожні дані, перехопивши розмову російського генерала Сергія Суровікіна, який на той час обіймав посаду командувача російськими силами в Україні.

Під час цієї розмови Суровікін висловив готовність розглянути застосування тактичної ядерної зброї як крайній засіб для стримування наступу Збройних сил України. Зокрема, йшлося про те, щоб не допустити просування українських військ через річку Дніпро та їхнього повернення на територію окупованого Криму, який Росія вважала стратегічно важливим.

Ця інформація, що стала відомою з перехоплених повідомлень, викликала серйозну стурбованість у Білому домі та Пентагоні. За оцінками американських офіційних осіб, імовірність того, що Росія застосує ядерну зброю у війні, різко зросла — з попередніх 5-10% до майже 50%.

Це стало переломним моментом у конфлікті, коли ризик ескалації до ядерного рівня досяг найвищої точки з початку повномасштабного вторгнення. Американські аналітики зазначили, що Суровікін, відомий своєю жорсткою тактикою і прізвиськом "Генерал Армагеддон", був готовий рекомендувати Кремлю цей крок, якщо українські сили продовжать свій контрнаступ.

Ситуація ускладнювалася тим, що в той час Росія зазнавала значних втрат на фронті, а її конвенційні сили не могли ефективно стримувати ЗСУ. Перехоплення стало частиною ширшої картини, яку американська розвідка збирала в режимі реального часу, відстежуючи наміри російського командування. У Вашингтоні ці дані сприйняли як сигнал про те, що Москва може вдатися до безпрецедентних заходів, якщо відчує загрозу втрати контролю над ключовими територіями.

The Voicer | Підтримати
04.04.202516:32
⚡️Друзі, сьогоднішня стаття буде зовсім нового формату. Ми скооперувались з сайтом Resurgamhub і зробили повноформатну статтю. Презентуємо вам:

Аналіз масових протестів у Туреччині. Це розповідь про головного опозиціонера країни та аналітика того, які сценарії чекають на Туреччину в майбутньому.

Там у кілька разів більше тексту, ніж ми публікуємо на каналі, а також фото з місця подій.

Наша редакція розвивається та поступово стає більшою. Ми відкриваємо для себе нові платформи, і нам дуже важлива ваша думка. Тому якщо є питання, рекомендації чи критика - пишіть у коментарях під цим постом.

https://resurgamhub.org/ua/free-people-thoughts/the-voicer/analysing-mass-protests-in-turkey
03.04.202506:30
Як зміниться світ після впровадження Трампом мит? - UnHerd

У 1971 році міністр фінансів США Джон Конналі переконав президента Ніксона здійснити радикальний економічний маневр, відомий як "шок Ніксона". Цей крок передбачав демонтаж Бреттон-Вудської системи, що призвело до глобальної фінансової нестабільності, але зрештою зміцнило американську гегемонію. Пол Волкер, один із ідеологів цієї політики, відкрито заявляв, що контрольований розпад світової економіки є виправданою метою.

Сьогодні Трамп запроваджує власний "шок", змушуючи світ пристосовуватися до нових тарифів і змін у торговельній політиці США. Багато хто вважає його дії безпрецедентними, але історія доводить протилежне. "Шок Ніксона" свого часу був значно руйнівнішим, але став основою для неоліберальної економічної моделі, яка панувала кілька десятиліть.

Як і Ніксон, Трамп намагається зберегти домінування США, проте замість фінансової дерегуляції робить ставку на мита та економічний тиск. Якщо його стратегія виявиться такою ж ефективною, як дії Ніксона, світ може вступити в нову епоху – з ослабленням неолібералізму, зростанням ролі технологічних платформ і цифрової економіки, а також загостренням суперництва між США та BRICS.

Кожне покоління вважає, що живе у часи великих змін,
але сьогодні дійсно відчувається наближення нового світового порядку. Якщо Ніксон колись змінив світ, зробивши його більш нестабільним і жорстоким, Трамп може зробити це знову.

The Voicer | Підтримати
09.03.202507:29
Трамп сприяє розповсюдженню ядерної зброї, - Foreign Affairs

Друга адміністрація Трампа руйнує повоєнний міжнародний порядок, не враховуючи наслідків, зокрема нового витку ядерного розповсюдження. Цього разу загроза йде не від терористів чи країн-ізгоїв, а від союзників США, які сумніваються в американських гарантіях безпеки.

Режим нерозповсюдження тримається на добровільній відмові держав від ядерної зброї завдяки безпеці, яку забезпечує система під егідою США. Але Трамп підриває цю систему, ставлячи під загрозу стабільність. Аналітик Кеннет Волц вважав, що більше ядерних держав — це стабільніше, але перехідний період до цього може бути сповнений криз.

Після Другої світової США створили порядок, гарантуючи союзникам безпеку через ядерну парасольку. Це стало основою ДНЯЗ (1970). Але де Голль сумнівався в США і створив французький ядерний арсенал, що здавалося надмірним, доки останні події не довели його правоту.

