Учасники бойових дій не сплачують судовий збір у справах, що стосуються порушення їхніх прав.
Які це справи Щодо соціального захисту, зокрема оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів стосовно призначення, нарахування чи перерахунку пенсій, компенсацій, соцвиплат.
Що каже судова практика ⚖️ Судова практика різниться. В деяких випадках суд звільняє учасників бойових дій від сплати збору в будь-яких справах щодо порушення будь-яких їхніх прав, незалежно від їх характеру.
🟩 Учасники бойових дій мають право на всі види правничих послуг від системи надання БПД, в тому числі допомогу зі зверненням до суду.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. 📞Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Григорій — ветеран війни. З лютого 2022 до травня 2024 чоловік воював. Поки був на фронті, в його домівці ніхто не проживав. Повернувшись зі служби, він отримав лист від оператора газорозподільної мережі про нарахування суми боргу.
Звернувшись до надавача послуг для врегулювання проблеми, Григорій отримав відмову. Невдовзі надавач послуг звернувся до суду, щоб стягнути заборгованість примусово, і суд видав судовий наказ про стягнення боргу.
🟩 Не погоджуючись з таким рішенням суду, звернувся до бюро правничої допомоги. Григорій є учасником бойових дій, тому він має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Юрист бюро склав до суду 📑 заяву про скасування судового наказу. До заяви юрист додав копії квитанцій, у яких вбачались зовсім інші суми, а на підтвердження факту проходження служби додали довідку з військової частини та довідку з селищної ради про те, що в будинку у цей період ніхто не проживав.
⚖️ Суд задовольнив заяву та скасував раніше виданий судовий наказ.
У вас схожа ситуація? ⤵️
04.04.202513:01
📇 Чи можуть позбавити статусу УБД
Так. У випадках: ▪️ якщо є обвинувальний вирок суду, який набрав законної сили, за вчинення людиною умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину під час служби (в тому числі засамовільне залишення військової частини або місця служби чи нез’явлення вчасно) ▪️ документи про участь у бойових діях підроблені ▪️ за власним бажанням, якщо людина подала відповідну заяву.
Хто позбавляє статусу УБД Комісія, яка його надавала, або її правонаступник.
В які строки приймається рішення Впродовж місяця з дня надходження документів.
Чи можна оскаржити рішення комісії Так. Для цього треба звернутися до суду.
Отримати консультацію та допомогу зі зверненням до суду можна в бюро правничої допомоги.
Закон про адмінпроцедуру: що змінилося у відносинах громадян з державою
Після прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру» (ЗАП) відбулися суттєві зміни у взаємовідносинах громадян та державних органів. Були встановлені нові правила такої взаємодії – більш прозорі, зрозумілі та справедливі для громадян.
Серед основних змін: - єдина процедура звернення до адміністративних органів; - обов’язкове мотивування рішень, особливо негативних; - право громадян бути вислуханими перед ухваленням рішення; - доступ до матеріалів власної справи; - самостійний збір інформації органами влади без дублюючих вимог до заявників; - можливість адміністративного оскарження навіть без вищого органу.
ЗАП гарантує ефективність, справедливість та прозорість адміністративних рішень, сприяючи захисту прав громадян.
✌🏻 Шукаємо активних, відповідальних та мотивованих людей, готових стати частиною волонтерської команди. Якщо ви прагнете допомагати іншим — приєднуйтеся до команди волонтерів/параюристів системи надання БПД!
ℹ️ Волонтери та параюристи – це помічники юристів, які допомагають отримати необхідну правничу допомогу найбільш вразливим категоріям осіб.
🌍 Долучившись до проєкту «Волонтер БПД», ви отримаєте: - можливість розвитку та нових навичок - нові знайомства та корисні зв’язки - участь у тренінгах та вебінарах - дружня команда однодумців.
❇️ Проєкт здійснюється Координаційним центром з надання правничої допомоги та Українською фундацією правової допомоги за підтримки Mott Foundation.
03.04.202513:00
Військові, які мають інвалідність, можуть отримати пенсію по інвалідності. 📈 Її розмір залежить від групи інвалідності та її причин.
