Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Данило Гетманцев avatar
Данило Гетманцев
Саясат
Данило Гетманцев avatar
Данило Гетманцев
Саясат
09.05.202509:47
Моє ставлення до припинення війни, мирних переговорів я вже неодноразово підкреслював і наголошу ще раз: я найбільше прагну того, щоб в Україну повернувся мир. Надовго. Назавжди.

Працюючи тут в Україні, в Києві, а не в Нью-Йорку чи в Маямі, відвідуючи українські міста, що страждають від щоденних атак, я добре розумію ціну, яку країна і український народ платить за кожен день протистояння агресії.

Як неодноразово наголошував Президент України, підтримую необхідність досягнення усталеного припинення вогню без попередніх умов для подальших переговорів. Чесних переговорів без ультиматумів та односторонніх вимог. Не для «заморожування конфлікту» або капітуляції, яку пропагують окремі експати, а для усталеного миру. Мир, який дасть нашій країні гарантії довготривалої безпеки, створить умови для розвитку і подальшої європейської інтеграції.

Я переконаний, що завдяки мужності наших захисників, спільним дипломатичним зусиллям України, наших партнерів та союзників, послідовній позиції наших перемовників ми зможемо досягти цієї мети.

Це моя політична позиція. Як народний депутат і громадянин України я буду її відстоювати.
08.05.202513:02
Євроінтеграція – безальтернативний шлях для майбутнього України. На цьому наполягаю ще з 2019 року, це підтверджують і наші партнери.

Нещодавно президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн заявила, що прискорення вступу України до Європейського Союзу може стати найсильнішою гарантією безпеки для України після встановлення миру.

Йдеться про питання безпеки і питання цивілізаційного вибору. Тому постійно інформую вас щодо прогресу нашої країни на шляху євроінтеграції.

У нас є здобутки. Наприклад, непогано рухаємось в процесі скринінгу законодавства на відповідність праву ЄС – менш ніж за рік завершено роботу над 22 розділами, залишилось усього 11 з 33-х.

Але точно є над чим працювати. Згідно з останнім звітом Єврокомісії щодо нашої євроінтеграції, по жодному з 33 розділів переговорної рамки про вступ ми не маємо оцінку «добре просунутий» або «well-advanced».

Ми не можемо дозволити собі бути повільними у виконанні вимог євроінтеграції. Особливо враховуючи, що вже перебуваємо на 11 році реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, і за 10 попередніх років маємо лише 81% її виконання.

Уряду, передусім економічному блоку, треба прискорюватися та краще працювати в цьому напрямі, щоб ми могли нарешті виконати всі вимоги щодо членства в ЄС і доєднатися до Євросоюзу. Це не питання альтернативи, це питання виживання країни!
08.05.202507:15
❗️Як обіцяв, робоча група в Комітеті проводить роботу над вдосконаленням правого режиму Території високого рівня податкової довіри (Клубу Білого Бізнесу). Звели подані в Комітет пропозиції щодо помʼякшення умов членства.
Пропоную відкрито обговорити та прийти до консенсусу.

Робочу групу анонсую наступного тижня.
07.05.202514:00
Як і анонсував, продовження розмови з «Главком».

Серед ключових проблем обговорили кредитування бізнесу, страхування військово-політичних ризиків, підтримку прифронтових територій та внутрішньо переміщених осіб. В усіх цих напрямах уряд, на жаль, зараз не показує активної системної роботи. Те ж саме стосується зниження рівня бідності наших громадян. І поки не бачу в Кабміну намірів переглядати такий підхід.

Про все це, а також чому ініційоване урядовцями розкриття банківської таємниці зараз точно не на часі – за посиланням https://glavcom.ua/interviews/danilo-hetmantsev-za-tsijeji-verkhovnoji-radi-podatki-pidvishchuvatisja-vzhe-ne-budut--1056562.html

Тільки не тягніть звідти заголовки на кшталт «підвищення нових податків», там такого нема;)
Өчүрүлгөн06.05.202519:01
06.05.202512:00
Здобутки детінізації – це і про принципи, і про цифри. Дуже переконливі цифри. Плюс 2,5 млрд доларів доходів до державного бюджету минулого року. Перевиконання бюджету за перший квартал цього року. Це реальні результати детінізації, а її подальший бюджетний потенціал ще більший.

