Працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом організаторам протиправної схеми, які за гроші переводили військовослужбовців з передової до частин, що не задіяні в активних бойових діях. Серед учасників оборудки колишній заступник начальника штабу одного з командувань видів військ ЗСУ.
У середньому «такса» становила 8 тис. доларів США. Заступник начальника штабу через розгалужені зв’язки та повноваження здійснював безпосередню комунікацію та вплив на прийняття незаконних рішень військовими керівниками. Серед них були високопосадовці ЗСУ усіх рівнів.
Учасники організованої групи були добре обізнані з формами та методами діяльності оперативних та військових підрозділів, тому розробили детальний механізм взаємодії та вживали максимальні заходи конспірації. Проте, завдяки ретельній роботі правоохоронців, їхні дії вдалося повністю задокументувати.
Всім фігурантам повідомлено про підозру у зловживанні впливом за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.
Крім того, ДБР повідомило про підозру (ч. 1 ст. 369-2 КК України) чотирьом військовослужбовцям, які за гроші скористались цією схемою та «вирішили питання» про переведення до тилових військових частин.
Загалом, у ході досудового розслідування слідчі ДБР перевіряють понад 150 фактів можливого незаконного переведення у тил військових за цією схемою.
Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.
Київський районний суд Одеси засудив колишню правоохоронницю до п’яти років ув’язнення за підтримку агресора.
Слідство встановило, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну вона відкрито схвалювала збройну агресію, чекала на «руський мир» і поширювала проросійські погляди в соцмережах та серед колег. Вона навіть погрожувала, у разі захоплення Одеси російськими військами, розправою тим, хто не поділяв її позицію.
Суд визнав її винною у виправдовуванні та визнанні правомірною збройної агресії рф проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України).
Процесуальне керівництво здійснювала Одеська обласна прокуратура.
Працівники ДБР повідомили про підозру заступниці начальника Вінницького об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та її колишньому підлеглому через побиття військовозобов’язаного чоловіка.
12 вересня 2024 року до Центру прийшов чоловік, який отримав повістку. Він мав чинне бронювання, оскільки працював на підприємстві критичної інфраструктури. Під час перебування в установі його направили до заступниці керівника.
Посадовиця була незадоволена його поведінкою та почала примушувати підписати анкету військовозобов’язаного й відмовитися від бронювання. Після того як чоловік не погодився на такі дії, вона вдарила його по голові, а потім почала душити.
У кабінеті також перебував інший військовослужбовець, на той час підлеглий чиновниці, який наніс потерпілому щонайменше три удари кулаками в обличчя та голову. Після побиття у чоловіка відібрали телефон.
Внаслідок нападу постраждалий отримав забій головного мозку, синці та садна. Він не підписав жодних документів та звернувся до ДБР.
Досудове розслідування триває. Слідчі вивчають можливі інші випадки застосування насильства з боку керівництва ОМ ТЦК та СП.
Посадовиця та її колишній підлеглий підозрюються у перевищенні службових повноважень військовою службовою особою, що спричинило істотну шкоду, вчиненому в умовах воєнного стану групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 426-1 КК України).
Наразі вирішується питання щодо їх відсторонення від посад та обрання запобіжного заходу.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Процесуальне керівництво здійснює Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
За матеріалами ДБР 6 правоохоронців із Сумщини постануть перед судом за фальсифікацію кримінальних справ
Працівники ДБР у взаємодії з СБУ завершили розслідування щодо шістьох правоохоронців із Сумської області, які задля покращення статистики розкриття злочинів незаконно притягували до відповідальності невинних осіб.
За даними слідства, фігуранти справи підшукували місцевих мешканців, які вели асоціальний спосіб життя, та пропонували їм за невелику грошову винагороду взяти на себе провину за злочини, яких вони не скоювали. Для кожного "фігуранта" визначали ролі: одні ставали "злочинцями", інші — "потерпілими" чи "свідками".
В одному з епізодів правоохоронці інсценували побиття людини. За заздалегідь розробленим сценарієм вони "оперативно розкрили" злочин, провели фіктивні слідчі експерименти та висунули підозру підставній особі. Аналогічно була "розкрита" справа про нібито викрадення банківських карток — невинній людині безпідставно оголосили підозру.
