Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Зла читачка avatar
Зла читачка
Зла читачка avatar
Зла читачка
Правік та інші часи Ольга Токарчук

Якщо колись ви, як і я, дуже сильно обпалились об Маркеса і довго думали, що магічний реалізм — то не ваше, дуже сильно раджу взяти Правік та інші часи Ольги Токарчук. А якщо вам і без цього подобався магічний реалізм, то раджу тим більше.

☕️ Правік — це вигадане польське село, «яке лежить у центрі всесвіту». Правік охороняють архангели, він одночасно міфічний, казковий, проте і цілком реальний. Тут поєднується людське і божественне, магічне і матеріальне, час тут одночасно плине і стоїть на місці. Це справжня сімейна сага, хоч і викладена досить компактно, усього на 300 сторінок. А ще — своєрідний зріз історії стражденної Польщі протягом XX століття. Тут і події обох світових воєн, і те, що відбулося після. Тут і вбиті євреї, і зарозумілі німці, і скотоподібні росіяни (правдоподібно, еге ж?). Взагалі здатність Токарчук вхопити так багато і помістити у такий маленький обсяг без втрати значущості вражає.

☕️ Оповідь нелінійна і фрагментарна, складається з маленьких розділів, кожен з яких називається «часом» одного з героїв книги. Іноді цим героєм стає Гра, чи грибниця, чи млинок для кави. Взагалі і час, і простір у цьому романі обіграні фантастично. Час тут вельми відносний. Час йде по-різному для предметів, рослин чи людей. Час йде по-різному у Правіку та за його межами.

☕️ Раджу не боятись якоїсь інтенсивної інтелектуальності чи складності тексту. Він цілком доступний і легко читається, хоча, звичайно, базується все на глибокій обізнаності авторки у багатьох сферах, від історії до теології.

☕️ А от про дещо інше хочу попередити окремо, бо сама якось не очікувала. Не буду писати окремі trigger warnings, проте скажу, що у книзі присутні сцени жорсткості та насилля, різноманітних видів.

☕️ А ще тут дуже багато про жіночі досвіди: і про народження і втрату дітей, і про стосунки з чоловіками (не завжди, ой далеко не завжди вдалі), і про бажання іншого життя. Врешті-решт, для мене прочитання виявилось невимовно сумним.

☕️ Знайомство вважаю дуже вдалим, обовʼязково читатиму її твори далі. Взагалі погляди Токарчук як феміністки, як великої гуманістки, яку не сильно люблять за її позицію у дуже консервативній Польщі, надзвичайно цікаві. Художки я і так вже нагребла, треба буде і до есеїстики придивитись.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

#відгук@evil_readers
01.05.202509:37
Коли хотіла зареєструватись на перший читацький онлайн-клуб від Апріорі, а в мене в той самий день і навіть час — вистава у Франка. Вибір абсолютно очевидний, бо просто так я ті квитки за 3 місяці купую, чи що? 🥲

Взагалі травень починається з купи якоїсь метушні. Сиділа розбиралась, які книжкові підписки залишити, які скіпнути. Підписалась на audible, поки діє щедра пропозиція 0.99$/місяць за перші три місяця підписки (ну точно буде час розібратись, чи мені заходить). Виявила, що знов вийшло забагато соціальної активності (5 походів до театру, мінімум 2 книжкові клуби, потенційно більше).

А це тепер ще читацький план треба скласти (і при цьому мінімум 3 книги на клуби). Help me 🥲
Я: ну наче закінчили з книгами на релігійну тематику.

Також я: беру Правік і читаю анотацію 🗿

Правік — це село, розташоване в центрі всесвіту, на межі реальності й міфу, сьогодення і вічності, буденності й чуда. Тут живуть люди, що мають прізвища Небесні й Божі, Херувими і Серафини. Тут діти народжуються від кохання людей з рослинами, а Богоматір може пильнувати прив’язаного собаку. В центрі оповіді — історія життя трьох поколінь однієї сільської родини впродовж майже цілого ХХ століття.
24.04.202518:12
А ще, не дивлячись на нічні тривоги, трагічні події та недосипання, були сьогодні на випускній виставі у КНУТКіТ.

