Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
ЯВ - Язичницький Вісник avatar

ЯВ - Язичницький Вісник

Вісник доби Язичницького Ренесансу
Наш ютуб-канал - https://youtube.com/@pagan_visnyk?si=oRM0oig8PhCEDtDN
По всім питанням звертатись до @Azrayar
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateNov 05, 2023
Added to TGlist
Apr 18, 2024
Linked chat

Records

04.04.202522:02
2.4KSubscribers
31.05.202423:59
500Citation index
23.03.202509:12
668Average views per post
21.03.202512:50
493Average views per ad post
21.03.202523:59
24.78%ER
22.02.202507:46
28.00%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts ЯВ - Язичницький Вісник

18.03.202511:48
Сотворив на алтар свій кумир Віщого Бога.

Для замовлення подібного писати @RyzhyiRusich

ЯВ #ідоли
Згідно із записами етнографів, Лісовик відрізняється від інших Духів особливими властивостями, притаманними лише йому: якщо Він іде лісом, то зростом як найвищі дерева. Але водночас Він має здатність і зменшуватися. Так, виходячи для прогулянок, забав і жартів на лісові галявини, Він ходить там (коли Йому це потрібно) маленькою травинкою, нижче трави, вільно ховаючись під будь-яким ягідним листочком. Але на луки, власне, він виходить рідко, суворо дотримуючись прав сусіда, якого називають польовиком або польовим. Лісовик також не заходить у села, щоб не сваритися з домовиками та банниками. Натомість в лісі лісовик є повноправним і необмеженим господарем: всі звірі та птахи знаходяться під його наглядом і підкоряються йому беззаперечно.

ЯВ
28.03.202506:43
Ритуальне служіння Чорнобогу передбачає очищення. Очищення від невігластва, від хибних переконань, від лжевчень. Очищення від усіх прив'язаностей, залежностей та перепон на шляху до духовного розвитку, пізнання Божественного та єднання з Божественним.
Наші уявлення про Божественне важливі для катафатичного богослів'я, для пізнання Ликів, Образів, під Якими Божественне являє Себе у бутті. Однак від них необхідно позбуватися, коли ми намагаємося пізнати Джерело.
Меч Суртра розрубує Світове дерево Іґґдрасіль не тільки через нестримну руйнівну Силу Богів Хаосу, але й через необхідну умову існування Життя - Смерть того, що віджило.

ЯВ
Отримали від видавництва ще декілька екземплярів "Теології Рогатого Бога"
Для замовлення писати @Azrayar

ЯВ
Адміністрація Язичницького Віснику вітає усіх одновірців зі Святим Днем Весняного Рівнодення!

Слава Сонцю!
Слава Рідним Богам!


ЯВ
18.03.202515:24
Характерною рисою слов'янської іконографії Богів, особливо на західнослов'янському просторі, є багатоголовість. Свентовит зображувався з чотирма головами, відоме зі Збруцького ідола зображення Велеса має три лики, ідол Ругевита описувався як семиликий. Безумовно, така символіка пов'язана як із сакральною нумерологією (4 лики як символ чотирьох сторін світу, 3 голови як символ влади над Трьома Світами), так із всевіданням, всезнанням, баченням усього світу (світів).
Подібна іконографія відома також кельтам, еллінам, римлянам та індусам, що може свідчити про спільне індоєвропейське походження традиції створювати багатоголові кумири.

ЯВ
Череп коня і культ померлих - ч. II
Ритуал посвяти у культ Предків зафіксовано у народній казці "Кобиляча голова". Сюжет казки можна відтворити наступним чином:
1. У діда та баби дві доньки: дідова і бабина, яка перекладає всю роботу на дідову. Баба ненавидить дідову дочку та наказує відвести її в ліс звірам
2. Дід залишає доньку у хатині в лісі, а сам йде геть
3. Донька готує вечерю, кличе батька їсти. Коли він не озивається вона кличе: "Ой хто в лісі, хто за лісом, ідіть до мене вечеряти!"
4. Приходить кобиляча голова, дівчина проявляє до неї гостинність
5. Кобиляча голова каже дівчині заглянути їй у вухо, де дозволяє узяти богатства
6. Донька навідується до батька, а потім їде і щасливо живе
7. Баба просить і свою доньку завести в ту хатину, але вона не поводить себе з кобилячою головою гостинно, за що та її з'їдає

Хатина, ймовірно, була місцем ініціації, у яку входили ряжені, що символізували прихід померлих. Сама ж казка вчить повазі до Предків і важливості дотримання культу.

