NC
Notcoin Community
PM
NC
Notcoin Community
PM
PO

POLITpedia

Политика
Політична ситуація у світі, аналіз, новини та термінологія, і все це простими словами
Для усіх питань та пропозицій - @PolPUA
Навігація по каналу: https://t.me/politpediaa/58
Для підтримки: https://send.monobank.ua/jar/4dXgVA1Sfo
4441114416214102
Рейтинг TGlist
0
5.78
ТипПубличный
Верификация
Не верифицированный
Доверенность
Не провернный
РасположениеУкраїна
ЯзыкДругой
Дата создания каналаSep 13, 2021
Добавлено на TGlist
Jul 25, 2023
Прикрепленная группа

Статистика Телеграм-канала POLITpedia

Подписчиков

1 443

24 часа
2
-0.1%Неделя
8
0.6%Месяц
198
15.9%
10.04.2025
1 359
1

Индекс цитирования

100

Упоминаний1Репостов на каналах0Упоминаний на каналах1
10.04.2025
200
7

Среднее охват одного поста

1 896

12 часов3450%24 часа1 8960%48 часов1 8960%
10.04.2025
545
313

Вовлеченность (ER)

2.48%

Репостов19Комментариев1Реакций28
26.04.2025
0%-

Вовлеченность по охвату (ERR)

0%

24 часа0%Неделя0%Месяц
51.4%
26.04.2025
0%-

Охват одного рекламного поста

3 509

1 час1584.5%1 – 4 часа862.45%4 - 24 часа94026.79%
10.04.2025
0-
Подключите нашего бота к каналу и узнайте пол аудитории этого канала.
Всего постов за 24 часа
2
Динамика
2

Последние публикации в группе "POLITpedia"

Як же мені шкода наших дипломатів, які на фоні цієї дурки намагаються хоч щось нормальне зробити.

Такий рівень шизофренії не кожен топ-переговірник перекрити зможе
🤪

https://t.me/asian_ukraine/22007
Начитавшись і Блумбергів, і Нью-Йорк Постів – склав для себе загальну картину.

Перші пишуть про можливу пропозицію Штатів москві – визнати Крим їхнім. На це ми у Парижі, скоріше за все, або погодилися, або тактично промовчали, розуміючи просту істину: москві це вже не потрібно.

Крим – це мало, це вже неактуально й безглуздо. У москви, як мінімум, є ще інші "так звані регіони", як казав Віткофф, від яких вона не планує відмовлятися. Та й визнання Криму фактично нічого не змінює.

Раніше, коли ще існувала якась більш-менш притомна світова система, цим можна було б скористатися, але зараз це не дає нічого.

Штати і так де-факто легалізували москву у світі, залишивши лише Європу та кілька західних країн тими, хто ще намагається зберегти статус кремля як світового ізгоя. І по списку кількості гостей, що будуть на "парадє пабєди", це добре видно. (Сі востаннє був там у 2015 році – у порівнянні з тим, що торік на параді було лише троє гостей)

New York Post, зі свого боку, пише, що Україна погодилася на 90% плану США, де інші 10%, логічно, – це саме питання Криму та інших територій (хоч видання прямо про Крим не згадує).

Але там є одне кумедне (чи не дуже) формулювання від неназваного джерела в американській адміністрації:

“Наступного тижня в Лондоні ми хочемо прийняти рішення про повне і всеосяжне припинення вогню, – сказав урядовець. – Мета полягає в тому, щоб провести обговорення з росіянами, а потім сказати: ‘Гаразд, це ваша найкраща й остаточна пропозиція’, щоб з’ясувати, на якому етапі перебувають обидві сторони. І як тільки ми це зрозуміємо, тоді будуть визначені наступні кроки”.

При цьому джерело наголосило, що Трамп готовий вийти з переговорів без участі москви, переклавши відповідальність за конфлікт на європейських союзників США

.

Під "обговоренням з москвою", наскільки я розумію, мається на увазі вчорашня розмова Рубіо з Лавровим. Але єдина "погроза", яку США готові озвучити тим, хто вже кілька місяців об них витирає ноги й відверто насміхається перед усім світом, – це: “Не хочете – не треба, ми просто підемо”. (Нагадаю: саме цього москва й домагається.)

Так, згадуються ще "пряники" для москви – розморожування тих 300 мільярдів, що лежать у Європі, та часткове зняття санкцій. Але незрозуміло, який у цьому сенс для самої Європи, яка не лише дасть москві перепочинок перед наступною війною, а й забезпечить значними ресурсами для її пришвидшення.

Культурних слів до цього всього бракує – як і віри в те, що москва справді погодиться на щось серйозне. Бо поки що все йде саме за її сценарієм.

🇺🇦POLITpedia
Не бачу великого сенсу аналізувати слова Трампа, Рубіо чи будь-кого ще.

Просто ще раз повторю свої вже неодноразово озвучені думки: наближення якогось перемир’я чи "договорнячку" існує лише в головах, а точніше – у словах американців.

Жодного інструменту, окрім військового, щоб змусити москву піти на перемир’я, у природі не існує.

І, схоже, у Вашингтоні це нарешті усвідомили. Водночас прекрасно віддаючи собі раду у тому, що надавати Україні цей інструмент ніхто у них не збирається – як я і писав раніше.

Обговорювати зливи Bloomberg про те, що американці пропонують залишити за москвою окуповані території й зняти частину санкцій, щоб та погодилася, навіть смішно. Принаймні тому, що у самій москві після кожної (!) такої заяви з боку американців про перемир’я чи бодай припинення вогню, одразу виходять і з серйозним обличчям заявляють: цього не буде – і близько.

