Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️ avatar
☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️
☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️ avatar
☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️
27.04.202511:54
Друг мій Валіант дуже цікаво прокоментував цей уривок:
Схоже, що вона виконує геомантію (тут це названо пунктуванням, і правда, один із способів трактування геомантичного щита зветься via puncta, шлях точки). Це мистецтво дійсно було першопочатково отримане від арабських народів (а може конкретно від сарацинів - саме в історії я не спец).
Так, матір, донька, сестра, суддя і свідки - назви позицій фігур у геомантичному щиті (першопочаткові фігури - матері, похідні від них - доньки, ще похідні - племінники, чи може сестри), а хвіст дракона і голова дракона (Caput/Cauda Draconis) - назви безпосередньо самих формацій, у які складаються ці точки.
से पुनः पोस्ट किया:
Обранці духів ✙ avatar
Обранці духів ✙
25.04.202517:42
«Земля Бога» (2022) 🇮🇸 🇩🇰

«Земля Бога» (Godland, оригінальна назва Vanskabte Land) — це візуально вражаюча та глибоко символічна драма режисера Глінура Палмасона, яка досліджує теми віри, колоніалізму та людської вразливості перед суворою природою.​
Фільм розповідає про молодого данського священика, який у XIX столітті вирушає до віддаленої частини Ісландії з метою побудувати церкву та зафіксувати на фотографіях місцевих жителів. Проте, зіткнувшись із жорстокими природними умовами та культурними та мовними відмінностями, герой поступово втрачає впевненість у своїй місії та віру.​
Фільм вирізняється повільним темпом і тривалими статичними кадрами, які підкреслюють велич і суворість ісландських ландшафтів. Тому не варто очікувати динамічного розвитку подій. Однак, у фільмі продемонстровану мудакуватість данського колоніалізму, зверхності та ненависті до провінційності, що межують з неймовірною естетичною візуальністю.
Фільм був представлений у програмі «Особливий погляд» на Каннському кінофестивалі. Якщо Ви готові зануритися в повільну, але глибоку історію про віру, природу та людську вразливість, тоді мождете переглянути на вихідних.
25.04.202516:33
Надходження: Нотатки про війну з галлами Гая Юлія Цезаря.
Зізнаюсь одразу: я дуже далекий від фанбази Цезаря. Мене ніколи не вставляли оці всі переходи Рубікону і прийшов, побачив, переміг. Це не значить, що я не люблю історії про суворих і готових до всього чоловіків — інакше б я не редагував і не просував би так активно саги. Це значить, що я не люблю тотальну узурпацію. Серед індоєвропейців я високо ціную так звані чоловічі союзи, але абсолютно не ціную перетворення народу на стадо рабів.
З іншого боку я високо ціную етнографію, а особливо етнографію ту, яка лишилась для нас лише в книгах, бо предмет дослідження (себто певний етнос чи етнічна група) безслідно (чи не зовсім безслідно) зник. Галли на сьогодні кровно лишились в нащадках, як повʼязані з загальним кельтізмом, але самого такого народу вже немає. Цезар зробив нам ласку і докорінно описав побут і традиції (з релігійними включно) тих, проти кого воював. Тоді так велося: ворога могли поважати. Це не скасовує певні злочини Цезаря (див. роздуми Рене Ґенона про знищені кельтські міста, яким, на думку філософа, поступались міста римські). Але точно додає певну повагу, бо зрештою все це не було лише кривавим місивом.
Переклад зроблено чудовим філософом Володимиром Литвиновим. Книга виходить вже вдруге. Значить є інтерес до європейської минувшини. Що не може не радувати.
Ернст Юнґер Африканські ігри
Аж зацікавило: ви купували книги через мої поради? Напишіть про це в коментарях, будь ласка, дійсно цікаво!
से पुनः पोस्ट किया:
Ravensfjord avatar
Ravensfjord
А це Арі Мудрий Торґільссон, перший ісландський книжник і фарісєй, вітає вас із Всесвітнім днем Книги і авторського права 📚☝️
От що ще: Вальпургієва ніч (вона ж Бельтайн) все ближче. Межа світів тоншає з кожним днем. Дикий Гін неминучий!
Безсмертя із яким ти сам на сам:
тоталітарне, хмуре, неминуче.
Старі дерева шепотять в лісах
героям, розчарованим й розлюченим.

