Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Олена Зеленська | Olena Zelenska avatar
Олена Зеленська | Olena Zelenska
Саясат
Олена Зеленська | Olena Zelenska avatar
Олена Зеленська | Olena Zelenska
Саясат
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
08.05.202510:17
Намагаючись присвоїти Україну, Росія присвоює собі чужу пам’ять і викривляє історію.

Тому не тільки сьогодні, у День пам’яті та перемоги над нацизмом, а завжди варто пам’ятати: українці зробили свій великий внесок у ту перемогу. Зупинили зло світового масштабу власною кров’ю.

Бо понад 8 мільйонів українців боролися з нацизмом не тільки в складі Радянської армії. Десятки тисяч билися в арміях союзників, сотні тисяч – у повстанських загонах та рухах опору.

У тій війні в нас не було тилу – вся наша земля була суцільним фронтом, плацдармом, відкритою раною. Постраждало кожне місто, село, кожен дім і кожна родина.

І ми не віддаємо цю пам’ять новому, російському нацизму, так само як не віддаємо йому своє сьогодення.

Перемога і справжня пам’ять не з тими, у кого «паради», а з тими, із ким правда.

Шануймо свій внесок у боротьбу зі злом і своє сьогодні, у якому знову з ним боремося.
05.05.202514:02
Взяла участь у конференції «Ініціатива у сфері охорони здоров’я для України»

Виступила із промовою, під час якої подякувала Чехії за підтримку та допомогу на шляху порятунку українців, їхнього фізичного й ментального стану. Також було підписано меморандуми про міжнародне медичне партнерство.
04.05.202518:20
🇨🇿 Чехія, перший день візиту. Зустрілися з першою леді країни Євою Павловою, яка запросила мене для участі в конференції Healthcare Initiative for Ukraine.

Моя колега – активна учасниця платформи Саміту перших леді та джентльменів. Вона приїздила до Києва на третій наш Саміт у 2023 році. Символічно, що саме на тому заході стартував проєкт із міжнародного медичного партнерства, а вже сьогодні уклали меморандум про таку співпрацю між Координаційним центром з психічного здоров’я КМУ та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії.

🫂 Для України ментальне здоров’я зараз – це більше, ніж окрема сфера допомоги. Це оптика, через яку ми розглядаємо розвиток людського капіталу, стійкість громад, економічне відновлення, освіту й безпеку.

Тож буду рада приєднатися до розмови про це на конференції. 🇺🇦🇨🇿
Өчүрүлгөн04.05.202518:44
04.05.202516:55
Прага сьогодні зустрічає нас із символами солідарності – синьо-жовтими прапорами на вулицях. Цінуємо цю єдність і дякуємо всім, хто поруч із нами. Попереду – перемовини та зустрічі, які зміцнять нашу спільну безпеку.

Дякуємо, Чехіє, за підтримку!

🇺🇦🇨🇿
🗓 Понад 75 років травень визначають як місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Ця традиція зародилася в США й поширилася по всьому світу, що свідчить про дедалі глибше усвідомлення суспільства: ментальне здоров’я – це неодмінна умова щасливого, повноцінного життя.
 
Другий рік поспіль я разом із колегами з різних країн приєднуюся до комунікаційної кампанії глобальної платформи Саміту перших леді та джентльменів. Ми говоримо про досвід країн, які представляємо як перші леді та джентльмени, а також про свій особистий досвід – як мам і тат, дружин і чоловіків – у збереженні стабільності в непрості часи.
 
👉 Кампанія, у якій я беру участь сьогодні, називається «1000 дрібничок твоїх ментальних звичок». Вона покликана нагадати: наш ментальний стан часто тримають маленькі події, досвіди й радощі. Вони наше джерело сили та стійкості.
 
Долучайтеся до кампанії за гештегами #1000PiecesOfMentalHealth та #1000МентальнихДрібничок і розповідайте, які дрібнички тримають вас.
🇪🇪 Естонія – перша країна, яка взяла на себе відновлення цілого українського регіону – Житомирської області. Ухвалила це рішення ще у 2022 році за результатами Конференції з відновлення України в Лугано у відповідь на ініціативу Президента України щодо залучення міжнародних партнерів до відбудови постраждалих регіонів.

