Будучи суспільством технооптимістів (це в нас скоріше всього теж ехо совдепії, де бєлка-стрєлка-юрка полетіли в космос, ЕОМи КПІ мали от-от оптимально розрахувати госплан і лампочку Ілліч народу дав) ми вважаємо, що нові технології обов'язково призведуть до прогресу.
Це взагалі характерна штука прогресизму — в більшості лівого, але в деяких випадках і правого, що от зараз зробимо Дію в яку внесем єБабусю та іншу державу в смартфоні і заживем.
Проте є ціла купа випадків, в яких нові технології навіть в такій здавалось би благій сфері як медицина можуть нести згубні ефекти для суспільства, якщо їх зкомбінувати із не тими культурними особливостями населення або з не тою державною політикою.
Найбільш характерними прикладами в цьому є співвідношення новонароджених дівчаток і хлопчиків в Китаї та Індії.
В нормі це співвідношення складає 104-106 хлочиків на 100 дівчаток, в той час як в Індії воно скаладало 108-100, а 10 років тому було 111-100.
В Китаї ситуація ще гірша — в 2023 році співвідношення становило 111-100, а ще в 2004 році — більше 120-100 (!).
Яка причина? Комбо з ультразвукового обстеження вагітних (що саме по собі благо) та легальних абортів (можливість легального аборту це ж добре?.. ну, там свобода тіла жінки, відсутність репродуктивного насилля, моє тіло — моє діло і от це от все, це ж класно і круто, егеж?.. правда?...) + культурні особливості країни у випадку Індії — необхідність надання приданого нареченою, а у випадку Китаю — наслідок згубної політики Китаю "одна сім'я — одна дитина" і також необхідність давати придане призвели до масового інфантициду ненароджених дівчаток.