Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ДП «Документ» Гданьск/Гданськ/Ґданськ/Gdańsk Польша/Польща/Polska/Poland avatar
ДП «Документ» Гданьск/Гданськ/Ґданськ/Gdańsk Польша/Польща/Polska/Poland
ДП «Документ» Гданьск/Гданськ/Ґданськ/Gdańsk Польша/Польща/Polska/Poland avatar
ДП «Документ» Гданьск/Гданськ/Ґданськ/Gdańsk Польша/Польща/Polska/Poland
23.04.202512:42
Щоб залишатись в курсі актуальних подій, підписуйтесь на новинний канал Труймяста 📱
В Польше вводится запрет на видео/фотосъёмку стратегических объектов

С завтрашнего дня, 17 апреля, начинают действовать новые строгие правила, запрещающие снимать объекты, имеющие значение для национальной безопасности. Нарушителям грозят штрафы (5000-20000), арест (5-30 дней) и конфискация техники (даже если она не принадлежит им). Закон принят для борьбы с шпионажем, но уже вызвал споры среди фотографов и СМИ.

Что нельзя снимать?
► Военные и оборонные объекты (казармы, склады, полигоны).
► Критическую инфраструктуру (порты, мосты, ужонды, суды, железнаую дорогу, электростанции)
► Здания Минобороны и прилегающие территории.
► Людей и технику на охраняемых объектах.

Как получить разрешение на съёмку?
1. Подать заявку (электронную или бумажную) с обоснованием.
2. Указать дату, место и цель съёмки.
3. Ждать ответ до 14 дней.

@Trójmiasto📸Прислать news
14.04.202511:30
Сьогодні мій чоловік подав на паспорт ,тільки в Варшаві,не було не рез +,в сестемі уже показало на зелене,тобто він на обліку,не розумію яким образом він 5років в Польщі без виїзду не служив ,але все добре подався ,будемо чекати.
ЄС не продовжуватиме "торговельний безвіз" з Україною після 5 червня і поверне довоєнні умови. Згодом ЄС запропонує Україні деякі сприятливі зміни— європейський посадовець у коментарі "ЄП".

"Починаючи з 6 червня, закінчаться як торговельні преференції, запроваджені ЄС після початку повномасштабної агресії рф, так і обмежувальні заходи, що нині встановлені проти низки товарних найменувань, таких як м’ясо курки, яйця, мед тощо.
Обговорюється ідея залишити торговельні преференції для деяких найменувань українського експорту в ЄС, таких, як сталь.
Далі ЄС продовжить дискусії щодо внесення змін до статті 29 Угоди про асоціацію, щоб розробити максимально вигідні для обох сторін умови торгівлі, та підтримати економіку України, яка потерпає від війни"
, — сказав посадовець.

Йдеться про зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

🚀Підтримати🤝__🤝

🚀Приєднатися до ZN.UA
08.04.202512:38
Szukasz pracy?

Много актуальных вакансий 📣 @praca_trojmiasto

📍Гданьск-Гдыня, Поморское в-во
Буданов заявив, що громадянином України не можна вважати людину, яка не воює і не допомагає фронту

«Уже пізно прокидатися, все, час на це вичерпаний. Якщо людина не прокинулась за 11 років, то, мабуть, це не її. Тоді виникає контрзапитання: як може бути громадянином України той, хто не хоче її захищати? Чи є він взагалі громадянином після цього?»

сказав очільник ГУР в інтерв'ю військовій та авторці YouTube-каналу Анні Максимчук.

Підпишіться на NV
से पुनः पोस्ट किया:
Міністерство оборони України avatar
Міністерство оборони України
📱 Резерв+ відтепер дозволяє дізнатися про зміну даних в реєстрі Оберіг та отримати розширену інформацію з нього

Користувачі отримали можливість згенерувати PDF-файл з розширеною інформацією про себе з Оберега. Це можна зробити, натиснувши на три крапки електронного військового документа і вибравши відповідний розділ. Також додані push-сповіщення про зміну інформації в Оберезі.

