Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Пасажири Києва avatar

Пасажири Києва

Transport
ГО "Пасажири Києва" - адвокати громадського транспорту столиці.
Просуваємо ідеї якісного розвитку транспортної інфраструктури - за європейськими практиками сталої мобільності.
donatello.to/kyivpassengers
Зв'язок @Oleksandr_energy
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
JoylashuvУкраїна
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaСерп 18, 2022
TGlist-ga qo'shildi
Черв 21, 2023
Muxrlangan guruh

"Пасажири Києва" guruhidagi so'nggi postlar

💰 На ремонт пішохідного мосту біля Караваєвих Дач витратять 48 мільйонів гривень.
Їх можна витратити в рази ефективніше! Розповідаємо як
👇

КП "Київавтошляхміст" провело тендер, у якому взяла участь лише фірма «Альтіус-Пром». Вона й була визнана переможцем торгів із пропозицією 47,9 мільйона гривень.

Однак, як повідомляє @hmarochos, договір із підрядником ще не підписано, адже Держаудитслужба попросила Київавтошляхміст пояснити, на яких підставах визначали нагальну потребу в ремонті та очікувану вартість робіт.

Що можна зробити за 48 млн грн?

У 2020 році Київавтодор капітально відремонтував (фактично замінив) пішохідний між через просп. Гузара за 33 млн грн. Навіть з урахуванням інфляції поточний ремонт, який на 45% дорожчий за капітальний 5 років тому, виглядає дивно.

💵 Також будівництво світлофорного об'єкту з наземними переходами і лівим поворотом на перехресті Гетьмана і Голего буде коштувати близько 5 млн грн.

Як показали результати моделювання компанії @pro_mobility, відкриття лівих поворотів Гетьмана–Голего та Голего–Гетьмана розвантажить лівоповоротні з’їзди Індустріального шляхопроводу до 5000 прив. од/добу. Водночас, на 6200 од/добу розвантажується вул. Борщагівська на ділянці від вул. Гарматної до Гетьмана.

При цьому пішохідний міст можна буде знести (свої 20 років він відпрацював) і цим зекономити кошти на ремонті споруди та обслуговуванні ліфтів.

🚶 Тобто за 48 млн грн можна було б засвітлофорити і облаштувати наземні пішохідні переходи на усій вулиці Гетьмана і на Чоколівському бульварі. Це дозволило б управляти в реальному часі трафіком на цих вулицях. Натомість гроші планують витратити на поточний ремонт 1 надземного переходу.

Цікавий факт: надземний перехід на Гетьмана побудували у 2004 році, до цього там був наземний перехід, який облаштували після затоплення підземного переходу у 90-х річкою Либідь, яка протікає поруч у колекторі.

♿️ Закликаємо Департамент транспортної інфраструктури КМДА спрямувати кошти на облаштування світлофорних об'єктів з наземними переходами на вулиці Гетьмана і Чоколівському бульварі.
Repost qilingan:
hromadske avatar
hromadske
❗️ Біля КМДА відбулася акція протесту проти фігурантів розслідування щодо земельної корупції у столиці.

Протестувальники прийшли на мітинг з плакатами з написами «Кличко має піти», «За*бали забудовувати», «Київ без Кличка», «Відставок недостатньо». Також активісти наголошували на проблемній забудові Києва

Фото: hromadske / Денис Булавін

🧡 підписатися | підтримати
❌ ФІГУРАНТИ «ЧИСТОГО МІСТА»: Хто ці люди та чому ми вимагаємо відставок?

Громадські ініціативи вимагають відставки всіх фігурантів розслідування «Чисте місто» – хочемо розповісти більше про кожного з них. Нагадаємо, в розслідуванні НАБУ та САП йдеться про всеохоплюючу корупцію серед посадовців КМДА.

Команда @bihusinfo опублікувала вже два сюжети на основі цього розслідування, які ви мали бачити.

