Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Дмитрий Бузанов🃏Адвокат avatar
Дмитрий Бузанов🃏Адвокат
Мыйзам
Дмитрий Бузанов🃏Адвокат avatar
Дмитрий Бузанов🃏Адвокат
Мыйзам
26.04.202517:06
‼️Некоторым учащимся ПТУ хотят отменить от отсрочки от мобилизации. Готовится соответствующий законопроект, заявил замминистра образования Михаил Винницкий.

Изменения в законе будут касаться мужчин старше 25 лет, которые планируют получить второе профессионально-техническое образование.

Речь идет об учащихся, которые получили диплом, не попавший за давностью срока в электронную базу. Они заявляют об утере такого диплома и снова поступают в профтехучилище. И получают отсрочку.

Чтобы ликвидировать эту схему, готовятся изменения в закон о мобилизации, сказал Винницкий.
Сторони обговорили, зокрема, питання координації з українськими громадами за кордоном, посилення національної ідентичності, залучення представників української діаспори до проєктів на підтримку України, а також ініціативи для посилення взаємодії між державою та діаспорою.

👉Окрема увага була приділена темі ❗️множинного громадянства❗️. Наразі Міністерство національної єдності спільно з профільним комітетом Верховної Ради та СКУ працюють над доопрацюванням відповідного законопроєкту до другого читання.

«Разом намагаємось створити умови для збереження звʼязку з українцями за кордоном. А також відновлення історичної справедливості і нових можливостей для діаспори, яка ніколи не відступалась від української ідентичності», – написав Чернишов.

«Вдячний за активну позицію, підтримку та сталість у співпраці. Нас єднає спільне бачення – сильна та демократична Україна як центр тяжіння для всіх українців у світі. Попереду – спільні проєкти і ще більше синергії заради національної єдності», – додав віцепрем’єр-міністр.
21.04.202519:06
‼️АНАЛІТИЧНИЙ ВИСНОВОК

щодо правових підстав необхідності встановлення режиму перемир’я в умовах дії правового режиму воєнного стану та збройної агресії проти України

1. Загальні положення

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про оборону України» та норм міжнародного гуманітарного права, держава має право вживати спеціальних заходів правового характеру для забезпечення оборони, національної безпеки та захисту суверенітету в умовах збройної агресії.

Воєнний стан є особливим правовим режимом, що тимчасово обмежує права і свободи громадян, передбачає розширення повноважень військового командування та органів державної влади, а також мобілізацію ресурсів задля забезпечення оборони держави.

2. Поняття перемир’я та його правова природа

Перемир’я (припинення вогню) — це узгоджене сторонами збройного конфлікту тимчасове припинення бойових дій, що має наслідком зміну фактичного та правового режиму функціонування держави в умовах війни. Перемир’я не є аналогом миру, а лише певним проміжним етапом або гуманітарною мірою.

Правова природа перемир’я:
• є рішенням стратегічного характеру, що впливає на сектор безпеки й оборони;
змінює алгоритми дій Збройних Сил, інших військових формувань, мобілізованих осіб, військових адміністрацій;
• потребує офіційного оформлення відповідним нормативно-правовим актом.

3. Хто має повноваження встановлювати перемир’я?

Згідно з п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України має право приймати рішення щодо оборони держави, зокрема — щодо припинення вогню.

Крім того, рішення щодо перемир’я, якщо воно суттєво змінює оборонну стратегію, має:
• бути схвалене на рівні РНБО України (ст. 5 Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України»);
• у передбачених випадках — затверджене Верховною Радою України, якщо це стосується зміни дії або припинення воєнного стану.

Таким чином, будь-яке перемир’я, яке має юридичні наслідки, повинно бути оформлене у вигляді відповідного акта — указу Президента, рішення РНБО, закону або спільного нормативного документа.

4. Ризики неофіційного або “неписьмового” перемир’я
1. Правова невизначеність: відсутність офіційного документа створює правовий вакуум — військові не мають чітких інструкцій, цивільні не розуміють меж дозволеного.
2. Відповідальність за бездіяльність чи порушення наказів: у разі невидимого перемир’я військові ризикують бути притягнутими до відповідальності за ініціативу або відмову від дій.
3. Можливість зловживань або маніпуляцій: противник може використати перемир’я для перегрупування, що без належного контролю створює загрозу повторного наступу.

5. Висновок

У разі дії правового режиму воєнного стану та продовження збройної агресії проти України режим перемир’я повинен встановлюватися виключно шляхом офіційного правового акту. Такий документ:
• має бути виданий суб’єктом, уповноваженим Конституцією та законами України (Президент, РНБО, Верховна Рада — у межах повноважень);
• повинен містити чітке визначення змісту, строків, умов та меж перемир’я;
• з урахуванням міжнародних зобов’язань України — має узгоджуватись із принципами міжнародного гуманітарного права.

