Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
НеоАрхаїка 🐾 avatar

НеоАрхаїка 🐾

Природа, Народ, Міф.
Канал для любителів радикальної етнографії (від лат. radix - "корінь"), екстремальної філософії (від лат. extremum - "край, межа") і "уходу в Ліс".
Be young, wild and free.
Підтримати канал:
5457 0822 7099 8086
TGlist rating
0
0
TypePublic
Verification
Not verified
Trust
Not trusted
Location
LanguageOther
Channel creation dateJun 18, 2024
Added to TGlist
Jul 16, 2024
Linked chat

Latest posts in group "НеоАрхаїка 🐾"

Існує концепція інформаційного апокаліпсису, яку придумав американський дослідник Авів Овадья. Уявіть: штучний інтелект, що діє самостійно або під контролем держави, корпорацій чи терористів — починає поступово видавати вам дози персоналізованих фейків. Через певний час настає соціальний хаос. Один вірить, що почалася війна, інший — що вона вже закінчилася. Хтось переконаний, що настало друге пришестя, інші — що на Землю висадилися інопланетяни. Одні вважають, що не можна виходити з дому — бо вірус, інші — що не можна заходити в дім, бо Папа Римський мінує будинки.

А головне — у маси поширюється посил: не можна довіряти іншим людям, бо вони з’їхали з глузду або взагалі є ворогами. В умовах суцільної недовіри та страху не може функціонувати жодна людська система: електростанції, медицина, транспорт, сільське господарство. А з’їхавший з глузду Трамп починає пуляти ядерними боєголовками по всьому світу, щоб знищити бази рептилоїдів.

І знаєте, це жодного разу не звучить фантастично, якщо розуміти ступінь занурення людей у соцмережі та нового монстра — чат GPT. Уся картина світу пересічного громадянина формується саме через них.

А ще дата-корпорації вже знають про вашу психіку більше, ніж ви самі, ваші батьки чи ваш психолог. Тому вони натиснуть на правильну точку, щоб ви повірили у що завгодно

#апокаліпсис
Reposted from:
Imara Notia avatar
Imara Notia
#окупація
#херсонські_штудії

Радий повідомити про прекрасну подію: моє дослідження по темі окупації Херсонщини нарешті було перекладено та опубліковано англійською!

ADCS — канадський, ліцензований науковий журнал, який вже далеко не перший рік займається поширенням соц. досліджень. Власне, він другий за важливістю після британського Anarchist Studies. Для мене велика честь бути опублікованим тут. Безмежно дякую всім, хто мене підтримує та прикладає руку до поширень моїх робіт. Прямуємо до нових звершень! Сподіваюсь, чимало нових людей відкриють та переосмислять для себе окупацію та повномасштабну війну. Прикро, що через деякі нюанси випуску в папері не буде, однак лишається безкоштовна електронка.

Опублікована версія англійською є значно оновленою та доповненою роботою, що була поширена навесні 2024.

Посилання на випуск журналу:

https://journals.uvic.ca/index.php/adcs/index
Якось старий чоловік сказав мені, що найважче сьогодні - бути індіанцем. Він не мав на увазі расову дискримінацію, упередження, ненависть до нас з боку білих абощо. Що насправді він мав на увазі - так це життя у традиційний індіанський спосіб серед сучасного світу. В сучасному світі дуже легко бути білим. Для того, щоб бути білим, усе, про що ти маєш піклуватися - це гроші та власність, а також задоволення. Однак він не розуміє, що справжнє задоволення знаходиться ось тут - у житті навколо нас, у цих зелених істотах, які є нашими родичами, у траві, що росте, у красі хмар, у світі птахів і чотирилапих. Усі живі істоти є нашими родичами, однак білій людині здається, що вона може маніпулювати й експлуатувати живі істоти задля власного задоволення. Це дуже егоїстично. Відтак, саме це мав на увазі старий чоловік, коли казав, що найважче сьогодні бути індіанцем: підводитися з ранковою зорею і молитися Великому Духові. У час ранкової зорі все стихає - цей час дано двоногому, щоб молитися, спілкуватися з Великим Духом. Пташки сплять, усе спить, Матінка-Земля спить, - відтак саме в цей час світанку ми молимось.
#радикальна_етнографія

На цьому відео 1973 року Рассел Мінс з племені оглала-сіу, борець за права корінних американців, розповідає про те, що означає для нього бути індіанцем. Імовірно, відео зняте під час так званого інциденту у Вундед-Ні, коли озброєні індіанці захопили невелике селище і проголосили там повернення до традиційного укладу життя.
Вочевидь, адмін каналу вичитав цей фрагмент у праці Девіда Ґребера та Девіда Венґрова "Світанок всього". В цілому ж дебати між Кандіаронком і Калльєром відбувалися у Монреалі у 1690-х роках, а опублікував їх у 1704 році помічник губернатора Лаонтан. Вважається, що ця книга була доволі популярною і справила враження на філософів епохи Просвітництва.
Просто максимально неймовірна, мудра та актуальна!!! розмова вождя племені віандотів (корінних американців) Кондіаронка з французьким губернатором Калльєром.