Про економіку та детінізацію – на зустрічі з Організацією економічного співробітництва та розвитку за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Генерального секретаря ОЕСР Матіаса Кормана.

Хочу вчергове подякувати колегам з ОЕСР за системну підтримку України на шляху реформ та розвитку. Це важливо для майбутнього нашої країни.

Хоча з нашої сторони уже реалізована значна частина домашньої роботи, попереду її теж ще багато. Продовжуємо працювати.
06.05.202505:00
✔️🪖Протягом січня-квітня 2025 року кодифіковано і допущено в експлуатацію в Збройних силах  близько 470 нових зразків озброєння та військової техніки.
Від початку року вийшли на дуже гарний показник – 100+ позицій на місяць:
▪️січень – більше 130 зразків озброєння та військової техніки (75% - українського виробництва);
▪️лютий – понад 100 зразків (90%);
▪️березень – близько 120 зразків (понад 90%);
▪️квітень – більше 120 (85%).

❗️Що дуже важливо: понад 85% усього прийнятого на озброєння від початку року – це продукція вітчизняного виробництва.
Якщо порівняти з початком 2024 року (не згадую вже про більш ранні періоди) – тоді у січні було кодифіковано менше півсотні зразків ОВТ, з яких усього близько 20 – українського виробництва.
За чотири місяці 2025 року – понад 400 зразків вітчизняної військової продукції, тобто у середньому понад 100 нових розробок на місяць.
Серед того, що вже постачається та постачатиметься до ЗСУ – безпілотні авіаційні комплекси (у тому числі понад 40 видів БПЛА на оптоволокні) та боєприпаси до них, засоби радіоелектронної боротьби та зв’язку, наземні роботизовано комплекси, авіаційне обладнання, автомобільна техніка тощо.

💁‍♂️Нарощення вітчизняного виробництва зброї та військової техніки – це важливо: в умовах скорочення можливостей та запасів союзників маємо підвищувати рівень самозабезпечення (особливо по тим видам ОВТ, що можемо виробляти власними силами). За оцінками Єврокомісара з питань оборони та космосу А.Кубілюса, виготовлена в Україні військова техніка обходиться у середньому у 2 рази дешевше за іноземні аналоги, що дозволяє вдвічі ефективніше використовувати кошти міжнародної військової допомоги.

➡️Так само доступнішими є і запасні частини та комплектуючі до вироблених в Україні зразків ОВТ, а ремонтувати та повертати їх у стрій – значно швидше, ніж зарубіжних.
Окрім цього, це ще й вагомий внесок у національну економіку: за оцінками Мінстратегпрому, торік внесок оборонно-промислового комплексу у зростання ВВП становив 1,27% з 2,9%.

👨🏻‍💻І враховуючи, що йдеться про освоєння нових перспективних видів озброєння, адаптованих до викликів сучасної війни і конкурентних порівняно з продукцією, яка ніколи не проходила таке випробування, і те, що воєнні бюджети більшості держав світу будуть зростати (у 2024 році світові витрати на оборону збільшились на 9,4% порівняно з попереднім роком і досягли рекордних 2,7 трлн доларів) – маємо непогані шанси на те, що український ОПК у найближчі роки стане справжнім локомотивом відновлення української економіки.  
 
Огидно бачити як окремі наші колишні співвітчизники - «блогери» перетворюють трагедію війни і горе українського народу на свій спосіб заробітку. У погоні за інформаційним хайпом вони не тільки забувають про совість, але іноді і про здоровий глузд.
Не буду говорити за нашого Президента. Він, як захоче, скаже сам.
Скажу пану Арестовичу за себе. Відповім за свій «трон», на якому мене застав початок повномасштабної війни і на якому, я худо-бідно працюю вже чотири роки.
Не ротом, як пан Арестович, а щоденною працею 24/7 ми разом із колегами втримали гривню, банківську, платіжну та податкову системи і забезпечили фінансування армії. Закрили і поломали схеми різноманітних крадіїв від ігорки до горілки, принісши бюджету додаткові мільярдні надходження. Саме це я продовжую робити і зараз.
Замість цього «трону», я б із задоволенням віддав перевагу зручному шезлонгу, закордонним вояжам та мелінням язиком різної ахінеі в комфортних аудиторіях для розваги власних екзальтованих підписників.

