Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Каптьорка ім. Рибакова avatar

Каптьорка ім. Рибакова

Перегляд концепцій, які стосуються Слов'янського Язичництва та його сучасних форм.
Обговорення - @burdjuh
Зворотній зв'язок - @dolhochub
Підтримати канал:
5457 0822 7099 8086
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
Location
LanguageOther
Channel creation dateSep 12, 2021
Added to TGlist
Sep 29, 2023
Linked chat

Records

12.05.202523:59
813Subscribers
16.08.202423:59
100Citation index
21.04.202522:41
254Average views per post
24.01.202513:21
219Average views per ad post
12.03.202508:43
22.41%ER
21.04.202522:41
33.20%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts Каптьорка ім. Рибакова

03.05.202513:48
֎ У СЛАВЯН НЕ БЫЛО КРОВАВЫХ ЖЕРТВОПРИНОШЕНИЙ ֎

Написал небольшую рецензию на одну незаслуженно, как мне кажется, позабытую работу Богумила Мурина, в которой рассматривается весьма важный вопрос кровавых (животных и человеческих) жертвоприношений у славян. Заодно протестировал новую платформу для длиннопостов.

Читайте в новой статье

#обряды@finis_mundi #рецензии@finis_mundi
13.05.202519:47
#КіР_рідновірство

Мій хороший друг, Вогнеслав Змійович, став героєм одного з випусків подкасту Богдана Філюшина. Оскільки він прямо згадує мене на початку свого інтерв'ю, то мушу прокоментувати це відео. Загалом, Вогнеслав розказав все ладно і по ділу, в чому не варто було і сумніватися. Як зазвичай, розпишу, що у випуску сподобалось, а що - ні.

✅ З огляду на не дуже систематичні питання, добре, що Вогнеслав зробив наголос на конкретних випадках і ситуаціях "з життя". Він відверто описує як свій містичний досвід, так і той, що має більшість рідновірів - коли Природа "відгукається" під час обряду.
✅ Впевнені ствердні відповіді на питання на кшталт "Ваша віра передбачає реальне існування Божественних Сил?", "Ви вірите в Домовика?", "Ви знаєте справжніх відьом?" і т.п. Ясно, що ці провокації з боку інтерв'юера мають підігрівати цікавість аудиторії, але потрібно мати силу волі, щоб спокійно, без ухилянь, на них відповідати.

❌ Посилаючись на Платона, Вогнеслав чомусь заявив, що рідновіри прямо переймають його вчення про світ ідей, відносно якого цей, матеріальний світ є лише проекцією, позбавленою власної сакральності. Насправді переважна більшість рідновірів, з якими мені доводилося спілкуватися за 18 років у язичницькому інформаційному полі якраз-таки визнають світ Божественним, повністю і до кінця священним. Богознавство Рідної Віри значно ближче неоплатонічній позиції, згідно якої Єдине безперервно еманує з Себе різні рівні буття, включно з матеріальним.
❌ В ході інтерв'ю якось спливає незвичний Триглав - Перун, Ярило, Велес. Загалом, це може бути темою для окремого богознавчого диспуту, однак мені раніше ніде не доводилось чути про таке поєднання Сил, а Вогнеслав начебто називає його ледь не головним.
❌ Здається, спочатку пан Змійович трохи наголошує на персоніфікованості (особистісному аспекті) Богів, однак ближче до кінця інтерв'ю виправляється й наголошує на надособистісному характері цих сутностей.
❌ У своєму стилі Вогнеслав наголошує на внутрішній ієрархії всередині рідновірської громади; добре, хоч не згадує про "прихожан".