Сицилійські лимони — це набір етюдів, поставлених за творами Луїджі Піранделло. Що цікаво, це режисерський дебют Олександра Рудинського, якого ми знаємо як прекрасного актора. Дуже помітно, що Сашко активно надихався Уривським, видають його улюблені режисерські прийомчики😁Проте виглядало все одно симпатично, для студентської вистави взагалі дуже достойно.

Але найголовніше — які прекрасні там грали діти. Чудові молоді актори, красиві, талановиті — класне нове покоління. Впевнена, що багатьох ми ще побачимо 🖤
Трошки захопились 🥲
20.04.202509:24
З Великоднем усіх, хто святкує!

Хто не святкує — все одно зʼїжте пасочку. Бо я за будь-яку тусовку, в якій задіяна смачна їжа.

А фотографії — це ілюстрації того, як же в нас красиво 🖤
04.05.202512:42
«Я ще не договорила» знову (тим більш у попередньому пості вже знаки закінчилися).

Ще 2 авторки з цього списку видаються наразі у видавництва Жорж, а саме Прімі Мохамед з Убивцею лісу та Нґі Во з повістями серії Співучі Узгірʼя.

Отже, ймовірність побачити їхні інші твори українською достатньо немала.
Отакий вийшов читацький квітень. Плани виконала наполовину: дочитала розпочате в березні, прочитала одну книгу з тих, що обіцяла чоловіку, одну зі своїх запланованих і ще одну почала.

Найкраще, мабуть, все-таки Джанет Вінтерсон. Хоча Till We Have Faces теж дуже сподобалась, відгук буде трохи пізніше.
28.04.202511:01
«ТАЄМНУ КІМНАТУ ВІДЧИНЕНО. СТЕРЕЖІТЬСЯ, ВОРОГИ СПАДКОЄМЦЯ!»

У другий рік навчання Гаррі Поттера у Гоґвортсі лиховісні напади паралізують деяких учнів. Майбутнє школи — непевне. Зачарований щоденник слизеринця Тома Редла стає провідною ниткою на шляху Гаррі до Таємної кімнати й того, що криється у її Темному серці...

Це прегарне видання, створене спеціально для слизеринців, ушановує гоґвортський гуртожиток, який славиться гордістю, честолюбством та хитрістю. Насолоджуйтесь вражаючими ілюстраціями лауреата медалі Кейт Ґріневей Леві Пінфолда і захопливими гуртожитськими цікавинками. Замовити новинку можна зараз — вона вже в наявності.

💚🩶ГОРДО НОСІТЬ КОЛЬОРИ ВАШОГО ГУРТОЖИТКУ
А взагалі собі купила всього лише 2 (ще раз, дві!!) книги за сьогодні.

Втрачене покоління та новинку від Апріорі, яку хотіла ще з моменту анонсу — Сходження Сенліна. На Книжковій країні вже була у наявності, ще і за ціною передзамовлення 💅
За останні пару тижнів купила багато, не показала нічого (обіцяла одна собі у квітні трошки зупинитись, ага). Частина перша:

🌟Амадіс Ґальський — ну як можна було пройти повз, коли на сайті книгарні є була на нього дуже зваблива ціна. Середньовічний лицарський роман, все, як ми любимо. Дуже приємне і якісне видання.

🌟Далі йдуть раритети Ольги Токарчук від Темпори, випадково виловлені вже у фізичній книгарні Є. Там взагалі багато хорошого було, не тільки Токарчук. Тому треба буде повернутись на полювання 🌚

🌟Природний роман Ґеорґі Ґосподінова — перевидали нарешті. Після Часосховища мені потрібні й інші його книги.

А чим ви себе радували останнім часом?
Сьогодні була на обговоренні Червоного повстання від видавництва Небо.

