Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Держекоінспекція Online avatar
Держекоінспекція Online
Природа
Держекоінспекція Online avatar
Держекоінспекція Online
Природа
Переслал из:
Міндовкілля avatar
Міндовкілля
29.04.202515:25
🌿💚Дитячий погляд на майбутнє планети: підсумки Міжнародного екологічного конкурсу малюнка

Сьогодні, у Національній бібліотеці України для дітей відбулася надихаюча прес конференція, присвячена підбиттю підсумків Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети – у наших руках!».

Цьогорічний конкурс став справді міжнародним, зібравши 4824 юних художників не лише з усіх куточків України, а й з Республіки Молдова, Румунії, Італії, Іспанії та Німеччини.

🌿До фінального етапу конкурсу дійшло 319  робіт, серед яких журі, до складу якого увійшли представники організаторів та провідні митці, відзначило 44 переможців.

💬Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва, яка взяла участь у заході, зазначила: «Дивлячись на ці малюнки, розумієш, що майбутнє нашої планети дійсно в надійних руках. Діти відчувають важливість збереження нашого довкілля. Їхні роботи – це не просто малюнки, це потужний меседж до нас, дорослих, про відповідальність за кожен наш крок».
29.04.202508:37
​​На жаль, навесні продовжується випалювання сухої рослинності, яке має жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови - малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті. Що сприяє швидкому розповсюдженню вогню.

🌿Державна екологічна інспекція підтримує всеукраїнську природоохоронну акцію «Збережи довкілля – не пали суху траву» від Всеукраїнської екологічної ліги.

💡Мета акції – привернути увагу громадськості до небезпеки спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, а також популяризувати екологічно безпечні способи їх утилізації.

🔥Пожежі у природних екосистемах призводять до загибелі всього живого, забруднюється атмосферне повітря, створюють небезпеку для життя і здоров’я людини. Разом із димом у повітря потрапляє низка небезпечних речовин, серед яких діоксини, які є канцерогенними для організму людини. Поруч із пожежами, що виникають через ворожі обстріли, рятувальники на жаль змушені боротися також і з пожежами у природних екосистемах, які спричиняє людська недбалість та безвідповідальність.

Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам'ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.

❗️Пам’ятайте: за спалювання сухої рослинності передбачено накладення штрафів на громадян від 3060 до 6120 грн., та на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду - на громадян від 6120 до 12240 грн. та на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

🚨У разі виявлення пожежі, просимо телефонувати за номером 101.
Переслал из:
Міндовкілля avatar
Міндовкілля
26.04.202510:21
​​☢️39 років тому світ сколихнула одна з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Викид радіації близько 50 млн Кюрі. Понад 145 000 квадратних кілометрів забрудненої землі. Близько 5 000 постраждалих населених пунктів в Україні, Білорусі та Російській Федерації. Виявлене радіоактивне забруднення в Швеції, Норвегії, Польщі, Австрії, Швейцарії, Німеччині, Фінляндії та Великій Британії. Опромінення мільйонів людей.

❓Якими б могли бути наслідки, якби не вони - працівники станції, пожежники, шахтарі, військові хімічних, інженерних військ та військової авіації, машиністи, інженери ….. люди, які пожертвували своїм життям і здоров'ям, щоб врятувати світ?

💬«Близько 600 тисяч людей було задіяно у ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС. Сьогодні ми вшановуємо їхній подвиг. Ми цінуємо, пам'ятаємо та продовжуємо дбати про ядерну безпеку. З того часу світ вже двічі стояв на межі повторення трагедії - через 36 років після вибуху на ЧАЕС, коли 24 лютого 2022 року російські війська захопили Чорнобиль та розпочались напружених 35 днів ядерного терору. В ніч з 13 на 14 лютого цього року, коли Росія здійснила атаку на конструкцію Нового безпечного конфайнменту на Чорнобильській АЕС, що захищає зруйнований реактор 4-го енергоблоку. Кожного разу жахливих наслідків вдалося запобігти завдяки нашим людям - фахівцям своєї справи, самовідданим та мужнім», - зазначила Світлана Гринчук.

