Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Гендер в деталях avatar
Гендер в деталях
Гендер в деталях avatar
Гендер в деталях
02.05.202515:02
Десерт «Каринська»: як українська гастрономія вшановує забутих мисткинь

🍰 Українські кондитер(к)и створять десерт на честь Варвари Каринської — модельєрки з Харкова. Про це повідомив підприємець Всеволод Поліщук.

«Кілька місяців тому я написав, що пора забувати імперські назви, що у Львові меренговий десерт давно носить ім’я “Прийма-Богачевська”. І що пора б так зробити на всеукраїнському рівні», — розповів Поліщук.

🍴Розробкою нового десерту займатимуться кухар Євген Клопотенко та кондитерка Мирослава Новосад. Вони працюватимуть над рецептурою нового меренгового десерту, який отримає назву «Каринська».

🧁Аби кожен заклад міг підтримати ідею вшанування української мисткині, процес приготування десерту розмістять у відкритому доступі.

Варвара Каринська — дизайнерка одягу, авторка сценічних костюмів для кіно та балету, володарка премії «Оскар» (1948) — за дизайн костюмів до фільму «Жанна д'Арк». Завдяки ініціативі, «Каринська» стане не лише десертом, а знаком пам’яті й присутності української культури у повсякденному
29.04.202512:04
🏳️‍🌈У Львові активісти зірвали ЛГБТ+ захід.

🔥 26 квітня представники ЛГБТ+ організації «Інсайт Львів» хотіли провести захід «Ісус – КВІР?» під гаслом «ЛГБТ та християнство — у пошуках діалогу».

🤔 Активісти з кількох організацій зірвали цю подію та заявили, що «захід був провокацією». Вони вважають, що акція «ображає традиційні українські цінності».

«Ми, разом із побратимами з інших організацій, зупинили цю провокацію. Чітко заявляємо: ми не дамо таким організаціям розвиватися на наших землях. Наші цінності й традиції — святі. І кожен, хто намагається їх зневажити, отримає гідну відповідь. Закликаємо всіх ставати на захист нашої культури, наших святинь і нашої гідності.»

Організатор(к)и заходу мали на меті просувати діалог ЛГБТ+ людей з релігійною спільнотою.
29.04.202507:30
У віці 41 року померла Вірджинія Джуффре — одна з найвідоміших обвинувачок торгівця людьми з метою сексуальної експлуатації Джеффрі Епштейна

⚖️Вона була однією з перших, хто закликала до кримінального переслідування Епштейна, після чого тому були висунуті звинувачення.

За офіційними даними, він наклав на себе руки у в’язниці. Втім, навколо його смерті точаться суперечки: деякі стверджують, що його вбили, щоб уникнути викриття впливових клієнтів, які причетні до побачень з приблизно 250 неповнолітніми дівчатами на острові Епштейна.

👩‍⚖️У 2022 році Джуффре також подала позов, у якому звинуватила британського принца Ендрю у сексуальному насильстві над нею в підлітковому віці в особняку Епштейна в Нью-Йорку та на його приватному карибському острові Літтл-Сент-Джеймс.

Звинувачення проти Епштейна породили кілька судових справ, зокрема вирок у Нью-Йорку британській світській левиці Гіслен Максвелл — її звинуватили у допомозі Епштейну у сексуальному насильстві над дівчатами-підлітками. Вона відбуває 20-річний термін ув'язнення у в'язниці у Флориді.

25 квітня 2025 року Джуффре покінчила життя самогубством, повідомляє її родина.

«Вірджинія була запеклою воїнкою у боротьбі проти сексуального насильства та торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації. Вона була світлом, що вихопило так багато вцілілих», – йдеться у заяві родини.
Домагання до неповнолітньої у Тернополі: злочинець отримав вирок

💁🏻‍♀️ Літом 2023 року у Тернополі неповнолітня дівчина, повертаючись від друзів, викликала собі таксі через застосунок Uklon. Вже довізши пасажирку за адресою, таксист заблокував двері, почав торкатися дівчини та намагався її поцілувати.

