Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Служба зовнішньої розвідки України avatar
Служба зовнішньої розвідки України
Служба зовнішньої розвідки України avatar
Служба зовнішньої розвідки України
росія стоїть на порозі економічної кризи

На наступному тижні госдума рф розгляне урядовий законопроєкт про перегляд показників федерального бюджету. Основна причина невідкладних дій – величезний дисбаланс дохідної та видаткової частин бюджету.

Посилення негативних тенденцій в економіці рф є наслідком суттєвого перевищення рівня витрат над доходами – насамперед через необхідність живити криваву машину війни проти України.

Через дисбаланс уряд рф змушений переглянути федеральний бюджет на 2025 рік у бік збільшення його дефіциту на 250 % (з 12 до 42 мільярдів доларів США). При цьому міністерство фінансів рф декларує незмінність прогнозованого показника зростання ВВП – на рівні 2,5 %, пояснюючи свою логіку очікуваним «збільшенням ненафтогазових доходів».

Насправді це означає безпрецедентне в історії сучасної росії зростання податкового тиску на бізнес. Для нормалізації ситуації в економіці уряд рф запланував збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб на 180 %, податку на прибуток підприємств – на 110 %, а податку на додану вартість – на 17 %. При цьому до 30 % підприємств малого та середнього бізнесу в росії вже зараз перебувають на межі банкрутства. До кінця поточного року прогнозується збільшення цього показника до 50 %.

Згідно із заявою міністра фінансів рф а. сілуанова, «пріоритети бюджету рф залишаються незмінними… всі цілі національного розвитку будуть виконані незалежно від зовнішніх умов і чинників…». Проте міністр фінансів замовчує той факт, що дохідна частина бюджету рф більш ніж на 30 % залежить від експорту російської нафти. За перший квартал 2025 року нафта марки urals суттєво втратила в ціні.

На сьогодні закупки російської нафти у портах Приморськ і Новоросійськ коливаються на рівні 47-49 дол. США за барель, тоді як у бюджет закладалася вартість на рівні 69,7 доларів за барель. Відтак падіння нафтогазових доходів рф у річному вираженні може становити до 30 %, або 30–40 мільярдів доларів, що фактично дорівнює дефіциту бюджету рф на цей рік.

У контексті маніпулювання офіційною статистикою аналогічна ситуація з рівнем інфляції. російський уряд закладає показник на рівні 7,6 %, тоді як за нашими оцінками, уже сьогодні реальна інфляція в росії перевищує 20 %.
30.04.202516:16
Угорська влада проводить політику, що суперечить інтересам європейської спільноти

Останні кроки угорського керівництва створюють неабияку загрозу національній безпеці як для України, так і для Європи.
СЗР України фіксує зростання деструктивного впливу на Україну щонайменше у чотирьох напрямах.

Перший – залучення угорських юридичних осіб до фінансуванні війни росії проти України. Яскравий приклад – АО «ОТП Банк» (перебуває у 100 % власності OTP Bank Nyrt, Угорщина) здійснює обслуговування російських підприємств оборонно-промислового комплексу. СЗРУ відомо про обслуговування ним щонайменше трьох таких підприємств (здійснюють модернізацію, ремонт засобів РЕБ і радіозв’язку).

Другий – формування сприятливих умов для діяльності російських спецслужб у країнах Європейського Союзу з позицій в Угорщині. Про загрози від послаблення вимог в’їзду громадян рф до Угорщини неодноразово заявляли депутати Європарламенту та представники Єврокомісії.

Третій – продовження використання урядового фонду імені Габора Бетлена для формування механізмів фінансової залежності членів угорської меншини.

Четвертий – для здійснення своїх антиукраїнських намірів уряд В. Орбана переховує та використовує осіб, які є фігурантами кримінальних проваджень СБ України. Зокрема керівник Товариства угорської культури Закарпаття В. Брензович розглядається Будапештом на посаду представника угорської меншини у Верховній Раді України (формування якої вимагає угорська сторона).

СЗР України відстежує деструктивну діяльність угорської влади.

Ми знаємо, як Угорщина координує з росією діяльність з блокування євроінтеграції України та які механізми для цього використовуються.

Ми бачимо, як відбувається російсько-угорська взаємодія зі звинувачення України у «порушенні мовних і освітніх прав національних меншин».