Але ні, все ж не віддав би. Честь дорожча.
08.05.202511:18
❗️Парламент ратифікував Угоду про співробітництво зі США у видобутку корисних копалин. Депутати зробили те, що мали зробити в умовах, які склались❗️

Кожен відповідальний народний обранець усвідомлював, що простору для політичних інтриг не має. Підрив стратегічного українсько-американського партнерства - це удар, передусім, по національній безпеці. Це гра на руку всім, хто хоче, щоб Сполучені Штати забули про підтримку України. Цього не можна було допустити.

Водночас, ми чітко висловили свою позицію і претензії до урядовців, які не змогли забезпечити прозорість розгляду документу та обговорення всіх його умов, що спричинило зайвий інформаційний ажіотаж та різноманітні спекуляції. Вдячний комітету за внесені зміни до документу. Із цього мають бути зроблені висновки. Від сьогодні вся послідуюча діяльність фонду, партнерства і виконання Угоди мають бути чітко прокомуніковані урядом, абсолютно прозорими і зрозумілими для українців. Крапка.

У підсумку, ми всі хочемо, щоб Угода про партнерство була справедливою і працювала на користь України, що має забезпечити перемовна група Уряду.
Сьогодні ми продемонстрували, що відкриті до співпраці із США і зацікавлені в інвестиціях, знаннях, технологіях у відбудову нашої країни.
Однак на базі взаємоповаги, паритету та справедливості, що ще належить забезпечити. Про це говорили сьогодні колеги в залі.

Спільно з нашими партнерами і друзями по обидва боки Атлантики ми маємо якнайшвидше повернути в Україну мир, добробут і забезпечити наш розвиток.
08.05.202505:00
💸На збільшення міжнародних резервів вплинули, насамперед, значні обсяги надходжень від міжнародних партнерів – 6,1 млрд. дол. пільгового фінансування від ЄС через механізми Ukraine Facility та ERA, а також надходження від інших партнерів через Світовий банк. За рахунок  розміщення валютних ОВДП і переоцінки валютних цінностей до резервів надійшло 0,2 і 0,7 млрд. дол. відповідно.
💱Ці кошти із запасом компенсували відплив валюти через валютні інтервенції НБУ (2,2 млрд. дол.), які були найменшими з березня минулого року, та виплати за валютним держборгом (0,6 млрд. дол.).

📈Таким чином, з початку року 2025 року міжнародні резерви зросли на 6,6% (+2,9 млрд. дол), з початку війни (1 березня 2022) – зросли на 68,2% (+18,9 млрд. дол.).
У співвідношенні до майбутнього імпорту показник резервів збільшився до 5,6 місяців (при рекомендованому мінімумі – 3 місяці). Поточний рівень резервів також повністю покриває планові виплати за основною сумою короткострокового зовнішнього боргу і відсотків по зовнішньому боргу у наступні 12 місяців  (41,6 млрд. дол. на кінець 2024 року).  

💁‍♂️Отже, поточний рівень золото-валютних резервів (ЗВР) залишається достатнім у короткостроковій перспективі для покриття необхідних валютних платежів (оплати імпортних контрактів, виплат по зовнішньому боргу). Зараз це є вагомим фактором стабілізації валютних очікувань.
Водночас, не забуваємо, що частина міжнародної допомоги у 2025 році надходитиме авансом, як запас фінансування на наступний рік та буфер на випадок непередбачуваного (негативного) розвитку подій. Маємо використовувати таке фінансування раціонально, зберігаючи валюту у міжнародних резервах для підтримки бюджетної і відносної курсової стійкості.
07.05.202513:00
Дякую платникам податків за свідомий вибір використання РРО/ПРРО на заміну тіні!
А також ДПС за незмінний вектор в детінізації розрахункових операцій!


https://t.me/tax_gov_ua/4794
06.05.202510:20
❗️До речі, до уваги поціновувачів яскравих заголовків❗️

Ставка військового збору з припиненням військового стану автоматично, без прийняття додаткових рішень, зменшиться до 1,5%. Так прописано в законі.