«Дівчинку врятував мамин дзвінок на мобільний телефон, яка знаючи, що дитина мала б вже приїхати, почала хвилюватися і телефонувати дочці. Неповнолітня розповіла про інцидент сестрі та мамі, й родичі звернулись до правоохоронців. За кілька годин таксиста затримали», — зазначили у Тернопільській обласній прокуратурі.

❗️Розгляд справи тривав майже 2 роки. Таксиста, який вчинив сексуальне насильство, засудили до 5 років позбавлення волі.
5 квітня загинула Маргарита Половінко — військовослужбовиця, волонтерка, художниця.

30 квітня о 18:00 у галереї The Naked Room відбудеться вечір пам’яті. Він розпочне тиждень, присвячений Маргариті та її діяльності.

Подія організована подругами і родиною Маргарити. Відвідати простір можна до 10 травня.

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
Художника Кегінде Вайлі звинувачують у сексуальному насильстві: вперше справа дійшла до суду

✏️ Художник Кегінде Вайлі, найбільш відомий президентськими портретами подружжя Обами, у лютому 2025 року був звинувачений у сексуальному насильстві щодо художниці Оґечі Чіке.

❗️Раніше Вайлі вже публічно звинувачували в сексуальному насильстві, однак щодо чоловіків. Це перше звинувачення від жінки — цього разу позов подано до суду. За словами Чіке, вона тривалий час не наважувалася на розголошення, але можливість подати позов з’явилася завдяки тимчасовому скасуванню строку давності злочинів сексуального насильства у штаті Нью-Йорк.

Сам інцидент трапився у 2007 році у ресторані в Нью-Йорку, після чого Оґечі Чіке покинула Нью-Йорк і припинила працювати у сфері мистецтва.
Адвокати заявниці наголошують, що дії Вайлі порушили не лише кримінальне законодавство, а й громадянські права Чіке.
30.04.202513:33
Від першої особи: VR-досвід змушує чоловіків інакше подивитися на домагання

📌Італійські науков_ці створили віртуальну реальність, яка дає чоловікам змогу прожити досвід жінки, що пізно ввечері їде в метро й стикається із небажаними залицяннями. Метою експерименту було спонукати чоловіків не лише утримуватись від подібної поведінки, а й активно реагувати, якщо вони бачать, що хтось чіпляється до жінок. Серед групи науков_ців були представни_ки кафедри філософії Болонського університету, Дослідницької ради Інституту когнітивних наук і технологій та Департаменту когнітивних наук Університету Мессіни.

🚇У дослідженні взяли участь 36 молодих чоловіків. У віртуальній реальності вони керували аватаром жінки, яка прямувала на вечірку та їхала в метро пізно увечері. Половина з них стикалася з негативними коментарями на кшталт: «Агов, чому б тобі не посміхнутися?», до інших звертались нейтрально, наприклад: «Котра година?».

📋Результати показали, що на нейтральні запитання учасники відповідали приблизно у половині випадків. У групі з негативними коментарями лише один учасник відповів, до того ж агресивно. Більшість пояснила свою стриманість тим, що грали за жінку і якби були в чоловічому образі, то реагували б упевненіше. Ті, хто пережив віртуальне чіпляння, після експерименту відчували огиду та гнів.

Експеримент доводить, що віртуальний досвід може стати інструментом емпатії та змінити уявлення про роль спостерігача у ситуаціях домагань
Jerry Heil – речниця від України на Євробаченні 2025!
29.04.202505:59
У Львові проходить виставка робіт загиблої Алли «Рути» Пушкарчук

🗓 23 квітня у львівському просторі INDEX відбулося відкриття виставки «Бетельгейзе. Намисто для Рути». Мета заходу — спробувати відтворити гарний та сповнений неочікуваних звʼязків світ Алли «Рути» Пушкарчук.

Алла «Рута» Пушкарчук — українська журналістка, редакторка, театрознавиця, військова. Брала участь у Революції гідності, а з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну долучилась до лав ТрО й брала участь в обороні Києва, згодом у квітні 2022 року вступила до лав ЗСУ.

