Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Пасажири Києва avatar
Пасажири Києва
Көлік
Пасажири Києва avatar
Пасажири Києва
Көлік
27.04.202514:37
🛠 Якщо вам цікаво, що відбувалось на робочій групі "Київська майстерня міста", то для вас ми звели інформацію про всі питання, які розглядали з моменту відновлення роботи Майстерні у 2023 році

Короткий опис можна по кожному засіданню можна почитати за посиланням:
https://kyivpassengers.substack.com/p/kyiv-workshop-since-2021

Також для більш детального аналізу підготували табличку з усіма 162 питаннями 47 засідань, що відбулись за цей час.
Қайта жіберілді:
Хмарочос 🚲 🚎 🏛 🌳 🤔 avatar
Хмарочос 🚲 🚎 🏛 🌳 🤔
Мерія Парижа похвалилася тим, як знизився рівень шуму у місті

За останні п'ять років в Парижі ліквідували понад десять тисяч місць для паркування на вулицях і озеленили 197 вулиць.

Високий рівень шуму став великою проблемою для Парижа, що призводило до порушень сну, тривожності та серцево-судинних захворювань.

Давід Белльяр поділився інфографікою, яка показує, як вдалося знизити рівень шуму в різних частинах міста. Наприклад, на вулиці Фобур дю Темпль, що в 10-му та 11-му округах, шум зменшився на 7,5 дБ.

Читайте детальніше за посиланням

Підписуйтесь на
@hmarochos
🚃🚎🚌Місяць рішенню про роботу наземного транспорту під час тривог. Який маємо ефект для пасажирів?

21 березня за ініціативи голови КМВА Тимура Ткаченка Рада оборони Києва нарешті ухвалила давно перезріле рішення про роботу наземного транспорту у столиці під час тривог. Метро поки, як і раніше, зупиняється.

До цього 2,5 роки вимоги киян і нашої громадської організації ігнорувалося з використанням абсолютно різних відмазок як діючими тоді керівниками КМВА, так і мером Віталієм Кличко, а також його підлеглими, що відповідають за транспортний напрямок, Миколою Поворозником і Русланом Кандибором.

Отже, за місяць дії адекватного і збалансованого рішення Ради оборони Києва було майже 30 повітряних тривог. Їхня загальна тривалість склала понад 18 годин. Причому більшість з цих тривог діяли в межах 25-40 хвилин.

Найголовніша користь від цього рішення полягає в тому, що наземний громадський транспорт знову став передбачуваним і стабільним для пасажирів.

У разі тривоги у вас є вибір - вийти на першій зупинці і пити в укриття, зробити це через декілька зупинок або ж просто доїхати до бажаного місця призначення. Особливо пізно увечері - перед комендантською годиною.

У пасажирів комунального транспорту з'явилось право вибору, яке раніше забрали.

Також комунальний транспорт з вартістю проїзду 6.50-8 гривень може повертати втрачені позиції і знову повертати собі платоспроможних пасажирів. Адже частина з них обирала більш дорожчі маршрутки за 15 гривень, оскільки приватні перевізники спокійно собі їздили під час тривог.

Тобто пасажири у Києві отримали змогу не переплачувати за проїзд, що важливо для того, щоб не збільшувати соціальну напруженість.

Так само кияни та гості міста не вимушені переплачувати сотні гривень за користування таксі, яке завжди суттєво дорожчало під час тривог.

Певний ефект це має і матиме надалі для зменшення заторів. Бо частина людей могла більше використовувати власне авто, щоб гарантовано дістатись до місця призначення, а не бути висадженою в комунальному транспорті десь по дорозі.

Напишіть в коментарях👇 свої враження від роботи наземного комунального транспорту під час тривог за останній місяць.

Ми будемо й надалі просувати необхідні та корисні рішення для того, щоб якість, швидкість та зручність перевезень пасажирів у Києві ставала лише кращою, безпека на дорозі підвищувались, а затори зменшувались.
Қайта жіберілді:
hromadske avatar
hromadske
❗️ Біля КМДА відбулася акція протесту проти фігурантів розслідування щодо земельної корупції у столиці.