Тримайте новину:

«Після військового стану деякі податки знизяться на дві третини» - Д. Гетманцев.

Розганяйте, не соромтеся.
Не дякуйте.
05.05.202517:00
Сьогодні видався дуже активний інформаційний понеділок. Одна із важливих тем, яку ви могли пропустити – щодо майбутнього ветеранів у нашій країні. ЗМІ активно пишуть про заяву заступника командира 3 ОШБр Максима Жоріна, що «держава явно не готова до тієї кількості ветеранів, яка зʼявляється».

Це справедливе занепокоєння. І дуже важливо чути й розуміти наших захисників, які прямо говорять про проблему.

Адже дійсно: щось робиться, але це не той підхід, і не ті масштаби, які потрібні. Готовими до роботи з ветеранами потрібно було бути ще вчора. Зараз же питання стоїть особливо гостро.

Саме тому я нещодавно зареєстрував у Верховній Раді законопроект щодо підтримки працевлаштування учасників бойових дій. Детальніше про нього уже писав тут. Ключова позиція: ми повинні уже підготувати законодавчу базу та дієві механізми для працевлаштування УБД. Гарантувати захисникам право керувати країною через встановлення 10% квоти для них у державних органах та установах.

Робити все слід виважено та з відповідними економічними розрахунками. Але – підкреслюю – саме активно діяти, займатися цією роботою. Не просто будувати плани про те, як далі будувати плани.
Бо коли бачиш заяву Мінекономіки про роботу над Стратегією зайнятості населення, складно охарактеризувати це якось інакше.

На моє переконання, парламент не повинен чекати коли в уряду «дійдуть руки» до проблеми ветеранів. Роботу в цьому напрямі потрібно виконати якомога швидше. Кожен, хто сьогодні зі зброєю у руках захищає нашу Батьківщину, має відчувати, що його права надійно захищені.
09.05.202505:01
🪙Для ЕП про легалізацію крипти.

https://epravda.com.ua/finances/v-ukrajini-zapracyuye-rinok-virtualnih-aktiviv-806326/
08.05.202509:33
Не блогер, але знаю деякі секрети, якими охоче ділюся з початківцями.
Як зробити популярний допис/відос аби залучити підписників?

- Треба шокуюча новина!

- Наприклад
?,- зацікавитесь ви.

- Гетманцев вбиває ФОПів!- відповім я.

-
Так їх же кількість з початку повномасштабної війни зросла на 165 тисяч! 164 933, якщо бути точним. І в березні та квітні зростає. Треба тоді йому дякувати… - невпевнено спробуєте заперечити ви.

- Зростає, але ж в січні закрито понад 60000 ФОПів!- контраргументую вам я.

- Але ж вони не працюючі і закрились із відновленням сплати ЄСВ.
І зростання ФОП знову відновилось вже в лютому,- знову заперечите ви.

- А ви візьміть січень-квітень 2025го і порівняйте з січнем-квітнем 2024го, а ще краще зробіть інфографіку. Зайде як діти в школу.

- Але це ж вирвано з контексту.

- Кого це хвилює? Зате який заголовок!

- Але ж це був бюджетний закон,- знову пристанете ви,- який подавали КМ: Марченко і Свириденко, а розглядав бюджетний комітет! До чого тут Гетманцев?

