Гаряча лінія для військових👇👇👇 Якщо у вас служить друг, родич чи кохана людина - поділіться з ними контактами! 👉 +380672042206 👉 +380951168887 👉 +380937440036
📝🛺🚗Що потрібно знати ветеранам війни про пільговий проїзд?
Перше - те, що пільги на проїзд передбачені законом, зокрема, це ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
Друге, для пільгового проїзду треба пред'явити посвідчення.
Третє, відмова у пільговому проїзді - це порушення, за яке згідно зі ст.133-1 КУПАП передбачено штраф. Тож для захисту права на пільговий проїзд - фіксація порушення, фіксація номеру автобуса/маршрутки, виклик поліції, скарги до перевізника, до Укртрансбезпека (міжрегіональні перевезення, дотримання прав пасажирів на транспорті) чи до виконкому міської ради (якщо мова про міські перевезення)
✅Навели алгоритми дій та що робити у випадках відмови у пільговому проїзді - дивіться у слайдах.
28.03.202514:53
🇺🇦 Захист прав військових: як подати звернення?
Військові та їхні рідні можуть звертатися до Центрального управління захисту прав військовослужбовців у разі порушення своїх прав.
📌 З якими питаннями можна звертатися?
✅ Грошові виплати та додаткове забезпечення. ✅ Направлення на ВЛК ✅ Доступ до медичної допомоги 🏥. ✅ Права на відпустку та соціальні гарантії. ✅ Видача медичних довідок для визначення придатності. ✅ Витяги з розслідувань для виплат сім’ям загиблих або зниклих безвісти.
🛡 Якщо виявлено порушення – звернення передається до військових частин, ДБР, поліції та інших органів. У разі необхідності проводяться службові перевірки або розслідування.
📝 Як подати звернення?
📄 Заява має бути написана друковано або від руки. 📎 Додати підтверджуючі документи.
📬 Надіслати фотокопію на електронну пошту: mpd@post.mil.gov.ua
📪 Поштою: Київ, пр. Повітряних сил, 6.
⏳ Строк розгляду: 🔹 30 днів. 🔹 Якщо потрібно більше часу – до 45 днів, але про це повідомлять додатково.
🏠 Держава допомагає захисникам та захисницям ☝️ з числа ВПО, чиє житло було знищене через бойові дії після 24.02.2022
Якщо ви ветеран чи ветеранка і ваше житло знищене через бойові дії після 24 лютого 2022 року, ви можете отримати житловий сертифікат у рамках програми єВідновлення та придбати нове помешкання.
📌 Пріоритетне право на отримання сертифіката мають ВПО з-поміж:
✅ Учасників бойових дій ✅ Осіб з інвалідністю внаслідок війни ✅ Родини загиблих Захисників і Захисниць України ✅Військові, які проходять службу за мобілізацією
Військовослужбовець ЗСУ Віталій захищав Україну з травня 2024 року. У серпні цього ж року він отримав тяжке поранення і перебував на лікуванні. Але кошти за період перебування на лікуванні через поранення не надходили.
Щоб відстояти свої права, Віталій направляв до командування в/ч всі медичні документи та висновок ВЛК. Також неодноразово звертався з цього приводу до командування, але відповідей не отримував також.
У такій ситуації юристка Гончаренко центру Вікторія Адамян уважно вивчила всі підстави і підготувала депутатське звернення, яке народний депутат Олексій Гончаренко направив до Генштабу з проханням розібратись у ситуації.
Як результат роботи команди - Віталій отримав належну йому виплату додаткової винагороди 500 000 грн.
Правова підтримка родинам військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні
Міністерство юстиції України нагадує: держава забезпечує правовий захист і соціальну підтримку сім’ям військовослужбовців, які зникли безвісти за особливих обставин або перебувають у полоні.
Що можуть зробити родини: 1. Звернення до суду – для визнання статусу безвісно відсутнього чи отримання інших рішень (потрібні заява та підтверджуючі документи). 2. Оформлення документів – для виплат чи посвідчень звертайтесь до військових частин або РТЦК та СП із необхідними копіями документів. 3. Безоплатна правнича допомога – телефонуйте 0 800 213 103 або звертайтесь до системи надання БПД (адреси: legalaid.gov.ua).
Ключові кроки: - Зберіть дані про військовослужбовця. - Зверніться до уповноважених органів для внесення до реєстрів. - У разі потреби – подайте заяву до суду за підтримки юристів.