Загалом є сімнадцять фігурантів, що засвітились на «Плівках Комарницького». Станом на сьогодні лише 6 (!) з них звільнили і випустили про це відповідні накази. Тож пройдемось по решті – у каруселі 👆

🛑 Як дочитаєш – підтримай вимоги коаліції ініціатив, долучайся до акції «Чистий четвер»!
📅 17 квітня
🕘 10:00 до 12:00
📍 сходи КМДА на Хрещатику, 36

P.S. інформація про звільнених посадовців актуальна на момент публікації, маємо сподівання, що вже незабаром їхня кількість збільшиться
🚶👨‍🦽 Де Департамент транспортної інфраструктури планує реалізувати наземні переходи, що продублюють підземні, у 2025 році?

У відповідь на запит Віледжа Дептранс надав перелік з 6 об'єктів на цей рік:
1. Іллєнка – Січових Стрільців – Глибочицька – Коперника (біля кінотеатру «Київська Русь»);
2. Костянтинівська – Верхній/Нижній Вал;
3. Велика Васильківська – Коновальця (біля Палацу «Україна»);
4. Хрещатик – Прорізна;
5. Хрещатик – Михайлівська (Майдан Незалежності);
6. Бориспільська, 8 (біля палацу культури «Дніпро»).

Останні 3 об'єкти нові і раніше не були анонсовані Дептрансом (про Хрещатик - Прорізну раніше дізнались від начальника КМВА Ткаченка).

🚷 Але з попередньо анонсованого переліку зник перехід через Боричів узвіз на перехресті з Володимирським узвізом (Поштова площа).

Шість об'єктів на цей рік виглядають як значне збільшення темпів, головне щоб під це була закладена фінансова основа - наземні переходи це не rocket science, але без них на десятках вулиць люди на колісних кріслах банально не можуть перебратись через дорогу.

🏗 Станом на зараз впроваджено 8 з 49 (16%) першочергових дублючих наземних переходів. Карта доступна за посиланням.

Фото наземного пішохідного переходу через Хрещатик на перехресті з вулицею Прорізною, згенероване ШІ. Тимур Ткаченко
❗️Завтра засідання транспортної комісії Київради не буде.

Засідання переноситься. Про наступну дату проведення ми повідомимо додатково.
🧹 Чистий четвер: вимагай відповідальності!

Після оприлюднення розслідування НАБУ і САП в сюжеті Bihus.Info, громада озвучила свої вимоги у заяві громадських ініціатив.

Ідея заяви проста: в міській владі було викрито угрупування, що займалось земельною корупцією – ми вимагаємо гідної реакції, що зменшить ризики повторення цієї схеми в місті: звільнення та позбавлення мандатів усіх фігурантів справи + створення громадських та наглядових рад, що контролювали би діяльність комунальних підприємств та місцевих чиновників.

На жаль, нас не чують. Поки з 17 фігурантів майже всі залишаються на своїх посадах (а це високі позиції – як от директор департаменту або заступник директора КП, тощо).

Серед звільнених є Володимир Бондаренко – він пішов з позиції секретаря Київради сам, бо депутати міської ради не спромоглись проголосувати за його звільнення. Проте він залишився депутатом і продовжує працювати.
А серед 9 анонсованих “звільнень” в накази перетворились лише 2 – інших обіцяють звільнити колись, але може й не зараз.

Виглядає так, наче народні обранці не чують містян та містянок, і геть не відчувають власної відповідальності. Що ж.

Давайте зробимо ще один крок, щоб влада почула нас: вийдемо на акцію під КМДА 17 квітня з 10 до 12 на Хрещатику. Чистий четвер – саме час поговорити з міською владою!

📅 Дата: 17 квітня. Чистий четвер
🕘 Час: з 10:00 до 12:00
📍 Місце: сходи КМДА на Хрещатику, 36

Ти з нами? Малюй плакат, наливай ранкову каву у термос та зустрінемося під КМДА.