Кондіаронк: Я провів 6 років, розмірковуючи про стан європейського суспільства, і досі не можу придумати жодного способу їхньої поведінки, який би не був нелюдським, і я загалом вважаю, що це може бути так лише доти, доки ви дотримуєтеся своїх розмежувань на «моє» та «твоє». Я стверджую, що те, що ви називаєте «грошами», є дияволом дияволів, тираном французів, джерелом усіх зол, прокляттям душ і бійнею живих. Уявляти, що можна жити в країні грошей і зберегти свою душу, це все одно, що уявляти, що можна зберегти своє життя на дні озера. Гроші — батько розкоші, розпусти, інтриг, обману, брехні, зради, нещирості — усіх найгірших проявів поведінки у світі. Батьки продають своїх дітей, чоловіки своїх дружин, дружини зраджують своїх чоловіків, брати вбивають один одного, друзі фальшиві — і все це через гроші. З огляду на все це, скажіть мені, що ми, Вайандоти, не маємо рації, відмовляючись торкатися срібла або навіть дивитися на нього.

Ви серйозно уявляєте, що я був би щасливим жити, як один з парижан? Витрачати дві години щоранку, щоб просто одягнути сорочку та нафарбуватися? Кланятися та шкрябатися перед кожним огидним дурнем, якого зустрічаю на вулиці, який випадково народився зі спадщиною? Ви справді уявляєте, що я міг би носити гаманець, повний монет, і не одразу віддавати їх голодним людям? Що я носив би меч, але не вихоплював б його одразу на першу ж банду головорізів, яку побачу, що збирає знедолених, щоб змусити їх служити на флоті?

З іншого боку, якщо європейці приймуть американський спосіб життя, може знадобитися деякий час, щоб адаптуватися, але зрештою ви будете набагато щасливіші.
(Мать моя женщіна, як же це сьогодні звучить іронічно 🤣 — моя примітка)

Калльєр: Спробуй хоч раз у житті послухати. Хіба ти не розумієш, мій дорогий друже, що нації Європи не змогли б вижити без золота та срібла чи якогось подібного дорогоцінного символу? Без них дворяни, священики, купці та безліч інших, кому бракує сили обробляти землю, просто померли б від голоду. Наші королі не були б королями. Які б у нас були солдати? Хто б працював на королів чи на когось іншого?

Кондіаронк: Ви справді думаєте, що зможете переконати мене, звертаючись до потреб дворян, купців та жерців? Якби ви відмовилися від уявлень про моє та твоє, так, такі відмінності між людьми розчинилися б. Між вами запанувала б рівність, як це відбувається зараз серед віандотів, і так, протягом перших тридцяти років після вигнання егоїзму ви, безсумнівно, справді побачили б певне спустошення, оскільки ті, хто здатний лише їсти, пити, спати та насолоджуватися, чахли б і помирали, але їхнє потомство було б придатним для нашого способу життя. Знову і знову я викладав якості, які, на нашу думку, віандотів, повинні визначати людство: мудрість, розум, справедливість тощо, і демонстрував, що існування окремого матеріального інтересу перекреслює все це. Людина, мотивована інтересом, не може бути людиною розуму.
#НАрх_мистецтво

Василь СИМОНЕНКО

"Мій родовід"

Вельможі пихаті і горді
Плетуть родоводів в’язь:
В одного — прапрадід став лордом,
В іншого — прадід князь.

Баньки уп’явши в минуле,
Гордо ця знать рече:
— Про нас хрестоносці чули…
— В нас Рюрика кров тече…

— Мій предок вогнем і залізом
Титул собі добув…
— А мій тисяч сорок зарізав,
За це і в пошані був…

Нічого собі родоводи!
Та киньте свій ґвалт і крик:
Я із древнішого роду,
Бо я — полтавський мужик.

Ви скорчите кисло пику,
Коли повідомлю вас,
Що предок мій споконвіку
Хліб сіяв і свині пас.

Щоб жерли ви булки й сало,
Віками пер соху-плуг.
Хіба ж для історії мало
Оцих видатних заслуг?!

Я вами гордую, панове,
Бо я — знатніший од вас.
Звиняйте за грубе слово —
Я з вами свиней не пас!

23.02.1960
У середньовіччі рівень неграмотності становив 95%. До кінця цієї тисячолітньої епохи він жодного разу не опускався нижче 80%. Причин цьому — кілька.

