Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Bykovets Agile (Simplesense.) avatar
Bykovets Agile (Simplesense.)
Bykovets Agile (Simplesense.) avatar
Bykovets Agile (Simplesense.)
📝 Порівняння Фреймворків Масштабування Agile: LeSS, Nexus, SAFe.

В рамках навчальної програми для одного з улюблених клієнтів отримав запит на «порівняльну табличку фреймворків масштабованого Agile». Оскільки я максимально уникаю підходу «скачай в інтернеті відповідь й надай учасникам» (крім випадків з оригінальними джерелами знань чи картинками-мемчиками), то сів описувати й збирати важливе разом з LLM асистенами звісно. Раніше би я витратив мінімум декілька годин, а з оформленням подібної «картинки» і того більше.

Зараз маючи різних підготовлених GPT-Agents та шаблони деяких prompts підготовка тексту зайняла «значно менше» + трохи правок і корекцій з відсилками до сайтів фреймворків та Nexus Guide і далі ще пару хвилин на створення красивої html таблички за допомогою Gemini та щоб зробити її скріншот :)

Тож кому треба красива порівняльна табличка #Scaled #Agile фреймворків - ось вам 🤷 Буду вдячний за посилання на автора й репости, підписки нові на канал і тд 🤪

p.s.: також останнім часом тащусь від Napkin AI для швидкого створення візуальних елементів, простих схемок та інфографік на основі невеличких текстових блоків. Вони поки в безкоштовній Beta - рекомендую погратись 😉

p.p.s.: діліться в коментарях вашими улюбленими кейсами використання #AI #LLM подібних інструментів, що економлять час і роблять життя краще
🔜АНОНС🔜 (розбавимо трохи пости про метрики 🤪)

Вже наступної суботи (15 березня 2025) в Києві вживу (та онлайн для тих, хто нажаль не може приїхати) буду виступати на чудовій партнерській конференції Soft Skills #fwdays’2025

Оскільки цільовою аудиторією здебільшого є інженери й технічні спеціалісти, що прагнуть розвивати й свої софтові навички, то вирішив зробити доповідь, що допомагає із цим «складним переходом» з режиму «я крутіше всіх роблю тасочки у команді» в «…ти ж Лідер - піди замотивуй і організуй своїх людей…».

Будемо говорити про:
- як адаптувати стиль Лідерства до контексту 🧐
- про 50 відтінків делегування і як його поступово організувати враховуючи, що люди то виявляється дуже різні 😱
- чому просто “ставити задачі” – потенційно провал, і як ефективно комунікувати (сходи лідерства) 😜
- що мотивує людей, окрім грошей, і як цим управляти (Moving Motivators) 🤗

🎁Маю для всіх підписників приємний сюрприз у вигляді промо-коду на 15% знижку на всі категорії квитків і немає обмежень у використанні: C2720211F5

А за донат від 200грн на банку на наземні дрони для 79ї Бригади я розіграю в субботу 8 березня о 12:00 промо-код на 100% знижку на квиток (Full Ticket) на конференцію 🥳
23.02.202518:42
Прочитали цими вихідними з Андрієм Глущенко черговий PSM-I в рамках нашої ініціативи #AgileWithUkraine. Чудова група, багато питань та кейсів котрі встигли розібрати, вчора аж надихнувся на переклад Законів Лармана українською, а сьогодні вирішив перевірити сноровку і пройти Scrum Open тест черговий раз. Ніби «є ще порох» 🤪

Цього разу збираємо на «Autel Evo Max 4n» для 3ОШБр. Цим тренінгом зібрали 94200грн і ще плануємо PSM-II (8-9 березня) та SPS (22-23 березня). Все як завжди: 2 спроби сертифкаційного іспиту включено у вартість (100% котрої ви донатите на ЗСУ)

Долучайтесь до тренінгів та зборів! Це наш мінімальний вклад, що ми маємо постійно робити в тилу!

p.s.: Не треба сподіватись на Трампів та Масків з Макронами… вночі 3 роки з переходу в повномасштабну… Тільки разом вистоїмо і #Переможемо
14.02.202512:49
🔥Чому організації застрягли в постійному режимі гасіння “пожеж” - не змінюються?🔥

Бувало у вас таке, що ви читаєте книгу чи пробуєте «впровадити» нові корисні звички в своє життя, позбутись зайвого, а воно якось «не йде»?