Ми усвідомлюємо, що така співпраця з москвою є лише елементом загальної стратегії кремля зі знищення Української держави.
Служба зовнішньої розвідки України вітає прикордонників із професійним святом

У сучасних умовах військовослужбовці та працівники Державної прикордонної служби України стійко стоять на шляху захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності кордонів нашої країни. Ваш щоденний подвиг, мужність і незламна вірність присязі є прикладом відданого служіння Українському народові.

Служба зовнішньої розвідки глибоко цінує партнерську взаємодію з прикордонною службою, що базується на взаємній довірі, професіоналізмі та спільному прагненні забезпечити національну безпеку.

Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, витримки та нових досягнень.

Голова Служби зовнішньої розвідки України
генерал-лейтенант Олег Іващенко
28.04.202520:18
Доповіді керівників Служби зовнішньої розвідки України та Служби безпеки України.

Керівник СЗР доповів про ліквідацію осіб із вищого командного складу російських збройних сил. Справедливість неминуче приходить. Керівник СБУ доповів про наші подальші заходи з протидії російським агентурним мережам в Україні та диверсантам. Хороші результати. Дякую за роботу.

Також працюємо і над наступними санкційними кроками України. Сьогодні мені представили матеріали, які обґрунтовують необхідність відповідних рішень. Готуються відповідні подання на РНБО.
Утримуючи облікову ставку, кремль усе більше «затягує паски» народу

Намагаючись «заспокоїти» настрої всередині країни, «росстат» офіційно звітує про річну інфляцію на рівні 10,3 %. Водночас реальна «інфляція для бідних» (індекс споживчих цін на товари першої необхідності) вже становить 17 %. Це в 1,7 раза перевищує офіційні показники й ставить під сумнів достовірність офіційної статистики під час оцінки соціально-економічного становища росії.

25 квiтня центральний банк росії ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 21 %, що говорить про продовження курсу на жорстку грошово-кредитну політику. Зі свого боку це знижує інвестиційну активність у росії, гальмує зростання ВВП та підвищує фінансове навантаження на бізнес.

Через високий загальний рівень цін (попри так зване «зниження інфляційного тиску») регулятор вимушений продовжити підтримувати жорсткі грошово-кредитні умови, аби повернути інфляцію до цільового рівня у 4 % до 2026 року. Середню ж облікову ставку у 2025 році цб прогнозує в 19,5–21,5 %.

Подальше зміцнення рубля є вкрай малоймовірним через нестійкий характер зовнішньоекономічного балансу та геополітичну невизначеність. СЗРУ прогнозує, що в умовах високої інфляції продовження чинної політики кремля призведе до подальшого падіння реальних доходів населення та посилення соціальної напруженості в країні.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
кремль переформатовує вплив: Вірменія та Молдова – під прицілом

👉 Перший заступник глави адміністрації президента рф сєргєй кірієнко став новим куратором «вірменського напрямку» в кремлі. На цьому треці він посунув іншого заступника керівника путінської адміністрації дмітрія козака, який остаточно випав з обойми наближених до російського диктатора.

Це призначення є свідченням загострення апаратної боротьби в кулуарах російської влади та частиною ширшого процесу посилення ролі внутрішньополітичного блоку під керівництвом кірієнка. Раніше він уже очолив «молдовське» питання, а також координує аналогічну діяльність у Абхазії, Південній Осетії та на тимчасово окупованих територіях України.


🔹 Ключове завдання, поставлене перед кірієнком – організувати протидію зближенню Кишинева та Єревана із Заходом та забезпечити перемогу проросійських сил на найближчих парламентських виборах у Молдові (вересень 2025) та Вірменії (2026).

🔸 Для забезпечення програшу проєвропейських політичних сил росія вже традиційно планує використати гібридні методи – медійний тиск на чинне керівництво країн, підкуп виборців, залучення «п’ятої» колони, об’єднання в єдиний блок опозиційних партій та інші інструменти соціальної інженерії.
Тіньова медіа-мережа кремля: нова стратегія впливу на свідомість європейців

На початку 2025 року росія переформатувала інформаційну стратегію, запровадивши нові організаційні структури та проєкти на базі вже наявних, а саме: мережі телекомпаній russia today (rt) і новинної агенції sputnik, центр компетенцій у сфері інтернет-комунікацій «диалог», мультимовна платформа «international reporters», традиційні державні рупори кремля та тіньова армія інтернет-тролів, «незалежних» експертів і закордонних агентів впливу.

