Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Міндовкілля avatar

Міндовкілля

Новости и СМИ
Офіційний телеграм-канал Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
Рейтинг TGlist
0
0
ТипПубличный
Верификация
Верифицированный
Доверенность
Не провернный
РасположениеУкраїна
ЯзыкДругой
Дата создания каналаВер 19, 2024
Добавлено на TGlist
Черв 16, 2023

Рекорды

16.04.202508:59
3.3KПодписчиков
30.09.202423:59
333Индекс цитирования
06.08.202323:59
2.4KОхват одного поста
13.03.202515:58
2.5KОхват рекламного поста
17.10.202423:59
100.00%ER
06.08.202323:59
143.22%ERR

Популярные публикации Міндовкілля

post.reposted:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
05.04.202511:12
Трирічний Тимофій, на жаль, помер сьогодні в лікарні. Семирічний Радислав. Аріна, якій назавжди теж 7 років. Дев’ятирічний Герман. П’ятнадцятирічний Данило. П’ятнадцятирічний Микита. П’ятнадцятирічна Аліна. Костянтин, якому назавжди 16 років. Нікіта – 17 років. Це діти, які були вбиті ударом російської балістичної ракети по Кривому Рогу. Було лише кілька хвилин після запуску з району Таганрога на території ворога. Також загинули, на жаль, 9 дорослих. Мої співчуття всім рідним та близьким.

Ракета влучила просто по вулиці – навколо звичайні будинки, дитячий майданчик, магазини, ресторан. Ще 62 людини постраждали від удару, серед них 12 дітей. Є дуже важкі поранені, зараз вони в лікарнях. Медики роблять усе можливе, щоб врятувати життя.

На додачу до цієї балістики росіяни застосували вчора проти Кривого Рогу ударні дрони – просто в час рятувальної операції, у час цього горя для людей. Через удар дронами 7 людей були поранені, одна людина загинула. Просто не буває глибших цинізму, підлості й ненависті до людей, ніж ті, які Росія собою зараз уособлює.

Дуже важливо, щоб цей російський удар по людях, по місту і кожен такий удар не залишалися без реакції світу. Кривий Ріг і всю Україну вчора й сьогодні вже багато хто підтримав. Я вдячний за принципову позицію міністрам закордонних справ Чехії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії та Австрії. Дякую за позицію та підтримку Високій представниці Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки. Ми цінуємо, що принципово висловилися Посольства Японії, Великої Британії, Швейцарії та Німеччини. На жаль, неприємно дивує реакція Посольства Америки: така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово «російська» бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей.

Так, війна має завершитись. Але щоб її завершити, треба не боятися називати речі своїми іменами. Треба не боятися тиснути на того єдиного, хто цю війну продовжує та ігнорує всі пропозиції світу для її завершення. Треба тиснути на Росію, яка обирає вбивства дітей замість припинення вогню. Треба запроваджувати додаткові санкції проти тих, хто не може існувати без ударів балістики по сусідньому народу. Треба робити все можливе для порятунку життів.

І ми говорили, зокрема, з американською стороною щодо додаткових систем ППО для захисту якраз від подібних ракетних ударів. Розраховуємо на наші домовленості з Президентом Сполучених Штатів, який обіцяв допомогти з пошуком додаткових «петріотів». І розраховуємо на те, що сила світу все ж подолає це зло – цю війну, цю російську агресію.

Зупинити вбивства людей, зберегти життя дітей і встановити тривалий мир можна лише завдяки силі та скоординованій роботі партнерів. Дякую всім, хто з Україною – від початку цієї війни й особливо в такі трагічні дні. Вічна памʼять усім нашим людям, чиї життя були забрані російськими ударами!
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Грабовий Дмитро Вікторович - водогосподарник, Захисник України.

Працював начальником відділу енергоефективності Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.

У 2015-2018 роках захищав Батьківщину на Сході України, був неодноразово нагороджений державними відзнаками.

26 травня 2022 року долучився до лав Збройних Сил України.

💔 13 березня 2024 року загинув в районі населеного пункту Вишневе Дніпропетровської області.

Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
Вітаємо нових членів команди Міндовкілля!

Уряд призначив Єгора Перелигіна заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Єгор Перелигін закінчив школу “Marian College” у м. Дублін, Ірландія.

