Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
САП avatar

САП

Politics
Телеграм - канал Спеціалізованої антикорупційної прокуратури
Детальніше: https://www.facebook.com/sap.gov.ua
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Verified
Trust
Not trusted
LocationУкраїна
LanguageOther
Channel creation dateSep 21, 2020
Added to TGlist
Jun 09, 2023

Popular posts САП

01.04.202516:00
​​❗️Несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень: САП та НАБУ викрили трьох столичних адвокатів

За дорученням заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокурором повідомлено про підозру трьом столичним адвокатам, викритим на систематичних несанкціонованих діях з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Дії адвокатів кваліфіковано за ч. 2 ст. 376-1 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено таке. Із серпня 2022 року по грудень 2023 року організатор злочину та двоє виконавців (усі особи здійснювали адвокатську діяльність в одному з офісів у м. Києві) за допомогою спеціального програмного забезпечення систематично здійснювали несанкціоновані дії з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

До своєї незаконної діяльності група адвокатів залучила інших осіб, які володіють спеціальними знаннями у сфері інформаційних технологій та були раніше засуджені за злочини щодо несанкціонованого втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем.

Слідством з’ясовано, що адвокати за допомогою спеціального програмного забезпечення у вигляді спеціально створеного чат-боту, незаконно використовуючи логін і пароль судді одного із судів м. Києва, протягом тривалого часу систематично здійснювали несанкціонований доступ до закритої (непублічної) частини інформації в зазначеному Реєстрі.

Це дозволяло фактично в режимі реального часу моніторити та отримувати відомості про ймовірні заплановані обшуки, клопотання щодо яких до судів подавалися правоохоронними органами, а також забезпечувало їм доступ до повного тексту судових рішень, наявних у Реєстрі, без знеособлення даних.

Отриману таким способом інформацію особи використовували у своїй адвокатській діяльності, у т.ч. при наданні правової допомоги власним клієнтам та клієнтам адвокатського бюро.

Крім того, встановлено, що значна частина відомостей у Реєстрі, до яких відбувався несанкціонований доступ, стосувалася кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснювалося детективами Національного антикорупційного бюро України під судовим контролем Вищого антикорупційного суду. Це фактично призвело до того, що в деяких кримінальних провадженнях особи, щодо яких детективами було отримано ухвали слідчих суддів Вищого антикорупційного суду про надання дозволу на проведення обшуку, заздалегідь були обізнані про можливість такої слідчої дії, що в підсумку не дало змоги слідству досягти мети обшуку.

На сьогодні досудове розслідування за вказаними фактами, а також за фактом можливого вчинення інших, у тому числі корупційних, правопорушень віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України, триває.

📌Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Unauthorized Access to the Unified State Register of Court Decisions: SAPO and NABU Expose Three Kyiv-Based Lawyers
💡Конкурсна комісія визначила дати проведення тестування на знання законодавства

09 квітня 2025 року на засіданні Конкурсної комісії з проведення конкурсу на посади прокурора, заступника керівника підрозділу та керівника підрозділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі – Конкурсна комісія) затверджено дати проведення тестування на знання законодавства (професійний тест).

Відповідно до рішення Конкурсної комісії тестування на знання законодавства відбудеться 22–24 квітня 2025 року за адресою: м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81-Б (Тренінговий центр прокурорів України).

Особи, які з поважних причин не з’являться, можуть бути допущені до тестування на знання законодавства 28 квітня 2025 року за їх письмовою заявою та за наявності документів, що підтверджують причини неявки.

Перелік питань найближчим часом буде оприлюднено на сайті Офісу Генерального прокурора.

Зауважимо, що метою цього тестування є визначення рівня знань чинного законодавства. Тестування триватиме не більше 100 хвилин.

Кожному кандидату електронна система генерує свій унікальний тест зі 100 питань. Правильна відповідь оцінюється в 1 бал, максимальна кількість можливих балів становить 100.

Для допущення до наступного етапу конкурсу кандидатам необхідно набрати 80 і більше балів.

Під час проведення тестування кандидатам забороняється користуватися електронними приладами, підручниками, навчальними посібниками тощо, а також спілкуватися одне з одним.

При собі кандидату необхідно мати паспорт або службове посвідчення.
Актуальну інформацію про хід конкурсу можна переглянути на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook, її каналі в Telegram, а також на сторінці в YouTube.

#конкурс_САП #важливо
14.04.202509:30
​​💡Понад 500 осіб подали документи для участі в конкурсі на заміщення посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі

11 квітня 2025 року члени Конкурсної комісії з проведення конкурсу на посади прокурора, заступника керівника підрозділу та керівника підрозділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердили списки осіб, допущених https://cutt.ly/IrfDFmF4 та не допущених https://cutt.ly/7rfDGqG9 до участі в конкурсі.