Перевантажена система не здатна до рефлексії та вдосконалення!
❌ Коли система перевантажена, вона лише виживає.
Рефлексія, навчання та покращення можливі лише тоді, коли є простір (час, ресурси, увага) для аналізу та адаптації.

📌 Це підтверджують різні підходи:
1. Системне мислення та кібернетика 🧐
Основи цього вислову закладені у працях Джона Форрестера (системна динаміка) та Стаффорда Біра (кібернетика). У кібернетичних моделях керування складними системами є принцип, що перевантажена система втрачає здатність до адаптації, адже всі ресурси витрачаються на підтримку існуючих процесів, а не на аналіз та покращення.

2. Lean та Agile підходи 😇
У Lean та Agile є концепція “запасу часу” (slack time), яка вказує, що постійне 100% завантаження команди чи системи веде до деградації, бо не залишається часу на аналіз помилок, навчання та оптимізацію процесів. Це ж саме закладено в Теорії обмежень Голдратта (TOC) — якщо система працює на межі своїх можливостей, вона стає крихкою та не може адаптуватися.

3. Менеджмент та організаційна психологія 😎
Цю ідею висловлював Пітер Сенге у своїй концепції “організацій, що навчаються” (learning organizations). Він підкреслював, що без простору для осмислення досвіду компанії стають неефективними та повторюють одні й ті ж помилки. Аналогічно, у сфері організаційного розвитку вважається, що перевантаження персоналу вбиває інновації.

4. Нейробіологія та когнітивна психологія 🤷
У психології є термін “когнітивне перевантаження” (cognitive overload), який означає, що коли людина або група людей постійно працюють у режимі високого стресу та навантаження, їхня здатність до аналізу та навчання різко знижується.

⏳ Якщо ви хочете рости – закладайте місце для рефлексії.
❓ Пишіть про ваш досвід! Чи помічали ви, як перевантаження знижує здатність системи розвиватись?
18.01.202515:01
🔥🔥🔥 Неймовірний анонс!!! Не пропустіть унікальний івент з самим професором Доктором Дейвом Сноуденом (автором #Cynefin)🔥🔥🔥

Якщо ви у Львові, то вам прям дуже пощастило і ви можете відвідати подію особисто 🤩

А для всіх інших є можливість обрати формат онлайн при реєстрації😉

Registration in English https://lvbs.com.ua/en/events/open-event-entangling-universities-with-society-new-paths-to-innovation/

P.S.: велика подяка Наталя Треніна та UCU за таких поважних гостей та організацію🤝
30.10.202410:52
Для кожної складної проблеми існує рішення, яке є ясним, простим і неправильним

(с) Генрі Менкен.

Зазвичай такі «прості рішення» ведуть до локальних оптимізацій з усіма відомими наслідками… Важливо розвивати складне мислення, адаптивні практики й підходи і тільки тоді жити ставатиме простіше 👀
05.04.202512:13
Навчаєш інших - не забувай постійно навчатись і сам, або як казали за часів mmorpg задротства в Lineage 2: "..поки ти спиш - вороги качаються..." 😜

Вечір пʼятниці та перша половина суботи у мене пройшла в форматі 1го модулю програми AML-One (Антропологічний менеджмент та лідерство) від Misha Nestor (@productdev).

AML – це мікс антропології, менеджменту, лідерства та коучингу. AML пропонує вийти за межі класичних моделей управління (хоча й визнає їхню важливість, від Тейлора та Файоля до теорії систем) і подивитися на організацію як на живу культуру, "плем'я" зі своїми міфами, ритуалами, табу та неписаними правилами.