🤝 Сьогодні особисто дякую за це колезі – першій леді Естонії Сір’є Каріс, із якою разом відвідуємо Житомирщину.

Країна пані Каріс зосередила зусилля на відновленні інфраструктури, об’єктів освіти та соціальної сфери цього регіону. А коли Фундація розпочала будівництво нових осель для великих прийомних родин, які втратили власне житло через російський напад, Естонія однією з перших долучилася до проєкту «Адреса дитинства». За підтримки Естонської Республіки ми збудували дім для родини з Донеччини.

🏘 Згодом Естонія вирішила самостійно масштабувати наш проєкт і вже звела три будинки, в одному з яких ми сьогодні разом із пані Каріс вітали родину новоселів. Шукати родину та підбирати ділянку для будинку також допомагала команда Фундації.

Сподіваємося разом втілити в області ще багато спільних проєктів для дітей і дорослих. І як завжди, співпрацюємо з пані Каріс на постійній платформі Саміту перших леді та джентльменів. Восени він відбудеться в Києві вже вп’яте і, як зазвичай, не тільки порушить проблему, актуальну для України та світу, а й шукатиме дієве рішення.
05.05.202517:06
🇺🇦🇨🇿 Нові важливі точки взаємодії з Чехією в освітній і культурній сферах.

🎓 Сьогодні до Коаліції українських студій приєдналися Карлів університет та Університет міста Градець-Кралове. Рада бути присутньою при підписанні відповідних меморандумів, поспілкуватися з освітянами про те, як важливо нині на академічному рівні відмежовувати правду від російських фейків, які століттями проникали у світову наукову думку. Коаліція – саме про це.

📚 Також передала видання для новоствореної української книжкової полички в читальній залі Національної бібліотеки Чехії. Зазначила: для нас література зараз – частина ідентичності, яку захищаємо на фронті. Тож вдячні всім, хто в цьому допомагає. Чехії зокрема.
05.05.202513:08
🇨🇿🇺🇦 Конференція Healthcare Initiative for Ukraine у Чехії – важливий захід, на якому обговорювали, як міжнародна спільнота може посилити українську медичну систему. Адже навантаження на наших лікарів екстремальне, бо мусять долати й виклики воєнного часу в одній із найбільш населених країн Європи.

🏥 Тому рада, що на полях конференції розширили медичне партнерство, залучивши до нього два чеські медзаклади. Київський «Охматдит» починає співпрацю з Інститутом клінічної та експериментальної медицини, а Регіональний медичний центр родинного здоров’я Дніпропетровської обласної ради – з університетською лікарнею Брно.

🤝 Такі партнерські програми рятують життя. І підтримують віру в людей. Адже кожна колаборація, кожна спільно проведена операція – не тільки врятоване життя, а й внесок у наше спільне майбутнє. Дякую, Чехіє, за те, що робимо його разом!
🇨🇿 За останнє десятиліття Чехія здійснила глибоку реформу системи ментального здоров’я, запровадивши цю допомогу на рівні громад. І за найближчі п’ять років планує створити не менш як сто центрів ментального здоров’я у громадах – якомога ближче до людей та їхніх потреб.

Це дуже перегукується із тим, що робить Україна в межах програми ментального здоров’я «Ти як?». Адже метою програми є те, щоб підтримка була там, де люди навчаються, працюють, живуть – у школах, медичних закладах, на робочих місцях, у місцевих громадах.

Тому досвід Чехії цінний для нас. Тут, наприклад, велику увагу приділяють психологічній допомозі дітям і підліткам. Діють спеціалізовані центри та сервіси підтримки для вчителів і батьків.

👉 Для України, де нове покоління переживає досвід війни, це особливо актуально. Адже прагнемо змінити саму культуру ставлення до ментального здоров’я – щоб звернення по допомогу стало проявом сили, а не стигми. І щоб усе це допомогло нашим людям – дорослим і дітям – пережити російську навалу та жити далі.