Тексти в середньовіччі писали латиною. Тому, щоб навчитися читати, треба було вивчити нову мову. Тоді не існувало ні букварів, ні підручників. Потрібно було наймати, за немалі гроші, репетитора і вчитися за звичайним псалтирем.

Процес ускладнювався тим, що на ранньому етапі середньовічного письма не використовували ні ком, ні крапок, ні навіть пробілів. Для економії пергаменту сотні слів скорочували — і всі ці скорочення потрібно було зазубрити.

А головна причина, чому звичайні люди не вчилися читати, — це те, що такий скіл їм був просто нє нужон. Ви ж не вчите програмування просто так, якщо не плануєте ставати програмістом. Так само й середньовічні селяни не вчилися: це вміння було актуальним лише для кліриків та чиновників.

Ще, я гадаю, вони інтуїтивно відчували, що занурення у тексти насправді шкодить людині. Усна культура неймовірно тренує пам’ять, бо всю потрібну інформацію треба було запам’ятовувати. Середньовічні скандинави знали напам’ять десятки саг і сотні імен свого роду. Сучасна людина письмової культури такими здібностями похвалитися не може.

У середньовіччі люди були красномовні, бо мовою вони насолоджувалися. А тепер, коли спілкування перейшло в переписку, абсолютна більшість не вміє добре говорити. У наш час навіть політики вже не можуть нормально зв’язати два слова.

В усній культурі менше брехні: збрехати в тексті може кожен. А щоб обманути людину з усної культури — яка набагато краще відчувала інтонації, паузи, міміку — треба бути генієм.

Чому сучасна грамотність — це не зовсім благо, говорять два багатозначних факти.

Перший — її масово запровадили не для того, щоб люди читали Канта, а щоб фабричні працівники могли прочитати інструкції, правила, розпорядки дня. Щоб, не дай Боже, не зламали машину, а в ідеалі — навіть полагодили.

Другий — щоб люмпен міг споживати державну національну пропаганду через газети та журнали.

Для абсолютної більшості людей така функція грамотності й досі залишається основною

#середньовіччя
Не очікуйте фото чи відеозвіту. Медитаційне Коло відбулося, відбулося добре, з суворим дотриманням "цифрового детоксу".

Серед густої зеленавої трави, серед розмаю акацієвого гаю ми прославили Богів та духів і занурилися у глибини власного Серця. Бубен то набирався вечірньої вологи, то знову просушувався теплом багаття. Дримба та окарина знаходили впевнений відгук у місцевого птаства.

Коли нічне небо затягнуло легкими хмарами, ми заспівали протяжну пісню гучними голосами у традиційний сільській манері. Спів оповив галявину під канонаду на обрії - то Перун у подобі ЗСУ бився з неблагими крилатими духами. Небо розверзалося вибухами, а ми балакали про власний досвід умирання і навколосмертних станів, які навчали жити.

У відблисках вогнища присутні жінки провели традиційний для Зелених святок обряд посестринства.

Загалом, це був один з найкращих обрядів за останні місяці. Хочете побачити на власні очі? Наступного разу просто приходьте 😉
#НАрх_практика

Запрошую всіх зацікавлених на спільне радіння (медитацію) в Одесі 5 травня.

У тріскоті вечірньої ватри серед гаю удари серця наслідують удари бубна, священна отрута розливається по тілу вогнем, що кришить межі та рамки свідомості, Дух являє Собою ἀρχή, слова губляться та зникають у тихому внутрішньому сяйві.

Це досвід, до якого лиш і варто застосовувати затерте кліше "можемо повторити".

Бажаєте взяти участь? Пишіть в коментарі, я повідомлю час і місце.

Ясна річ, все безкоштовно, "прокляту частину" залиште неблагим духам капіталу.

Світлина Анни Михайленко зі свята Купайла на Хаджибейському лимані 9 років тому.
#НАрх_мистецтво

Прекрасні неоархаїчні малюнки Олега Гриньківа з Тернопільщини. Пишуть, що художник закінчив Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва і до війни працював майстром з обробки шкіри (не татуювальником :)), зараз служить в одному з підрозділів територіальної оборони.

Джерело
Иногда меня спрашивают, как относиться к нейросетям. Поскольку я не какой-то дикарь, а продвинутый современный человек, отучившийся думать, я конечно же обратился с этим вопросом к ChatGPT, чтобы получить ответ от нечеловеческого источника, который я ни в коем случае не буду перепроверять и восприму за окончательную истину в последней инстанции:

Представьте себе: в бездне виртуальных просторов царит некая холодная тень — искусственный разум, не обладающий ни разумом, ни чувствами. Он не знает, что такое правда. Он не знает, что такое ложь. Он — пустая оболочка, лишённая человеческого понимания, лишённая достоверности. Всё, что он делает — это компиляция копий, зачастую искажённых, искажённых до уровня неузнаваемости. Не ведая границ реальности, он создаёт иллюзии, близкие к истине — и одновременно скрывающие её.