Загалом задокументовано чотири подібні фальсифікації.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін рішення суду першої інстанції щодо конфіскації в дохід держави автомобіля марки Mercedes, яким користувався керівник управління міграційного контролю ГУ ДМС України в Одеській області.
Встановлено, що автомобіль Mercedes-Benz G400 D, ціною 5,65 млн грн, чиновник придбав та оформив на матір у 2023 році. При цьому ні його доходи, ні доходи матері не дозволяли це зробити.
11 грудня 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила позов прокурора САП про визнання необґрунтованим володіння автомобілем вартістю 5,6 млн грн. Також суд постановив стягнути автомобіль в дохід держави.
На Закарпатті ДБР затримало військового посадовця за вимагання грошей у підлеглих
Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з СБУ затримали заступника командира батальйону з психологічної підтримки однієї з військових частин Закарпаття, який організував схему систематичних поборів з підлеглих.
Протягом тривалого часу посадовець вимагав від військовослужбовців гроші за вирішення різних службових питань – від оформлення відпусток до приховування дисциплінарних порушень. Зокрема, за гроші він обіцяв не повідомляти про самовільне залишення місця служби, сприяти переведенню до інших підрозділів або уникненню відрядження в район бойових дій.
Розмір хабарів залежав від обставин та можливостей військовослужбовців — від ₴30 000 до $3 000.
Під час реалізації однієї з «угод» фігурант запропонував солдату, який повернувся з самовільного залишення частини, за $1 000 допомогти з переведенням на тилову посаду. Його затримали під час отримання другої частини хабаря — $500.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Міноборони повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних.
За гроші офіцер влаштовував своїх «клієнтів» на цивільні посади в структурі Центру та інших підрозділах Міноборони. На підставі відповідних наказів чоловіки отримували витяги про призначення та довідки про бронювання. Надалі ці дані вносились до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».
Завдяки зв’язкам та службовим повноваженням фігурант мав вплив на посадовців ТЦК, які й вносили відповідні відомості до реєстру.
Вартість таких «послуг» становила від 8 до 10 тисяч доларів США. Гроші офіцер отримував готівкою, на банківські картки або у криптовалюті.
Працевлаштовані «співробітники» фактично ніколи не виходили на роботу та не виконували жодних обов’язків. Наразі слідчі перевіряють автентичність наказів про призначення та з’ясовують, чи могли ці особи ще й отримувати заробітну плату.
За попередніми даними, від послуг зловмисника могли скористатися щонайменше 50 осіб.
9 квітня 2025 року Колегією суддів першої інстанції Вищого антикорупційного суду частково задоволено позов САП про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів вартістю 7,8 млн гривень, якими користувалася родина правоохоронця з Харківської області.
Нагадаємо, що на підставі матеріалів ДБР та НАЗК з’ясовано, що сім’я правоохоронця користувалася квартирою у Харкові та люксовою автівкою.
Право власності на це майно було оформлено на дружину правоохоронця, проте аналіз доходів та видатків показав неможливість набути ці об’єкти із законних джерел.
Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення цих активів у дохід держави.
Суд частково задовольнив позов прокурора, визнав активи необґрунтованими та вирішив стягнути в дохід держави люксову автівку вартістю 3,8 млн гривень та понад 4 млн гривень, законність набуття яких не була підтверджена.
Працівники Державного бюро розслідувань затримали начальника відділу однієї з районних державних адміністрацій Києва, який систематично вимагав гроші з місцевих підприємців.
Посадовець відповідав за контроль у сфері торгівлі. Він «опікувався» підприємцями, що займалися роздрібною торгівлею, та пропонував їм «взаємовигідне співробітництво». У разі відмови — погрожував перевірками та блокуванням діяльності. З однієї торгової точки він вимагав щомісячно 500 доларів США.
Так, у січні 2025 року чиновник запропонував підприємцю, який продавав м’ясну продукцію та ковбаси, сплачувати щомісячну «данину» за гарантію безперешкодної роботи. Зафіксовано щонайменше дві такі передачі коштів.
Зловмисника затримано «на гарячому» під час одержання чергового хабаря — 100 тис. гривень. Під час обшуків вилучено документи та техніку, що підтверджують протиправну діяльність. У рамках слідства перевіряються й інші можливі епізоди вимагання.