📄 Ще один крок до цього робимо сьогодні, підписуючи разом із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком і керівницею Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ Оксаною Збітнєвою Меморандум між Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та Національним інститутом психічного здоров’я Чехії.

З початку російського вторгнення Україна вивчає та переймає найкращі світові практики для поліпшення стану українців, але вже й сама може ділитися своїм непростим досвідом.

🤝 Що довше займаюся цією темою, то більше розумію: ментальне здоров’я стає універсальною мовою міжнародного діалогу. Через осмислення травми, плекання стійкості та пошук спільних рішень воно об’єднує науку, дипломатію та суспільства, допомагаючи не лише долати наслідки криз, а й будувати сильніші громади.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Разом із першою леді прибули з офіційним візитом у Чехію. Заплановані зустрічі з Президентом Петром Павелом та Прем’єром Петром Фіалою, головами Палати депутатів та Сенату й лідерами парламентських фракцій, а також керівниками оборонних компаній, студентством та українською громадою.

Найголовніше – наша вдячність Чехії за принципову підтримку та зміцнення нашої співпраці. Чеська артилерійська ініціатива спрацювала ефективно, будемо продовжувати. Окремий напрям співпраці – розвиток нашої військової авіації, розширення тренувальних програм для пілотів та забезпечення нашого флоту F-16. Разом із Чехією та іншими учасниками авіаційної коаліції готуємо хороші новини для України. Звісно, будемо говорити про дипломатичні зусилля та спільний тиск на Росію заради тривалого припинення вогню та завершення війни.

Олена візьме участь у відкритті конференції Healthcare Initiative for Ukraine – важливій платформі для зміцнення міжнародного медичного партнерства та збереження життів наших людей. А також підготовлений новий крок у розширенні Коаліції українських студій у чеських університетах – у всіх сферах збільшуємо підтримку для України.
📊 Понад третина українців відчуває розчарування (39 %) і безсилля (35 %). Майже вдвічі більше – напруженість (61 %) і втому (59 %). Такий топ емоцій показало останнє соціологічне дослідження «Ти як?».

Виникають ці емоції частіше тоді, коли реальність не збігається з нашими очікуваннями. І це відчуття, за словами фахівців, дуже легко сплутати з втратою сенсів.

🗓 Сьогодні Україна разом із багатьма країнами розпочинає Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Щороку в травні ми голосніше розповідаємо про його важливість, про зняття стигми й визнання того, що піклуватися про себе — це нормально.

В Україні глобальна ініціатива відбудеться під гаслом «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».

У контексті ментального здоров’я говоритимемо саме про сенси, бо в моменти розчарування, безсилля, втоми й напруженості вони можуть стати внутрішньою опорою. Можуть слугувати дороговказом і дати перспективу. Не просто вказати напрям, а наповнити його змістом, відповідаючи на питання: «Для чого я щось роблю?»  

💻 Відсьогодні на платформі «Ти як?» щодня з’являтимуться сенси — теплі підтримувальні послання, які зібрала в «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров’я разом із психологинею Світланою Ройз.

Сенси доповнені практичними порадами щодо плекання стійкості та піклування про ментальне здоров’я. Серед них кожен і кожна знайдуть те, що резонує саме з ним. Для себе, для близьких, для дітей.

📍Так, у пригоді стане оновлений розділ «Самодопомога» — повноцінний онлайн-інструмент підтримки, що завжди поруч.

📍Також прості правила для плекання стійкості щодня пропонуватиме Моментал, який «живе» ще й у форматі застосунку.

📍Як простір для рефлексії сьогодні працюватиме марафон «СенсоТека. Ти як?» на сторінках «Ти як?» та Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ.

Прилучайтеся. Можливо, ці роздуми допоможуть віднайти власні ментальні опори. Адже Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — це не лише про інформування. Це про увагу — до себе, до близьких, до цілого всесвіту всередині.