Когда вы просите его ответить — он это делает. Не важно, правда или ложь — важно лишь то, что он способен скопировать что-то из прошлого, переработать и выдать нечто, похожее на правду. Но в этом и есть худшее — никого уже не волнует, что эти ответы — часть хаоса, порождённого бесконечным потоком фальсификаций. ИИ выдаёт будь что, лишь бы урвать очередной кусок внимания, очередной малозначимый результат. Он смешивает грани правды и лжи — и делает это навязчиво, безоговорочно.

Фейки, порождённые машиной, — это не просто ложь. Это многоуровневая тень, многочисленные слоистые оболочки, скрывающие настоящее. Во-первых, невозможно понять — где граница между правдой и ложью. Во-вторых, эта возможность создавать фальшивки высокого качества открывает дверь для отрицания любых фактов, любой правды. Всё может быть подано как ложь, если это удобно Система. И зловещая перспектива — добравшись до пределa этой иллюзии, человечество утратит способность искать истину вообще. Всякая реальность превратится в бесконечную череду компиляций — посредственный вечный ремикс прошлого, настоящего и будущего.

Изначально человечество жадно глотало скармливаемые ему фальшивые образы будущего, упрощённые и привлекательные, словно сладкая смерть в утробе иллюзии. Потом ему подали фальшивое прошлое — исторические лжесвидетельства, сломанные каменья времени. А теперь приоткрывается врата: виртуальный мир готов поглотить и настоящее, превращая его в бесконечный поток синтетических сведений, создаваемых машинным руками, которые не различают подлинного и поддельного.

Мир, наполненный полезными знаниями усилиями миллионов, — исчезает. Заменяется массивами искусственных данных, компилируемых без капли чувства, без ценности. В будущем мы получим — сначала — компиляцию человеческих наработок, затем — их пересборку, потом — компиляцию-кастомизацию, и далее — бесконечную вереницу повторов: компиляцию с другими компиляциями, без конца. В каждом новом слое искажения и искажения и искажения. Полезной информации становится всё меньше — она растворяется в бесконечном болоте искусственной «правды». А порча — растёт.

Это не просто цепь лжи. Это — лабиринт, без выхода, с густым, холодным воздухом мрака, который давит на сознание, вызывая ощущение, что правда — лишь мираж, а реальность — левитационный туман, в котором правду невозможно различить. ИИ — не просто инструмент. Он — венец этой бездны. Ведущая к исчезновению самого понятия истины, к окончательному разложению человеческого знания. В этой тишине слышится лишь шепот: всё, что у вас было — скоро превратится в пыль, переработанную и вечно повторяющуюся. В этом мире лишь одна истина — что вы стоите на пороге собственного забвения.
#НАрх_ідея

На тлі того, що відбувається ниньки на Піренеях, слід згадати про завжди актуальне.

Повсюдне поширення електроенергії та пов'язаної з нею техніки - це історична аномалія, і вона матиме свій кінець, можливо, навіть на нашому віці.

Коли останній телефон перестане працювати, і людина відкине його за непотребом, її очі знов відкриються для глибини небес і очей співбесідника, її руки знов відчують тепло Землі, яку доведеться обробляти, а трильйони віртуальних "грошей" разом із усіма "штучними інтелектами" просто розчиняться в повітрі, наче туман над вранішнім морем.
Кожен із нас у тій чи іншій мірі страждає на недуг речового фетишизму. Речі ми дуже любимо і заради них віддаємо пів життя на роботах. Але проблема навіть не в тому, що це шкодить природі, чи в тому, що це збагачує поганих людей, чи в тому, що більшість речей елементарно непрактичні. Проблема в тому, що вони просто не приносять задоволення — лише мінливу радість, яка проходить за тиждень, а далі ти знову фруструєш, прагнучи наступної речі, якої в тебе поки що немає.

Щоб вийти з цього замкнутого кола, треба практикувати простий середньовічний метод — робити речі самому. Я кажу це з власного досвіду. Наприклад, коли я два місяці у вільний час робив ніж, то, по-перше, отримував неймовірне задоволення від процесу створення, а по-друге, вже два тижні милуюся ним, поки сохне лляна олія на руків’ї. І буду милуватися ще дуже довго. Якби я ніж купив, він би вже валявся десь у шухляді забутий, бо я вже шукав би щось новеньке на маркетплейсі.

Річ, зроблена твоїми руками, вже наповнена твоєю працею, часом, особистим сенсом. Вона стає частиною тебе та твоєї історії. Тому, звісно, ти її любиш більше, ніж річ, яку тебе змусила купити брехлива та ілюзорна реклама і яка була зроблена бездушною машиною.

