Податки нарахують на квартири та будинки: що треба знати про площу житла🏠
В Україні податки на нерухомість платяться за умови, якщо площа житла перевищує норматив. Для квартири норма складає 60 квадратів, а для будинків — 120 квадратів.
Про це розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль в ефірі «Українського радіо. Львів», передає пресслужба відомства.
💬«Платниками податку є особи, у власності яких перебувають квартира понад 60 кв. м та (або) будинок — понад 120 кв. м або квартира та будинок, загальна площа яких більша 180 кв.м., тоді ця особа є платником податку на нерухоме майно, відмінні від земельної ділянки», — пояснили у відомстві.
Ставка податку не може перевищувати 1,5% від мінімальної заробітної плати і встановлюється органом місцевого самоврядування. Для прикладу, у Львові податківці нараховують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік виходячи зі ставки 1% від мінімальної заробітної плати. Це менше ніж було у попередній рік, коли ставка сягала 1,5% від мінімальної зарплати.
Податок треба платити за минулий рік, тому і заробітна плата враховується станом на 1 січня 2023-го. Отже, за квартиру площею 100 квадратів податок треба платити на площу в 40 квадратів. В містах, де встановили ставку в 1,5% мінімалки (100,5 грн), розмір податку складе 4020 грн (платиться раз на рік). Водночас, у Львові, де податок складає 1%, заплатити доведеться 2680 грн.
Сплатити податок потрібно протягом 60 календарних днів з моменту отримання ППР. «Податкова переходить в електронні сервіси, що є зручно як для платників податків, так і для нас, податківців, які адмініструють податки, тому що це значно пришвидшує наші взаємовідносини з надсилання рішень», — наголосив Володимир Коваль.
Скільки є часу для сплати податку та скільки треба заплатити?
В 2024-му українці мають заплатити за 2023-й. Повідомлення про необхідність сплатити податок мало надійти до 1 липня. В Державній податковій службі заявили, що відправили понад 3,2 мільйона податкових повідомлень-рішень на суму 6,6 мільярда гривень, з яких 1,6 мільярда вже надійшло до місцевих бюджетів.
Тобто в середньому довелось платити 2 062,5 грн кожному. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, включаючи частки. Ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості встановлюються місцевими радами залежно від місця розташування та типу нерухомості.
За матеріалами: Обозреватель