- Але ж ніхто не знає хто вони такі - авторитетно заперечу я вам,- а Гетманцева знають всі. Не витрачайте мій час, ставте новину і збирайте лайки!
❗️За підсумками квітня 2025 року міжнародні резерви оновили історичний максимум
За даними НБУ, на 1 травня 2025 року міжнародні резерви становили 46,7 млрд. дол., збільшившись за останній звітній місяць на 10,2% (+4,3 млрд. дол.). Це новий історичний максимум. Попередній рекорд було зафіксовано за підсумками грудня минулого року (43,8 млрд.дол.).  
07.05.202509:00
▪️Молочні продукти. Індекс цін на молочну продукцію склав 152,1 пункти – на 3,5 пункти (2,4%) вище за показник березня і на цілих 28,4 пункти (22,9%) – порівняно з квітнем 2024 року. Вершкове масло дорожчає третій місяць поспіль, досягнувши нового історичного максимуму – через зростання цін у Європі на тлі скорочення запасів та високого попиту на молочні жири. Зросли також світові ціни на сухе молоко (знежирене та незбиране) – на 1,6% і 2,9% відповідно, що зумовлено стійким внутрішнім попитом та переспрямуванням експорту, раніше орієнтованого на Європу (де зміцнення курсу євро негативно позначилося на конкурентоспроможності), до Океанії, де пропозиція виявилася обмеженою через сезонний фактор. Сир подорожчав у середньому на 2,3%.
▪️Цукор. Індекс цін на цукор склав 112,8 пункти, що на 4,1 пункти (3,5%) нижче за березневе значення і на 13,8 пункту (10,9%) – порівняно з квітнем минулого року. Здешевленню цукру сприяла невизначеність щодо розвитку світової економіки та можливих наслідків для попиту з боку виробників напоїв та харчової промисловості (на яких припадає основна частка споживання цукру у світі), а також вищі обсяги його виробництва в Бразилії на тлі ослаблення курсу бразильського реала до долара США та скорочення міжнародних цін на сиру нафту.

💁‍♂️Водночас від ФАО надійшла і гарна новина для українських аграріїв та жителів сільських територій – Продовольча та сільськогосподарська організація ООН оголосила про виділення 150 млн. доларів для підтримки постраждалих від війни сільських громад України у рамках запущеного дворічного Плану реагування на надзвичайні ситуації та оперативного відновлення.
Протягом 2025-2026 років ця допомога охопить понад півмільйона осіб завдяки забезпеченню найбільш вразливих сільських родин та малих фермерів необхідними ресурсами.
Планом також передбачені заходи щодо очищення сільськогосподарських угідь від вибухонебезпечних предметів, підтримки виробничого потенціалу та забезпечення доступу до ринків, надання технічної допомоги.
06.05.202509:06
Мені здається гонитва за заголовками та непрофесійність є двома найбільшими лихами, що характеризують деякі ЗМІ.

Я неодноразово говорив про НЕ підвищення податків ані зараз, ані потім.

І ясно не йдеться і про нові податки.
Навіщо ви несете дурню, умисно перекручуючи слова - не знаю.

Ті канали, які перепостили неправду, приберіть будь-ласка. Не дратуйте людей.
05.05.202512:01
Ми всі напружено слідкуємо за переговорами щодо припинення війни в Україні. І, нажаль, кожен з нас бачить, що мирний процес починає буксувати. Попри заклики України, чітку позицію нашого Президента, інша сторона не хоче йти на тривале перемир'я.

Два тижні тому вже мали "Пасхальне перемир'я", яке ми бачили як виконувалось. Можемо думати над іншими точковими ініціативами, якщо вони збережуть життя наших людей. Але зараз такі кроки більше нагадують спроби влаштувати "вихідні від війни" для святкування, проведення параду, вирішення внутрішньо-політичних завдань. Це не ті реальні рішення щодо безумовного припинення вогню, які б могли стати відправною точкою для врегулювання.

Попри всі труднощі, з якими стикається дипломатія, я все ще бачу можливості і перспективи для досягнення миру вже в цьому році. На мій погляд, на успіх переговорного процесу зараз буде впливати три основні чинники.

По-перше, збереження і нарощування підтримки Україні з боку наших західних партнерів. Це стане чітким сигналом для російської сторони, що Україна не залишиться наодинці і затягування війни на виснаження не забезпечить перемоги.

По-друге, активна дипломатія. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб Сполучені Штати, які зараз є основною рушійною силою переговорного процесу, не полишали свою позицію посередника. Були на боці України у цих перемовинах. І це одна із найважливіших причин, чому нам потрібна "ресурсна" Угода з США.

Третє. Це дотримання Україною обраної зовнішньополітичної лінії. Демонстрація готовності до безумовного припинення вогню і у подальшому до переговорів про мирне врегулювання.