Людей було багатенько, і обговорення було дуже і дуже жваве ❤️‍🔥

З оцінкою я нарешті визначилась. А взагалі сьогодні була у клубі Ґрінчів (хто б сумнівався), хоча в цілому книга мені сподобалась, і я чекатиму на продовження. Яке, як нам натякнули, має бути скоро 🌚
Побачила у Запеклої книгожерки топ-10 горорів, номінованих на Locus, і вирішила подивитись, що там по фентезі.

Locus, правда, вже як Оскар — роздає нагороди за все підряд. Якщо окремі номінації на sci-fi та фентезі мені зрозумілі, то серед романів окремо ще виділяють і Young Adult, і найкращий дебют. Та й таке, сьогодні подивимось на категорію власне фентезі.

🌟I’m Afraid You’ve Got Dragons, Peter S. Beagle — роман одночасно чарівний та химерний, у якому персонажі, що опинилися в пастках своїх соціальних ролей мисливця на драконів (чи принцеси), повинні об’єднатися і взяти свою долю у власні руки. Пітера С. Біґла у нас видає Апріорі, тому є шанс побачити і цю книгу в майбутньому.

🌟The Tainted Cup, Robert Jackson Bennett — а оцей роман ми точно побачимо від Апріорі, він був анонсований у видавничих планах на 2025 рік. У розкішному маєтку відбувається загадкове вбивство: просто з грудей видатного інженера виростає дерево, розірвавши нещасного на шматки. Такий випадок можна було б списати на заражене повітря, чи дивну дію крові Левіафана, та все ж, дещо у його смерті вказує на чийсь жорстокий замисел. До справи береться досвідчена слідча Ана та її юний помічник Дініос («Дін») Кол – дует, який за гостротою розуму та розважністю не поступається Шерлоку Голмсу і доктору Ватсону.

🌟The Dead Cat Tail Assassins, P. Djèlí Clark — володар премій Nebula та Alex Ф. Джелі Кларк пропонує читачам новий світ: фантастичне місто, повне богів і вбивць. Асасини у цьому світі воскреслі з мертвих, смертоносні та позбавлені памʼяті про своє минуле життя.

🌟The Bright Sword, Lev Grossman — книга, натхнена Артуріанськимм легендами, де молодий лицар на імʼя Коллам сподівається доєднатись до Круглого стола. Однак виявляє, що король помер, а купка лицарів намагається захистити Камелот від ворогів, суперників та магічних сил Морґани Ле Фей. Ну, я цю книгу і так давно планувала читати, якщо хтось раптом сумнівався.

🌟Asunder, Kerstin Hall — це темне фентезі, політичний кримінальний трилер, горор і взагалі часто описується читачами як абсолютне унікальне та атмосферне читання. Головна героїня, Каріс Еска, уклала безповоротну угоду з Сабастером, жахливою дивною істотою — триликою, стокрилою, невблаганною, — що наділила її здатністю спілкуватися з щойно померлими. Вона використовує свої здібності для розслідування підозрілих смертей у неспокійному місті, яке називає домом. Одного разу ці здібності пов’язують Каріс з вмираючим незнайомцем із дуже небезпечними секретами, і весь її світ перевертається.

🌟A Sorceress Comes to Call, T. Kingfisher — нашу ікону Т.Кінґфіршер активно перекладає та видає Жорж, тому на цю книгу також варто очікувати у найближчому майбутньому. Цей роман — ретелінг казки братів Ґрімм про принцесу-гусівницю. Корделія знає, що її мати незвичайна. У їхньому будинку немає дверей між кімнатами, і її мати не дозволяє Корделії мати жодного друга, якщо не рахувати Фаладу, прекрасного білого коня. Але дещо більше, ніж проста ексцентричність, виділяє її матір з-поміж інших. Інші матері не чарівниці.