Міністр нагадала, що на позачерговому засіданні Асамблеї вкладників Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку у березні схвалено рішення про виділення 400 тисяч євро для дослідження пошкодження Арки НБК з адміністративного бюджету Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля. Ці кошти будуть спрямовані на експертну оцінку наслідків влучання російського БПЛА в захисну оболонку Арки для вироблення подальшого плану дій.

💬«Дякую ЄБРР, усім країнам-вкладникам, МАГАТЕ та іншим представникам міжнародної спільноти за їх реакцію та увагу до ситуації. Вдячна персоналу Чорнобильської станції та всім працівникам Зони відчуження, які продовжують забезпечувати безперебійну роботу на ЧАЕС, а отже дбають про ядерну безпеку не лише України, але й всього континента», - наголосила Світлана Гринчук.
Переслал из:
Міндовкілля avatar
Міндовкілля
25.04.202507:06
​​⚡️Спільні рішення для відновлення: як розмінування лісосмуг допоможе українським громадам

Відбувся онлайн воркшоп «Відновлення лісосмуг після бойових дій: спільні рішення для громад», організований WWF-Україна та The HALO Trust Ukraine. Учасники обговорили нагальні питання відновлення агроландшафтів, пошкоджених війною, та роль громад у цьому процесі.

💬Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко, який виступив з вступним словом, наголосив на ключовій ролі розмінування у відновленні екосистем: «Забруднення наземними мінами створило серйозні екологічні проблеми, включаючи неконтрольовані лісові пожежі, деградацію, забруднення ґрунтів і водойм, зменшення біорізноманіття, що загалом спричиняє трансформацію екосистем. Ці проблеми мають далекосяжні наслідки для біорізноманіття і здоров'я населення та будуть відчутними не лише для нас, а й для майбутніх поколінь».

💬Він також підкреслив, що мінне забруднення є суттєвою перешкодою на шляху до екологічного відновлення: «Забруднення від мін блокує прогрес у досягненні екологічних цілей, ускладнюючи відновлення екосистем, забезпечення безпеки сільськогосподарських земель і виконання екологічних зобов'язань».

❗️Заступник Міністра навів вражаючі цифри щодо масштабів замінування природних територій: під загрозою знищення опинилися 2,9 млн га територій Смарагдової мережі, 17 водно-болотних угідь міжнародного значення, уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 1 мільйон гектарів. Площа замінованих лісових земель сягає близько 450 тис. га, тоді як розміновано лише 75,3 тис. га.

📍Також він відзначив позитивний досвід розмінування у нацпарку «Святі Гори» (100 км лісових доріг) та навчання співробітників НПП «Кам’янська Січ» та повідомив про підписання меморандуму про співпрацю з SafeLane Global Limited та The HALO Trust для розробки методичних рекомендацій з розмінування природоохоронних територій.

💬Міндовкілля вдячне організаторам за важливу дискусію та наголошує, що розмінування є ключовим етапом у відновленні природних екосистем України після війни.
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
29.04.202513:16
​​🧪Держекоінспекція посилює контроль за хімічною безпекою: стартував тренінг для інспекторів

28 квітня 2025 року розпочався триденний тренінг для спеціалістів з питань оцінки дотримання суб’єктами господарювання вимог Технічного регламенту щодо класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції (ТР КМП). Навчання проходитиме у гібридному форматі з використанням платформи Zoom, що дозволяє інспекторам навчатися без відриву від виконання службових обов’язків.

⚖️Програма тренінгу охоплює ключові аспекти чинного законодавства у сфері поводження з хімічними речовинами, принципи класифікації небезпечності хімічної продукції, вимоги до її маркування та пакування згідно з ТР КМП, а також правила розроблення паспортів безпечності хімічної продукції. Слухачі отримають теоретичні знання, опрацюють навчально-методичну літературу та візьмуть участь у проблемних дискусіях.

