Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Bonds & Stocks Ukraine avatar
Bonds & Stocks Ukraine
经济
Bonds & Stocks Ukraine avatar
Bonds & Stocks Ukraine
经济
✔️ Як вибратись із боргів, почати заощаджувати і змусити гроші працювати на вас.

Даруємо практичний курс з фінансової грамотності від фінансового радника та засновника спільноти інвесторів iTalks - Артема Ваганова, який допоможе навести лад у грошах.

▶️ Курс складається з 6 відео-уроків:

➡️ Навіщо нам фінансова грамотність та інвестиції.
➡️ Як закрити борги — грамотно, без емоцій і тиску.
➡️ Резервний фонд — будуємо міцний фінансовий фундамент.
➡️ Як почати заощаджувати — навіть з мінімальної зарплати.
➡️ Як збільшити доходи та вийти з фінансового плато.
➡️ Перші інвестиції — як відкрити брокерський рахунок та купити першу акцію.

Курс доступний БЕЗКОШТОВНО протягом 7 днів — через Telegram-бота.

Готові перейти до навчання?
Тисніть посилання та переглядайте перший урок. ⤵️

➡️ Отримати доступ до курсу.
09.05.202507:01
Ранковий дайджест (9 травня 2025 р.)

Виплата купону
🇺🇦Україна, 225924 UAH 24apr2037
💰CreditService, 1-A
💰CreditService, 1-B

Погашення
💰CreditService, 1-A
💰CreditService, 1-B

#ОВДП #облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
07.05.202514:03
Огляд ICU: Аналітика по облігаціях - Дохідності ОВДП незмінні

Міністерство фінансів розпочало травень із цілком непоганого аукціону. Хоч жоден із випусків ОВДП не отримав перепідписку, Мінфін залучив 6.5 млрд грн без змін у відсоткових ставках.

Усі заявки на аукціон були з тими ж рівнями відсоткових ставок, що й наприкінці квітня. У перші кілька тижнів квітня Мінфін відхиляв заявки, які мали вищі дохідності, тож три аукціони поспіль усі учасники ринку, які подають заявки, уже не демонструють свої додаткові побажання.

Тож ставки відсікання та середньозважена залишаються за 16-місячними військовими облігаціями на рівні 16.35%, за 1.7-річними звичайними ОВДП на рівні 17.1% і за трирічними паперами – на рівні 17.8%.

Міністерство залучило до бюджету 6.5 млрд грн нових коштів, адже цього тижня не відбувається жодних погашень й інвестори не купують облігації для автоматичного роловеру. Це цілком пристойний результат, який покращує цьогорічний рівень рефінансування гривневих боргів.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
05.05.202514:01
Огляд ICU: Облігації: Мінфін не поспішає з роловером ОВДП

Попри збільшення гривневих запозичень у другій половині квітня, загальний цьогорічний рівень рефінансування погашень залишається низьким.

Минулого тижня Мінфін залучив до бюджету один із найбільших тижневих обсягів коштів, розміщуючи, окрім гривневих облігацій, ще й ОВДП у доларах США. Інтерес до гривневих паперів незначно зменшився та змістився з трирічних облігацій до 15-місячних військових ОВДП, але жодних змін у відсоткових ставках за ними не відбулося. Загалом гривневі облігації принесли бюджету 8.5 млрд грн. Від розміщення валютних ОВДП бюджет отримав $192 млн (8 млрд грн) із незначним зниженням дохідності.

Проте збільшення запозичень у другій половині квітня все одно не дозволило Мінфіну навіть наблизитися до 100% рефінансування як за результатами квітня, так і за підсумками чотирьох місяців року. Загальний рівень роловеру трошки покращився у квітні і за чотири місяці склав майже 82%, що на неповні 3 в.п. Більше, ніж у 1кв25. Відбулося це завдяки покращенню роловеру за гривневими облігаціями, який зріс до 88% за підсумками чотирьох місяців року з 86% за 1кв25. За валютним боргом рефінансування погашень майже не змінилося й залишилося за підсумками чотирьох місяців таким же, як і за 1кв25 - 67% у доларах США та 59% у євро.

У травні обсяги гривневих погашень будуть одними з найменших цього року і складатимуться з двох виплат обсягом 2.5 млрд грн та 10.5 млрд грн. Також міністерству необхідно погасити в травні валютні ОВДП на 156 млн євро.

