Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Забута Спадщина avatar

Забута Спадщина

Educational
У важкі часи ми повертаємо історію свого народу та рідного краю.
Підтримати наш проект можна тут - https://t.me/zabutaspadshina/1514
Написати нам - @Zspadshinabot
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateJul 06, 2022
Added to TGlist
Jul 25, 2023
Linked chat

Popular posts Забута Спадщина

Пам'ятник вікінгу Хольгеру Данцю, відомий як «Сплячий вікінг», 1907, Данія

Статуя знаходиться в замку Кронборг, де — за легендою — великий воїн спить і спатиме, поки Данії не загрожуватиме смертельна небезпека. Тоді він прокинеться, щоб стати на захист своєї землі.

🟧Забута Спадщина

#Германці
Реконструкція кельтського міста Хойнебург, Німеччина

Хойнебург — найдавніше місто на північ від Альп. Це велике кельтське поселення, обнесене мурами, яке існувало в VI ст. до н. е. у Баден-Вюртеберзі за часів класичної Греції.

Вважається, що це Пірена, місце згадане Геродотом у верхів'ях р. Дунай, як перше кельтське місто. Свідоцтвами того, що згадана Геродотом Пірена і є Хойнебург, є не тільки його місце розташування, а й унікальний спосіб яким були складені його мури, що свідчать про те, що ці люди підтримували контакт з греками. Конструкція мурів підтверджує те, що вони і справді грецькі.

Але не відомо хто саме їх будував. Або це були кельти, які копіювали грецький спосіб будівництва, або ж самі грецькі майстри які розпланували усю споруду.

🟧Забута Спадщина

#Реконструкція
#Кельти
Дівчина в реконструйованому жіночому костюмі Епохи Вікінгів за мотивами знахідок з Хедебю

🟧Забута Спадщина

#Реконструкція
#Германці
📚 Праслов'янська мова.

Згідно з сучасними теоріями, праслов'янська мова сформувалася в І тисячолітті до нашої ери, та була нащадком праїндоєвропейської. На початковому етапі свого існування праслов'янська мова була діалектом індоєвропейської прамови. Існує гіпотеза, згідно з якою прабалти і праслов'яни пережили період спільності, і реконструюється прабалтослов'янська мова, яка пізніше розпалася на праслов'янську та прабалтійську. Відмічається факт незвичайної схожості балтійських і слов'янських мов між собою на всіх рівнях: лексичному, морфологічному і граматичному.

Протослов'янські діалекти дали початок праслов'янській мові тоді, коли на всіх мовних рівнях набралося досить змін, щоб мова предків слов'ян стала незрозумілою для балтів. Відповідно різним датуванням, це сталося у період 1500—500 років до нашої ери. Більша частина праслов'янської лексики є індоєвропейською лексикою, тобто успадкованою з праіндоєвропейської мови та схожою з лексикою інших індоєвропейських мов (*mati, *ovьca, *melko, *synъ, *(j)agnę). 

• Терміни спорідненості і свояцтва: *otьcь («батько», «отець») *mati («мати»), *tata («батько», «тато»), *mama («мама»), *synъ («син»), *dъkti («дочка»), *bratrъ, *bratъ («брат»), *sestra («сестра»), *dědъ («дід»), *baba («баба»);
• Імена слов'янських богів: *Perunъ («Перун»), *Velesъ («Велес»), *divъ («злий дух», «демон»);
• Назви інструментів і зброї: *sekyra («сокира»), *tesdlo («тесло»), *nožь («ніж»),*dьl̥bto («долото»), *moltъ («молот»),*jьgla («голка»), *mеčь, *mьčь («меч»), *kopьje («спис»), *lǫkъ («лук»), *strěla («стріла»), *porktja («праща»), *ščitъ («щит»).

☠️ @vallholl
Фігурка мамонта, вирізана з бивня мамонта близько 40 000 років тому! Це один із найстаріших витворів мистецтва у світі!

На фігурці є отвори, швидше за все її передбачалося нанизувати на шнурок і носити як підвіску.

Наразі зберігається в Музеї стародавніх культур, замок Хоентюбінген.