Цьогоріч для участі в конкурсі подали свої документи 514 кандидатів. Це найбільший показник за всі роки діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Так, у 2022 році до САП подали документи 308 кандидатів, у 2023 – лише 154.

Така рекордна кількість кандидатів у 2025 році свідчить про збільшення довіри до незалежної Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, до її цінностей та високих стандартів роботи.

Нагадаємо, що тестування на знання законодавства відбудеться 22–24 квітня 2025 року за адресою: м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81-Б (Тренінговий центр прокурорів України).

Перелік питань оприлюднено на сайті Офісу Генерального прокурора.

Для допуску до наступного етапу конкурсу кандидатам необхідно набрати 80 і більше балів.

Актуальну інформацію про хід конкурсу можна переглянути на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook, її каналі в Telegram, а також на сторінці в YouTube.
25.03.202507:31
💡Увага конкурс!

24 березня 2025 року стартував прийом документів на конкурс на заміщення 27 вакантних посад у САП, зокрема прокурора, заступника керівника підрозділу та керівника підрозділу САП. Це найбільше розширення штату в історії Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

➡️Ми шукаємо вмотивованих професіоналів, які готові в складі нашої команди змінювати країну на краще!

Детальна інформація щодо вимог до кандидатів, переліку документів та порядку подачі розміщена на сайті.

Долучайтесь до команди САП!
❗САП та НАБУ повідомили про нову підозру колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України

16 квітня 2025 року за дорученням керівника САП прокурор за участю детективів НАБУ повідомив про нову підозру колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України.

У межах досудового розслідування встановлено, що у 2019–2021 роках високопосадовець легалізував незаконно набуті кошти шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м, що розташовані в рекреаційній зоні на території Одеської області. З’ясовано, що він звернувся до бенефіціара товариства, яке володіло землею на березі моря, та передав майже 6,5 млн грн для зведення об’єктів. Попри те, що фактично указаними об’єктами користувався високопосадовець, право власності на них було оформлено на товариство, а вже після повідомлення йому про підозру переоформлено на довірену особу.

Крім того, САП та НАБУ з’ясували, що у 2022 році до топпосадовця звернувся власник будівельної компанії із проханням посприяти ухваленню Антимонопольним комітетом України рішення про скасування результатів тендеру, у якому перемогло інше товариство, та забезпечити перемогу саме його компанії. За це він пообіцяв високопосадовцю надати послуги та роботи для зведення одного з будинків на узбережжі на загальну суму 100 тис. дол. США.

Високопосадовець погодився на висунуту пропозицію та, використавши своє службове становище, виконав узяті зобов’язання. Антимонопольний комітет України ж згодом ухвалив «потрібне» рішення.

На сьогодні колишньому Заступнику Керівника Офісу Президента України інкриміновано одержання неправомірної вигоди в розмірі 100 тис. дол. США та легалізацію незаконно набутих коштів, тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 368-5, ч. ч. 1, 2 ст. 209 та ч. 4 ст. 368 КК України. Власнику будівельної компанії повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 369 КК України.

Досудове розслідування у справі триває, встановлюються інші особи, ймовірно причетні до скоєння злочину.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

SAPO and NABU Notify Former Deputy Head of the Office of the President of Ukraine of New Suspicion
24.03.202514:05
​​📎САП оголошує пошук кандидатів на посаду державної служби, які бажають долучитися до команди однодумців

✅Кого ми шукаємо?
💼 головного спеціаліста прокуратури (з питань співпраці з медіа)
🔗опис вакансії та вимоги до кандидатів

✅Що ми можемо запропонувати?
• колектив, об’єднаний спільною ідеєю та цінностями;
• гідна оплата праці;
• професійний розвиток та навчання;
• офіційне працевлаштування, комфортні умови роботи.

✅Що ми очікуємо від потенційного кандидата?
• громадянство України;
• вища освіта;
• вільне володіння державною мовою;
• досвід роботи у відповідній сфері буде перевагою;
• готовність працювати в команді та сприяти колегам у їх професійній діяльності задля досягнення спільних цілей.

📅Ми чекаємо на резюме кандидатів до 04 квітня 2025 року включно на електронну адресу: kadry@sap.gp.gov.ua.