ЯВ
Слов'янський окрутний обряд Умрун
Хлопця або чоловіка, призначеного бути умруном, наряджають у все біле, натирають борошном обличчя, вставляють у рот довгі зуби з брюкви, щоб він здавався страшнішим, і кладуть на лавку або в труну. Померлого вносять у хату на посиденьки молоді, ззаду йде «піп» у ризі, з кадилом у вигляді лаптя або рукомойника. Поруч може також бути «плакальниця» та інші кумедні родичі покійного. Починається «відспівування» та оплакування, що складається з відбірної похабщини та мату. Після цього дівчат змушують прощатися з покійним і насильно примушують їх цілувати його відкритий рот, набитий брюквинними зубами, а іноді увага звертається і нижче, де в умруна заготовлений фалос — іноді бутафорський, іноді натуральний. В кінці покійник несподівано вскочує і кидається на когось. Жах смерті переплітаються в цій дії з еротизмом, пародією і сміхом. І за всім цим прослідковуються давні корені містерії циклічного відродження життя і родючих сил.

Джерело інформації

ЯВ #окрута
13.03.202507:17
Череп коня і культ померлих - ч. I
Кінь для індоєвропейців, як нащадків великих кочівників, є священною твариною, символізм якої завжди пов'язаний із переміщенням: на горизонтальному рівні це переміщення у Серединному Світі, а на вертикальному - у Верхні і Нижні Світи (саме тому шаманський бубон нерідко називають конем, напр. образ Слейпніра у германців). Тому важливим сакральним атрибутом культу Предків у багатьох європейських язичницьких системах є череп коня.
Валлійцям відомий старовинний обряд водіння Сірої кобили (Mari Lwyd) у Різдвяний час.
Для обряду обирали одну людину, яку одягали в білий балахон, на палицю кріпили череп коня, прикрашений стрічками та розетками, а замість очей вставляли скельця. У процесії перевдягнених брали участь юнаки та дівчата в маскарадних костюмах (нерідко юнаки зображали жінок, а дівчата — хлопців), ходили по домах, вітаючи всіх зі святом і співаючи різдвяні гімни, а також лякали мешканців. В домі процесію чекало частування - пиво, вівсяне печиво або пироги.

ЯВ
Скіфам були відомі шаманство та екстатичне сп'яніння, викликане димом коноплі. Подібне використання психоактивних речовин для досягнення екстазу відомо також і спорідненим зі скіфами іранцям, і саме іранська назва коноплі слугує в Центральній Азії та і Сибірі для опису містичного сп'яніння. Відомо, що кавказькі народи, а особливо індоєвропейці осетини, зберегли архаїчні скіфські міфо-релігійні пласти. А концепція потойбічного у ряду кавказьких народів близька до ірано-арійської, зокрема, в тому, що стосується проходження померлих по тонкому, як волосина, мосту, міфу про Світове Дерево, чия вершина торкається неба і з-під якого б'є чарівне джерело (все це - характерна для шаманізму символіка). Також у гірських племенах було розвинене чаклунство: важливу роль у суспільному житті мали віщуни, ясновидці та некроманти-психопомпи, які могли супроводжувати померлих у Нижній Світ, впадаючи в транс.