Сутність змін полягає у тому, що росія реанімує ці медіацентри та формує на їх основі псвевдонезалежні платформи, через які поширює свою пропаганду.


🔹 Найбільшу роль у цьому відіграє «rt». Після запровадження заборон з боку ЄС, Великої Британії та США,  «russia today» розпочала створювати нові медіапроєкти в Європі переважно в інтернеті та соцмережах. Водночас в країнах Глобального Півдня вона запустила низку проєктів з використанням традиційних медіа.

💰Наприклад, у 2025 році на утримання керуючої структури «rt» кремль виділив 31,1 млрд рублів. Пріоритет – створення «партизанських» проєктів та поширення їх за кордоном. Ключова ознака – такі медіа не марковані брендом «rt» і не розкривають власного джерела, використовують ШІ, соціальні мережі та месенджери. Вони діють переважно в Інтернеті – на платформах, де російська присутність можлива: Telegram, YouTube (через нові акаунти), платформи на кшталт rumble, а також у заблокованому в рф Twitter (нині X).

🔸Крім того, одним із фінансових і організаційних центрів російських медіаоперацій стали країни Близького Сходу, де функціонують пов’язані з «rt» медіапроєкти. Йдеться передусім про телеканал «Ghaf TV Productions», на якому працюють колишні співробітники «russia today». Ще один новий проєкт «rt» – медіакомпанія «Viory». Компанія позиціонує себе як незалежне агентство і не афішує зв’язки з рф. Проте раніше саме це медіа працювало в Берліні під брендом «Ruptly», що потрапив під західні санкції.
Верстатобудування рф: глибока залежність від імпорту та провал імпортозаміщення

російське верстатобудування залишається критично залежним від імпорту, насамперед технологічно складних машин із числовим програмним керуванням. Попри заяви кремля щодо збільшення місцевого виробництва верстатів, російські підприємства використовують 98,3 % верстатів іноземного походження із Туреччини, Китаю, Індії та Малайзії.

Наприкінці 2022 року найбільшим постачальником верстатів до рф став Китай, забезпечуючи 62 % від загальної кількості іноземних верстатів (до лютого 2022 року цей показник становив 20 %) і понад 50 % комплектувальних запчастин.

У 2024 році частка китайських верстатів на російському ринку зросла до 71 %. Крім того, значно збільшилося постачання верстатів з Індії (у 2024 році порівняно з 2020 роком – у 27,5 раза).

Водночас унаслідок західних санкцій скоротився імпорт верстатів із ФРН (до війни займали на російському ринку 15–20 %), а також Японії та Південної Кореї.

Ситуація на російському ринку виробництва високотехнологічних верстатів демонструє системні проблеми промисловості, пов’язані з браком західних технологій. За даними СЗРУ, урядові програми «імпортозаміщення» не змогли нівелювати залежність рф від іноземних технологій.
росія та Іран: енергетичний союз на тлі глобальної ізоляції

росія планує розпочати постачання природного газу до Ірану вже у 2025 році. Планується як використання наявних газопроводів, так і будівництво нових відгалужень.

Наявна логістична інфраструктура (газопровід «Моздок – Ширвановка –Хаджикабул – Астара – Абадан») дасть можливість постачати до 1,8 млрд м³ газу на рік. Наразі узгоджується ціна на газ, тому точна дата початку постачань іще не визначена.

Запланований потенціал нового газового проєкту становить до 55 млрд м3 газу на рік. На початку 2025 року сторони остаточно погодили маршрут нового трубопроводу, що пройде через територію Азербайджану.

Окрім газової співпраці, за рахунок російської кредитної лінії в Ірані планується будівництво нової атомної електростанції.

Втілення газового проєкту створює нові можливості для диверсифікації російського експорту в умовах санкційних обмежень. Також – це ще один спосіб для розрахунків із Тегераном за його військову допомогу у війні проти України.