Здобув вищу освіту у Франції в Європейському інституті вищої освіти у сфері управління “ISEG” з дипломом Магістра Ділового Адміністрування у спорідненій програмі з ISM Paris та St. John’s University New York.

Єгор Перелигін - український топ-менеджер. Має досвід роботи на вищих керівних посадах у гірничодобувній промисловості та у банківській системі України. З січня 2021 року працював в українській титановій галузі, в тому числі на посаді керівника Акціонерного Товариства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія”.

Має успішний досвід залучення іноземних інвестицій та структурування міжнародних ресурсних угод, в тому числі контрактів “offtake”, а також досвід реорганізації проблемних підприємств та переорієнтації бізнес-моделей великих промислових та комерційних структур, стратегічного планування та кризового управління.

Є експертом у сфері критичних мінералів. Періодично виступає лектором щодо світових ланцюгів постачання у сфері критичних мінералів та просуває ре-індустріалізацію й стратегічне позиціювання України на різних платформах та під час міжнародних заходів.
17.04.202509:41
🌷У нацпарку "Холодний Яр" розквітає тюльпан дібровний

Ця рідкісна багаторічна рослина з родини лілійних – справжній ендемік наших земель, а його краса настільки особлива, що він опинився на сторінках Червоної книги України.

❗️Як і багато інших дикорослих декоративних рослин, тюльпан дібровний страждає від безжального збирання букетів.

Пам'ятаймо, що кожна зірвана квітка – це крок до зникнення виду.
19.04.202506:33
19 квітня - Україна відзначає День довкілля 🍃

Вже 27 років поспіль в третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля.

Свято започатковане у 1998 році у згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, після Стокгольмської конференції з довкілля.

День довкілля - це привід вчергове зупинитися та подумати про важливість збереження та захисту природних ресурсів, згуртуватися навколо екологічних питань та зробити щось корисне - від маленьких дій до великих справ.

Цього року ми відзначаємо День довкілля напередодні Великодніх свят. Але навіть за передсвятковою біганиною кожен може зробити щось корисне.

🍃 Ось ТОП-5 порад, які стануть в нагоді:
✅не купуйте зайвого, зважено підходьте до вибору товарів, щоб потім це все не опинилося у смітнику;
✅за можливості обирайте товари у екологічній упаковці, якщо плануєте зустрічі з родиною та друзями на природі - відмовтеся від одноразового пластикового посуду;
✅йдучи за покупками, не забудьте взяти із собою екоторбинку;
✅для тих хто любить активний і корисний відпочинок є нагода прибрати в улюбленому парку чи біля водойми або висадити дерево біля двору. Адже аналогічно, як ми піклуємося про чистоту в домівках, важливо піклуватися і про світ довкола;
✅не забувайте й про енергоефективність та ощадливо використовуйте ресурси.

Навіть ці незначні на перший погляд дії - важливий крок до збереження природи. Уявіть, що хоч один з цих кроків зробить кожен в День довкілля в Україні - там, де це можливо, в тих умовах, яких живемо. Користь буде неодмінно.

А якщо зробити більше? Діліться своїми порадами чи прикладами, як ви дбаєте про природу - не лише в День довкілля, але й упродовж усього року.🍃
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Кулиняк Михайло Данилович - працівник ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами», Захисник України.

Михайло багато років віддав праці в Чорнобильській зоні.

Розпочав трудову діяльність на підприємстві з 21 жовтня 2013 року дезактиваторником 2 р. цеху дезактивації транспорту та засобів індивідуального захисту.

З квітня 2014 року переведений на посаду майстра дільниці дезактивації засобів індивідуального захисту та експлуатації санпропускників цеху дезактивації транспорту та засобів індивідуального захисту.

З 01 травня 2021 року працював дозиметристом 4 р. відділу польових та лабораторних досліджень науково-інформаційного центру управління радіоактивними відходами.

Після початку повномасштабного вторгнення добровільно, маючи чотирьох дітей, став на захист країни.

13 вересня 2023 року, перебуваючи на позиціях у Бахмутському районі, Михайло і його побратими потрапили під артобстріл. У бліндаж, де перебував Михайло, був прямий приліт. Ціною великих зусиль побратимам вдалося його евакуювати. Лікарі в різних містах боролися за його життя - Слов'янськ, Дніпро, Київ, Львів.