У протилежному випадку будь-яке неформальне перемир’я не лише не має правових наслідків, а й може створити ризики для державного суверенітету, порушити військову дисципліну та національну безпеку.

P.S. Який документ щодо «пасхального перемирʼя» був виданий?
Уряд схвалив законопроект про передачу податківцям інформації щодо банківських рахунків та сейфів громадян

Як повідомив Кабмін, законопроектом пропонується, зокрема:

👉 створення реєстру рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб, де ДПС є держателем та адміністратором цього реєстру, а також відомостей, які вносяться до нього, переліку субʼєктів, які надсилатимуть до ДПС інформацію про рахунки та індивідуальні банківські сейфи фізичних осіб

👉 встановлення обовʼязку для Національного банку, ❗️банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей направляти до ДПС повідомлення про відкриття та закриття рахунків чи електронних гаманців фізичних осіб, укладення або припинення договору про надання індивідуального банківського сейфа
Столичний адвокат обіцяв за 15 000 доларів США оновити дані військовозобов’язаних у ТЦК без їх присутності та згодом працевлаштувати заради бронювання – йому повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру адвокату в одержанні грошей за допомогу у фіктивному працевлаштуванні заради бронювання та вирішенні питання оновлення військово-облікових даних у ТЦК та СП (ч.3 ст. 369-2 КК України).

Встановлено, що адвокат пропонував клієнтам допомогу у проходженні процедури оновлення даних у ТЦК, а також постановку на військовий облік без особистої присутності. Крім того, обіцяв працевлаштування на підприємство критичної інфраструктури заради бронювання. Усі ці питання він обіцяв вирішити за 15 тис. доларів США, розповідаючи про свої налагоджені контакти зі службовими особами одного з районних у м. Києві ТЦК та СП.

Загалом від двох військовозобов’язаних адвокат отримав 30 000 доларів США. Передача грошей відбувалась трьома етапами.

Після одержання останньої частини грошей в сумі 15 000 доларів США адвоката затримали. Йому обрано запобіжний захід у вигляді триманні під вартою з можливістю внести заставу у сумі 1 241 480 гривень.

Детальніше

Пресслужба Київської міської прокуратури
Международный валютный фонд ухудшил прогноз численности населения Украины. Беженцы вернутся далеко не все.

На момент здобуття незалежності, 1991 року — ❗️52 мільйони осіб; ‼️

По оценке МВФ, наличное население Украины в 2021 году составляло 41,0 млн человек. В 2022 году оно сократилось до 34,5 млн человек, в 2023 году - до 34,0 млн человек, в 2024 году - до 33,3 млн человек.

МВФ прогнозирует такую численность населения:

2025 год - ❗️32,9 млн человек❗️ (прогноз за октябрь прошлого года - - 33,0 млн человек)
2026 год - 33,4 млн человек (прогноз за октябрь - 34,2 млн человек)
2027 год - 34,0 млн человек (прогноз за октябрь - 34,5 млн человек)
2028 год - 34,0 млн человек (прогноз за октябрь - 34,5 млн человек)
2029 год - 34,0 млн человек (прогноз за октябрь - 34,5 млн человек)
2030 год - 33,9 млн человек.

Прогноз соответствует базовому сценарию МВФ, согласно которому война России против Украины 👉закончится в конце 2025 года (что приведет к частичному возвращению беженцев).
‼️Жительница Львова заявила, что не готова встречаться с парнем, который не может откупиться от ТЦК.

«Я не буду ждать, потому что ты не знаешь, вернешься ли. Тут страшно, что ракета убьет, а там…»,

- заявила девушка.

P.S. Да уж, с такими персонажами пьесы «Ромео и Джульетта» не напишешь
23.04.202517:05
Ст. 28 Конституції України – заборона піддавати особу експериментам без її добровільної згоди.

Психологічний тиск з боку адміністрацій шкіл, як-от погрози чи приниження, також може кваліфікуватися як дискримінація (ст. 161 ККУ) або адміністративне правопорушення (ст. 183-1 КУпАП).

Що роблять батьки?

Групи батьків по всій Україні об’єднуються, щоб відстояти права своїх дітей. Вони направляють заяви до адміністрацій шкіл із вимогами:

1. Заборонити примусовий пропуск їхніх дітей через металодетектори.
2. Забезпечити безперешкодний доступ до освіти без дискримінації.
3. Надати повну документацію: рішення про участь у проєкті, технічні характеристики приладів, сертифікати безпеки.

