01.11.202318:38
«Європа — це одночасно міф і доля, пам’ять про наші джерела і постійно оновлювана рішучість відновити нашу первісну велич. Це місце, де геній європейського народу зводив мегаліти Стоунхенджу, колони Парфенону, нефи соборів, де народилися гомерівські пісні, поліфонічна музика, квантова фізика та ракета "Аріан"».
(Анрі Левавассер, майбутня доповідь із одинадцятого колоквіуму Інституту Іліада, який відбудеться 6 квітня 2024 року в Парижі).
Перекладену доповідь читайте на нашому сайті:
https://plomin.club/європа-це-не-європейський-союз/
14.10.202312:55
07.10.202309:05
«Несправедливість є випробуванням, але випробування не є несправедливістю. Несправедливість походить від людини, тоді як випробування походить від Бога. Те, що для людини несправедливість і зло, те для Бога - випробування і доля.
Людина має право, іноді навіть обов'язок, боротися із певним злом, але людині також необхідно змиритися з випробуванням і прийняти свою долю. Інакше кажучи, виникає потреба у поєднанні двох станів і у прийнятті того, що будь- яка несправедливість, яка є витвором людини, водночас є випробуванням, що йде до нас від самого Бога.
Горизонтально, чи у земному просторі, зла можна уникнути, вступивши з ним в боротьбу та подолавши. Вертикально ж, у просторі духу, навпаки - прийнявши зло, як божествену волю і перевершивши його всередині себе, настільки людина в силах подолати будь-який із проявів Майї. І саме тоді стає можливим відвернення, не так самих випробувань, як їхнього тягаря. Шум світу цього не входить у Божественну Тишу, яку ми зберігаємо у нашій власній глибині, в якій одночасно і світ, і его зникають і розчиняються, так само як випадкові обставини зникають і розчиняються у дійсності.
Людина має коритися волі Бога, але, крім цього, вона ще й має право на духовне перевершення свого страждання у міру своїх сил. Але це не є можливим, допоки попереднього не буде визнання і смиренності, які створюють для розуму умиротворення і відкривають для душі допомогу, що надходить із Небес.
Доволі переконливо, що Бог посилає нам страждання, аби ми усвідомилювали цінність того Милосердя, що звільняє і аби ми мали силу змусити себе відповідати вимогам його Милості. Коли людина тоне, не знаючи цього, вона не обтяжує себе викриком про допомогу; але спасіння залежить від нашого поклику, і, як наслідок, немає нічого більш втішного, ніж цей заклик віри чи впевненості».
- Фрітьоф Шуон.
18.10.202316:22
«Якщо я вірно розумію цього чоловіка — то це саме те, що я намагався донести у своїх працях». — Мартін Гайдеґер після прочитання книги Судзукі Д. Т.
Дайсецу Тейтаро Судзукі став тим, хто привідкрив для західного світу поняття «дзен», пояснивши трохи зрозуміліше для європейського сприйняття східний спосіб мислення, але все ж дещо спрощений. Крім того, у передмові до книги Д. Т. Судзукі «Основи дзен-буддизму» Карл Юнґ писав, що оригінальні буддистські тексти є дійсно складними для типу мислення людини Заходу, оскільки містять такі погляди східних містиків щодо проствітлення, які важко усвідомити для людини, яка далека від цього. Але варто більше прочитати про «дзен» аби зрозуміти — є він релігією чи взвгалі філософією.
Вибране із книги «Основи дзен-буддизму» і про те, що таке «дзен»:
«Що таке дзен?
У дзені ми знаходимо всю філософію Сходу в кристалізованому вигляді, але це зовсім не означає, що дзен є філософієб у звичному значенні цього терміну. Дзен товно не є системою, що могла б базуватися на логічному аналізі. Скоріше, можна навіть сказати, що він є антиподом логіці, під якою я маю на увазі дуалістичний спосіб мислення.
Дзен не описаний у священних писаннях і не закріплений догматами, як і не містить жодного символічного формулювання, за допомогою якого розкривалося б його значення. Ми самі собі створюємо вчення. Дзен лише казує шлях. Однак не треба вважати, що дзен - це нігілізм. Нігілізм — це безкінечне самознищення. Метод негативізму може бути розумним, але істина ж у твердженні (афірмації).
Дзен однаково не є ні релігією, ні філософією. Дзен — це дух людини. Дзен вірить у внутрішню чистоту цього духу та його божественність.
Його метою є вплив на розум через проникнення в справжню його природу, аби він став сам собі єдиним володарем. Таке проникнення у справжню природу розуму чи душі є основною метою дзен-буддизму. Практика дзена має на меті відкрити око душі — і побачити основу життя.
Його ідеєю є входження в контакт з внутрішніми процесами нашої сутності, причому зробити це природньо, не вдаючись до чогось зовнішнього. Якщо повністю усвідомити дзен, то розум увійде в стан абсолютного спокою, і людина житиме в повній гармонії з природою. Унікальність дзена в тому вигляді, у якому він практикується в Японії, полягає в систематичному тренуванні розуму.