За життя Алла захоплювалася театром і літературою, колекціонувала традиційні українські прикраси, рятувала тварин із прифронтових територій, самовіддано занурювалася у самісіньку суть речей — хай то виготовлення кераміки чи управління артилерійською бусоллю. Виставка представляє фотографічні й поетичні роботи Алли, а також дорогі її серцю речі — намиста, які вона надівала поверх військової форми.
Рута загинула 25 квітня 2024 року під час обстрілу на Донеччині, посмертно нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

📅Коли: щосереди та пʼятниці з 16:00 до 17:00 до 27 червня
🏣Де: простір INDEX м. Львів, вул. І.Франка 33 (3 поверх)

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
28.04.202510:32
#MeToo повертається в залу суду: повторний розгляд справи Вайнштейна

Гарві Вайнштейн знову постане перед судом — і серед присяжних буде більше жінок.

📌 Вайнштейн, колишній голлівудський продюсер, отримав звинувачення у сексуальному насильстві та зґвалтуванні у 2020 році від десятків жінок, що дало новий поштовх для руху #MeToo. Втім, справа триває досі.

🚩 У 2024 році апеляційний суд скасував попередній вирок, визнавши, що під час процесу були допущені свідчення жінок, чиї звинувачення безпосередньо не стосувалися цієї справи. Суд визнав це порушенням права Вайнштейна на справедливий розгляд, тому призначено повторний процес.

🚻 Цього разу присяжними стануть сім жінок та п’ять чоловіків. Цей склад налічує більше жінок, ніж попередній, що може вплинути на сприйняття справи, адже більшість постраждалих у русі #MeToo — саме жінки.

Присяжних обирають за принципом максимальної неупередженості — вони проходять спеціальну перевірку, яка встановлює відсутність упереджень щодо обвинуваченого.

Протягом цієї перевірки прокурорка Шеннон Люсі звернулася до групи 24-х потенційних присяжних із запитанням, чи зможуть вони відкласти свої особисті ставлення до руху #MeToo:

«Чи є хтось, хто згадає про рух і подумає: добре, це просто те, про що я маю пам'ятати, поки вирішую цю справу? Кожен може відкласти це в сторону?»

Усі відповіли, що можуть це зробити.
Цивільні партнерства — не пріоритет

🎙«Громадське радіо» запросили до спецвипуску аналітичної програми «Далі заголовків» Руслана Стефанчука — голову Верховної Ради України.

🏳️‍🌈Серед низки порушених питань було також і питання про цивільні партнерства. Відповідний законопроєкт перебуває на розгляді вже два роки, однак до етапу прийняття не доходить.

«Що стосується цивільних партнерств. У нас дуже багато є законодавчих ініціатив, але я не думаю, що вони можуть визначатися пріоритетними в той період, коли для України питанням номер один є забезпечення наших Сил Безпеки й Оборони», — прокоментував ситуацію Руслан Стефанчук.
25.04.202507:32
Кожна друга жінка в Україні, що працює на «чоловічій» роботі, стикається з проявами сексизму

📈 Дискримінація працюючих жінок в Україні — явище не нове, а дані щодо тих, хто зайнятий у стереотипно «чоловічих» професіях, свідчать про більш помітну нерівність.

📋 Дослідження «Нежіноча робота», проведене ГО «Нові Українські Наративи», показало, що з гендерною дискримінацією на робочому місці стикаються 57% жінок.

💁🏻‍♀️В опитуванні взяли участь 250 респонденток віком від 15 років, найбільшу групу з яких склали жінки віком 35-44 років. Опитані працюють в різних сферах, більшість зайняті у правоохоронних органах, на промисловості й виробництві, в транспортній галузі, IT, науці, тощо.