Як військовому оформити пенсію по інвалідності внаслідок війни — в картках ⬆️
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. 📞 Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або 🖋️ напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
⚖️ Право на вторинну правничу допомогу мають окремі категорії громадян. ❓ Які саме — розповідаємо у відео.
✅ Слідкуйте за оновленнями на сторінці, щоб не пропустити важливе
03.04.202507:05
Джон — громадянин США, який проходив військову службу у складі іноземного батальйону Збройних Сил України. У листопаді 2022 року він отримав поранення, внаслідок якого втратив ногу. Впродовж тривалого часу він був на лікуванні в Україні, потім Польщі та США.
🟩 По допомогу в отриманні додаткової грошової винагороди та одноразової грошової допомоги внаслідок інвалідності, чоловік звернувся до системи надання БПД у Дніпропетровській області.
Юрист Південно-Східного управління надання БПД Павло Довгопол підготував та подав чисельні 📃 запити до військової частини, Генштабу, МОУ стосовно встановлення обставин поранення та надання Джону відповідних виплат.
Питання вдалося вирішити без звернення до суду — клієнту було виплачено 1,4 мільйона гривень, з яких близько 850 тисяч одноразової грошової допомоги внаслідок інвалідності, 550 тисяч додаткова винагорода відповідно до постанови КМУ №168 за час лікування.
✅ Допомога надавалась в межах безоплатної первинної правничої допомоги.
У вас схожа ситуація? ⤵️
02.04.202513:00
Міжнародне гуманітарне право визначає правила поводження з пораненими, цивільним населенням під час ведення воєнних дій. Порушення цих правил є злочином.
До воєнних злочинів належать: ▪️ умисне вбивство, катування, насильство ▪️ широкомасштабне знищення та привласнення майна ▪️ обстріли цивільних об’єктів (житлових будинків, лікарень, шкіл) тощо.
Воєнні злочини не мають строку давності. Винних можуть притягнути до відповідальності навіть через десятки років.
Воєнні злочини не можна замовчувати. Що робити, якщо ви стали свідком воєнного злочину — у картках ⬆️
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. 📞 Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
🟩 Військовослужбовці, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво) під час захисту Батьківщини, мають право на додаткову винагороду у розмірі 100 тис. грн.
Що змінилося ⤵️ Раніше винагорода виплачувалася лише тим, хто: ▪️ перебував на стаціонарному лікуванні (в Україні або за кордоном) ▪️ був у відпустці для лікування через тяжке захворювання.
Тепер додаткову винагороду можна отримати також у разі проходження медичної та реабілітаційної допомоги після поранення або травми.
Які реабілітаційні заходи можуть отримати військові: ▪️ лікування (безкоштовне протезування, ліки та лікарські засоби) ▪️ психологічну реабілітацію (санаторно-курортне лікування).
📄 Необхідність реабілітаційного лікування має бути зазначена у висновку військово-лікарської комісії.
Потрібна консультація юриста? Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання БПД або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot.
Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України – мають право на усі види правничих послуг від системи надання безоплатної правничої допомоги: від консультацій до представництва інтересів у суді.
🟩 Надаємо правничу допомогу щодо: ▪ оскарження рішень, дій чи бездіяльності військової частини, органів влади ▪ оформлення соціальних виплат (допомоги на поховання родичам загиблого Захисника, допомоги членам сім’ї загиблого військовослужбовця) ▪ оформлення та перерахунку пенсії (зокрема пенсії у звʼязку з втратою годувальника) ▪ отримання пільг (зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, стипендії для дітей загиблих військовослужбовців тощо) ▪ встановлення фактів, що мають юридичне значення: смерті військовослужбовця, тіло якого перебуває на окупованій території, родинних відносин, проживання однією сім’єю, батьківства, перебування на утриманні загиблого військовослужбовця ▪ розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку.
