Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Муза&Селінджер avatar

Муза&Селінджер

Канал для людей, які в пошуках натхнення ✨️
Книги, геніальні особисті, мистецтво, кіно та культурні події.
Авторка - @Oksana_Bahriy
Рейтинг TGlist
0
0
ТипПубличный
Верификация
Не верифицированный
Доверенность
Не провернный
РасположениеУкраїна
ЯзыкДругой
Дата создания каналаApr 04, 2023
Добавлено на TGlist
Oct 26, 2023
Прикрепленная группа

Последние публикации в группе "Муза&Селінджер"

Дебора Вів'єн Кавендиш або герцогиня Девонширська в коштовному кольє з перлин та сукні від Pierre Balmain годує курей у своєму маєтку, 1995.

#простофото

〰️ Муза&Селінджер
Про великодні традиції на полотнах українських художників читайте у моєму матеріалі на vogue.ua

Миру нам у цей світлий день 🕊

Картина | Іван Марчук "Христос Воскрес", 1993

〰️ Муза&Селінджер
Що нового в моїй бібліотеці:

"Великодня класика"
Збірка історій про Великдень, зразки української класики, що їх створили українські письменники і письменниці в дуже красивому оформленні. Безмежно рада, що вона встигла приїхати до свят.

"Сад супроти часу" Олівії Ленґ
З нетерпінням чекала це видання з моменту анонсу, і ось воно в мене. У 2020 році авторка переїхала до старого будинку, визначною рисою якого був сад Королівського садівничого товариства, який заклав видатний садівник Марк Румарі. Він створив сотні садів, але тільки цей єдиний виплекав для себе. У книзі Ленґ розповідає про свою боротьбу за відновлення цього давно занедбаного саду, про любов до садівництва та природи.

"Історії картин" Даніель Арасс
Автор із притаманним йому ентузіазмом, сміливістю й ерудицією проводить нас через шість століть історії живопису — від винайдення перспективи до зникнення фігури. Він інтелектуально і пристрасно оживлює ключові постаті й стилі: Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, маньєризм, Вермеєр, Інґрес і Мане.

А які у вас книжкові плани?

#щопрочитати

〰️ Муза&Селінджер
post.reposted:
Vogue Ukraine avatar
Vogue Ukraine
Великодні свята — гарна нагода зібратися з близькими та завітати у київські музеї та галереї, які підготували на ці вихідні багато цікавого.

На vogue.ua ми зібрали 6 виставок, які не можна пропустити в Києві цими вихідними.
Кращі Великодні обкладинки The New Yorker (1939-2004)

〰️ Муза&Селінджер
Піднесення свята: у Києві пройде великий великодній маркет Paska Club.

19 квітня з 10:00-18:00 по вул. Вʼячеслава Липинського, 15 (на площі біля Київського Велотреку) будуть представлені паски, панеттоне, коломба, текстиль, квіти, вино.

На маркеті зустрінете улюблені заклади: Leilia Bakery, «СПЕЛЬТА», Bakehouse, Milk Bar, Honey, PAUL, «Марчук Хліб», «Улюблений Дядя», «Жорна», Sereda, DOLCETEKA, Франик, Cheesecake Family, Rose Family, Coffee Records, Make My Cake, Spirit Bar.

Над декором локації, яка принесе великодній настрій, працює Mutabor Flower Service.

Зібрати великодній кошик допоможе курований гід Києвом Hey Guide: на місці буде змога придбати текстиль, свічки та наліпки з нової колекції «Весняне сонце Софії», а також благодійну паску, створену у колаборації з «Марчук Хліб». 100 грн з кожної благодійної паски буде передано на підтримку мобільних груп військової частини А0959.

#події

〰️ Муза&Селінджер
Про Великодні традиції наших предків читайте в моєму матеріалі на vogue.ua

Картина | Петро Левченко, "Святковий стіл", 1890-1900

〰️ Муза&Селінджер
Природа її любові: ювелірний дім SOVA презентує дебютну колекцію з бурштином до Дня матері💛

У новій колекції TERRA бренд SOVA втілив прикраси з бурштином у сучасній естетиці. В основі колекції — сферичні намистини бурштину у теплому жовтому відтінку, обрамлені білим золотом та діамантами.