ДБР завершило розслідування щодо дезертира, який закликав до повалення конституційного ладу
Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця, який самовільно залишив місце служби та публічно закликав до захоплення влади в Україні.
Обвинувальний акт скеровано до суду.
У квітні 2024 року військовий самовільно залишив місце служби в Чернігівській області. Надалі він записував та поширював у соцмережах відеозвернення, у яких виправдовував власне дезертирство та закликав інших військовослужбовців чинити так само.
Згідно з висновками експертизи, окремі його відеоматеріали містили заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.
Працівники ДБР встановили місце перебування фігуранта у Хмельницькій області. Щоб уникнути відповідальності, він облаштував у помешканні спеціальну кімнату-схованку, де переховувався під час візитів правоохоронців. Утім, його було викрито та затримано.
До 12 років позбавлення волі засуджено правоохоронця з Дніпропетровщини за смертельну ДТП
За матеріалами ДБР Криворізький районний суд Дніпропетровської області засудив до 12 років позбавлення волі правоохоронця, з вини якого у ДТП загинули троє людей.
Аварія сталася у лютому 2023 року. Слідством встановлено, що правоохоронець сів за кермо у стані наркотичного сп’яніння після вживання марихуани. Рухаючись автодорогою Миколаїв – Кривий Ріг, під час обгону він виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем ВАЗ.
Унаслідок зіткнення загинули водій та двоє пасажирів легковика.
Працівники ДБР встановили, що через незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти Свято-Покровська у селищі Курицине Краматорського району Донецької області, збитки державі становлять понад 5 мільярдів гривень. До такого висновку прийшли експерти в межах розслідування кримінального провадження Бюро.
В листопаді 2024 року працівники ДБР припинили незаконний видобуток вугілля на території, прилеглій до шахти Свято-Покровська.
Ліцензію на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовища кам’яного вугілля отримало одне з приватних товариств у 2021 році, однак так і не розпочало відповідні роботи.
Група осіб захопила цю ділянку та почала незаконний видобуток на глибині близько 80 метрів.
Організатор незаконного бізнесу домовився з головою місцевої територіальної громади, який допоміг захопити земельну ділянку.
Працівники ДБР у взаємодії з ДСР Нацполіції завершили досудове розслідування стосовно депутата однієї з міських рад Кіровоградщини та його спільників, які організували схему постачання для військових одягу неналежної якості.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Депутат, який одночасно був власником приватного підприємства, дізнавшись про майбутні закупівлі одягу для військових, вирішив використати ситуацію.
Він залучив свого знайомого, призначивши його директором іншого підконтрольного підприємства, а також бухгалтерку цієї фірми.
Ділки закуповували дешевий одяг без сертифікатів відповідності стандартам Міноборони. Продукція лише зовні нагадувала військову форму, однак не відповідала вимогам щодо якості та функціональності.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння керівництва Міноборони повідомили про підозру чинному офіцеру одного з Центрів Міністерства оборони України, який організував схему незаконного бронювання військовозобов’язаних.
За гроші офіцер влаштовував своїх «клієнтів» на цивільні посади в структурі Центру та інших підрозділах Міноборони. На підставі відповідних наказів чоловіки отримували витяги про призначення та довідки про бронювання. Надалі ці дані вносились до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».
Завдяки зв’язкам та службовим повноваженням фігурант мав вплив на посадовців ТЦК, які й вносили відповідні відомості до реєстру.
Вартість таких «послуг» становила від 8 до 10 тисяч доларів США. Гроші офіцер отримував готівкою, на банківські картки або у криптовалюті.
Працевлаштовані «співробітники» фактично ніколи не виходили на роботу та не виконували жодних обов’язків. Наразі слідчі перевіряють автентичність наказів про призначення та з’ясовують, чи могли ці особи ще й отримувати заробітну плату.
За попередніми даними, від послуг зловмисника могли скористатися щонайменше 50 осіб.
На Закарпатті ДБР затримало військового посадовця за вимагання грошей у підлеглих
Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з СБУ затримали заступника командира батальйону з психологічної підтримки однієї з військових частин Закарпаття, який організував схему систематичних поборів з підлеглих.