Ключові інсайти першого модулю:
🕵️ Сила етнографії: Метод включеного спостереження дозволяє зрозуміти приховані динаміки, силові лінії та реальні потреби людей в організації.
🎭 Емічний vs Етичний погляд: Важливість вміння перемикатися між баченням "зсередини" (як учасник культури) та "ззовні" (як аналітик).
🌍 Культурні універсалії: Розуміння базових елементів (ритуали переходу, міфи створення, табу) допомагає розшифровувати поведінку команд.
⚙️ Системне мислення: Організація – це відкрита система, де самоорганізація підсистем веде до саморегуляції цілого.
🧠 Глибинні підходи: Інтеграція системно-стосункового, юнгіанського та психодинамічного підходів для розуміння мотивації (4ФЕМ), лідерських криз та несвідомих "тригерів".
🧑‍💻 Ролі в організації: Чітке розмежування та розуміння функцій Спеціаліста, Менеджера та Executive.

AML – це не просто теорія, а набір інструментів для лідерів та менеджерів, які прагнуть будувати більш свідомі, адаптивні та ефективні організації, розуміючи не лише процеси, а й людей та культуру, що їх створює.

А як ви використовуєте знання про культуру у своїй роботі?

#AML #Лідерство #Менеджмент
03.03.202514:17
Другий пост із серії: Agile Метрики: Do and Don’t

Сьогодні поговоримо про:
🕖 Lead Time (час виконання: час, який проходить від моменту, коли клієнт «замовив» роботу, до моменту поставки готового результату) та ♻️ Cycle Time (час циклу: час, потрібний команді для виконання завдання від старту робіт над нею до повного завершення). Отже:

🕖 Lead Time
Рекомендації
:
✅ Визначайте вузькі місця (bottlenecks) у погодженнях, залежностях та циклах зворотнього звʼязку.
✅ Заохочуйте кращу взаємодію "бізнесу" та "розробки" (кращі PBR, Sprint Review, постійна взаємодія замість сезонної і тд...).
✅ Використовуйте для оптимізації робочих процесів, забезпечуючи своєчасне постачання важливих задач.

Помилки:
❌ Не змушуйте команди поспішати лише для скорочення Lead Time.
❌ Не ігноруйте зовнішні фактори (наприклад: затримки від стейкхолдерів, повторні переузгодження, зміни регуляторки і тд).
❌ Не сприймайте Lead Time як статичний показник – він змінюється залежно від складності задач. (це ок що він може як скорочуватись так і рости. головне - аналіз причин та робота з ними)

♻️ Cycle Time
Рекомендації:
✅ Відстежуйте для виявлення неефективності у процесі розробки.
✅ Баланс між швидкістю та якістю – паралельно відстежуйте рівень дефектів.
✅ Використовуйте як інструмент навчання, а не як показник продуктивності!!!

Помилки:
❌ Не змушуйте команди пришвидшувати роботу штучно.
❌ Не жертвуйте якістю продукту заради швидкості.
❌ Не ігноруйте переробку (rework) та блокери.

p.s.: довго думав чи робити це двома окремими постами, але вирішив, що для мене ці метрики настільки важливі разом (ще й з Throughput про котрий буде наступний пост, що таки поклав їх разом). Чекаю на фідбек: чи корисно? чи не перегруз інформації для сьогоднішніх "правил ведення блогів"? що ще цікаво було би по темі?
22.02.202516:59
Про що писати у вечір суботи, як не про «Закони Організаційної Поведінки» від Крейга Лармана (Larman's Laws of Organizational Behavior):

Після десятиліть спостережень і організаційного консалтингу було сформульовано наступні закони Лармана. Це радше спостереження, ніж правила, яких слід дотримуватися.

1️⃣ Організації неявно оптимізовані, щоб уникати змін статус-кво середнього та першого рівня менеджерів, а також «спеціалістів» і їхніх владних структур.

2️⃣ Як наслідок (1), будь-яка ініціатива змін буде зведена до перевизначення або перевантаження нової термінології, щоб вона означала те саме, що й поточний статус-кво.

3️⃣ Як наслідок (1), будь-яку ініціативу змін висміюватимуть як “чисту теорію”, “революційність”, “релігію” або таку, що “потребує прагматичного адаптування до локальних умов”. Це дозволяє уникати роботи над реальними проблемами та захищає статус-кво менеджерів і спеціалістів.