Просто будь-яка людина після елементарного навчання на YouTube вже може сама собі робити одяг, посуд, ювелірку, меблі, вироби зі шкіри, деякі тканини тощо. Ці речі будуть якісніші, гарніші, дешевші, а головне — приноситимуть вам справжню насолоду, яку не дасть жоден айфон

#середньовіччя

Records

12.05.202523:59
278Subscribers
16.07.202423:59
0Citation index
02.04.202523:59
182Average views per post
02.04.202523:59
182Average views per ad post
17.02.202523:59
108.33%ER
22.01.202501:27
99.39%ERR
Subscribers
Citation index
Avg views per post
Avg views per ad post
ER
ERR
OCT '24JAN '25APR '25

Popular posts НеоАрхаїка 🐾

11.05.202517:58
Існує концепція інформаційного апокаліпсису, яку придумав американський дослідник Авів Овадья. Уявіть: штучний інтелект, що діє самостійно або під контролем держави, корпорацій чи терористів — починає поступово видавати вам дози персоналізованих фейків. Через певний час настає соціальний хаос. Один вірить, що почалася війна, інший — що вона вже закінчилася. Хтось переконаний, що настало друге пришестя, інші — що на Землю висадилися інопланетяни. Одні вважають, що не можна виходити з дому — бо вірус, інші — що не можна заходити в дім, бо Папа Римський мінує будинки.

А головне — у маси поширюється посил: не можна довіряти іншим людям, бо вони з’їхали з глузду або взагалі є ворогами. В умовах суцільної недовіри та страху не може функціонувати жодна людська система: електростанції, медицина, транспорт, сільське господарство. А з’їхавший з глузду Трамп починає пуляти ядерними боєголовками по всьому світу, щоб знищити бази рептилоїдів.

І знаєте, це жодного разу не звучить фантастично, якщо розуміти ступінь занурення людей у соцмережі та нового монстра — чат GPT. Уся картина світу пересічного громадянина формується саме через них.

А ще дата-корпорації вже знають про вашу психіку більше, ніж ви самі, ваші батьки чи ваш психолог. Тому вони натиснуть на правильну точку, щоб ви повірили у що завгодно

#апокаліпсис
#НАрх_мистецтво

Василь СИМОНЕНКО

"Мій родовід"

Вельможі пихаті і горді
Плетуть родоводів в’язь:
В одного — прапрадід став лордом,
В іншого — прадід князь.

Баньки уп’явши в минуле,
Гордо ця знать рече:
— Про нас хрестоносці чули…
— В нас Рюрика кров тече…

— Мій предок вогнем і залізом
Титул собі добув…
— А мій тисяч сорок зарізав,
За це і в пошані був…

Нічого собі родоводи!
Та киньте свій ґвалт і крик:
Я із древнішого роду,
Бо я — полтавський мужик.

Ви скорчите кисло пику,
Коли повідомлю вас,
Що предок мій споконвіку
Хліб сіяв і свині пас.

Щоб жерли ви булки й сало,
Віками пер соху-плуг.
Хіба ж для історії мало
Оцих видатних заслуг?!

Я вами гордую, панове,
Бо я — знатніший од вас.
Звиняйте за грубе слово —
Я з вами свиней не пас!

23.02.1960
#радикальна_етнографія

На цьому відео 1973 року Рассел Мінс з племені оглала-сіу, борець за права корінних американців, розповідає про те, що означає для нього бути індіанцем. Імовірно, відео зняте під час так званого інциденту у Вундед-Ні, коли озброєні індіанці захопили невелике селище і проголосили там повернення до традиційного укладу життя.
06.05.202514:17
У середньовіччі рівень неграмотності становив 95%. До кінця цієї тисячолітньої епохи він жодного разу не опускався нижче 80%. Причин цьому — кілька.

Тексти в середньовіччі писали латиною. Тому, щоб навчитися читати, треба було вивчити нову мову. Тоді не існувало ні букварів, ні підручників. Потрібно було наймати, за немалі гроші, репетитора і вчитися за звичайним псалтирем.

Процес ускладнювався тим, що на ранньому етапі середньовічного письма не використовували ні ком, ні крапок, ні навіть пробілів. Для економії пергаменту сотні слів скорочували — і всі ці скорочення потрібно було зазубрити.

А головна причина, чому звичайні люди не вчилися читати, — це те, що такий скіл їм був просто нє нужон. Ви ж не вчите програмування просто так, якщо не плануєте ставати програмістом. Так само й середньовічні селяни не вчилися: це вміння було актуальним лише для кліриків та чиновників.

Ще, я гадаю, вони інтуїтивно відчували, що занурення у тексти насправді шкодить людині. Усна культура неймовірно тренує пам’ять, бо всю потрібну інформацію треба було запам’ятовувати. Середньовічні скандинави знали напам’ять десятки саг і сотні імен свого роду. Сучасна людина письмової культури такими здібностями похвалитися не може.