Перший заступник Голови Держекоінспекції Дмитро Заруба у вітальному слові зазначив:

💬«Цей тренінг є надзвичайно важливим для підвищення ефективності роботи наших інспекторів у сфері контролю за хімічною безпекою. Отримані знання допоможуть їм якісніше проводити перевірки, виявляти порушення та запобігати потенційним загрозам для довкілля та здоров'я громадян.»

🤝Захід відбувається за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у рамках фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки завданої війною шкоди довкіллю.

Керівник проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) з оцінки шкоди довкіллю, Андрій Наконечний, підкреслив важливість навчання інспекторів Технічному регламенту щодо небезпеки хімічної продукції:

💬«Знання про правила класифікації, маркування та пакування хімічних речовин дозволяють інспекторам ефективніше працювати, вчасно виявляти ризики чи потенційні небезпеки та уникати інцидентів. В умовах війни, що завдала безпрецедентної шкоди довкіллю, екоконтроль має стати не лише інструментом реагування, але й потужним механізмом запобігання екологічним загрозам. Програма розвитку ООН не лише підтримує навчання для співробітників Держекоінспекції, а й допомагає модернізувати технічну базу та допомагає у розробці політик, реформ та розбудові спроможностей.»
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
25.04.202512:48
​​👥У місті Кишинів Республіки Молдова пройшов навчальний модуль-тренінг «Сценарій побудови справи для обвинувачення», в рамках реалізації пілотного проєкту «Посилення спроможностей України у сфері розслідування, кримінального переслідування, та судового розгляду РХБЯ (CBRN) злочинів», за підтримки Міжрегіонального науково-дослідного інституту ООН з питань злочинності та правосуддя (UNICRI) та завдяки співпраці Офіс Генерального прокурора зі службою зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії з питання посилення спроможності кримінального переслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням хімічних, бактеріологічних, радіаційних та ядерних злочинів.

✍️У навчальному модулі-тренінгу «Сценарій побудови справи для обвинувачення» взяли участь представники Офісу Генерального прокурора, Міністерства закордонних справ України, Державної екологічної інспекції України, Державної прикордонної служби України, ДСНС України, Національної поліції України, Державної інспекції ядерного регулювання України, та інших дотичних центральних органів виконавчої влади та установ України.

Від Державної екологічної інспекції України взяла участь заступниця директора департаменту начальниця відділу державного екологічного нагляду (контролю) у сферах запобігання утворенню та управління відходами, поводження з небезпечними хімічними речовинами та земельних ресурсів Департаменту державного екологічного нагляду (контролю) Катерина Літвішко.

🔍У ході проведення навчального модуля-тренінгу особливу увагу учасників було зосереджено на типах РХБЯ (CBRN) інцидентів, категоріях РХБЯ злочинів, законодавстві, криміналізації, класифікації, виявленні, ідентифікації РХБЯ (CBRN) злочинів. Крім того, наведено міжнародні приклади справ у розслідуванні РХБЯ (CBRN) злочинів, кримінальних звинувачень та винесення вироків та апеляцій, розглянуто виклики у розслідуванні та кримінальному переслідуванні РХБЯ (CBRN) злочинів, ролі міжнародної правової допомоги та підтримки тощо.

За результатами проведення навчального модуля-тренінгу «Сценарій побудови справи для обвинувачення» в рамках реалізації пілотного проєкту «Посилення спроможностей України у сфері розслідування, кримінального переслідування, та судового розгляду РХБЯ (CBRN) злочинів» всі учасники ознайомились з міжнародним досвідом, отримали знання та розуміння в частині, що стосується формування справи для кримінального переслідування РХБЯ (CBRN) злочинів, ролі всіх учасників у розслідуванні вказаних злочинів та взяли участь у практичних заняттях та дискусіях.

❗️Держекоінспекція наголошує на тому, що вчинення злочинів, пов’язаних із застосуванням хімічних речовин може спричиняти загибель або захворюваність людей, масову загибель об’єктів тваринного і рослинного світу, а також може спричиняти небезпечний вплив на довкілля, завдавати значної шкоду навколишньому середовищу, а також забруднювати довкілля хімічними речовинами.

