Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Реальна Війна | Україна | Новини
Реальна Війна | Україна | Новини
Данило Гетманцев avatar

Данило Гетманцев

Politics
Все про податки та закони від Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Електронна пошта: hetmantsev@rada.gov.ua
Мій профіль на FB: https://www.facebook.com/danil.getmantsev
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateJan 27, 2020
Added to TGlist
Jun 23, 2023
Linked chat

Popular posts Данило Гетманцев

Фото, якого ви точно не очікували. Але ж гарно, погодьтеся.

З Днем вишиванки, друзі!
Сьогодні в парламенті, як і в усьому світі, ми шануємо наші народні символи. Це не тільки про вишиванки, це про єдність, культуру й історію.

Бути українцем – велика честь🇺🇦
06.05.202510:20
❗️До речі, до уваги поціновувачів яскравих заголовків❗️

Ставка військового збору з припиненням військового стану автоматично, без прийняття додаткових рішень, зменшиться до 1,5%. Так прописано в законі.

Тримайте новину:

«Після військового стану деякі податки знизяться на дві третини» - Д. Гетманцев.

Розганяйте, не соромтеся.
Не дякуйте.
Огидно бачити як окремі наші колишні співвітчизники - «блогери» перетворюють трагедію війни і горе українського народу на свій спосіб заробітку. У погоні за інформаційним хайпом вони не тільки забувають про совість, але іноді і про здоровий глузд.
Не буду говорити за нашого Президента. Він, як захоче, скаже сам.
Скажу пану Арестовичу за себе. Відповім за свій «трон», на якому мене застав початок повномасштабної війни і на якому, я худо-бідно працюю вже чотири роки.
Не ротом, як пан Арестович, а щоденною працею 24/7 ми разом із колегами втримали гривню, банківську, платіжну та податкову системи і забезпечили фінансування армії. Закрили і поломали схеми різноманітних крадіїв від ігорки до горілки, принісши бюджету додаткові мільярдні надходження. Саме це я продовжую робити і зараз.
Замість цього «трону», я б із задоволенням віддав перевагу зручному шезлонгу, закордонним вояжам та мелінням язиком різної ахінеі в комфортних аудиторіях для розваги власних екзальтованих підписників.

Але ні, все ж не віддав би. Честь дорожча.
07.05.202518:30
«Чиновники отримують зарплату незрозуміло за що», – звертаються до мене люди з обуренням. Їх дратують великі зарплати службовців, реальних результатів роботи яких ніхто не бачить.

Я неодноразово повторював, що не готовий грати у популізм, і позиція у мене тут досить чітка. Державні службовці не можуть працювати безплатно, у них має бути конкурентна зарплата. Проте ці гроші чиновники повинні отримувати за ефективну роботу. Коли ж людина отримує більше мільйона гривень зарплати з бюджету на рік, а результатів роботи у неї нуль – такі випадки неприпустимі.

У нас уже був приклад КРАІЛ. Робота членів комісії оцінювалася Кабміном на «відмінно», а зарплати сягали 1,4-1,5 млн гривень на рік. Мова про ту комісію, яка нещодавно була ліквідована у зв'язку зі своєю абсолютною неспроможністю врегулювати гральний ринок. Неспроможна, бо за її діяльності у 2022 році держава отримала 730 мільйонів до державного бюджету, і лише після того, як ми підняли це питання на загальнодержавний рівень та включилися правоохоронці, у 2024 році держава отримала вже 17 мільярдів гривень. Це значна різниця для бюджету і яскравий приклад виведення цілої галузі з тіні.

У нас зараз є приклад Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Підіймали нещодавно цю тему на Комітеті. Керівник отримує 1,9 млн гривень на рік. Вся комісія коштує державі 10,6 мільйонів на рік. А тепер увага: неспроможність та невиконання своїх посадових обов’язків, зокрема зрив маяка Меморандуму з МВФ, вони пояснювали браком коштів. Що вони розраховували на додаткове фінансування від USAID, не отримали його, тому не змогли зробити нескладний документ на виконання зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Тут згадується популярний мем, і хочеться просто запитати: «Яких грошей тобі ще не вистачає, Карл?»

Тому коли мова йде про зарплати чиновників та держслужбовців, мають бути встановлені KPI та проводитися прозора чесна оцінка ефективності роботи. Продовження перебування на посаді – прямо залежати від виконання або невиконання цих KPI. Не виконуються – за що тоді платити бюджетні кошти?

Відповідно, мають бути чіткі критерії, KPI, для всіх органів виконавчої влади. І для міністерств також. Можна взяти будь-яке, наприклад Мінекономіки. 307 повноважень. Ви чули хоч щось про звіти, про виконання якихось KPI? Що посадовці зробили для зростання ВВП, зниження рівня безробіття? Не чули, бо немає такого звітування. Не тільки в Міністерства економіки, а й у решти міністерств. І це саме та проблема, яка турбує людей.