Після поранення був у важкому стані. Лікарі тримали Михайла у медикаментозному сні, бо він мав важкі ушкодження: черепно-мозкову травму голови, пневмоторекс з обох сторін, опіки грудної клітини 20% та ампутацію верхньої лівої кінцівки.

💔 Родина, друзі, колеги вірили, що він одужає. Але 22 жовтня 2023 року його серце перестало битися.

Як згадують колеги, Михайло був чутливою й доброю людиною, завжди готовий допомогти, завжди з посмішкою, він знаходив потрібні слова для підтримки, створював навколо себе атмосферу позитиву й спокою.

В Чорнобилі у вже легендарному Будинку культури існував гурт "Лампочки", що об'єднував працівників підприємств зони відчуження. Сюди після роботи самодіяльні артисти йшли на репетицію майбутніх виступів. Михайло Данилович був учасником усіх концертів, що проходили в Чорнобилі, грав на сопілці як справжній маестро, володів іншими музичними інструментами, співпрацював з українськими артистами.

Він до нестями любив свого батька, поета, дослідника і еколога Данила Кулиняка, безмежно кохав свою дружину Яніну Кулиняк і обожнював своїх дітей, якими неймовірно пишався.

У рідному Димері опікувався тваринами, адже свого часу закінчив Немішаєвський агротехнічний коледж за спеціальністю «ветеринар» та Національний університет біоресурсів і природокористування за спеціальністю «Зооінженерія».


Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
14.04.202512:02
⚡️ Розпочався перший раунд імітаційних сесій в межах підготовки до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією по переговорному розділу 27

Перший раунд імітаційних сесій за розділом 27 “Довкілля та зміна клімату” триватиме до 18 квітня включно.

Такі сесії — це підготовчий етап до офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС, який передбачає моделювання двосторонньої зустрічі між Україною та Європейською Комісією. За розділом 27 така зустріч запланована на 16–20 червня 2025 року.

Під час імітаційних сесій майбутня українська делегація має можливість потренуватися та доопрацювати свої виступи й матеріали відповідно до наданих пропозицій та коментарів залучених зовнішніх експертів.

“Україна вперше проходить цей шлях, тому вміння, навички та знання зовнішніх експертів є надважливими для нас. Розділ 27 є одним з найскладніших у переговорному процесі - через кількість актів права ЄС, які необхідно імплементувати, їх кроссекторальний характер та залучення великого кола сторін. Тому імітаційні сесії - це важливий етап, який дозволяє підготуватися та якісно презентувати Україну під час двосторонньої зустрічі з Єврокомісією”,
- наголосила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук.

Європейські партнери також відзначають складність та кроссекторальність розділу 27. За їх словами, саме цей розділ потребує найбільше залучення інвестицій та координацію зусиль з різними учасниками, установами та інституціями як всередині країни-кандидата на членство в ЄС, так і з Європейським Союзом.

Сьогоднішня імітаційна сесія має кліматичний порядок денний. Тож наразі розглядаються наступні питання:
⏺стан імплементації європейського кліматичного закону;
⏺впровадження системи торгівлі квотами на викиди;
⏺створення соціального кліматичного фонду;
⏺зусилля зі скорочення викидів парникових газів за Паризькою угодою;
⏺становлення системи сертифікації для видалення вуглецю;
⏺уловлювання та зберігання вуглецю;
⏺фторовані парникові гази;
⏺озоноруйнівні речовини;
⏺стандарти викидів CO₂ для транспортних засобів;
⏺Директива ЄС щодо якості палива тощо.

Доповідачі презентують свої напрямки та отримують зворотний звʼязок від європейських експертів.
post.reposted:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
06.04.202509:51
Тиску на Росію досі недостатньо, і щоденні російські удари по Україні це доводять. Цієї ночі – балістика проти Києва, ударні дрони по області. Били також по Миколаївській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Кількість повітряних атак зростає. Так Росія показує свої справжні наміри – продовжувати терор, поки світ це дозволяє. За минулий тиждень проти українських міст і сіл, наших людей вони випустили понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі. Кожен удар – по наших людях, дітях. Вони воюють проти дітей, які граються на дитячих майданчиках. Мої співчуття всім рідним і близьким загиблих. Дякую всім нашим службам, хто допомагає та рятує українців.