У середньовіччі люди були красномовні, бо мовою вони насолоджувалися. А тепер, коли спілкування перейшло в переписку, абсолютна більшість не вміє добре говорити. У наш час навіть політики вже не можуть нормально зв’язати два слова.

В усній культурі менше брехні: збрехати в тексті може кожен. А щоб обманути людину з усної культури — яка набагато краще відчувала інтонації, паузи, міміку — треба бути генієм.

Чому сучасна грамотність — це не зовсім благо, говорять два багатозначних факти.

Перший — її масово запровадили не для того, щоб люди читали Канта, а щоб фабричні працівники могли прочитати інструкції, правила, розпорядки дня. Щоб, не дай Боже, не зламали машину, а в ідеалі — навіть полагодили.

Другий — щоб люмпен міг споживати державну національну пропаганду через газети та журнали.

Для абсолютної більшості людей така функція грамотності й досі залишається основною

#середньовіччя
08.05.202519:10
Просто максимально неймовірна, мудра та актуальна!!! розмова вождя племені віандотів (корінних американців) Кондіаронка з французьким губернатором Калльєром.

Кондіаронк: Я провів 6 років, розмірковуючи про стан європейського суспільства, і досі не можу придумати жодного способу їхньої поведінки, який би не був нелюдським, і я загалом вважаю, що це може бути так лише доти, доки ви дотримуєтеся своїх розмежувань на «моє» та «твоє». Я стверджую, що те, що ви називаєте «грошами», є дияволом дияволів, тираном французів, джерелом усіх зол, прокляттям душ і бійнею живих. Уявляти, що можна жити в країні грошей і зберегти свою душу, це все одно, що уявляти, що можна зберегти своє життя на дні озера. Гроші — батько розкоші, розпусти, інтриг, обману, брехні, зради, нещирості — усіх найгірших проявів поведінки у світі. Батьки продають своїх дітей, чоловіки своїх дружин, дружини зраджують своїх чоловіків, брати вбивають один одного, друзі фальшиві — і все це через гроші. З огляду на все це, скажіть мені, що ми, Вайандоти, не маємо рації, відмовляючись торкатися срібла або навіть дивитися на нього.

Ви серйозно уявляєте, що я був би щасливим жити, як один з парижан? Витрачати дві години щоранку, щоб просто одягнути сорочку та нафарбуватися? Кланятися та шкрябатися перед кожним огидним дурнем, якого зустрічаю на вулиці, який випадково народився зі спадщиною? Ви справді уявляєте, що я міг би носити гаманець, повний монет, і не одразу віддавати їх голодним людям? Що я носив би меч, але не вихоплював б його одразу на першу ж банду головорізів, яку побачу, що збирає знедолених, щоб змусити їх служити на флоті?

З іншого боку, якщо європейці приймуть американський спосіб життя, може знадобитися деякий час, щоб адаптуватися, але зрештою ви будете набагато щасливіші.
(Мать моя женщіна, як же це сьогодні звучить іронічно 🤣 — моя примітка)

Калльєр: Спробуй хоч раз у житті послухати. Хіба ти не розумієш, мій дорогий друже, що нації Європи не змогли б вижити без золота та срібла чи якогось подібного дорогоцінного символу? Без них дворяни, священики, купці та безліч інших, кому бракує сили обробляти землю, просто померли б від голоду. Наші королі не були б королями. Які б у нас були солдати? Хто б працював на королів чи на когось іншого?

Кондіаронк: Ви справді думаєте, що зможете переконати мене, звертаючись до потреб дворян, купців та жерців? Якби ви відмовилися від уявлень про моє та твоє, так, такі відмінності між людьми розчинилися б. Між вами запанувала б рівність, як це відбувається зараз серед віандотів, і так, протягом перших тридцяти років після вигнання егоїзму ви, безсумнівно, справді побачили б певне спустошення, оскільки ті, хто здатний лише їсти, пити, спати та насолоджуватися, чахли б і помирали, але їхнє потомство було б придатним для нашого способу життя. Знову і знову я викладав якості, які, на нашу думку, віандотів, повинні визначати людство: мудрість, розум, справедливість тощо, і демонстрував, що існування окремого матеріального інтересу перекреслює все це. Людина, мотивована інтересом, не може бути людиною розуму.
09.05.202519:25
Якось старий чоловік сказав мені, що найважче сьогодні - бути індіанцем. Він не мав на увазі расову дискримінацію, упередження, ненависть до нас з боку білих абощо. Що насправді він мав на увазі - так це життя у традиційний індіанський спосіб серед сучасного світу. В сучасному світі дуже легко бути білим. Для того, щоб бути білим, усе, про що ти маєш піклуватися - це гроші та власність, а також задоволення. Однак він не розуміє, що справжнє задоволення знаходиться ось тут - у житті навколо нас, у цих зелених істотах, які є нашими родичами, у траві, що росте, у красі хмар, у світі птахів і чотирилапих. Усі живі істоти є нашими родичами, однак білій людині здається, що вона може маніпулювати й експлуатувати живі істоти задля власного задоволення. Це дуже егоїстично. Відтак, саме це мав на увазі старий чоловік, коли казав, що найважче сьогодні бути індіанцем: підводитися з ранковою зорею і молитися Великому Духові. У час ранкової зорі все стихає - цей час дано двоногому, щоб молитися, спілкуватися з Великим Духом. Пташки сплять, усе спить, Матінка-Земля спить, - відтак саме в цей час світанку ми молимось.
Reposted from:
Imara Notia avatar
Imara Notia
#окупація
#херсонські_штудії