(До речі, я вже колись писав, що подібні умови кремлівські спецслужби їм радять категорично відкидати)

Зрозумійте: оце формулювання – "якщо сторони не погодяться, ми умиваємо руки й ідемо далі", яке вже озвучили і Рубіо, і Трамп – це мед для вух усіх кремлівських дідів. Бо це буквально та мінімальна мета, якої москва і прагнула.

Виведення США з війни – це перемога москви у всіх сенсах, для якої ще й не довелось робити абсолютно нічого. Навіть принижуватись – натомість принижувались самі американці, разом із НАЙВЕЛИЧНІШИМ У СВІТІ перемовником.

Залишається лише чекати на обриси цього виходу. Варіанти, як на мене, такі:

➡️Плюс-мінус усе залишиться як є: США продовжать постачання зброї за контрактами Байдена, надаватимуть супутникову розвідку та зв’язок, але при цьому вийдуть з усіх форматів підтримки України. (Ідеальний варіант)

➡️США повністю обрубають будь-яку співпрацю з нами й переключаться на москву: відключать розвідку, заборонять купівлю зброї, знімуть частину санкцій з РФ і почнуть налагоджувати економічні зв’язки.

➡️Буде якийсь гібрид із перших двох варіантів: умовний дозвіл нам на купівлю американської зброї, але зі зняттям частини санкцій з москви. (Ймовірний варіант)

У будь-якому разі – це ганебна поразка Штатів, яка з самого початку виглядала абсолютно передбачуваною.

Але нам від цього не легше.
Якщо в китайській соцмережі Weibo вбити в пошук «китайські полонені» (中国俘虏) і обрати щоб показувало найсвіжіші пости, стрічку заповнять десятки повідомлень про полонених часів Другої світової, громадянської війни, навіть боксерського повстання. Але не про двох громадян КНР, які сьогодні дали інтерв’ю в Києві.

Не сказати, що прямо всі згадки про них повністю прибрали, де інде, пости з ними проскакують.🥺

Але таке враження, що хтось відкрутив вентиль історичної пам’яті і тепер платформа буквально заливається історіями про будь-яких китайських полонених всіх часів. Крім тих, про кого зараз говорить весь світ.🤷🏻
Оця новина про те, що Трамп не збирається навіть продавати нам зброю – це не новина. Точніше, я б сказав, що BILD просто зробили висновок зі слів Трампа – тих самих, які я згадав у своєму дещо емоційному дописі.

А от доказів тому, що він цього реально не хоче і навіть не збирається робити, стає все більше. Тут і виведення американських військ із Жешува – ключового логістичного хабу для поставок американської зброї, яка згодом надходила до нас. І відмова від головування у форматі "Рамштайн", який був створений американцями і донедавна ними ж очолювався.

Але найцікавіше, звісно, – це сьогоднішні статті у The Economist та Bloomberg.

У першій мимохіть згадано про роздратування “частини команди” Трампа тим, що Європа досі продовжує постачати зброю Україні. Тут сто відсотків, хоч і без прямого згадування, фігурує Віткофф, якого активно слухає Трамп, і який, імовірно, окрім закулісних домовленостей щодо “так званих регіонів” – тобто частково окупованих областей України, які, схоже, хочуть віддати москві – погодив ще й припинення постачання озброєння у разі перемир’я. Як один із важелів, щоби змусити москву це перемир’я прийняти. (Це найшвидший спосіб заохотити москву припинити вогонь до кінця цього місця, чого так хоче Трамп, бо то його перші сто днів)

А от у Bloomberg сьогодні вийшов матеріал про нариси угоди щодо копалин, яка тепер виглядає нібито вигіднішою для нас. Але, попри ейфорію через зниження боргу з 300 до 100 мільярдів (які, за великим рахунком, і не повинні були вважатися боргом), там є цікавий момент: США наполягають, щоб ці 100 мільярдів були одразу зараховані до створеного за умовами угоди фонду. Таким чином Вашингтон не бере на себе жодних зобов’язань щодо майбутньої допомоги.

Ну тобто, інвестиції то будуть, але на цьому – все. Ну і ще ми винні сто лярдів (хоча завжди ж можливість просто відмінити цю "Фількіну грамоту"). Але ця угода вже точно не “аргумент для електорату” щодо необхідності продовжувати підтримку України, як деякі з моїх колег любили наголошувати.

Ще раз повторю: я слабо вірю, що коли допомога, виділена ще за Байдена (який, за словами Трампа, разом із Зеленським “почав цю війну”), вичерпається – щось нове прийде їй на зміну.

Чогось нового не буде. А згортання інфраструктури, необхідної для цієї допомоги, як і поки що непублічний, але реальний тиск на європейців, які поки тримаються, не бажаючи згортати свою підтримку – зайвий раз це підтверджує.

🇺🇦POLITpedia
✌️У час одвічних зрад і всепропадницьких настроїв, коли здається, що краще вже ніколи не буде і це кінець, є ті, хто не опускає рук — і вам не дає цього зробити. Саме цю групу ентузіастів я хочу вкотре порадити.