Такі атаки – відповідь Путіна на всі міжнародні дипломатичні зусилля. Кожен із партнерів побачив – Америка, уся Європа, весь світ, – що Росія збирається далі воювати й убивати. Тому жодного послаблення тиску не може бути. Варто спрямовувати всі сили заради гарантування безпеки та наближення миру.
31.03.202511:11
​​☑️Завершена розробка перших європейських стандартів у сфері контролю якості поверхневих вод за підтримки ОБСЄ

На шляху до ЄС Україна має створити ефективну державну систему моніторингу стану довкілля та контролю дотримання природоохоронного законодавства відповідно до європейських стандартів, зокрема йдеться про інструментально-лабораторний контроль підрозділів Держекоінспекції та її територіальних органів.

Статус України як афілійованого члена CEN-CENELEC зобов’язує нашу державу з 1 січня 2023 року прийняти європейські стандарти (EN, EN ISO) і скасувати розбіжності між національними стандартами та стандартами ЄС.

Програма підтримки ОБСЄ для України забезпечила розробляння 18 національних стандартів України для забезпечення контролю якості поверхневих вод.

Відповідно до правил і процедур національної стандартизації розробка національних нормативних документів завершена.

Введення в дію зазначених НД очікується в травні 2025 року згідно Національної програми робіт зі стандартизації.


📎Детальніше можна ознайомитися за посиланням
🕯 У загальнонаціональну хвилину мовчання вшановуємо світлу пам'ять наших Героїв

Зіник Володимир Васильович - водогосподарник, Захисник України.

Працював машиністом насосних установок ГНС Дмитрівської зрошувальної системи Лівобережної експлуатаційної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.

21 лютого 2023 року долучився до лав Збройних Сил України. Служив водієм механізованого взводу окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

💔 Загинув 10 червня 2023 року у м. Авдіївка Донецької області внаслідок ворожого танкового обстрілу.

У Володимира Васильовича залишились батьки.


Герої не вмирають. Вони завжди залишаються у наших серцях та пам'яті.

🇺🇦 Слава Україні!
Вічна слава Героям!
⚡️Уряд надав додатковий час бізнесу адаптуватися до нових правил роботи у сфері управління небезпечними відходами

Підприємства мають час до 1 вересня, щоб підготувати всі необхідні документи та отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів в рамках реформи управління відходами.

До цього часу, щоб мати можливість працювати, суб'єкти господарювання можуть оформити дозвіл за спрощеною процедурою. Кабінет Міністрів України вже вніс відповідні зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів.

Чому такі кроки необхідні?

Наразі в Україні лише 38 суб’єктів господарювання мають ліцензію на провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами. Однак працювати на ринку можуть лише 19 - це ті компанії, які окрім ліцензії отримали ще й дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів за новими правилами.

Водночас, враховуючи обсяги утворення небезпечних відходів в країні, для їх обробки такої кількості підприємств недостатньо. Тож щоб уникнути колапсу на ринку та запобігти накопиченню небезпечних відходів, Уряд дав додаткові можливості бізнесу адаптуватися до нових правил та не зупиняти свою роботу.

В чому полягає спрощена процедура для компаній з управління небезпечними відходами?

Відповідно до внесених змін, за спрощеною процедурою суб'єкти господарювання можуть отримати дозвіл на всі операції з відновлення та видалення відходів. Тобто і на операції з небезпечними відходами.

Ключова вимога - наявність позитивного висновку державної екологічної експертизи або висновку з оцінки впливу на довкілля.

При цьому для отримання дозволу таким суб’єктам необхідно подати пакет документів відповідно до Порядку видачі, відмови у видачі, анулюванням дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 року № 1328. У пакеті обов'язково має бути позитивний висновок державної екологічної експертизи або висновок з оцінки впливу на довкілля.

Звертаємо увагу, що оформлені таким чином дозволи діятимуть до 1 вересня 2025 року. За цей час суб'єкти господарювання мають підготуватися та пройти процедуру отримання дозволу за загальним порядком.