🌟Somewhere Beyond the Sea, TJ Klune — продовження Дому у волошковому морі, тому варто очікувати від видавництва Bookchef. У продовженні Лайнусу та Артуру доведеться боротися за тих, ким вони опікуються. Це також боротьба за краще майбутнє, на яке заслуговують усі магічні діти.

🌟The Siege of Burning Grass, Premee Mohamed — темна конячка списку, що має дуже невелику кількість оцінок на гудрідз та амазоні. Анотація каже щось про приголомшливі роздуми про війну, націоналізм, насильство та мужність. А от відгуки кажуть про дослідження пацифізму на противагу жахіттям війни. Щось не думаю, що таке чтиво зможе зайти сучасному українцю.

🌟Long Live Evil, Sarah Rees Brennan — цей епічний фентезі-дебют для дорослих ставить читача на місце лиходія у пригодах (якщо дебют у дорослому фентезі, то чому на Goodreads стоять хештеги Young adult і роментезі? 🥲)

🌟The City in Glass, Nghi Vo — роман охоплює кілька століть і розповідає історію демона, ангелів та їхні стосунки з вигаданим містом Азріл. Одиночна книга, між іншим.

Чи вас щось зацікавило?
29.04.202514:49
Кантика для Лейбовіца Волтер М.Міллер-мол.

Ніч видалася неспокійною, і належала вона Люциферу.


Тепер єдине зло у світі, докторе, — це те, що світу більше не існує.


🕯Це однозначно був незвичний досвід. По-перше, я в принципі читаю небагато наукової фантастики. По-друге, цю навряд можна назвати типовим представником.

🕯Кантика для Лейбовіца — це постапокаліптичний фантастичний роман, що при цьому спирається в першу чергу на… релігійну складову. Події відбуваються навколо католицького монастиря у пустелі на заході США. Проте США вже не існує, як і ряду інших країн. Залишись тільки уламки старого світу після тотальної ядерної війни, що безжально знищила як переважну кількість людей, так і здобутки цивілізації. У результаті цієї війни люди почали відноситись до знань і технологій вкрай вороже. Книги спалювались, вчені (та і навіть просто грамотні) люди — страчувались. І саме церковні ордени почали виступати охоронцями та зберігачами знань старого світу.

🕯Отже, релігійна складова тут надзвичайно потужна. Прямі і приховані алюзії, велика кількість латини, відсилки до теологічних робіт — цього тут вистачає з головою. Для розуміння, на 275 сторінок власне твору українською, в кінці ще майже 30 сторінок приміток та перекладу фраз і молитов з латини. Після Другої світової війни сам Міллер, що безпосередньо приймав участь у багатьох битвах і протягом всього життя страждав від ПТСР, навернувся до віри. Очевидно, що тематика була для нього близькою і важливою.

🕯Проте, звичайно, окрім теологічних диспутів, тут піднімається велика кількість інших питань: природа знань і незнання, моральні засади використання цих знань, циклічність історії, взаємовідносини світського і релігійного. Деякі теми, до речі, мені сильно перегукувались з Бібліотечною трилогією Марка Лоуренса (хоча це дуже (!) різні книги).

🕯Це дуже розумна, дуже влучна, насичена і дещо депресивна книга. Деякі ідеї, безперечно, продукт свого часу та обставин, за яких писав Міллер. Проте це точно постапокаліпсис, якого ви ще не бачили. Окремо виділю неочікувано тонке, сухе почуття гумору автора, завдяки якому твір не перетворюється на пафосну інструкцію з навернення до католицизму.

Ну і похвалю наше видання від видавництва Богдан. Зроблено з <strike>Богом в серці </strike>повагою до читача: продумані примітки та хороший переклад.

⭐️⭐️⭐️⭐️.25 (ось так специфічно, бо в Fable можна!)

#відгук@evil_readers
Трапляється у житті різне, але деякі речі незмінні і за розкладом, як і рубрика #arthurianart

Сер Бедівер — лицар Круглого столу, що за легендою повертає Екскалібур Володарці озера Німуе після смерті короля Артура.