Протестувальники прийшли на мітинг з плакатами з написами «Кличко має піти», «За*бали забудовувати», «Київ без Кличка», «Відставок недостатньо». Також активісти наголошували на проблемній забудові Києва

Фото: hromadske / Денис Булавін

🧡 підписатися | підтримати
15.04.202514:15
❗️Завтра засідання транспортної комісії Київради не буде.

Засідання переноситься. Про наступну дату проведення ми повідомимо додатково.
✅ Детективи ТУ БЕБ у м. Києві здійснюють досудове розслідування за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах службовими особами комунального підприємства «Київпастранс».

🕵️‍♂️ Встановлено, що за попередньою змовою група осіб уклала прямі договори між комунальним та приватними підприємствами на постачання пневматичних шин за завищеними цінами, що завдало 8 млн грн збитків бюджету.

➡️ У ході слідства проведено низку судових експертиз: товарознавчу, транспортно-товарознавчу, економічну, почеркознавчу та інші.

➡️ Викрито представника приватного підприємства, яке постачало шини за завищеними цінами комунальному перевізнику. Директору цього підприємства повідомлено про підозру.
Досудове розслідування триває.

🇺🇦 FB | Х | INSTA | YOUTUBE
26.04.202510:05
🤬 Подвійні стандарти КМДА в дії

Проблеми з оплатою паркування?
Ок, робимо паркування безоплатним

Проблеми з оплатою в громадському транспорті?
"Пасажири, скористайтесь альтернативою", що в перекладі означає "Страждайте, нам начхати"
23.04.202519:40
🔻 З четверга (24.04.2025) тимчасово зменшується кількість випусків на маршрутах (переважно автобусних) і, відповідно, збільшаться інтервали руху у зв'язку з підготовкою до підвищення випуску у поминальні дні.

Врахуйте це при плануванні поїздок, оновлені розклади вже доступні на сайті Київпастрансу.
Қайта жіберілді:
Патрульна поліція Києва avatar
Патрульна поліція Києва
19.04.202512:11
Проїхав смугою громадського транспорту: патрульні притягнули до відповідальності порушника✅

📍У Шевченківському районі, поліцейські помітили автомобіль BMW, водій якого порушив ПДР. Інспектори одразу наздогнали й зупинили керманича.

Ми провели з водієм профілактичну бесіду щодо недопущення таких випадків у майбутньому та винесли на нього постанову за ч. 3 ст. 122 (Рух смугою громадського транспорту) КУпАП.

❗️Нагадуємо, що згідно з п. 17.1 ПДР України, на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.11, забороняються рух та зупинка інших транспортних засобів на цій смузі.

Кермуйте відповідально👮🏻‍♂️
16.04.202514:35
❌ ФІГУРАНТИ «ЧИСТОГО МІСТА»: Хто ці люди та чому ми вимагаємо відставок?

Громадські ініціативи вимагають відставки всіх фігурантів розслідування «Чисте місто» – хочемо розповісти більше про кожного з них. Нагадаємо, в розслідуванні НАБУ та САП йдеться про всеохоплюючу корупцію серед посадовців КМДА.

Команда @bihusinfo опублікувала вже два сюжети на основі цього розслідування, які ви мали бачити.

Загалом є сімнадцять фігурантів, що засвітились на «Плівках Комарницького». Станом на сьогодні лише 6 (!) з них звільнили і випустили про це відповідні накази. Тож пройдемось по решті – у каруселі 👆

🛑 Як дочитаєш – підтримай вимоги коаліції ініціатив, долучайся до акції «Чистий четвер»!
📅 17 квітня
🕘 10:00 до 12:00
📍 сходи КМДА на Хрещатику, 36

P.S. інформація про звільнених посадовців актуальна на момент публікації, маємо сподівання, що вже незабаром їхня кількість збільшиться
🧹 Чистий четвер: вимагай відповідальності!

Після оприлюднення розслідування НАБУ і САП в сюжеті Bihus.Info, громада озвучила свої вимоги у заяві громадських ініціатив.

Ідея заяви проста: в міській владі було викрито угрупування, що займалось земельною корупцією – ми вимагаємо гідної реакції, що зменшить ризики повторення цієї схеми в місті: звільнення та позбавлення мандатів усіх фігурантів справи + створення громадських та наглядових рад, що контролювали би діяльність комунальних підприємств та місцевих чиновників.