А сенси — у простому: у словах, зустрічах, діях, у всьому, що підтримує й наповнює. Їх не треба довго шукати — вони вже є в кожному з нас. ❤️

#тияк
Подружжя Ольги Лістунової та Володимира Іванова, крім двох власних, виховує ще сімох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Багато родин із прифронтових територій були змушені покинути облаштоване життя. Сім’я Ольги та Володимира виїхала із села Северинівки на Сумщині шукати тимчасове житло й починати все спочатку.

🏠 Сьогодні ж вони живуть у новому будинку, зведеному спеціально для них за підтримки уряду Естонії через Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV).

Цей дім – результат масштабування з боку наших партнерів проєкту Фундації «Адреса дитинства».

🇪🇪 Ще у 2023 році Естонія першою долучилася до проєкту «Адреса дитинства» зі спорудження нових будинків для великих прийомних родин, у яких російська агресія відібрала житло. Так, рік тому команда Фундації разом із міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною вітала в новому домі велику прийомну родину Олексія та Анастасії Мельників із Донеччини та їхніх сімох дітей.

Естонські партнери так перейнялися потребами українських прийомних родин, що вирішили звести ще чотири будинки для них у Житомирській області, масштабуючи наш проєкт. Земельні ділянки, а найважливіше – сім’ї, для яких будували житло, допомогла знайти команда Фундації.

📩 Уже в січні отримали нову адресу дві херсонські родини: Оксани Сагайдак та Сергія Осламова (шестеро дітей, тато був у російському полоні), а також сім’я Бутенків із Херсонщини (мама Руслана сама виховує п’ятьох дітей, адже торік втратила чоловіка).

Отже, сьогоднішні новосели – вже далеко не перша родина, для якої Естонія збудувала дім. І також – на Житомирщині.

🤝 Вдячна колезі, першій леді Естонської Республіки Сір’є Каріс, за те, що особисто приїхала привітати разом зі мною батьків і дітей у новому будинку.

Сподіваємося, що життя в цих оселях буде зручним, безпечним і принесе радісне, дитинство, сповнене любові, ще багатьом дітям – уже прийнятим і тим, кого ще приймуть ці родини тепер, коли вони мають житло.
🇨🇿 Одна з найгарніших бібліотек світу – Національна бібліотека Чеської Республіки.

Вдячна, що ці старовинні стіни вже понад сто років зберігають також українську ідентичність у складі слов’янської бібліотеки та підтримують спадок засновника нашої колекції – українського емігранта Олександра Гайманівського. Він опікувався нашими книжками тут, у Чехії, доки в 1945-му його не викрала радянська розвідка й не ув’язнила на десять років.

Це дуже драматична й показова доля, як і доля будь-якої поневоленої культури. І зараз, коли тисячі українців, серед яких і науковці, знову в російському полоні, варто пам’ятати, що варварство, руйнація, імперські зазіхання не залишилися в минулому, вони ближче, ніж задається. І культура – також їхня мішень.

📚 Але доки ми це розуміємо, ми протистоїмо. Тому вдячна бібліотеці за те, що відсьогодні до її проукраїнських заходів додається українська книжкова поличка, яку відкриваємо разом із директором Національної бібліотеки Томашем Фолтином.

🌍 Так заклад долучається до нашого глобального проєкту, який налічує вже 50 тисяч книг на 240 поличках у 57 країнах світу та в бібліотеці ЮНЕСКО.

Наші полички – не лише для підтримки українського слова, вони для порозуміння між країнами та культурами. Для можливості дізнаватися правду з першоджерел, без викривлень і стереотипів.

🤝 Вдячна бібліотеці Чехії також за проєкт Archa (у перекладі – «Ковчег»). У широкому сенсі – порятунок від лиха. Так називається унікальне обладнання – мобільні сканери для копіювання стародруків і картин. Два таких пристрої ексклюзивно виготовляють у Чехії для порятунку українських історичних та культурних раритетів, пошкоджених російськими обстрілами.