Для Ірану – це можливість покриття дефіциту газу для споживачів, які проживають на півночі країни, оскільки місцеві газові родовища розташовані на півдні.
З нагоди 11-ї річниці діяльності висловлюємо подяку спільноті InformNapalm за вагомий внесок у протидію агресії рф та захист інформаційної безпеки України.

Професійні розслідування, аналітика і доказова база, над якими працювали і працює Ваша спільнота, стали важливим ресурсом як для українських, так і міжнародних партнерів у боротьбі з російською дезінформацією.

Служба зовнішньої розвідки України високо цінує вашу роботу та бажає подальших успіхів у діяльності!
25.04.202513:18
Великі інвестиції у хаос: аналіз інформаційної війни кремля

🔹
Служба зовнішньої розвідки України викрила інструменти російської інформаційної агресії проти нашої держави. Про це під час виступу під час форуму «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін» повідомив представник СЗРУ.

❗️кремль значно наростив інвестиції в інформаційну агресію, розглядаючи її як ключовий інструмент війни.

«Ми навчилися не лише відповідати, а ініціювати. Ми стали джерелом, а не об’єктом. У цьому – наша перевага. Наша головна відповідь – присутність. Там, де нас немає, з’являється кремль. Ми маємо бути першими, хто говорить, бо тиша – це простір, що заповнюється брехнею», – підкреслив представник СЗРУ.
Терористична активність на півночі Беніну зростає на тлі напруження з сусідніми хунтами

🔹
У північних районах Беніну фіксується зростання терористичної активності, що пов’язують із дестабілізацією ситуації в регіоні після приходу до влади військових режимів у Нігері та Буркіна-Фасо.

🔸 Влада Беніну звинувачує військові хунти сусідніх країн у співпраці з терористичними угрупованнями з метою посилення власного впливу в регіоні. Особливе занепокоєння викликає ситуація на спільних кордонах, де бракує ефективної координації безпекових зусиль.

📌 Після переворотів у Буркіна-Фасо в 2022 році та Нігері в 2023 році, країни очолили військові уряди. Напруження у відносинах із Беніном зросло після того, як він підтримав санкції та політичний тиск, ініційовані Економічною спільнотою країн Західної Африки (ECOWAS) проти нових режимів.

▪️У відповідь Ніамей і Уаґадуґу звинувачують Бенін у співпраці із західними державами, зокрема у розміщенні їхніх військових баз, що, на думку хунт, становлять загрозу їхній стабільності.

▫️Погіршення міждержавних відносин створює сприятливе середовище для терористичних організацій, які активізують свою діяльність і залучають нових послідовників у прикордонних регіонах.

Довідково: Згідно з офіційними даними, у 2021–2024 роках від рук бойовиків загинуло понад 120 бенінських військовослужбовців. Лише за останні чотири місяці цього року втрати становили щонайменше 85 осіб.
кремль віджимає приватний бізнес та спрямовує його на потреби війни

Нещодавно кремль націоналізував найбільший у країні завод із виробництва каталізаторів та адсорбентів, що використовуються для ВПК – ТОВ «салаватский катализаторный завод».

Націоналізація заводу стала черговим кроком у посиленні державного контролю над підприємствами, що мають стратегічне військово-промислове значення. Це також є прикладом використання правоохоронної системи для репресивного перерозподілу власності.
У цьому ж місяці росія відібрала в американського інвестора компанію «главпродукт» – найбільшого виробника консервів. Мета – організація поставок продуктів харчування в інтересах росгвардії та мо рф.

До цього буквально за один тиждень у приватного бізнесу «віджали» найбільший у країні зерновий трейдер «родные поля», найбільший оператор складів raven russia, а також аеропорт «домодєдово» – другий за пасажиропотоком у москві.

Загалом у минулому році в росії було націоналізовано як мінімум 67 компаній із загальною виручкою понад 807,6 млрд. рублів і вартістю активів більше 544,7 млрд рублів. У 2023 році загальна вартість активів націоналізованих підприємств становила близько 483,5 млрд рублів, у 2022-му – 280,5 млрд рублів.

Крім того, кремль тисне на бізнес для продажу на користь військових структур виробничих потужностей у цивільному секторі.

Компанія Faberlic продала свою фабрику з пошиття одягу компанії тов «воентекстильпром», що пов’язана з російським державним ат «военторг». Річна потужність підприємства становила приблизно 750 тис. виробів.