Переконаний, що міцні позиції України, активна дипломатія і економічний тиск на агресора, а також націлена на мир українська зовнішня політика дадуть очікуваний результат. Шлях до миру, яким би він не був складним ми обов'язково пройдемо.
🤝Висловив щиру подяку автотрейдерам в особі Назаренка Олега, Генерального директора Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, за відповідальну позицію та сумлінну сплату податків у 2024 році.

Це справді важливо — особливо зараз, коли кожна гривня в бюджеті має значення.

📈За даними Інституту досліджень авторинку, у 2024 році українці та місцеві підприємства придбали 68,8 тисячі нових легкових автомобілів — це на 9,2% більше, ніж у 2023-му.

Детінізація — пріоритет державної політики, і кожен крок цього процесу не залишається непоміченим.
08.05.202507:50
Чи потрібні "квоти" на працевлаштування ветеранів?

Дискусії навколо того, що маємо робити з ветеранами і чи потрібні суспільству і їм самим якісь законодавчі гарантії, відверто дивують. Всі опитування говорять про високий рівень довіри до військових. Про готовність суспільства довірити їм долю держави на виборах. Про захоплення людьми, які попри всі труднощі, поранення та психологічну втому тримають фронт. І раптом — а що ж з ними робити і чи потрібні їм законодавчі гарантії.

Абсолютно впевнений, що люди, які пройшли через страшні випробування, дадуть собі раду. Дехто бачить в них тільки військових. Але я бачу вчорашніх підприємців, кваліфікованих робітників, викладачів, адвокатів, лікарів. Вони знають, що таке мирне життя. І знають йому ціну. Мають все необхідне, знання, навички, бажання, щоб знайти себе.

Реінтеграція ветеранів — великий потенціал для нашої держави. Це ініціатива, цілеспрямованість і принциповість. Якості, які дуже знадобляться в післявоєнний час. В першу чергу в органах державного управління.

Це тилу треба щось робити з собою, аби не стати тягарем. Той, хто боїться повернення і залучення ветеранів виявляє страх перед реальними змінами. Вони б воліли обмежитися якимись символічними призначеннями, збереженням старих практик і звичок, або як завжди, розробкою красивих презентацій і пустих стратегій. Це неприйнятно.

Сьогодні є довіра до ветеранів. Є суспільний запит на їх залучення до влади. Тому вважаю, що обов’язковим є законодавче закріплення гарантованої ветеранської квоти в державних управлінських структурах всіх рівнів. Державна програма підготовки демобілізованих до роботи не тільки в представницьких, але й виконавчих, правоохоронних органах, у державних організаціях та підприємствах. Саме така ідеологія закладена у законопроект, який я вношу на розгляд парламенту.

Ветеран не має бути обгорткою для чиїхось політичних планів. Він — рушійна сила, хребет перетворень. Це не побажання. Це вимога. Тому що, так, як до війни не буде. Ветерани — це голосний запит на оновлення суспільства. Немає їх і нас. Ми разом.
07.05.202518:30
«Чиновники отримують зарплату незрозуміло за що», – звертаються до мене люди з обуренням. Їх дратують великі зарплати службовців, реальних результатів роботи яких ніхто не бачить.

Я неодноразово повторював, що не готовий грати у популізм, і позиція у мене тут досить чітка. Державні службовці не можуть працювати безплатно, у них має бути конкурентна зарплата. Проте ці гроші чиновники повинні отримувати за ефективну роботу. Коли ж людина отримує більше мільйона гривень зарплати з бюджету на рік, а результатів роботи у неї нуль – такі випадки неприпустимі.

У нас уже був приклад КРАІЛ. Робота членів комісії оцінювалася Кабміном на «відмінно», а зарплати сягали 1,4-1,5 млн гривень на рік. Мова про ту комісію, яка нещодавно була ліквідована у зв'язку зі своєю абсолютною неспроможністю врегулювати гральний ринок. Неспроможна, бо за її діяльності у 2022 році держава отримала 730 мільйонів до державного бюджету, і лише після того, як ми підняли це питання на загальнодержавний рівень та включилися правоохоронці, у 2024 році держава отримала вже 17 мільярдів гривень. Це значна різниця для бюджету і яскравий приклад виведення цілої галузі з тіні.