Мін’юст закликає родини діяти оперативно, щоб скористатися всіма правами. Ми поруч, щоб підтримати вашу справедливість!
Продовжуємо плекати правову обізнаність👇 Кожна людина має знати правові способи захисту прав!
1.звернення самої особи (рапорт), які містять інформацію про зміст порушених прав і вимогу їх відновити, направлене в установу/організацію рекомендованим листом з повідомленням про вручення або з проставлення вхідного номера на примірнику заявника,
2.адвокатський запит в інтересах військовослужбовця (у разі укладення договору на надання правничої допомоги з адвокатом),
3.скарга до Уповноваженого Верховної Ради України у разі відсутності відповіді або порушення строків розгляду направленого звернення громадянина (тел. 0-800-501720) Офіс Омбудсмана України
4. звернення до Уповноваженої Президента із захисту прав військовослужбовців, направлена на електронну пошту zpv@apu.gov.ua Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців
5. звернення з позовом до суду для оскарження неправомірних дій установи/організації.
09.04.202516:47
⁉️Кому мають виплатити 1 мільйон гривень за тривалість проходження служби в бойових умовах?
Одноразова грошова винагорода за тривалість проходження служби в бойових умовах у розмірі 1 млн. гривень виплачується особам рядового, сержантського і старшинського складу, які до набрання чинності цією постановою:
✅у віці до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану
✅проходять військову службу
✅брали безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше 6 місяців станом на 13.02.2025
✅не притягувалися 2 або більше разів до кримінальної чи адміністративної відповідальності за військові правопорушення та не мають чинних дисциплінарних стягнень.
Неприємні ситуації з оформленням статусу УБД трапляються і надалі. 🫶✅У цьому випадку - завдяки втручанню юристів Гончаренко центру питання вирішено, а захисник отримав належний по праву статус УБД. Радіємо разом з воїном і ділимось нашою радістю з вами!💙💛
💙⚖️💛Телефони Юридичної допомоги для військових Гончаренко центру
👉0672042206 👉0951168887 👉0937440036
Для членів родин військових (067) 204-22-07
Звертайтесь також у месенджери (вайбер, сигнал, ватцап, телеграм) на вищезазначені телефони.
Тут ви зможете отримати консультацію військового юриста, а в разі потреби - в інтересах наших заявників може бути направлене депутатське звернення чи адвокатський запит. Інструмент для досягнення мети вам запропонують юристи під час консультації.
Григорій — ветеран війни. З лютого 2022 до травня 2024 чоловік воював. Поки був на фронті, в його домівці ніхто не проживав. Повернувшись зі служби, він отримав лист від оператора газорозподільної мережі про нарахування суми боргу.
Звернувшись до надавача послуг для врегулювання проблеми, Григорій отримав відмову. Невдовзі надавач послуг звернувся до суду, щоб стягнути заборгованість примусово, і суд видав судовий наказ про стягнення боргу.
🟩 Не погоджуючись з таким рішенням суду, звернувся до бюро правничої допомоги. Григорій є учасником бойових дій, тому він має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Юрист бюро склав до суду 📑 заяву про скасування судового наказу. До заяви юрист додав копії квитанцій, у яких вбачались зовсім інші суми, а на підтвердження факту проходження служби додали довідку з військової частини та довідку з селищної ради про те, що в будинку у цей період ніхто не проживав.
⚖️ Суд задовольнив заяву та скасував раніше виданий судовий наказ.
У вас схожа ситуація? ⤵️
14.04.202510:07
Родини загиблих воїнів часто зіштовхуються з тривалою тишею, коли не можуть отримати необхідних документів з частини. На жаль, таких звернень дуже багато.
Отримавши запит від пані Антоніни, чоловік якої загинув у вересні 2024 року, юристами Гончаренко центру було ініційоване депутатське звернення. Проблема - усі можливі терміни для проведення службового розслідування вийшли, відповіді нема. Завдяки зверненню народного депутата вдалось сприяти вирішенню проблеми. Таким чином, долучились, щоб допомогти і підтримати родину загиблого захисника.
🔍 Розшук спадкоємців: запущено новий онлайн-ресурс! 😊
В Україні запрацював сайт «Розшук спадкоємців» https://rs.npu.ua/ — сучасна онлайн-платформа, яка допомагає громадянам швидко знайти спадкові справи, а нотаріусам зручно публікувати оголошення.