4️⃣ Як наслідок (1), якщо після змін усе ж залишаються менеджери чи окремі спеціалісти, які втратили свої ролі, їх роблять “коучами/тренерами” змін. Це часто підсилює (2) і (3), створюючи хибне враження, що “зміни вже відбулися”. У результаті топ-менеджмент вводиться в оману, а майбутні спроби змін приречені. Після цього такі “коучі” нерідко стають консультантами в індустрії.

5️⃣ (У великих організаціях) культура слідує за структурою. У маленьких стартапах – навпаки: структура слідує за культурою.*

*Пояснення: У великих організаціях культура, поведінка та спосіб мислення значною мірою залежать від змін у системі: групах, командах, ролях, відповідальності, ієрархії, кар’єрних шляхах, політиках, механізмах оцінювання та винагороди тощо. Іншими словами, змінити культуру неможливо без зміни організаційної системи.

Як зазначав Джон Седдон, прихильник системного мислення:
Спроби змінити культуру організації – це марна справа, яка завжди зазнає невдачі. Поведінка людей (культура) є продуктом системи; коли змінюється система, змінюється і поведінка людей.”

У маленьких стартапах все навпаки – організаційний дизайн відображає менталітет і культуру засновників та першої команди. Однак із ростом компанії цей принцип змінюється: на певному етапі структура починає визначати культуру.

Це також пояснює, чому суто “майндсет”-підходи, як-от організаційне навчання, не є достатньо впливовими у великих компаніях, а фреймворки на кшталт Scrum, які одразу передбачають структурні зміни, швидше впливають на культуру (за умови, що ці зміни дійсно реалізуються).
10.02.202518:25
ті з вас, хто бував на моїх тренінгах чи виступах на конференціях могли багато чути тим, як сильно я захоплююсь Професором Дейвом Сноуденом (Professor Dave Snowden) так-так.. прізвище співпадає, але він не має нічого спільного з серійний вбивцею з Швеціії… хіба тільки те, що теж бував за гратами 🤪 (в цьому відео є фрагмент де про це згадується)

минулого четверга у Youtube зʼявилось неймовірне миле і не менш цікаве відео, де Професор Сноуден пояснює про те чим займається і як до цього прийшов максимально простими словами і прикладами, бо це подкаст для школярів 11 років 😇 є там і згадка про його нещодавний візит в Україну і про його дитинство в горах на фермі і про те, як АІ впливає на навчання та розвиток когнітивних здатностей, якщо його «занадто багато вживати» і звісно про рентгенологів і горилу 😉

🧐дуже рекомендую (зайде, як тим, хто знайомий із діяльністю Сноудена, так і тим, хто хоче познайомитись вперше і рівень англійської дозволяє)

Цікавого перегляду!

https://youtu.be/xglqa_8yP5k?si=CruacKYrwbPqPlZc

p.s.: мені також сподобалось, як діти реагували емоційно на його історії та приклади! Один хлопчина - прям майбутній професійний подкастер чи ведучий, якщо звісно захоче і це ще буде затребувано)))
В кінці осені відвідував концерт «Гра Престолів - симфонія льоду та полумʼя» від Lumos Orchestra.

І у мене виникла цікава аналогія, котрою хочу із вами поділитись:
Agile Coach і Диригент симфонічного оркестру — більше спільного, ніж здається на перший погляд.

Диригент оркестру не грає на інструментах і не пише музику. Але його внесок — дуже важливий. Опишу кілька функцій диригента, які нагадують роль Agile Coach:
1. Синхронізація ритму. Диригент забезпечує, щоб усі музиканти грали разом, у потрібний момент.
2. Повага до кожного «інструмента». У оркестрі важливий кожен — від скрипок до контрабасу. У команді — це розробники, тестувальники, аналітики. Усі мають звучати гармонійно.
3. Інтерпретація партитури. Диригент додає емоцію та зміст музиці, робить її унікальною. Agile Coach адаптує процеси під конкретну організацію, команду та їх виклики.
4. Репетиції. Диригент проводить репетиції, щоб оркестр досягнув ідеального звучання. Agile Coach розвиває культуру постійного вдосконалення (Kaizen) і наприклад проводить ретроспективи, допомагаючи команді ставати кращою версією себе.
5. Адаптація в реальному часі
. Диригент реагує на будь-які зміни під час виступу: темп, динаміку, настрій. Agile Coach теж швидко адаптується до змін у пріоритетах чи ситуації в команді.