До колекції увійшли кольє, браслети, каблучки, сережки та кафа. Серед акцентних прикрас — мінімалістичні жорсткі кольє та браслети, лінії яких повторюють природні форми.

Колекція представлена незадовго до Дня матері — як нагадування про природу її любові, якою мама огортає з дитинства. TERRA — це повернення до витоків, найперших проявів себе, коли стільчик був нашою першою сценою.

Символічно, героїнями зйомки стали акторки Національного театру Франка — Олена Хохлаткіна та її донька Оксана Жданова✨

〰️ Муза&Селінджер
Книга «Особисті речі. Розповідь про одяг у концтаборах і таборах смерті» польської письменниці, журналістки та культурної антропологині Кароліни Сулєй – це дослідження, присвячене життю в концтаборах через призму одягу й особистих речей.

Навряд чи книжка з історії Голокосту асоціюється з питаннями краси, стилю, моди, бо нам часто здається, що така література – про приреченість та смерть. Але авторці вдалося зібрати чимало свідчень про те, як речі допомагали людям триматися й вижити в концтаборах.

Дуже вразила історія однієї жінки, яка в Берґен-Бельзені малювала модні етюди на сторінках свого записника, а після війни стала модною журналісткою, працювала у Vogue. В інтерв’ю про табірний період життя підкреслювала, що пам’ять про моду не залишала її навіть у найчорніші миті.

Розповідала, що в Бельзені жінки за помаду билися більше, ніж за їжу. У неї був мініатюрний флакончик парфумів, і вона берегла його, наче скарб. Парфуми нагадували їй про «цивілізований світ».

Майже кожен з уцілілих, розповідаючи про своє перебування в табірному комплексі Аушвіц-Біркенау, згадує момент «видачі одягу» для себе або своїх близьких із великою дбайливістю. Адже від цього великою мірою залежатиме виживання в’язня та його психічна стійкість. Для деяких цуґанґів, найчастіше жінок, пов’язані з одягом процедури були шоком, від якого вони не могли відійти.


Але дещо є істинним для всіх. Незалежно від того, через яку драму хтось проходить, не можна відмовлятися від найпростіших речей. Треба митися. Треба вдягнутися і причесатися. Хоч якою б людина не була знудженою й пригніченою. Це потрібно не тільки для того, щоб вижити, а й для того, щоб хотілося жити пізніше. Саме в цьому полягає мистецтво життя.

#щопрочитати

〰️ Муза&Селінджер
В містечку Веве, що примостилося між соковитими виноградниками району Лаво та кришталевими водами озера Леман розташований будинок-музей Чарлі Чапліна.

Саме тут актор з родиною прожив останні 25 років.

〰️ Муза&Селінджер
Що любив Чарлі Чаплін - легенда німого кіно:

Танцювати, особливо, танго.

• У молодості Чаплін часто випивав, його улюбленим напоєм був джин. У Сполучених Штатах навіть придумали у 1920-х коктейль під назвою "Чарлі Чаплін".

• На початку кар'єри актор мав один комплект одягу, який він не прав по кілька тижнів. Але потім його пристрасть до модних образів розкрилася, він перестав економити на костюмах та капелюхах, і став обирати найкраще.

• Чаплін був талановитий не тільки як актор і режисер, але і як композитор. Він любив музику з юності, умів грати на фортепіано, скрипці та віолончелі. Згодом почав писати музичні твори до своїх фільмів та навіть отримував за них нагороди.

• Чаплін був одержимий досконалістю. Він намагався все робити сам, оскільки не довіряв здібностям інших людей зробити все як треба. Актриса Вірджинія Черрілл у фільмі "Вогні великого міста" мала сказати лише два слова: "Квіти, сер!" Але через перфекціонізм Чапліна сцену зняли лише з 342 дубля.

• Майже щонеділі, якщо не проводилися кінозйомки, він збирав друзів та друзів своїх друзів, щоб пограти в улюблену гру - теніс.