Це наша спільна добірка новинно-аналітичних каналів, яка допоможе вам у цей складний час розібратися у всіх хитросплетіннях хаосу, що охопив наше сьогодення. А час від часу ще й підніме настрій, розганяючи смуток і присмак зради:


➡️ Гамбіт Саллівана — переклади західних медіа та розшифровка шизи Трампа для української аудиторії;
➡️ The Voicer — середовище аналітики та здорового глузду. Авторські аналітичні статті з різних тем від геополітики до економіки;
➡️ Новосилецький на дивані — зрада, від якої ви станете залежні;
➡️ Міжнародне Аняме (国際アニャメ) — відкриваю світ міжнародних відносин (і не тільки) в Індо-Тихоокеанському регіоні;
➡️ Пхеньянська Правда🇺🇦 — канал про велику геополітику країн Азії та Близького Сходу;
➡️ UnRealpolitik — коли реальність не вписується в політичну теорію.
➡️PolitКраїна - канал, який пише про те, чого не помічає більшість!
➡️Сігай - автор YouTube-каналу про міжнародну політику та падіння комунізму в Європі (а ще про Трампа без зайвого алармізму).
➡️dechat – головні події, політика та суспільні процеси в Німеччині, Австрії та Швейцарії. Аналітика, меми та упереджені погляди будуть також присутні.
➡️Кваси — підпільний народно-капіталістичний канал. Де актуальні події пишуться під кваском.
➡️Young Diplomat — Простими словами про велику політику від студента МВ
➡️Будда в Конгресі - виважена та спокійна аналітика про обидва береги Атлантики з фльором місцевого гумору
➡️ADASTRA - досліджуємо міжнародне, щоб творити національне.

Підписуйтесь, діліться з друзями та підтримуйте український контент! Разом формуємо національну інтелектуальну спільноту!🧠🇺🇦
Чесно зізнаюся: вчора, коли писав про те, що удари, подібні до обстрілу Сум, лише зміцнюють упевненість Трампа в тому, що війну потрібно якнайшвидше завершувати, я навіть уявити не міг, що руда мавпа перейде до прямого звинувачення України у причетності до початку цієї війни.

Він буквально настільки "прєісполнілся" у власних пізнаннях, що вирішив у своїй імпотенції звинуватити не агресора, який відмовляється від миру, а Зеленського й, по-суті, Україну, яка ще місяць тому погодилася на всі американські умови. Тепер, виходить, саме він (Зеленський), на думку Трампа, розпочав війну і винен у тому, що вона досі триває.

І причина цього одна: Трамп, у прямому сенсі слова, боїться визнати, що всі його приниження та плазування перед москвою були марними. А визнання їхньої марності для нього — це автоматичне визнання власної неправоти.

Набагато простіше звинуватити в усьому Україну, ніж наважитися зробити щось проти москви, яка відверто витирає об нього ноги й публічно глузує, розуміючи, що він нічого зробити то і не може.

Найгірше у цьому те, що своєю заявою про те, що Зеленський постійно прагне придбати (наголошую — не просто отримати, а саме придбати) ракети, Трамп фактично звинувачує Україну в продовженні війни. І цим він демонструє не просто байдужість, а ворожість до нас.

Ця ворожість, найімовірніше, призведе не лише до повного згортання американської участі у війні, а й до заборони на продаж нам американської зброї в майбутньому.

Трамп буквально стає співучасником війни та вбивств українців. І причина тут — не в українцях і навіть не в Зеленському (криворізька дипломатія тут ні до чого), а в его рудого клоуна й його хворобливому бажанні будь-якою ціною мати добрі стосунки з другом Владіміром. А ми — просто перешкода на його шляху, у якої і карт то нема.
Давайте не про негатив, а про НЛО.

Мене сьогодні, чесно кажучи, винесло з цієї новини, бо майже всі звернули увагу лише на те, що це «розсекречений» документ ЦРУ, але зовсім не подивились, на чому він взагалі базується.

Початок тексту буквально: «ПЕРЕДРУК З ГАЗЕТИ ТЕРНОПІЛЬ ВЕЧІРНІЙ: "КОСМІЧНА ПОМСТА"»

Це вже мало б насторожити, але перший абзац тексту розставляє все по місцях. Цитую:

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році КДБ передав багато секретних матеріалів західним спецслужбам, зокрема ЦРУ. Як повідомляє авторитетний канадський журнал Canadian Weekly World News, американська розвідка отримала 250-сторінкову справу про атаку НЛО на військову частину в Сибіру.


Все. Далі документ можна не читати.

Авторитетного видання Canadian Weekly World News ніколи не існувало. Була лише американська Weekly World News — сатирична жовта преса, яка писала, щоби посміятись, постібатись і просто вкинути дурню. Найвідоміші їх статті:

– про людину-кажана (чомусь не бетмен, а бетбой), який працює на Пентагон і має стати президентом США у 2028 році;
– про інопланетян, які підтримували демократів на виборах (можливо, ті самі, що забаранили совєтських солдат);
– і, звісно, про Гітлера, який переховувався в Аргентині (класика, яка нещодавно знов всплила, ймовірно, з тих самих джерел).

Навіть коментар ЦРУ, який додається до цього «документу», виглядає так:

Якщо це правда, це один із найжахливіших прикладів позаземної агресії. Інопланетяни володіють зброєю і технологіями, які виходять за межі наших уявлень. І вони, схоже, не мають сумнівів щодо її застосування, якщо їх атакують.

«Якщо це правда» – ця фраза вже прямо кричить: це туфта. Але текст подається так, наче ЦРУ на повному серйозі це прийняло до розгляду (може і розглядали, але це вже проблема тих, хто на це свій час витратив).

Тож, на жаль (або на щастя), доказів існування іноприбулєнців у нас поки немає. А всі ці «сенсації» базуються на неіснуючій канадській газеті, яку в 90-х передрукували в «Тернополі вечірньому».