У разі ігнорування вимог батьки готові звертатися до місцевих управлінь освіти, Уповноваженого ВРУ з прав людини та до суду.

Деякі батьки також планують фіксувати порушення на відео, викликати поліцію для документування фактів недопуску до навчання та залучати слідчо-оперативні групи (СОГ) для офіційної фіксації подій.

Чому це важливо для всіх?

Ця проблема стосується не лише окремих шкіл, а всіх закладів освіти України, де впроваджується експериментальний проєкт. Сьогодні це металодетектори, завтра – сканери відбитків пальців чи інші технології, які можуть порушувати права учнів. Якщо батьки не дадуть відсіч свавільним діям адміністрацій, подібні практики можуть стати нормою в усіх школах України.

Що можуть зробити батьки в подібній ситуації?

1. Фіксувати порушення: Збирайте докази – фото, відео, свідчення інших батьків.
2. Подати заяву: Напишіть офіційну заяву до адміністрації школи з вимогами забезпечити доступ до освіти та надати документацію.
3. Звернутися до вищих інстанцій: Якщо школа не реагує, подайте скаргу до управління освіти, Уповноваженого ВРУ з прав людини або зверніться до суду.
4. Викликати поліцію: У разі недопуску дитини до навчання викликайте поліцію для фіксації порушення права на освіту.
5. Об’єднуватися: Співпраця з іншими батьками посилює вашу позицію та створює прецедент.

Заклик до громадськості.

Батьки учнів українських шкіл закликають громадськість, правозахисників і журналістів звернути увагу на цю проблему. Безпека в школах – важлива, але вона не повинна порушувати права дітей і батьків. Якщо ви стикалися з подібними ситуаціями, діліться своїм досвідом у коментарях – разом ми зможемо зупинити свавілля та захистити права наших дітей!
Видавали себе за працівників ТЦК та незаконно утримували людей – трьом членам громадської організації повідомлено про підозру

🔷За процесуального керівництва Чорноморської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом мешканцям Одещини за фактом самовільного присвоєння владних повноважень та незаконного позбавлення волі людини, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 353, ч. 2 ст. 146 КК України).

🔹За даними слідства, підозрювані – члени однієї з громадських організацій Одеси – видавали себе за військових. Вони одягали форму, схожу на військову, користувалися автомобілем із камуфльованим забарвленням та діяли нібито від імені ТЦК.

🔹Під приводом проведення мобілізаційних заходів учасники групи зупиняли громадян, застосовували до них фізичне насильство та всупереч їхній волі примусово поміщали до транспортного засобу.

🔹Один із потерпілих, перебуваючи у салоні автомобіля, зміг зателефонувати до поліції. Завдяки своєчасному реагуванню правоохоронних органів чоловіка було звільнено, а зловмисників – затримано.

🔹Наразі перевіряється причетність підозрюваних до скоєння аналогічних злочинів.

🔹Заходи з викриття протиправної діяльності здійснювалися прокурорами спільно зі слідчими ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УКР ГУНП в Одеській області.
21.04.202509:01
❗️🪖 Відстрочку втратять здобувачі профтехосвіти, які почали навчатися після 25 років, – Кабмін вніс законопроект
‼️Мобілізацію треба буде посилювати, щоб були чіткі терміни служби, людям на фронті вже треба відпочинок, вони хворіють та заморені, - нардеп Олексій Мовчан
Працівник ТЦК, якого обплював полтавський фітнес-тренер, 👉звільнився з роботи❗️

«Ворожого ставлення, лайки, погроз розправитися з нами ставало дедалі більше: у 2023-му це ще було не так часто, а в 2024-му – регулярно, фактично на кожному чергуванні. За день тебе можуть послати разів десять. Хто б з нас подумав на початку війни, що таке може бути?!... Це просто кошмар. Це морально вбивча робота. На нулі було простіше. А тут щодня чуєш крики: «Ти, п**рас, іди воюй». Я ж не буду кожному розповідати, що я там з 2015 року, що лютий 2022-го зустрів на позиціях на Донеччині і які в мене поранення», – розповідає він.
Обмежити російське і посилити українське: у підкомітеті з питань музичних індустрій Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянули питання про заборону музики російською мовою на стримінгових платформах

«Досвід спілкування з великими платформами у нас негативний. Хоч якусь відповідь ми мали від компаній META і Google. І все, що ми від них отримали на наші прохання підписати меморандуми і почати займатися ефективним вичищенням інформаційного простору - що жодна велика платформа не готова створювати під Україну якісь окремі правила, які б виходили за межі їхніх світових правил», - зазначив перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль.

