Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Роусꙑнске Товарꙑство avatar

Роусꙑнске Товарꙑство

TGlist रेटिंग
0
0
प्रकारसार्वजनिक
सत्यापन
असत्यापित
विश्वसनीयता
अविश्वसनीय
स्थान
भाषाअन्य
चैनल निर्माण की तिथिFeb 22, 2025
TGlist में जोड़ा गया
Apr 15, 2025
संलग्न समूह

रिकॉर्ड

27.04.202523:59
35सदस्य
19.04.202523:59
200उद्धरण सूचकांक
26.04.202502:01
78प्रति पोस्ट औसत दृश्य
27.04.202513:12
0प्रति विज्ञापन पोस्ट औसत दृश्य
24.03.202523:59
20.00%ER
27.03.202502:01
322.73%ERR

Роусꙑнске Товарꙑство के लोकप्रिय पोस्ट

25.04.202517:11
X.
Коли наприкінці 1919 року більшовики встановили контроль майже над усією територією України, уряд Великої України під проводом генерала Петлюри, шукаючи військового союзу з Польщею, підписав у Варшаві 2 грудня 1919 року угоду з Польщею. Згідно з нею, уряд Петлюри зобов’язався не втручатися у галицьке питання.

Проте представники уряду Західноукраїнської Народної Республіки, під проводом д-ра Витвицького, державного секретаря (міністра) закордонних справ, висловили урочистий протест проти будь-якого розпорядження долею Галичини урядом Великої України. Вони заявили, що тільки Національна Рада ЗУНР і президент Петрушевич, як єдині законно обрані представники народу Галичини, мають право діяти від імені нації.

Вони також підтвердили, що народ Галичини наполягає на створенні незалежної держави.

Уряд Західної України під проводом диктатора Петрушевича, який на той час залишив територію Великої України і перебував у Західній Європі, надіслав ноту Верховній Раді Паризької мирної конференції, в якій поінформував союзників про протест, зроблений представниками ЗУНР у Варшаві.


—•—
Джерело: Меморандум уряду ЗУНР в екзилі про східногалицьке питання

—•—
Роусꙑнске Товарꙑство
14.04.202518:49
ПРОКЛЯТТЯ ОБЛОГИ: КОЛИ ЛЬВІВ БУВ РУСИНСЬКИМ, А НЕ КОЗАЦЬКИМ
Про те, як 1648 року Галичина опинилася у полум’ї облоги, і як козацьке військо замість визволення принесло вогонь, смерть і руйнування на святу руську землю. Цей випадок демонструє, що галицькі русини не ідентифікували себе з козацьким повстанням — більше того, вони від нього постраждали не менше, ніж від польського гніту. Галичани боронили Львів, гинули у храмах і монастирях, а їхні святині, як Святий Юр, були осквернені руками тих, хто вважав себе “визволителями”.

——|•|——

«Дня, 26 вересня [ст. стилю] з’явилась орда під проводом Тугай-бея, а два дні пізніше, 28, показалась і козацька армія під проводом самого Хмельницького, і щільно, непробитим валом обложила місто – з півночі козаки, з полудня татари»

М. Грушевський, “Історія України-Руси”, т. VIII

«Замку Високого добули і люд вистинали, также по кляшторах все побрали і по церквах… У церкві святого Юр’я трупа 54 забитих людей… У Бернардинов русі ж, що була поутікала для оборони, на п’ятсот і большей постинано…»

Львівський літопис

«Коли у вівтарі “старий ігумен” просив їх припинити розбій, ці поборники древнього руського благочестя… облили йому голову горілкою і підпалили свічками… Козаки витягували побитих людей на паперть з криком: Галай! Галай! Бре гаур!»

П. Куліш, “Отпадение Малороссии от Польши”, т. 2

«В разі упадку міста втратили би все майно, а навіть життя… Русини виголосили готовність до боротьби з загарбниками»

Leszek Podhorodecki, “Dzieje Lwowa”

——|•|——
Ці свідчення чітко засвідчують: галицькі русини не тільки не вітали козаків — вони їх боялись, страждали від них і не ідентифікувалися з їхнім рухом. Навпаки — у той момент вони почували себе окремішньою руською спільнотою, а не частиною козацької Малоросії. Свою гідність та віру вони зберігали серед облоги, меча і вогню, у мурах Св. Юра й монастирях, де їх безжально нищили ті, хто називався православними братами.

———————
Джерела:
• М. Грушевський —
Історія України-Руси
, т. VIII
Львівський літопис

• П. Куліш —
Отпадение Малороссии от Польши
, т. 2
• L. Podhorodecki —
Dzieje Lwowa




Роусыньске Товарыство
12.04.202511:44
Про те як Галичини виділяли себе як саме Галицькі русини, та не знали такого як „Українці“, „Карпатські Русини“ чи „Русскі“. Тим самим в ізольованому середовищі формувалася окрема індетечність, в додатку говорить що воно могли мати але іза ізоляція вони сформулювали ще давно свою окрему індетечність. Можливо навіть подолян тому що зазначено: чи далеко в краю, що звеся Россия.
——|•|——
Текст:
ГОЛОС ЧЕСТНОГО ГАЛИЧАНИНА
(Письмо в редакцию) ...Я з Галичини, з підгірського села, близько Стрия. В мому селі красива церква, читальня, громадський дом, коршма и величава школа, в котрій учили про польських королів, про німецьких кайзерів і австрійського „милостиво" пануючого монарха Франца Йосифа. За Карпатську Русь я не чував, нічого не знав. Ніхто не згадував і не писав, що десь там жиют наші брати в Карпатах, чи далеко в краю, що звеся Россия. Ми русскі галичане, були засуджені на винародовленье, о чім я довідав ся около 1905 року... В церкві також мало споминали за папу, а за унію ніхто не знав. За Україну перший раз почув від бурсаків, що ходили до паралельної гімназії в Стрию... Вороги наші так нас разъединили, що теперь приходиться тяжко соединяти карпатороссов, галичан, русских из Россії і др. Кождый из русских іде в свій бік, бо недостаток віри в Бога, недостаток любви і знанья. У хаті русского трудно найти научну чи історичну книжку. журнал, або газету...
——|•|——
Тут вже явно стає зрозумілим: Галичани в цьому тексті могли відчувати себе значно більше ніж просто регіони, навіть під час великих імперій вони зуміли зберегти свою єдність у почувати себе „Русскі галичане“!
———————
Джерело:
«Свободное слово Карпатской Руси».
#АвстрійськийПеріод #бесїда #ідентичність #галицкагойда #Русини #писалигаличани
------------------------
Товарꙑство «Днистеръ»
↓↓↓
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।