Тож Міндовкілля закликає суб'єктів господарювання не зволікати та відповідально готуватися до переходу на нові правила роботи. Адже вимога щодо наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів є частиною імплементації європейського законодавства та важливим кроком до вступу України до ЄС, який маємо спільно зробити.
07.04.202510:54
​​⚡️Зафіксовано рекордну кількість учасників на громадських слуханнях щодо планованої діяльності ТОВ «Кар’єр Основа» за час дії Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»

Міндовкілля зафіксувало рекордну громадську активність під час слухань щодо видобування піску ТОВ «Кар’єр Основа» (Основ’янське родовище, біля Харкова). 4 квітня 2025 року близько 600 представників громадськості взяли участь в обговоренні даного Звіту з ОВД – це найбільша кількість учасників з 2017 року - початку дії Закону.

Міндовкілля продовжує застосовувати ефективні механізми для участі громадськості в прийнятті рішень, що мають важливе значення для збереження довкілля нашої країни.

🔗Громадське обговорення зазначеної планованої діяльності триватиме до 21 квітня 2025 року. Протягом цього часу можна надавати письмові зауваження та пропозиції до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України: OVD@mepr.gov.ua

🔗Громадські слухання у форматі відеоконференцій проводяться Міндовкіллям згідно з графіком, який постійно оновлюється за посиланням

🔗Відеозаписи всіх громадських слухань доступні для громадськості на офіційному YouTube-каналі Міндовкілля, що забезпечує прозорість процесу.
16.04.202511:09
Вітаємо нових членів команди Міндовкілля!

Міністр Світлана Гринчук представила колективу Міндовкілля державного секретаря.

Відповідно до розпорядження Уряду від 11 квітня 2025 року №326-р державним секретарем Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України призначено Задорожного Олександра Вячеславовича.
08.04.202511:38
​​📲Запрошуємо взяти участь у першому загальноукраїнському біобліці – масштабному змаганні спостерігачів за природою, яке відбудеться з 19 травня по 8 червня 2025 року

🆕Біобліц організовується для популяризації громадянської науки та залучення широкої громадськості до вивчення і збереження біорізноманіття України. Захід проводиться в рамках проєкту «Збереження Природної Спадщини для LIFE в Україні (LIFE23-PRE-CZ-ConNaturLIFE Ukraine)», що співфінансується Європейською Унією та Міністерством довкілля Чеської Республіки.

⏺️Участь у біобліці відкрита для всіх охочих – від школярів до досвідчених науковців. До ініціативи вже долучилися українські та чеські науковці, які допомагатимуть з ідентифікацією видів. Подія також супроводжується серією вебінарів з актуальних питань громадянської науки та охорони природи.

💬Біобліц – це масова природнича акція, під час якої учасники фотографують і документують рослини, тварин, гриби та інші живі організми. Спостереження завантажуються через мобільний додаток iNaturalist або через сайт iNaturalist. Завдяки iNaturalist вже зібрано близько 1,4 мільйона спостережень живих організмів в Україні

🔗Повний текст анонсу, деталі участі та контактна інформація – за посиланням
25.03.202516:41
🤝Міндовкілля та ГО Save Dnipro посилюють співпрацю

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та ГО SaveDnipro підписали Меморандум про продовження співпраці. Він передбачає подальший розвиток взаємодії у спільних напрямках роботи. Це, зокрема, моніторинг якості атмосферного повітря та радіаційної обстановки, цифровізація адміністративних послуг, документування збитків довкіллю, завданих російською збройною агресією.

➡️Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко зазначив, що залучення громадських організацій природоохоронного спрямування і тісна співпраця з ними відповідають букві і духу Орхуської конвенції, яку ратифікувала Україна. А експертиза та навички громадських організацій часто є критично необхідними для розв’язання окремих питань в умовах обмежених ресурсів держави.

➡️Голова ГО SaveDnipro Ірина Черниш нагадала, що в співпраці із Міндовкіллям раніше вже було реалізовано кілька масштабних проєктів. Йдеться, зокрема про запуск цифрового сервісу на базі SaveEcoBot, де користувачі можуть онлайн повідомити про забруднення довкілля, або про можливість отримати релевантну інформацію про стан радіаційного фону на мапі ЕкоЗагрози, зібрану системою SaveEcoBot.

📎Нагадаємо, що ГО SaveDnipro відвідувачам Українського павільйону на кліматичній конференції ООН СОР29 демонструвало VR-ролик про шкоду, завдану росіянами українському довкіллю.

Міндовкілля вітає довкіллєві ініціативи громадських природоохоронних організацій і завжди відкрите для конструктивної співпраці з ними задля захисту довкілля та забезпечення екологічної безпеки України.
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.