Протягом тривалого часу посадовець вимагав від військовослужбовців гроші за вирішення різних службових питань – від оформлення відпусток до приховування дисциплінарних порушень. Зокрема, за гроші він обіцяв не повідомляти про самовільне залишення місця служби, сприяти переведенню до інших підрозділів або уникненню відрядження в район бойових дій.
Розмір хабарів залежав від обставин та можливостей військовослужбовців — від ₴30 000 до $3 000.
Під час реалізації однієї з «угод» фігурант запропонував солдату, який повернувся з самовільного залишення частини, за $1 000 допомогти з переведенням на тилову посаду. Його затримали під час отримання другої частини хабаря — $500.
На початку квітня у місті Ковель фігурант зустрівся з місцевим мешканцем і запропонував провести його до республіки білорусь в обхід офіційних пунктів пропуску за $8 000.
Згідно з домовленістю, він мав:
▪️ доставити «клієнта» до прикордонної зони; ▪️ надати координати місця перетину; ▪️ повідомити розташування прикордонних нарядів; ▪️ передати інструменти для перетину (кусачки для дроту, гумові чоботи).
Правоохоронець також запропонував залучити до маршруту інших осіб, пообіцявши знижку до $7 000 з кожного «туриста» у разі формування групи.
Нелегальний перехід був запланований на другу половину дня 15 квітня 2025 року. Однак після передачі обумовленої суми фігуранта затримали працівники ДБР.
17.04.202510:04
ДБР завершило розслідування щодо дезертира, який закликав до повалення конституційного ладу
Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця, який самовільно залишив місце служби та публічно закликав до захоплення влади в Україні.
Обвинувальний акт скеровано до суду.
У квітні 2024 року військовий самовільно залишив місце служби в Чернігівській області. Надалі він записував та поширював у соцмережах відеозвернення, у яких виправдовував власне дезертирство та закликав інших військовослужбовців чинити так само.
Згідно з висновками експертизи, окремі його відеоматеріали містили заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.
Працівники ДБР встановили місце перебування фігуранта у Хмельницькій області. Щоб уникнути відповідальності, він облаштував у помешканні спеціальну кімнату-схованку, де переховувався під час візитів правоохоронців. Утім, його було викрито та затримано.
Працівники Державного бюро розслідувань затримали начальника відділу однієї з районних державних адміністрацій Києва, який систематично вимагав гроші з місцевих підприємців.
Посадовець відповідав за контроль у сфері торгівлі. Він «опікувався» підприємцями, що займалися роздрібною торгівлею, та пропонував їм «взаємовигідне співробітництво». У разі відмови — погрожував перевірками та блокуванням діяльності. З однієї торгової точки він вимагав щомісячно 500 доларів США.
Так, у січні 2025 року чиновник запропонував підприємцю, який продавав м’ясну продукцію та ковбаси, сплачувати щомісячну «данину» за гарантію безперешкодної роботи. Зафіксовано щонайменше дві такі передачі коштів.
Зловмисника затримано «на гарячому» під час одержання чергового хабаря — 100 тис. гривень. Під час обшуків вилучено документи та техніку, що підтверджують протиправну діяльність. У рамках слідства перевіряються й інші можливі епізоди вимагання.
На Буковині судитимуть правоохоронця, який за €20 000 перевозив «ухилянтів» у багажнику авто
Працівники ДБР завершили розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, який намагався вивезти за кордон військовозобов'язаного у багажнику авто.
З листопада 2024 року правоохоронець вивозив військовозобов'язаних чоловіків до Республіки Румунія.
Він використовував службову інформацію про маршрути та час пересування прикордонних нарядів, а «клієнтів» знаходив через мережу Інтернет.
За 20 тис. євро правоохоронець доставляв чоловіків до кордону та особисто проводив їх пішим маршрутом до сусідньої країни. До місця перетину кордону він доправляв їх власним автомобілем.
16 січня 2025 року працівники ДБР спільно з Державною прикордонною службою затримали зловмисника «на гарячому». Під час обшуку у нього вилучено готівку в сумі €20 000, а у багажнику авто виявлено чоловіка, який намагався незаконно перетнути кордон. Наразі правоохоронця відсторонено від займаної посади.
Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Управління стратегічних розслідувань Нацполіції повідомили про підозру ще одному фігуранту у справі про корупційні «відкати» під час організації тендерів комунального об’єднання «Київзеленбуд».
Йдеться про тендер на проєктування одного зі столичних парків, проведений у 2024 році.
Нагадаємо,слідство встановило, що посадовці «Київзеленбуду» вимагали від підрядників 15% від суми договору за «схвалення» та укладання контракту. Фактично погодження отримували лише ті виконавці, які були готові брати участь у корупційній схемі.
Не став винятком й зазначений тендер. Підрядник переміг у тендері завдяки втручанню директора приватного підприємства, який мав зв’язки серед організаторів оборудки. Саме він забезпечив участь «потрібної» компанії, допомагав з організацією тендеру та передав посадовцю «Київзеленбуду» 62 тис. грн неправомірної вигоди.
16.04.202508:03
Перед судом постане суддя з Житомирщини, яка передала своєму батькові закриту інформацію з досудового розслідування
Працівники ДБР завершили розслідування щодо судді Коростишівського райсуду Житомирської області,яка несанкціоновано отримала та передала відомості з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Наприкінці 2024 року суддя, не маючи жодних службових підстав, здійснила несанкціонований доступ до матеріалів кримінального провадження, яке стосувалося її батька. Він фігурує у справі щодо вимагання грошей з військовозобов’язаних медичними працівниками Житомирщини.
Користуючись своїм службовим становищем, посадовиця отримала та передала батькові службову інформацію про перебіг розслідування — зокрема, відомості про заплановані обшуки, списки потенційних підозрюваних, прізвища заявників тощо.
У лютому 2025 року працівники ДБР повідомили судді про підозру. Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила її від здійснення правосуддя. Розслідування щодо її батька наразі здійснюють органи Нацполіції.
До 12 років позбавлення волі засуджено правоохоронця з Дніпропетровщини за смертельну ДТП
За матеріалами ДБР Криворізький районний суд Дніпропетровської області засудив до 12 років позбавлення волі правоохоронця, з вини якого у ДТП загинули троє людей.
Аварія сталася у лютому 2023 року. Слідством встановлено, що правоохоронець сів за кермо у стані наркотичного сп’яніння після вживання марихуани. Рухаючись автодорогою Миколаїв – Кривий Ріг, під час обгону він виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем ВАЗ.
Унаслідок зіткнення загинули водій та двоє пасажирів легковика.
Завдяки ДБР у першому кварталі 2025 року до АРМА передано активи на суму майже 7 млрд гривень
Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з протидії корупції, фінансовим та бюджетним злочинам, які становлять загрозу економічній та національній безпеці України.
У першому кварталі 2025 року за результатами розслідувань ДБР до Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передано активів на загальну суму 6 млрд 717 млн гривень.
Зокрема, у фігурантів кримінальних проваджень було вилучено готівку на суму майже 7 млн гривень. Вартість корпоративних прав, переданих АРМА, становила 6 млрд 710 млн гривень.
Дохід держави від управління цими активами вже склав понад 22,4 млн гривень.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо начальника одного з районних управлінь ГУ ДСНС на Закарпатті, який за хабар обіцяв влаштувати місцеву мешканку на службу до свого підрозділу.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Жінка звернулася до посадовця з питанням щодо працевлаштування до ДСНС у січні цього року. Посадовець повідомив, що за $6 000 вплине на своє керівництво та посприяє її працевлаштуванню до свого підрозділу на посаду диспетчера.
Він повідомив, які документи має підготувати майбутня працівниця.
Після отримання всієї суми – $6 000, посадовця затримали працівники ДБР. Гроші вилучено.
Працівники ДБР за сприяння керівництва ДКВС повідомили про підозру правоохоронцю ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор», який побив ув’язненого через розмови зі співкамерником.
Оперуповноважений миколаївського слідчого ізолятора після обрання запобіжного заходу підозрюваному, помістив його до камери та заборонив іншим ув’язненим з ним спілкуватись.
Коли дізнався, що його ослухався один з ув’язнених – прийшов і покарав за непослух численними побоями по голові та тілу.