Може здатися, що "мінусів" виділено більше, ніж переваг, однак, як я написав від початку, все інше загалом мені якраз сподобалось. Це відео нагадало мені випадок років 6 тому, коли мене самого запросили на якийсь треш-подкаст із маргіналами з різних середовищ (під маргіналами, "людьми (на) межі", я не маю на увазі щось погане). Утім, мої відповіді про відсутність кривавих жертвопринесень, велику значимість переїзду в село і наголос на науковому дослідженні джерел настільки розчарували ведучого, що той випуск так і не був оприлюднений) Можна сказати, Вогнеслав надолужив цю прогалину, за що йому можна тільки подякувати))
04.05.202519:22
Число підписників Каптьорки перевалило за 800! Дякую, що ви приєдналися та (сподіваюсь) слідкуєте за дописами 🙏🏻

#КіР_наука
#КіР_вітання

Якраз до цієї події маю нагоду представити свою власну публікацію в журналі "Релігієзнавчі нариси" №13 за 2023 рік (не питайте, чому цей випуск побачив світ лише зараз :)).

Загалом, публікація доволі скромна - це рецензія на книгу "Магія повсякдення давніх слов'ян" - збірку археологічних нарисів 2022 року за редакції Сергія Горбаненка. Раніше на цьому каналі я вже публікував свої враження від цієї книги, більш суб'єктивні, "непригладжені" та різкіші в оцінках, а також відгук на попередню збірку тих самих авторів.

Є нагода порівняти "телеграмний" стиль із академічним і в кожному знайти власні переваги 😁

Для тих, хто тільки увійшов до Каптьорки: цей канал від початку функціонував як сховище цитат, фрагментів, які я відбирав в ході читання літератури на тему слов'янського Язичництва. Читання продовжується, із запланованим списком можна ознайомитися тут.
07.05.202519:39
Васильев М.А. Язычество восточных славян накануне крещения Руси. - М.: Индрик, 1999. - 328 с.

#КіР_джерела
#КіР_етнографія

Одна з улюблених казок моїх синів зараз - звичайнісінький Котигорошко в його "розширеному" форматі (з сюжетом про спуск у підземний світ). Вони можуть вимагати або розповісти її, або поставити в форматі аудіоказки кілька разів на день.

І, звісно, перська казка, що її наводить Васільєв, неминуче нагадала мені момент, коли Котигорошка виносить із підземного світу великий Птах (другий скрін) у вдячність за порятунок своїх дитинчат.

Михайло Драгоманов з іншого приводу якось писав, що міфологічні образи "начіплялися на [таку-то постать], як на вішалку". От і Котигорошко - одна із центральних постатей українського казкового фольклору - колись потрапив у пригоди, про які люди не втомлювались оповідати з часів індоєвропейської давнини.
04.05.202519:22
21.04.202519:50
У п'ятницю, як і було заплановано, відбулась одеська презентація моєї книги "З Богами у серці".

За посиланням можна переглянути повний відеозапис.

За зйомку відео дякую Яровиту
За видання книги дякую Руслану Халікову
За життя, натхнення і можливість вільно збиратися на такі заходи дякую Богам, Предкам та Збройним Силам України.

00:00:00 - Як і коли була написана ця книга
00:09:30 - Про різницю поколінь українських рідновірів
00:16:15 - Авторські ідеї у книзі: проти методологічного агностицизму
00:22:45 - Слов'янське Язичництво ніколи не помирало
00:24:47 - Як досліджувати образи Богів
00:28:58 - Як бути язичником не лише на свята
00:32:55 - Язичництво і сучасна наукова картина світу
00:38:30 - Чого у книзі не вистачає
00:42:24 - Чи можливе спілкування з російськими рідновірами?
00:46:25 - Радянські наукові школи з вивчення слов'янського Язичництва
00:56:37 - Відносини рідновірів з ПЦУ та УПЦ
01:00:09 - Про теорію "трьох функцій" Жоржа Дюмезіля
01:04:40 - Про монізм, політеїзм і пантеїзм в Язичництві
Васильев М.А. Язычество восточных славян накануне крещения Руси. - М.: Индрик, 1999. - 328 с.