У нас зараз є приклад Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Підіймали нещодавно цю тему на Комітеті. Керівник отримує 1,9 млн гривень на рік. Вся комісія коштує державі 10,6 мільйонів на рік. А тепер увага: неспроможність та невиконання своїх посадових обов’язків, зокрема зрив маяка Меморандуму з МВФ, вони пояснювали браком коштів. Що вони розраховували на додаткове фінансування від USAID, не отримали його, тому не змогли зробити нескладний документ на виконання зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Тут згадується популярний мем, і хочеться просто запитати: «Яких грошей тобі ще не вистачає, Карл?»

Тому коли мова йде про зарплати чиновників та держслужбовців, мають бути встановлені KPI та проводитися прозора чесна оцінка ефективності роботи. Продовження перебування на посаді – прямо залежати від виконання або невиконання цих KPI. Не виконуються – за що тоді платити бюджетні кошти?

Відповідно, мають бути чіткі критерії, KPI, для всіх органів виконавчої влади. І для міністерств також. Можна взяти будь-яке, наприклад Мінекономіки. 307 повноважень. Ви чули хоч щось про звіти, про виконання якихось KPI? Що посадовці зробили для зростання ВВП, зниження рівня безробіття? Не чули, бо немає такого звітування. Не тільки в Міністерства економіки, а й у решти міністерств. І це саме та проблема, яка турбує людей.

Є ефективна робота – має бути гідна зарплата. Але не тільки у чиновників, держслужбовців – у всіх громадян України.
Взяв участь у великій зустрічі присвяченій презентації ОЕСР Економічного огляду України та Огляду з питань доброчесності та протидії корупції в Україні.
Наша взаємодія з Організацією економічного співробітництва та розвитку має надважливе значення для реформування публічних фінансів.

Ми багато чого зробили разом, імплементувавши окремі кроки Плану BEPS до нашого законодавства, і значно покращивши якість державного управління у сфері публічних фінансів. Але попереду ще багато роботи.

Дякую Генеральному секретарю ОЕСР Матіасу Корману за постійну підтримку!
06.05.202508:01
👥🇺🇦Три роки виповнилось фандрейзинговій платформі United24.
Запущена 5 травня 2022 року, коли Україна ще не мала серйозної підтримки з боку партнерів, вона стала потужним майданчиком солідарності, яка об’єднала людей з усіх частин світу у підтримці боротьби України за свою свободу.

За ці три роки:
🔹зібрано більше 56 млрд. грн. (понад 1,4 млрд. доларів);
🔹кошти надійшли від жертводавців з більш ніж 120 держав світу.
Акумульовані ресурси витрачені за наступними напрямами:
🔸47,6 млрд. грн. – на потреби оборони та підтримку ЗСУ (з них 27,7 млрд. грн. – на засоби спеціального призначення);
🔸1,9 млрд. грн. – для забезпечення потреб охорони здоров’я;
🔸523,1 млн. грн. – на підтримку закладів освіти та науки;
🔸399,1 млн. грн. – на відбудову України (підтримку Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури);
🔸133,9 млн. грн. – на гуманітарне розмінування.

🤝🏻Вдячні кожному та кожній, хто долучився до збору коштів на платформі  United24, зокрема її амбасадорам, які допомагають просуванню платформи у світі!
05.05.202510:28
Знову бачу чергову хвилю в ЗМІ про підняття ПДВ як результат відвідування нашими представниками МВФ.

МВФ не відвідував, рекомендації не отримував, але можу вам відповідально заявити, що ні, про підвищення ПДВ не йшлося і не йдеться.

Принаймні в цьому скликанні Парламенту.

А якщо говорити про майбутнє, то я радив би колегам з уряду (хто б в ньому не був) для початку вичерпати ресурс детінізації (в тому числі провівши реформу митниці і БЕБ), скоротити власні неефективні видатки (на кшталт абсолютно не дієвого кешбеку), скористатися резервом від додаткового розміщення ОВДП, а вже потім замислюватись, або ні, над ставками ПДВ.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 2 018
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.