Погляд ICU: Міністерство фінансів має наразі цілком достатньо коштів для бюджетних потреб, а в разі необхідності може скористатися накопиченою валютою від міжнародної допомоги. Тож уряд може не поспішати з роловером погашень як у валюті, так і в гривні. У квітні Мінфін провів аукціон з обміну резервних облігацій, чим зменшив майже удвічі обсяг гривневих погашень, що був запланований на травень. За відносно невеликих погашень та за збереження попиту на гривневі ОВДП на рівні останніх двох тижнів квітня, Мінфін може значно покращити роловер за гривневим боргом у травні. Крім того, міністерство може запропонувати банкам нові резервні облігації і таким чином збільшити залучення та покращити рефінансування, але навряд чи поспішатиме це робити. Найімовірніше, резервні облігації можуть повернутися на аукціони в червні, коли буде необхідно погасити майже 41 млрд грн. За валютними облігаціями на травень заплановане тільки одне розміщення в євро, яке навряд чи суттєво вплине на рівень роловеру в цій валюті. Міністерство, найімовірніше, запропонує обсяг нових ОВДП у євро, близький до обсягу погашення.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
02.05.202507:01
Ранковий дайджест (2 травня 2025 р.)

Виплата купону
🇺🇦Україна, 187884 UAH 27apr2029

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
01.05.202507:01
Ранковий дайджест (1 травня 2025 р.)

Виплата купону
🌾КСГ Дніпро, 1-B
🛍Руш, 5-I
🧃Соковий завод Кодимський, 1-A

Погашення
🌾КСГ Дніпро, 1-B

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
09.05.202514:04
НКЦПФР продовжила строки обігу облігацій CreditService серій A та В

Комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила подовження обігу облігацій CreditService серій А (UA5000002643) і В (UA5000002650) до 2030 р.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
🤔Міркуєте як зберегти кошти і отримувати пасивний дохід? Нерухомість – один з найбезпечніших видів інвестицій. Проте, купівля квартири зазвичай потребує значних вкладень та подальшого управління і забезпечення потоку орендарів.

Пропонуємо інноваційний продукт – дольові інвестиції в нерухомість провідних курортних локацій світу від 500 $ з дохідністю 8% річних. Цікаво дізнатися більше?

Запрошуємо на вебінар від агенції, що входить до ТОП-3 агенцій з нерухомості Європи:

«Дольові інвестиції в іноземну нерухомість від 500 $: нові можливості та вигідні рішення»

🗓 Дата: 17 травня
🕘 Час: 11:00 (за Києвом)
📍 Формат: Онлайн

Спікери:
🔹 В’ячеслав Фоменко — засновник компанії Hayat Estate
🔹 Олег Курченко — CEO и співзасновник Binaryx Platform

На вебінарі ви дізнаєтесь:
✅ Як отримувати стабільний дохід в доларах
✅ Куди інвестувати невеликі суми з вигодою
✅ Токенізація нерухомості — як спосіб диверсифікації
✅ В які країни варто інвестувати і яку стратегію обрати

⚡️Реєструйтеся зараз:
https://bit.ly/4iNmob9
05.05.202509:04
Огляд Eavex Capital: Щотижневий огляд фондового ринку 🇺🇦України за 5 травня

Угода між урядами США та України «про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови» поки не дала позитивного поштовху для котирувань українських суверенних єврооблігацій на біржі. За тиждень ціни на євробонди України впали в середньому на 2,6%. Зокрема, випуск Україна-2035 втратив 2,7% і торгувався по 50,3 центи за долар номіналу, що дає умовну дохідність до погашення 16,2%.

По корпоративним єврооблігаціям українських емітентів котирування майже не змінилися. Проте, публікація відносно хорошої фінансової звітності «МХП» привела до зростання ціни бондів компанії з погашенням в квітні наступного року на 0,4% до 92,0 центів за долар номіналу (дохідність 17,4%).

На глобальних ринках акцій панував тотальний оптимізм, який важко пояснити з фундаментальної точки зору. Основна увага трейдерів була прикута до новин стосовно можливого початку торгових переговорів між США та Китаєм. Офіційно сторони ще не підтвердили будь-яких конкретних кроків до деескалації торгових відносин, але окремі натяки в інформаційному просторі на бажання домовитися дали інвесторам стимул до гри на підвищення цін на ризикові активи.

У підсумку, індекс MSCI Global додав +3,0% і вийшов на зростання на 1% з початку року. По індексу S&P 500 з початку року зберігається зниження на 3,3%.