Україна відмовилася від ядерної зброї за Будапештським меморандумом (1994), але російська агресія 2014 і 2022 років показала ненадійність гарантій США. Позиція Трампа примусити Київ до поступок Росії лише посилює цей сигнал.

Якщо США втрачають довіру, союзники можуть шукати захисту в інших ядерних держав або розробляти власну зброю. Німеччина розглядає співпрацю з Францією та Великобританією, а Японія, Південна Корея, Тайвань і Саудівська Аравія мають потенціал для ядерних програм.

Також, недавно про намір отримати ядерну зброю заявив прем'єр Польщі Дональд Туск.

The Voicer | Підтримати
23.03.202510:05
Пастка, яку Путін готує для Дональда Трампа, -The Economist

Розмова між президентами США та Росії тривала понад дві години, але Путін не дав Трампу жодних реальних поступок — натомість він лише створив ілюзію перемоги для американського лідера.

Тижнем раніше США та Україна погодили 30-денне перемир’я, а Трамп погрожував Росії санкціями у разі відмови. Але в підсумку він відступив. Навіть Борис Джонсон, відомий прихильник Трампа, визнав, що Путін просто сміється над ним.

Замість повного припинення вогню Путін запропонував лише зупинити удари по енергетичній інфраструктурі, адже саме тут Україна завдає Росії серйозних втрат. Натомість Москва вимагає припинення іноземної військової допомоги Києву, скасування мобілізації та військової підготовки — хоча сама Росія не готова вводити подібні обмеження для себе.

Путін намагається переконати Трампа, що Україна — лише дрібниця в ширшій геополітичній грі. Він натякає, що США та Росія можуть спільно вирішувати конфлікти на Близькому Сході, що Москва може впливати на Іран, а американські компанії можуть отримати вигідні інвестиційні проекти в Росії. Також він пропонує повернення Росії до G7 і пом’якшення санкцій.

Однак ці обіцянки — пастка. Росія значно більше залежить від Китаю, ніж від США, а її вплив на Іран обмежений. Її економіка слабка й керується авторитарним режимом.

Якщо Трамп ослабить тиск Заходу на Росію, то втратить не тільки США, а й усю Європу. Це призведе до розколу між Америкою та її союзниками, дестабілізації України та ослаблення світового впливу Вашингтона. Сам Трамп може виглядати слабким — саме його прихильники критикували Байдена за вихід з Афганістану.

Розмова між Путіним і Трампом відбулася на тлі загострення ситуації в Газі. Стиль Трампа дозволяє йому розблоковувати переговори, але він не схильний заглиблюватися в деталі мирних угод. Білий дім заявив, що обговорювалися «великі економічні угоди» і «геополітична стабільність». Але зрозуміло, що саме хоче Путін — і незрозуміло, чому Трамп готовий йому це віддати.

The Voicer | Підтримати
22.03.202517:50
Як Путін лестив і обманював п'ятьох президентів США​? - The TImes

Путін, колишній офіцер КДБ, відомий своєю здатністю маніпулювати світовими лідерами, зокрема президентами США. Він використовував різні тактики, щоб впливати на кожного з них, адаптуючи свій підхід до їхніх особистих особливостей та політичних прагнень.​

Путін використовував обіцянки співпраці, щоб завоювати довіру президентів Білла Клінтона та Джорджа Буша-молодшого. Він запевняв їх у своїх демократичних намірах та готовності до партнерства, що дозволило йому зміцнити свою владу всередині країни та проводити агресивну зовнішню політику без значного опору з боку США.​

Під час президентства Барака Обами Путін скористався прагненням США до "перезавантаження" відносин з Росією. Він демонстрував готовність до співпраці, але водночас анексував Крим у 2014 році, що стало серйозним викликом для міжнародної спільноти та перевіркою рішучості США та їхніх союзників.​

З Дональдом Трампом Путін застосував тактику лестощів. Він називав Трампа "талановитим" та "яскравим", що, за словами колишнього директора національної розвідки США Дена Коутса, було спробою маніпулювати президентом через його его та невпевненість. Під час спільної прес-конференції Трамп заявив, що вірить запереченням Путіна щодо втручання у вибори, що викликало значну критику всередині США.​

З Джо Байденом Путін намагався використати його прагнення до стабільних відносин. Під час зустрічей він говорив те, що Байден хотів почути, демонструючи готовність до співпраці. Однак, за словами директора ЦРУ Вільяма Бернса, це була частина стратегії Путіна, спрямованої на маніпуляцію та досягнення власних цілей.​

Путін продовжує використовувати свої навички маніпуляції та досвід розвідника, щоб впливати на світових лідерів і просувати інтереси Росії на міжнародній арені.

The Voicer | Підтримати
Repost qilingan:
Сігай avatar
Сігай
06.04.202517:06
Ле Пен «вибили» з політичного життя Франції?

Марін Ле Пен тричі балотувалась у президенти Франції та станом на сьогодні має найвищі шанси отримати президентську посаду, наріжний камені її політичної кар’єри, на виборах у 2027-му році. Згідно з абсолютної більшості опитувань вона перемагає в потенційному першому турі. В другому турі – для неї ще не знайшли опонента, який міг би її здолати.