На жаль, нас не чують. Поки з 17 фігурантів майже всі залишаються на своїх посадах (а це високі позиції – як от директор департаменту або заступник директора КП, тощо).

Серед звільнених є Володимир Бондаренко – він пішов з позиції секретаря Київради сам, бо депутати міської ради не спромоглись проголосувати за його звільнення. Проте він залишився депутатом і продовжує працювати.
А серед 9 анонсованих “звільнень” в накази перетворились лише 2 – інших обіцяють звільнити колись, але може й не зараз.

Виглядає так, наче народні обранці не чують містян та містянок, і геть не відчувають власної відповідальності. Що ж.

Давайте зробимо ще один крок, щоб влада почула нас: вийдемо на акцію під КМДА 17 квітня з 10 до 12 на Хрещатику. Чистий четвер – саме час поговорити з міською владою!

📅 Дата: 17 квітня. Чистий четвер
🕘 Час: з 10:00 до 12:00
📍 Місце: сходи КМДА на Хрещатику, 36

Ти з нами? Малюй плакат, наливай ранкову каву у термос та зустрінемося під КМДА.

Не забудь підтримати наші вимоги за посиланням: https://forms.gle/Suh6fvaheDZhjN4g6

#чистий_четвер
#вимагайвідповідальності
11.04.202511:24
У Голосіївському районі комунальні служби готуються до міжнародних змагань з керлінгу. 🥌

Чи боулінгу? 🎳

P.S. Якби під час великих ремонтів не робили поля з плитки з фаскою, а замість них доріжки за напрямами руху з гладким покриттям і рельєфним по краях, то не треба було б серед плитки класти асфальт і на ньому тактильну смугу.
Қайта жіберілді:
Єгор Бондаренко avatar
Єгор Бондаренко
🚲Веломережа розшириться у двох районах столиці

8 квітня 2025 року, на засіданні робочої групи «Київська майстерня міста» були показані схеми ОДР для двох вулиць: вул. Бульварно-Кудрявська та вул. Костянтина Данькевича. Учасникам робочої групи вони були надіслані заздалегідь.

На Бульварно-Кудрявській облаштують велосипедні смуги та будуть впорядкуванні паркувальні місця. Нова велосипедна смуга поєднається з майбутньою велосипедною інфраструктурою по пров. Чеховський та з наявною по вул. Ярославів Вал, Рейтерська, Січових Стрільців та Велика Житомирська. Загалом варто зазначити, що велосипедна мережа в місцевості Старий Київ та Афанасівський Яр — одна з небагатьох, яка більш менш звʼязана та немає розривів.

Тепер перенесемося до Троєщини. На вулиці Данькевича має бути організована спільний рух вело+авто. Крім цього, мають також облаштовувати паркувальні кишені та підвищені переходи. Вони скоріш за все зʼявляться вже в рамках поточного ремонту вулиці.
📢 Пасажири Києва, увага!
🚇 Чи довго ще чекати метро на Троєщину? 🤔


Звіт "РОЗКОПИ МЕТРО НА ТРОЄЩИНУ" від Офісу Трансформації проливає світло на багаторічну сагу цього "мегапроєкту" і виглядає невтішно для тих, хто мріє про класичну підземку.

🔑 Неефективність та потенційна корупція київської влади за десятиліття знищили будь-яку можливість розвитку сталого транспорту. "Влада профукала багато стратегічних проєктів".

- Обіцянки про метро на Троєщину залишаються нереалізованими протягом десятиліть, незважаючи на значне зростання населення району. Проєкт тягнеться ще з 1980-х років, а перше ТЕО було схвалено ще в 1993 році.
- Проєкт зіштовхнувся з постійними змінами, скасуваннями ліній (наприклад, Лівобережної - ЛЛ) та маніпуляціями з документами.
- Сукупна кошторисна вартість проєкту зразка 2008-2009 років оцінювалася в понад $2,5 млрд у цінах 2023 року. Місто практично не виділяло власні кошти на будівництво ПВЛ, окрім компонентів Подільського мостового переходу.
- Київська влада серйозно не намагалася залучити авторитетні міжнародні фінансові організації (ЄІБ, ЄБРР, Світовий банк), які пропонують прозорі умови. Натомість розглядалися "сумнівні кредитори російського та китайського походження". Співпраця з китайськими компаніями у 2017-2018 роках так і не отримала розвитку.
- Проєкт Подільсько-Вигурівської лінії (ПВЛ) є критично застарілим, базуючись на ТЕО 1993 року та радянських нормах. Сучасні стандарти передбачають повну автоматизацію метрополітенів.

