🚓 Вже сім автошкіл МВС навчають людей з інвалідністю, зокрема й ветеранів, керувати автомобілем.
🏥 280 тисяч пацієнтів пройшли безоплатну реабілітацію завдяки мультидисциплінарним лікарським командам, що вже працюють в усіх реабілітаційних відділеннях.
🏫 Інклюзивною освітою охоплено майже 100 тисяч школярів. А 12 тисяч шкіл отримали укриття, щоб учні могли повернутися до очного навчання.
👨💻 Державна служба зайнятості облаштувала понад 2 тисячі робочих місць для фахівців з інвалідністю.
💻 Державні цифрові платформи адаптують для людей із порушеннями зору та слуху.
👷♂️ Будівельні норми та правила оновлені для забезпечення доступності просторів.
Це лише декілька з 30 державних проєктів із безбар’єрності, які вже втілюють в Україні 16 міністерств.
📍Сьогодні на засіданні Ради безбар’єрності під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, за участю представників міністерств, Офісу Президента України, місцевих громад, посольств, іноземних партнерів і громадських організацій говорили про зроблене та про те, що треба зробити, щоб у всіх українців були рівні можливості та зручне середовище.
Серед нових проєктів – безбар’єрні ЦНАПи та доступний публічний простір, безбар’єрність на ринку праці та в освіті, послуги для поранених і підтримане проживання для людей з інвалідністю.
У різні часи були різні ознаки високої цивілізованості – від водогонів Давнього Риму до цифрових рішень останніх десятиліть. На моє переконання, сьогодні маркером високого розвитку є саме безбар’єрність: чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх.
📊 Про таку країну, згідно з опитуваннями, уже мріють 87 % українців. А ті 13 %, що залишились, скоро до них приєднаються, щойно зрозуміють, що рівні можливості потрібні всім без винятку.