Не забудь підтримати наші вимоги за посиланням: https://forms.gle/Suh6fvaheDZhjN4g6

#чистий_четвер
#вимагайвідповідальності
📌 Безготівкова оплата в маршрутках, запуск резервних поїздів метрополітену вночі, якщо була тривога, автоматична фіксація порушень паркування, а також розробка програми розвитку транспортної інфраструктури Києва до 2027 року

Це одні з найцікавіших питань, які буде розглядати Комісія Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами на своєму засіданні у середу. Воно відбудеться о 10.00 в будівлі КМДА.

З повним порядком денним ви можете ознайомитись за посиланням.

Закликаємо ЗМІ долучатись до таких заходів, щоб громада знала більше про рішення щодо транспортної інфраструктури столиці.
🚋 Ще один приклад як у Києві "забувають" облаштовувати трамвайні платформи в рамках реконструкцій

Минулого року завдяки суспільному розголосу вдалось змусити облаштувати трамвайні платформи в рамках реконструкції Дегтярівського шляхопроводу вже після того як посадкові майданчики замостили плиткою.

Однак проблема повторюється знов - тепер в рамках реконструкції підземного переходу на Зої Гайдай, 5 за 47 млн грн перекладають колії, що розміщені над переходом і замінюють покриття на посадкових майданчиках трамвайної зупинки, що поряд.

Замовник робіт в обох випадках той самий - Київавтодор. Що змусило замовника прийняти проєкт, що не відповідає ДБНам, і як його пропустила експертиза - для нас загадка.

Навіть поки на Оболоні не працюють низькопідогові трамваї, платформи потрібні, бо це зменшує перепад висоти між посадковим майданчиком і найвищою першою сходинкою вагону.

Дякуємо за інформацію Влад Давидок, фото Павло Авдокушин
✅ Детективи ТУ БЕБ у м. Києві здійснюють досудове розслідування за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах службовими особами комунального підприємства «Київпастранс».

🕵️‍♂️ Встановлено, що за попередньою змовою група осіб уклала прямі договори між комунальним та приватними підприємствами на постачання пневматичних шин за завищеними цінами, що завдало 8 млн грн збитків бюджету.

➡️ У ході слідства проведено низку судових експертиз: товарознавчу, транспортно-товарознавчу, економічну, почеркознавчу та інші.

➡️ Викрито представника приватного підприємства, яке постачало шини за завищеними цінами комунальному перевізнику. Директору цього підприємства повідомлено про підозру.
Досудове розслідування триває.

🇺🇦 FB | Х | INSTA | YOUTUBE
У Голосіївському районі комунальні служби готуються до міжнародних змагань з керлінгу. 🥌

Чи боулінгу? 🎳

P.S. Якби під час великих ремонтів не робили поля з плитки з фаскою, а замість них доріжки за напрямами руху з гладким покриттям і рельєфним по краях, то не треба було б серед плитки класти асфальт і на ньому тактильну смугу.
♿️ Міський простір доступний кожному

Під таким заголовком вийшов допис очільника КНДУ "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" про останнє засідання Ради з безбар'єрності. Якщо ви очікували там побачити про комплексний підхід, врахування усіх категорій містян і т.д., то вимушені розчарувати - мова йдеться про паркувальні кишені.

Не те, щоб це не було важливим питанням, але це черговий приклад автомобілецентричності і цієї установи, і її керівника. Позитивною новиною є хіба те, що Сергій Павловський вже не веде засідання робочої групи "Київська майстерня міста" і від того конструктиву на засіданнях стало значно більше.

Мабуть більш чесно було б написати наступний заголовок:
Міський простір стає доступним для тих, у кого є авто

Адже в Києві підземні і надземні переходи дублюються наземними у кількості по 2-3 на рік (всього ж у Києві понад 250 позавуличних переходів), а з 286 трамвайних зупинок (крім ліній швидкісного трамвая) платформи збудовані лише на 7 і ще на одній облаштована "віденська" зупинка. І ці питання не вирішуються потрібними темпами.

Можна відзвітуватись про облаштування паркувальної кишені для людей на колісних кріслах, але якщо у такої людини немає авто і вона не може заїхати навіть у низькопідлоговий трамвай, бо банально на зупинці немає платформи - то це фіаско для міської влади.