• Чарлі Чаплін любив увагу жінок. Актор був одружений 4 рази та мав 12 дітей.

〰️ Муза&Селінджер
Навесні 1929 року юний Жан-Поль Сартр у паризькій Ecole Normale вперше дивиться в очі Симоні де Бовуар і вперше в житті втрачає свідомість. На початку червня, він домовляється з нею про побачення, але вона не приходить. Сартр сидить у чайній на вулиці Медічі, сидить і чекає даремно. У Парижі цього дня панує блаженна спека, у високому синьому небі нагромаджуються хмари, Сартр спеціально не пов'язав краватку, адже після чаювання він збирається вирушити з нею до Люксембурзького саду, щоб пускати там кораблики — він десь вичитав, що є такий звичай. Коли він уже випив половину чаю, п'ятнадцять разів подивився на годинник і ретельно набив і розкурив люльку, до нього підбігає молода білявка. Елен де Бовуар, видається вона, сестра Симони, яка, на жаль, не може сьогодні прийти. «А як же ви, — питає Сартр, — так швидко впізнали мене серед такої кількості людей?» Та відповідає: "Симона сказала, що ви маленького зросту, в окулярах і страшно несимпатичний". Так починається одна з найбільших історій кохання двадцятого століття.

Фрагмент з книги "Love in a Time of Hate. Art and Passion in the Shadow of War, 1929-39", Florian Illies

Щоб більше розбиратися в літературі, обирати правильні книги, наповнюватись цікавими та захопливими фактами про улюблених письменників і знайомитись з новими авторами сердечно рекомендую зазирнути в чудові телеграм-канали моїх колег

〰️ Муза&Селінджер
У 1942 році в Café de Flore вперше навідався Жан-Поль Сартр. І з того часу майже щодня він разом із Симоною де Бовуар сидить там з ранку до вечора — наприкінці 50-х — на початку 60-х років це вже незмінний елемент міського пейзажу: Сартр та де Бовуар працюють у кафе, спілкуються з учнями, письменниками, акторами та політиками.

Причина, через яку письменники полюбили кафе, досить прозаїчна. По-перше, під час війни там просто було тепліше, ніж вдома. По-друге, Сартр не дуже любить приймати гостей: він хоч і жив неподалік, на вулиці Бонапарта, 42, але на 4-му поверсі — незручно підніматися, та й каву чи вино ніхто не принесе. Від дому до кафе йому йти буквально кілька хвилин: повернути на Сен-Бенуа у бік бульвару — і ось він уже на місці.

З 9 ранку Сартр уже за своїм столиком. До обіду він працює в клубах тютюнового диму, і нікому не спадає на думку йому заважати або відволікати захопленими вигуками, хоча він у цей час вже найвідоміша людина у Франції після, мабуть, генерала де Голля.

〰️ Муза&Селінджер
Litosvita запустила новий освітній проєкт про культуру — Cultosvita.

І уже 16 квітня о 18:30 у рамках нового проєкту відбудеться перша лекція «Паски, крашанки і верба: що ми знаємо про Великдень».

Що буде на лекції:

• Звідки беруться свята й де межа між язичницьким і християнським.
• Великодні традиції і обряди в Україні та поза її межами, їхні значення.
• Як Великдень трансформується з часом: від традиційного суспільства через СРСР до сьогодні.

Лекторка: Дар’я Анцибор — фольклористка, антропологиня, кандидатка філологічних наук і популяризаторка науки. Авторка книжок «Дреди, батли і “стіли”. Два століття субкультур в Україні», «Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят».

Деталі та реєстрація тут

〰️ Муза&Селінджер
Сьогодні в рубриці #графікроботи

Марина Мартинів - персональна стилістка, засновниця школи PUMP YOUR STYLE STUDIO та платформи для стилістів FÉMATCH, колумністка сайту Harper’s Bazaar та авторка Тг-каналу «MARINAMARTYNIV»

Мій день — це мікс ритмів, настроїв і емоцій. Кожен день насправді дуже різний, але коли я почала писати все по порядку, зрозуміла, що певна системність у ньому таки є.