🔗 Докладніше

Міноборони в інших соцмережах:
🔸Facebook 🔸Instagram 🔸TikTok 🔸Twitter 🔸YouTube
Популярное издание Rzeczpospolita провело опрос: Верят ли поляки в способность своей армии защитить восточные рубежи?

Около половины населения полагается на силы НАТО и собственную армию, но почти столько же не уверены в готовности Польши к самостоятельной обороне.

• 48% уверены в обороне (9,6% «точно да», 38,3% «скорее да»)
• 43% сомневаются (28,7% «скорее нет», 14,5% «точно нет»)
• 8,9% затруднились ответить

Контекст:
Дональд Трамп заявил, что содержание войск США в Европе «слишком дорогое» и может стать частью торговых переговоров. В Восточной Европе размещено 20 000 американских военных, по слухам, Трамп планирует вывести 10 000 из Польши и Румынии. Их вывод усилит опасения перед угрозами со стороны России.

А вы как считаете? Сможет ли Польша защитить границу без поддержки США?

@Trójmiasto📊Прислать news
Зберігаємо

Підписатись🪪
से पुनः पोस्ट किया:
Данило Гетманцев avatar
Данило Гетманцев
08.04.202509:08
З огляду на широкий резонанс питання поділюся своєю позицією і своїм баченням проблеми біженців.

1. Наші біженці за кордоном або велика діаспора в перспективі - це даність. Війна змусила цих людей рятувати своє життя. Вони точно не зрадники, вони українці, що прийняли для себе важке рішення у виняткових обставинах, переважно керуючись інтересами своїх дітей.
Будь-які розмови щодо них про «не громадян», «не українців» є неприйнятними і неприпустимими.

2. Частина з цих людей за минулі роки адаптувались у новій країні. Знайшли роботу і новий дім. Вони прийняли для себе рішення і ми маємо його поважати, як і рішення кожної людини.

3. Людей не можна повернути силою або примусом. Водночас, неприйнятно надавати тим, хто поїхав пільги та заохочення аби вони повернулися, за рахунок тих, хто залишився і боровся.

4. Майбутня політика України має бути людиноцентричною. Такою, щоб люди захотіли повертатись. Ті, хто ще вагається, ті хто хоче додому і готові працювати для відродження країни, мають бути впевнені у своїй державі і в тому, що їх приймуть. За них, за їх довіру варто боротися.

5. Україна має дбати про своїх громадян де б вони не знаходились, забезпечувати освіту та культурний простір, реалізацію політичних прав. Лобіювати і вітати виділення соціальної допомоги цим людям у країнах їх перебування, а не заперечувати її. Сприяти їх адаптації. Будь-яке цькування або приниження недопустимі.

6. Наша діаспора за кордоном має стати нашою сильною стороною, лобістами української держави на шляху до ЄС, провідниками і способом нашого впливу.
05.04.202513:43
Більшість українців хоче повернутися в Україну 🇺🇦

Про це Віцепрем’єр-міністр України — Міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявив у сюжеті «Суспільного».

💬 «Ми очікуємо, що 30% українців приймуть рішення щодо практичного повернення додому протягом пів року після завершення війни. Інша група, близько 40%, будуть розглядати таку можливість з огляду на економічні процеси в Україні, реформи, зростання заробітних плат, вирішення питань житла, вирішення соціальних питань. Певна частина українців назавжди залишиться за кордоном. Ми оцінюємо це як 25-30% від усіх українців, які зараз знаходяться за кордоном. Також ми чітко розуміємо, що більшість українців все ж таки хоче повернутися в Україну, але питання в тому, за яких умов це повернення можливе. За яких умов роботи, заробітної плати, житла тощо», — сказав Олексій Чернишов.

При цьому Віцепрем’єр-міністр наголосив, що відповідні рішення українці будуть приймати самостійно.