В українському сегменті акцій спостерігалося досить впевнене зростання по цінним паперам агрокомпаній. Котирування «Астарти» збільшилися на 6,9% до 55,5 злотих (ринкова капіталізація 357 млн доларів). По акціям «ІМК» було підвищення на 1,4% до 29,7 злотих (капіталізація 278 млн доларів).

На первинному ринку з розміщення ОВДП запропоновані з боку Мінфіну ставки дохідності були без змін. Середньострокові облігації з погашенням в 2028 році продавалися з дохідністю 17,8%, а боргові папери з погашенням через рік - з дохідністю 16,35%. Для доларових ОВДП зі строком обігу 1 рік встановлена дохідність була 4,25%. Сукупно Мінфін на минулому аукціоні розмістив ОВДП на суму в еквіваленті 16,5 млрд грн.

#акції #євробонди #ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
01.05.202514:01
🏦Банк Авангард встановлює ставку за облігаціями серії B на 17-24 відсоткові періоди

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БАНК АВАНГАРД» (далі – Банк) повідомляє, що відсоткову ставку за облігаціями Банку серії В (UA5000006396) на 17-24 відсоткові періоди відповідно до Рішенні про емісію облігацій, затвердженого рішенням Наглядової ради Банку (Протокол № 7 від 01.03.2021), та рішення Правління Банку (Протокол №9 від 19.03.2025) встановлено у розмірі 18% річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
25 квітня НКЦПФР зареєструвала випуск облігацій ✉️НОВАПЕЙ КРЕДИТ серії J

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
6 травня Мінфін 🇺🇦України розмістив ОВДП на 6,5 млрд. грн.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Міжнародні резерви 🇺🇦України становили 46,7 млрд дол. США за підсумками квітня

Станом на 1 травня 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 46 683,1 млн дол. США. У квітні вони зросли на 10,2%. Така динаміка зумовлена, з одного боку, значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, а з іншого, - найменшими з квітня 2024 року обсягами чистого продажу валюти Національним банком на валютному ринку.

#макроекономіка

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
06.05.202509:03
Огляд ICU: Облігації: Ресурсна угода не покращила настрої власників єврооблігацій

Підписання угоди щодо корисних копалин мало лише короткочасний вплив на ціни єврооблігацій, а загальний настрій на ринку був негативним.

Ключовою новиною минулого тижня було підписання Україною та США першої, загальної, частини угоди щодо українських корисних копалин, яка має бути найближчим часом ратифікована Верховною Радою. Після ратифікації буде підписана друга частина, яка міститиме вже технічні деталі подальшої співпраці країн у цій сфері.

Однак ця новина мала лише короткочасний вплив на настрої власників українських єврооблігацій. У перший день травня українські єврооблігації подорожчали в середньому на 3%, але відбулося це після ще більшого падіння цін минулої середи та на тлі погіршення сентименту до ринків, що розвиваються.

Загалом українські єврооблігації подешевшали минулого тижня в середньому на 3% без особливих відмінностей між цінами різних серій та строків погашень. Індекс EMBI відображав загальний сентимент до облігацій країн, що розвиваються, адже він знизився минулого тижня на 0.7%. Ціна ВВП-варантів залишається поблизу 72 центів за долар умовного номіналу в очікуванні нової пропозиції Мінфіну щодо реструктуризації.

Погляд ICU: Українські єврооблігації перебували минулий тиждень під впливом загального сентименту щодо боргових ринків і зокрема щодо ринків, що розвиваються, які були негативними. Загалом, інвестори наразі стурбовані відсутністю згоди щодо умов реструктуризації ВВП-варантів. Навіть якщо Мінфін покращить свої пропозиції, вони навряд чи врахують побажання власників отримати хоч частину належних до виплати 31 травня коштів (виплати за результатами зростання ВВП у 2023 році). Крім того, навіть якщо найближчим часом згоду щодо умов буде досягнуто, процеси реструктуризації потребуватимуть кілька тижнів для проходження формальних процедур. Хоч гіпотетичний дефолт за варантами не матиме прямого впливу на єврооблігації та інші суверенні борги, він може погіршити загальний настрій інвесторів.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
05.05.202507:02
Ранковий дайджест (5 травня 2025 р.)