Ле Пен – не просто політик, вона символ правої хвилі, яка , яка роками впевнено набирала обертів у Франції та по всій Європі. Тепер її політична кар’єра під фатальною загрозою. Рішення паризького суду в понеділок цього тижня ставить під сумнів можливість Ле Пен взяти участь у президентській кампанії 2027-го року.

Причини – стаття 314/1 Кримінального кодексу Франції – «Зловживання довірою». Впродовж років її партія використовувала гроші європарламенту на внутрішньофранцузькі справи. Всі кейси доказово доведені прокуратурою, і вина Ле Пен та її колег фактично не оскаржувана. Проте, не все так чисто з рішенням суду.

Запрошую до перегляду відео за посиланням: https://youtu.be/qxbQi8J6WZc?si=iwNUpv1hy2u8CpDH

*Трохи пізніше опублікую розширену текстову версію.
Що відбувається у збройних силах Білорусі?

Нашій країні дуже "пощастило" мати не одного небезпечного сусіда, а цілих двох. Крім РФ, Україна межує ще й з Білоруссю, яка, звісно, ​​не такий великий та небезпечний сусід, але також є загрозою.

У нашому сегменті інтернету не прийнято вважати Білорусь дуже небезпечним супротивником, і це загалом логічно. Армія у цієї країни не зрівняється з нашою, але давайте, заради інтересу, подивимося, що там взагалі відбувається у військовому плані. Так, ця стаття про збройні сили Білорусі.

Отже, як це часто буває, сучасні збройні сили Білорусі значною мірою спираються на техніку та структури, що дісталися у спадок від Радянського Союзу. Тому танки, БТР, літаки та все подібне до цього мають радянське коріння. Наприклад, основу танкового парку складають Т-72Б, а в повітряних силах здебільшого превалюють МіГ-29 та Су-25. Так, деякі Т-72 були оновлені до рівня Т-72Б3, а замість деяких літаків було куплено Су-30СМ, проте в обох випадках мова йде про невелику кількість екземплярів.

Білорусь офіційно заявляє про близько 289 тисяч резервістів. Однак експерти наголошують, що якість підготовки, матеріальна база та реальна готовність цих сил до швидкої мобілізації викликають сумніви. Без належної підготовки, забезпечення та мотивації чисельність сама по собі не гарантує ефективності.

Щодо регулярної армії, Лукашенко заявляв, що за умов мирного часу білоруські війська налічують 75 тисяч осіб, але британський Міжнародний інститут стратегічних досліджень заперечує, називаючи максимум 48 тисяч.

Щодо технічного переоснащення, Мінськ продовжує отримувати підтримку з боку Москви. Хоча деталі багатьох угод не розголошуються, відомо, що ще з 2018 року військово-технічний обіг між країнами сягав 600 млн доларів, причому Білорусь не лише імпортує техніку, а й експортує свої розробки до РФ.

Так, у Білорусії є свої військові розробки. Місцеві конструктори створюють власний БТР Volat V2, який позиціонується як виключно білоруський проект, проте до масштабних партій там ще далеко.

Головним же досягненням білоруської оборонної промисловості часто називають реактивну систему “Полонез”. Але це фактично результат міжнародної кооперації з Китаєм. Білоруси взяли МАЗ і поставили на нього артчастину під китайську ракету А20. Усього ж таких установок в країні чотири. До того ж, використання китайських ракет може залежати від погодження з Пекіном, що значно обмежує автономність у прийнятті рішень. До речі, єдиною країною, яка придбала у Мінська "Полонез", став Азербайджан.

Проте треба розуміти, що білоруська армія, звісно, не є недієздатною. Зокрема, варто відзначити наявність ракетних військ та підрозділів ППО, таких як С-300, які можуть становити реальну загрозу в разі конфлікту. Та й системи типу "Полонезів" хоч і малочисельні, але можуть використовуватись для завдання точкових ударів.

До того ж додаткову загрозу становить присутність на території країни представників Вагнер. Ця структура вже зарекомендувала себе як досвідчений гравець у гібридних конфліктах і може бути залучена до розвідки, диверсій або провокацій. До речі, нещодавно польська розвідка виявила, що Вагнер навчає на території Білорусі африканський спецназ.

Одразу зробимо ремарку, що в цій статті ми не обговорюємо можливість нападу Білорусі на Україну, адже там є безліч політичних чинників, навіть важливіших за військову складову. Ми просто аналізуємо білоруську армію, адже під час війни важливо знати своїх ворогів.

Цю статтю, до речі, ми писали не одні. Нам допомогли адміністратори каналу Стратегія Хаосу. Вони, як і ми, аналізують, що відбувається у світі, і хочуть розвивати українську аналітику. Там статті, новини, реакції на сучасні події та багато чого іншого. Із радістю вам їх радимо.

#Війна | The Voicer | Підтримати
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.