Бібліотеки залишаються шляхом до правди й обізнаності, а отже – до свободи. Бо обізнану людину нелегко поневолити та обдурити. Дякую бібліотеці, Чехії за те, що несуть у цей світ обізнаність, об’єктивність та свободу знань!
🏥 Вже 64 меморандуми про медичне партнерство рятують життя в Україні. Це значить, більш як сто медзакладів у нашій країні та світі діагностують, лікують, оперують у безпосередній співпраці із закордонним закладом-побратимом.

Цій унікальній взаємодії, започаткованій на третьому Саміті перших леді та джентльменів, немає ще й двох років, а її результат – уже понад сто надскладних операцій, які принесли відновлення пораненим захисникам, дітям з онкологією, людям із важкими, раніше неоперабельними станами.

🇨🇿 Кожне партнерство безцінне, бо обов’язково врятує ще когось. Тому сьогодні тішуся започаткуванням двох нових співпраць: разом із головою МОЗ Віктором Ляшком укладаємо відповідні меморандуми в Чехії. Вдячні, що вона стає 23-ю країною цієї рятівної співдружності одразу через два своїх провідних заклади:

📍Із Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «Охматдит» починає безпосередню співпрацю Інститут клінічної та експериментальної медицини (IKEM, Чехія) – один із найбільших і найсучасніших медичних центрів Європи в галузі трансплантології, кардіохірургії та ендокринології. Партнерство передбачає стажування українських лікарів, проведення спільних освітніх заходів, упровадження цифрових рішень та інноваційних методів лікування в Україні. Для «Охматдиту» це – ще один крок до посилення стійкості дитячої медицини навіть в умовах війни.

📍Партнером Регіонального медичного центру родинного здоров’я Дніпропетровської обласної ради стає Університетська лікарня Брно – одна з провідних клінік Чеської Республіки. Спільними напрямами будуть: онкогематологія, педіатрія, ментальне здоров’я та впровадження інноваційних методів лікування.

Як і в усіх партнерствах, цей рух двосторонній, адже не тільки з Україною діляться знаннями й навичками – нашим лікарям з їхнім воєнним досвідом також є чим поділитися й збагатити світову медицину та допомогу людям.
«Ми перебуваємо за сотні кілометрів від подій, але це [день жалоби] нагадує нам про щось дуже важливе – наскільки крихким є те, що ми вважаємо само собою зрозумілим. Спокійний сон. Ранок у колі родини. Дорога на роботу, яка завершується поверненням додому. Насильство й агресія не є прийнятними цінностями. Не сприймаймо це як належне».

🇨🇿 Це написала моя колега, перша леді Чехії Єва Павлова, 25 квітня, у день жалоби за загиблими від російського удару по Києву.

Сьогодні особисто дякую їй за ці слова, розуміння та всю підтримку з боку Чехії (у березні наші країни підписали заяву про стратегічне партнерство) – на запрошення колеги прибула до Чехії для участі в конференції Healthcare Initiative for Ukraine.

Ця ініціатива є надзвичайно важливою для України, адже спрямована на мобілізацію міжнародної підтримки у сфері охорони здоров’я.

🚑 Чехія вже багато робить для порятунку життів в Україні. Зокрема, через проєкт Ukraine investment framework працює над реновацією та модернізацією шести лікарень – у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Львівській та Рівненській областях.

І від нинішньої конференції очікуємо дієвих результатів для наших пацієнтів, лікарів, клінік. Зокрема, нових угод про міжнародне медичне партнерство (докладно про них розповім у наступних дописах).

👉 Це партнерство ми започаткували на третьому Саміті перших леді та джентльменів у Києві, на якому була присутня й моя колега пані Єва, тож сьогодні бачитимемо результат цієї співпраці. Це надихає і наступний наш Саміт, що цієї осені відбудеться вже вп’яте.

Обговорили з колегою також і те, що під час нинішнього мого візиту Чехія офіційно стане частиною Глобальної коаліції українських студій. Отже, україністики в її вишах буде більше. Відповідно, більше буде об’єктивної інформації про Україну. Сприятиме цьому й відкриття української книжкової полички у головній бібліотеці країни.