Зі свого боку півтора роки назад голова ГО "Пасажири Києва" Олександр Рак подав петицію про виділення в бюджеті на 2024 рік кошти на безбар'єрність. Ця петиція була підтримана містянами і навіть особисто Віталієм Кличком.

Результат - майже відсутній. Ті заходи, які виконувались раніше, продовжили виконувати, але ніякого поступу в сфері облаштування дублюючих наземних переходів та трамвайних платформ не відбулось.

🥊 Пане Кличко, будемо сидіти рівно і вважати, що все і так нормально, чи таки пришвидшимось? Бо пора!

P.S. Минулого року Рада з безбар'єрності вирішила, що всі водії громадського транспорту Києва мають під'їжджати впритул до бордюра і Дептранс КМДА має провести відповідне інформування. Результат цілком очікуваний - водії як не під'їжджали до бордюра, так і не почали цього робити. Навіть там, де біля зупинок немає проблеми з хаотичним паркуванням.
♿️ Безбар'єрні маршрути від Кличка перетворюються на фарс

Останнім часом безбар'єрність стала елементом політичної боротьби в Києві. Начальник КМВА Тимур Ткаченко звинувачує мера Віталія Кличка, що він блокує облаштування наземного переходу через Хрещатик на перехресті з Прорізною, а сторінка КМДА реагує на це публікуючи чергову новину про новий "безбар'єрний маршрут".

Однак таке враження, що ці безбар'єрні маршрути створені для того, щоб в кінці року відзвітувати про десятки безбар'єрних маршрутів. Наприклад, одні з останніх оприлюднених безбар'єрних маршрутів - це просто існуючі маршрути громадського транспорту (автобусні №91, 114 та 50). І безбар'єрними їх робить наявність виключно низькопідлогового рухомого складу і точкове облаштування зупинок тактильною навігацією та інформаційними табло.

Якщо керуватись такою логікою, то чекаємо щонайменше 136 "безбар'єрних маршрутів" у вигляді існуючих маршрутів автобусів і тролейбусів. До речі, перелік всіх 10 безбар'єрних маршрутів, які мають бути реалізовані, у відкритому доступі відсутній. Але судячи з кількості - тільки на облаштування безбар'єрних маршрутів комунального нерейкового громадського транспорту знадобиться понад 10 років.

І було б добре якби всі підходи до самого маршруту дійсно робили безбар'єрними, однак натомість в описі маршруту не вказується про підземні переходи на шляху слідування, які не продубльовані наземними.

А в ряді випадків тактильна навігація виводить людей в сходи підземного переходу без подальшої навігації. Таким чином людям з порушеннями зору залишається лише здогадуватися, як влаштований саме цей перехід і який з виходів потенційно потрібен людині.

Загалом позитивно, що безбар'єрність стала трендом, але все більше це виглядає як показуха заради того, щоб прозвітувати про максимальну кількість маршрутів не враховуючи найбільш проблемні питання.
🚗🌉 У Києві налічується 132 автодорожні мости, понад половина з яких — аварійні або в передаварійному стані.

Загалом на реконструкцію 72 проблемних мостів і шляхопроводів необхідні десятки мільярдів гривень.

Їх масово будували в післявоєнні радянські часи у межах багаторівневих автомобільних розв’язок, коли модернізм був у моді і розділення потоків на різних рівнях вважалося нормою. За інерцією цей тренд перейшов і в пострадянські часи.

І якщо шляхопроводи через магістральні залізничні колії, лінії метро та мости через річки потрібно реконструювати, то щодо інших — питання залишається відкритим.

🔺 Чи слід зберігати, капітально ремонтувати або реконструювати аварійні шляхопроводи, фактично законсервувавши планування міських вулиць на рівні 1960–80-х років?

🔺 Чи можна в Києві застосувати практику freeway removal, коли автомагістралі безперервного руху перетворюють на світлофорно регульовані вулиці або публічні простори?