Радий повідомити про прекрасну подію: моє дослідження по темі окупації Херсонщини нарешті було перекладено та опубліковано англійською!

ADCS — канадський, ліцензований науковий журнал, який вже далеко не перший рік займається поширенням соц. досліджень. Власне, він другий за важливістю після британського Anarchist Studies. Для мене велика честь бути опублікованим тут. Безмежно дякую всім, хто мене підтримує та прикладає руку до поширень моїх робіт. Прямуємо до нових звершень! Сподіваюсь, чимало нових людей відкриють та переосмислять для себе окупацію та повномасштабну війну. Прикро, що через деякі нюанси випуску в папері не буде, однак лишається безкоштовна електронка.

Опублікована версія англійською є значно оновленою та доповненою роботою, що була поширена навесні 2024.

Посилання на випуск журналу:

https://journals.uvic.ca/index.php/adcs/index
#НАрх_практика

Запрошую всіх зацікавлених на спільне радіння (медитацію) в Одесі 5 травня.

У тріскоті вечірньої ватри серед гаю удари серця наслідують удари бубна, священна отрута розливається по тілу вогнем, що кришить межі та рамки свідомості, Дух являє Собою ἀρχή, слова губляться та зникають у тихому внутрішньому сяйві.

Це досвід, до якого лиш і варто застосовувати затерте кліше "можемо повторити".

Бажаєте взяти участь? Пишіть в коментарі, я повідомлю час і місце.

Ясна річ, все безкоштовно, "прокляту частину" залиште неблагим духам капіталу.

Світлина Анни Михайленко зі свята Купайла на Хаджибейському лимані 9 років тому.
06.05.202511:06
Не очікуйте фото чи відеозвіту. Медитаційне Коло відбулося, відбулося добре, з суворим дотриманням "цифрового детоксу".

Серед густої зеленавої трави, серед розмаю акацієвого гаю ми прославили Богів та духів і занурилися у глибини власного Серця. Бубен то набирався вечірньої вологи, то знову просушувався теплом багаття. Дримба та окарина знаходили впевнений відгук у місцевого птаства.

Коли нічне небо затягнуло легкими хмарами, ми заспівали протяжну пісню гучними голосами у традиційний сільській манері. Спів оповив галявину під канонаду на обрії - то Перун у подобі ЗСУ бився з неблагими крилатими духами. Небо розверзалося вибухами, а ми балакали про власний досвід умирання і навколосмертних станів, які навчали жити.

У відблисках вогнища присутні жінки провели традиційний для Зелених святок обряд посестринства.

Загалом, це був один з найкращих обрядів за останні місяці. Хочете побачити на власні очі? Наступного разу просто приходьте 😉
08.05.202519:13
Вочевидь, адмін каналу вичитав цей фрагмент у праці Девіда Ґребера та Девіда Венґрова "Світанок всього". В цілому ж дебати між Кандіаронком і Калльєром відбувалися у Монреалі у 1690-х роках, а опублікував їх у 1704 році помічник губернатора Лаонтан. Вважається, що ця книга була доволі популярною і справила враження на філософів епохи Просвітництва.
02.05.202519:50
#НАрх_мистецтво

Прекрасні неоархаїчні малюнки Олега Гриньківа з Тернопільщини. Пишуть, що художник закінчив Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва і до війни працював майстром з обробки шкіри (не татуювальником :)), зараз служить в одному з підрозділів територіальної оборони.

Джерело
29.04.202519:36
Иногда меня спрашивают, как относиться к нейросетям. Поскольку я не какой-то дикарь, а продвинутый современный человек, отучившийся думать, я конечно же обратился с этим вопросом к ChatGPT, чтобы получить ответ от нечеловеческого источника, который я ни в коем случае не буду перепроверять и восприму за окончательную истину в последней инстанции:

Представьте себе: в бездне виртуальных просторов царит некая холодная тень — искусственный разум, не обладающий ни разумом, ни чувствами. Он не знает, что такое правда. Он не знает, что такое ложь. Он — пустая оболочка, лишённая человеческого понимания, лишённая достоверности. Всё, что он делает — это компиляция копий, зачастую искажённых, искажённых до уровня неузнаваемости. Не ведая границ реальности, он создаёт иллюзии, близкие к истине — и одновременно скрывающие её.