За результатами опрацювання резюме ми відберемо ті, які відповідають нашому запиту, та запросимо обраних кандидатів для подальшої участі у процедурі пошуку кандидатів на вакантні посади державної служби відповідно до затвердженого порядку.
03.04.202517:15
❗️Несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень: деталі справи у відео

САП та НАБУ викрили трьох столичних адвокатів на систематичних несанкціонованих діях з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Деталі схеми, а також розсекречені матеріали негласних слідчих (розшукових) дій – у відео.

https://youtu.be/fN5J_k4fNVE

Досудове розслідування триває, встановлюється інші причетні особи та інші епізоди злочинної діяльності.
САП та НАБУ повідомили про підозру члену ВККС України

17 квітня 2025 року за дорученням заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокурор САП повідомив про підозру члену Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, зловживання якого завдали державному бюджету понад пів мільйона гривень збитків.

Досудовим розслідуванням, яке здійснюють детективи НАБУ, встановлено, що під час переведення до Сєвєродонецького міського суду Луганської області для отримання доплати до зарплати за науковий ступінь суддя подав диплом доктора філософії в галузі права.

На основі поданого документа йому було встановлено доплату за науковий ступінь у розмірі 15 відсотків посадового окладу судді, що в подальшому також призвело до збільшення розміру довічного грошового утримання судді, яке йому виплачується після виходу у відставку.

Проте з’ясувалося, що вищезазначений диплом не давав права на отримання такої доплати.

Як наслідок, з 21.04.2015 по 01.04.2025 особа, будучи суддею та суддею у відставці, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділа бюджетними коштами, передбаченими на виплату суддівської винагороди та довічного грошового утримання судді у відставці, на загальну суму 576 тис. грн.

На сьогодні дії члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кваліфіковані за ч. 4 ст. 191 КК України.

Слідство триває.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

SAPO and NABU serve notice of suspicion to a member of the High Qualification Commission of Judges of Ukraine
16.04.202511:05
​​🖋️Інститут цивільної конфіскації – інструмент стягнення незаконно набутих активів у дохід держави

Інститут цивільної конфіскації, запроваджений в Україні у 2019 році, є ефективним правовим механізмом, що дозволяє стягувати в дохід держави активи, набуті без законних підстав. Цей інструмент доводить свою практичну результативність: із кожним роком зростає як кількість поданих позовів, так і обсяг коштів, щодо яких ініційовано стягнення.

Значну роль у формуванні доказової бази для подання позовів відіграють матеріали, що надходять від Національного агентства з питань запобігання корупції, Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро України, які є важливими партнерами у виявленні необґрунтованих активів.

Так, за результатами плідної роботи прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до суду подано:
• у 2023 році – 7 позовів на суму 19,4 млн грн;
• у 2024 році – 12 позовів на 54,8 млн грн;
• з початку 2025 року – вже 15 позовів на 56,9 млн грн.

Ці показники свідчать про стабільне зростання ефективності реалізації інституту цивільної конфіскації та довіру до його механізмів.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура разом із іншими державними органами працює над внесенням змін до Цивільного процесуального кодексу України та інших пов’язаних законів з метою підвищення ефективності інституту цивільної конфіскації.
02.04.202517:02
​​🤝Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Олександр Клименко, провів зустріч із послами країн G7

У центрі обговорення - посилення незалежності САП і НАБУ в світлі важливих законопроєктів, зокрема, щодо скасування «правок Лозового», надання керівнику САП повноваження самостійно ініціювати провадження стосовно народних депутатів, а також інших законопроєктів, що перебувають на розгляді парламенту. Перспектива їх ухвалення і остаточний зміст мають велике значення для ефективної боротьби з топкорупцією в Україні.

Посли високо оцінили роботу команд САП і НАБУ та підтвердили готовність надалі всебічно підтримувати їх.

САП висловлює вдячність Посольству Канади, яке цьогоріч головує в Групі Семи, а також країнам G7 та Європейському Союзу за послідовну і принципову позицію для зміцнення верховенства права в Україні.

SAPO Head Oleksandr Klymenko Meets with G7 Ambassadors
07.04.202517:05
​​👤Несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень: ВАКС застосував запобіжний захід до організатора злочину

07 квітня 2025 року слідчий суддя частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до одного зі столичних адвокатів, якого слідство вважає організатором злочину, запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 10 млн грн.

Також на підозрюваного покладено низку процесуальних обов’язків, зокрема носіння електронного засобу контролю.

Нагадаємо, що в межах досудового розслідування встановлено, що адвокати за допомогою спеціального програмного забезпечення у вигляді спеціально створеного чат-боту, незаконно використовуючи логін і пароль судді одного із судів м. Києва, протягом тривалого часу систематично здійснювали несанкціонований доступ до закритої (непублічної) частини інформації в зазначеному Реєстрі.

Це дозволяло фактично в режимі реального часу моніторити та отримувати відомості про ймовірні заплановані обшуки, клопотання щодо яких до судів подавалися правоохоронними органами, а також забезпечувало їм доступ до повного тексту судових рішень, наявних у Реєстрі, без знеособлення даних.