Ці питання у статті на Mistosite розглядає транспортний аналітик Олександр Рак 👉 bit.ly/4lpe0RV
Гарні 2 "берлінські подушки" минулого року були встановлені на Центральній-Садовій.

Це до відкриття Подільського мосту.

Чому такі б не поставити на Русанівці, а не заборонені "лежачі поліцейські"? І чому їх не встановлювати масово по всьому Києву, як інші міста?

Питання.

Пасажири Києва mashhur postlari

Repost qilingan:
Управа КПТ avatar
Управа КПТ
09.04.202507:16
🙈 Сьогодні о 8-й ранку кияни побачили дивну картину, як автобус тролейбусного маршруту №36 заїхав на зелену зону за житловими будинками на Виноградарі.

І зробив це з пасажирами!!! Водій сказав, що загубився…🤷

Тут часто почали проїжджати машини, коли перекрили просп. Європейського Союзу (Правди) на час будівництва метро, і мешканці Виноградаря, щоб захиститися від руху авто зелені зони, де гуляють діти, люди з собаками, просто відпочивають, вже спорудили перешкоди для них, але вони всеодно заїжджають через тротуар….
Repost qilingan:
Управа КПТ avatar
Управа КПТ
🤔 Голова КМВА Тимур Ткаченко анонсував "рішення" щодо електронної оплати проїзду у приватних перевізників.
02.04.202509:15
Repost qilingan:
hromadske avatar
hromadske
❗️ Біля КМДА відбулася акція протесту проти фігурантів розслідування щодо земельної корупції у столиці.

Протестувальники прийшли на мітинг з плакатами з написами «Кличко має піти», «За*бали забудовувати», «Київ без Кличка», «Відставок недостатньо». Також активісти наголошували на проблемній забудові Києва

Фото: hromadske / Денис Булавін

🧡 підписатися | підтримати
⚡️🚇5 і 6 квітня рух поїздів між станціями метро "Лісова" та "Дніпро" зупинять через ремонт Дарницького шляхопроводу

🚌Натомість дублюючим маршрутом курсуватимуть автобуси № 1М.

Поїзди рухатимуться між станціями "Академмістечко" та "Арсенальна" відповідно до графіка руху вихідного дня.

🏗Так, цими вихідними на Дарницькому шляхопроводі демонтуватимуть балки прогонових будов. Відтак для безпеки пасажирів наземні станції метро від "Лісової" до "Дніпра" будуть зачинені.

Дублюючий автобус № 1М курсуватиме з інтервалом руху до 10 хв:

▫️у напрямку від станції метро "Лісова" до "Арсенальної" – вздовж Броварського проспекту, Дніпровського узвозу, Алеї Героїв Крут, далі вулицею Івана Мазепи до станції метро "Арсенальна";

▫️у зворотному напрямку – тим же маршрутом, крім відрізку між станціями метро "Дарниця" – "Чернігівська". Транспорт рухатиметься через вулицю Андрія Малишка.

🚃Також збільшать кількість трамваїв №№ 8, 27 та автобусів № 118.

ℹ️Із 7 квітня станції метро від "Лісової" до "Дніпра" працюватимуть у звичайному режимі.
Рекомендуємо приватним перевізникам Києва прискоритися з впровадженням безготівкової оплати

Петиція підписана!
Дякуємо всім, хто допомагав підписами та поширенням.

Давайте ще накидаємо підписів до іншої петиції по маршрутках👇

№13389 Можливість відслідковувати маршрутки в реальному часі
09.04.202511:29
♿️ Голова КМВА закликав чиновників КМДА розпочати облаштування наземних переходів. Погодження від поліції вже є.

Тимур Ткаченко заявляє, що на Майдані та Бессарабській площі пішоходи досі змушені користуватись підземними переходами. Часто – темними, брудними, небезпечними. І абсолютно не облаштованими ні для маломобільних людей, ні літніх людей, ні навіть для мам з візками.

«Але відкриття тут наземного переходу саботується за прямою вказівкою мера Кличка», - зазначає Ткаченко.