🔹 Тепер більше не потрібно витрачати час на пошук інформації, чи вже відкрита спадкова справа і в якого нотаріуса, або походи по установах. Просто введіть ім'я прізвище спадкодавця — і система покаже, чи є відкрита спадкова справа.
Як користуватись сервісом? 👇
✅ Для спадкоємців: 1⃣ Відвідайте сайт https://rs.npu.ua/ 2⃣ Введіть у пошуку прізвище спадкодавця 3⃣ Знайдіть потрібне оголошення та перегляньте контакти нотаріуса
✅ Для нотаріусів:
1⃣ Зареєструйтесь або увійдіть у свій обліковий запис 2⃣ Перейдіть у розділ «Додати оголошення» 3⃣ Заповніть інформацію про спадкову справу та опублікуйте її
⏳ Нагадуємо: спадкоємці мають 6 місяців з дня відкриття спадщини, щоб її прийняти.
Родини загиблих воїнів часто зіштовхуються з тривалою тишею, коли не можуть отримати необхідних документів з частини. На жаль, таких звернень дуже багато.
Отримавши запит від пані Антоніни, чоловік якої загинув у вересні 2024 року, юристами Гончаренко центру було ініційоване депутатське звернення. Проблема - усі можливі терміни для проведення службового розслідування вийшли, відповіді нема. Завдяки зверненню народного депутата вдалось сприяти вирішенню проблеми. Таким чином, долучились, щоб допомогти і підтримати родину загиблого захисника.
🙌💙💛Сьогодні вітаємо з днем народження Миколу Брюховецького, керівника Юридичного Гончаренко центру!
Оптимізм, віра, запал, енергійність - завдяки таким рисам Микола організував та щодня координує роботу нашої великої команди - гарячої лінії юридичної допомоги військовим, членам їхніх родин, ВПО, українцям закордоном!
Бажаємо сил, здоров'я, подальшого натхнення, нашої спільної перемоги і миру на рідній землі!
13.04.202507:06
🙋Питання⁉️ Доброго ранку, скажіть, будь ласка, який перелік всіх необхідних документів потрібно подати на ОГД для 3-ї групи інвалідності (звільнений з військової служби)
💁Відповідь: Добрий день! Для оформлення одноразової грошової допомоги у разі поранення, травми, контузії, каліцтва або інвалідності військовослужбовцю (особі, звільненій зі служби) необхідно подати документи:
✅заява та дозвіл на обробку персональних даних; ✅копії паспорта, коду, номер банківського рахунку; ✅копію довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва); ✅копії медичних документів (з лікувального закладу), постанови ВЛК про причинний зв’язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання); ✅копія довідки МСЕК або ЕКОПФО про встановлення % втрати працездатності або інвалідності; ✅витяг з наказу командира в/ч про виключення із списків у зв’язку зі звільненням (для звільнених з військової служби)
Якщо ветеран перебуває в обставинах, коли потребує соціальної адаптації, догляду вдома, кризового реагування - відповідні послуги гарантуються державою.
⁉️Як отримати соціальні послуги?
✅Звернутись до підрозділу ветеранської політики, УПСЗН або центру соціальних послуг.
✅Звернутись на місцеві гарячі лінії чи через Урядову 1545 - а потім обрати 9
11.04.202505:33
🙌 Нам - 2 роки! Запрошуємо на зустріч! Команда юридичної допомоги військовим Гончаренко центру розкаже про напрямки роботи, нове в законодавстві, практику.
Тож поговоримо про:
⁉Нову процедуру замість МСЕК ⁉️Висновки, і на що вони впливають? ⁉️На що звернути увагу, щоб висновок ВЛК відповідав реаліям? ⁉Що передбачає контракт для молоді 18-24 рр.? ⁉Кому буде виплачено 1 млн. грн. за тривалість служби в бойових умовах? ⁉️Які пільги мають ветерани, їхні родини і що запроваджено нового ? ✅Сесія питань і відповідей
☝В ефірі 18 квітня о 13.30 зможете дізнатись про зміни в законодавстві від юристів Гончаренко центру👨💼
Окрім того, ми розкажемо про ситуації, в яких ми вже допомогли військовослужбовцям захистити права.
Захід проходитиме на платформі zoom, запрошення отримають зареєстровані учасники
⚖️💪Не втомимось нагадувати, репостити, консультувати. Давайте разом вивчати інструменти для захисту наших прав!
Чергова підбірка графіки - для вас, а в додачу - ✅сучасні ресурси, ✅боти, ✅гарячі лінії.