Виплата купону
🇺🇦Україна, 225890 UAH 20apr2037
🚞ТАС Дніпровагонмаш, 1-B

#ОВДП #облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
01.05.202512:03
🏦Банк Авангард встановлює ставку за облігаціями серії A на 17-20 відсоткові періоди

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БАНК АВАНГАРД» (далі – Банк) повідомляє, що відсоткову ставку за облігаціями Банку серії А (UA5000006388) на 17-20 відсоткові періоди відповідно до Рішення про емісію облігацій, затвердженого рішенням Наглядової ради Банку (Протокол № 7 від 01.03.2021), та рішення Правління Банку (Протокол №9 від 19.03.2025) встановлено у розмірі 16% річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
30.04.202512:05
💵Азурро Фінанс встановило ставку за облігаціями серії A на 17-20 купонні періоди

ТОВ «АЗУРРО ФІНАНС» (ЄДРПОУ 39080455) повідомляє про змінення відсоткової ставки по облігаціях серії А (код ISIN: UA5000006875) з 28% до 25% річних.

Відсоткова ставка на 17-20 купонні періоди, що тривають з 21.05.2025 по 19.05.2026, встановлюється у розмірі 25% (двадцять п’ять відсотків) річних.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 13 травня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
06.05.202507:01
Ранковий дайджест (6 травня 2025 р.)

Виплата купону
💵1 Безпечне агентство необхідних кредитів, 3-D

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 6 травня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
01.05.202509:02
Огляд ICU: Аналітика по облігаціях - Ажіотаж навколо валютних ОВДП

Розміщення гривневих облігацій учора не принесло загалом жодних сюрпризів. Попит був непоганим, а дохідності не змінилися. Водночас валютні облігації отримали обсяг заявок уп'ятеро більший, ніж пропозиція, і ставки за ними помітно знизилися.

15-місячні військові облігації зібрали 26 заявок на 4.8 млрд грн при пропозиції 5 млрд грн без потреби змін у ставках, попри довший термін обігу, ніж в ОВДП, які Мінфін розміщував минулого тижня. Тож міністерство задовольнило всіх охочих і залучило майже 5 млрд грн до бюджету.

Довші терміни обігу гривневих облігацій виявилися цього разу менш потрібними інвесторам, ніж у попередні тижні.

1.7-річні ОВДП вже звично отримують невеликий обсяг заявок. У попередні тижні це було трошки більше 1 млрд грн, але вчора інтерес зменшився до 0.7 млрд грн. За цим інструментом також не було охочих отримати вищу дохідність, і Мінфін задовольнив усі заявки.

Зменшився попит і на трирічні облігації. Після перепідписки в попередні тижні учора загальний обсяг отриманих міністерством заявок зменшився до 2.8 млрд грн. Але також без охочих отримати вищі ставки. Звісно, що й за цим інструментом Мінфін задовольнив усі заявки.

Найбільший ажіотаж був навколо валютних ОВДП у доларах США. Минулого тижня міністерство погасило валютних облігацій на $281 млн, а загалом Мінфін погасив уже таких ОВДП на майже $1 млрд з початку року. Тим часом міністерство розміщувало цього року ОВДП у доларах США лише двічі і на удвічі меншу суму – лише на $450 млн. І вчора пропозиція була лише в сумі $200 млн.

Тож інвестори та торговці мали дуже великий інтерес у придбанні нових облігацій, щоб перевкладати отримані раніше погашення, адже й минулого року міністерство розмістило облігацій у доларах США на понад 22% менше, ніж погасило. Але, маючи достатні обсяги валюти й подальшу перспективу отримання міжнародної допомоги, Міністерство фінансів не поспішає залучати валютні кошти на внутрішньому ринку, пропонуючи їх лише зрідка та у відносно невеликих обсягах.

Відповідно, попит на нові облігації зашкалював. Загальний обсяг заявок уп'ятеро перевищив пропозицію, і цілком можливо, що низка учасників подавала по декілька заявок, намагаючись вгадати загальний настрій ринку. У підсумку Мінфін задовольнив 107 заявок, які мали ставки не вище, ніж 4.25%, і повністю відхилив 49 заявок із вищими ставками, які сягали 4.49%. Звісно, що в такій ситуації неконкурентні заявки були задоволені частково за середньозваженою ставкою 4.17%, пропорційно в межах 30% від усієї пропозиції ($60 млн). Решта ж $140 млн облігацій дісталися тим, хто подав конкурентні заявки. Ті, в чиїх заявках ставки були нижчими від максимальної, отримали весь бажаний обсяг облігацій, а от ті, в кого ставка була 4.25%, - лише частину в межах того, що залишилося після задоволення заявок із меншими ставками.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
29 квітня Мінфін 🇺🇦України розмістив ОВДП на 16,5 млрд. грн.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
显示 1 - 24 4 448
登录以解锁更多功能。