Він розповідає, що комунальникам поставили задачу не допустити його облаштування. Зокрема, рішення блокують директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор і його заступник Валентин Кульбако.

«Я відстоюю позицію, що ми повинні пришвидшити обладнання наземного переходу, і цю пропозицію підтримала поліція. Чекаю на відповідальну позицію міських служб», - заявив Ткаченко.
03.04.202506:11
🚶‍♂️ Всі тротуари без винятку мають бути захищені антипаркувальною фурнітурою. Тільки це гарантує вільний пішохідний простір.

☝️ чергова база від керівника Інспекції з паркування КМДА Сергія Дубенка

Можна лише додати, що антипаркувальними засобами також служать дерева, кущі, лавки та велосипедні стійки, а не лише стовпчики або бетонні напівсфери.
10.04.202506:04
31.03.202516:56
Незабаром у Києві з’явиться наземний перехід через вулицю Хрещатик на перехресті з вулицею Прорізною.

Про це розповів начальник КМВА Тимур Ткаченко.

Він зазначив, що зараз на перехресті з Прорізною через Хрещатик пішоходи можуть перейти лише підземним переходом, що незручно для маломобільних киян і гостей столиці.

Наразі вже отримано погодження на виконання робіт від Патрульної поліції Києва.

Ткаченко очікує, що роботи з облаштування будуть виконані оперативно та, що не менш важливо, якісно.

Також він підкреслив, що найближчим часом наземні пішохідні переходи мають бути облаштовані на вулиці Михайлівській біля Майдану Незалежності та через бульвар Шевченка біля станції метро «Університет».
20.03.202515:29
У КМДА не змогли пояснити чому метро продовжить зупинятися під час тривоги

Також Департамент транспортної інфраструктури не відповів яким чином відбуватиметься рух трамваїв, якщо хтось з водіїв захоче піти в укриття.

Від завтрашнього дня у Києві відновлюється робота громадського транспорту під час тривоги. Київський метрополітен продовжить працювати у звичайному режимі.

До цього моменту столиця залишалася єдиним містом в Україні, де комунальний транспорт зупинявся у разі оголошення повітряної тривоги.

У коментарі щодо перегляду рішення про зупинку метро на наземних ділянках речник КМВА Євген Івлєв зазначав, що така можливість наразі вивчається. Зокрема, проводитимуться консультації з профільними службами та «Укрзалізницею».

Читайте далі за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
15.04.202514:15
❗️Завтра засідання транспортної комісії Київради не буде.

Засідання переноситься. Про наступну дату проведення ми повідомимо додатково.
Гарні 2 "берлінські подушки" минулого року були встановлені на Центральній-Садовій.

Це до відкриття Подільського мосту.

Чому такі б не поставити на Русанівці, а не заборонені "лежачі поліцейські"? І чому їх не встановлювати масово по всьому Києву, як інші міста?

Питання.
05.04.202511:58
05.04.202505:02
👥 Автобуси 1М від Арсенальної до Лісової курсують, але краще обирайте альтернативні маршрути

Вже з 6 ранку автобуси їздять переповнені в обидва боки. На маршруті їх всього 8 і всі одиночні.
Upd: через переповненість автобуси збиваються з розкладу, рух нерегулярний.

На Арсенальній пасажири не розуміють де посадка, а де висадка і намагаються сісти на зупинці висадки, яка ближча до метро.
Але варто зауважити, що на всіх зупинках автобуса 1м Київпастранс встановив знаки з номером маршруту. Також біля деяких станцій є плакати, що показують куди іти від станції до автобуса.
Upd: станом на 10.00 пасажири вже переважно чекають в місці посадки.

В напрямку Арсенальної після Лісової сісти майже не можливо.
Тож обирайте альтернативні шляхи: електричку та маршрути до інших станцій метро.

Upd: станом на 10.00 Київпастранс працює на збільшенням кількості автобусів 1м.
Станом на 11.00 ситуація трошки покращилася, але рух залишається нерівномірним.
Також враховуйте, що ввечері кількість автобусів буде зменшено.
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.