💡 Цікаві факти:
- У 2008 та 2009 роках були схвалені проєктні документи одразу двох ліній метро на Троєщину – ПВЛ та ЛЛ. Проте "космічний" кошторис наземної ЛЛ зрівнювався з підземними лініями.
- У 2012 році проєкт ПВЛ переглянули, змінивши трасування на Подолі з естакади на підземну лінію мілкого закладення, але це так і не запустило будівництво.
- У 2021 році Кабмін виділив кошти на корегування проєктної документації ПВЛ зразка 2012 року та навіть скасованої у 2013 році ЛЛ. Тендер на ці роботи було скасовано через повномасштабне вторгнення.

🤔 Висновок Офісу Трансформації - місту необхідно відмовитися від надміру амбітних і нереалістичних проєктів на користь більш дешевих та швидких у реалізації альтернатив.

Однією з таких альтернатив є проєкт "Велике Транспортне Коло" (ВТК) – мережа швидкісного трамваю та тролейбусу, вартість якої співставна з будівництвом ПВЛ, але охоплює більше районів міста.

🕰 Схоже, настав час визнати: класичного метро на Троєщину в осяжному майбутньому не буде.

Варто серйозно розглянути сучасні та економічно обґрунтовані альтернативи, такі як швидкісний трамвай, щоб нарешті забезпечити якісне транспортне сполучення для мешканців одного з найбільших районів Києва!
Қайта жіберілді:
Патрульна поліція Києва avatar
Патрульна поліція Києва
Притягаємо до відповідальності водіїв, які скорочують шлях смугами громадського транспорту 🚌

☝🏻Нагадуємо, що згідно з п. 17.1 ПДР України, на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.11 забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів на цій смузі.

❗️ Інформаційно-вказівний знак 5.11 "Смуга для руху маршрутних транспортних засобів" позначає смугу, що призначена для руху транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, та велосипедистів, якщо рух такою смугою здійснюється попутно загальному потоку транспортних засобів.

Кермуйте відповідально та не порушуйте ПДР👮🏻
14.04.202512:37
📌 Безготівкова оплата в маршрутках, запуск резервних поїздів метрополітену вночі, якщо була тривога, автоматична фіксація порушень паркування, а також розробка програми розвитку транспортної інфраструктури Києва до 2027 року

Це одні з найцікавіших питань, які буде розглядати Комісія Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами на своєму засіданні у середу. Воно відбудеться о 10.00 в будівлі КМДА.

З повним порядком денним ви можете ознайомитись за посиланням.

Закликаємо ЗМІ долучатись до таких заходів, щоб громада знала більше про рішення щодо транспортної інфраструктури столиці.
♿️ Міський простір доступний кожному

Під таким заголовком вийшов допис очільника КНДУ "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" про останнє засідання Ради з безбар'єрності. Якщо ви очікували там побачити про комплексний підхід, врахування усіх категорій містян і т.д., то вимушені розчарувати - мова йдеться про паркувальні кишені.

Не те, щоб це не було важливим питанням, але це черговий приклад автомобілецентричності і цієї установи, і її керівника. Позитивною новиною є хіба те, що Сергій Павловський вже не веде засідання робочої групи "Київська майстерня міста" і від того конструктиву на засіданнях стало значно більше.

Мабуть більш чесно було б написати наступний заголовок:
Міський простір стає доступним для тих, у кого є авто

Адже в Києві підземні і надземні переходи дублюються наземними у кількості по 2-3 на рік (всього ж у Києві понад 250 позавуличних переходів), а з 286 трамвайних зупинок (крім ліній швидкісного трамвая) платформи збудовані лише на 7 і ще на одній облаштована "віденська" зупинка. І ці питання не вирішуються потрібними темпами.

Можна відзвітуватись про облаштування паркувальної кишені для людей на колісних кріслах, але якщо у такої людини немає авто і вона не може заїхати навіть у низькопідлоговий трамвай, бо банально на зупинці немає платформи - то це фіаско для міської влади.