Наприкінці минулого року компанія Gloria Jeans продала чотири швейні фабрики в Ростовській області підприємству «булава», що входить до концерну «калашников» і спеціалізується на виробництві військового одягу.

СЗРУ переконана, що у короткостроковій перспективі в росії триватиме викуп або перерозподіл цивільних активів на користь ВПК, зокрема швейних і машинобудівних підприємств. кремль опосередковано стимулює або координує такі угоди, прикриваючись «стратегічними цілями».
Економіка окупації: кремль планує фінансувати війну за рахунок вкрадених українських ресурсів

російські загарбники мають намірпровести геологорозвідувальні роботи щодо рідкісних мінеральних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України – у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонських областях.

На ТОТ України є значні родовища титану, літію, вольфраму та молібдену. Зокрема Шевченківське літієве родовище на Донеччині має запаси 13,8 млн т руди (із вмістом оксиду літію близько 1,2 %). У Запорізькій області розміщено близько 20 % світових запасів титану.

Усього у планах рф дослідити близько 70 ділянок. Серед пріоритетних корисних копалин – літій, графіт, марганець, молібден, вольфрам, титан та уран.

Окупанти очікують, що до 2030 року економічний ефект від втілення цих геологічних проєктів може сягнути понад 11,2 млрд дол. США у вигляді податкових надходжень. Крім того, москва заявляє про намір знизити до 2030 року імпортну залежність від рідкісноземельних металів від 75 % до 45 %, збільшивши власне видобування до 50 тис. т на рік.

Фактичне закріплення економічного контролю рф над ТОТ України вкотре свідчить про те, що москва не має наміру домовлятися про реальне припинення війни чи компроміси.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
26.04.202508:49
🎙️ Щотижневий аудіодайджест новин від СЗРУ

📍Найважливіші зовнішні події тижня — у зручному аудіоформаті. Ми зібрали головне, щоб ви могли залишатися в курсі — лаконічно, цікаво й по суті.


🎧 Слухайте, коли зручно.
росія визнала нестачу дронів, але планує нові БпЛА, а не мир 

🔹кремлівський диктатор публічно визнав дефіцит FPV-дронів, сучасного зв’язку та РЕБ у своїй армії. Водночас москва не знижує темпів – навпаки, пришвидшує розробку бойових лазерів, роботизованих платформ і систем ШІ для ведення бойових дій.

📡 Йдеться не про мир – а про новий виток агресії.
Росія не хоче миру. Вона хоче перемоги будь-якою ціною, вкладаючись у зброю майбутнього замість припинення війни.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
Історії про розвідників: Козацька самопожертва

Робота розвідника почасти полягає не лише у здобуванні потрібної інформації. Доволі часто доводиться свідомо передавати ворогові дезінформацію, аби виграти бій, а іноді – й змінити перебіг історії.

Одним із перших таких розвідників був український національний герой Микита Ґалаґан. За дорученням Богдана Хмельницького він свідомо прийняв тортури та смерть, аби дезорієнтувати противника щодо кількості і розташування козацьких військ і завів вороже військо в хащі, що дало змогу козакам атакувати з вигідної для них позиції і врешті виграти бій.

Черговий епізод подкасту «Історії про розвідників» – про героїзм, відвагу та самопожертву, підступність та помсту ворогів не на полю бою...

Слухайте за посиланнями, пам’ятайте історію, шануйте нинішніх Українських Героїв:
Apple Podcasts
Spotify
MEGOGO
You Tube Music
Сьогодні ми схиляємо голови у пам'ять про всіх, кого торкнулася Чорнобильська трагедія – найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Із вибухом реактора ЧАЕС зруйнувався спокій мільйонів.

Ми згадуємо тих, хто першими кинувся у пекло – пожежників, інженерів, медиків. Їхня самопожертва – це подвиг, що не має терміну давності. Чорнобиль – це біль, але водночас і символ мужності, відповідальності та незламності людей.

Нехай у цей день у кожному з нас озветься тиха шана. До героїв-ліквідаторів. До землі, що досі лікує свої рани. До правди, яка повинна жити.

Пам'ятаємо.
🇺🇦 Свіжий огляд соціально-економічної ситуації в росії читайте тут.
显示 1 - 24 99
登录以解锁更多功能。