Осінньо-зимовий період 2024/2025 був найскладнішим для енергетичного сектору України з початку повномасштабного вторгнення росії
Але, попри прогнози експертів щодо блекаутів та тривалих відключень електроенергії, Україна пройшла вже третю зиму в умовах війни зі світлом і теплом.
Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко на брифінгу за підсумками ОЗП 2024-2025 років.
💬 «Блекаут, тривалі відключення – все, що пророкували експерти, не сталось. Всупереч апокаліптичним прогнозам, енергосистема вистояла. Не було масових відключень для побутових споживачів, попри високу інтенсивність масованих і щоденних точкових ударів по енергетиці. Навіть після наймасштабніших ударів енергетики швидко відновлювали енергопостачання – і за декілька днів обмежень не було. А з січня жодних обмежень електропостачання для населення взагалі не застосовувалось. Це – результат колосальної роботи, професіоналізму й неймовірної стійкості», – зазначив Герман Галущенко.
Головні тези із виступу міністра:
🔸Протягом опалювального сезону відбулося 9 масованих атак на енергосистему України. 13 грудня — найпотужніша з початку повномасштабного вторгнення, коли енергетичну інфраструктуру одночасно атакували понад 300 засобів ураження.
🔸Відновлено 60% пошкодженої у 2024 році генерації.
🔸 Усі 9 енергоблоків українських АЕС працювали на повну потужність весь ОЗП
🔸 Імпорт електроенергії з ЄС з грудня 2024 року було збільшено до 2,1 ГВт — це критично вплинуло на стабілізацію енергосистеми в пікові моменти.
🔸 Допомога енергосектору через механізми Фонду підтримки енергетики України склала близько 1,2 млрд євро
🔸 Україна вистояла завдяки злагодженим діям центральної та місцевої влади, відданій праці енергетиків, постійній допомозі міжнародних партнерів.
🔸 Триває адаптація українського енергетичного законодавства до європейських стандартів, здійснюється активна робота над об’єднанням енергетичних ринків України та ЄС.
🔸 Підготовка до наступного опалювального сезону вже розпочата і всі роботи виконуються згідно з графіком.
🔸 Світло і тепло цієї зими в оселях українців – це передусім заслуга енергетиків, які без перебільшення героїчно працюють у надзвичайно небезпечних умовах.