💬 «Так чи інакше ми маємо зберегти і посилювати наші зв’язки. Всі українці за кордоном — це наші амбасадори», — додав Олексій Чернишов.

Більш детально — у відео.
22.04.202516:57
Привіт. Маю порушення військового обліку. 26.03 подався на закордонний паспорт терміновий (вартість 395 зл.і 2164 грн.). Прогнозований термін отримання 1-1,5 міс. Написав 19.04 в інсті ДП Документ чи є готовий паспорт. Того самого дня передзвонила працівник і повідомила, що є і можна забрати. Сьогодні як вже їхав до Гданська забирати і смс прийшла на польський номер. Забрав за 5 хв.
П.С. А стільки переживав. Добре, що все добре закінчилося.
За останні роки відчуття національної ідентичності серед українців значно зміцнилося — Олексій Чернишов 🇺🇦

Зокрема:

- 78% вважають українську мову рідною (у 2006 році — 52%);
- 64% пишаються Прапором, 63,5% — Гербом, 61% — Гімном;
- 76% ототожнюють себе з українською культурною традицією (у 2006 році — 56%);
- 67% вірять, що найкращі часи для України попереду (у 2017 році — 57%);
- 64% вважають європейську модель розвитку більш привабливою (у 2017 році — 58%).

💬 «Сьогодні держава вперше за роки незалежності робить системні кроки в напрямку підтримки української ідентичності, зміцнення зв’язків із діаспорою, розвитку української освіти та культури за кордоном. Так, попереду ще багато роботи, але головне — ми розуміємо, що бути українцем — це про вибір кожного дня і про відповідальність, яку ми несемо перед наступними поколіннями», — зазначив Віцепрем'єр-міністр України — Міністр національної єдності України Олексій Чернишов.
10.04.202506:08
Олексій Чернишов: захист для українців у ЄС має тривати до встановлення стійкого миру

Про це заявив Віцепрем’єр-міністр України — Міністр національної єдності України Олексій Чернишов, реагуючи на повідомлення в медіа, що деякі країни ЄС розглядають можливість адаптації своїх політик щодо українських біженців у разі змін ситуації в Україні.

💬 «Міністерство національної єдності України постійно перебуває в діалозі з українськими громадами за кордоном, з лідерами цих громад. Знаючи їхні настрої, можу повідомити: українці хочуть повернутися додому, але за настання безпечних умов», — наголосив Олексій Чернишов.

Водночас Рада Європейського Союзу продовжила дію Директиви про тимчасовий захист для українських біженців до березня 2026 року.
❗️Тимчасовий захист для українських громадян у країнах ЄС має тривати до настання стійкого миру — Олексій Чернишов

Згідно з інформацією, опублікованою в ЗМІ, деякі країни ЄС розглядають можливість адаптації своїх політик щодо українських шукачів притулку в разі змін ситуації в Україні.

Наголошуємо на тому, що Рада Європейського Союзу продовжила дію Директиви про тимчасовий захист для українських біженців до березня 2026 року.

💬 «Говорити про зміну статусу для українців за кордоном можна лише тоді, коли настане довготривалий і стійкий мир. Наші міжнародні партнери абсолютно чітко це розуміють», — заявив Віцепрем'єр-міністр України — Міністр національної єдності України Олексій Чернишов.

Наразі Міністерство національної єдності України уважно відстежує всі процеси та бере активну участь у міжнародних консультаціях, щоб відстоювати інтереси українців.​

💬 «Продовжуємо працювати над тим, щоб кожен наш громадянин, який тимчасово перебуває за кордоном, мав доступ до необхідної підтримки та захисту», — підсумував Олексій Чернишов.
07.04.202515:53
🇪🇺В Єврокомісії прокоментували питання щодо продовження українцям тимчасового захисту в Європі

Вона наразі не ухвалила рішення щодо продовження статусу тимчасового захисту для українців після закінчення дії директиви ЄС у березні 2026 року.