🧪Вказаний тренінг відіграє значну роль у зміцненні національної безпеки, стримуванні потенційних РХБЯ (CBRN) загроз, підтримці верховенства права і, зрештою, ефективному захисті як військових, так і цивільного населення.
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
🗣 Оновлена щотижнева інфографіка про збитки, завдані довкіллю внаслідок збройної агресії рф.

Щотижня ми фіксуємо нові випадки екоциду: забруднення повітря, води та ґрунтів, знищення природних екосистем, загибель тварин і рослин, руйнування об’єктів природно-заповідного фонду.

Ця інфографіка — не просто статистика. Це свідчення злочинів проти природи, які не мають терміну давності. Ми продовжуємо документувати всі факти, аби винні понесли відповідальність, а Україна отримала компенсацію за завдану шкоду довкіллю.
29.04.202513:03
​​🌎Майбутнє планети – у дитячих руках: підсумки Міжнародного конкурсу дитячого малюнка

29 квітня в стінах Національної бібліотеки України для дітей відбулася пресконференція, присвячена підбиттю підсумків Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети – у наших руках!». Захід зібрав представників органів державної влади, міжнародних організацій, громадського сектору, а також талановитих дітей, які своїми роботами висловили небайдужість до збереження довкілля.

🪄Цьогоріч конкурс об'єднав 4824 учасники з усіх куточків України, а також з Республіки Молдова, Румунії, Італії, Іспанії та Німеччини. Найактивнішими стали Чернівецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Харківська, Дніпропетровська та Рівненська області. До фінального етапу дійшло 319 робіт, із яких журі відзначило 44 переможці. Як зазначила генеральна директорка Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко, визначити найкращих було складно, адже кожен малюнок – це щирий дитячий погляд на майбутнє нашої планети.

📌Серед учасників заходу представники організаторів конкурсу: Алла ГОРДІЄНКО, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, Вікторія КИРЕЄВА, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Віта ПРИСЯЖНЮК, співзасновник Благодійного фонду молодіжної ініціативи «Надія», Костянтин ЧЕРНЯВСЬКИЙ, голова Національної спілки художників України, Ксенія ВИСОЦЬКА, представниця Програми ООН з навколишнього середовища, Ірина КРАМАРЕНКО, голова Громадської організації «ІНПОЛІТ», Людмила ПІДВАЛЬНА, старший спеціаліст проєкту «Екологічний моніторинг наслідків війни проти України та стратегія відновлення» (Програма підтримки ОБСЄ для України).

🗣У заході також взяв участь представник Державної екологічної інспекції України, начальник Управління організаційної діяльності – Олександр Федоренко. Його присутність підкреслила важливість співпраці державних інституцій із громадськими ініціативами у формуванні екологічної свідомості з дитинства.

💬 «Вже 5 рік поспіль ми доєднуємось до проведення конкурсу дитячих малюнків. Держекоінспекція насамперед не є каральним органом, а навпаки - попереджувальним. В нас є дуже велика місія виховати у дітей шанобливе ставлення до довкілля», – зазначив він.

🖼 Конкурс став ще одним яскравим прикладом того, як через творчість формується екологічна культура нового покоління українців. Роботи переможців доступні для перегляду за посиланням ⬇️
🗣 Оновлена щотижнева інфографіка про збитки, завдані довкіллю внаслідок збройної агресії рф.

Щотижня ми фіксуємо нові випадки екоциду: забруднення повітря, води та ґрунтів, знищення природних екосистем, загибель тварин і рослин, руйнування об’єктів природно-заповідного фонду.

Ця інфографіка — не просто статистика. Це свідчення злочинів проти природи, які не мають терміну давності. Ми продовжуємо документувати всі факти, аби винні понесли відповідальність, а Україна отримала компенсацію за завдану шкоду довкіллю.
25.04.202511:30
​​🔰Представники Держекоінспекції на чолі з Ігорем Зубовичем взяли участь у виїзній нараді Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

Відповідно до Плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування 24 квітня 2025 року відбулась виїзна нарада у Закарпатській області на тему: «Інтеграція європейських принципів в законодавство України у сфері екологічного контролю, екологічної шкоди та екологічної відповідальності (в рамках опрацювання законопроекту реєстр. № 3091)».