Найпоширеніші форми дискримінації:
🔻стереотипне ставлення — 43%
🔻перешкоди в кар’єрному зростанні — 27%
🔻нижча зарплатня — 23%
🔻сексуальні домагання — 11%
🔻відмова у працевлаштуванні через стать — 11%
🔻відсутність гнучкого графіка — 10%
29.04.202515:04
Андрію Білоусу присвоєне вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва університета Карпенко-Карого. Відповідний наказ опубліковано МОН 24 квітня 2025 року.
29.04.202510:34
У світі фіксують спалахи хвороб, яким можна запобігти вакцинацією

У багатьох країнах світу спостерігаються спалахи таких хвороб як кір, менінгіт та жовта гарячка. Також існує ризик повернення умовно зниклих хвороб, наприклад, дифтерії.
Причиною є недостатня вакцинація.

За даними ВООЗ, основними факторами, що призвели до цієї ситуації, є дезінформація, приріст населення, гуманітарні кризи та обмежене фінансування. У зоні ризику здоров'я мільйонів дітей та дорослих.

ЮНІСЕФ, ВООЗ та Альянс за вакцинацію Gavi закликають спільноту, батьків та політиків посилити підтримку імунізації. Організації наголошують на важливості сталого фінансування програм вакцинації та дотримання країнами Імунізаційного плану, який діє до 2030 року.
29.04.202505:15
Ув'язненій політбранці Галині Довгополій виповнилося 70: вона шостий рік у колонії в рф

💔 70-річна українка Галина Довгопола, яку росія засудила за «держзраду», уже шостий рік перебуває в колонії.
За даними Ольги Скрипник, голови управління Кримської правозахисної групи, наразі пані Галина перебуває у виправній колонії №1 у місті Головіно, це Владимирська область РФ.
Стан здоров'я жінки погіршується, також зафіксовано факт голодування.

27 листопада 2019 року Галину Довгополу затримали працівники ФСБ у Севастополі. Жінку звинуватили у співпраці з українською розвідкою.
Справу одразу засекретили та заборонили доступ до слухань.

29 березня 2021 року Севастопольський міський суд засудив Галину Довгополу до 12 років колонії загального режиму та одного року адміністративного нагляду після звільнення.

Справою пані Галини займаються українські правозахисники.

За даними Кримської правозахисної групи, наразі щонайменше 264 людини затримані за політичними мотивами. З них близько двох десятків жінок.
В нас є ідея, як почати понеділок — з підпису важливої петиції!

🔥 Експертний ресурс «Гендер в деталях» ініціювали петицію до Міністерства освіти і науки України з вимогою впровадити системну політику протидії сексизму, сексуальним домаганням та гендерно зумовленому насильству у закладах вищої освіти.

❗️Гучні кейси домагань в університетах — є давно. Реакції МОН та змін у сфері захисту студентства від насильства — немає.

💔 Постраждалі від системного сексизму, сексуальних домагань та гендерно зумовленого насильства часто залишаються наодинці з проблемою. Пропоновані зміни мають на меті сформувати безпечне, доброчесне середовище в українських університетах та підвищити довіру до системи вищої освіти загалом.

Підписати петицію за посиланням.
25.04.202512:03
Харків’янин отримав вирок за зґвалтування та пограбування неповнолітньої

❗️Червонозаводський районний суд м. Харкова засудив 47-річного чоловіка до восьми років ув’язнення за зґвалтування 17-річної дівчини. Відомо, що до цього чоловіка вже притягали до кримінальної відповідальності за пограбування.

🖋 В червні 2021 року він познайомився з двома неповнолітніми дівчатами в кафе та під приводом, що нібито знає подробиці загибелі батька однієї з них, запропонував їм поїхати разом до хостелу.

❕Дорогою зловмисник розпивав з дівчатами алкоголь, а потім, скориставшись безпорадним станом однієї з них, він зачинився з нею в кімнаті та зґвалтував. Після цього чоловік викрав мобільний телефон дівчини та втік з місця злочину.

⚖️ На суд злочинець очікував будучи під вартою, а під час судового розгляду своєї провини не визнав. Він заявив, що все відбувалось за добровільної згоди потерпілої, але його версію було спростовано через наявність доказів протилежного. Ґвалтівнику призначено покарання у вигляді восьми років позбавлення волі.
Сьогодні — День жалоби за загиблими внаслідок російської атаки 24 квітня 2025 року.