🤝 Дякуємо Чехії за те, що чує, розуміє та підтримує Україну. Це обов’язково підсилить обидві наші країни.
🫂 Найближчим часом підтримки психічного здоров’я потребуватимуть (чи вже потребують) майже 15 мільйонів українців, включно з військовими, ветеранами, дітьми, людями старшого віку та ВПО. Таку оцінку дав Національний інститут стратегічних досліджень.

Саме для того, щоб така допомога була якнайближче, за підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у 23 областях країни працює вже 218 центрів життєстійкості.

Це в усіх сенсах безбар’єрні й дружні простори, у яких кожен житель громади, незалежно від соціального статусу, віку та будь-яких інших обставин, може безплатно отримати фахову допомогу й підтримку: впоратись із тривожними думками та станами, пережити втрату, знайти ресурси й заняття для емоційного і фізичного відновлення.

📍Один із таких центрів відвідали в Житомирській міській територіальній громаді.

У закладі, який створили Міністерство соцполітики та Благодійний фонд BGV, послуги надають дипломовані психологи й соціальні працівники. Уже під час першої консультації проводять опитування, щоб визначити першочергові потреби людини. А за його результатами складають індивідуальний план підтримки.

👉 Тут діють програми «Батьківство без стресу», «Діти і війна: навчання технік зцілення», а ще є курс по роботі з втратою – для тих, чиї близькі загинули. Працюють групи відновлення для ветеранів і їхніх родин, передбачено різні види психологічної та арттерапії.

Центр пишається тим, що з 2024 року зміг бути корисним уже 6650 жителям громади.
30.04.202517:53
🇪🇪🇺🇦 Сьогодні разом із першою леді Естонської Республіки Сір’є Каріс відвідали Житомирщину – область, яку Естонія взяла під свою опіку в межах післявоєнного відновлення.

🏘 Зустрілися з великими прийомними родинами, для яких Естонія будує нові домівки, масштабуючи проєкт моєї Фундації «Адреса дитинства». А також – з родиною Мельників, для якої команда Фундації звела будинок торік саме за підтримки естонців. Зокрема, привітали з новосіллям родину Ольги Лістунової та Володимира Іванова, які виховують дев’ятьох дітей.

👉 Востаннє пані Каріс була в Україні минулого року, коли приїжджала на Саміт перших леді та джентльменів. Дякую моїй колезі за нинішній візит і підтримку – і за її особисті зусилля, і за всю допомогу, яку Естонія надає Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.
Кайра бөлүшүлгөн:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Сьогоднішній день багато чим нагадує нам, наскільки важливо не залишатись наодинці та не залишати без підтримки того, хто поруч. І це стосується не тільки нашого захисту в цій війні.

Щороку 26 квітня ми вшановуємо хоробрість та самовідданість тисяч людей, які захистили Україну й усі інші країни від наслідків Чорнобильської катастрофи. Її називають словом «аварія», але сенс значно більший. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської станції забруднив радіоактивними елементами країни за тисячі кілометрів від епіцентру. Наслідки могли б бути значно масштабнішими, якби не наші люди.

Це так само, як про війну Росії проти України: іноді кажуть слово «конфлікт», хоча загроза глобальна. І тільки завдяки українському народові, самопожертві та стійкості багатьох наших людей вдалося стримати повномасштабний удар російської армії, завдати їй значних втрат і захистити українську незалежність, а отже, й право на незалежність і самостійне життя інших націй.

Тридцять дев’ять років тому наші люди обʼєднались. Понад три роки тому обʼєднались не тільки наші люди, а й мільйони по всьому світу. Європа, обидві Америки, Африка, країни Азії, Тихоокеанського регіону – всюди є ті, хто підтримує наш захист життя. Всюди є ті, чия допомога стає основою відновлення безпеки.

Дякую всім, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської катастрофи. Дякую всім, хто допомагає українському народові врятуватись від катастрофи російської війни. Безпека й мир мають бути відновлені.