08:00 — Мій ранок починається не надто рано. Я дуже контролюю кількість сну у своєму житті, тому мінімум 8–9 годин — must have. Далі — прогулянка з собакою, чай в улюбленій кав’ярні біля дому та багато теплої води. Це ритуали, які залишаються незмінними вже кілька років.

09:00 — Вмикаю день: обов’язковий сніданок. У 70% випадків я снідаю вдома, бо люблю готувати та бачити, що саме потрапляє на мою тарілку. Мушу зізнатися, не завжди вдається поснідати в тиші — часто відповідаю на повідомлення в робочих чатах. Намагаюсь із цим боротися, але поки що безуспішно.

10:00–12:00 — Зазвичай це час для зйомок у студії: контент для соцмереж, співпраця з брендами, рекомендаційні відео тощо.

13:00–17:00 — Час за ноутбуком. Тут багато Zoom-дзвінків з командою, брендами, студентами. Якщо цей період припадає на активне навчання, перевіряю домашні роботи. Також — робота з клієнтами та їхніми гардеробами і багато дрібних процесів та комунікацій. Створення презентацій, відео-уроків, освітніх матеріалів.

Часто бувають незаплановані кейси, як от створити образ на подію для селебріті чи термінове питання, яке потрібно вирішити «на вчора». В певні дні також у цей період можуть бути івенти і якщо я маю час та натхнення, відвідую і їх. Тому жонглюю як можу!

18:00–21:00 — Зазвичай із цього моменту починається час для себе. Спорт, прогулянки, смачна вечеря, яку я завжди готую вдома, та інші активності — залежно від сезону й настрою.

21:00 — Тиша. Телефон я відкладаю й не відповідаю на повідомлення до ранку наступного дня. Завжди — вечірній перегляд кіно, іноді — книга. Але одне залишається незмінним: чай з ромашки або меліси. Наш особистий, сімейний ритуал.

Усі дні різні — по-особливому прекрасні. Бувають дні, коли продуктивність дивує навіть мене, а бувають такі періоди, коли навіть два виконаних завдання даються з труднощами.

З віком я навчилася це приймати і відпускати потребу все контролювати. Бо не все в житті має йти за планом — і це нормально.

Чим надихаюсь?
Літературою, кінострічками 50-х і 90-х років, природою. Люблю розглядати, як стиліст, натуральну комбінаторику кольорів і вловлювати особливості деталізації. Мені близькі архівний одяг, музика, мистецтво, архітектура…

Насправді, натхнення для мене — як для творчої особистості — це вже не стан, а спосіб життя. Тому надихаюсь усім і завжди.

〰️ Муза&Селінджер

Рекорды

21.04.202523:59
6.6KПодписчиков
15.04.202523:59
300Индекс цитирования
28.02.202523:59
2.2KОхват одного поста
01.03.202515:54
2.2KОхват рекламного поста
05.04.202523:59
21.20%ER
01.02.202509:05
36.11%ERR

Развитие

Подписчиков
Индекс цитирования
Охват 1 поста
Охват рекламного поста
ER
ERR
OCT '24JAN '25APR '25

Популярные публикации Муза&Селінджер

Сьогодні каналу Муза&Селінджер - 2 роки!

Щиро дякую вам за те, що розділяєте мою цікавіть до мистецтва, літератури, моди, фотографії та кіно. Що знаходите щось натхненне у історіях про великих людей минулого та захоплюєтесь нашими сучасниками. Надзвичайно приємно ділитися з вами прекрасним ✨️

Дякую вам сердечно ❤️

Фото | Одрі Гепберн для студії Paramount, квітень 1956
Весна в об'єктиві японського фотохудожника Хіденобу Сузукі

#простофото

〰️ Муза&Селінджер
Ольга Кваша, "Вербові котики", 2024

〰️ Муза&Селінджер
Дебора Вів'єн Кавендиш або герцогиня Девонширська в коштовному кольє з перлин та сукні від Pierre Balmain годує курей у своєму маєтку, 1995.

#простофото

〰️ Муза&Селінджер
Приватний сад в Девоні, створений ландшафтною дизайнеркою Арабеллою Леннокс-Бойд.