Загинуло 12 людей. Більше ста — постраждалі.

Фото: Оксана Сенів / Суспільне Новини

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
29.04.202513:33
🎥 Висвітлення проблем ЛГБТ в кіноіндустрії: кінофестиваль SUNNY BUNNY оголосив переможців

🎬 Фільм «Непридатна», режисер і режисерка якого є Маріон Молінарі і Туче Карабаджак отримав спеціальну відзнаку. За словами журі, «за чуттєву й потужну історію про гідність, опір і видимість у світі, що часто ігнорує транс-реальність».

🏆 Найкращим фільмом конкурсу журі оголосили «Плоди опунції». «Він показує ніжність, відкритість, світлість та дає надію продовжувати жити повноцінно, незважаючи на консервативні повороти», — так член_кині журі описали його.

📹 Фільм «Вʼєт і Нам» отримав спеціальну відзнаку. За словами журі, він неперевершено порушує питання війни, бідності, міграції та сексуальності на особистісному та суспільному рівнях.

🎞«Sunny Bunny» — український кінофестиваль присвячений проблемам ЛГБТ, який заснували в 2023 році.
29.04.202509:05
Чоловіки на фронті, стереотипи — на місці: як господарюють жінки на Волині

👩‍🌾 У Цмінівському старостинському окрузі на Волині мешкає близько трьох тисяч людей. Практично всі чоловіки призовного віку з п'яти сіл служать у ЗСУ. Городи, худоба і господарство — сьогодні все це лягло на плечі жінок.

«Звісно, важко. Жінки перейняли естафету — садять городи, сіють, копають, збирають. Але справляються. Багато жінок стали водійками. Бо треба привезти дитину до садочка, школи, раніше це все робив чоловік», — говорить Наталія Красьоха, староста округу.


🧶 Галина Карпович із села Мала Ведмежка взимку у вільний час в'яже для військов_их теплі шкарпетки. За весь час повномасштабної війни вона виготовила понад 200 пар, а цьогоріч відправила вже 75. «Війна закінчиться — роздам знайомим і близьким. Маленьких донатів не буває», — каже Галина. Родина Карповичів має невелику пасіку і регулярно передає військов_им мед, сало, сушені вироби, горіхи, консервацію та випічку.

🤬 Утім, у той час, коли жительки сіл беруть на себе всю господарську роботу, підтримують одна одну і допомагають фронту, окремі представник_и фермерських асоціацій дозволяють собі принижувати роль і внесок жінок у сільському господарстві.

🤡 Так, Віктор Гончаренко, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, вважає, що така робота важка і вимагає не лише вміння, а й величезної фізичної сили, що, за його словами, є надто складним для «тендітних дівчат з манікюром». Він також додав, що здорова і щаслива жінка-мама — той самий ідеал, до якого варто прагнути замість «трактористок чи молотобойчинь».

На тлі реальної самопожертви жінок у сфері сільського господарства скептичні думки про їхню «слабкість» звучать особливо абсурдно. Війна чітко показала: сила вимірюється не у фізичний спосіб, а витривалістю, відповідальністю і любов'ю до своєї справи.
28.04.202513:33
Туалети не для всіх: у Великій Британії трансгендерним жінкам хочуть заборонити користуватися жіночим туалетом

⚖️ Нещодавно Верховний Суд Британії постановив, що під словом «жінка» варто розуміти лише біологічну жінку, яка є такою за своєю біологічною жіночою статтю. Це виключає трансгендерних жінок та інтерсекс-людей, які воліють ідентифікувати себе як жінок.

❗️На тлі цього з'являються і нові заяви. Так, Комісія з питань рівності та прав людини Великої Британії заявили, що не варто дозволяти користуватися жіночими туалетами — НЕжінкам. Це стосується як трасгендерних жінок, так і трансгендерних чоловіків, які біологічно є жінками.