Ну і традиційно - наша гаряча лінія для військових👇👇👇 Якщо у вас служить друг, родич чи кохана людина - поділіться з ними контактами! 👉 +380672042206 👉 +380951168887 👉 +380937440036
🙋⁉️Нас запитують: Бажаю здоровʼя! Підкажіть, будь ласка, процедуру заміни талонів: маю старі прострочені талони, які отримав ще з УБД в 2018 році. Нових не видають, старих не міняють. Я діючий військовий, звертався неодноразово до замісника з психологічного забезпечення він каже мол що документи подали на перевод в інший підрозділ і там мол мають цим займатись, до чого тут це не розумію. Підкажіть, який механізм і куди звертатись, бо ще з 2023 не можу замінити?
☝️⚖️Відповідає юрист гарячої лінії юридичної допомоги військовим Гончаренко центру Олександр Романов.
🆕 27 березня набув чинності Закон України від 27.02.2025 № 4280-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України“, яким внесено зміни до законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванняˮ та “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняˮ.
❗️Важливо! Закон вводиться в дію з 1 січня 2026 року.
☝️Відповідно до змін платником єдиного внеску за осіб, стосовно яких згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти Україниˮ, є Пенсійний фонд України.
⁉️Кому мають виплатити 1 мільйон гривень за тривалість проходження служби в бойових умовах?
Одноразова грошова винагорода за тривалість проходження служби в бойових умовах у розмірі 1 млн. гривень виплачується особам рядового, сержантського і старшинського складу, які до набрання чинності цією постановою:
✅у віці до 25 років були прийняті або призвані на військову службу під час воєнного стану
✅проходять військову службу
✅брали безпосередню участь у бойових діях в районах ведення воєнних (бойових) дій строком, що за сукупністю становить не менше 6 місяців станом на 13.02.2025
✅не притягувалися 2 або більше разів до кримінальної чи адміністративної відповідальності за військові правопорушення та не мають чинних дисциплінарних стягнень.
⁉️Як діяти, якщо ваш близький зник безвісти, потрапив у полон або його незаконно утримують окупанти?
🔹 Омбудсман України Дмитро Лубінець поділився покроковою інструкцією та контактами, які можуть допомогти. Детальніше — у брошурі Офісу Омбудсмана України https://bit.ly/3G13YGn
У ній також ви знайдете відповіді на найпоширеніші запитання. Контакт-центр Омбудсмана 0-800-501-720.
08.04.202506:32
Найбільше питань на гарячій лінії зараз - щодо виплати військовим, які вступили на службу у віці до 25 років.
Наводимо роз'яснення заступника Міноборони. Разом з тим - очікуємо офіційного норматива, який би передбачав порядок виплати коштів.
І так, в Армія+ такого рапорта ще нема. Але ж Армія+ це не єдино можливий спосіб направлення рапортів. За потреби, скористайтесь класичним способом.
❗️Встановлення інвалідності для військовослужбовців: які причинні зв’язки враховуються?
Під час встановлення групи інвалідності та/або ступеня втрати професійної працездатності військовослужбовцям важливу роль відіграє встановлення причинного зв’язку. Саме він визначає, за яких обставин було отримано поранення, травму чи захворювання, і впливає на подальше оформлення соціальних гарантій.
🔺Підстави, за якими можна встановити причинний звʼязок дивіться в інфографіці.
📌Як підтверджують причинний зв’язок? При проходженні оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО) враховуються рішення (постанови) за результатом проведення огляду військово-лікарської, медичної (військово-лікарської), лікарсько-експертної комісії, що підтверджують факт отримання поранення (захворювання).
❗️ВАЖЛИВО! Якщо у рішенні (постанові) військово-лікарської, медичної (військово-лікарської) або лікарсько-експертної комісії Вам було встановлено неправильний причинний зв’язок, перед проходженням ЕКОПФО рекомендуємо оскаржити таке рішення. В іншому разі, цей помилковий причинний зв’язок буде відображений і в рішенні ЕКОПФО.
👉І практична порада: під час розгляду вашої справи необхідно проконтролювати, щоб було враховано рішення (постанову) із встановленим причинним зв’язком. Через технічні несправності таке рішення може бути не взяте до уваги, що може спричинити помилкове визначення іншого причинного зв’язку.
🔴 Якщо у вас залишилися питання щодо процедури встановлення інвалідності, звертайтеся до наших юристів медичного напряму за консультацією.