Речник Єврокомісії Маркус Ламмерт зазначив, що наразі розмірковують про можливість надання українським біженцям інших статусів для продовження перебування на території ЄС

Зокрема (розмірковують про — ред.) продовження чи не продовження тимчасового захисту, залежно від розвитку подій — переходу до (інших) національних статусів через роботу, навчання або сімейні обставини, а також підтримку тих, хто повертається додому в Україну

— додав він.

Підпишіться на NV
Множинне громадянство: міжнародний досвід та перспективи для України 🇺🇦

За роки незалежності мільйони українців опинилися за кордоном — працюючи, навчаючись, розвиваючи бізнес. Після початку повномасштабного вторгнення понад 6 мільйонів громадян були змушені залишити рідну землю, шукаючи безпеки в інших країнах.

Деякі люди виїхали з України за останні десятиліття або після початку повномасштабної війни. Багато хто з них тимчасово перебуває за кордоном, але частина — замислюється над тривалим проживанням чи навіть отриманням громадянства країни перебування.

Множинне громадянство може допомогти подолати низку викликів, пов’язаних із виїздом наших співвітчизників за кордон. Воно вже діє у 130 країнах.

Процедура отримання множинного громадянства залежить від законодавства конкретної країни. Наразі питання запровадження множинного громадянства проходить всебічне опрацювання, щоб знайти найбільш оптимальні рішення для України та її громадян. Міністерство національної єдності України вивчає світовий досвід, адже лібералізація підходів до реформи множинного громадянства може стати корисною і для України.

💬 «Ми вивчаємо міжнародний досвід, аналізуємо ризики та шукаємо баланс між відкритістю та національними інтересами. Одне залишається незмінним — українці, незалежно від місця проживання, залишаються частиною єдиної нації», — резюмував Олексій Чернишов.
🔻Зеленский подписал закон о скидке в 50% при добровольной уплате штрафа ТЦК, - замглавы Минобороны Черногоренко

Речь о 8,5 тыс. грн вместо 17 тыс.

Кроме скидки, закон также предусматривает, что в отношении тех уклонистов, кто всё-таки пошёл служить добровольно, будут закрыты административные производства за нарушение военного учета.
Знайдено карту побиту Уляни Н.

Контакт: 605 237 751
से पुनः पोस्ट किया:
МВС України avatar
МВС України
🪪 Як отримати паспортні документи за кордоном чоловікам 18-60 років?

Для цього необхідно звернутися до відокремленого центру ДП «Документ». Фізично предʼявляти військово-обліковий документ чи Резерв+ не потрібно.

Процес перевірки статусу військового обліку в реєстрі здійснюють працівники центру. У разі відсутності запису в реєстрі, його вноситимуть автоматично.

❗️Зверніть увагу, якщо військово-облікові документи недійсні, працівник ДП «Документ» інформує про відмову в оформленні паспорта. У такому випадку необхідно звернутися до Міністерства оборони.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
🇪🇺 Статус миллионов украинских беженцев в ЕС окажется под вопросом после достижения перемирия, - Euractiv

По данным Euractiv, миллионы украинцев, получивших убежище в ЕС по Директиве о временной защите, могут лишиться своего правового статуса после окончания войны. Документ, на основе которого 4,3 млн человек получили право жить, работать и пользоваться социальными услугами в странах ЕС, не имеет ясного механизма продления.

Так как на уровне Евросоюза нет чёткого плана, отдельные страны уже начинают самостоятельно решать, как поступать с украинскими беженцами. По мнению издания, любое решение о продлении защиты может вызвать политические разногласия.

"Прекращение огня может резко изменить ситуацию - тогда государства начнут сами решать, ослаблять ли меры поддержки, стимулировать интеграцию или подталкивать к возвращению домой", - пишет Euractiv.
Якщо ciągle вдосконалюєте свою польську 🇵🇱 (як от ми na przykład) polecamy канал для поповнення словникового запасу та покращення вимови – АудіоPolski @audio_polski
दिखाया गया 1 - 24 का 160
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।