〰️ Муза&Селінджер
В День народження легендарної Вів'єн Вествуд ділюся її надихаючими висловами

• Секрет – у самодостатності. У вмінні бути особистістю, у вмінні бути щасливою з самою собою. Це складно. Зате все інше життя вам дасть у подарунок.

• Треба шукати красу. В усьому. В кожному моменті. І в кожній людині.

• Мода – це спосіб самовираження. Є й інші способи самовираження, але це вже не мода. Можна одягатися так, як одягаються всі інші, і при цьому виглядати як клон. На мою думку, мода – це захоплюючий спосіб показати себе, своє справжнє “Я”. Правильний одяг робить вас цікавою неординарною людиною.

• Впевненість – це найкращий модний аксесуар.

• Інтелект складається переважно з уяви, проникливості, здібностей, які не мають жодного стосунку до розуму.

• Молоді потрібна дисципліна й повна книжкова шафа.

• Жити справжніми цінностями! Якщо ми всі будемо дотримуватися такого підходу, то не тільки зможемо звільнитися від диктату споживацтва, але й зрозуміємо, як важливий навколишній нас світ, і захочемо за нього боротися.

〰️ Муза&Селінджер
Не склавши іспиту з англійської, Франсуаза Саган вилетіла з Сорбонни після першого ж семестру. Опинившись перед перспективою великого сімейного скандалу, вона наважилась відіслати рукопис свого твору “Привіт, смутку!” у видавництво Рене Жюйяра. Видавець зацікавився рукописом, але не міг повірити, що авторкою рукопису є сімнадцятирічна дівчина, яка виглядає на п'ятнадцять.

Через рік її роман розійшовся 350-тисячним накладом. Вона заробила півтора мільйона франків. Купила червоний “Ягуар”, яхту, норкове манто і віллу на Лазуровому узбережжі. Стала головною французькою знаменитістю, бажаною гостею найпрестижніших світських заходів. Про неї писали статті, її “феномен” досліджували.

〰️ Муза&Селінджер
І вже по традиції - квітневі обкладинки The New Yorker

〰️ Муза&Селінджер
Квіткові натюрморти голандського художника першої половини ХVII століття Балтазара ван дер Аста.

〰️ Муза&Селінджер
На той час її першого чоловіка, президента Джона Ф. Кеннеді, було вбито, а її другий чоловік, грецький судноплавний магнат Арістотель Онассіс, помер від пневмонії. Жаклін знову виявилася самотньою, але багатою, з трастовим фондом у 20 мільйонів доларів. Вона могла робити буквально все (або взагалі нічого). Вибір, який вона зробила, — піти на роботу.

Влітку 1975 року Джекі офіційно приєдналася до Viking Press як редакторка-консультантка. Її основним обов’язком був пошук та купівля нових книг, за що їй платили 200 доларів на тиждень. Та через 2 роки вона покинула компанію через скандал із виходом книги "Shall We Tell the President?".

Потім Джекі влаштувалася на нову роботу у видавничу компанію Doubleday. Її початкова зарплатня становила 20 000 доларів США (що сьогодні еквівалентно майже 97 000 доларів США). Ця робота приносила їй купу задоволення, вона була максимально залучена, допомагала авторам, навідувалась до них додому, задіювала свої зв'язки. Джекі працювала з Doubleday до самої смерті в 1994 році.

Ось перелік відомих книг до яких приклала руку Жаклін:

• "Місячна доріжка" Майкла Джексона (1988),
• "Саллі Хемінгс" Барбари Чейз-Рібу (1979),
• "Землі обітовані" Елізабет Крук (1994),
• "Алюр" Діани Вріланд (1980),
• "Моя книга квітів" Принцеси Монако Грейс (1980),
• "Весілля" Дороті Вест (1995),
• "Палацова прогулянка" Нагіба Махфуза (англійський переклад опублікований у 1990),
• "Сила міфу" Джозефа Кемпбелла з Біллом Моєрсом (1988).