🟧Забута Спадщина

#Праісторія
Мечі вікінгів, які зберіглися до наших днів. Чудове видовище🥹

Культурно-історичний музей Осло, Норвегія 🇧🇻

🟧Забута Спадщина

#Германці
07.05.202518:11
Індоєвропейські Боги Війни

Есе громадського діяча та військового Сергія Заїковського, в якому він розкриває сутність войовничості наших предків - індоєвропейців, та розповідає про прояви божественного у європейській історії.

Сергій "Деймос" Заїковський загинув 24 березня, в ході штурму с. Лук'янівка, на лівому березі Києва.

🟧
Забута Спадщина

#Індоєвропейці
Реконструкція костюма аланської жінки з могильника Мощова Балка, IX століття

Алани - це група племен скіфо-сарматського походження, які згадуються в писемних джерелах починаючи з I століття нашої ери. Спочатку алани розташовувалися у Приазов'ї та Передкавказзі, проте в IV столітті, через гуннське вторгнення, частина змушена була йти на захід, інша - осіла в передгір'ї Кавказу.

Римський історик Амміан Марцеллін так описував цей народ:

"Майже всі алани високі на зріст, красиві, з помірно білявим волоссям. Вони страшні стримано грізним поглядом своїх очей, дуже рухливі через легкість озброєння."

Сам же етнонім "алан", за загальноприйнятою версією, є похідним від загального найменування древніх аріїв - "arya", тобто, благородний.

🟧Забута Спадщина

#Реконструкція
#Скіфи
Германська ліра

Ліра вирізана з кленової дошки та прикрашена зображеннями тварин та воїнів зі щитами та списами. Інструмент було знайдено у похованні чоловіка у Троссінгені, Німеччина. Датується він 560 роком нашої ери.

Дійсно, річ крізь роки. Тільки уявіть, як за допомогою цієї ліри грали чудові мелодії, щоб вшанувати предків або для розваги на бенкетах. І все це відбувалося півтори тисячі років тому.

🟧Забута Спадщина

#Германці
28.04.202517:17
А ось як виглядали двері германців Епохи вікінгів😍

🟧Забута Спадщина

#Германці
Бронзовий церемоніальний шолом, прикрашений трьома круглими петлями, знайдений серед руїн галльського святилища в Тінтіняк-а-Нав, департамент Коррез у Франції. Знахідка датується II або I століттям до нашої ери.

Праворуч показана реконструкція художника.

🟧Забута Спадщина

#Реконструкція
#Кельти
15.05.202512:04
Рідко публікуємо збори, але тут люди перевірені, тому по можливості закиньте пару гривень.

Всі докази надішлемо — в боті або через чат.
Цифрова реконструкція обличчя шотландця XV століття, знайденого похованим у могилі в церкві Св. Колмана в Портмахомаку, Шотландія.

На скелеті були важкі поранення від холодної зброї. Тому вважається, що чоловік загинув у битві між кланами на високогір’ї, або в битві при Тарбаті (1480-ті роки), або в битві при Олді-Чарріші (1487). У першому випадку, рейдовий загін клану Маккей був розгромлений і вбитий кланом Росс; вождь Ангус Рой Маккей був серед убитих.

У другому - клан Маккей об'єднався з кланом Сазерленд для ще одного рейду, сподіваючись помститися за попередню поразку. На зворотному шляху їх переслідував клан Росс, і почалася нова битва. Альянс Маккея і Сазерленда здобув дорогу перемогу; вони вбили вождя Олександра Росса та багатьох його людей, але також втратили велику кількість своїх власних, включаючи вождів Роберта Сазерленда та Джона Маккея, які померли через кілька днів від ран, отриманих у битві.

Авторський переклад з каналу Celtic Europe

🟧Забута Спадщина

#Кельти
#Реконструкція
Клятва скіфа

Художник: Вадим Каджаєв

🟧
Забута Спадщина

#Картини
Шаблі Нордичного бронзового віку з Рьорбі, Данія, близько 1600 до н.е. Збереглися у болоті. Також представлений ескіз однієї зі шабель.

Хелле Вандкільде з Орхуського університету повідомляє щодо одного з мечів:

"...Лезо має форму корабля і несе на собі довгий корабель типу нордичної бронзи, побудований з дощок, можливо, найраніший з відомих цього типу. Такі шаблі є північними, але використовують карпатські декоративні елементи."

🟧Забута Спадщина

#Германці
Log in to unlock more functionality.