👥Нарада Комітету відбувалася у змішаному форматі за участі народних депутатів України - членів Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Закарпатської обласної військової адміністрації, Міндовкілля, Державної екологічної інспекції, Державного агентства лісових ресурсів, Державного агентства водних ресурсів, Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, НАЗК, ДСНС, працівників секретаріату Комітету з питань екологічної політики та природокористування, представників Офісу Генерального прокурора, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку та громадськості.

💬У вступному слові Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат України Олег Бондаренко наголосив, що питання екологічного контролю для нашої країни є одним з найважливіших питань і ми рухаємося в бік запровадження дієвого державного екологічного контролю, який відповідає європейським нормам.

💬Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат України Криворучкіна Олена наголосила, що інтеграція законопроекту реєстр. № 3091 до європейських екологічних принципів дозволить врахувати важливість залучення органів місцевого самоврядування, які часто першими стикаються з порушеннями. Законопроект дозволить громадам ініціювати перевірки, брати участь у моніторингу поводження з відходами, забруднення повітря, стихійних сміттєзвалищ, пропонувати використання частини штрафів для місцевих природоохоронних програм.

💬Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва наголосила, що «основним напрямком іде модернізація і цифровізація екологічного контролю і ми говоримо про створення єдиної державної інформаційної системи екологічного нагляду: це реєстр підприємств, їх екологічна історія, платформа для публікації актів перевірок, онлайн-кабінети для підприємств і громадян і механізми відео- та фотофіксації порушень».

🗣Т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович під час свого виступу наголосив на нагальній необхідності реформи державного екологічного контролю в Україні. Він підкреслив, що реформування необхідне для приведення системи держекоконтролю у відповідність до європейських стандартів та підходів, що забезпечить її ефективність та сучасність. Для досягнення цієї мети Держекоінспекція активно співпрацює з Європейською мережею з імплементації та забезпечення дотримання екологічного законодавства (IMPEL), яка надає Держекоінспекції експертну допомогу у процесі реформування.

📌Ключовим елементом реформи, за словами Ігоря Зубовича, є створення єдиного інтегрованого органу із захисту довкілля на базі Держекоінспекції. Це дозволить оптимізувати структуру управління, усунути дублюючі функції, які наразі виконують інші центральні органи виконавчої влади (ЦОВВ), та підвищити координацію зусиль у сфері охорони навколишнього середовища. Створення такого органу сприятиме більш ефективному використанню ресурсів та забезпечить комплексний підхід до вирішення екологічних проблем в Україні.
Переслал из:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
24.04.202509:39
Сорок чотири дні, як Україна погодилась на повне припинення вогню та ударів. Це була пропозиція Сполучених Штатів. Сорок чотири дні, як Росія продовжує вбивати людей та уникати жорсткого тиску й відповідальності за це.

Дуже важливо, щоб всі у світі бачили та розуміли, що відбувається насправді. Приблизно 70 ракет, зокрема балістичні. Ще майже 150 ударних безпілотників.

На жаль, багато руйнувань. Тривають рятувальні операції, розбирають завали будинків. Станом на цей час понад 80 людей поранено по всій Україні. Усім надається допомога. На жаль, у Києві 9 людей загинуло. Мої співчуття рідним та близьким.

Була доповідь військового командування. Доручив міністру оборони України негайно звʼязатися з партнерами щодо наших запитів про зміцнення ППО.

Сьогодні поінформую Президента ПАР Рамафосу, який головує в «Групі двадцяти», про ситуацію та нашу потребу в активізації глобальних дипломатичних зусиль. Припинення ударів потрібне негайно й безумовно. Розраховуємо також на допомогу в гуманітарних питаннях – у поверненні наших полонених та викрадених Росією українських дітей. Частину програми цього візиту скасовую та після зустрічі з Президентом ПАР негайно повертаюсь в Україну.

Міністр закордонних справ України проведе всі необхідні зустрічі в ПАР, щоб повністю поінформувати політичних і громадських лідерів країни про ситуацію.