Нічого проти «Тернополя вечірнього» не маю — не подумайте. Але написані в часи, коли люди заряджали воду від телевізора та серйозно обговорювали теорію про Леніна-гриба, такі історії довіри не викликають.

🇺🇦POLITpedia
Сьогоднішній день — у всіх сенсах жахливий. Але водночас — це ще один демонстративний ляпас американцям. Який стався буквально одразу після повернення Віткоффа до США та оптимістичних заяв Трампа про швидке перемир’я й готовність москви до нього.

Це відверте глузування з американської сторони. І ви хоч сто разів зі мною можете не погоджуватися, та не треба бути генієм аналітики, аби помітити, як із моменту початку дії так званого «перемир’я» в енергетиці та на морі, чим так хизувались у Вашингтоні, кількість обстрілів лише зросла — з десятками загиблих серед мирного населення як наслідком.

Парадокс лиш у тому, що подібні дії москви, якщо судити з реакції Вашингтона, лише зміцнюють тамтешню впевненість: мир треба укладати якнайшвидше — за будь-яких умов. Мовляв, тільки так припиняться людські втрати, і Трамп нарешті зможе отримати омріяну Нобелівську премію миру.

Тому я б не радив сподіватися, що кадри масових вбивств, страт наших військових чи інші звірства окупантів розтоплять серце НАЙВЕЛИЧНІШОГО У СВІТІ чемпіона з гольфу та його оточення. Навпаки — на фоні всього цього вони лише сильніше тиснутимуть на Україну та ще ревніше підлещуватимуться до москви. Віткофф, який ледь не розцілував путіна під час зустрічі, — яскравий тому приклад.

І все ж певна надія є — це впертість самого путіна. Він досі висуває такі умови, на які, на щастя, не готові погоджуватись ані ми, ані американці. І чим довше він стоятиме на своєму, чим швидше минає цей «священний» для Трампа 100-денний термін президентства (саме тому той вимагає перемир'я до кінця квітня), упродовж якого він обіцяв завершити всі війни, тим більш токсичними ставатимуть відносини між москвою та Вашингтоном.

Хоча, на жаль, навряд чи це вийде за межі якихось санкцій — які, скоріше за все, ще й не працюватимуть через позицію Китаю (там їх просто проігнорують на фоні торговельної війни). Але, можливо, принаймні хоч на нас трохи менше тиснутимуть.
Поясніть мені, що не так із фразою Мерца про неможливість вступу до НАТО чи ЄС під час війни?

Я просто не розумію рівня обурення в нашому суспільстві. Це ж буквально вже три роки всі західні політики говорять одне й те саме, але наших людей це чомусь досі дивує.

Вступ до НАТО (яке я, до речі, взагалі не вважаю якоюсь надійною гарантією безпеки) чи ЄС можливий лише після завершення війни. І то, скоріше за все, не одразу, бо, на жаль, не все у світі крутиться навколо України (проблем на шляху до цих об'єднань у нас буде чимало).

Але ні — треба негайно викреслити Мерца зі списку "слонів" і записати у "вороги народу".

Те саме було з Келлогом, який по суті просто описав відомий план "коаліції охочих", за яким західні сили перебувають у тилу, на правому березі. А з цього ЗМІ роздули якусь ідею поділу України.

Ну не ведіться ви на такі примітивні маніпуляції — тоді й зради навколо буде менше.
Згідно з повідомленням у Федеральному реєстрі США, Трамп підписав указ про продовження пакету санкцій Байдена проти Росії на один рік.

Я б не робив з цього кроку перемогу. Але ясно одне — Трамп хоче розіграти питання зняття санкцій. Тому ця карта має залишатися на столі, щоб Росія була більш зговірливою.

Я навпаки бачу в цьому сигнал про те, що зняття санкцій буде, в тому чи іншому вигляді. Якщо звичайно американсько-російські переговори зовсім не зайдуть у глухий кут, у що віриться слабо, оскільки у них на порядку денному не тільки війна в Україні, а й Арктика, Іран тощо.

Тому, краще готуйтеся до цього зараз, щоб не хапатися за серце потім.

🇺🇸 Гамбіт Саллівана
До слова, головною проблемою для Америки у розірванні торговельних відносин з китайцями є саме так обожнювані Трампом рідкоземи, технології для виділення та перетворення яких на метали в США відсутні.

Як я колись зазначав у своєму дописі, цю технологію, по суті, має лише Китай, який є монополістом на ринку рідкоземів.

Без цих рідкоземельних металів, точніше вже виокремлених з них чистих металів, жодне високотехнологічне виробництво, де вони використовуються — а використовуються вони всюди — неможливе. А з цим неможлива й технологічна перевага США над піднебесною.

І китайці це чудово розуміють, тому, скоріше за все, і готові боротися, як вони висловилися, "до кінця".
Китай дзеркально підвищив свої мита до 125%.

Для розуміння — ці цифри не мають практичного сенсу. Китай і США вже на рівні 80% мит фактично розірвали будь-які торговельні відносини. Це чисто гра, хто зможе підвищити мита вище.