Законність як основа діяльності адміністративних органів
Закон України «Про адміністративну процедуру» (ЗАП) є одним із ключових нормативних актів, що регулює діяльність адміністративних органів в Україні. Особливе місце в ньому займає стаття 6, яка закріплює принцип законності в адміністративному провадженні. Він гарантує, що адміністративні органи діють виключно в межах своїх повноважень та на основі чинного законодавства. Це забезпечує захист громадян від свавілля влади, зокрема у випадках, коли органи можуть застосовувати дискреційні повноваження.
Цей принцип має кілька важливих аспектів, серед яких: дотримання меж законодавства, пріоритетність закону над підзаконним актом, законність дискреційних повноважень, а також обов’язковість рішень Верховного Суду. У разі порушення законності адміністративними органами, громадяни мають право на відновлення порушених прав, що передбачає автоматичне виправлення помилок без необхідності судових процедур.
Детальніше про принцип законності та його застосування в адміністративній діяльності, за посиланням: https://cutt.ly/qraCIlgn
Члени добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ), які виконували бойові завдання в районах ведення бойових дій, можуть отримати статус УБД.
☝🏻 Як це зробити — розповідаємо в картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання безоплатної правничої допомоги. 📞 Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання БПД або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Антоніна звернулась до системи надання БПД у Дніпропетровській області по допомогу у визнанні сина померлим.
Вона пояснила, що син зник безвісти в 2014 році, під час проходження служби в зоні проведення АТО. Щоб визнати його померлим, потрібно звернутися до суду.
🟩 Оскільки середньомісячний дохід Антоніни не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду.
Юрист склав заяву до суду про визнання сина Антоніни померлим. Як докази надав відповіді на запити, зокрема: ◾витяги з наказів командира військової частини ◾довідку ДПСУ, відповідно до якої відомостей щодо перетинання державного кордону чоловіком не виявлено ◾відомості, що чоловік отримував дохід у 2 кварталі 2014 року ◾довідку з поліції про проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом зникнення безвісти військовослужбовця в зоні АТО.
Розгляд справи в суді тривав півтора року, загалом відбулось 5 засідань. ⚖️ Суд заяву задовольнив та оголосив сина Антоніни померлим.
🏠 Власники житла, площа якого перевищує норми, мають сплатити податок на нерухомість. У 2025 році податок сплачується за звітний 2024 рік.
⬆️ Кому та скільки треба платити — розповідаємо в картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання безоплатної правничої допомоги. ☎️ Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання БПД або ✍🏻напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
📇 Люди, які отримали інвалідність через поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час воєнних дій, можуть отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
🏚️ Українці, житло яких було зруйновано внаслідок бойових дій, можуть отримати компенсацію в межах програми єВідновлення.
⬆️ Як це зробити — розповідаємо в картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
🟩 Військовослужбовці, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво) під час захисту Батьківщини, мають право на додаткову винагороду у розмірі 100 тис. грн.
Що змінилося ⤵️ Раніше винагорода виплачувалася лише тим, хто: ▪️ перебував на стаціонарному лікуванні (в Україні або за кордоном) ▪️ був у відпустці для лікування через тяжке захворювання.
Тепер додаткову винагороду можна отримати також у разі проходження медичної та реабілітаційної допомоги після поранення або травми.
Які реабілітаційні заходи можуть отримати військові: ▪️ лікування (безкоштовне протезування, ліки та лікарські засоби) ▪️ психологічну реабілітацію (санаторно-курортне лікування).
📄 Необхідність реабілітаційного лікування має бути зазначена у висновку військово-лікарської комісії.
Потрібна консультація юриста? Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання БПД або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot.
Якщо ви доглядаєте за родичем з інвалідністю І чи ІІ групи, ви можете отримати відстрочку від мобілізації. Хто має право, які документи потрібні та куди звертатися — пояснюємо в картках 👆🏻
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте 📲 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
ℹ️ Внутрішньо переміщені особи (ВПО), чиє житло було знищене через бойові дії, можуть отримати кошти для придбання нового житла. Це можна зробити завдяки державній програмі єВідновлення для ВПО.
⬆️ Як взяти участь у програмі — розповідаємо в картках.