Туман, який спадає на міста;
на залишки, уламки і руїни.
Тримайся ніжно за мого листа,
відправленого з Томосу до Риму.

Тримайся міцно, а інакш — впадеш.
Тримайся меж. Тримайся за кордони.
Піди в ліси. Зірви з царів корони,
лиши їх без одеж.

Там, глибоко у чащах, перебудь,
і вирушай куди собі захочеш.
На інші береги. До краю ночі.
В останню путь.
से पुनः पोस्ट किया:
ЧАПЛИГІН ✙ avatar
ЧАПЛИГІН ✙
Там Бен Шапіро вчора брав інтерв'ю у Володимира Зеленського.
Відео вже є на YouTube англійською.
ШІ більш-менш зрозуміло переклав українською.
Поки вийде офіційна версія - можна подивитися вже.
24.04.202520:04
Важко описати, що я відчував. Уяви собі, що на стежці, якою ти ходив сотні разів до цього, відкрився вхід до печери. Ти входиш туди наполовину зі страхом, наполовину з цікавістю, і ось ти бачиш дивовижні речі, як у морській безодні або в китайському палаці. Чуєш незнайому музику, розпізнаєш значення невідомих слів, зустрічаєш духів, які відповідають на твої запи-тання. Ти бачиш маленьке нескінченно збільшеним, а велике — нескінченно малим, можеш годинами дивитися на квітку й бачити світ, мов яблуко, яке стискаєш у руці. Ти гуляєш вимерлими містами, повними замків і памʼятників — але насправді вони не вимерли, а тільки завмерли. У кожному замку є тисяча кімнат, і в кожній кімнаті є світи, які оживають, щойно туди заходиш. Хоч куди поглянь — перед очима мерехтить безліч образів. Всі вони можуть стати тобі у пригоді, ти сам їх вичаровуєш. Ти вчишся зневажати багатства світу, славу, жінок, гроші й людську владу, бо ти — цар духів у царствах, де здатен зі свого трону керувати рухом світил і найдрібнішими пилинками.

Ернст Юнґер Африканські ігри
Пісня Рогатого Бога

Ю.

Падати в зелень трави
і відчувати землю.
З мертвої голови
зиску нема достеменно.

Готика чорних крон
і наповзання туману.
Падати б в власну кров,
наче у прірву незнану.

Чути як білочка-мати
рядить більчат в піжами:
добре їм, певно, спати
в обіймах мами.

Добре сороці й вороні
ждати на вітах засохлих.
Як не сповільнитись крові,
передчуваючи Бога?

Падати в ґрунт, в чорнозем,
в листя дубове, в мурашник.
Все, що ми в світ приносим,
справді нітрохи не наше.

Але оце падіння
таки належить нам лиш,
як і відбиті тіні
на камінні й на сталі.

Темрява давніх рун,
знаки на кронах Господні.
Власну провадить гру
світ, що летить в безодню.

Легше під час катастроф
передчувати появу.
Військо веде — Саваоф.
Жертв вимагає — Ягве.
Вотан вбирає усе це
в темне германське серце
і западає в траву.
Я ж розмовляю з собою,
з мертвою головою,
так, наче маю живу…