Хто перший досягне 1488%, той і переможе.
От введемо санкції і москва точно зупиниться😉🇺🇸🇺🇸🦅🦅🦅

https://t.me/hardcons/7580

Реклама в POLITpedia

Рекорды

23.04.202520:01
1.4KПодписчиков
07.04.202523:59
1100Индекс цитирования
13.04.202508:59
3.2KОхват одного поста
18.04.202507:01
3.5KОхват рекламного поста
24.11.202323:59
50.70%ER
25.11.202423:59
506.81%ERR

Развитие

Подписчиков
Индекс цитирования
Охват 1 поста
Охват рекламного поста
ER
ERR
JAN '22JAN '23JAN '24JAN '25

Популярные публикации POLITpedia

24.04.202518:17
Як же мені шкода наших дипломатів, які на фоні цієї дурки намагаються хоч щось нормальне зробити.

Такий рівень шизофренії не кожен топ-переговірник перекрити зможе
18.04.202520:07
Не бачу великого сенсу аналізувати слова Трампа, Рубіо чи будь-кого ще.

Просто ще раз повторю свої вже неодноразово озвучені думки: наближення якогось перемир’я чи "договорнячку" існує лише в головах, а точніше – у словах американців.

Жодного інструменту, окрім військового, щоб змусити москву піти на перемир’я, у природі не існує.

І, схоже, у Вашингтоні це нарешті усвідомили. Водночас прекрасно віддаючи собі раду у тому, що надавати Україні цей інструмент ніхто у них не збирається – як я і писав раніше.

Обговорювати зливи Bloomberg про те, що американці пропонують залишити за москвою окуповані території й зняти частину санкцій, щоб та погодилася, навіть смішно. Принаймні тому, що у самій москві після кожної (!) такої заяви з боку американців про перемир’я чи бодай припинення вогню, одразу виходять і з серйозним обличчям заявляють: цього не буде – і близько.

(До речі, я вже колись писав, що подібні умови кремлівські спецслужби їм радять категорично відкидати)

Зрозумійте: оце формулювання – "якщо сторони не погодяться, ми умиваємо руки й ідемо далі", яке вже озвучили і Рубіо, і Трамп – це мед для вух усіх кремлівських дідів. Бо це буквально та мінімальна мета, якої москва і прагнула.

Виведення США з війни – це перемога москви у всіх сенсах, для якої ще й не довелось робити абсолютно нічого. Навіть принижуватись – натомість принижувались самі американці, разом із НАЙВЕЛИЧНІШИМ У СВІТІ перемовником.

Залишається лише чекати на обриси цього виходу. Варіанти, як на мене, такі:

➡️Плюс-мінус усе залишиться як є: США продовжать постачання зброї за контрактами Байдена, надаватимуть супутникову розвідку та зв’язок, але при цьому вийдуть з усіх форматів підтримки України. (Ідеальний варіант)

➡️США повністю обрубають будь-яку співпрацю з нами й переключаться на москву: відключать розвідку, заборонять купівлю зброї, знімуть частину санкцій з РФ і почнуть налагоджувати економічні зв’язки.

➡️Буде якийсь гібрид із перших двох варіантів: умовний дозвіл нам на купівлю американської зброї, але зі зняттям частини санкцій з москви. (Ймовірний варіант)

У будь-якому разі – це ганебна поразка Штатів, яка з самого початку виглядала абсолютно передбачуваною.

Але нам від цього не легше.
08.04.202513:23
Оця "передислокація" військ США з Ясоньки, що біля Жешува і через яку з самого початку війни йшла практично вся американська техніка, — ще один доказ того, що Трамп таки остаточно відмовляється від ідеї завалити Україну зброєю.

Саме звернення, а точніше формулювання про те, що "це частина ширшої стратегії оптимізації військових операцій США", відкрито на це натякає. Україна вже не пріоритет.

Так, далі там ідеться, що робота зі сприяння допомозі Україні триватиме — але вже під керівництвом НАТО та Польщі. Чесно кажучи, сенсу в цьому небагато, зважаючи на те, що основна допомога надходила саме зі США і саме тому ними координувалася.
08.04.202508:33
Китайці таки послали Трампа з його 104% митними погрозами, заявивши, що боротимуться до кінця.

Навіть якщо рудий просто блефував, зараз просто взяти й злитися — означає показати слабкість передусім для своїх. Але той рівень ескалації, у який сторони самі себе втягнули, нагадує початок війни — байдуже, торговельної чи цілком традиційної. Ставки з кожним днем все вищі і вищі.

А новини про девальвацію юаня в цій ситуації я б серйозно не розглядав. Ніхто в Китаї не обвалить курс своєї валюти вдвічі, щоби втриматися на американському ринку — це неймовірно радикальний крок, за який економіка країни, в якої й так повно проблем, точно не подякує. Тут мінуси значно переважають плюси.

Єдине, що шкода — ця заокеанська гризня, на яку всі так чекали останні роки, почалася в той момент, коли ми досі ведемо свою війну. А так було б цікаво чисто з попкорном за цією виставою спостерігати.
13.04.202521:42
Давайте не про негатив, а про НЛО.

Мене сьогодні, чесно кажучи, винесло з цієї новини, бо майже всі звернули увагу лише на те, що це «розсекречений» документ ЦРУ, але зовсім не подивились, на чому він взагалі базується.

Початок тексту буквально: «ПЕРЕДРУК З ГАЗЕТИ ТЕРНОПІЛЬ ВЕЧІРНІЙ: "КОСМІЧНА ПОМСТА"»

Це вже мало б насторожити, але перший абзац тексту розставляє все по місцях. Цитую:

Після розпаду Радянського Союзу у 1991 році КДБ передав багато секретних матеріалів західним спецслужбам, зокрема ЦРУ. Як повідомляє авторитетний канадський журнал Canadian Weekly World News, американська розвідка отримала 250-сторінкову справу про атаку НЛО на військову частину в Сибіру.