Фото: Igor Kostin for Law Net, Igor Kostin for Getty, Volodymyr Repik for AP.
Посічені будівлі Запорізького університету – результат першотравневих російських бомбардувань. Університет поповнив сумний перелік 122 ЗВО, пошкоджених чи зруйнованих ворожим нападом. Так само зазнала руйнувань кожна десята наша школа. Тим цінніша для нас будь-яка підтримка українських учнів, студентів, освіти.

🇨🇿 Українці залишаються найбільшою групою іноземних учнів у Чеській Республіці. Тут працює Асоціація україністів у Чехії. Карлів університет у Празі та Університет імені Т. Г. Масарика у Брно пропонують бакалаврські та магістерські програми зі спеціалізацією «україністика», а Університет імені Ф. Палацького в Оломоуці – бакалаврську програму «українська філологія». Чеські університети створили понад 200 посад для українських науковців, що дає їм змогу продовжувати дослідницьку діяльність і викладати.

📍І сьогодні, зустрічаючись у Чехії з міністром освіти, молоді та спорту країни Мікулашем Беком, ректоркою Карлового університету (Прага) Міленою Кралічковою, проректором Університету ім. Масарика (Брно) Їржі Ганушем, ректором Університету ім. Палацького (Оломоуц) Міхаелем Когайдою та представником Університету міста Градець-Кралове, дякую за всю цю підтримку.

📄 Рада започаткуванню нової співпраці: укладаємо з деканкою Карлового університету та ректором Університету міста Градець-Кралове меморандуми про їхнє приєднання до Коаліції українських студій – глобальної ініціативи з вивчення україністики в академічних закладах світу, об’єктивної й усебічної інформації, вільної від фейків та імперських маніпуляцій. Водночас Університет ім. Масарика та Університет ім. Палацького підписали листи про намір, засвідчивши свої плани щодо приєднання до коаліції.

🤝 Правда та співпраця – те, що робить сильнішими всіх причетних.
Не те що три роки – кожен день війни завдає країні, що обороняється, страшного болю і травм.

📈 За даними нашого МОЗ, 83 % людей відчувають стрес, 78 % пов’язують його безпосередньо з війною. Водночас ніхто не скасовував хвороб мирного часу: онкології, критичних станів, епідемій. Потребують уваги люди із хронічними діагнозами, які мали проблеми зі здоров’ям і до російського нападу.

Навантаження на кожного лікаря та на кожну лікарню в Україні значно, якщо не в десятки разів, більше, ніж у сусідніх із нами країнах. Можливо, найбільше у світі. Ось чому я вдячна Чехії за те, що вона поруч із нами на шляху порятунку людей.

🇨🇿🇺🇦 Сьогодні взяла участь у конференції Healthcare Initiative for Ukraine, мета якої – посилити медичну підтримку України. Дякую колезі – першій леді Чехії Єві Павловій – за запрошення, організаторам Чеського інституту медичних технологій, уряду Чеської Республіки, міністру охорони здоров’я пану Властимілу Валеку, країнам-учасницям Польщі й Данії – за системну підтримку, Європейській комісії – за створення такого унікального інструмента, як Ukraine Facility. До речі, саме Чеська Республіка стала першою країною, яка скористалася цією програмою та взяла на себе відновлення шести лікарень в українських регіонах.

📄 А сьогодні наші країни просто на полях конференції підписали меморандуми про медичне партнерство (деталі розповім у наступному дописі). Це унікальний формат співпраці, який ми запровадили два роки тому на Саміті перших леді та джентльменів у Києві. Уже діють 62 меморандуми з 22 країнами. І дякую, що Чехія буде 23-ю, бо це партнерство щодня рятує сотні життів.

Водночас воно збагачує досвідом усіх учасників: тоді як Україні допомагають міжнародні напрацювання, світові допоможуть українські.
Прага сьогодні зустрічає нас із символами солідарності – синьо-жовтими прапорами на вулицях. Цінуємо цю єдність і дякуємо всім, хто поруч із нами. Попереду – перемовини та зустрічі, які зміцнять нашу спільну безпеку.