👫Згідно цього також функціонують розділені простори — вбиральні та роздягальні — у школах. Від 8 років вони мають бути окремо жіночими та окремо чоловічими, не включаючи у свої простори трансгендерних людей.

🏑Якщо ж мова про інші простори загального користування, наприклад, спортивні клуби, вони мають бути призначені винятково для біологічних жінок або ж винятково для біологічних чоловіків.

☝🏻Водночас, це не фінальне рішення, оскільки Комісія працює над розробкою нового кодексу, адже, запевняють, трансгендерні люди повинні мати доступні умови для себе.
28.04.202507:31
Ярослава Магучіх — знову з перемогою!

🔥У Сямені, Китай розпочався новий сезон Діамантової ліги. Це престижне комерційне змагання з легкої атлетику.

🇺🇦 Україну представляли дві спортсменки — Ярослава Магучіх та Юлія Левченко.

🥇Магучіх стала трьохразовою переможницею фіналу змагань. Як і на Олімпійських іграх 2024, їй поступились Нікола Оліслагерс та Елеанор Паттерсон.

🎗Інша українка — Юлія Левченко — стала четвертою за результатами змагань.
Премія YUNA 2025: хто з українських виконавиць здобув перемогу?

Цьогорічна церемонія музичної премії YUNA 2025 ознаменувалася помітною присутністю жінок серед перемож_ців. Із 14 номінацій у п’яти перемогу здобули саме українські виконавиці, продемонструвавши силу, талант і вплив жіночого голосу в сучасній музиці. Серед переможниць:

🎤 Найкраща виконавиця — KOLA

🎶 Найкращий попгурт — ADAM (серед учасник_ів Саша Норова — муза й актриса гурту)

🌟 Відкриття року — Domiy

🤝 Найкраща колаборація — Jerry Heil & alyona alyona (Teresa & Maria)

🎵 Найкраща пісня — Jerry Heil & alyona alyona (Teresa & Maria)


«Я — відкриття року! Слухали, любили, а я творила, і тепер тримаю в руках цю нагороду. Дякую за віру! Творимо далі…», — зазначила співачка Domiy у своїх соціальних мережах.


«YUNA» — українська щорічна національна професійна музична премія, заснована 27 жовтня 2011 року; її назва розшифровується як Yearly Ukrainian National Awards. Цьогоріч нагородження відбулося у київському концертному залі МЦКМ 23 квітня.
24.04.202514:30
Журналістка Цирульник vs секретар міськради: як публікація про збір коштів обернулась судовою справою

📆 У лютому 2023 року головна редакторка полтавського інтернет-видання «Коло» Тетяна Цирульник подала до суду позов проти тодішнього секретаря Полтавської міської ради Андрія Карпова. Під загрозою опинились гідність та ділова репутація журналістки через публікації Карпова в соцмережах.

З чого усе почалось?

🗞Конфлікт виник після публікації «Кола» про збір коштів Карпова, який він оголосив у своєму телеграм-каналі. У своїй статті журналістка припустила, що посадовиць збирає гроші на оплату операції, проте, як з'ясувалось пізніше, гроші мали піти на відновлення після хірургічного втручання.

❕Цирульник визнала, некоректне трактування інформації, однак вважає, що мала право на журналістське припущення.

🤔Карпов стверджував, що журналіст_и нібито написали про операцію «зі зміни розміру статевого органу», хоча подібного в публікації не було.

Під дописами Карпова почала з'являтись хвиля хейту у бік журналістки, яку посадовець активно підтримував вподобайками та долучався до обговорення біографії журналістки.

⚖️Тетяна Цирульник подала позов до суду з вимогою зобов’язати посадовця спростувати його слова, а також виплатити їй компенсацію моральної шкоди. Судовий процес тривав два роки, але останнє засідання завершилося за кілька хвилин.
«Засідання тривало дві хвилини. Суддя вийшла, сказала, що мені відмовляють, і все. Я навіть не одразу зрозуміла, як це швидко відбулося».

— поділилася Цирульник
显示 1 - 24 534
登录以解锁更多功能。