Все. Далі документ можна не читати.

Авторитетного видання Canadian Weekly World News ніколи не існувало. Була лише американська Weekly World News — сатирична жовта преса, яка писала, щоби посміятись, постібатись і просто вкинути дурню. Найвідоміші їх статті:

– про людину-кажана (чомусь не бетмен, а бетбой), який працює на Пентагон і має стати президентом США у 2028 році;
– про інопланетян, які підтримували демократів на виборах (можливо, ті самі, що забаранили совєтських солдат);
– і, звісно, про Гітлера, який переховувався в Аргентині (класика, яка нещодавно знов всплила, ймовірно, з тих самих джерел).

Навіть коментар ЦРУ, який додається до цього «документу», виглядає так:

Якщо це правда, це один із найжахливіших прикладів позаземної агресії. Інопланетяни володіють зброєю і технологіями, які виходять за межі наших уявлень. І вони, схоже, не мають сумнівів щодо її застосування, якщо їх атакують.

«Якщо це правда» – ця фраза вже прямо кричить: це туфта. Але текст подається так, наче ЦРУ на повному серйозі це прийняло до розгляду (може і розглядали, але це вже проблема тих, хто на це свій час витратив).

Тож, на жаль (або на щастя), доказів існування іноприбулєнців у нас поки немає. А всі ці «сенсації» базуються на неіснуючій канадській газеті, яку в 90-х передрукували в «Тернополі вечірньому».

Нічого проти «Тернополя вечірнього» не маю — не подумайте. Але написані в часи, коли люди заряджали воду від телевізора та серйозно обговорювали теорію про Леніна-гриба, такі історії довіри не викликають.

🇺🇦POLITpedia
04.04.202519:16
🛢📉Чому у світі падає ціна на нафту?

Давайте на пальцях, я ж тут усе просто намагаюсь донести, поясню чому зараз так стрімко падає ціна на нафту. Ось у нас є три ключові фактори:

🇺🇸Трамп зі своєю тарифною дубиною, якою він вирішив побити усіх, включаючи самі Штати
🇸🇦🛢ОПЕК+, котрі досить влучно на квітень домовились про збільшення видобутку аж втричі
🇨🇳Китай, який вирішив не терпіти і дістати свою дубину, щоб рівноцінно вдарити по Штатах

Так ось, США, будучи найбільшою споживацькою економікою у світі, а тобто такою, яка переважно купляє, а не продає (хоча продає теж дуже багато), вводить мита на все все все проти майже всіх всіх всіх.

Ці мита означають перш за все здорожчання товарів, які поступають у Штати, і за логікою Трампа мають змусити американців через високу ціну менше купляти імпортних товарів, а більше місцевих.

➡️Якщо американці купляють менше імпортних товарів, торгівля та виробництво цих самих товарів падає через зменшення на них попиту, призводячи до рецесії (зменшення економік та скорочення виробництва) у країнах виробниках. Зменшення торгівлі та виробництва призводить до скорочення необхідності у енергоресурсах для транспортування та самого виробництва. Скорочення попиту на енергоносії призводить до скорочення цін на енергоресурси, в нашому випадку нафту.

🇺🇸У випадку такої країни як США, рецесія буде глобальною (економіка просяде у всіх), і усі інвестори це чудово розуміють, досить швидко продаючи нафтові ф'ючерси (цінні папери), тим самим обвалюючи ціни.

🇸🇦🛢У випадку ОПЕК+, у них просто якраз на час тарифної епопеї Трампа припав план збільшення власного видобутку нафти, а збільшення видобутку завжди призводить до зменшення ціни (пропозиція перевищує попит).

🇨🇳З Китаєм ситуація протилежна США. Це найбільша експортна економіка (та, що продає свої товари), яка спеціалізується на виробництві та торгівлі, через що є найбільшим у світі імпортером та споживачем нафти.

Якщо Вашингтон вводить величезні мита на Пекін, який є їх основним торгівельним партнером, це значно збільшує ціни на китайські товари всередині Штатів, зменшуючи на них попит. Китайська економіка з виробництвом стискаються, паралельно зменшуючи власний попит на нафту, а отже і ціни на неї.

Якщо максимально просто: Торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу → зменшення глобальної торгівлі → зменшення глобального виробництва → глобальне зменшення споживання енергії → зменшення цін на цю енергію.

Головний, хто може це змінити — той самий ОПЕК+, якщо вони оперативно згорнуть власну ініціативу по збільшенню видобутку і навпаки почнуть його скорочувати, штучно здорожчуючи ціну на нафту, що проте в умовах глобальної кризи може ще більше вдарити по виробництвах і по попиту на нафту, змушуючи таки заповнити ринок дешевим чорним золотом, щоб отримати хоч щось.

У всьому цьому для нас з вами є як плюс, так і мінус:

➕Плюс: дешева нафта — менше ресурсів для москви вести проти нас війну, а отже й більший шанс на руйнацію їх економіки, дві третини якої тим чи іншим чином пов'язані з доходами від енергоресурсів.

🚫Мінус: глобальна рецесія — зменшення економік Європи, за рахунок яких фактично функціонує давно мертва економіка вже наша. Зменшення економік країн-партнерів — зменшення ресурсів для допомоги нам. Далі ланцюжок добудовуйте самі.

Тобто, якщо світ зараз погрузиться у тотальний хаос, ці мита так чи інакше торкнуться нас і дуже болісно. Тому перебіг нашої війни, яку очевидно Трамп швидко зупинити не може та й не сильно збирається, напряму залежатиме від того, у кого швидше закінчаться ресурси: у москви на фоні дешевої нафти чи у нас на фоні стрімкого збідніння західних країн, за рахунок яких ми функціонуємо.