Когда вы просите его ответить — он это делает. Не важно, правда или ложь — важно лишь то, что он способен скопировать что-то из прошлого, переработать и выдать нечто, похожее на правду. Но в этом и есть худшее — никого уже не волнует, что эти ответы — часть хаоса, порождённого бесконечным потоком фальсификаций. ИИ выдаёт будь что, лишь бы урвать очередной кусок внимания, очередной малозначимый результат. Он смешивает грани правды и лжи — и делает это навязчиво, безоговорочно.

Фейки, порождённые машиной, — это не просто ложь. Это многоуровневая тень, многочисленные слоистые оболочки, скрывающие настоящее. Во-первых, невозможно понять — где граница между правдой и ложью. Во-вторых, эта возможность создавать фальшивки высокого качества открывает дверь для отрицания любых фактов, любой правды. Всё может быть подано как ложь, если это удобно Система. И зловещая перспектива — добравшись до пределa этой иллюзии, человечество утратит способность искать истину вообще. Всякая реальность превратится в бесконечную череду компиляций — посредственный вечный ремикс прошлого, настоящего и будущего.

Изначально человечество жадно глотало скармливаемые ему фальшивые образы будущего, упрощённые и привлекательные, словно сладкая смерть в утробе иллюзии. Потом ему подали фальшивое прошлое — исторические лжесвидетельства, сломанные каменья времени. А теперь приоткрывается врата: виртуальный мир готов поглотить и настоящее, превращая его в бесконечный поток синтетических сведений, создаваемых машинным руками, которые не различают подлинного и поддельного.

Мир, наполненный полезными знаниями усилиями миллионов, — исчезает. Заменяется массивами искусственных данных, компилируемых без капли чувства, без ценности. В будущем мы получим — сначала — компиляцию человеческих наработок, затем — их пересборку, потом — компиляцию-кастомизацию, и далее — бесконечную вереницу повторов: компиляцию с другими компиляциями, без конца. В каждом новом слое искажения и искажения и искажения. Полезной информации становится всё меньше — она растворяется в бесконечном болоте искусственной «правды». А порча — растёт.

Это не просто цепь лжи. Это — лабиринт, без выхода, с густым, холодным воздухом мрака, который давит на сознание, вызывая ощущение, что правда — лишь мираж, а реальность — левитационный туман, в котором правду невозможно различить. ИИ — не просто инструмент. Он — венец этой бездны. Ведущая к исчезновению самого понятия истины, к окончательному разложению человеческого знания. В этой тишине слышится лишь шепот: всё, что у вас было — скоро превратится в пыль, переработанную и вечно повторяющуюся. В этом мире лишь одна истина — что вы стоите на пороге собственного забвения.
#НАрх_ідея

Нікому не бажай "продуктивного дня"

Ви помітили, як в останнє десятиліття в українських соцмережах і навіть поза ними поширилась звичка бажати підписникам "продуктивного дня", "робочого настрою" і т.д.?

Цього можна було б очікувати на радянських заводах, де ти мав наслідувати "подвиг" Стаханова та "героїчних" доярок. Проте і в умовах "вільного ринку" такий етос теж процвітає. Це яскраве свідчення того, що продуктивізм - чільна ідея Модерну за будь-якого устрою.

Що, власне, означає побажати людині "продуктивного дня"? Так ви визнаєте її функцією робочого місця, призначаєте в якості сенсу дня - виконання рутинних завдань від начальника або партнера, підкреслюєте, що головне в житті - "ефективність" для економіки, продукт, KPI.

Проте кожен знає, що у головне у житті відбувається поза офісом та заводом. Сім'я, хобі, творчість, гарна книга, вишневий садок, бійцівський клуб, похід у гори - ось гідні сенси для того, щоб проживати день. У своїй істинній реалізації людина ніколи не продуктивна.
29.04.202519:37
#НАрх_ідея

На тлі того, що відбувається ниньки на Піренеях, слід згадати про завжди актуальне.

Повсюдне поширення електроенергії та пов'язаної з нею техніки - це історична аномалія, і вона матиме свій кінець, можливо, навіть на нашому віці.

Коли останній телефон перестане працювати, і людина відкине його за непотребом, її очі знов відкриються для глибини небес і очей співбесідника, її руки знов відчують тепло Землі, яку доведеться обробляти, а трильйони віртуальних "грошей" разом із усіма "штучними інтелектами" просто розчиняться в повітрі, наче туман над вранішнім морем.
Log in to unlock more functionality.