ЯВ #шаманізм
23.03.202508:22
Для людини традиційного світогляду життєво важливим є знання міфів. Будучи пізнаним міф дарує можливість розуміти сакральну історію походження речей, що дозволяє магічним чином мати над ними владу. Відтворення міфу через ритуал є вихід із часу профанного у час міфічний, священний, у якому людина стає співучасником дій Богів, Предків та героїв.
Варто розуміти, що пізнання міфологічне протистоїть пізнанню логічному, а осмислення світу через міф передбачає його переживання - дію екзистенційного характеру, яка дозволяє відчувати світ як ієрофанію - прояв священного.
У данному контексті особливо важливою є поезія, той священний акт, який своїми чарами єднає арійських ріші, еллінських поетів, давньоруських співців, скальдів Скандинавії та німецьких мінезингерів. Поезія - ключ до таємної брами міфу, дар Віщого Бога.

ЯВ
25.03.202507:07
Боротьба Громовика (як активної іпостасі Уранічного Патріарха) та Віщого Бога Смерті НЕ може бути прирівнена до коханих авраамізмом сюжетів боротьби "добра" зі "злом". Натомість цей міф розкриває парадигмальний теомахічний зв'язок Двох "сторін" амбівалентного Священного (і Божественного):
Світле Священне - уранічні, солярні і ряд метеоролігчних ієрофаній, Космос, Верхній Світ, а також нерідко Цей Світ .
Темне Священне - хтонічно-акватичні, лунарні і демонічні ієрофанії, Хаос, Нижній Світ - Інший Світ (і нерідко Інше в цілому).

ЯВ
Першим класичним загальногерманським рунічним строєм став Футарк. Він містить 24 знаки, розбитих на три групи — атти; кожен атт складається з восьми рун. За фонетичними відповідностями рун першого атта — f, u, th, а, г, k,... — цей стрій і отримав свою назву — Futhark. Спочатку Футарк з’явився в Данії, приблизно до III ст. н.е. відноситься його поширення в Норвегію та Швецію. Найдавнішими археологічними знахідками, що містять написи на Футарку, є золоті скандинавські брактеати — медалеподібні круглі підвіски, на лицьовій поверхні яких нанесено зображення і — навколо нього — рунічний напис. Проте існують і кілька інших типів брактеатів. Всього брактеатів з рунічними написами виявлено більше трьох десятків. В більшості своїй ці написи складаються з кількох рун або одного-двох магічних слів, хоча відомі й брактеати, що містять цілі рунічні тексти.

джерело: А. Платов - Руническая магия
фото: Copy of the stolen bracteate from Vadstena, Östergötland, Sweden.

ЯВ
25.03.202514:26
Ми знову й знову повертаємося до теми метафізики маски у традиційному суспільстві, коли, в свою чергу, традиційні суспільства знову й знову повертаються до містерій у масках.
Маска дозволяє розкрити людині нелюдське у ній - демонічне, Божественне, Інше. Розкрити той прихований потенціал перевертництва, який прихований за маскою людини.
Нерідко ритуальне переодягнення відбувається у час святкування Нового року. Тоді особи в масках можуть символізувати входження у світ Богів і Предків і їх священні дії, як це було на початку часів, щоб відновити світ, освятити його Божественною присутністю та очистити.

ЯВ
17.03.202515:02
Мірча Еліаде у своїй праці "Трактат з історії релігії" виділяв такі основні релігійні значення дерева у культах рослинності:
а) комплекс камінь—дерево—вівтар (жертвенник), що представляв собою реальний мікрокосм на найдавніших стадіях релігійного життя (Австралія; Китай — Індокитай — Індія; Фінікія — Егейське море)
б) дерево як образ Космосу (Індія; Месопотамія; Скандинавія тощо)
в) дерево — космічна теофанія (Месопотамія; Індія; Егейське море)
г) дерево — символ життя, невичерпної плодовитості та абсолютної реальності; його зв'язок з Великою Богинею або символікою води (наприклад, Якса); дерево, отожнюване з джерелом безсмертя («Древо Життя») тощо
д) дерево — центр світу та опора Всесвіту (у тюрків, скандинавів та інших)
е) містичні зв'язки між деревами та людьми (антропогенні дерева; дерево як вмістилище душ предків; одруження дерев; роль дерева в ритуалах ініціації тощо)
ж) дерево — символ воскресіння рослинності, символ весни та «оновлення» року (наприклад, «травневе дерево»)

ЯВ #ієрофанії
Log in to unlock more functionality.