🇺🇦POLITpedia
08.04.202511:40
Може хтось знає, чому він усюди носиться з тими 350 мільярдами? Що це за цифра така магічна?
02.04.202522:09
Трамп запровадить вже третій його надзвичайний стан, який, до слова, надає рудому такі повноваження:

⏺Право запроваджувати нові обмеження та правила без схвалення Конгресу. Для введення цих санкцій та мит йому офіційно не потрібне буде погодження парламенту (як повідомляється, це основна причина).

⏺ Право впливати на банківську систему та валютний контроль (заморожувати рахунки, забороняти або обмежувати операції з певними валютами чи банками і тд.).

Право мобілізувати Національну гвардію без дозволу губернаторів та використовувати її для придушення заворушень.

⏺ Право частково контролювати засоби комунікації та інтернет (блокувати доступ до певних ресурсів і тд.).

⏺Право тимчасово обмежувати свободу зібрань або пересування громадян (мінус мітинги).

⏺Право перерозподіляти кошти з бюджету без схвалення Конгресу (за першої каденції він таким макаром будував свою стіну на кордоні з Мексикою).

За правилами, надзвичайний стан вводиться з максимальним терміном на рік, але є можливість його продовження президентом.

Єдиний спосіб його скасувати, окрім закінчення терміну, — рішення обох палат Конгресу, які, нагадаю, зараз контролюються республіканцями.
28.03.202513:48
"Миролюбні" демократи допомагали воювати стільки, скільки потрібно, а "войовничі" республіканці збираються домовлятися про мир стільки, скільки потрібно…

Але ніхто так і не зрозумів, що "скільки потрібно" не працює, якщо цьому не сприяти так, як потрібно.

https://www.barrons.com/news/rubio-says-too-early-for-high-level-russia-talks-c325fab0
26.03.202513:28
Пропоную все ж не ігнорувати той факт, що Трамп уперше публічно визнав: саме москва затягує перемовини, по суті водячи його за носа. У світлі чого скажу — це вже можна вважати невеликим доказом еволюції його переконань (хоча він і досі повністю не відійшов від віри в «мирні наміри» москви (принаймні публічно)).

Сюди ж я б додав його нещодавній допис, де він погрожував збільшити санкції проти москви, якщо та не припинить удари по Україні й не почне прагнути миру. Після цього в різних ЗМІ з’явилися інсайди про те, що рудого сильно дратує неслухняність обох сторін, які не надто підкоряються його закликам до миру.

До цієї скарбнички додам також нещодавній аналітичний звіт американської розвідки, а саме ключову в цій ситуації тезу: союз між КНР, иосквою та КНДР вважається незворотним.

Так, покладатися на американську розвідку зараз, коли її інформацію фільтрує для Трампа Тулсі Габбард, складно. Але це теж прогрес, який рано чи пізно почне на нього тиснути. Власні спецслужби прямо кажуть йому про марність спроб хоча б відвернути москву від Пекіна.

До цього можна додати ще кілька мікросигналів: слова директора ЦРУ про те, що ми боротимемося навіть із голими руками, суспільний тиск через демонстрацію слабкості Трампа перед москвою та путіним, а також дії самої москви, яка все нахабніше позиціонує себе в переговорах, видаючи власні вимоги за поступки.

І ось, зважаючи на все це, хоч і не дуже впевнено, але припущу, що зсув у поглядах Трампа все ж можливий. Можливо, кубик Рубіка у його голові нарешті складеться, сформувавши більш реалістичну картину світу, де є одна сторона, яка цього миру не прагне.

Але тут таки залишається кілька «але». Незрозуміло, скільки часу займе ця трансформація поглядів — це можуть бути як тижні, так і місяці. Так само невідомо, що станеться, якщо цей пазл таки складеться: чи отримає москва нищівні санкції, а ми — всю необхідну для перемоги зброю, як він обіцяв під час передвиборчої кампанії? Чи, можливо, він просто відмахнеться від цього всього, продовжуючи говорити про мир, поки ми щодня втрачатимемо все більше? Або ж узагалі зосередиться виключно на Китаї, скинувши всю відповідальність на Європу?

Ось це все ми й дізнаємося в короткостроковій перспективі.

🇺🇦POLITpedia
31.03.202510:47
Якщо комусь цікаво, за що саме Ле Пен заборонили обіймати державні посади, а отже, і балотуватися на посаду президента Франції у 2027 році, ось мій допис на цю тему.

Найголовніше тут те, що перехід влади у французьких правих від старих пропутінських підстилок, які думають лише про гроші, до молодих ідейних політиків має остаточно завершитися.

Існує немала ймовірність, що у 2027 році французи отримають молодшу версію "поправілого" Макрона в особі Барделли, що, як я вже раніше теж писав, є справді позитивним явищем.
27.03.202513:04
Поки несеться зрада про те, як європейці зі своєю ідеєю "коаліції охочих" нібито "зливаються", поспішу не поділяти цю думку.

Знаєте, ця епопея з нашим цілком зрозумілим обуренням нагадує мені ситуацію, коли Байден і європейці надавали зброю та вводили санкції, а більшість українців тоді казала: "Фу, мало, треба ленд-ліз, треба вторинні санкції проти тих, хто торгує з москвою", і так далі.