Зі свого боку півтора роки назад голова ГО "Пасажири Києва" Олександр Рак подав петицію про виділення в бюджеті на 2024 рік кошти на безбар'єрність. Ця петиція була підтримана містянами і навіть особисто Віталієм Кличком.

Результат - майже відсутній. Ті заходи, які виконувались раніше, продовжили виконувати, але ніякого поступу в сфері облаштування дублюючих наземних переходів та трамвайних платформ не відбулось.

🥊 Пане Кличко, будемо сидіти рівно і вважати, що все і так нормально, чи таки пришвидшимось? Бо пора!

P.S. Минулого року Рада з безбар'єрності вирішила, що всі водії громадського транспорту Києва мають під'їжджати впритул до бордюра і Дептранс КМДА має провести відповідне інформування. Результат цілком очікуваний - водії як не під'їжджали до бордюра, так і не почали цього робити. Навіть там, де біля зупинок немає проблеми з хаотичним паркуванням.
Қайта жіберілді:
Єгор Бондаренко avatar
Єгор Бондаренко
25.04.202507:14
21.04.202509:45
🚧 КМДА повідомляє про початок поточного ремонту на Хрещатику: дорожники оновлюють покриття, після чого облаштують безбар’єрне перехрестя

Конкретно який саме перехід не вказується.

Однак на цей рік на даній локації планувалось облаштування двох переходів на перетині з вул. Прорізна та на Майдані Незалежності (вул. Михайлівська).
💰 На ремонт пішохідного мосту біля Караваєвих Дач витратять 48 мільйонів гривень.
Їх можна витратити в рази ефективніше! Розповідаємо як
👇

КП "Київавтошляхміст" провело тендер, у якому взяла участь лише фірма «Альтіус-Пром». Вона й була визнана переможцем торгів із пропозицією 47,9 мільйона гривень.

Однак, як повідомляє @hmarochos, договір із підрядником ще не підписано, адже Держаудитслужба попросила Київавтошляхміст пояснити, на яких підставах визначали нагальну потребу в ремонті та очікувану вартість робіт.

Що можна зробити за 48 млн грн?

У 2020 році Київавтодор капітально відремонтував (фактично замінив) пішохідний між через просп. Гузара за 33 млн грн. Навіть з урахуванням інфляції поточний ремонт, який на 45% дорожчий за капітальний 5 років тому, виглядає дивно.

💵 Також будівництво світлофорного об'єкту з наземними переходами і лівим поворотом на перехресті Гетьмана і Голего буде коштувати близько 5 млн грн.

Як показали результати моделювання компанії @pro_mobility, відкриття лівих поворотів Гетьмана–Голего та Голего–Гетьмана розвантажить лівоповоротні з’їзди Індустріального шляхопроводу до 5000 прив. од/добу. Водночас, на 6200 од/добу розвантажується вул. Борщагівська на ділянці від вул. Гарматної до Гетьмана.

При цьому пішохідний міст можна буде знести (свої 20 років він відпрацював) і цим зекономити кошти на ремонті споруди та обслуговуванні ліфтів.

🚶 Тобто за 48 млн грн можна було б засвітлофорити і облаштувати наземні пішохідні переходи на усій вулиці Гетьмана і на Чоколівському бульварі. Це дозволило б управляти в реальному часі трафіком на цих вулицях. Натомість гроші планують витратити на поточний ремонт 1 надземного переходу.

Цікавий факт: надземний перехід на Гетьмана побудували у 2004 році, до цього там був наземний перехід, який облаштували після затоплення підземного переходу у 90-х річкою Либідь, яка протікає поруч у колекторі.

♿️ Закликаємо Департамент транспортної інфраструктури КМДА спрямувати кошти на облаштування світлофорних об'єктів з наземними переходами на вулиці Гетьмана і Чоколівському бульварі.
🚶👨‍🦽 Де Департамент транспортної інфраструктури планує реалізувати наземні переходи, що продублюють підземні, у 2025 році?