Бедівер насправді один з найбільш ранніх персонажів, повʼязаних з Артуріанським циклом. У валлійських текстах він згадується як Bedwyr, разом із сером Кеєм вони є найближчими друзями та споборниками Артура.

При цьому зображень його, на відміну багатьох інших героїв Артуріани, не так багато.

Сер Бедівер — картина сучасного британського митця Крістофера Ле Брана. У творчості Ле Брана є кілька повторюваних мотивів, у тому числі вершники та лицарство. Тут сер Бедівер зображений після битви при Камлані: верхи, з похиленою головою біля озера, вкритого ліліями. Ми бачимо момент перед поверненням меча Володарці озера, де лицар ніби збирається з силами для своєї останньої місії.
Отакі раритети, наприклад, можна вхопити на Книжковій країні на стенді Стилета і Стилоса.

Взагалі багато новинок і цікавинок на подивитись і пощупать.

Тільки дуже спекотно сьогодні 🫠
Червоне повстання Пірс Браун

Ох, навіть і не знаю, як вмістити всі думки в один допис. Тому, мабуть, обійдусь достатньо загальним відгуком.

🪐На початку книги ми знайомимось з Дерроу. Дерроу 16 років, він належить до класу «Червоних» (читати - майже рабів), які під поверхнею Марса гарують, щоб забезпечувати вищі класи засобами для терраформування інших планет та супутників. У Дерроу є дружина та родина, яких він дуже любить. Але внаслідок певних трагічних подій він стає на шлях помсти правлячим елітам.

🪐Перше, що вам потрібно знати — це не наукова фантастика. Фантастика — так, проте науковості тут очікувати не варто. Найкращий опис дійсно був у тих відгуках, які називали цю книгу «Голодними іграми у космосі» (я не люблю баттл роялі в принципі, а тут його наявність ще і не сильно виправдана, на відміну від Голодних ігор). Тому якщо ви раптом очікували масштабної космічної епопеї, то принаймні у першій частині її не буде точно.

🪐Недоліків у першої книги маса. Всі наші «улюблені» тропи YA зібрані в одному місці: головний герой - абсолютно той самий «обраний, не такий, які всі, унікальний і особливий», і все він витримує, і все йому дається, і люди, що бачили його 5 хвилин за своє життя, безпричинно стають йому вірними до гроба. На клубі наші думки з цього приводу розділились, але я продовжую вважати, що Дерроу — таки Марті Сью. Звичайно, йому дають «трагічну передісторію», він буде мститися, а по дорозі також трошки боротись з несправедливістю. Світ (поки що) недорозкритий. І соціальний устрій, і колоніальну систему нам описують дуже і дуже загальними рисами. З одного боку — це логічно, бо це поки все, що власне дізнається сам головний герой. З іншого — хочеться більшого, бо в принципі у всій цій історії бачиться величезний потенціал.

🪐Написано слабко. От прям хотілось відправити Пірса Брауна на якісь курси creative writing, бо кількість дивних діалогів, постійних повторів, пафосу, рублених речень, псевдофілософських цитат тощо просто зашкалює. Я розумію, що це дебютна книга автора, і дуже сподіваюсь, що у наступних частинах він і його редактори працювали краще.

🪐Про нелогічність деяких сюжетних моментів я просто помовчу, бо так, спойлери.

🪐Отже, може здатися, що мені абсолютно не сподобалось, і я зараз як вліплю погану оцінку 😁 Але це не так. В цілому — сподобалось, і серію я далі точно читатиму, бо певні моменти дали величезний кредит довіри автору. Ця книга точно була динамічною, захопливою та як мінімум дуже розважальною. Я повторю це знову: я бачу величезний потенціал. Для більшого світу, більш захопливих подій та інтриг (а також для кращого стилю в автора, бо я ж бачу, що він може, було кілька епізодів, коли мене аж пробрало).