Так, вони справді робили не так багато, як могли б, але ось прийшов Трамп після Байдена — і раптом виявилося, що навіть те, що здавалося недостатнім, може просто зникнути. І ось тоді починаються справжні скрутні часи.

Зараз ми сидимо на допомозі, яку погодив ще дід Джо, і трусимося над тим, щоб її раптом знову не "призупинили".

З миротворцями ситуація подібна: сама ідея та активна підготовка до її реалізації — вже величезний прогрес для Європи, яка навіть на етапі обговорення цього питання внутрішньо розколюється зі швидкістю поділу ядер урану та плутонію під час вибуху ядерної бімби.

Не бачу сенсу обурюватися тим, що європейці поступово відходять від ідеї введення військ на землю. Хоча, якщо бути точним, це не так: Макрон чітко сказав, що війська будуть, але в тилу — що, до речі, одразу й озвучувалося. Про війська на лінії фронту ніхто й не говорив ніколи.

Ба більше, я вже не раз зазначав, що саме таке розміщення військ (на лінії фронту) абсолютно безглузде й несе радше купу супутніх проблем — як для самих західних військ, так і для нас. Набагато кращим варіантом було б залучення повітряної компоненти західних сил, на чому, до слова, зараз і планують зосередитися учасники "коаліції охочих".

Коротше кажучи, заспокойтеся. Не будуйте в уяві казкові замки, щоб потім вони не руйнувалися об сувору реальність, породжуючи чергову зраду про те, що всі нас кинули й все пропало.

Нічого не пропало. І сам факт, що європейці досі не відмовилися від цієї ідеї, навіть попри те, що американців не вдалося продавити на її підтримку (або хоча б на нейтралітет у процесі реалізації), говорить багато про що.
04.04.202510:54
🇺🇸Мита Трампа загрожують виробництву зброї в США

Учора у виданні Politico вийшла стаття, яку чомусь багато хто просто проігнорував. Але не я.

Як повідомляє видання, після консультацій із десятками дипломатів, законодавців, чиновників і аналітиків оборонної промисловості, стало очевидно: якщо анонсована програма тарифів буде реалізована в повному обсязі — це може зруйнувати міжнародні ланцюги постачання, які Пентагон будував десятиліттями.

➡️Наслідки — зростання вартості озброєння, затримки у виробництві, а також ризик зриву стратегічних оборонних проєктів із союзниками — Австралією, Великою Британією, Норвегією, Ізраїлем та іншими.

Зазначається, що нові тарифи охоплюють широкий спектр імпорту — від 10% на британські та австралійські товари до 20% на продукцію з ЄС — і не передбачають жодних винятків для оборонного сектору.

Це вже викликає занепокоєння серед союзників США. Вони сумніваються, чи можуть надалі розраховувати на Вашингтон як на стабільного партнера в сфері безпеки.

«Ми розраховуємо на США, коли йдеться про найкращу зброю. Але зараз змушені інвестувати у власну промисловість», — сказав європейський урядовець.


🇺🇸🇬🇧🇦🇺В результаті цього флагманська ініціатива AUKUS (США, Британія, Австралія), яка передбачає спільне виробництво атомних підводних човнів, може опинитися під загрозою через різке подорожчання комплектуючих (непоганий подарунок флоту КНР).

До того ж, проєкт F-35, у якому беруть участь 20 країн, також може постраждати — адже деталі для винищувачів перетинають кордони по кілька разів, і кожного разу обкладаються новими митами.

«Це не питання одного дня. На заміну глобальним постачальникам потрібні роки», — пояснив Білл Ґрінволт, колишній чиновник Пентагону.


Учасники американського оборонного ринку вже закликають адміністрацію Трампа зробити виняток для ВПК, адже саме уряд є головним замовником цієї продукції.

«Наш оборонний сектор побудований на глобальному ланцюзі постачання. Якщо його розірвати — зростуть витрати, впаде надійність, постраждає національна безпека», — наголосив Кіт Вебстер з Торгово-промислової палати США.


Ба більше — у США просто не вистачає кадрів, щоб реалізувати повну локалізацію виробництва. Оборонна промисловість конкурує з приватним сектором, де й зарплати вищі, і стабільність краща.

«У нас просто немає достатньо фахівців у цій галузі», — визнає Дак Гардвік, віцепрезидент Асоціації аерокосмічної промисловості.


Politico зазначає, що тарифна політика Трампа вже змушує союзників США серйозно замислитись над розвитком власного оборонного виробництва. А отже — позиції Вашингтона як головного гравця у сфері глобальної безпеки можуть похитнутися.

«Ми маємо зробити висновки», — підсумував представник НАТО. — «І зробити це якнайшвидше».

______

Спочатку ти, за значної підтримки власного ВПК, приходиш до влади. Будуєш риторику на погрозах союзникам, закликаючи їх витрачати більше на оборону й купувати зброю саме у тебе. Союзники справді починають витрачати більше — але паралельно розвивають власне виробництво. Це тебе дратує ще більше — і ти вводиш проти них мита. Мита, які б’ють уже не тільки по союзниках, а й по твоєму ж ВПК. В результаті — союзники ще швидше злазять з твоєї безпекової голки, вкладаючись у власні ВПК.

Ну що сказати? Геній.

🇺🇦POLITpedia
06.04.202513:56
Так тарифи не ввели тому, що не торгують, чи тому, що ведуть переговори?)

https://t.me/taraspovidomlyae/69118
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.
Cookie

Мы используем файлы cookie для улучшения вашего опыта просмотра. Нажав «Принять все», вы соглашаетесь на использование файлов cookie.