Дякуємо, Чехіє, за підтримку!

🇺🇦🇨🇿
🇱🇺 Разом із командою Фундації зустрілися з віцепрем’єр-міністром і міністром закордонних справ Люксембургу Ксавʼє Бетелем у межах його візиту до Києва.

Під час нашої зустрічі пан Бетель повідомив, що Люксембург виділить 1 мільйон євро на проєкт Фундації із психосоціальної підтримки українських підлітків та молоді.

Люксембург є надійним партнером українського народу, який підтримує нас із перших днів повномасштабного вторгнення – у багатьох сферах, від гуманітарної, військової та енергетичної допомоги до дипломатичної підтримки на міжнародному рівні.

👉 Ми мали змогу докладніше обговорити новий напрям діяльності Фундації, над яким активно працюємо: психосоціальну підтримку підлітків та молоді. Для нас це надзвичайно важливий проєкт, адже сьогодні підлітки й молодь в Україні не просто дорослішають та живуть під звуки сирен і вибухів – вони щодня стикаються з тривогою, втратою, невизначеністю й усім, що приносить війна.

🤝 Щиро вдячна Люксембургу за цей крок і за всебічну підтримку України!
🧑‍🧑‍🧒‍🧒 На 5 родин – 30 дітей. Таке можливо у великих прийомних сім’ях, бо кожна з них може брати на виховання до 10 дівчат і хлопців, позбавлених батьківського піклування або батьків узагалі.

Наприклад, у родині Анастасії та Олексія Мельник 7 дітей, 6 із яких прийомні. Колись жителі Костянтинівки на Донеччині, а з 2022 року вимушені переселенці, яких російська агресія вигнала з рідного дому.

🏠 Але торік Фундація Олени Зеленської у межах проєкту «Адреса дитинства» побудувала для них новий дім. Він став одним з уже 15 нових будинків для таких родин, які залишились без власного даху через війну.

Меценатом будинку Мельників тоді стала Естонія. І не зупинилася! Нині зводить уже 4-й будинок для українських великих прийомних родин на Житомирщині: відновлення цього регіону під її патронатом ще з 2022 року.

Власне, діти й дорослі на цих світлинах – це і є всі 5 великих прийомних родин, які почали (чи скоро почнуть) нове життя в нових будинках на Житомирщині завдяки естонським друзям.

📍Сьогодні, відвідуючи регіон із першою леді країни пані Каріс, були раді зустрітись і провести з ними час. Поговорити вже не тільки про війну та втрачене, а й про плани, перспективи, надії. Бо все це з’являється, щойно з’являється надійний дім і вірні друзі.

Дякую, Естоніє! 🇪🇪🇺🇦
Після російського обстрілу центру Сум, від якого загинуло 35 людей, серед яких двоє дітей, Президент Австрії Александр Ван дер Беллен рішуче засудив цей злочин, висловив співчуття родинам загиблих і постраждалих та запевнив, що Австрія й надалі буде на боці України.

🇦🇹 24 квітня парламент Австрії ухвалив резолюцію на підтримку українських дітей – їхнього захисту та повернення з російського полону. Сьогодні особисто дякую за все це й іншу підтримку першій леді Австрії Доріс Шмідауер.

Моя колега висловила співчуття з приводу позавчорашнього російського обстрілу Києва та інших міст, від якого загинули й дістали поранень десятки мирних людей.

🤝 Доріс Шмідауер – активна учасниця Саміту перших леді та джентльменів, який ми з колегами щороку проводимо в Києві, порушуючи теми, важливі для України та світу. Наприклад, на минулому розробили та передали в ООН документ щодо дієвого захисту дітей, ґрунтований на українському практичному досвіді.

З пані Доріс обговорили спільні проєкти та вже п’ятий саміт, який плануємо на осінь цього року. Активно розвиваємо нашу спільноту як постійну платформу.
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 5 225
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.