Українська команда поїде у США для перемовин щодо угоди про корисні копалини, повідомила міністр економіки Юлія Свириденко
До складу делегації з Києва увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів.
Незважаючи на зрив після зустрічі в Овальному кабінеті, українські чиновники виявили зацікавленість у підписанні рамкової угоди в будь-який час, вважаючи це важливим кроком для завоювання прихильності президента Дональда Трампа та зміцнення підтримки США у війні проти повномасштабного вторгнення Росії.
Незрозуміло, чому США вирішили обійти підписання рамкової угоди і натомість просунулися з більш комплексним проектом угоди, який, ймовірно, потребуватиме ратифікації українським парламентом.
Проте українські чиновники обережно коментують зміст проекту, підкреслюючи, що наразі він відображає позицію лише однієї сторони.
«Те, що ми маємо зараз, — це документ, який відображає позицію юридичної групи Мінфіну США», — сказав Свириденко. «Це не остаточна версія, це не спільна позиція».
За її словами, завдання України зараз полягає в тому, щоб зібрати технічну групу для переговорів, визначити її червоні лінії та основні принципи та вже наступного тижня відправити делегацію до Вашингтона для технічних переговорів.
«Зрозуміло, що повні параметри цієї угоди не можуть обговорюватися в Інтернеті», – сказав Свириденко. «Нам потрібно сісти з командами та продовжити розмову особисто».
Після того, як деякі українські законодавці оприлюднили новий проект, критики розкритикували його як не більше ніж спробу позбавити Київ контролю над власними природними ресурсами та інфраструктурою. Згідно з документом, що просочився, новий проект включає не тільки рідкоземельні мінерали, але й газ і нафту.
Свириденко відмовився публічно розповідати про офіційну оцінку українською стороною нового проекту, але зазначив, що зараз є більш детальний документ про створення фонду. І хоча початковий проект зосереджувався в першу чергу на намірах створити фонд, Свириденко сказала, що в останній версії викладено, як американські радники бачать його структуру та функціонування.
Залишається незрозумілим, яку роль відіграватиме Україна в управлінні фондом згідно з нещодавно запропонованим проектом США.
Пані Свириденко має чітке бачення процесу, як на мене. Цікаво подивитись, що з цього вийде.