23.04.25, Харків.
23.04.202515:05
Завжди приємно бачити як люди читають книги, які ти їм дав. Особливо приємно, коли ці книги допомагають людям відрефлексувати свій військовий досвід.
25.04.202520:18
Окрім іншого Юнґер надає оригінальне пояснення колоніалізму: якщо держава це вʼязниця, то завжди будуть втікачі. Тому варто продовжити державу якомога далі, аж до краю землі, щоб той, хто втікатиме на цей край землі, все-одно лишився би у своїй державі. В приклад він наводить Черчиля і Лоуренса Аравійського. Останній нібито робив антиколоніальну революцію, але лишався в межах того простору, який на той час звався саме Англією. Ніде не зустрічав настільки цікавої і глибокої думки про природу колоніалізму, якщо чесно.
Ще з поповнень — базис ідейної літератури. Наші орієнтації: бестіарії, казки і магічні палички.
से पुनः पोस्ट किया:
i didn't ask for this avatar
i didn't ask for this
25.04.202506:45
Забавно что это все происходит буквально через пару дней после того как Вэнс, посетил Индию.
24.04.202519:13
Похорошел Шапіро при Трампі, став такий базований проукраїнський неоконсерватор. На правах неокона підтримую.
Знаю стежки листяні, що ними шугають відьми,
Виринаючи, зі своїми коронами перлинними та кужелями,
Та таємничими усмішками, — з озірної тьми;
Знаю, куди пливе місяць і де танку хороводного
Йде данаанський рід, як схолонуть світла над полями
Острова, де бурун піною заблискотів.
Жодна гілка не всохла од вітру холодного,
А ці гілки всохли, бо їм я сни свої розповів.

Не
можна ось так просто взяти й не любити Єйтса. Бо Єйтс писав як чаклував, а писав геніально. І чаклував, кажуть, теж незгірш від інших золотосвітанників.
से पुनः पोस्ट किया:
Авангард (АКС) avatar
Авангард (АКС)
Роковини загибелі Даніїла «Француза» Каменського та Валентина «Качі» Ткаченка

Обидва були бійцями десантно-штурмової сотні Авангарду. Вони загинули 23 квітня 2024 року під час оборони села Парасковіївка поблизу Новомихайлівки на Курахівському напрямку від вогню ворожої артилерії.

В СТРОЮ!
Перебування в чужих поселеннях завжди означало для мене болісне й чарівливе щастя, яке відчуваеш, читаючи старі книги. Міста з їхніми церквами й палацами, з їхніми велелюдними кварталами — це ніби наші великі домівки, до яких нас везе швидкий потяг, долаючи відстань семимильними кроками чобіт-скороходів. Тут ми відчуваємо дещо розгонистіші й сильніші коливання часу, могутню вагу століть. Скільки людей ходило й жило тут, і з ними всіма ми почуваємося повʼязаними братерськими узами у великому батьківському домі. Є також міста, де час зупинився — тоді з відчуттям фізичного запаморочення ти провалюєшся немов у повітряну яму, потрапляючи до давніших шарів. Днями я відчув це потрясіння посеред метушні Віа Толедо — ніби полуда спала мені з очей, і на мить я опинився в тілі людини, подібної до яких не бачили з 1789 року.

Памʼятки архітектури також наділені величезною притягальною силою; бувають моменти, коли ми розуміємо, що ця мова каменю спрямована не лише до людей. «Monumenti antichi» Піранезі належать до тих книжок, на які я в дитинстві міг дивитися лише з острахом; у мого батька в бібліотеці були ці могутні фоліанти. Трапляються й інші памʼятники, які дихають приязню і життям; я був зворушений, коли у Флоренції дізнався, що люди люблять великого камʼяного Непту-на, якого називають Бʼянконе, — така прихильність видає шляхетний розум.