🪐Найкраща порада: читати без очікувань «найкращої фантастичної серії у вашому житті»; радше як соціальну антиутопію в космосі у майбутньому, а не НФ; а також не дуже сильно задумуватись у процесі, а просто плисти за течією і отримувати задоволення від динаміки та пригод.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

#відгук@evil_readers
Дочитала я вчора Червоне повстання Пірса Брауна, і навіть не знаю, як до купи зібрати думки з цього приводу. Відгук, мабуть, напишу вже після книжкового клубу, бо зараз я реально як у тому мемі “it has potential!” 😁

А от 2 інші книги в процесі потребують вибирати з надр памʼяті якісь залишки знань (заради справедливості, дуже загальних) з релігієзнавства.

Це, по-перше, Till we have faces. Тут я вже на середині, і мені страшенно подобається. Але, як і завжди у Льюїса, багато про релігію. Філософська, темна книга.

Друга - Кантика для Лейбовіца, яку я почала вчора. Мені здається, до цієї книги одразу має прикладатись яка-небудь Теологія для чайників. Поки я не втягнулася, і йде важко.

<strike>Це в нас що, Великодні читання? 🌚</strike>
Маємо унікальну змогу поспілкуватись з цілком реальною Нобелівською лауреаткою, яка при цьому ще і активно підтримує Україну 🖤

Зареєструватись на зустріч з Ольгою Токарчук у Києві 8 травня можна тут
Ну що ж. Була книжка, і нема книжки 🥲
Ну а це просто щоб ви розуміли масштаб трагедії і без Книжкової країни 😁

Це залишок надбань за останній час: забрала свою частинку замовлення з Ранку з моїми улюбленими книжковими бестіз, а також книжки від Темпори та пару штучок з yakaboo.

Мені потрібен детокс і бан на покупки. У травні тільки сплачу свої книжкові підписки, а далі триматиму себе в руках.
24.04.202508:18
дуже важка ніч, дуже складний ранок 💔

будь ласка, задонатьте сьогодні на якийсь з актуальних зборів! додаю ті, що поширювали знайомі, та свій збір на бус:

на евакуаційний бус (мій розіграш): https://send.monobank.ua/jar/8n5doJfC5o

на ретранслятор (звідси): https://send.monobank.ua/jar/A3ukJKXdBC

на антени (звідси): https://send.monobank.ua/jar/3799ySkY7w

на мавік (розіграш тут) : https://send.monobank.ua/jar/8wxSJFqgoQ

на прилади нічного бачення (звідси): https://send.monobank.ua/jar/8jmErvLaf4

на автівку (звідси): https://send.monobank.ua/jar/A8WyjbZshp

на пікап (звідси): https://send.monobank.ua/jar/5SrUBTMNsq
Минулий раз ми зачепили тему Святого Ґрааля, тому сьогодні покажу ще одну картину Данте Габріеля Россетті Діва Святого Ґрааля 1874 року. Россетті написав кілька картин, пов'язаних з легендою про Ґрааль, і дві з них зображають Діву Святого Ґрааля.

Персонаж Діви кілька разів згадується у Смерті Артура Мелорі, хоча, за його звичкою, Россетті дозволив собі певну художню свободу у зображенні жінки. Мелорі описує її як «діву світлу та юну» і «одягнену всю в біле». Діва ж Россетті вдягнена зовсім не у біле, і взагалі має трохи більш світський вигляд, ніж уявляв би Мелорі. Розпущене волосся, червоні вуста та одяг надають картині чуттєвих відтінків (що взагалі характерно для пізніших робіт Россетті).

Моделлю була Алекса Вайлдінг, одна з улюблених моделей художника. Россетті навіть платив їй обовʼязковий щотижневий гонорар, аби дівчина позувала винятково для нього, боячись, що інші художники також можуть найняти її для своїх картин.

#arthurianart
16.04.202520:01
Загорніть все 💅
Shown 1 - 24 of 109
Log in to unlock more functionality.