Водночас музичні платформи, як Spotify‎, Apple Music, YouTube Music, є меншими платформами, у ЄС вони контролюються на національних рівнях координаторами цифрових послуг.

На думку Валентина Коваля, Україна може рухатись шляхом вдосконалення свого національного санкційного законодавства, і потім ці санкційні списки передавати в Європу та США.
Додаток «Резерв+» відтепер надсилатиме push-сповіщення, якщо ви у розшуку, — заступниця міністра оборони з питань цифровізації Черногоренко

Вона заявила, що це зробили для того, щоб ви не дізнались про свій статус несподівано на блокпості чи на кордоні.
‼️63-я бригада ВСУ ищет тату-мастера для «бытового обслуживания личного состава».

Вакансия была размещена 17 апреля.

Предусмотрена мобилизация до конца военного положения или служба по контракту, зарплата от 50 тыс. гривен.

Кандидат может быть пригоден для службы в тылу - то есть «ограниченно пригодным» по старым правилам.
20.04.202508:34
19.04.202513:39
‼️Отмена военного положения не означает автоматическую демобилизацию. Для этого нужен отдельный указ ❗️президента и его одобрение Верховной Радой, заявляет член парламентского Комитета по вопросам национальной безопасности Вениславский.

P.S. Понятно?
‼️В ТЦК признают, что не имеют права задерживать людей.

«Согласно действующему законодательству областные территориальные центры комплектования и социальной поддержки, их работники, не наделены полномочиями задерживать, доставлять призывников, военнообязанных, резервистов в территориальных центров комплектования и социальной поддержки»,

- говорится в ответе Одесского областного ТЦК на запрос адвоката.
Судитимуть учасників злочинної організації, які пропонували чоловікам виїзд за кордон, підшукуючи для них третю дитину за 3000 доларів США

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури та Печерської окружної прокуратури міста Києва до суду скеровано обвинувальний акт відносно організованої злочинної групи, учасники якої допомагали військовозобов’язаним за гроші стати багатодітним батьком задля виїзду за кордон (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 332 КК України).

Обвинувачені шукали малозабезпечених жінок, у яких є малолітні діти. За винагороду жінки погоджувались визнати батьком своєї дитини стороннього чоловіка, який вже мав двох дітей. Наявність третьої дитини давала б йому можливість безперешкодно виїхати за кордон.

Використовуючи звʼязки в одному з районних судів Одеської області, учасники ОЗГ сприяли виготовленню потрібного судового рішення про визнання фіктивного батьківства, на підставі якого чоловік надалі уникав мобілізації та перетинав державний кордон України.

❗З військовозобов’язаного за фіктивне батьківство організатор схеми брав 3000 доларів США, з яких матері дітей отримували лише 500 доларів.

Детальніше

Пресслужба Київської міської прокуратури
21.04.202515:45
ДБР викрило фіктивне працевлаштування чоловіків в одному з Центрів Міноборони для ухилення від мобілізації

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Міноборони повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних.

За гроші офіцер влаштовував своїх «клієнтів» на цивільні посади в структурі Центру та інших підрозділах Міноборони. На підставі відповідних наказів чоловіки отримували витяги про призначення та довідки про бронювання. Надалі ці дані вносились до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».

Завдяки зв’язкам та службовим повноваженням фігурант мав вплив на посадовців ТЦК, які й вносили відповідні відомості до реєстру.

Вартість таких «послуг» становила від 8 до 10 тисяч доларів США. Гроші офіцер отримував готівкою, на банківські картки або у криптовалюті.

Працевлаштовані «співробітники» фактично ніколи не виходили на роботу та не виконували жодних обов’язків. Наразі слідчі перевіряють автентичність наказів про призначення та з’ясовують, чи могли ці особи ще й отримувати заробітну плату.

За попередніми даними, від послуг зловмисника могли скористатися щонайменше 50 осіб.

Детальніше.
У червні закінчується відстрочка від мобілізації для колишніх строковиків, ЗМІ

Всі, хто має бойові повістки, але не подав документи на відстрочку, можуть бути мобілізовані вже найближчим часом.

Також у зоні ризику — офіцери запасу, особи, що проходили військову кафедру, а також обмежено придатні до служби.
‼️ВІДСРОЧКУ ОТРИМАТИ БУДЕ ВАЖЧЕ

Відстрочка більше недоступна для чоловіків, які мають борги, — тепер реєстр «Оберіг» буде пов’язаний з Єдиним реєстром боржників

Так, чоловіки з фінансовими боргами, зокрема по аліментах, не зможуть оформити онлайн-відстрочку.

Тільки якщо всі дані будуть безпомилкові та синхронізовані між державними реєстрами — система надасть дозвіл.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 1583
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.