Ернст Юнґер Африканські ігри
25.04.202516:33
24.04.202521:14
Дивіться: Харків знову обстрілюють. Україну кидають всі. Які у вас причини не кинути донат на Азов? https://send.monobank.ua/jar/2wr4tDQa8A
24.04.202519:04
Ліричне.
Гуляли з найкращою подругою лісом, вже в суцільних сутінках, зайшли у глуху чащу, накрутили декілька кіл і вийшли до великої вишки (прошу за тавтологію) посеред лісу. Вишка дуже висока, старина Лавкрафт сказав би циклопічна. Стояли під нею, на небі вже Господь зірки розсипав, лише ліхтар світив. І відчуття було, ніби в постапокаліпсисі, так наче вже все вимерло, тільки ця вишка і ліс. І ми стоїмо і дивимося на неї, маленькі, а вона величезна.
Досі стоїть перед очима.
23.04.202518:14
В Значенні чаклунства Джеральд Ґарднер пише зокрема, що
Для відьом концепція Усемогутнього Бога, який міг би просто сказати: “Хай буде мир. Хай не стане хвороб і лиха”, і всі війни, хвороби й лиха припинилися б, але який з власних причин ніяк не промовить цих слів і тримає людей у страху, нещастях і злигоднях, не узгоджується із поклонінням. Вони цілком згодні, що має бути якийсь “Першодвигун”, якесь Верховне Божество, але вважають, що як уже Воно не дає їм способів Його пізнати, то це через те, що Воно просто не бажає бути пізнаним. Також можливо, що на нинішньому етапі еволюції ми ще не в змозі Його зрозуміти. Тож він означив сутності, що їх можна було б назвати підбожествами, які проявляються як племінні боги різних народів. Наприклад — Елогім євреїв, який створив їх за своїм образом і подобою («Елогім» — іменник у множині), «чоловіком і жінкою створили Вони їх»; Ісіда, Осіріс і Гор єгиптян; боги, відомі посвяченим через слова-портманто, такі, як «Maben», себто MA, AB, BEN або «Мати, Батько і Син»; і Рогатий Бог і Богиня відьом. Вони не бачать жодних причин, чому кожен народ не може вклонятися власним богам, або чому хтось має право пробувати перешкоджати їм у цьому. Через це їхнє ставлення до місіонерської діяльності неодмінно було неприхильним — чи до намагань войовничої Церкви, чи до дій тоталітарних режимів, таких, як комуністи. Відьми вважають, що чимало лиха у нашому світі спричиняють ті різноманітні організації, що створені, щоб «змушувати людей робити те, чого вони не хочуть, і вірити у те, у що вони не хочуть, і перешкоджати їм робити те, чого вони хочуть, і вірити у те, у що вони хочуть».

Наскільки Ґарднер правильно трактував історію відьомства і взагалі знав її направду, а не ретроспективно вигадував — питання окреме і про це в книзі неодмінно буде зауважено, але зараз ми поговоримо про інше.

Різниця між моно- і політеїзмом не настільки колосальна, як може здатися на перший погляд. Тепер трохи детальніше. Більшість язичницьких вірувань підсвідомо, а іноді і цілком свідомо (деякі на певному етапі розвою вірувань) визнавало, що всі Боги суть Одне. Одне не було розчленованим на початку часів (радше в Дочасся) Деміурґом, це було скоріше Щось, Що Було Завжди — Суще-в-Собі (пор. значення імені Ягве), яке розпадається на сотні Тих, кого ми називаємо Богами. Боги відтак є і окремими особистостями, і частиною Особистості, яка і розпалась і лишилась цілою: щоби зрозуміти логіку (а насправді визнати алогічність) цього вчення можна, наприклад, звернутися до старини Еліаде, скажімо, до Міфу про одвічне повернення.
Саме тому, зауважує Джо Кемпбелл, арійські завойовники так легко розчинили в своїх віруваннях місцевих Богів — їх не лякали genius locus, місцеві Боги, які функціонально відповідали Богам самих завойовників і були частиною єдиної всепроникної Сили. Ця Сила надавала конунґам гамінґʼю, була таємничим інгредієнтом соми, напою безсмертя тощо. Тому в цьому ми не можемо не погодитися з Джеральдом Ґарднером.

А сама книга в перекладі Віталія Кривоноса скоро вийде в Видавництві Руслана Халікова! Під нашою чуйною редакцією. Очікуйте!
Тут ще сильно не вистачає Кобольда — домовика із доброю душею, який не терпів поганого до себе ставлення і був поширений саме серед вірувань германців. Його імʼя перекладається як «ґазда приміщення» (Kobe (=kofen) — хатина, кімната).
दिखाया गया 1 - 24 का 1249
अधिक कार्यक्षमता अनलॉक करने के लिए लॉगिन करें।