Є ефективна робота – має бути гідна зарплата. Але не тільки у чиновників, держслужбовців – у всіх громадян України.
Скажу чесно, не втримався, і прямо в день відкриття поїхав на Книжкову країну.

Почуття як у дитини в магазині іграшок - розбігаються очі і хочеш придбати все. Врятувало тільки те, що не взяв картку. Готівку витратив всю.

Багато цікавої, нової літератури, чого раніше не було.
Всі, хто любить читати, любить та поважає якісну книгу, неодмінно повинен відвідати Книжкову країну на ВДНГ. Вона працюватиме до кінця вихідних.
24.04.202509:53
Законопроект щодо віртуальних активів пройшов Комітет і рекомендований до розгляду в першому читанні.

Очевидно, що ринок криптоактивів в Україні не може далі жити за правилами Дикого Заходу. Впорядкування цього питання назріло вже давно.

Нагадаю, що дискусії щодо цього питання тривали декілька років. Робоча група з числа народних депутатів провела ґрунтовну роботу і запропонувала якісний документ, який може бути взятий за основу.

В ньому передбачається:

• визначення віртуального активу – це особливий вид цифрового об’єкта (майна), який існує в електронній формі завдяки технології розподіленого реєстру (блокчейну).

Важливо: віртуальні активи не є грошима і не можуть використовуватися як офіційний засіб платежу в Україні. Їх правовий режим близький до режиму рухомого майна з точки зору цивільного права. Разом із тим, редакція, запропонована до першого читання, яка ще може обговорюватися, передбачає ототожнення токенів електронних грошей з електронними грошима в розумінні Закону України "Про платіжні послуги".

Проект поділяє усі віртуальні активи на три основні категорії:

- токени з прив’язкою до активів – їх вартість стабілізується шляхом прив’язки до активів, таких як валюта чи майно;
- токени електронних грошей – прив’язані до однієї офіційної валюти;
- інші віртуальні активи – категорія, що охоплює активи, які не належать до перших двох типів. Тут нами запропонована модель, відповідно до якої Регулятор буде визначати які саме віртуальні активи (крім токенів з прив'язквою до активів та токенів електронних грошей) будуть належати до цієї категорії.

• право власності на ВА набувається через емісію, правочин, закон або рішення суду і підтверджується володінням засобами доступу, такими як криптографічні ключі. Закон передбачає презумпцію правомірності володіння, якщо судом не встановлено інше.

• публічна пропозиція ВА вимагає оформлення «білої книги» – документа з детальною інформацією про актив, емітента та ризики. Допуск до торгів на торговельних майданчиках також регулюється чіткими процедурами, включаючи авторизацію та розкриття інформації.

• біла книга є обов’язковим документом для публічної пропозиції, який має бути правдивим, чітким і не вводити в оману. Маркетингові повідомлення повинні відповідати цій інформації, містити застереження про ризики та не поширюватися до оприлюднення білої книги.

• постачальники послуг, пов’язаних із оборотом ВА (зберігання, торгівля, переказ тощо), повинні пройти авторизацію, відповідати організаційним і фінансовим вимогам та забезпечувати захист клієнтів.

• захист власників активів і клієнтів через прозорість, розкриття інформації та заходи проти інсайдерської торгівлі, маніпулювання ринком і незаконного розголошення інформації.

• визначається питання оподаткування. Дуже важливий аспект, адже саме через податкові питання так і не запрацював попередній закон про віртуальні активи.

Пропонується:

1) щодо податку на доходи фізичних осіб:
- вести окреме (від інших доходів та іншого інвестиційного прибутку) оподаткування доходів від операцій з ВА;
- оподатковувати саме прибуток від операцій з ВА, отриманий протягом року, як різницю між доходами від продажу та витратами на придбання ВА протягом року;
- фізична особа має сама декларувати доходи та сплачувати податки;
- не оподатковувати: а) доходи від операцій з обміну ВА на інші ВА, а також дохід від продажу ВА в межах однієї мінімальної заробітної плати; б) вартість ВА, отриманих внаслідок їх емісії (створення) або безоплатної передачі від їх емітентів або оферентів та/або отримані виключно в обмін на персональні дані фізичної особи;
- збитки, отримані у попередні періоди (якщо продавали дешевше, ніж купували – це ризиковий ринок), враховувати до їх погашення (за деякими виключеннями);
- для ВА, придбаних до набрання чинності цим законом, у разі їх продажу протягом 2026 року фізичні особи матимуть право обрати пільгову ставку ПДФО - 5%;
20.04.202504:01
Христос Воскрес, православні!

Миру всім!!
26.04.202519:54
Друзі, дякую всім вам за поздоровлення із Днем народження!

Дуже ціную всі побажання і слова підтримки, які сьогодні отримав.

Окремо хочу подякувати українським захисникам. Кожен новий день ми можемо зустрічати саме завдяки вам. І три мої роки з 2022го точно ваші. Нагамаюсь відповідати кожною хвилиною.