Дзен відкриває нам ворота до земного раю, таке велике духовне пробудження відбувається не за рахунок вивчення будь-якої доктрини, а внаслідок простого та безпосереднього утвердження істини, що лежить в основі нашої сутності. Істина дзена живе у кожному».
14.10.202312:55
03.10.202317:10
Саме так, одним з постачальників зброї для ІРА був Кадафі, оскільки «ворог мого ворога - мій друг» і незаконна зброя для повстанців стає відплатою Тетчер за підтримку бомбардування Лівії.
Разом з тим, ІРА також не зупинялася в своїй помсті Маргарет і в 1984 році роблять теракт у готелі, де проходила конференція Консервативної партії ВБ - 5 загиблих, 31 людина поранена, але Тетчер досі жива. Усе ж, ІРА бере на себе відповідальність за теракт і звертається до премʼєр міністра:
«Місіс Тетчер зараз розуміє, що Британія не може окупувати нашу країну, мучити наших людей у полоні, стріляти на вулицях і уникнути покарань. Сьогодні нам не пощастило, але пам'ятайте, нам досить, аби пощастило лише один раз. Вам не може таланити увесь час. Дайте Ірландії миру і більше не буде війни».
А конфлікт триває і досі, незважаючи на підписані угоди, повстанські організації існують і надалі, навіть деякі відгалуження самої Ірландської республіканської армії.
17.10.202314:18
14.10.202312:55
01.10.202305:58
14.10.202312:58
Так, перенесення свята цьогоріч вперше. Але 14 жовтня залишається важливою датою в нашому поколінні так само, як і в минулому столітті. Узагалі, символізм - річ важлива, особливо, коли це одночасно день козацтва, день УПА та християнське свято. Зважаючи на це, сьогодні так само згадуємо про козацтво, яке є вже не просто сторінкою історії, а базовим міфом української нації.
Козацький образ із одного століття переносяться у інше, стаючи наскрізним сиволом, зберігаючи своє послання і значення. Загалом, якщо переглянути історію України звертаючись до історичних зображень, то центральною фігурою завжди буде образ «козака з мушкетом».
Козак з мушкетом є також зображеним на обкладинці твору Касіяна Саковича під назвою «Вірші на жалісний погреб шляхетного лицаря Петра Конашевича- Сагайдачного», де окреслюються козацькі якості - свобода, мужність і віра:
«Як мужність запорожців королі пізнали,
То їм за герб такого рицаря признали. Вітчизні він готовий завжди послужити
І за її свободу голову зложити.
А треба, то землею він пройде, водою,
До всього має вправність і прудкий до бою».
Отже, саме ці слова певним чином описують зображення, яке ми і так ідентифікуємо без пояснень. Символ козака - в хорошому сенсі цього слова - це відображенням міфу про козацтво, а зображення його в культурі - це вічна передача міфологічного символу, що носить доволі довготерміновий характер і стає спілкуваням між, так би мовити, «і мертвими, і живим, і ненарожденним».
«Ідеал людини в ті далекі часи (козацькі) відрізнявся від ідеалу космополітичного. Це був тип людини, яка ніколи не охлявала ні фізично, ні морально; яка була вічно на сторожі, постійно готова до найгіршого. Це був, в повному сенсі того слова, ідеал лицарський, як його розуміли і на Заході, і на тодішній Україні. І кодексом тих людей (козаків) був лицарський кодекс.
Відплатити за кривду або за ганьбу, «сором з себе зложити». На першому місці в них не була матеріальна шкода, зроблена їм кимось, але власне моральна образа. Всі народи боронять життя своє і свободу, і звірі, і птахи роблять те саме. На те Бог дав їм зуби і пазурі».
(Дмитро Донцов «Дух наших традицій»).
Вітаємо зі святом усіх «козаків із мушкетами»!
А також згадуємо всіх загиблих.
07.10.202311:02
Зважаючи на останні новини і шум навколо них - зібрали разом наші статті, що стосуються тем Ізраїлю та Палестини для кращого розуміння ситуації:
📃 Валентин Дзюбенко: релігійна складова арабо-ізраїльського конфлікту
📃 «Угода століття»: американо-ізраїльська фантазія про Палестину
📃 Євробачення, ракети, Рамадан. Що відбулося на Близькому Сході цими днями та що може відбутись в майбутньому?
📃 Релігійний сіонізм в політиці Держави Ізраїль. Частина I
📃 Релігійний сіонізм в політиці Держави Ізраїль. Частина IІ
📃 Ультраправі іудеї: рабин Меїр Кахане та партія «Ках»
📃 Парламентські вибори в Ізраїлі: тріумф та поразка правих
📃 Кінець 21-го скликання
📃 Беньямін Нетаньягу: гість перший
📃 ШАС: сефардські ультраортодокси в політиці Ізраїлю
📃 Чорний Вересень: місяць, що став терористом
📃 «Гнів Божий»: «Моссад» проти «Чорного вересня»
📃 Лейла Халед: жіноче обличчя палестинського підпілля
Автор статей - Валентин Дзюбенко.
Ko'rsatilgan 1 - 11 dan 11
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.