У відповідь на запит Віледжа Дептранс надав перелік з 6 об'єктів на цей рік:
1. Іллєнка – Січових Стрільців – Глибочицька – Коперника (біля кінотеатру «Київська Русь»);
2. Костянтинівська – Верхній/Нижній Вал;
3. Велика Васильківська – Коновальця (біля Палацу «Україна»);
4. Хрещатик – Прорізна;
5. Хрещатик – Михайлівська (Майдан Незалежності);
6. Бориспільська, 8 (біля палацу культури «Дніпро»).

Останні 3 об'єкти нові і раніше не були анонсовані Дептрансом (про Хрещатик - Прорізну раніше дізнались від начальника КМВА Ткаченка).

🚷 Але з попередньо анонсованого переліку зник перехід через Боричів узвіз на перехресті з Володимирським узвізом (Поштова площа).

Шість об'єктів на цей рік виглядають як значне збільшення темпів, головне щоб під це була закладена фінансова основа - наземні переходи це не rocket science, але без них на десятках вулиць люди на колісних кріслах банально не можуть перебратись через дорогу.

🏗 Станом на зараз впроваджено 8 з 49 (16%) першочергових дублючих наземних переходів. Карта доступна за посиланням.

Фото наземного пішохідного переходу через Хрещатик на перехресті з вулицею Прорізною, згенероване ШІ. Тимур Ткаченко
🚋 Ще один приклад як у Києві "забувають" облаштовувати трамвайні платформи в рамках реконструкцій

Минулого року завдяки суспільному розголосу вдалось змусити облаштувати трамвайні платформи в рамках реконструкції Дегтярівського шляхопроводу вже після того як посадкові майданчики замостили плиткою.

Однак проблема повторюється знов - тепер в рамках реконструкції підземного переходу на Зої Гайдай, 5 за 47 млн грн перекладають колії, що розміщені над переходом і замінюють покриття на посадкових майданчиках трамвайної зупинки, що поряд.

Замовник робіт в обох випадках той самий - Київавтодор. Що змусило замовника прийняти проєкт, що не відповідає ДБНам, і як його пропустила експертиза - для нас загадка.

Навіть поки на Оболоні не працюють низькопідогові трамваї, платформи потрібні, бо це зменшує перепад висоти між посадковим майданчиком і найвищою першою сходинкою вагону.

Дякуємо за інформацію Влад Давидок, фото Павло Авдокушин
♿️ Безбар'єрні маршрути від Кличка перетворюються на фарс

Останнім часом безбар'єрність стала елементом політичної боротьби в Києві. Начальник КМВА Тимур Ткаченко звинувачує мера Віталія Кличка, що він блокує облаштування наземного переходу через Хрещатик на перехресті з Прорізною, а сторінка КМДА реагує на це публікуючи чергову новину про новий "безбар'єрний маршрут".

Однак таке враження, що ці безбар'єрні маршрути створені для того, щоб в кінці року відзвітувати про десятки безбар'єрних маршрутів. Наприклад, одні з останніх оприлюднених безбар'єрних маршрутів - це просто існуючі маршрути громадського транспорту (автобусні №91, 114 та 50). І безбар'єрними їх робить наявність виключно низькопідлогового рухомого складу і точкове облаштування зупинок тактильною навігацією та інформаційними табло.

Якщо керуватись такою логікою, то чекаємо щонайменше 136 "безбар'єрних маршрутів" у вигляді існуючих маршрутів автобусів і тролейбусів. До речі, перелік всіх 10 безбар'єрних маршрутів, які мають бути реалізовані, у відкритому доступі відсутній. Але судячи з кількості - тільки на облаштування безбар'єрних маршрутів комунального нерейкового громадського транспорту знадобиться понад 10 років.

І було б добре якби всі підходи до самого маршруту дійсно робили безбар'єрними, однак натомість в описі маршруту не вказується про підземні переходи на шляху слідування, які не продубльовані наземними.

А в ряді випадків тактильна навігація виводить людей в сходи підземного переходу без подальшої навігації. Таким чином людям з порушеннями зору залишається лише здогадуватися, як влаштований саме цей перехід і який з виходів потенційно потрібен людині.

Загалом позитивно, що безбар'єрність стала трендом, але все більше це виглядає як показуха заради того, щоб прозвітувати про максимальну кількість маршрутів не враховуючи найбільш проблемні питання.
Көрсетілген 1 - 24 арасынан 2442
Көбірек мүмкіндіктерді ашу үшін кіріңіз.