З вірою в Бога. Вірою в майбутнє нашої країни.
21.04.202513:00
Ще раз.
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.

Вже писав: таке рішення не пройде через Верховну Раду цього скликання.
24.04.202509:53
2) щодо податку на прибуток юридичних осіб:
- вводяться нові різниці для коригування фінансового результату (аналогічно тому, як оподатковуються операції з цінними паперами);
- перелік витрат, що враховуються при здійсненні операцій з ВА, визначатиметься Мінфіном за поданням регулятора;

3) щодо податку на додану вартість:
- не є об’єктом оподаткування ПДВ:
операції з випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління, продажу, обміну, погашення віртуальних активів, крім: а) продажу та обміну NFT; б) продажу та обміну ВА, які посвідчують право вимагати передачі майна або надання послуги;
послуги постачальників послуг, пов’язаних з оборотом ВА (крім консультаційних послуг, які оподатковуються на загальних підставах);

4) щодо спрощеної системи оподаткування:
- платникам єдиного податку заборонені операції з ВА;
- постачальники послуг, пов’язаних з оборотом ВА, не мають права використовувати спрощену систему оподаткування.

5) в частині адміністрування:
- постачальники послуг, пов’язаних з оборотом ВА, які надають послуги резидентам України, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах та подавати щорічний звіт про операції з ВА щодо фізичних та юридичних осіб, які є резидентами України (це крок до поступового запровадження CARF та імплементації директиви DAC8);
- за невиконання цих обов’язків передбачаються штрафи для постачальників послуг, пов’язаних з оборотом ВА, які будуть застосовуватися у зменшених розмірах протягом перехідного періоду (у 2026 році – 10% від встановленого розміру штрафу, протягом 2027-2029 років – 25% від встановленого розміру штрафу).

Передбачається, що вищезгадані зміни до Податкового кодексу запрацюють з 1 січня 2026 року.

Чекаємо на розгляд законопроекту в сесійній залі. Важливо не затягувати це питання.
Це питання про встановлення зрозумілих правил гри для учасників ринку. Легалізація крипти потенційно може мати значний ефект для бюджету – за даними дослідження Global Ledger щодо потенціалу оподаткування, якби ринок крипти був легалізований раніше, уже за за 2021-2024 роки держава могла б отримати близько 8,34 млрд грн податків від зареєстрованих в Україні криптобірж (за ставкою 18%) та ще до 6,53 млрд грн від оподаткування доходів громадян.
Звичайно буде. Кидай картку.
Шалені колцентри переходять будь-які межі.

Минулого тижня направив запит до НБУ та Нацполу щодо їх відпрацювання.
01.05.202505:13
Закликаю всіх: як зрадофілів, так і співаків деферамбів угоді зі США про надра, повернутися до арій після її детального вивчення.
Текст необхідно проаналізувати передусім з юридичної точки зору, відповідності Конституції та паритету прав та обовʼязків сторін.
А потім вже займатися політикою.
Без неї тут не обійдеться.
А відповідальних за підписання угоди урядовців закликаю опублікувати текст, аби вивчати першоджерела, а не слухати Паваротті у переспіві Рабіновича.
30.04.202517:12
Можна багато дискутувати про Onlyfans. Черговий раз про цю тему згадали в ефірі КШДУ.

У мене тут позиція незмінна:

• творці контенту мають сплачувати податок з доходу.
Нагадаю, минулого року у нас було 350 моделей, які задекларували дохід і сплатили податок.

• переслідування за 301 статтею Кримінального кодексу та тих, хто сплатив податок – лицемірство.
Цю статтю потрібно якомога швидше декриміналізувати.

Більше розповів у відео
Хотів би окремо звернути увагу деякі ЗМІ, які не розібравшись, дають інформацію про те, що операції з криптою почнуть оподатковуватись з 1.01.2026 року.

Ні, вони оподатковувалися завжди з доходу за загальною ставкою.

А от з 1.01.2026 року буде оподатковуватись тільки прибуток від цих операцій, а не дохід.

Це справедливо.

Більше того, буде можливість вивести в білу криптоактиви за ставкою 5%.

Це також справедливо.
22.04.202508:33
Важливі новини щодо крипти.
В четвер виносимо законопроект про віртуальні активи на комітет.

Понад 200 сторінок. Складний документ, який об’єднує всі основні питання щодо криптоактивів. Регулювання обігу, статус регуляторів, оподаткування.

Анонсую декілька пунктів:

• Оподаткування. Пропонується найпростіша і найзрозуміліша модель – оподаткування прибутку. Тобто оподатковується різниця між тим, що власник криптоактиву протягом звітного річного податкового періоду витратив на придбання криптоактивів, і тими доходами, які він отримав від продажу цих активів.

• Перехідний період. Передбачається, що протягом року людина може продати й задекларувати свій дохід від криптоактивів за ставкою 5% без підтвердження витрат на їх придбання в минулому.

Більше про законопроект розповім в четвер після комітету.
Log in to unlock more functionality.