Потрібна консультація юриста?Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте ☎️ 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або 🖋️ напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Військові, які мають інвалідність, можуть отримати пенсію по інвалідності. 📈 Її розмір залежить від групи інвалідності та її причин.
Як військовому оформити пенсію по інвалідності внаслідок війни — в картках ⬆️
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. 📞 Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або 🖋️ напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Учасники бойових дій не сплачують судовий збір у справах, що стосуються порушення їхніх прав.
Які це справи Щодо соціального захисту, зокрема оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів стосовно призначення, нарахування чи перерахунку пенсій, компенсацій, соцвиплат.
Що каже судова практика ⚖️ Судова практика різниться. В деяких випадках суд звільняє учасників бойових дій від сплати збору в будь-яких справах щодо порушення будь-яких їхніх прав, незалежно від їх характеру.
🟩 Учасники бойових дій мають право на всі види правничих послуг від системи надання БПД, в тому числі допомогу зі зверненням до суду.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. 📞Телефонуйте 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
8 березня — Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир
💪🏻 Цей день нагадує нам, що право жінки бути почутою, здобувати освіту, працювати та мати рівні можливості колись довелося виборювати.
Він підкреслює важливість гендерної рівності та необхідність продовжувати працювати над створенням суспільства без дискримінації.
🏆 Бажаємо кожній — сили, натхнення та можливостей для самореалізації!
+5
08.03.202511:00
8 березня — руйнуємо гендерні стереотипи щодо жінок!
8 березня — Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.
Україна активно бореться за рівні права жінок та чоловіків та протидіє гендерній дискримінації. Проте в суспільстві досі існують певні уявлення про роль жінки, які можуть обмежувати її права та свободи.
⬆️ У картках розповідаємо про поширені гендерні стереотипи, які порушують права жінок.
+1
29.03.202514:02
У подружжя може бути два види майна: те, що вони набули разом у шлюбі, і те, яким кожен з них володіє особисто. При розлученні спільне майно може бути поділене за взаємною згодою або через суд. Речі, які належать чоловіку чи дружині особисто, поділу не підлягають.
☝🏻Детальніше — в картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Люди, які не можуть повністю або частково піклуватися про себе, можуть отримати соціальну послугу допомоги вдома. Це допомога у веденні господарства, сплаті комунальних послуг, годування, купівлі продуктів або ліків, психологічній підтримці тощо.
Як отримати таку послугу — розповідаємо в картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Працівники, які мають дітей або дитину з інвалідністю, можуть отримати додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 днів. Якщо підстав для її отримання кілька, її тривалість може збільшитися до 17 днів.
Ця відпустка не ділиться на частини, і роботодавець не може відкликати працівника з неї.
Які є підстави для додаткової соціальної відпустки та як її оформити — у картках.
Потрібна консультація юриста? Звертайтеся до системи надання БПД. Телефонуйте 📞 0 800 213 103 — єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги або ✍🏻 напишіть у чат-бот @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Якщо ви чуєте у сусідів крики, звуки боротьби, дитячий плач — це може свідчити, що там відбувається домашнє насильство.
Не ігноруйте такі ситуації – ваша допомога може врятувати життя.
Спробуйте подзвонити у двері з будь-яким приводом. Якщо ви хвилюєтесь за власну безпеку або ваші підозри підтвердились — телефонуйте до поліції за номером 102.
Якщо ви знаєте, що діти є свідками домашнього насильства у їхній родині або постраждали від нього, повідомте про це службу у справах дітей або зверніться на Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225 чи на Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству 116 123 чи 0 800 500 335.
Якщо ви стали свідком домашнього насильства — знайдіть можливість допомогти: ▪️не будьте байдужими та не засуджуйте постраждалих — у насильстві винний лише кривдник ▪️розкажіть про необхідність звернутися до поліції ▪️поділіться інформацією про притулки для постраждалих від домашнього насильства та ресурси, де можна отримати допомогу ▪️порадьте звернутися до системи надання БПД.
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.
'25
Мы используем файлы cookie для улучшения вашего опыта просмотра. Нажав «Принять все», вы соглашаетесь на использование файлов cookie.