Вдячний всім у світі, хто підтримує Україну і наших людей.
Переслал из:
Міндовкілля avatar
Міндовкілля
22.04.202513:22
☢️Міністр Світлана Гринчук в ефірі марафону Єдині новини розповіла про стан Арки НБК після влучання російського шахеду у лютому цього року та плани з її відновлення
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
29.04.202511:28
​​📅29 квітня 2025 року відбулось публічне громадське обговорення проєкту Антикорупційної програми Державної екологічної інспекції України на 2025 - 2026 роки.

За допомогою програмного забезпечення ZOOM було проведено зустріч (нараду), на якій брали участь представники різних громадських організацій та асоціацій.

👥Присутні на зустрічі були Дмитро Хівренко, старший юрист (Legal Expert) проєкту Програми розвитку ООН «Зменшення ризиків довгострокових екологічних катастроф в Україні через створення Координаційного центру з оцінки екологічної шкоди», Ірина Крамаренко голова Громадської організації «Інститут публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ», Ярослав Чуб голова Громадської організації «Фундамент для Змін».

💬Під час публічного заходу було обговорено положення проєкту Програми, проведеної оцінки корупційних ризиків у діяльності Держекоінспекції, внутрішніх та зовнішніх чинників, які сприяють здійсненню корупційного або пов’язаного із корупцією правопорушення працівниками Держекоінспекції, а також заходів щодо їх усунення та мінімізації.

☝️Від зовнішніх заінтересованих сторін пропозицій та зауважень щодо внесення змін не надійшло.

За результатами публічного обговорення було визнано, що проєкт Програми є таким, що підлягає погодженню Національним агентством з питань запобігання корупції.

🗣Загальна думка учасників зустрічі була такою, що Антикорупційна програма Держекоінспекції на 2025-2026 роки є дуже важливим документом, який має сприяти підвищенню рівня прозорості та ефективності діяльності інспекції. Водночас було зауважено, що її реалізація повинна бути постійно моніторингована та відкрита для громадськості. На завершення зустрічі було прийнято рішення направити проєкт Програми на погодження Національному агентству з питань запобігання корупції, після чого він буде офіційно опублікований на сайті Держекоінспекції та буде доступний для ознайомлення всім зацікавленим особам.
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Вони віддали найцінніше, що мали, - своє життя, майбутнє, свої мрії та плани.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
25.04.202508:53
​​З 18 по 24 квітня 2025 року територіальними та міжрегіональними територіальними органами Державної екологічної інспекції України проведено 416 заходів контролю, складено 400 протоколів про адміністративні правопорушення

💰Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 100 тис. грн
💰 До Державного бюджету стягнуто 83 тис. грн.

За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 2 млн 871 тис. грн.

💰Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 3 млн 543 тис. грн.
📝Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 4 млн 903 тис. грн. (з урахуванням раніше пред’явлених претензій та позовів).

📌Найбільш резонансні порушення вимог природоохоронного законодавства:

🖋️Рівненська область
Інспекцією Поліського округу проведено розрахунок збитків на суму 935 тис. 704 грн за випалювання, невстановленими особами, сухої водно-болотної рослинності (очерету) на території Нобельського національного природного парку на загальній площі 17 га. Матеріали направлено до ГУНП в Рівненській області.

🖋️Тернопільська область
Інспекцією у Тернопільській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію Залозецькій селищній раді на суму 768 тис. 107 грн за засмічення твердими побутовими відходами земельних ділянок, які розташовані у населених пунктах на території Залозецької селищної громади.

🖋️Чернівецька область
Інспекцією Карпатського округу пред’явлено претензію Веренчанській сільській раді на суму 1 млн 911 тис. 224 грн, за незаконну порубку 35 дерев різних порід на території дендрологічного парку місцевого значення «Киселівський «Гайдейка», який знаходиться в адміністративних межах Веренчанської сільської ради.
24.04.202509:27
​​🔰Державний екологічний контроль під час війни – це питання національної безпеки

Вчора відбулося розширене засідання Державної екологічної інспекції України за участю народних депутатів, Міндовкілля та міжнародних партнерів з Програми розвитку ООН (UNDP).