Симфонія Agile-команди — це гармонія процесів, талантів і результатів. І як диригент допомагає оркестру зіграти бездоганно, так Agile Coach створює умови для успіху та ефективності команди.

#agile #scrummaster
#smplday2024 вже зовсім скоро у новому революційному форматі (на основі ваших фідбеків):
1) дивитесь записи доповідей у зручному темпі та форматі
2) спілкуєтесь з іншими Учасниками та задаєте питання Спікерам та Експертам в закритих чатах конференції
3) 14 грудня збираємось на офлайн в Києві з тими хто зможе: обговорюємо найгарячіші теми, слухаємо пару доповідей вживу і камерні панельні дискусії (без запису відео) та проводимо день у форматі "не-конференції"

Сьогодні додали трохи ще спікерів на сайт конференції Simplicity Day: Розвиток крізь виклики, що підтвердили участь і зараз узгоджуємо з ними тему доповіді та починаємо поступово публікувати деталі :)

Відповідно після відкриття доступу до записів доповідей - ціна зміниться з Early на звичайну ;)

До скорої зустрічі 😉
Фантастична новина!!! #chatgpt нарешті навчився "писати" нормально текст при генерації зображень. При чому, як конкретно "під замовлення", так і на основі промпта🔥 на скріншоті приклад де без додаткового контентсту і правок, з першого ж промпту він видав доволі хороший результат.

Це значно спростить задачу підготовки слайдів для презентацій, перекладу картинок з текстом з одної мови на іншу, створення віжуалу для постів, створення власних "коміксів" (так-так! Він вміє перевикористовувати персонажів тепер 🤪)

Діліться в коментарях вашими юзаейсами та прикольним контентом створеним таким помічником 😉
27.02.202508:28
Перший пост із серії: Agile Метрики: Do and Don’t

VelocityШвидкість») – кількість Story Points, що завершені (Done) за Sprint

Рекомендації:
- Використовуйте для планування основаного на місткості (capacity based planning), а не для оцінки продуктивності.
- Переконайтесь, що оцінка Story Points залишається реалістичною та послідовною.
- Орієнтуйтесь на бізнес-цінність (business value), що принесе завершення роботи, а не на кількість виконаних пунктів у задачі.

Помилки:
- Не змушуйте команди штучно збільшувати Velocity – це призведе до неякісної роботи.
- Не порівнюйте Velocity між командами – кожна оцінює роботу по-різному.
- Не допускайте "інфляції" Story Points для покращення метрик.
Знаю, що багато хто очікував і ось це сталось! Премʼєра першої половинки нашої з Андрієм Глущенко доповіді з конференції "Simplicity Days 2024: Розвиток кріз виклики" на тему: "Scrum Master: еволюція, факапи і майбутнє ролі?" що відбулась в Києві 14 грудня 2024 року.

у форматі дискусії обговорювали ряд питань про роль Scrum Master: починаючи від її появи, через еволюцію та різні контексти, тренди і анти-патерни, причини хейту й прогнози на майбутнє 🧐
В цьому відео дискусія довкола таких питань:
2:42 - Як все починалось і як змінювалася роль Scrum Master з моменту її появи? Бачення авторів фреймворку?
20:08 - Чи є різниця в тому, як роль Scrum Master сприймають у різних галузях?
28:06 - Які навички Scrum Master потрібні сьогодні, щоб бути ефективним у сучасних умовах?
40:45 - Які є шанси впливу у SM в великому корпоративному вітчизняному бізнесі?
47:20 - Як Scrum Master має співпрацювати з іншими ролями, такими як С-рівень і мідл Менеджери в Організації?