Матеріали | Katie Couric Media
Фото | Getty Images

〰️   Муза&Селінджер
Що нового в моїй бібліотеці:

"Слово про будинок "Слово", Володимир Куліш
На сторінках цієї книжки можна поглянути на приватне життя одного з найталановитіших поколінь української літератури — мешканців харківського будинку «Слово» — на початку 30-х років минулого століття.

"Зачарована гора", Томас Манн
Інтрига роману розгортається на початку минулого сторіччя. Молодий Ганс Касторп навідує двоюрідного брата в санаторії Давоса і потрапляє під чари мікрокосмосу тих, хто тут живе. Понад 900 сторінок захопливого читання.

"Будинок", Дж. Патрик Льюїс
Це дуже красива ілюстрована розповідь, що охоплює більше трьох століть історії, від 1656 року і до сучасності, з точки зору будинку, який був свідком численних подій — від життєвих радощів до історичних трагедій.

«Обрій духу тільки у дорозі». Історія життя Германа Гессе, Алоїз Принц
Життя Гессе — таке ж захопливе, як написані ним романи. Від щасливого дитинства до спроб самогубства і лікування у клініці для душевнохворих у юності, від ранньої пейзажної лірики до філігранного роману «Гра в бісер».

"На порозі щастя. Біографія Франца Кафки", Алоїз Принц
Він завжди обирав листування, а не особисті зустрічі. Не їв м’яса і знав усі вегетаріанські ресторани Праги. Терпіти не міг пишномовність та імперський стиль у меблях і літературі. Книга-подорож життям незрівнянного Франца Кафки.

"1920s Paris", Rainer Metzger
У 1920-х Париж виблискує особливо яскраво і стає магнітом для творчих людей з усього світу. Це десятиліття Коко Шанель і Жозефіни Бейкер, ар-деко і сюрреалізму, культури кафе і кабаре. Найвідоміші митці епохи тісно спілкуються один з одним, зокрема Марсель Дюшан, Пабло Пікассо, Рене Клер, Соня Делоне, Андре Бретон, Поль Елюар, Макс Ернст та Сальвадор Далі.

#щопрочитати

〰️ Муза&Селінджер
"Бруталіст" (2024)

Перше, що бачить угорський біженець, колишній учень школи Баугауз у Дессау, архітектор Ласло Тот після прибуття до США - статую Свободи. Чоловік настільки радий, що йому вдалося вибратися з повоєнної Угорщини, що статуя ніби перевертається на його очах і звисає з неба.

"Американська мрія" Ласло начебто збувається, але надалі не все так безхмарно.

Тривалість стрічки - 3.5 години.

#кінонавечір

〰️ Муза&Селінджер
У травні в світовий прокат виходить чергова екранізація однойменного роману Франсуази Саган "Bonjour Tristesse".

У головних ролях - Хлоя Севіньї, Лілі Макінерні та Клас Банг.

Трейлер можна переглянути тут.

〰️ Муза&Селінджер
Ельза Скіапареллі стала першою жінкою-кутюр'є, яка з'явилася на обкладинці авторитетного видання Time у серпні 1934. Знімок зробив Ман Рей.

〰️ Муза&Селінджер
Шотландський письменник і творець знаменитого детектива Шерлока Холмса, сер Артур Конан Дойл, активно працював під час своїх численних світових турне, де він виступав із лекціями про спіритизм. Тому в 1925 році в паризькому магазині ексклюзивних шкіряних виробів Goyard він зробив замовлення власного дизайну: письмовий стіл-саквояж. У складеному вигляді він нагадував елегантну гардеробну валізу. Однак коли її відкривали, вона перетворювався на письмовий стіл з невеликою книжковою полицею, друкарською машинкою та висувними ящиками.

Між подорожами Конан Дойл писав у своєму лондонському кабінеті - пером та за звичайним письмовим столом, в оточенні акварелей батька та гарпунів часів роботи корабельним лікарем.

"Якщо робота над книгою захоплює мене, я із задоволенням присвячую їй цілий день, перериваючись лише на прогулянку чи післяобідній відпочинок", - розповідав Конан Дойл у 1924 році.

〰️ Муза&Селінджер
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.