🕯Засідання відкрив т.в.о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович, який закликав присутніх вшанувати пам’ять полеглих українських воїнів хвилиною мовчання.

💬Заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Киреєва Вікторія під час засідання звернулася до представників ДЕІ та зазначила: «Екоінспектори не просто фіксують руйнування внаслідок війни — вони формують докази для міжнародних судів, закладають фундамент для відновлення природи та сталого розвитку. Державний екологічний контроль - це питання національної безпеки, одна з ключових ланок у системі охорони природи».

💬Керівник Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович під час свого виступу зазначив, що майже всі показники діяльності Держекоінспекції суттєво зросли порівняно з минулим роком та оголосив подяку колегам за ефективну роботу.

❗️Також, він висловив думку про необхідність відновлення планових перевірок в державних та комунальних установах на територіях, де немає активних бойових дій. Дану позицію також підтримали присутні на нараді народні депутати.

У засіданні взяли участь народні депутати України, зокрема голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко та заступниця Голови Комітету Олена Криворучкіна.

🗣В свою чергу, Олег Бондаренко та Олена Криворучкіна зазначили про тісну взаємодію комітету і Держекоінспекції у сфері реформування системи державного екологічного контролю в Україні.

Першим питанням порядку денного стала взаємодія Держекоінспекції з громадськими організаціями природоохоронного спрямування, яку представила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

📑Учасники також заслухали звіти про результати роботи територіальних органів Держекоінспекції за 2024 рік та І квартал 2025 року.

💢Окремі територіальні та міжтериторіальні органи прозвітували про актуальні проблеми регіону, зокрема забруднення річок Сейм та Десна і ситуацію з розливом пальмової олії у Чорному морі. Внаслідок цього забруднення, яке сталося з вини іноземного судна, до державного бюджету вже стягнуто понад 64 мільйони гривень компенсації від компанії-власника судна.

Окрему увагу приділили екологічній ситуації в Закарпатській області та заходам з охорони довкілля.

У рамках наради також було презентовано результати роботи Інспекції на територіях природно-заповідного фонду, зокрема в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ДСП «Пуща-Північна» та Сулинського регіонального ландшафтного парку.

Було акцентовано увагу на питанні практичного застосування норм частини 2 статті 107 Лісового кодексу України щодо відшкодування шкоди, заподіяної лісу, який не передано в користування.

🤝Захід відбувся за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні у рамках фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки завданої війною шкоди довкіллю.
🌏Сьогодні, 22 квітня, у всьому світі відзначається День Матері-Землі – важливе нагадування про нашу спільну відповідальність за збереження нашої планети для майбутніх поколінь.

Цей день, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 2009 році, є символом глобальної єдності у прагненні до сталого розвитку, захисту біорізноманіття та боротьби зі зміною клімату.

🌱Історія Дня Матері-Землі сягає корінням у 1970 рік, коли у Сполучених Штатах Америки відбулася масштабна екологічна акція, організована сенатором Г. Нельсоном. Мільйони людей вийшли на вулиці, щоб висловити свою стурбованість станом довкілля. Ця подія стала потужним поштовхом до формування сучасного екологічного руху та прийняття важливих природоохоронних законів.

🟢День Землі є нагодою підкреслити важливість екологічної свідомості та відповідального ставлення до навколишнього середовища. Державна екологічна інспекція України щоденно працює над забезпеченням екологічної безпеки та контролем за дотриманням природоохоронного законодавства.
Переслал из:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
20.04.202506:06
Зло має свою годину, а Бог має свій день. Це один із сенсів, що закладено в історію Христа. Про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе.
 
Ми хочемо цього всі 1152 дні повномасштабної війни. Ми єдині в цьому. Щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату. Разом. Ми разом боремось за Україну. І разом молимось за Україну.
 
Нехай година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень.
Хай усе це здійсниться.
Хай Бог поможе нам у цьому.
Хай буде мир. Хай буде Україна.
Христос воскрес!
Воістину воскрес!
Показано 1 - 24 из 1 653
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.