🔗Link на YouTube🔗

P.S.: а вже у лютому та березні 2025, в рамках ініціативи #AgileWithUkraine, ми проведемо волонтерські сертифікаційні класи під егідою ScrumOrg, а саме PSM-I, PSM-II та SPS, 100% коштів з котрих піде на підтримку 3ОШБр. Питайте в коментарях чи у Артема в особисті в будь-якій з соц мереж.

#SMPLDay2024
07.02.202509:52
купу всього хочу написати і запостити сюди, але перегруз робочими задачами + якийсь перфекціонізм включився, то я прокрастиную і не постив нічого… а мені багато чого хочеться, то мабуть чекайте шквал постів у каналі найближчим часом 🙄

почнемо з найкориснішого! Шпаргалка для «стендапів», якщо вони у вас досі у форматі статус-ріпортінгу, а не для синхронізації між членами Команди, як задумано в Daily Scrum івентах🤪

p.s.: також буду вдячний, якщо проголосуєте за мене в номінації "Вони надихають" в премії від DOU 2025
🔥 Топ-10 рекомендацій від Джейсона Стеттема, якби він був Head of Agile Transformation 🔥

1. “Працює? Не чіпай. Не працює? Відразу виправляй. Немає часу на виправдання.”
2. “Ретроспектива без чесності — це як фільм без фіналу. Безглуздо і непотрібно.”
3. “Якщо команда не розуміє цілей, то Agile стає просто модним словом. Говоріть прямо, не загравайте з туманом.”
4. “Ніяких ‘майже готово’. ‘Майже’ — це інше слово для провалу. Завершуй або йди з дороги.”
5. “Щоденний Scrum (стендап) — це не звіт перед босом. Це можливість не втратити напрямок. Використовуй її, або не нарікай на хаос.”
6. “Беклог має бути чистим, як лобове скло після дощу. Зайві завдання — це туман, у якому губляться команди.”
7. “Agile не терпить героїв-одинаків. Хочеш бути зіркою — йди в кіно. У команді важливий кожен.”
8. “Планування — це не гадання на кавовій гущі. Якщо не знаєш, куди йдеш, можеш потрапити куди завгодно. І, спойлер, це тобі не сподобається.”
9. “Definition of Done — це не декоративна табличка. Це сталь, на якій будується довіра.”
10. “Agile — це не про швидкість, а про ритм. Гнатися за швидкістю без ритму — це як бити в грушу з заплющеними очима: ефектно, але безрезультатно.”

p.s.: створено Artem Bykovets разом з AI асистентами. Надихнувся ідеєю в Anna-Maria Sabov і підбірці цитат про HR
02.10.202417:10
Вау, нас тут вже 2500 підписників 🥳 Круто! Дякую за довіру! Це надихає, а отже поділюсь крутою новиною:

Нашій улюбленій Конференції #smplday2024 - Бути 🙂

Новий формат, багато крутих спікерів, традиційна атмосфера та крутий нетворкінг - звичайно в комплекті 😉

Поки не можу розповісти всі деталі та дата ще не затверджена, але це точно буде в першій половині грудня 2024 року 🎅

Хочеш одним із перших дізнатись деталі та отримати доступ до "ранніх пташок"? Ви чудово знаєте де треба поставити "+".

P.S.: Буду вдячний також за відгуки з попередніх Simplicity Days під постом і за ваші побажання стосовно спікерів і тем які хочеться почути 🤝
08.03.202511:37
мій пост про карʼєрні виклики та висновки, що з них були зроблені потрапив у Вибір Редакції #LinkedinNews

там багато цікавих історій від професіоналів зі всього світу, рекомендую до чашки кави тим, хто полюбляє подібні теми про досвід та рефлексію 😉

п.с.: приємно потрапляти в подібні вибірки, отже пишу не дарма і "комплекс самозванця" можна відпустити.. прийнамні на ці вихідні))) хай відпочине трохи і потім з новими силами 🤪
just a gentle reminder:
Хороший професійний Скрам Майстер - змінює організацію, або … міняє організацію.