Досудове розслідування триває, встановлюються інші причетні особи та епізоди злочинної діяльності.

Деталі справи: https://cutt.ly/MrsujNAe
https://youtu.be/fN5J_k4fNVE

📌Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Reposted from:
НАЗК avatar
НАЗК
⚠️ НАЗК закликає народних депутатів зберегти інструмент моніторингу способу життя ⚖️

До Верховної Ради України внесено пропозиції змін (12374-д) до ст. 51-4 «Моніторинг способу життя суб’єктів декларування» Закону України «Про запобігання корупції», які можуть знищити інструмент моніторингу способу життя (МСЖ), який здійснює НАЗК. На найближчому пленарному засіданні народні депутати України розглянуть правки, що суттєво обмежать НАЗК у перевірці законності статків посадовців ❗️

Пропоновані зміни також ускладнять перевірку сумнівних активів, зокрема зроблять неможливим аналіз активів, отриманих до публічної служби, і створять корупційні ризики, дозволяючи декларантам вказувати відсутні активи для їх подальшої легалізації.

Серед запропонованих змін, які будуть розглядати народні депутати:
🚫 Обмеження МСЖ лише періодом перебування у статусі декларанта
🚫 Здійснення МСЖ лише декларанта та членів його сім’ї
🚫 Обмеження терміну здійснення МСЖ  трьома місяцями

Такі зміни спрямовані на обмеження виключно повноважень НАЗК та нівелюють такий важливий інструмент фінансового контролю як МСЖ, що, безумовно, матиме негативний вплив на його ефективність.

Детальніше 🔗

#моніторинг_способу_життя
24.03.202510:00
​​💰САП вимагає визнати необґрунтованими активи вартістю понад 7 млн грн родини заступника одного з відділів ГУ ДПС у Сумській області

21 березня 2025 року прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за матеріалами Державного бюро розслідувань та Національного агентства з питань запобігання корупції заявлено позов про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави (цивільна конфіскація).

Мова йде про автомобіль "Lexus RX 350" вартістю 3,1 млн грн, яким фактично розпоряджається дружина заступника начальника відділу інформаційно-аналітичного управління ГУ ДПС у Сумській області, проте який зареєстровано на дружину його близького товариша, а також 4 об’єкти нерухомості (3 квартири та 1 паркомісце) загальною вартістю 3,9 млн грн, які зареєстровано на матір дружини посадовця.

У 2023 році товариш посадовця придбав указаний автомобіль в автосалоні, зареєструвавши на своє ім’я. Однак з першого ж дня і надалі упродовж 2023–2024 років автівкою користувалась дружина посадової особи.

Аналізом доходів і видатків посадовця та його сім’ї встановлено неможливість набуття транспортного засобу за рахунок законних джерел, а також неможливість придбання автомобіля родиною близького друга особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Об’єкти нерухомості були придбані у 2020, 2021 та 2023 роках. Право власності одразу ж реєструвалося на матір дружини посадовця, законних доходів якої також не вистачало для її придбання.

Зважаючи на це, прокурор САП звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованими цих активів та їх стягнення в дохід держави.

За заявою прокурора судом у порядку забезпечення позову накладено арешт на транспортний засіб та об’єкти нерухомості, що є предметом позову.

Представництво держави в суді у цій справі здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про хід та результати розгляду цивільної справи буде повідомлено додатково.
10.04.202510:30
​​Колишній Голова ДФС України з’явився до суду у справі щодо одержання понад 722 млн грн неправомірної вигоди

10 квітня 2025 року у Вищому антикорупційному суді відбулось чергове судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього Голови ДФС України та його радника в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди.

У судове засідання обвинувачений колишній Голова ДФС України з’явився.

Суд погодився з доводами прокурора САП та продовжив строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, в тому числі носіння електронного засобу контролю.

Нагадаємо, на засідання в іншій справі – стосовно колишнього Голови ДФС України та керівника Департаменту Фіскальної служби, яке було заплановане на 09 квітня 2025 року обвинувачений не з’явився. Захисник особи подав до суду клопотання про зупинення вказаного провадження у зв’язку з мобілізацією його підзахисного, яке суд має розглянути 11 квітня 2025 року.

Звертаємо увагу, що вказана справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах, після чого суд повинен винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених загрожує затягуванням справи, у підсумку він може уникнути відповідальності.

На жаль, мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з актуальних та популярних методів уникнення кримінальної відповідальності. Наразі 48 осіб саме після направлення до суду обвинувальних актів за власною ініціативою мобілізувались до ЗСУ. У зв’язку з чим розгляд справ зупинено, а строки притягнення до відповідальності спливають, що збільшує ймовірність уникнення покарання.

📌Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Log in to unlock more functionality.