#КіР_джерела

Цікаво, що у "ранньому" Рідновірстві також мало місце прийняття птаха Гамаюн (як і Алконоста), пор. із "Коротким словник рідновіра" Велеслава Черкасова:

Гамаюн - одна из вещих Ирийских птиц, посланец и глашатай Богов. В человеческом существе Гамаюн покровительствует речи.
16.04.202513:13
#КіР_практика

Нагадую, що цієї п'ятниці, 18 квітня, буду проводити презентацію книги "З Богами у серці" в Одесі.

Запрошую та буду радий бачити поза віртуальним середовищем 😉

За домовленістю з видавцем, Русланом Халіковим, на презентації можна буде придбати книгу за нижчою ціною - 200 грн.

Місце: антикафе "Підпілля" (вул. Канатна, 79)

Початок о 18:00.

Якщо не зможете знайти вхід, пишіть: @dolhochub 🙃
19.04.202518:57
#КіР_наука
#КіР_джерела
#КіР_рідновірство

Як можна зрозуміти, сучасні науковці відмовляють Ярилі у статусі давньослов`янського Божества, однак, на наш погляд, є всі підстави вважати "Ярило" епітетом, означником Бога, що ярить і сам є "ярим" (в усіх сенсах цього кореня). Відтак, у рідновірському богознавстві Ярило не дарма вважається як весняним ликом Дажбога, так і "молодим" Велесом, покровителем "скотської", "тваринної" природи, запліднюючої сили й плодючості загалом.

Крім того, щодо західних слов`ян є однозначні свідчення про Бога Яровита:

"У Гавальберзі на честь цього Бога в середині квітня (!) справлялося свято, причому місто звідусіль було оточено знаменами. Цей момент вказує на войовничий характер Яровита. Про Яровита, який шанувався у Вологощі (Волегасті) читаємо у Герборда, що у святилищі цього Бога, на стіні висів величезний щит, обтягнутий золотом і найвишуканішої роботи; нікому з смертних не дозволялося торкатися до нього у звичайний час, бо язичники вважали це за якесь релігійне провістя; щит було присвячено Богу Яровиту, "латиною йменованому Марсом", - додає Герборд, - і тільки у військовий час цей щит міг бути посунутий з місця. Тоді його несли попереду війська й вірили, що через це будуть переможцямиу битвах".


(Джерело: Фаминцын А.С. Божества древних славян)

Також Герборд наводить промову жерця від імені Яровита (достовірність цієї промови, звісно, сумнівна):

"Я - Бог твій, Я той, що одягає поля муравою та листям ліси; у Моїй владі плоди нив і дерев, приплід стад і все, що слугує на користь людини: все це Я даю тим, хто Мене шанує, і віднімаю у тих, хто відвертається від Мене".
19.04.202518:55
Ярила // Славянские древности: Этнолингвистический словарь. – Том 5. – М., 2012.

#КіР_джерела
#КіР_етнографія
Підбірка освітніх каналів, присвячених культурі слов'янських народів ☀️

🤩 Новини, міфологія, археологія, лінгвістика, мистецтво і багато чого іншого, від слов'ян до слов'ян - свій до свого по своє 🧑🏻‍🌾

ПІДПИСАТИСЯ
ПІДПИСАТИСЯ
ПІДПИСАТИСЯ


P.S.: Хто хоче вступити до кооперативу й додати свій канал до папки - пишіть адмінам "Слов'янського Вісника".
Reposted from:
Мокоша avatar
Мокоша
25.04.202519:33
Запрошуємо на травневе медитаційне Коло в Одесі ввечері 5 травня. На честь традиційних травневих свят, що споконвіку відзначалися різними європейськими народами і слов'янами в тому числі - у формі Зелених святок, або ж Русалій.

Попрацюємо з мисленнєвими образами, гуртовим співом, концентрацією та строгим "цифровим детоксом". Спробуємо побачити світ як Диво і помедитувати над власною долею.

Участь повністю безкоштовна.

Кому цікаво - пишіть в коментарях або в приват, деталі повідомлятимемо тільки особисто.

Світлини із заходів рідновірської громади "Мокоша" за різні роки.
Log in to unlock more functionality.