#ScrumMaster
16.02.202514:02
Потрапив на пост Justin Wright в Linkedin про справжнє Лідерство і воно мені так сильно зрезонувало, що переклав українською і ділюсь тут із вами:

"Я бачив, як «лідери» підставляли свою команду («кидали під автобус»).

Перед колегами. Перед клієнтами. Без жодних вагань.

Це змусило мене усвідомити одну важливу річ:
Якщо ти не захищаєш своїх людей,
тобі не місце в лідерстві.

Крапка.

Справжні лідери знають:
➟ Успіх команди – це твій успіх.
➟ Їхній ріст і досягнення – це твоя спадщина.
➟ Їхня довіра робить тебе лідером, а не твій титул.

Що означає захищати свою команду?

Це не про виправдання. І не про зниження стандартів.

Це про:
✅ Боротьбу за їхній розвиток
✅ Захист від вигорання
✅ Огородження від токсичної політики
✅ Підтримку без мікроменеджменту
✅ Голос на їхню користь, коли їх немає в кімнаті

Найкращий лідер, якого я коли-небудь мав, навчив мене цього.

Коли ми робили помилки, вона казала:
«Це на мені. Ми все виправимо».

А коли ми досягали успіху?
«Це все заслуга моєї команди. Я просто розчистила їм шлях».

Вона ставила високу планку. Давала жорсткий, але чесний фідбек. Але завжди стояла за нас.

Знаєте, що сталося?

Ми викладалися на максимум. Розвивалися швидше, ніж будь-коли. Досягали того, що здавалося неможливим.

Бо знали: вона поруч.
Підтримує. Захищає. Вірить.

Пам’ятайте:
Керувати завданнями може будь-хто.
Справжні лідери розвивають людей.
А розвивати можна тільки тих, кого ти готовий захищати.

Тож обирайте мудро. Ваша команда спостерігає. І вона цього не забуде.»

♻️ Згодні? Поділіться з вашим нетворком і також пишіть в коментарях ваші думки й досвід щодо посту. Чи працювали ви з такими Лідерами, а може і сами є таким/такою? 👀
На основі переписки в чаті однієї чудової спільноти, згадав, що колись робив міні-курс по Менторингу (який успішно проводили для декількох клієнтів у закритому форматі та в індивідуальному менторингу давав періодично падаванам)

Візуально виглядало ось так як на картинці. Назвав тоді цю штуку MLC (Mentorship LifeCycle) (по аналогії з SDLC і TLC🤪)

Кому було би цікаво почитати/подивитись більше деталей? Можу зробити серію постів у каналі найближчим часом на цю тему 🧐

p.s.: якщо не цікаво і знов почнете відписуватись - теж попередьте в коментарях 😈 там же можете «натякнути», про що хотілось би тут більше читати. Гарних всім вихідних.
04.11.202414:25
Отже більше деталей про цьогорічний формат конференції Simplicity Day 2024, та чому це буде вау!

цього разу буде гібридна конференція:
1) купуєте квиток;
2) отримуєте запрошення в закритий чат в Discord з каналами під кожну доповідь зі Спікером (вже на цьому тижні);
3) з 14 листопада потроху відкривається доступ до перед записаних відео доповідей;
4) 14 грудня в Києві буде основна офлайн подія, де власники офлайн квитків зможуть:
+ послухати ще декілька бонусних сюрприз-доповідей
+ відвідати панельні дискусії з експертами навколо найгарячіших тем (обраних на основі активності в чатах)
+ Нетворкінг з однодумцями з різних компаній та простір з фліпчартами для вільного спілкування і брейнштормів
++ Звісно смачні перекуси та обід, зернова кава та інші напої, що сприяють нетворкінгу - будуть доступні 🤪
+ І вечір Стендап Гумору зі збором на Сили Захисту й Оборони на завершення дня🫡 #smplday2024

P.S.: також зацініть набір Спікерів цього сезону 👀 експериментальний формат дозволив долучити багатьох кого хотіли, та не обмежувались їх важким графіком та логістикою
В ефірі знову наша рубрика п'ятничні Бекхеми 🤪

P.S.: самий популярний коментар фб спільноти наразі: "зато чесно"😉

#scrumbut #agilejokes
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 27
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.